T TWEEDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS. VAN DONDERDAG 22 JULI 1926. Te Amsterdam slaagde voor het examen nuttige handwerken, mej. L. Bak ker alhier. Te Bergen slaagden voor de acte L. O. onze plaatsgenooten, de dames D. van Emmerik en L, van Koningsbruggen, leerlingen van de R.-K. Kweekschool voor onderwijzeressen aldaar. Onze plaatsgenoot, de heer .1Roelofs, slaagde voor het eindexamen afd. Electro- Techniek aan de Middelbaar Technische School te Amsterdam. Voor diploma's A en B Handenarbeid slaagde onze plaatsgenoot, de heer W. Slort; voor diploma A onze vroegere plaatsgenoote, Mej. J. Duyvetter te Wie- ringen, beide leerlingen van den heer Joh. W. Stevenson. Rijks Hoogere Burgerschool Toegelaten zijn de Jongelingen: O. N. Bakker, F. J. M. Bestlng, J. A. Beversluis, H. G. Brandt, G. E. M. Damade, N. J. v. Gorselen, D. A. Jippes, H. Jonker, H. Kiljan, N. J. Kreuger, H. O. M. Nijpels, H. Pouwels, J. Raap, B. Bohnitger, J. Stooker, J. M. Trousselot, J. O. Wilmans, J. A. v. Scheyen, en de meisjes: A. P. Bandsma, A. de Groot, G. F. Grunwald, 0. L. Grunwald, O. J. Hutjes, E. Kingma, J. Nlessink, J. M. H. van Noorden, D. F. ten Poorten, O. Rflkeboer, A. L. Stobbe, H. Voetelink, J. Wiegel, E. J. F. Wlessner. Overgangsexamens. Bevorderd van do Ie naar He klasse: Magdalena S. Frederlks, Helene T. Grünwald, Elizabeth J. M. van der Hart, Akke L. de Jong, Sophie Prins, Henriette E. M. Seret, F. Bruijn, T. BJjlsma, J. Mole naar, B. H. J. Roelofs, A. van Urk, M. E. Verschuur, Albertina van Hengel, Marie Keijzer, Elizabeth J. Visser, Johanna C. de Vries, A. Bouma, H. Brouwer, W. J. Heukelman, A. J. Labout, M. Meerens, O. J. Mets, J. Niessink, E. F. W. Smit, O. Storm, D. Houthuijzen. Herexamen 1, niet bevorderd ÏL Bevorderd van H naar Dl: H. Tilia Brouwer, Jo de Gast, Mariana de Zwart O. F. Amsterdam, W. Bakker, L. H. Brandt, O. W. Broersma, H. van Dijk, H. J. Kessenich, H. D. van Meurs, F. v. d. Mey, J. G. Nauta, J. Piket, A. H. Schreuders, W. den Toom, H. de Wit, Rola Schürmann, J. M. J. Veenenbos. Niet bevorderd 6, herexamen 7. Bevorderd van Hl naar IV Aafje A. Boon, Klazina v. Dalfsen, Be- rendina O. Mulders, Adriane O. D. Schel- linger Frana O. Schoeffelenberger, P. v. d. Berg, O. W. de Boer, E. F. van Douwen, B. O. Fook, F. J. Heeris, J. P. A. Jorker, J. O. A. Oortgijzen, H. J. J. D. Sehenkius, J. H. M. Stompff, M. Tismaer. Niet bevorderd 6, herexamen 0. Van IV naar V: E. van Urk voor E. L., J. S. F. Bisscholf, H. S. van der Blom, J. W. van Dalfsen, A. Dros, J. A. Korff, J. Kwinkelenberg, J. A. Stompff, J. Vis, D. B. Vrijdag, H. C. Zeeven. Uitslag der openbare verkooplng, gehouden op Woensdag 21 Juli 1926, ten overstaan van Notaris O. J. Baas. De huizen en erven aan de Oronjéstraat Nos. 11, 13, 15 en 17, resp. groot 81, 81, 82 en 84 cA., en het huis en erf aan de Hetzogstraat No. 4, groot 68 cA. Kooper: Zeeuwsche Hypotheekbank te Middelburg, voor 14.230. Het huis en erf aan de Van Hogendorp- straat No. 29, groot 82 cA. Kooper de heer A. Peereboom te Ilpendam voor 2000. Het huis en erf met steeg aan den Dijk weg, thans genummerd 40, groot 73 oA., is uit de hand verkocht. Uitslag der openbare verkooplng, gehouden op Woensdag 21 Juli 1926, ten overstaan van Notaris Engelmann. Het woon- en winkelhuis met erf aan de Torendwarsstraat No. 12. Kooper de heer A. Govers Rz. voor 2870. Serenades. Het Stedelijk Muziekkorps bracht Dins dagavond het echtpaar Bohlen een sere nade ter gelegenheid van zijn 50-jarig huwelijk. Ter gelegenheid van 't behaalde succes door „Winnubst" op het concours te Am sterdam werd gisterenavond door het corps een serenade gebracht aan den directeur, den heer Schenkels. Oonrerl Btafmuziekcorps KAL Programma van het derde Zametr-con- cert, te geven door het Staimuziekkorps der Koninklijke Marine, in de muziek tent in het Plantsoen, op Donderdag 22 Juli. Aanvang half negen. 1. Faestmaraoh Leietikow. 2. Ouverture Op. „Die Ziganimariii" Balfe. 9. Fackeltanz O- Meijerbeer. T. Potpourri Modern Lefridkow. Photo- en schilderijen-tentoonstelling Huisduinen. Wij herinneren er de belanghebbenden aan, dat de inschryvinpsbiljetten voor de te Huisduinen te houden photi -t u'toon- stelling uiterlijk 31 Juli moeten n in gediend. De volgende medailles zijn voor deze tentoonstelling toegezegd: Gemeentebestuur van Helder, de bur gemeester van Helder, N. V. Zeebad Huis duinen, Uitgevers-Maatschappij „Focus", de Economische Commissie, de Helder- sche Amateur-Photografenvereeniging, de Bond van_Nederl. Amateur-photographen- vereenigingen, de R.-K. Middenstands- vereeniging „de Hanze", de Alg. Helder- sche Winkeliersvereniging, de Helder- sche Courant, terv^jl door de firma J. Kraak alhier een extra prijs van 100 fijne Frnnsche pastels beschikbaar werd ge steld. Wel de moeite waard, dunkt ons, om aan deze expositie deel te nemen. Wat wij vroeger wel eens van de Hel- dersche amateur-photographen hebben gezien, wekt de verwachting, dat deze eerste tentoonstelling geen slecht figuur zal maken. Revue-voorstellingen. Henri ter Hali's revuegezelschap zal op 16, 17 en 18 Augustus alhier opvoeren de revue, getiteld „Revue 1926". Botsing tusschien auto en houdokar- Gisterenmiddag had nabij het vlieg kamp de Koojj een botsing plaats tus- schen een auto en een hondekar, welke beide van het Noord-Hollandsch Kanaal kwamen en ln de richting van den Bol- weg reden. De auto heeft daarbij de hon dekar van achteren aangereden. De be stuurder brak een arm en werd op het vliegkamp voorloopig verbonden, waarna hij naar het ziekenhuis werd vervoerd. Uitslag van de verloting ten bate van het Trainerfonds der voetbal vereniging „Helder". 0 0 0 0 0 6 q 6 0 ;p 3 3 W :p 3 0Q D 3 JL 3 2 2 2 2 2 1 1098 21 1108 41 1011 01 691,. 81 1049 2 1508 22 884 42 541 82 290 82 604 3 451 28 111 43 1070 68 1170 88 642 4 1067 24 1567 44 101 04 1587 84 1816 5 59 25 244 45 403 65 1480 85 1925 6 142 20 1151 40 1040 66 224 80 469 7 671 27 181 47 934 67 446 87 1014 8 1239 28 1575 48 1466 68 1087 88 1110 9 1099 29 1456 49 1129 69 943 89 1476 10 864 80 234 50 666 70 1191 90 499 11 1159 31 436 51 124 71 1869 91 1272 12 1131 82 416 62 1133 72 213 92 1090 13 796 83 134 63 1058 73 220 93 1450 14 1679 34 1082 54 1427 74 1078 94 1590 16 217 35 484 65 1137 75 1092 95 1959 10 1198 80 114 60 1415 70 911 96 88 17 891 87 885 57 593 77 108 97 1458 18 1612 88 1162 58 269 78 1077 98 953 19 141 89 837 69 1268 79 1258 99 773 20 1511 40 933 60 661 80 678 100 1010 De prijzen moeten worden afgehaald vóór 10 Augustus bij den heer G. v. d. Wal, Koningdwarsstraat no. 69. Na dien datum vervallen de niet-afgehaalde prij zen aan het Trainerfonds. Gemeenteraad v. Helder Vergadering van Dinsdag 20 Juli, des avonds te acht uur. Afwezig de wethouder Grunwald (we gens uitstedigheid), de heeren Smits en Bot (wegens ongesteldheid), en de heer Geurts. Eén vacature (B. Zondervan). Installatie Raadslid. Installatie van den heer W. Biersteker als lid van den Gemeenteraad. De heer Biersteker legt in handen van den Voorzitter de vereischte eeden af en wordt vervolgens door den Voor zitter welkom geheeten. De heer Bier steker, die jarenlang een sieraad van den Raad uitmaakte, aldus de Voorzitter, neemt thans weer in ons midden plaats, waar wij hem hartelijk welkom heeten. Door applaus geeft de Raad zijn in stemming met 's Voorzitters woorden te kennen. Geloofsbrieven. Onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid van den Raad G. A. Minnes. De Voorzitter wijst tot leden der oommissie van onderzoek aan de heerèn Heijblok, Schoeffelenberger en Van Dam, welke na eenigen tijd bil monde van den heer Schoeffelenberger verklaren de stuk ken in orde te hebben bevonden en tot toelating van den heer Minnes te conclu- deeren. De Raad vereenigt zich met deze conclusie. Tijdens het onderzoek was de vergade ring geschorst. Notulen. Vaststelling der notulen van de raads vergaderingen van 11 Mei, 1 en 2 Juni en 29 Juni 1926. Worden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen Stokken. a. Besluit van Gedeputeerde Staten tot verdaging hunner beslissing omtrent het ter goedkeuring ingezonden raadsbesluit tot het aangaan van een dading met het R.-K. Parochiaal Kerkbestuur van de H.H. Petrus en Paulus. b. Goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten op het raadsbesluit van 2 Juni j.L tot uitgifte van grond in erfpacht aan J. Geurts. o. Bericht van den heer B. Zondervan, dat hij ophoudt lid van den Raad te zijn. Naar aanleiding van deze mededeeling richt de Voorzitter waardeerende woorden tot den thans als raadslid afge treden heer Zondervan, die in Mei 1918 voor het eerst als zoodanier optrad. Dat hij het vertrouwen in den Raad en bjj zijn kiezers fcenoot, blijkt uit zijn herverkie zing bij twee periodieke verkiezingen, die plaats hadden. Ofschoon zijn optreden in den Raad en de wijze van betoogen niet altijd blijk gaven, dat de heer Zondervan een tegenstander door de bekoring van zijn woord wilde bekeeren tot zijne mee ning, heeft hjj zich in den Raad nochtans aller achting verworven door zijn gron dige bestudeering der ter sprake gebrachte onderwerpen, zijn taaie volharding en groote werkkracht. Hierdoor heeft hij op den gang van zaken in de gemeente een belangrijken invloed gehad. Is zijn ver trek uit dezen Raad voor zijn eigen partij een groot verlies, ook voor den Raad zelf is het dat. Hij was een man van betee- kenis, en spr. is ervan overtuigd, dat hij ook in zijn nieuwen werkkring geen on beduidende figuur zal zijn. Spr. meent de vertolker te zijn van 's Raads gevoelens door hem in de nieuwe functie alles goeds toe te wenschen. (Applaus). d. Mededeeling van den Voorzitter van het Hoofdstembureau, dat de heer B. Zon dervan bericht heeft ingezonden op te houden lid van den Raad te zijn en dat bij besluit van 6 Juli 1926 is benoemd ver klaard de heer G. A. Minnes. e. Goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten op het raadsbesluit van 18 April 1926 tot wijziging van de Verordening op het bouwen en op de bewoning. De stukken a tot en met e worden voor kennisgeving aangenomen. Grondbedrijf. Voorstel tot verkoop van grond aan de Van Galenstraat aan E. Scheer. Aangenomen. Grondbedrijf. Voorstel tot uitgifte van grond ln erf pacht aan Mevrouw I. M. KrijnenBoer. Aangenomen. Grondbedrijf. Voorstel tot uitgifte van grond in erf pacht aan J. Geurts. Aangehouden, daar de waarborgsom nog niet ls gestort. Snbsfdla Afwijzend prae-advles op het verzoek van de Harmonievereeniging „Kunstzin" te Julianadorp om subsldieverhooging over 1920. De heer H e ij b 1 o k meent dat ten op zichte van deze zaak een misverstand be staat. Het vorig jaar is het bestuur dezer vereeniging bij B. en W. geweest om deze zaak te bespreken. Toen is hen medege deeld, dat zij in Juli een verzoek omtrent een eventueele subsidie-verhooging moes ten indienen. Het is niet de bedoeling voor 1926 een verhoogd subsidie te ont vangen, maar op de nieuwe begrooting voor 1927. De Voorzitter merkt op, dat in het verzoek uitdrukkelijk staat, dat de ver hoogde subsidie „voor dit jaar" gevraagd wordt. Mocht de bedoeling inderdaad aif- ders zijn, dan kan het overwogen worden. Conform besloten. Onderwijs. Afwijzend prae-advies op het verzoek van de onderwijzeres M. Rijkeboer om overplaatsing van school 1 (Julianadorp) naar school 11. Op verzoek van Mevrouw Van der Hulst zal deze zaak aan het einde der agenda in comité-generaal worden be sproken. Onderwijs. Voorstel tot het aangaan van een over eenkomst met de gemeente 's-Gravenhage nopens, toelating van leerlingen uit Hel der op de gymnasia enz. der eerstge noemde gemeente. Aangenomen. Politieverordening. Voorstel tot wijziging der Algemeene Politieverordening. Aangenomen. LoontabeL Voorstel tot wijzing van de loontabel der werklieden* in verband met de aanstel ling van een hulp concierge-vischafslager aan den Vischafslag. De heer Van Os vraagt namens den heer Bot verdaging van dit punt, daar èn de heer Bot èn de betrokken wethouder afwezig zijn. Aldus besloten. Gemeenterekening. Benoeming van leden van de Commis sie voor het nazien der gemeenterekenlng. (Vorig jaar werden in de Oommissie benoemd L. Boon, B. Zondervan en R. N. van Os). Op voorstel van den heer V a n O s worden bij acclamatie benoemd benoemd Mevr. Van der Hulst en de heeren Eiji- ders en Heijblok, welke hun benoeming aannemen. Belastingreclames. Conform de adviezen besloten. Rondvraag. De heer H e ii b 1 o k besnreekt den slechten toestand aan den Middenweg en dringt aan on verbetering. De heer Van Breda antwoordt, dat men tijdens het droge weer hieraan niet veel kon doen. Nu er regen gevallen ls, kan worden ge walst en zal de weg wel beter worden. Mevrouw Van der Hulst heeft ver nomen, dat voor aankoop van meubilair voor het nieuwe Armhuis een commissie is benoemd, die buiten de "emeente heeft aangekocht. Voor de plaatselijke winke liers is dit niet aardig, en spr. meent, dat de gemeente in deze het goede voorbeeld moet geven en in de gemeente aankoopen doen. De heer Verstegen zegt, dat Mevrouw Van der Hulst verkeerd is in gelicht. Integendeel, eene inschrijving is gehouden uitsluitend onder de plaatselijke winkeliers. Ingezonden Mededeeling. De heer Van Dam vraagt of voor de vijf nieuwe villa's van het Zeebad Huis duinen inderdaad een buizennet voor gas- en waterleiding is aangelegd voor reke ning der bedrijven. Zoo ja, od welke gron den is dat pebeurd? De Voorzit.ei antwoordt bevestigend. Deze woningen li"*ren in het uitbreidingsplan van Huis duinen, en de leidingen zijn er in net al gemeen belang lanrns geleed. Het licht en waterbedrijf heeft wel meer kwade p« lo ten, zoo bijv. de leiding in Julianadorp en Koegras, die niet uitsluitend gelegd v\ met het oog op winst maken, maar voor het algemeen belang, en de gemeente mag in zulke gevallen wel iets riskeeren, meent spr. De heer V a n D a m vraagt of deze weg gemeentelijk eigendom is dan wel parti culiere grond. In het laatste geval moet ingevolge de voorschriften gedurende een tiental jaren een zekere rente vergoed worden. De Voorzitter zal dU na der onderzoeken. De heer E i11 d e r s bepleit weder-open- stelling van den vuurtoren voor het pu bliek, evenals dat vóór de mobilisatie ge schiedde. Ligt dit misschien op den weg der Economische Commissie? vraagt spr. Ten tweede vraagt spr. of het waar is, dat verschillende exploitanten van autobussen hun tarieven zouden willen verlagen, doch dat hen dit verboden wordt. Op welken grond geschiedt dit? vraagt spr. Voorts bepleit spr. een betere verdeeling van standplaatsen; te Hulsduinen zijn aan Heeman de beste plaatsen aangewezen en de anderen moeten zich met minder gun stige vergenoegen. Kan hier niet een rouleeringssysteem worden toegepast? De Voorzitter antwoordt den heer Eijlders, dat hij de zaak van de openstel ling van den vuurtoren aanhangig zal ma ken. De heer Biersteker merkt op, dat een desbetreffend verzoek reeds door „Helder's Belang" aan de betrokken auto riteiten is verzonden. Ten opzichte van de tarieven der autobussen is den Voor- z i 11 e r bij het nazien der raadsbeslissing gebleken, dat inderdaad geen ander tarief dan het door den Raad vastgestelde mag worden geheven. Wat de derde vraag be treft: Heeman heeft zich verplicht éen vasten dienst te onderhouden. Op die uren moet hij rijden, ook al zou hij geen enkelen passagier hebben. En zou men nu willen, als er inderdaad te Huisduinen iets te verdienen is, dat hij dan een min der gunstige plaats kreeg? Verleden jaar was de toestand juist andersom, maar de toen werkende Vereeniging van Autobus houders had vrijwel het monopolie, en dat heeft Heeman volstrekt niet. De heer E ij 1 d e r s Maar de autobus- houders mogen toch hun tarieven wel ver lagen? Het is niet de Raad die ze vast stelt, dat doet het College. De. Voorzitter: De Raad heeft de verordening vastgesteld, waarin het tarief bepaald is. De heer Boogaard heeft bij de behandeling destijds nog gevraagd of het niet'beter was de exploitanten vrij te laten er boven te gaan, hetgeen wij ontkenden. Om een behoorlijken dienst te krijgen, mogen wij niet toelaten, dat in het wilde geconcurreerd wordt. Het Ideaal moet zijn hier mettertijd een monopolie te krijgen voor een of twee ondernemers. Het aller beste zou zijn indien de exploitanten on derling een naamlooze vennootschap stichtten en de diensten regelden onder elkaar. Verleden jaar is dat evenwel mis lukt; nu hebben we een vasten dienst. De heer Maters heeft in den vorigen Raad gevraagd naar de aanschaffing van reddingmiddelen nabij de brug aan de Koojj. Toen werd hem geantwoord, dat hierin al voorzien was. Tot nog toe even wel zijn ze er nog niet. Er zijn al een paar malen bijna ongelukken gebeurd, en het begonnen wordt met den aanleg der wa terleiding voor Koegras. De Voor zitter antwoordt, dat alles voorbereid is voor de aanbesteding. De heer M a- t e r s dringt op spoed aan; de tijd is thans gunstig, de prijzen voor materiaal enz. goed. Ook voor afname van water is het thans de goede tijd. De Voorzitter antwoordt, dat de zaak zoo gauw toch niet geregeld kan zijn. We zijn thans al 10.000 goedkooper bij den aankoop van bulzen. De heer Boogaard bepleit de plaat sing van een lantaarn in het nieuwe wo ningcomplex van Volkshuisvesting nabij den Ruijghweg. Zal worden overwogen. De heer Boogaard brengt ook de kwestie van de tarieven voor den autobus dienst ter sprake, en leest uit de notulen voor hetgeen door den Voorzitter hierom trent den vorigen keer ls gezegd. Jammer genoeg had de Held. Crt. dit zeer onvol ledig vermeld. De Voorzitter heeft toen gezegd, dat de chauffeurs wel beneden, maar niet boven de gestelde tarieven mochten gaan, en nu is een chauffeur be keurd, die voor 40 cent reed. Dat is met 's Voorzitters eigen woorden in strijd. Was verleden jaar deze verordening niet is noodig hier reddingmateriaal te depo- neeren. Spr. vraagt verder wanneer van kracht? vraagt spr., toen is ook steeds voor 40 cent gereden. Omtrent de plaat sing der bussen merkt spr. op, dat in het Plantsoen de verschillende bussen bij el kander 'staan, dus alle dezelfde kans heb ben. Te Huisduinen is dat anders, daar heeft Heeman de beste plaats. Over het algemeen neemt het publiek een enkele reis, en het gevolg is, dat de ongunstig geplaatste bussen te Huisduinen weinig kans van passagiers hebben. Dit zou ver beteren indien men retourbilletten mocht uitgeven, die dan natuurlijk goedkooper zouden moeten zijn dan twee enkele reis kaartjes. Indien werkelijk de Raad de ta rieven vastgesteld heeft, is dat een fout geweest, want 25 cents voor zoo'n ritje is te veel. Voor 16 cent wordt men al naar de Kooij gebrachtI We moeten niet uit sluitend aan de pensiongasten denken, maar ook aan onze ingezetenen, en daar voor is tariefsverlaging aangewezen. La ten we deze bepaling dus niet te strak aanhalen, verleden jaar is ook voor 40 cent gereden. De Voorzitter heeft reeds erkend, zich vergist te hebben, en dit aan de ver schillende autobushouders medegedeeld. De kwestie van retours zal door het Col lege worden overwogen. De heer D e Z e e bespreekt de aankoop door de Woningstichting van de voorma lige infirmerie. Spr. vraagt de slooping hiervan in eigen beheer te nemen bij wijze van werkverschaffing. Op het oogenblik is er nog al eenige werkloosheid. Laat men met de plannen voor bebouwing van dit terrein daarmede rekening houden. De Voorzitter zegt dit toe. De heer Van Os zou gaarne villen, dat vreemde schepen ook eens de haven van Nieuwediep aandeden. Vroeger kwa men hier tekens vreemde eskaders, en thans zien we zelfs onze eigen schepen hier niet meer. Kan hierop niet eens wor den aangedrongen? vraagt spr. De Voorzitter merkt op, dat deze zaak reeds bij het College aanhangig is ge maakt. Het verschijnsel, dat de oorlogs schepen meer naar Amsterdam en andere havens gaan dan naar Nieuwediep, is het gevolg van het georganiseerd overleg, waarbij rekening gehouden wprdt met de verlangens der equipage. Vroeger werd men eenvoudig naar een haven gediri geerd, thans gebeurt dat niet meer. Wat het bezoek van een vreemd eskader be treft, er bestaat, na de ontvangst van ons eskader te Kiel, wel kans op, dat dit be zoek gereciproceerd wordt. De Deensche onderzeebooten hadden heel gaarne onze haven bezocht en een tocht door het N.-H. Kanaal willen maken, maar daar is niets van gekomen. Het werd niet toegestaan. De openbare vergadering wordt geslo ten en de Raad begeeft zich in comité- generaal. Na heropening van de openbare zitting komt in behandeling het hierboven ge noemde punt betreffende dé overplaatsing van een onderwijzeres te Julianadorp naar Helder. Conform het voorstel wordt op het verzoek afwijzend beslist. Uit het Politierapport Mali roor Hr. Ma K XIIL naar Mazatlan. op 20 en 23 Juli 5 m.; naar San Francisco op 8, 6, 10, 18 en 17 Augustus 5 m. Laatste buslichting hoofdkantoor op dezelfde data 6.80 m.; stadsbussen den voorafgaanden dag lichting 4 Voor na 17 Aug. ter post bezorgde stukken volgt nadere opgave. 8. Nachtaohwftrmier Wolwer Ziehier. 4. Faataiele eur „Ia Juive" Halévy. 5 Maritans, Ovartore Wallage. Het doorzitten bij Wielryden en Stnkloopen van Hnid en Voeten of verbranden der Huid door de Zon, verzacht en geneest tnen met PUROL. Doos 30, Tube 80 ct. Maandagavond werd door een loopjongen aan gifte gedaan, dat hij even te voren op den hoek KoningstraatSpoorstraat door een te Bergen thuisbehoorende auto is aangereden, waardoor zijn rijwiel beschadigd werd. Een onderzoek naar de oorzaak van de aanrijding wordt in gesteld. Maandagavond werd aangifte gedaan door een buitengewoon opzichter van den Rijkswaterstaat dat hij Maandagmiddag door een knecht van een boterhandelaar is bedreigd, dien hij, toen deze den afgesloten Rijksweg wilde berijden, tegenhield. De zaak wordt onderzocht. Dinsdagmorgen werd op verzoek van den Commissaris van Politie te Bergen op Zoom, na mens de ouders aan de Zuiderzeewerken, aan gehouden een minderjarige werkman, die den zelfden dag in de richting van de onderlijke wo ning op transport is gesteld. Dinsdagmorgen deed een bewoner van het Ankerpark aangifte dat Maandagavond om streeks io uur een glasruit van zijn woning is ingegooid. Een onderzoek naar den bedrijver hiervan wordt ingesteld. Dinsdagavond omstreeks half elf werd aan een agent medegedeeld door een bewoner van de Oude Helder, dat een oogenblik tevoren 3 per sonen getracht hadden de tuindeur van een per ceel in de Langestraat open te breken. Dit was hun niet gelukt, waarop zij via het hek van een naastgelegen kleedingmagazijn in den tuin waren geklommen. Een oogenblik daarna verlieten be doelde personen den tuin en begaven zich in de richting van den Fortweg, waarna hij ze niet meer heeft opgemerkt, terwijl ze ook na onmid dellijk ingesteld onderzoek niet meer te vinden waren. Woensdagmorgen werd door de politie te Alk maar een minderjarige knaap hier gebracht, die zich naar Amsterdam had begeven om werk te zoeken, waarbij een bewoner van Amsterdam had beloofd te zullen helpen. Deze bleek inmid dels Amsterdam te hebben verlaten, zoodat de knaap er niet ln slaagde werk te vinden, waar om hij zich bij de politie te Amsterdam had ge meld om weer naar zijn ouderlijke woning te worden voortgeholpen. Woensdagmorgen vond op het Stationsplein een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto en een personenauto, welke laatste auto eenige schade bekwam. De schuld ligt waarschijnlijk bij den bestuurder van de vrachtauto, die vol gens ooggetuigen aan de linkerzijde van den weg reed. Een onderzoek wordt ingesteld. Gisteravond ca. half elf werd aan het Hoofd bureau door een bewoner van den Polderweg kennis gegeven, dat hij in een naast zijn woning gelegen perceel, waarvan de bewoners uitstedig zijn, een verdacht geluid had gehoord, waarom hij vermoedde dat niet gerechtigden zich in die woning ophielden. Door de politie werd onmid dellijk het geheele perceel doorzocht, waarin evenwel niemand werd aangetroffen, terwijl ook niets verdachts werd opgemerkt •- Hedenmorgen werd door een bewoner van het Tuindorp aangifte gedaan van vermissing van 6 jonge kippen (witte leghorns). Een onderzoek heeft plaats.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 5