Zondagmiddag ongeveer 8 uur werd een begin van brand ontdekt in de -Donkere Duinen, dat met medewerking van het daar aanwezige publiek door liet opwerpen van zand gebluscht werd. Een plek van om streeks 6 M. is afgebrand. Een eindje bran dende sigaar werd nabij de plaats van dezen brand gevonden. Wandelaars, denkt er toch om, dot het in dezen drogen tijd zeer gevaarlijk is in de duinen met brandende sigaar of pijp te loopen. Een vonk is dikwijls al voldoende brand te stichten en het zou toch jammer zijn als onzê Donkere Duinen beschadigd zouden worden. Onder het Politierapport lezen we ook al van een brandje nabij Kijk duin, door het wegwerpen van sigaretten ontstaan. Niet alttid is er voldoende pu bliek bij de hand om een begin van brand tijdig te blusschen. Het ware wellicht niet kwaad als de ge ineente in de Donkere Duinen een stand kraan op de waterleiding plaatste. Niet al leen, dat die .dienst kan doen in zulke ge vallen, maar ook zou het ten gerieve van het publiek, dat zich wel eens verfrisschen wil, een goede maatregel zijn. Zaterdagavond werd per telefoon aan het politiebureau kennis gegeven, dat op de Westgracht hoek Keizerstraat gevoch ten werd. Een tweetal agenten begaf er zich heen en constateerde, dat de vecht partij was afgeldopen. Aan de politie werd medegedeeld, dat het een vechtpartij be trof tusschen een marinier en een burger, vermoedelijk een Zuiderzeewerker, en dat de marinier, die in zijn rechterhand en arm was gestoken, eerst bjj den drogist Ten Klooster en later bij dr. Grunwald was binnengegaan. Bedoelde marinier, die naar het hoofdbureau werd overgebracht, verklaarde, dat, toen hij dien avond op de Westgracht liep, een aantal burgers hem passeerde, die hij groette, waarop een hunner op hem af kwam en hem met een nies de reeds vermeldde verwondingen toebracht. Door een agent waren inmid •dels een vijftal Zuiderzeewerkers aange houden en naar het bureau Zuidstraat ge bracht. Geen hunner werd evenwel door den marinier ais den dader herkend. De verwondingen bleken niet van ernstigen aard te ziin. Een onderzoek naar een en ander wordt ingesteld. De juffrouw, die getuige is geweest van deze steekpartij, wordt beleefd verzocht zich aan het hoofdbureau.van politie, ka mer No. 2, te vervoegen. Zondagmiddag werd door een bewoner van de Anemonenstraat kennis gegeven, dat zijn vrouw, die met een kindje achterop per rijwiel op den Huisduinerweg in de richting Huisduinen reed, bijna door een autobus was aangereden, en zulks heeft kunnen voorkomen, doordat zij zich met het rywielin het gras liet vallen. Volgens haar verklaring en die van een tweetal ge tuigen, had de bestuurder van de autobus op onverantwoordelijke wijze gereden, om dat er ter plaatse niet voldoende ruimte beschikbaar was om te kunnen passeeren. Ook deze zaak wordt nader onderzocht. Zondagmiddag te ongeveer half vijf ont stond in de duinen ter hoogte van het fort Kijkduin een brandje, waarbij een opper vlakte van ongeveer 60 Ma. afbrandde. Het vuur werd door personeel van de brand weer te Huisduinen met schoppen zand ge- biuscht. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De brand zou ontstaan zijn doordat een paar onbekend gebleven kna pen op bedoelde plajts sigaretten zouden hebben gerookt en een brandend stukje hadden weggeworpen. (Op een andere nlaats in dit nummer vindt de lezer een bericht over een op de zelfde wijze ontstaan brandje in de Don kere Duinen). Zondagavond circa >6 uur had eene aan rijding plaats tusschen een motorrijwiel en een kinderwagen op den hoek Spoorstraat- Keizerstraat. De bestuurder van het motor rijwiel reed met een zeer kalm gangetje, rechts van den weg houdende en komende van de Prins Hendrikiaan, in de richting van de Keizerstraat. De bestuurster van den kinderwagen wilde met haar kind de straat oversteken en maakte, toen het mo torrijwiel was genaderd, een verkeerde manoeuvre, hetgeen tengevolge had, dat de kinderwagen een lichte schok van het mo torrijwiel kreeg en het kind uit den wagen rolde. Gelukkig kreeg het geen letsel. De bestuurster van den kinderwagen viel van den schrik flauw en werd door een agent met behulp van een der omstanders een winkel binnengedragen. Na aldaar een poosje te hebben vertoefd was zij in staat met haar kind haar weg te vervolgen. Een en ander had een groote volksop loop ten gevolge, die evenwel door een agent verspreid werd. Op verzoek van een hotelhouder werd Zondag een man uit zijn inrichting verwij derd, die daar in beschonken toestand was binnengedrongen. I Zondagavond werd aan het bureau ken nis gegeven, dat in de Pleter Quantstraat gevochten werd. Twee agenten, die er zich heen begaven, troffen in de Jan in 't Velt- straat een man aan in kennelijken staat van dronkenschap, die door hen ter ont nuchtering naar het hulpbureau Zuidstraat werd overgebracht. Door een bewoonster van de Pieter Quantstraat werd later aan de agenten me degedeeld, dat de beschonken man in haar woning gedrongen was en gedreigd had den boel kort en klein te slaan. Een onder zoek zal hiernaar worden ingesteld. Zondagavond verscheen aan het hoofd bureau van politie een bewoonster van den Dijkweg, die mededeelde, dat van het door haar bewoonde perceel even te voren door een tweetal vrouwen de ruiten stuk waren geslagen. Een tweetal agenten begaf er zich heen en troffen de vernielende vrou wen niet meer aan. Een nader onderzoek is naar deze zaak Ingesteld. Maandagmorgen werd door een officier kennis gegeven, dat, toen hij per rijwiel over de nieuwe Brug reed, hij door een hond werd aangevallen, die een stuk uit zijn cape beet. Eenigen tijd later deed een bewoner van de Sluisdijkstraat aangifte, dat hij aan de Buitenhaven ter hoogte van den Vischafslag door een hond was aan gevallen, die zijn broek stuk beet, welke hond dezelfde bleek te zijn als die welke den officier had aangevallen. Des middags werd gerapporteerd door een brigadier, dat te half twee een 11-jarig meisje, dat op een vrachtauto was geklom men, en nabij den overweg bij de Sluisdijk- straat er af was gesprongen, was komen te vallen, waardoor haar aangezicht en han den ontveld werden en zij een diepe snede boven de rechterknie bekwam. Het meisje werd door denvbrigadier op zijn rijwiel naar een geneeskundige vervoerd, die het kind verbond, waarna het door den briga dier naar de ouderlijke woning is gebracht. Den bestuurder der vrachtauto treft in dezen geen schuld; het gebeurde is geheel aan eigen onvoorzichtigheid te wijten. sleutel. A. Malet, Cronjéstraat 8, een rflwiel- belastingmerk. Willemsen, Nieuwstraat 84, een dames ringetje. G. v. d. Mark, Binnenhaven 20, een kinderhoedje. Evenals verleden jaar doet men ook nu weer pogingen om wat tongen in de Buiten haven te verschalken. Nu het Maandagochtend absoluut geen weer was om het vischbedrljf te gaan uit oefenen op de Noordzee, kon men allicht beproeven dicht bij honk een daggeld te verdienen,,zoodat een der botters zijn net uitwierp en langzaam voortpuffend den havenbodem ging bewerken. Veel resultaat scheen men niet te heb ben, althans de mare van groote tong vangst, zooals die verleden jaar rond ging, vernam men thana niet. Toch waagde ook des avonds nog een botter een poging. Bij het ophalen, dat tegenwoordig, al thans in kalm water, door middel van motorkracht zoo gemakkelijk gaat, was de netzak flink gevuld. Van den wal af echter zag men wel veel zwarts, doch weinig blinking van witgebuikte tongen. Allerlei gedrochtelijke voorwerpen, die vermoedelijk als huishoudelijke onmis baarheden hun goede diensten hadden bewezen, kwamen mede naar boven cd vonden hun rustplaats weer op den weinig omgewoelden havenbodem. Toch werdep nog enkele vischjes uit den rommel gepeurd, doch Het is de vraag of ze den visschen zelfs „windeieren" ue bracht hebben. KerX H 6(eg' ®en klnderschoentje. Dezer dagen is de instelling door den minister van marine ad interim te ver wachten van een commissie, welke tot taak zal hebben het uitbrengen van advies over de vraag, of de Rijksmarinewerven in den tegenwoordigen vorm en omvang moeten worden gehandhaafd. Belga seint aan de Nw. RotL Ort uit Brussel: De Kaïmer beeft met 98 stemmen tegen één en negen onthoudingen het nieuwe Nederlandse-Belgische verdrag goedge keurd. Op 1 November as., zal het een halve eeuw geleden zijn dat het Noordzee-kanaal voor de scheepvaart geopend werd. Het gemeentebestuur van Velsen maakt voor bereidselen voor een feestelijke herden king van dit belangrijke feit, waapby Am sterdam zeker niet zal achterblijven. De Londensche correspondent van de „N. Rott. Ct." meldt: Vrijdag bevatte de „Westminster Ga- zette" een artikeltje van een Nederlandsch correspondent over den vleesch-invoer uit Nederland. Zaterdag wijdde het blad drie kolommen aan het invoerverbod, dat het een protectionistische intrige ten behoeve van de Engelsche vleesch-trusts noemt. Volgens een deskundige, loopen de prij zen voor bepaalde soorten gevaar verdub beld te worden, en zal met September zoo goed als geen varkensvleesch meer te krijgen zijn. Het embargo is volgens Smithfield geen waarborg tegen besmet ting, vooral nu haren en huiden van kal veren en varkens toegelaten worden en besmetting, zoo ergens, toch meer in de huiden dan in het vleesch zit. Als bewijs voor de bewering, dat .de regeering poli tieke doeleinde:) heeft, voert Smithfield aan, dat de Nederlandsche regeering de Britsche aangeboden heeft, op haar kos ten waarborgen tegen besmetting te geven. Uit Arnhem wordt aan „De Telegraaf" gemeld: Het Eerste Kamerlid J. O. L. v. d. Lande was sedert eenige weken bezig, pogingen aan te wenden om het thans ongeveer een half jaar loopende conflict bij de Tram- weg-My. ZutphenEmmerik op een voor beide partijen bevredigende wijze op te lossen. Herhaalde conferenties brachten ten slotte het volgende voorstel aan de werk gevers en werknemers van de rijde van den heer v. d. Lande. lo. Er zal niet worden gesproken van een verliezende of winnende party. 2o. Partyen zyn derhalve byeengeko- men om het conflict te liquideeren. 3o. Plaatsing van het tengevolge der staking ontslagen personeel van de Tram- weg-My. ZutphenEmmerik geschiedt zooveel mogelijk weer by genoemde tram- weg-Maatschappy. 4o. Het niet herplaatste personeel zal zooveel mogeiyk by andere- maatschap- pyen worden geplaatst, daarby ermee rekening houdende, dat nieuw by de l'ramweg-My. Z.E. in dienst genomen personeel, indien plaatsing 'of terugplaat sing by andere maatschappyen zal kunnen geschieden, daarheen zal dienen te wor den geplaatst, waardoor de by de Z.E. vrijgekomen plaatsen beschikbaar komen voor tengevolge van de staking ontslagen personeel der Z.—E. 5o. Op den datum van het eindigen van het conflict wordt een steun byeenge- bracht van ten hoogste 88.600, berekend als volgt: 60 personeelsleden 20 gedu rende de 28 weken. In deze som partici- pieert de ZutphenEmmerik voor 40 en de Nedfcrlandsche Vereenlglng van Spoor- en Tramwegpersoneel voor 60 Voor elk personeelslid, dat vóór 1 Augustus direct weder in dienst wordt gesteld, wordt de byeen te brengen bo vengenoemde som verminderd met 28 X 20, is 660. Het daarna resteerende be drag wordt over de Zutphen—-Emmerik en de Nederlandsche Vereeniging ln een verhouding van 40 tot 60 X verdeeld. do. By latere herplaatsing van een per soneelslid wordt het bedrag van 660 voor lederen herplaatste verminderd met zooveel maal 20, als er na 1 Augustus weken gedurende welke uitkeering is ge noten, verloopen zyn, teruggestort in de kassen der ZutphenEmmerik en der Nederlandsche Vereeniging, genoemd, verdeeld ln dezelfde verhouding van 40 en 60%. 7o. Vindt personeel ander werk, dan vervalt de uitkeering van dat oogenblik en komt het vrykomende bedrag in de bovengenoemde kassen ln de genoemde verhoudingen. 8o. Wordt door de bemoeiingen der Ne derlandsche Vereeniging personeel aan een betrekking geholpen binnen den ter- myn van 28 weken na het beëindigen van het conflict, dan wórdt het daarvoor vry komende bedrag geheel gerestitueerd aan de Nederlandsche Vereeniging na even- tueele vermindering met zooveel maal f 20, als uitkeering is genoten. Dit voorstel is Zondagmiddag bespro ken in een door de Nederlandsc he Ver eeniging belegde stakersvergadering. Door den Bondsvoorzitter, den heer Moltmaker, werd het voorstel uitvoerig toegelicht. Na de voorgeschieden is en het verloop van hët conflict te hebben geme moreerd, werd namens het hoofdbestuur, feezien de verhoudingen, aanbevolen het voorstel te aanvaarden, als zynde een eer vol compromis en het conflict te» beëindi gen, te meer waar het voorstel in zich sluit een grondslag voor betere verhoudingen ter behurtiging van de belangen van het personeel. Daarop werd met op twee na algemeene stemmen onder luid applaus het, compro mis door de Btakers aanvaard en beBloten de staking tegen Maandag op 'te heffen en den busdienst te beëindigen. Na het nemen van dit besluit, dat te Doetinchem werd gepubliceei'd, werd onder luid applaus dank gebracht aan den dageiykschen leider van het conflict, den heer L. W. Petersep, aan het publiek uit de streek voor den buitengewoon grooten steun en voor de sympathie, die by de actie werd ondervinden en aan het perso neel, dat met groot plichtsbesef «den gere- gelden gang van den busdienst in het be lang van het publiek heeft gehandhaafd. Maandagochtend zouden alle stakers zich weder georganiseerd voor clen tram- dienst aanmelden. Biykena het Voorlooplg Versdag over het wetsontwerp tot wyziglng van het Vide hoofdstuk der Staatabegroo ting voor het dienstjaar 1926 verklaarde: onder scheidene leden, nog niet overtuigd te zyn van de noodzakelijkheid om thans tot het aanstellen van een raad-adviseur ln algemeenèn dienst over te gaan. !Zy waren evenwel bereid daarin te beruste n, echter onder de stellige voorwaarde, «lat daar door niet zou worden geprejudic leerd ten aanzien van de samenvoeging der depar tementen van Marine en Oorlog, .noch van de reorganisatie van het beheer der Marine. Somlnige leden betreurden uit een op voedkundig oogpunt de overplaat sing van de matrozen-opleiding van Gorinohem naar Vlissingen, waardoor jongen schepe lingen met volwassenen worden samen gebracht. Vele andere leden waren van oordeel, dat de verwachte bezulnhrins hier al te veel op den voorgrond werd isrebracht, met verwaarloozing van den ptiedagogi- schen regel, dat het niet goed i,« de nog jeugdige leerling-matrozen sameni te bren gen met de oude matrozen. Verschillend© leden meenden iirtusschen ernstig ln twyfel te moeten trokken, of de te verkrijgen bezuiniging Inderdaad zoo groot zal zyn als wordt beweerd. Van andere zijde werd nadere toelich ting gevraagd ten aanzien van de bewe ring, dat Vlissingen dezelfde, zoo, niet meer voordeelen biedt dan Gorbichem. Verscheidene leden verzochten den Mi nister, in elk geval niet tot de overplaat sing over te gaan vóór de behandeling der Marinebegrooting voor 1927. Andere leden, die zich niet wenschten te verdiepen in de redenen, die -er toe heb ben geleid om Gorinchem aan te wijzen als plaats voor de opleiding van matrozen, waren van oordeel, dat de Minister terecht thans de keuze heeft laten vallen op de overbrenging naar Vlissingen, omdat daarmede niet onaanzieniyke bezuiniging kan worden verkregen. Dat het bijeenbrengen van Jongen en ouden zoo verkeerd zoude zyn, konden sommige dezer leden niet toege ven. Voorts werd door verschillende leden bezwaar gemaakt tegen het wederom op de begrooting brengen van ge lden voor den bouw van twee nieuwe torpedoboot- jagers voor den dienst in Oost-Indië. Eenigen dezer leden waren van meening, dat beveiliging van NederL-Indlëi niet kan worden verkregen door bewapening, doch veeleer door ontwapening. Anderen leden kwamen de groote te be steden sommen als volkomen nutteloos uitgegeven voor, aangezien tegemover de groote mogendheden onze zwakke krach ten toch niets zullen vermogen. Van andere zijde werd hiertegen met kracht opgekomen en de voorgestelde aan bouw der torpedobootjagers toegejuicht. Een inzender beklaagt zich over de losloopende honden, die by het concert van Vrijdagavond in de muziektent hin deriyk waren voor de omstanders en vraagt, of men in het vervolg zijn hond niet tydens zoo'n concert kan vast houden? Wy brengen de klacht, die o.l. sreer ge rechtvaardigd is, gaarne over. Naar aanleiding van het ing'tjzonden stukje van den heer Alb. Boelenji zag ik gaarne het volgende opgenomen.. Aannemende dat de heer B. in :eyn hart een oprecht kindervriend is, betwijfel ik tooh sterk of de heer B. beseft (Ie cata strofe die ontstaat voo- onze Héldersche Jongens, wanneer het werkeiyk oens zou gebeuren hen te verbieden aan oresen zee dijk te gaan zwemmen. 26 Jaar terug zwommen wij als jongens daar ook reeds en gebeurde het dat een enkele zonder zwembroekje te watier ging, zoo'n jongen moest, Indien de politie dit ontdekte, op t bureau komen en den ver strekte de oude hees Bwavlug hem gratis een zwembroek. Voor mij een bewys, dat niet alle auto riteiten er zoo over gedacht hebben als de heer B. en het verantwoordeiykheids- gevoel waarover de redactie het in het na schrift beeft, een kwestie van inzicht ia (Tusschen 2 haakjes, dat gratis verstrek ken van zwembroeken heeft de heer Swaving niet kunnen volhouden, want het gevolg was dat al die jutters zonder zwem- broek te water gingen, alleen om een nieuw zwembroekje machtig te worden). Waar we veertien dagen terug een klacht hebben gelezen over de voetballen de jeugd, doch die aanklagers zelf die jon gens geen plaats aan kunnen wyzen, waar zy dan wel kunnen spelen, tracht men hun ook nog dit te ontnemen. Alvorens het echter zoo ver zou kunnen komen, wü ik hier op wyzen. Jaariyks verdrinken er menschen aan ons strand, die er voor geld een bad ne men herhaaldeiyk leest meen: „nog juist bytyds gered", „door den stroom meege sleurd", enz. Hier aan den dijk, waar het meest gezwommen wordt, is nog nooit iemand verdronken. Hoe komt dat? Om dat het juist daar een Ideale badgele genheid is, om vele redenen te prefereeren boven ons gemeentelijk zwembad, waar het stinkt. Krengen van katten en honden heb ik persoonlyk meer dan eens tegen de latten zien dobberen en toen ik destyds eens een dokter hierop wees die daar toe vallig aanwezig was, haalde deze zyn schouders op en daarby bleef het. Niettemin, wat de heer B. schrijft van die meisjes van 812 Jaar, hier is wat van waar, en daarom zou o.g. het volgend© willen voorslaan aan onze Held. jongens. Kyk eens hier jongens, wy hebben een paar reuze wethouders en een reus van een burgemeester, Jullie begrijpen me wel, schryf hun eens een brief, niet allemaal tegeiyk, en vraag hun of Jullie een col lecte mogen houden voor een paar stuk ken zeildoek, die Daan de Groot voor een luttel bedrag aan Jullie afstaat, plant zoo'n lap met drie stokken voor leder hoofdje, schrijf er met vette letters op: „Verboden toegang voor meisjes beneden de 30 jaar" (boven de 80 Jaar bUjven ze wel thuis), en een ieder heeft zyn zin. Leg die zeilen ln een kist op den dyk, geen mensch zal ze weghalen, dan vertrouw ik en doe spe ciaal een beroep op die menschen, die zich reeds zoo vele Jaren aan het lugubere schouwspel geërgerd hebben, dat als zy deze gelegenheid krijgen, rij flink zullen dokken. Wie weet krijgen we dan nog een complete badinrichting. Weet uw medewerker Robinson, die deze soort Heldersche toestanden nog al eens beschrijft en zoo dikwijls voor de jeugd in de bres springt, hier niets op? Of Levie Grunwald, die toch ook vroeger zoo graag vlak achter zijn huis van dat heerlijke bad heeft geprofiteerd? Gy man nen van het vak. doet ook eens een woordje voor deze goede zaak, en ik ben ervan verzekerd, dat de jeugd u er dankbaar voor zal zyn, vooral die jongens, die de middelen missen om op andere wijze hier in te voorzien. Met uitzondering van een klein© ver dachtmaking HaT| het adres van den heer Boelens, wélke wij ons veroorloofd hebben te schrappen, kunnen wy het met de strek king van bovengenoemd stuk vrijwel eens zijn. Doch de heer Verfaille vergist zich als wy zoüden wensohen, dat men hei zwemmen op den dijk ging verbieden. In tegendeel, ook wy meenen dat hier een uitstekende gelegenheid is om van een verfrisschend 'bad gebruik te maken. Wy hebben ons evenwel verzet tegen de wyze waarop de zwemmers zich in het openbaar uit- en aankleeden. Deze verkleedparty druischt in tegen fatsoen en «esthetisch gevoel, en wy weten zeker de tolk van zeer velen te zyn, die zich met ons dage lijks daaraan ergeren. Er is hier ter stede een zwamclub, die zich een scherm heeft aangeschaft, en dit daar neerzet als zy gaan zwemmen. Een zeer groot aantal man. nen evenwel ontkleedt zich daarnaast in het openbaar tot ergernis van wie passee ren. Dit zyn niet, zooals de heer Ver faille ten onrechte meent, jongens, maar het zy'n integendeel volwassen mannen, die zich hieraan schuldig maken. En hiertegen te protesteeren is, meenen wy, het goed recht en de plicht van ieder, ha de eerst© plaats van een openbaar orgaan ais de krant. De heer Verfaille behoeft daarmede niet den draak te steken, dat ls even onbdhoorUjk als het feit zelve. Of men nu door een strafbepaling in het leven te roepen, waarby het verboden wordt zich in het openbaar uit te kleeden, het zwemmen aan den dyk onmogeiyk zou maken, gelooven wy niet. Trouwens, men zwemt niet uitsluitend aan den zeedyk, maar ook op andere plaateen in de ge meente, en daar kan men, tot ergernis van velen, dezelfde onverkwikkeUjke tooneelen waarnemen. Naar onze meening dienen wel degeiyk beperkende bepalingen om trent het uit- en aankleeden ln het leven te worden geroepen; de betrokken zwem mers zullen dan vanzelf wed, evenals de bestaande club,dat doet, zich vereenigen om voor gezamenlijke rekening op de uren, waarin gezwommen wordt, een af scheiding te plaatsen, die zeer eenvoudig kan zyn en weinig kostbaar. De heer Ver faille gelieve te bedenken, dat de zeedyk en ook de andere plaatsen in de Gemeente publieke wegen zijn en aan iedereen be- hooren, niet uitsluitend aan den heer Ver faille en de zyneuWy zien overigens met, genoegen, dat deze heer het toiykbaar met de rest van het betoog eens ls. Van „een dykzwemmer" ontvingen wij eveneens een protest, dat eveneens uit sluitend tegen het door den heer Boelens aangevoerde gericht ls. Deze heer zegt, dat hy „sinds Jaren lederen dag aan dien dyk gaat zwemmen". Zoo kwaad bedoelt hy het natuurlijk niet; er zal wel eens een dag voorbygaan, waar op niet gezwommen wordt ny heeft nog nimmer iets anders dan juichkreten van 486 liefhebbers van 80 verschillende ver- ©enigingen uit Noord-Holland, 8638 post duiven ingeschreven. De grootste per soonlijke inzending bezorgde de beer Si Hoogervorst uit Krommenie, genoemde liefhebber liet 28 vogels insphrijven. ■Bulten de zilveren reddingsboot, de wis- selprijs, waren voor deze vlucht 190 mooie ©ereprijzen beschikbaar gesteld. De vereendging HolTand's Noordpun beeft hiermede een mooi suoces te boeken. Brand ln de Donkere Duinen. Uit het Pofltterapporfc Een kwaadaardige Zulderzeewerker. Van een autobus en een flets. Jongens, denk toch aan ]e sigaretI Van een kinderwagen en een kind, een Juffrouw die flauwviel en een motorrijwiel. De warmte en de alcohol. Vernielzuchtige dames. Een kwaadaardig dier. Van een onvoorzichtig meisje. HAVENVISSCHERIJ. Gevonden Voorwerpen. Tot 19 Juli 1926. Terug te bekomen aan de adressen De Groot, Schagenstr. 160, een sierkam. D. Schetter, Langestraat 80, een bood schappenboekje. Karemaker, Hartestraat 11, een stroo- hoed met letters A.C.H. Klakman, Koningdwarsstraat 6, een lorgnet in étui. Gövers, Weststraat 72, een rijwielbe- lastingmerk. J. de Wolf, Goverstraat 8, een medaillon met portretjes. Hintertur, Wilhelminastraat 92, een heerendas H. Lebbe, Gravenstraat 98, een vergulde medaillon. Kool, Oestersteeg 1, een badpak met kam. Van Heems, Achtergracht W.Z.16,een handtasch met strandbehoefte en port met inh. Polak, Musis Sacrum, een heerenrijwiel. J. Zander, Nieuwstraat 29, een fietspomp. Kuiper, Kanaalweg 10, een broche met portret. R. Reijnders, Anjelierstraat 11, een vul penhouder. A. Heeris, Oude Schoolstraat 3, een hondenhalsband. v A. Belles, Krommesteeg 8, een medaillon met portret en haar. Rasoh, Goverstraat 12, een R.K. beeldje. Van Straten, Middenstraat 161, een sportkous. J. Krab, Breestraat 22, een bronzen reddingsmedaille. H. B. Broeke, Achterbinnenhaven 68. een huisdeursleutel. Dykatraat 42, een étui met schrijfbehoefte. A. Allaart, Krugerstraat 81, een speldje. J. Adriaanse, Keizerstraat 72, een gou den ring. I 6 Bonte, Goverstraat 16, een postduif. Mebius, v. Limburg Stirumstraat 28, 4 premie obligatie's. 2'M1<Menvllet 2, een postduif. Manshanden, Stakman Hosseatraat 69 een zwart lederen damestaschje met lnh! Kersten, Hoogstraat 91, een fietsbel. J. G. Schoreb, Jan la 't t? •en rljwlelbelastlngmerk. Velt'traat 17' Duvel as, iQuantstraat 1, san huisdeur- De Ryksmarlnewerven. Het N ederlandsch-Belgisch verdrag. Goedkeuring door de Belgische Kamer. Het Noordzee-kanaal. Het verbod van vleeachlnvoer van het contingent ln Engeland. Het conflict btj de tramlijn ZutfenEmmerik. A'a een half Jaar opgeheven. EERSTE KAMER. SUPPLETOIRE MAR1N.E- BEGROOTING 192». Aanstelling van oen raad adviseur. Verplaatsing der loiatrozen- opleldlng. De nieuwe torp e do jagers. Correspondentie. INGEZONDEN. Helder, 17 Juli 1926. Hoogachtend, Gererd Verfaille.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 6