BUITENLAND GEMENGD NIEUWS. VOLKENBOND. Bescherming van dien arbeid van werkgevers. Het Permanent Hof van Internationale Justitie heeft gistermiddag advies ul tg©- bracht over de vraag, welke ingevolge ©en, op initiatief van de patroonagroep in den Itaad van Beihear van Ihet Interna tionaal Arbeidsbureau door dien ltaad ge nomen besluit, aan ihet Hof door den Volkenbond was overgelegd: betreffende de bevoegdheid van de Internationale ar beidsorganisatie om bij bet ontwerpen en voorstellen van regelingen ter verzeke ring van de bescherming van 'bepaalde categorieën van arbeiders niet alleen Ihun arbeid te regelen,doch tevens en bijkomstig denzelfden arbeid, wanneer deze door den werkgever zeiven wordt verricht. Het Hof heeft ais zijn meeninig uitgesproken dat de internationale arbeidsorganisatie hier toe bevoegd is. FRANKRIJK. Het nieuwe ministerie. Parijs, 28 Juli. Thans zijn definitief de volgende portefeuilles bezet: Premier, Financiën en Herstelde Ge bieden: Poincaré. Justitie en Elzas-Lotha'ringen: Barthou. Bultenlandscbe Zaken: Briand. Binnenlandsche Zaken: Sarraut. Koloniën: Perrier. Landbouw: Bokanowsky. Handel en Openbare Werken: Tardleu. Pensioenen: Marin. Oorlog: Painlevé. Onderwijs: Herriot. Marine: Leygues. Parijs, 28 Juli. De heer Poinoaré heeft hedenmiddag half twee president Doumer- gue mededeeling gedaan van de vorming van het ministerie. Het ministerie is sa mengesteld geiyk reeds is meegedeeld; als minister van Arbeid zal de heer Fallières optreden. De aanvaarding van een por tefeuille door Herriot. Uit Parijs wordt aan het HbL gemeld: Door welk wonder is Poinoaré er in ge slaagd om na de formeele weigering der radioalen om met hem samen te werken hedenmorgen niet alleen de aanvaarding van portefeuilles te verkrijgen door de radicale leiders Sarraut, Perrier en den voorzitter der republikeinsch-socialisten, Painlevé, maar ook door Herriot zelf? Men verklaart deze onverwachte aanvaar ding met het dilemma, waarvoor de beide leiders van het linksohe kartel zich ge plaatst zagen om óf er in toe te stemmen een Kabinet van nationale eenheid te steu nen en de beweging in de richting van bevrediging en ünancieele verbetering te steunen óf de aansprankelijkheid te aan vaarden voor een dictatoriaal optreden, dat noodig zou geworden zijn en voor mo gelijke maatschappelijke onlusten. Maar een feit is het, dat van het oogenblik af der gezamenlijke komst van Herriot en Painlevé hedenmorgen bij Poinoaré er zich plotseling een algeheele ommekeer in den toestand voordeed en dat men over al met een gevoel van verlichting en blijd schap het bericht ontving van de vorming van oen groot ministerie, hetwelk de een draoht der partijen beteekende om he land te helpen uit de finanoieele en eco nomisohe impasse te geraken. Verklaringen van den nieuwen premier. Na de vorming van zijn ministerie ver klaarde Poincaré, dat hij een zëer breec kabinet had willen vormen van nationale eenheid, waarin alle partyen vertegen woordigd waren zonder rekening te hou den met de sterkte-verhouding der frac ties. Hij zelde, dat hy geen moeiUjkheden had ontmoet omdat hy er naar gestreeft! had een kabinet te vormen zonder reke ning te houden met persooniyke voor keur. Dinsdag zal het mlnièterie, als het zich aan de Kamers voorstelt, dadeiyk zijn fit nancieele ontwerpen indienen. Poincaré werd, toen hy het Elysée verv liet, door de menigte toegejuicht Een aanstaand onderhond van Poincaré met Mellon. Parys, 23 Juli. Poincaré zal een ondor- houd hebben met Mellon, den Amerikaan- schen minister van financiën, by diens aanstaande komst te Parijs en zich met hem onderhouden over de regeling der Fransohe schuld aan Amerika. Hoewel de radloale en socialistische pers weer begint te critiseeren en te protestee ren, schijnt zy toch de onmaoht te erken nen van de eigen party en zich by den stand van zaken neer te leggen. De „Quo tidlon", het orgaan van Hérriot zelf, schrijft: Daar de partyleiders als zoodanig hebben gefaald, is het een natuurlijke gang van zukon zloh boven de purtyen te verheffen. „L'Oeuvre" schrijft deze para dox: Uw land kan slechts gered worden door Poinoaré; geeft gy do voorkeur aan den ondergang van Frankrijk? De „Volonté", Oalllaux' orgaan, ver- klnart: Tndlen Poinoaré ons ruilmiddel stabiliseert en don flnatieleden toestand herstilt zullen wy do eersten «yn om hem geluk te wonsdhen, wy zullen hem geen stek ln de wleloji Ntokon. Daarentegen biykt de nationalistische pers losgebroken te rij». zy publloeert ma nifesten vol bedreigingen, olsoht do dic tatuur en trucht de openbars meening in beroering te brengen. Het orgpan van de fascistische organi saties, de „Llberté", publiceert een arti kel, dat een reuhtatroeksoho oproep la om Herriot te vermoorden, waaraan het blad de verzekering toevoegt, dat de jury den moordenaar eventueel zal vry spreken 11 De algemeene opinie, zelfs van degenen, die zich heden om politieke overwegingen tegenstanders van het kabinet verklaar den, is, dat de nieuwe regeering door haar samenstelling verzekerd kan zijn van eon flinke en stabiele meerderheid, welke huar zal steunen by haar pogingen tot het fi nancieel hersteld, waarnaar zy voorne mens is, met medewerking van alle kraoh- ten der natie, te streven. Men schat, dat de regeering minstens 850 stemmen zal kunnen verwerven en wanneer de ontstemming, welke vooral door het verrassend verloop der gebeurte nissen onder sominigtf radicaal-socialisten is ontstaan, van voorbygaanden aard zul zyn gebleken en verdwenen zal zyn, dat uantal wellicht nog aanmerkeiyk grooter zal zyn. De partyen sctUjnen, evenals gedurende de oorlogsdagen, bereid te zyn, een tyd- lang haar partybelangen te veronachtza men, ten einde zioh geheel te kunnen wy- den aan de taak, welke door de omstan digheden zal worden geëisoht De agitatie In Parijs. Omtrent de betoogingen, welke na het bekend worden van den val van het kabi- net-Herriot voor het Kamergebouw heb ben plaats gehad, lezen wy nog, dat zioh een menigte van vier tot vyfduizend per sonen voor het Palais-Bourbon had ver zameld, die het verkeer belemmerde. Het bleek geen vooruit opgezette betooging te zijn, daar de kreten, welke werden geuit, zoowel tegen Oalllaux als tegen Poinoaré waren gericht. Hier en daar werd zelfs: „Vive 1'Erapereur!" geroepen. Maar eens gezind was men in het beschimpen van het parlemont en in den eisoh eener Ka merontbinding. De politie stond machteloos tegenover het geschreeuw en gejouw, dat door door dringend gefluit werd begeleid. Pas om half elf 's avonds gelukte het de menigte wat te verspreiden. Doch op den hoek van de Rue de Borgogne en den Boulevarc Saint-Germain stroomden de betoogers wederom tezamen, geprikkeld door de ver schynlng van twee députés in den tuin van het Kamergebouw. Weldra kwam ech ter een peloton bereden politie ter plaatse Een kleine botsing ontstond met het oom munistische Kamerlid Garchery, maar sleohts drie arrestaties hadden in het ge heel plaats. Op de Place de 1'Opéra en de boule yards heerschte eveneens groote agitatie Overal trachtten zich groepen betoogers te vormen, hetgeen de politie echter wist te beletten. Agitatie tegen de vreemdelingen. Relletjes en uitjouwen van Engelschen en Amerikanen Parijs, 28 Juli. Gisteravond liep de me nigte te hoop naby de boulevards, ter plaatse vanwaar de autocars met vreemde lingen den rondrit door de stad beginnen. Er werd hevig gefloten en de inzittenden van een wagen moesten tengevolge van de dreigende houding van het volk uit stappen. Twee auto's vervolgden hun weg onder het gejouw der menigte. De politie moest verschillende Engelsche en Ameri kaansohe touristen beschermen tegen de scheldende massa. overleden. De golf strekte zloh uit van de staten1 van het Midden-Westen tot aan de Atlantische kust. Te New York wees Don- derdagundddaig een thermometer op bet dak van een skyschraper van 80 verdie pingen 97 gr. in do schaduw en in de <loor de zon bestoofde straten stonden de ther mometers boven de 100. Het was de warm ste 22e Juli te New York sedert 85 jaar. De kantoren sloten' vroeg om bun perso neel in staat te stollen bulten de stad koelte te zoeken. In tal van belangrijke lndustrieele oen tra in de staten van New Enigland sloten de fabrieken te 12 uur 's middags by ©eni temperatuur van oveu- do 100 gr. In de staalfabrieken konden de arbeiders on- mogeiyik de normale productie halen1. De plicht van het parlement De „Matin" publiceert als hoofdartlke een soort manifest, waarby alle FranBchen die de orde liefhebben, worden uitgenoo- digd zioh in elke provincie en elke stat aaneen te sluiten teneinde het parlement aan zyn plicht te herinneren en het dezen zoo noodig op te leggen. ENGELAND. De mynwerkersstaklng. De stenn uit het buitenland. Naar het Berliner Tageblatt meldt, heb ben de stakende Engelsohe mynwerkers tot dusver 887.000 p.st. van hun buiten, landsche kameraden ontvangen, waarvan 421.000 pond uit Sovjet-Rusland. BELGIE. De vreemdelingenbelasting. Het percentage nog onzeker. Brussel, 28 Juli. De Belgische minister raad zal binnenkort het bedrag der vreemdelingen belasting vaststellen. Het schynt echter nog niet vast te staan, dat deze, zooals werd gemeld, zal worden be paald op 50 van den logiesprija TURKIJE. Het complot tegen Moestafa KemaL Konstantinopel, 23 Juli. In aansluiting op de terechtstelling van de 18 leden der oppositie, beschuldigd van samenzwering legen Kemal en zyn bewind, heeft de rechtbank ter verdediging der onafhanke- ykheid in Angora een begin gemaakt met iet voorlooplg verhoor van de leden van iet voormalig Comité van Eenheid en Vooruitgang, beschuldigd van corruptie en medeplichtigheid aan het oompiot. Buitendien zijn nog honderd andere le den dezer partij gearresteerd en naar An gora opgezonden. ZUID-AFRIKA. Sneeuw te Kaapstad. Kaapstad, 28 Juli. Voor het eerst sedert 20 Jaar Is er sneeuw gevallen te Kaapstad. VEREENIGDE STATEN. LUCHTVAART. Een non-stop vlucht van 1500 K.M. met oen Avlonnette. Na begin Juni door zijn tocht Parijs— GenèveM ilaanV enetiëMilaanDyon —Parys, met dubbele vlucht over de Al pen en Mont Blanc-massief, een zeer ge slaagde overland-vlucht te hebben vol bracht, heeft de Fransche ltn. Thoret thans met hetzelfde kleine Albert sportvliegtuig een nieuwe merkwaardige prestatie ver richt. Op 15 Juli vertrok Thoret van Parys met bestemming voor Praag. Tengevolge van z waren mist, moest hii echter reeds te Mourmelon landen, vanwaar hy den volgenden dag naar Praag vloog. Op 17 Juli vervolgde Thoret zyn tocht naar War schau. Na een nachtrust van slechts 2 uur, verliet Thoret Warschau om 5 uur 10 in den morgen en vloog in één stuk naar Parys, een afstand van 1500 K.M., waar voor het kleine' toestel 10 uren 10 min. noodig had. Voor den afstand Warschau Parys had de 40 paards Salmson-motor, waarmede de Albert-ééndekker is'uitge rust, 111 liter benzine verbruikt, dus 7 liter 400 per 100 K.M. Op gelukkige wijze aan den dood ontsnapt. Een vlieger, die gisteren boven de bad plaats Margate in Kent verscheen is op fortuiniyke wyze aan den dood ontsnapt. De badgasten zagen eensklaps dat het vliegtuig op groote hoogte begon te tollen en eenige seconden later zagen zy den vlieger er uit springen met een parachute De man viel met duizelingwekkende vaart naar beneden, maar op enkele honderden meters boven den grond ontplooide de pa rachute zich nog, zoodat de val gebroken werd. Bovendien had de vlieger het ge luk in het zand terecht te komen, waar hy bewusteloos liggen bleef. Later bleek dat hy inwendige kneuzingen had beloopen. Het vliegtuig is op een weiland te pletter gevallen op 8 K.M. afstand van het strand. tijden rustiger geworden waren, het geld weer wilde opgraven, stelde zj1 den secre taris Frings, die haar vol vertrouwen had, van een en ander ln kennis. Frings maakte zyn wetenschap omtrent de verborgen schat ten nutte om, met medewerking van de gearresteerde personen, het geld op te graven. De bult werd onder de daders ver deeld. Nadat de firma overtuigende bewyzen in hunden had gekregen, greep zy onmid- deliyk ln. Frings ontkende aanvankeiyk. Toen hem dit niet meer hielp, trachtte hy óhantage tegenover de firma te plegen. Deze heeft daarop onmiddeliyk den offl- oier van Justitie met de zaak in kennis gesteld. Moderne alchimisten. Te Mundhien hebben twee Berlijners te recht gestaan, dl© met <l'e vaisohe voor spiegeling dat zy igondi uit keukenzout konden maken döor liet in ©en ©lectrisoho ltóhtboog to laten gloeien, bedragen van meer dan 100.000 mark aan allerlei goed- geloovlge monsohen hiadden ontfutseld. I>e hoofdpersoon, zekere Unruh, Is tot 41/, jaar veroordeeld, dö ander is vrijge sproken. Een autobusongeluk. Tien dooden. By een autobus-ongeluk even buiten New-York zyn acht vrouwen en twee kleine meisjes gedood en 82 vrouwen ge wond. De vrouwen maakten met den autobus een uitstapje naar Bearmountail, een bad plaatsje aan de Hudson. Een drama te Parys. Gevolg van de daling van den franc. Een V.D.-bericht uit Parijs maakt mel ding van een pakkend drama, een gevolg van de daling van den frank. Een 82-jarige man heeft zijn vrouw en daarna zioh zelf doodgeschoten. Uit de na gelaten papieren biykt, dat het paar zyn spaarduitjes in staatspapieren had belegd en thans, tengevolge van de daling van den frank de armoede met rassche schre den zag naderen. Do hittegolf. Do 1 nutste drie dagen' zyn, naar de cor respondent van di» „Daily Tolcgraph" Donderdag uit New York meldde, hon derd iinwiwuhon door do troylsolie hitte Als men goud wil achterhouden. Uit Aken wordt aan „De Telegraaf" gemeld: In het plaatsje Stolberg, in het Rynland, zyn door de politie zes personen gearres teerd, die er van beschuldigd worden, een door de firma „Prym G.m.b.H." begraven goudschat te hebben gestolen. Het betreft hier goud, dat tydens de inflatie door de firma werd begraven. Daar op deze plaats gebouwd moest worden, wus het noodig, dezen schat elders te begraven en daarbij moeten een aantal zinken bussen, waarin bet goud was ge borgen, door de thans gearresteerden zyn gestolen. Nader wordt gemeld, dat zich onder de gearresteerden o. a. bevindt de secretaris der directie, Frings, die reeds 17 jaar by de firma werkzaam was en die wist, waar het goud was begraven. Ook wordt hem chantage ten laste gelegd. De gestolen som bedraagt 160.000 Murk. In totaal had de firma 1.400.000 Mark in goudstukken begraven. Gevraagd naar de reden van deze han- delw-yze, antwoordde de firma, dat in de streek berhaaldeiyk het dreigement was geuit, dat men de fabriek in de lucht zou laten v'legen. Nar verluidt, zou de firma aanvanke- yk hebben getracht, de affaire in den doofpot te stoppen, daar haar belasting zaken tydens de inflatie niet geheel in orde moeten zyn geweest. Personen buiten de zaak staande, moeten de aangelegen heid echter aan de recherche hebben me degedeeld. Te Stolberg heerscht onder de bevolking groote verbittering jegens de firma, die in den tijd, dat in Duitschland de grootst mogelijke nood heerschte, zulk een bedrag aan goud aan de circulatie heeft onttrok ken. Daarentegen verklaart de firma, dat zy zelf de zaak in handen der justitie heeft gesteld. De gearresteerden moeten reeds een volledige bekentenis hebben afgelegd. Uit Keulen wordt voorts gemeld: De Irma Prym deelt aan de „Köln. Volks- zeitung" mede, dat Woensdag door den Officier van Justitie te Akon zy» gear resteerd, de secretaris der directie, Frings, uit Stolberg, de particuliere houtvester ohwelkert, de vroegere bellende der firma Peter Sohweikert, alsmede de pach ter Rudolf Brllokmann, wegens diefstal van 160.000 mark. De gearresteerden heb ben een volledige bekentenis afgelegd. De zaak heeft zloh als volgt toegedragen: De firma luid, wegens de algemeene on rust tijdens de communistische en separa tistische onluatpn, alsmede uit vrees voor Inbeslagneming door dn bezettlngsmo- gendheden In net Roergebied, een bedrug vhij 1.400.000 mark ln gouden munt ln veiligheid gebracht. Tot dit doel had z(| liet, geld ln de uitgestrekte boaaoben van Laurenburg, welke aan een der firmanten belmoren, In blik verpakt, op een veilige pluats begruvèn. Toen de firma, nadut do Van vryage bfj vogels. De mate, waarin min of meer byzondere „faits et gestes" by de vryage van vogels ten uitvoer worden gebracht, is by de ver schillende soorten zéér ongeijk ont wikkeld. Prof. J. S. Huxley en 'F. A. Montague hebben onlangs hun onderzoekingen op dit punt weder voortgezet, namelyk by Kluit, Grutto en Scholekster. By de Kluft namen, zy geenerlei „hofmakerij" waar. Onmiddeliyk vóór de paripg neemt het wyfje een uitlokkende houding aan, door het mannetje met opgewondenheid beant woord; daarna loopt het paar samen een eind weg, waarby het mannetje zyn vleu gel half-ultgespreid over den rug van het wyfje hou^t. De Grutto daarentegen spreidt goed be studeerde „manieren van vryage" ten toon. Het mannetje voert namelyk een byzondere vlieg-manoeuvre uit, waarby het een eigenaardigen roep laat hooren, naar Huxley's meening waarschyniyk verband houdende met een instinctmatig gevoel van daar ter plaatse de „territo riaal-gerechtigde" te zyn. Vervolgens pronkt het op den grond met zyn staart voor het wyfje. Ook wordt, en wel in hoofdzaak door het mannetje, in den grond gekrabd, wat ongetwyfeld zyn oor sprong vindt in het nestel-instinct. Beide vogels voeren voorts een gemeenschap- peiyke vlucht uit, waarby vervolging van het wyfje door het mannetje en vüande- ïykheden tusschen médeminnaars plaats grypen, waarna ten slotte de paring ge schiedt. De Scholekster staat naar het den waarnemers voorkomt In aanzoeksvor- men tusschen Kluit en Grutto in. Een groote rol speelt by deze vogelsoort blijk baar het voortbrengen van fluitende to nen, waarby de nek vooruitgestoken en de kop, met geopenden snavel naar om laag worden gehouden; vaak gaat dit ver gezeld van dansende bewegingen. Een en ander bleek echter niet alleen een uiting van liefdesaanzoek te zyn; beide sexen toch voeren het onder verschillende om standigheden uit. Het kan louter een uit drukking van algemeene sexueele opwin ding-zyn, door een enkelen vogel aan den dag gelegd, zonder in speciale betrekking tot andere vogels te staan. Of het kan een vertooning zijn, welke bepaaldeiyk een anderen vogel geldt, die al dan niet zijn (haar) gade is, en er al dan niet aan deel neemt; ook kan het een bepaald teeken van vyandeiykheid zijn, hetzij door één of een paar vogels aan een andere gegeven. Eindelijk nog kan het zyn, zooals af en toe viel op te merken, dat dèèr, waar vyandeiykheden te verwachten zyn, er eenige extra vogels aan de actie deelne men, ln welk geval er ook een sociale op gewondenheid by in het spel schynt te eens onderzooht, hoe het staat met het lichaamsgewicht van ratten, die met ge woon eten uit een restaurant gevoed wor den; een andere serie dieren werd daar naast met hetzelfde eten gevoerd, nadat dit verscheidene uren by 100 gr. was ver warmd. paarby bleek nu ln de eerste plaats, dat de ratten, die met kort gekookt voedsel gevoerd waren, voel meer in ge- wicht toenamen, dan zij die het övergare eten te nuttigen kregen. Dat was in het licht der vitaminen be zien, niet verwonderiyk. Veel vreemder echter was het, dat de ratten van het overgare eten belangryk meer aten en niettemin toch minder zwaar wogen. Een rat behoeft van rauw resp. kort gekookt voedsel veel minder te gebruiken dan van zeer gaar gekookt eten. Friedberger heeft zoowel met jonge als met volwassen ratten gewerkt en by beide kreeg hy hetzelfde resultaat. Zouden deze proeven ook gelden voor menschen, dan zou daarby ln de eerste plaats biyken, hoe verkeerd het is, het- eten langen tyd warm te houden, zooals dit vooral in restaurants wel gebeurt. Maar bovendien moet men zich afvragen of men niet weer moet terugkomen tot hot rauwe voedsel. Hierby niet gerekend de gevallen waarin koken gewensoht is, b.v. om bederf te voorkomen. Groenten kun nen met succes in vele gevallen rauw wor den genuttigd, worteltjes, slade enz. In het licht van deze proeve zal men zulks moe ten bevorderen. Friedberge*- meent, dat het voordeel van een even gekookt boven lang gekookt voedsel niet moet gezocht worden in de vitaminen, maar in iets anders, dat nog onbekend is. Of hy hiermee geiyk heeft, kan betwyfeld worden, maar doet ook wei nig ter zake. By het mesten van varkens doet zich hetzelfde vraagstuk voor: het zou best mogeiyk zyn, dat deze dieren beter ge- dyen met rauw of even gekookt dan met gaar voedsel Friedberger is bezig dit te onderzoeken. („MOnoh. MedL Woohenschr.".) Ho© lang moeten wjj ons eten koken. Mon heeft het ln allerlei boekon als een vooruitgang van de besoliavlng geduld, wat wy ons meesto voelsel niet ln rau- wen, maar ln gekookten toestand nutti gen. HU physioioglsohe proeven in de vo rige eeuw soheen dit koken ten goede to komen aan de betere vertering; daarby werden sohadeiyko bacillen en lngewunds- wurmen by het koken gedood, zoodat het koken van het voedsel wel een byzoudor nuttige maatregel scheen. I11 den laataten tyd heeft men bU het onderzoek van de vitaminen gemerkt, dat gekookt voedsel ln sommige opzichten achterstond bU rauwe spyzen. By hot ko- ken worden nl. de vitaminen beschadigd. Prof. Friedberger te Beriyn hoeft nu nog Radio-programma. De definitieve samenstelling. (Buitenland.) Waarnemingen op Texel door Engelsche ornithologen, bij Kluit, Orutto en Schol-ekster. ZONDAG 25 JTJLL Hilversum H.D.O„ 1050 M. 10.00 Kerkdienst vanuit Eet Kerkgebouw dar EvamtrelLsch-Luthersclie gemeente te Weeep. Voorganger De. K. H. Wallien. 1. Orgelspel. 2. Voorzaag Gezaag 8:1 en 8 (Psalm 84:1 en 2). 8. Votum en zogen. 4. Gebed. Lezen Mat- therua 5:3848. 6. Voorrede der prediking. 7. Tekst Mattheus 6:48. 8. Zingen Gezaag 110:1 en 8 (Psalm 138:1 en 8). 9. Predikatie. 10. Zingen Gezaag 108:5 en 6 (Psalm 89:7 en 8). 11. Vervolg predikatie. 12. Dankgebed 18. Zingen Gezang 107:4 (Psalm 68:10). 14. Slot zegen. 3.005.00 Uitzending van het ooogres der TheoÉophisohe Vereeniging te Ommen. Rede van den heer Krishna Murti en Mrs. Dr. Annie Besant. 7.00 V'PRO-uitzending. Rede door Ds. W. R. M. Noordhoff, Rem. Pred. te Lochean. 8.00 Persberichten en sportuitslagen. 8.15 Kunhausconcert Wagner-concert o,l.v. Prof. G. Schneervoigt. Soliste Emmy Krtlger zang. 1 Ouverture „Rienzi". 2 EÏnzug der Götter in Walhal 1, uit -het muziekdrama „Des Rheingold". 8 Waükürenritt uit „Die Walkure". 4 Twee fragmenten uit de le acte „Die Wal kure". a. Schlttfst du Gast. b. Du bist der Lens (zang). 5 „Waldweben", uit „Siegfried". Pauze. 6 Siegfried's Rheinfahrt uit het mu ziekdrama „GötterdAmmerung". 7 Dred Ge- stlnge nach Mathdlde Weeendonk. Stehe still. b. Schmerzen.'c, Tril urne (zang). 8 Ouverture „TannhAuser". Daventry, 1600 M. 8.50 Muziek door de Royal Park# baad. G. Eastman, bas. E. Burford, sopraan. 620660 Drie gedichten van E. Thomas, voorgelezen door I. Swinley. G. Pitech, cello. Y. Arnaud, piano. 6.60 Kerkdienst. Preek, zang en orgel spel. 8.20 Uit de oratoria van Haydn en Han del. Orkest en M. Bennett, sopraan. 9.20 Weer- ber., nieuws. 9.40—1060 Concert door het Plo- cadilly-orkest, o.l.v De Groot M. Huxley, sopraan. Parija „Radio-Paris", 1750 M. 105 Concert door het orkest Gaylna. 8.60 Ooncert door de Jazzband1 Cazes. KönigswUsterhausen, 1300 M. 11,60—1.10 Concert door de kapel Valesoo. 8.60 Dansen, door orkest 10.6012.60 Dans muziek. Brussel, 486 M. en Antwerpen, 265 M. 8.86 Gonoert. Helle Francine, sopraan, 10.20 Nieuws ber. MUnster, 410 M. 9.2010.20 Morgenooncert. 11.20 Gedichten- voorlezing. 12.20 Lezing: Dostojewsky. 8.35 MAdohenkrAnzchen. 4.20 Zlther-concert6.50 Vroolijke muziek en zang. 6.60 Das Irrllcht im Mooie, schets. 7.207.60 Lezing. 8.208.60 Lezing: Benaree &m Gang-es. 9.00 Vocaal con cert H. Schuberth-Meieter, tenor. 10.5011.60 Dansmuziek. Wal zen. MAANDAG 28 JULI. Hilversum H.D.O., iojo M. 12.00 Politieber. 5.00—6.00 Klnderuurtjs, door Mevr. Ant. v. Dijk, 6.167.45 V-ooravondcon- oert door het IIDO-órkeat. 7.00 Politieber. 7.46 «1» 10.00 Pereb. 8.10 Amusementsavond. Het Amrterdanische Fanfare-orkest Dir. B. Rich. Sombroek. Mannenkoor van die AmsterdamecM brandweer, Dir. Jlacob Hamel. Piet Holman, conférencier-cabaretier. The two Wlllards^ ao- cordeonepelers. Daventry, 1600 M. 11.20—1.20 Hot radiokwairtet en solisten (sopraan, bariton, piano). 1.20—2.20 Lumch- jimzlek, 4.20 Lezing: The land of the Thsïs. 4.86 jkinsamiziek. 5.115 Klnderuurijo. 620 Lichts muziek. 7.20 Tijdsein Big -Ben, weerber., nieuws. 7.46 Plano composities van Sahumann, 8.00 Lozing: The harmonies of nature, ltofuge. 8,20 Concert door het Hlghgate school orkest en koor. 8.45 Kamermuziek door het Kutaher strijkkwartet (2 violen, viola,oello). E. Sud- daby, sopraan. 9.60 Wioerbor., nieuw», causerie. 10.26 Voorlozing dom- Mark Amblent 10.85 Variété. NelUe O'List, fluit on piooolo, A. Barnes, zang en loetruniiental mtmiory. M. Wolf0 gwsyuoop. nummers. M, floott, humorist». 1120—12.20 Dansmuziek, Parijs „Radio-Paris", 1700 M. 12.60 Oonoert dbor het orkest Gayilna. 8.05 Orkest Malsang. 8.60 Oonoert. 4G0SM ds Rtóhe" npercttefraiguiontsn. KtinhiiwUsterhauisn', 1300 M, 8,50 Uit de werken van Bsrnard Sha/w. In leiding dioor Msjümillan Harden. 960- Sonate

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 6