Doop Zon Verbrande Huid OUDESCHILD. WIEREVGEN. INGEZONDEN. STOOM V A ARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Singkep, u., pas». 23 Jiull Oueaaaat. VISSCHERIJBERICHTEN. broek op LANGENDIjIK, 27 Juli. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den LAATSTE BERICHTEN. Het oefenlngseskadere. voor de Tielsahe rechtbank plaats heb ben, verneemt de Tel. van de zijde der justitie, dat dit niet juist is. Verwijzing naar de openbare terechtzitting heelt nog niet plaats gehad. De instructie is nog niet gesloten. De verdachten bevinden zich noch steeds in preventieve hechtenis. De heer O. de Beus, beschuldigd van be- leediging van commissaris Blok zal, ge lijk gemeld, op Donderdag 16 September a.s. voor de arrondissementsrechtbank te Tiel terechtstaan. Als zijn raadsman zal mr. H. Mendels optreden. Daarentegen houdt Het Volk staande, dat de behandeling wel degelijk in Octo- ber zal plaatshebben. Een datum is even wel nog niet bepaald. Dat mr. Mendels den heer de Beus zal verdedigen, ontkent het blad, aangezien Mr. Mendels op dat tijdstip in het buitenland is. Valsche chèque en toch echt. Geraffineerde briefvervalschlng. De „Telegraaf" meldt de volgende bij zonderheden over de oplichting, gepleegd mr-t een chèque op de Bottordamsche Bankvereeniging ter waarde van f 62.100, welk feit zich te Antwerpen heeft afge- speeld. De „Banque Centrale Anversoise ont ving 1.1. Woensdag een brief, waarin werd verzocht een bedrag van 52.100 uit te betalen aan den heer CL L. Dienzelfclen dag kreeg de Banque een brief uit Brus sel, geteekend O. L. waarin deze mede deelde telegrafisch bericht ontvangen te hebben van B. Mees en Zoon te Botter dam, dat een bedrag van' f 52.100 bij de Banque Centrale Anversoise te zijner be schikking was. Hj] verzocht dit bedrag per chèque op de Botterdamsche bank te Botterdam aan hem over te maken per gewonen brief en dezen af te geven aan den portier van het hotel Terminus te Antwerpen, alwaar hij de chèque in ontvangst zou nemen. Bovendien verzocht hij een „uncrosser"- chèque te maken, wat het voordeel had, dat deze niet via een bank doch door hem zelf behandeld kon worden. De Banque Anversoise heeft stipt vol gens zijn opdracht gehandeld en O. L., of die zich daarvoor uitgaf, haalde den brief Donderdag af. Echter kreeg een der bedienden van de Banque Centrale Anversoise achterdocht. Wat was n.1. het geval? Hij bemerkte bij nader onderzoek, dat in den brief der firma B. Mees en Zoon onder de hand- teekening iets had gestaan, dat later weer was uitgewischt. Vermoedelijk wfts die handteekening aanvankelijk geblauwd, en daarna met inkt overtrokken, waarna het blauwsel met vlakgom was verwijderd. Hij deed mededeeling van zijn ontdekking aan de directie der bank en een der di recteuren vertrok 's avonds nog naar Botterdam en presenteerde zich Donder dagmorgen met den brief bij de firma Mees en Zoon. Daar bleek, dat de brief van a tot z zwendel was, zoowel het papier als de handteekening waren valsch. Intusschen was te Antwerpen de brief met de chèque op de Botterdamsche bank in hotel Terminus weggehaald. De firma Mees waarschuwde de Botterdamsche po litie en de inspecteur der Centrale recher che, de heer Caspers begaf zich naar Ant werpen, waar hij een uitvoerig onderzoek insteldo. De portier van Terminus kon het signalement opgeven van den man, die den brief heeft afgehaald. Zondagavond is de heer Caspers uit Antwerpen teruggekeerd. Vast staat dat de chèque nog niet in omloop is gebracht. Telegrafisch zijn de verschillende banken gewaarschuwd, doch het eigenaardige feit doet zich voor, dat de chèque op de Bot terdamsche bankvereeniging wel degelijk echt is. Komt deze in de derde of vierde hand, doordat zij te goeder trouw wordt opgekocht, dan zal zij ook voldaan moeten worden. Tevens is een moeilijkheid, dat de chèque overal kan worden behandeld en aan geen plaats gebonden is. Te Antwerpen en Brussel wordt nog ijverig naar den dader gezocht, terwijl ook te Botterdam het onderzoek naar den schrijver van den verv slachten brief wordt voortgezet. Een gevaarlijk heerschap. Zondagmiddag reed een besohonkene met een auto zigzagsgewljze door Haar- lem's straten. Het ging over trottoirs en rakelings langs huizen. Een agent gebood den man te stoppen; toen deze toch doorreed, werden er enkele schoten op hem gelost, zonder doel to tref fen. De motor-brigade werd toen ter hulp geroepen en ging op zoek naar den ge vaarlijken automobilist. Later trof zij hem allefh aan, zonder voertuig. Hij werd ingerekend en naar het politie bureau gebracht. Gesmokkeld vee? Gisteren ls vanwege den rijkskeurings dienst op de Veemarkt te Botterdam een onderzoek ingesteld. Het resultaat hiervan was, dat 16 stuks vee in beslag genomen zijn, op vermoeden van mond- en klauw zeer. Dit vee zou uit België ons land bin nen gesmokkeld zijn. JTJLIAN ADORP. Zondagnamiddag waren eer aantal jongens aan het spelen aan den kant van de Schoolvaart op het dorp. Plotse ling werd door één hunner Iets op den weg gegooid, hetwelk door D. B. werd nageloope*. Zonder dat men er erg in had, wbb een auto genaderd, die ge noemden D. B. tegen don grond wierp en over hem heen reed. Aan dit ongeval, waarbij niemand schuld trof, waren echter bijzonder gelukkige omstandigheden ver bonden. De auto reed zeer kalm, ging zonder D. B. te raken over hem heen, en stond stil nog voor hij geheel over hem heen was. Hij kroop or toen op eigen gelegenheid onder vandaan met hier en daar eenige ontvellingen. De drie hoogste klassen der openbare school maakten Vrijdag een reisje naar Bergen en Bergen aan Zee. Hoewel de lucht 's morgens dreigend stond, bleef het weer goed en toen men te Alkmaar kwam scheen het zonnetje vriendelijk. Eerst werd een wandeling gemaakt naar den hertenkamp en toen naar de kaas markt, waar voor de kinderen heet wat te zien viel. Om 12 uur vertrokken ze met de tram naar Bergen, waar ze in „Duin- vermaak" naar hartelust konden spelen en ravotten. Na den. inwendigon mensch versterkt te hebben, ging men naar Bergen aan Zee. Wel was de zee verbazend ruw, maar toch werd nog eenigen tijd aan het strand vertoefd. Met de tram van 4 uur uur vertrok men we6r naar Alkmaar en toen met den trein naar Helder. Met de laatste boot keerde men huiswaarts, wel wat vermoeid, maar toch dankbaar ge stemd, door alles, wat dien dag genoten was. Met de leerlingen der laagste klassen der O.L. School te Westerland werd van wege de school-feestcommissie aldaar, j.1.- Vrijdag een reisje naar Helder en Huis duinen gemaakt. Met autobussen van den heer Naastepad werd de reis heen en terug gedaan en al het bezienswaardige wat men waarnemen kon bekeken. Helder en Huisduinen, voor de kleinen nog on bekend hadden dan ook de volle aandacht en te Huisduinen werd aan het strand volop genoten. Jammer echter dat er zooveel wind was. Na volop genoten en den inwendigen mensch versterkt te hebben ging het gezelschap weer huistoe, tevreden en voldaan over dit heerlijke reisje. Aau onderwijzers, geleiders(sters) en verder allen die tot het welslagen hebben meegewerkt een woord van dank. Vanwege de Ver. ter bev. van getrouw schoolbezoek werd j.1. Vrijdagnamiddag met de leerlingen der O.L. scholen van Oosterland en Hippolytushoef, welke niet aan. het schoolfeestreisje hadden deelge nomen een plaatselijk schoolfeest gevierd. Een rijtoer met auto's en rijtuigen over het eiland naar den Oover en terug naar Hippolytushoef. Een wandèliDg doortde straten van den Oever en Hippolytushoef en uitreiking van versnaperingen, alles opgeluisterd „door muziek van „Apollo" eu „Harmonie". Daarna uitvoering van verschillende spelletjes op het land van den heer Bruul en ook hier weer muziek van „Harmonie". Het wèer hield zich goed. Na afloop der spelen, terugkeer naar de school te Hippolytushoef, waar op nieuw tractatie volgde en de behaalde prijzen werden uitgereikt, ook zij die geen prijs hadden gewonnen kregen nog een cadeautje. Een woord van dank aan allen die tot het welslagen van dit kinderfeest hebben meegewerkt. SCHAGEN. Mej. E. Tates van Schagen, thans onder wijzeres te Helder is geslaagd voor acte Handenarbeid B.' De heer H. van Ojjen, hulpprediker te Heemstede, heeft bedankt voor Huis duinen, Julianadorp. Geachte Redactie, Gaarne zag ik opname in uw veelgelezen blad, van het volgende. Bij voorbaat mijn dank. Is het zwemmen aan den zeedijk verbodent Om allereerst op deze vraag een antwoord te geven, kan ik als penningmeester van de zwem- club „Frissche Morgen" de zeedijkzwemmers ge rust stellen, en wel omdat wij als zwemclub, een schriftelijke vergunning hebben van den Minis ter tot het leggen van de zooveel gebruikte plank, welke het den zwemmers gemakkelijk maakt, om zoowel bij Jaag als bij hoog water van het zoo in alle opzichten uitstekende zeedijkbad te kun nen profiteeren. Ook hebben wij recht onze tent op de glooiing van den dijk op te slaan, doch hebben als alle rechtvrekrijgendcn ook plichten na te komen, en moeten dan ook onze jaarlijksche pacht of huur daarvan betalen. Bij deze kosten komen de onderhoudskosten voor leggen en op bergen van plank, tent en vlot, zoodat de kos ten over 1925 hebben bedragen de som van 99 gulden, een bedrag, wat uit de boeken kan aan getoond worden. Het was dan ook een goed idee van den heer I.evie Grunwsld, om de vele zeedijkzwemmers aan te sporen zich als lid of begunstiger der Zwemclub aan te melden, en ik dacht, dat het wel zulk een stormloop zou wor den, (in aanmerking nemende het vele gebruik van het dijkbad) dat, evenals in den distributie- tijd politiehulp zou noodig zijn om de toekom stige leden en begunstigers in de rij te plaatsen om geen noodeloos gedrang en verkeersstrem ming te voorkomen. Doch het is gebleken niet noodig te zijn. Ik hoop door deze regelen den zwemliefhebbers aangetoond te hebben, dat voor de thans bestaande zwemgelegenheid steun niet overbodig is, en ik wil de verzekering wel ge ven dat als de financiën het toelaten, de zwem club gaarne bereid is den zeedijk tot een uit nemende zwemgelegenheid te maken, zoowel voor dames als voor heeren, waarvan elk gratis gebruik kan maken en waarover niemand zich zal kunnen ergeren. Ik besluit thans met den wensch, dat zeer ve len zich als begunstiger i f I.per jaar of als lid der vereeniging op zullen geven, bij een der leden of bij mij. De leden hebben recht om van de tent, welke des morgens om 7 uur en des avond van half zes tot half zeven op den dijk geplaatst wordt, gebruik te maken. Laat ik, voor ik eindig, u aantoonen waarom juist de zeedijk zoo bijzonder bij de zwemmers in trek is, en wel: ie. omdat het zoo dicht bij de stad is en men dus niet warm of bezweet thuis komt, 2e. omdat men, tusschen de hoofden blijvend, niet voor den zooveel slachtoffers eischenden stroom behoeft te vreezen, 3e. door dat men er geen last heeft van de zoo hinder lijke zandaankleving als na een bad aan het strand, ca 4« tot besluit doordat hat water door eb en vloed twee maal daags geheel wordt ver- frischt. U dankend voor de opname. Joh. Dekker, Penningmeester Zwemclub. Koningdwarsstraat 37- Dit stukje van den penningmeester der Zwem club „Frissche Morgen" heeft onze algeheele in stemming, te meer, daar het ons nogmaals gelegen heid biedt uitdrukkelijk te verklaren, dat het ons niet te doen was den zwemmers aan den zeedijk te hinderen, maar wij ons uitsluitend richtten te gen de onbehoorlijke wijze van uit1- en weder aankleeden, die op die plaats in iwang is. Wij zouden het zeer waardeeren als allen, die deze zwemgelegenheid boven andere in de gemeente verkiezen, daarvoor een klein finantieel offer over hadden. Maar ronduit gezegd, veel ver trouwen hebben wij er niet in. Wie zoo onbe hoorlijk is zich, openlijk, ten aanschouwe van ieder, van zijn kleederen te ontdoen, zal er zeer zeker niet toe kunnen gebracht worden dit na te laten als hem dat nog een finahtieel offer kost. Daarom meenden wij op een verbodsbepaling te moeten aandringen, niet om daar te zwemmen, maar om zich daar in het openbaar te ontklee- den. Iets anders hebben noch de heer Boelens noch wij bedoeld. Redactie Held. Crt. MARINEBERICHTEN. Hr. Ms. K XHL Blijkens een bij het Departement van Marine ontvangen telegram, is Hr. Ms. onderzeeboot „K. XIII", onder bevel van luit. ter zee le klasse L. G. L. van der Kun, op uitreis naar Ned.-Indlë Zondag te Colon aangekomen. Oefehlngsrels Nederlandscli eskader. Het Nederlandsche eskader, onder bevel van vice-admiraal Fock, is den 24sten Juli, des namiddags 2 uur, van Drontheim ver trokken. Daar waren tijdens het verblijf geen Noorsche oorlogsschepen aanwezig, zoodat het ceremonieeie gedeelte van bet bezoek beperkt bleef tot drie maaltijden, waarvan een bij den Nederlandschen con sul, een bij den commandant van de land macht aldaar en een bij den commandant van het Nederlandsche eskader aan booru van Hr. Ms. „Tromp". De consul gaf een geanimeerde namiddag-thee op zijn bui tenverblijf, waaraan- een twintig officieren deelnamen. De in de fjorden gehouden sloepoefe- niugen werden besloten met roei- en zeil wedstrijden op 28 en 24 Juli, waarvoor veel animo bestond. De torpedobooten laadden Maandag të Bergen kolen. Het voornemen bestaat, op 27, 28 en 29 Juli gecombineerde oefenin gen in de Noordzee te houden en op den voormiddag van den 30sten Juli te Nieu- wetfiep binnen te loopen. Intusschen is de toestand van de zee en het weer ongunstig. (Zie verder Laatste Berichten op pag. 2, 2de blad.)- Kon. Instituut voor de Marine. In Oost-Indië zijn geslaagd voor toela ting als adelborst bij het Koninklijk In stituut voor de Marine te Willemsoord: voor driejarige opleiding P. Schotel, en voor vierjarige opleiding R. J. Haak Weg man en H. D. Claus. De lult. ter zee 2e kl. marinereserve J. J. Vuyk wordt 2 Aug. a.a. geplaatst aan boord van Hr. AI®. mijnenlegser Hydra. Bij beech. van den Min. van Marine wprdt luit. ter zee le kl. P. B. M. van Straelen 13 Au* geplaatst aan boord Gelderland. Vereeniging van technici bij de Kon. Marine. Vrijdag 16 en 23 Juli j.1., vergaderde de Fe deratie van Bonden en Vereenigingen van mili tair personeel der zeemacht, huishoudelijk, ter bespreking van bondsaangelegenheden. Na afloop bespreking algemeene zaken, kwam de vraag aan de orde, „wat is de meest ge- wenschte organisatievorm voor het technisch per soneel bij de Koninklijke Marine?" Nadat over vorengenoemde vraag uitvoerig van gedachten had gewisseld en men tot de over tuiging was gekomen, dat wilde men de belan gen van het technisch personeel in juisten om vang overzien, samenvoeging van alle technische groepen in één organisatie geboden was, werd met algemeene stemmen vóór besloten, over te gaan tot stichting van eene „Vereeniging van technici bij de Marine" op de' navolgende gron den: I. Dat de belangen-behartiging voor de vak groepen in één verband dient te berusten, ten einde te voorkomen, dat in zaken van belang voor het technisch personeel, de eene organisatie afbreekt hetgeen de andere tracht op te bouwen, met het gevolg, nadeel voor het geheel. II. Dat de huidige Cambo-organisatie geen plaats biedt voor voorstanders eener groepeering van al het technisch personeel in één verband. III., Dat bij de Hervorming der Marine, en een op den voorgrond treden van technische groepen, de belangen-behartiging niet gebonden mag zijn, aan die van «»>/-technische groepen, een en ander met inachtneming van algemeene belangen. Na bespreking der grondslagen en eene aan sporing van het bestuur alle medewerking te verleenen tot steun der organisatie, werd de ver gadering met een woord van dank aan allen, 'die tot het welslagen hadden medegewerkt gesloten. Het bestuur van de Vereeniging van technici bij de Koninklijke Marine. H. W. Keersemaker, Voorzitter. D. A. G. Derks, Vice-voorzitter. J. J. Reuvers, iste Penningmeester. G. H. Grijze, ade Penningmeester. J W. Gombert, iste Secretaris. J. Klsassens, ade Secretaris. Boeton, 26 Juli te Batavia. Jb.han do Wit, 26 Juli te Batavia. Kambangan, 25 Juli to Hamburg. Kangoan, u., 24 Juli to Sabang. Madoora, 26 Juli v. Batavia. Sumatra, 24 Juli v. Port Said. Blntang, ,u., 25 Juli v. Antwerpon. Jan Pletorsz. Coon, u., past. 23 Juli Ouoseant. Prins dor Nedorlandon, t, 26 Julll to Genua. Rombrandt, t, 24 Juli tb Port Sald. Riouw, 24 Juli te A'djsn. Kom Ned. Stb. Mij.—Kom Weat-Ind. MaUdienet Ariadne, 24 Juli te Gyon. Brielle, t., 24 Juli v. Calloa. Berendce, 24 Juli v. Malta. Calypso, pass. 25 Juli Gibraltar. Oeros, 24 Juli v. Algiers. Doucalion, 24 Juli v. Malta. Dido, 25 Juli te A'dam. 1 Erato, 26 Juli te Hamburg. Fauna, u., 22 Juli te San Juan te Porto-Rico. Hebe, 21 Juli v. Algiers. Hermes, 26 Juli te Hamberg. Irene, 25 JHili te Malaga. Iris, 26 Juli te A'dam. Juno, 26 Juli te Bristol. Merope, 26 Juli te A'datn. Minerva, 25 Jhili te Constanza. Nereue, pass. 24 Juli Brunobtlttelkoog. Nero, pass. 25 Juli Holtenau. Oberon, arr. 23 Juli te Napels. Oranje Nassau, t., 21 Juli v. Barbados. Perseus, 26 Juli te Kopenhagen. Pollux, 24 Juli te R'dam. Pluto, 25 Juli te Malaga. Stel la, 24 Jul i V. Piraous. Strabo, 24 JHili v. La Pallice. Theseus, 24 Juli v. Stettin. Agamomnon, 25 Juli te Breinen. Amersfoort, u., 22 Juli te Curaca-). Poseiden, 22 Juli v. New-York. Saturnus, u., pas®. 23 Juli de Azoreru Theseus, pass. 26 Juli Brmisbüttel. Van Renselaer, 26 Juli te A'dam. Vuloanus, 21 Juli v. Kingston, J. Venezuela, 22 Juli v. Curacao. Venus, 25 Juli v. Setubal. Vosta, 22 Juli v. Aux Cayos. Kon. Hollandsche Lloyd. Gaasterland, 23 Juli te Talcahuaao. Gelrla, pass. 24 JU11 Spurn Head. Oranla, 28 Juli te Buenos Ayres. Zeelandla, t., 25 Juli v. Las Palmas. Flandrla, u., 25 Juli v. Lissabon. Waaldijk", u., pass. 26 Jiull Vllsalagen. Maasland, 26 Juli te Hamburg. Montferland, 24 Juli v. Hamburg. Zaanland, pass. 25 Juli VlUalngsn. Kom. Pakotvaartmaatschapplj. Houtman, 24 Juli v. Brlsbane. Speelman, 24 Juli v. Aden. Van Diecmen, pass. 24 Juli Finlsterre. HollandAfrika Lijn. Batjan, u., 25 Juli te Kaapstad. Billiton, 26 Juli te A'dam. Jagersfontein, u., 26 Juli te Kllindlnl. Heemskerk, t., 24 Jluli te Antwerpen. H&lcyon Lijm Valkenburg, pass. 26 Juli Gibraltar. Agnetapark, 24 Juli te R'dam. Holland—Amerika Lijn. Bildsrdijk, pass. 26 Jhili VHasingen. Boschdijk. 24 Juli te Baltlmore. Burgerdijk, 25 Juli te Antwerpen. Nessian, 26 Juli Vlissingen gep. Binnendijk, 24 Juli te R'dam. Beemsterdijk, 24 Juli v. R'dam. Burgerdijk, 24 Juli te Antwerpen. Lochgoil, 23 Juli te Londen Maasdam, 23 Juli te Londen. Spaaradam. 24 JUli v. Boulogne. Breedijk, 25 Juli te Newport News. Dinteldijk, 24 Juli te Colon. Eemdijk, 25 Juli te Colon. Leerdam, 24 Juli te New Orleans. Nieuw Amsterdam, 24 Juli te New-York. Sotnmelsdijk, 25 Juli te R'dam. Veendam, 26 Juli v. Plymouth. Volendam, 24 Juli v. New-York. Weeterdijk, 24 Juli te Galvestom Holland—Australië Lijm Geroet, t, 25 Juli v. Fremantle. Abbekerk, u., 23 Juli v. Fremantle. HollandBritsch-Indië Lijm Bovenkerk, u., 24 Juli v. Madras. Koudekerk, t., 28 Juli v. Algiers. Streefkerk, u., 26 Juli v. Algiers. Meerkerk, u., 23 Juli v. Suez. Ridderkerk, 24 Juli te Hamburg. Schiedijk, t., pass. 25 Juli Vlissingen. HollandO.-Azië Lijm Ouderkerk, 26 Juli te Bramen. Zosma, u., 25 Juli v. Manilla. Oldekerk, t., 24 Juli v. Sabang. HollandWest-Afrika lijm Helder, 2* 'Juli v. Acciia. Hercules, u., 23 Juli te Addah. Jason, 22 Juli v. Biseao. Men ad o, 22 Juli v. Sekondee. Scheldestroom, 23 Juli v. Port Haroourt. Vlieland, 22 Juli v. Freetown. Kennesuerland, t., 21 Juli v. Teneriffe. Rotterdamsehe Lloyd, BLitar, 24 Jluli v. Batavia. Buitenzorg, t., 24 Juli v. Colombo. InsulindO, t., 26 Juli v. Sabang. Merauke, t., pass. 26 Juli Oueeeant Stentar, u., 25 Juli te Soerabaya. Modjokerto, u., paae. 23 Juli Kaap del Axml. Tambora, 24 Juli te R'dam. Gerontalo, u., 25 Juli te Port Said. IndTapoerl, t., 26 Juli v. Port Sald- Kawi, u.. pass. 24 Juli Kaap del Annl. Kedoe, t, 25 Juli te Mareeille. Madloen, t., pass. 24 Juli Kaap Bon. Medan, t„ pass. 24 Juli Gibraltar. Patrio, u., 24 Juli v. Colombo. Soekaboemd, t, 25 Juli v. Port Said. Ternate, u., pass. 23 Juli Point de Galle. Tapanoeli, u., pass. 24 Juli Oueeeant. RotterdamZoid-Ameilka Lijn. Alhena, t., 24 Juli v. Santos. Waaldijk, u., 26 Juli v. Antwerpen. Zijldijk, 24 Juli te Buenos Ayree. Alwaki, u., pass. 25 Juli Ouoseant. JavaNew-York Lijn. Samarinda, pass. 24 Juli Gibraltar. JavaBengalen Lijm Bondowoeo, 23 Juli v. Java. Ceylon, 22 Juli te Java. Bawean, 26 Juli te Caloutta. Calcutta, 25 Juli v. Calcutta. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Eurymedon, 25 Juli te A'dam. Eumaeus, 24 Juli te Suez. Nlngchow, 24 Juli te Suez. Emsetoo Lijm 4 Jonge Jacobus, 22 Juli te Valencia. 24 Juli. Aangebracht door 16 korders780 tongen per stuk 0.36—1.30, 620 kleine tongen per stuk 0.10—0.15, 12 kisten eohol per kist 8.76— 6.60, 36 kleten schar per kist 8455. 27 Juli v.m. 8 uur. Aangebracht door 10 korders: 800 tongen per stuk 0.800.85, 150 kleine tongen per stuk f 0.08—0.10, 6 kliteo achol psr kist 6—8. 10 klstsa schar per kist 255—8.60. Ingezonden Mededeeling. Doorzitten, Stukloopen, Schrijnen en Smetten der Huid,verzachten geneestmen metpuROL Burgerlijke stand van Heldor van 24 tot 26 Juli 1926. BEVALLEN: A. de Boer-B ruinama, d.; B. Bakk er-W1 ejrmon, d. OVERLEDEN: D. C. E. Brondlsema, 13 jaar. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 24 Juli. Vee. Aanvoer 9 paarden 150300, 34 koeien 225—365, 48 nuchtere kalveren 3—20, 89 schapen vette 2637, 8 lammeren 10—20, 117 biggen 14-21, 1 bok en geit 6, 8 schrammen 30. ALKMAAR, 26 Juli. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 36 vette koeien 220—380, Ja vette kalveren 60-140, p. ned. pond U0— 1.40, 31 nuchtere kalveren slacht 8—20, b vette schapen 25-29.' 443 vette varkens zware p. ned. pond 72—76 ct., zouters 60 *0 et Markten van Maandag 19 JuLi tot en met Zaterdag 24 Juli. Kippen per stuk 0.75200, kuikens psr stuk 0.05—2.00, eenden per stuk 055— 1.40, konijnen per stuk 0.801.75," eenden eieren per 100 stuks 4, kippeneieren (groot handel) per 100 et 5.75—6.25, Idem (klein handel) 6—6.76, boter (le soort) per Vi kg. 0.80—0.90, Idem 2e soort 0.70—0.80, slacht duiven 0.15—0.20. Aanvoer 113,000 kg. aardappelen, Schoteche muizen 8—5.80, duken 2.808.70, school meesters 8.20—8.70, hl. eigenheimers 2.10— 4.80, graafjes 6.70, drielingen 3.40, 110 kg. aperoieboonen 22.80—24.30, 500 kg. zlLver- uien 5, drielingen 8.50, nep 9—10, 109,000 kg. roode kool 2.20—3.10, 9800 kg. witte kool 150-2, 9700 kg. gele kool 8.90—4.90. allee per 100 kg-! 5600 bos boswortelen 6.207.90 per 100 bos; 27,000 stuks bloemkool 2.80— 16.80 per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 26 Juli. Aanvoer 211,000 kg. aardappelen, Schotsche muizen 2.80—5, schoolmeesters 8.80—4.50, eigenheimers 4.10, bl. dito 8.50—4.90, drie lingen 2.80—8.10, 18 kg. tpercieboonen 24, 2600 kg. zilveruien, drielingen 8.904.80, nep 5.80-7.90, 14,200 kg. roode kool 2.70—8.90, 9800 kg. witte kool 1.80—1.80 per 100 kg.; 15,400 stuks bloemkool 1.7016.10 per 100 stuke. Nederlandsche Eierveiling Amsterdam. 28 Juli. Eenige zwaardere gewibhten uitge zonderd, bleef deze week de prijsstijging aan houden, gevolg van levendiger e temming in binnen- en buitenland en dalende productie. Ondanks deze feiten gelooven wij nog niet aaa een steeds stijgende lijn. Men besteedde heden in Amsterdam: Kipeieren, wit: 52/54 5.55 54/56 5.90— 6.90; 56/58 5.70-6.85; 58/60 5.86—6.45; 60/62 6.05-6.65; 62/64 6.45-6.80; 64/68 6.656.80; 66/68 7.00. Kipeieren, bruin: 58/60 6556.60; 60/02. f 6.70; 62/64 6.70-7.85; 64/66 6.80. Eendeieren 4.666.25. FURMEREND, 27 Juli. 21 stapels fabrieksbaas per 50 kg 33.50, RM. ƒ37; 58 stapels boerenkaas per 50 kg. 35, RM. 38; 4 stapels Goudsche per 50 kg. RM. 36; 1371 kg. boter per kg. 1.70—1.80; 643 runderen: 326 vette per kg. 0.761. 254 melke en gelde f 125380; 64 stieren; 45 paarden 100—200; 93 vette kalveren per kg. 1150; 263 nuchtere idem: voor de slacht 8—26, voor de fok f 10—28; 400 vette var kens: voor de zouterif per kg. 0.640.68, voor do slacht per kg. 0.71—0.75; 21 magere varkens 26—42; 177 biggen f 16—26; 742 schapen 2382; 14 bokken; 666 lammeren .12^17; kipeieren per 100 stuks 5.506.50; eendeieren per 100 stuks 455; 15 mand peren 8; piepkuikens 0.15—2.40. Eierenroiling. 16986 kipeieren A 5.90J7, 5250 eendeieren A 4.30—4.80. morgen van 27 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 773.1 te Valencia. Laagste barometerstand 748.0 te Wuspy. Verwaohting: - Matige tot zwakke N. tot W. wind, af wisselende bewolking, weinig of geen neerslag, weinig verandering in tempe ratuur. Rectificatie. Abusief is in de advertentie P. Bandsma vermeld, dat de zaak in 1950 werd op gericht. Dit moest zijn 1850. Volgens een hedenmorgen alhier ont vangen bericht heeft het oefeningseskader met zwaar stormweder te kampen. De *„0. IX" kreeg een zeetje binnen in haar accubatterij, en komt met spoed naar Nieuwedlep, waar zij Woensdagmiddag wordt verwacht.- De Z.booten, welke kolen hebben Ingenomen te Bergen en gisteren zouden vertrekken, zjjn door den storm opgehouden en liggen nog heden te Ber- gen. Men hoopt vandaag nog te kunnen vertrekken. De beide pantserschepen komen Vrij dagmorgen binnen en direct ln de haven. De bemanning zal zooveel mogelijk verlof worden gegeven tot en met Maandag avond. ;»^dda« te 12 uur bevonden zich de beide pantserechepen en de belde O.Z.booten pl. m. 400 mijl van Nieuwedlep. eskader zal op 81 Juli v.m. worden ontbonden.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 6