GEMENGD NIEUWS. Trotskl twee Jaar „met verlor, Uit Sovjet-kringen wordt gemeld, dat Trotskl a.s. Dinsdag voor twee jaar „met verlof" zal gaan. Tot dusverre is nog niet bekend, waar hij tot „verlof" zal doorbren gen. Men spreekt van den Oeral of van Siberië. Zuld-Slavië en Bulgarije. De Jongste grensincidenten. Bij den laatsten Bulgaarsohen inval in de streek van Kuva Palanka zijn drie Zuid-Slaven gedood. Te Belgrado heerscht veel opschudding. De Zuid-Slavische regeering heeft den tekst van de nota uan Bulgarije over den comitadji-lnval bij Kuva Palunka vastge steld. Zij verlangt onmiddellijke ontbin ding van do revolutionaire organisaties in Macedonië. De regeering denkt erover tevens haar bezwaren bij den Volkenbond in te dienen en er op te wijzen, dat do Macedonische organisuties onrust op den Balkan stichten. MEXICO. Een samenzwering tegen Calles. Zeven miannen en twee vrouwen, die naar verluidt tot de vereeniging ter ver dediging der godsdienstige vrijheden be- hooren, zijn gearresteerd in verband met een samenzwering, die tegen het leven van president Calles zou zijn gesmeed. De vervolging van de Roomsche kerk ln Mexico. De Mexicaansche regeering heeft den pauselijken legaat verzocht het land te verlaten. Onlusten ln de hoofdstad. Zaterdagavond, toen de politie de me nigte voor een kerk trachtte uiteen te draven, wierp een vrouw een steen naar een gendarme, die werd getroffen en dood terneder stortte. De politie schoot de vrouw neer, wat aanleiding gaf tot ernstig verzet, waarbij de politie opnieuw schoot en negen lieden wondde. Uit Pachuca wordt gemeld, dat daar Za terdag in een kerk zes wouwen en zes kinderen in het gedrang gestikt zijn. CHINA. De aanvallen op het nationale leger mislukt Tusschen de regels door van d'e dubbel zinnige communiqués uit Peking valt dui delijk te lezen, dat de pogingen van Woe pei foe, en Tsjang tso lin om het nationale leger ten N.-W. van Peking te verslaan, volslagen schipbreuk hebben geleden. KORTE BERICHTEN. De samenstelling der Nederlandsche delegatie op de a.3. Vergadering van den Volkenbond zai vermoedelijk ongewijzigd blijven. De afd. Rotterdam, Sohiedam en om streken van de Hollandsohe Mij. van Landbouw en de Z.-H. Bond van Veehan delaren vragen een tijdelijk invoerverbod van vleesch. geen hier plaats greep een ramp betee- kende. Hoe zal ik u den verderen middag be schrijven, een middag van angst en vreeze. Ieder oogenblik weer nieuwe schokken. Niemand dorst naar binnen te gaun. De daken der huizen voor ons lieten ons zien, hoezeer de schuddende bodem had huisgehouden onder wat van steen was opgetrokken in ons bergstadje. Omgevallen gevels hadden aan verschil lende daken aan een of meer kanten den steun ontnomen, zoodat zo gedeeltelijk uit elkaar zakten, gedeeltelijk in grilügen vorm gebogen bleven hangen. Van de vier hooge huizen naast het groote pand van het Padangsch Waren huis, 'staat nog slechts een deel der gevels en ook deze kunnen ieder oogenblik in storten. Een groote ruïne en ravage. Da ken en zijmuren van vele huizen zijn in gestort. Ook het Padangsch Warenhuis heeft ernstige schade geleden. Er is ontzettend huisgehouden onder de barang, die zich binnen bevond. Voor zoover op het oogenblik bekend, heeft de aardbeving in Fort de Koek wei nig merischenlevens gekost. Tot nog toe is bekend dat er een slachtoffer viel, ter wijl twee anderen gewond weiden. Tegen half vijf begon het te regenen. Toen bleef ons weinig anders over, dan maai- naar binnen te gaan. De regenjas sen bij de hand zaten we daar en bij iede- ren lichten schok vluchtten wij naarbui- ten, den regen in. Bij den luitenant der Chineezen hadden zich een groot aantal mannen, vrouwen en kinderen uit de vernielde huizen ver zameld!. De menschen waren alles kwijt, want ook hunne kleeren, hun barang en vaak zelfs hun geld, waren bedolven on der het piün. lederen keer als er weer een nieuwe schok gevoeld werd, vlogen allen naar buiten, den regen in. Het gehuil en ge schreeuw van de arme vrouwen en kin deren daar in den neerstroomenden regen zal ons allen lang bijblijven als een der somberste herinneringen aan dezen som beren dag. Dat ging zoo den heelen avond door. Die onrust en angst voor het volgende Cobham vertrekt den 2en Augustus des vjix 9 uur naar Soerabaja. Alan Cobham is gisteren op het marine vliegveld Morokrambangan te Soerabuja aangekomen. Ernstig vliegongeluk bU Stuttgart Vyr dooden en zeven gewonden. By een vUegdemonstratie te Heiden- heim heeft een ernstig ongeluk plaats ge had. Door den propeller en door de rondvlie gende planken werden 5 personen ge dood. Van de gewonden moesten er 7 naar het ziekenhuis worden overgebracht. Het vliegtuig sloeg over den kop en werd totaal vernield. De vliegenier werd slechts licht gewondi Weer een vliegtuig-ramp. Twee dooden. De marine-vlieger Howard F. Councill en zyn monteur O. T. Giddens zyn te Vineyard-Haven omgekomen door het vallen met hun watervliegtuig, dat in de haven terecht kwam. Zy waren met het vliegtuig uit Washington komen vliegen. Het toestel viel plotseling van een hoogte van-500 vt. Onder het vallen brak het in twee stukken nog vóór het in het water kwam. Watervliegtuig-ongeluk ln Italië. Uit Pama wordt gemeld: Een watervliegtuig, onderweg van Mon oogenblik is iets vreeseiyks, dat je zenu- fMcone naar Spezift, bemand met 6 per wen kapot maakt. - 80nen- 1110681 «sterenmorgen op het n- OOST-INDIE. Postdiefstal. Een rekeninglooper van het postkan toor te Tegal, die reeds 17 dienstjaren achter den rug had, is spoorloos verdwe nen met een bedrag van 500. De aardbeving op Humatra's Westkust. Een heschryvlng van de eerste aardbevingsemoties door een In woner van Fort de Koek. Aan een particulier schrijven van Dins dag 29 Juni, daags na de aardbeving, uit Fort de Koek aan een familie te Semarang geschreven is de Locomotief in staat de volgende beschrijving van het gebeurde op 28 Juni te ontleenen: 'sWas lialf elf des ochtends, toen de ramp, die later op den dag het gebied tus schen Fort de Koek en Padang zou teis teren, zich aankondigde. Een lichte aard schok deed zich gevoelen. De schok was niet zoo hevig dat de menschen er zich ongerust over maakten. Toch wel zoo, dat ik na afloop even binnen ging ldjken om te zien of er geen dingen waren om gevallen. Het bleek dat alle vazen bin nenshuis waren omgetuimeld. Uit een ze kere voorzorg pakte ik de meest kostbare dingen bijeen en stopte ze tusschen de kussens van een divan. Een half uurtje later weer een schok. Ook nu weer licht. Toen bleef het een heele poos rustig. Omstreeks een uur, ik bevond me in de achtergalerij van mijne woning, begon het angstwekkend te schudden, alles bewoog en het was me de eerste seconden byna niet mogeiyk van mijn stoel op te komen of te biyven staan op den schuddenden bodem. Met behulp van een stoel, waaraan ik wat steun had, kon ik me uit de achter galerij den tuin in redden. De bedienden verlieten ook yiings het huis. Alleen een der leden van de familie was niet te zien, die bevond zich in de badkamer. Hy be tond' zich in de zeer onaangename positie, at hy niets zien kon, aangezien zijn bril door het opgolvende water van den rafid an den martdibak was afgespoeld en niet te vinden was. Het waren angstige mo menten, toen ik me in de badkamer be geven moest om te helpen. 1 oen we ons weer naar veiliger plaats begaven, hoorden we uit den Chineesohen kamp, die vink in onze buurt is waarop we van onzen hooggelegen tuin neerzien, een angstwekkend geschreeuw opstijgen. Heel het „dakenzioht" whh gehuld ln een wolk van gryze, opdwarrelende stof. Het was een somber, dreigend gezicht Ieder oogenblik weer den regen in te moeten en weer te moeten vreezen, dat straks alles zal instorten, dat is een ge waarwording, die men zich niet kan voor stellen, wanneer men ze niet heeft meege maakt. Om half zeven was er weer een iets he viger schok. Wy snelden allen weer naar buiten, plassend door het water, dat zich in den tuin verzameld had. Voor ons uit onze huisjongen en zyn gezin, al maar ge beden zingend. De natte koude drong je door merg en been. Het was verschrikkeiyk. Om half elf, de schokken werden toen wat lichter, besloten we wat te gaan uit rusten. We waren doodmoe en koud. Een kaars in een waschkom vormde de eenige verlichting. Schoenen en kleeren aan gingen we op bed liggen, regenjassen en mantels voor het grypen, de deuren open om direct te kunnen vluchten. Van slapen kwam natuuriyk niet veel. By elk geluid denk je dat het weer beginnen zal. De Protestantsche kerk vertoont ook enkele scheuren. De torens zyn en vry goed afgekomen, maar vertrouwen doet men het nog niet geheel. Er zal zoo spoe dig mogeiyk een deskundig onderzoek worden ingesteld. De- torens hebben vol gens menschen, die in de buurt wonen, staan dansen als een paar menschen, dan naar elkaar toe. dan van elkaar af. LUCHTVAART. Het vliegongeluk by Katwyk. Het lijk van één der vliegers by Petten aangespoeld. Naar het U. D. verneemt, is Zaterdag morgen by Petten het Ujk aangespoeld, biykbaar van één der twee vliegers uit Soestorberg, die op 19 Januari jj. met hun toestel boven de Noordzee spoorloos zyn verdwenen. Het ïyk was byna onherkem baar, het hoofd ontbrak. Aan de kleeding (lederen pantyion) meende men evenwel te zien, dat het aangespoelde ïyk van één der verloten vliegers was. Op het lichaam zyn een portemonnaie en een bos sleu tels gevonden. Eenige - officieren hebben zich naar Petten begeven, teneinde de identiteit vast te stellen. Het te Petten aangespoelde Ïyk van den verongelukten vlieger is herkend als dat van den sergeant L. Hartjesveld. Op de begraafplaats Jaffa te Delft zal a.s. Donderdag, des n.m. twee uur, het stoffelyk overschot ter aarde worden be steld. Men herinnert zich hoe op 19 Januari 1.1. de .vliegers Vos en Hartjesveld by schietoefeningen verdwaalden en, ver- moedeiyk tengevolge van een sneeuw storm, boven de Noordzee kwamen. Na sporingen naar het lot der vliegers heb ben nimmer resultaat gehad. sonen, moest gisterenmorgen op viertje Faro dalen tengevolge van een defect aan den motor. Bij de daling raakte het vliegtuig de draden van hoogspan ningsnet, waardoor het omsloeg. Van de inzittenden werden er 8 op slag gedood; de anderen zyn gewond. (Buitenland.) Cobham te Tandjong Priok geland. De vlieger Cobham landde Zondagmid dag 12 uur 40 te Tandjong-Prlok en werd verwelkomd door den kapt.-luit. ter zee B. J. Heilbron, chef der Eerste Afdeeling van het Departement der Marine, den Consul van Engeland H. A. N. Bluett te Batavia en den Resident van Batavia A. Mühlprveld. De Nederlandsch-Indische vereeniging voor Luchtvaurt bood hem een krans aan. Het vliegtuig kwam uit liet westen, omdat de kust van Sumatra gevolgd was. Cobham klaagde er over, dat hy vrij'wel do geheele route overal met slecht weer, mist, regen en zandstormen te kampen had gehad. Hy had zich niet en ln Vv« y;-™--1 KP'iaast, omdat hy dezen tocht meer als In onzen angst begrepen we, dat het- verkenningstocht had beschouwd. Voorts De moordzaak te Maagdenburg. De affaire te Maagdenburg wordt meer en meer een feit van politieke beteekenis. Naar de avondbladen melden, dringen verscheidene fracties uit den Pruisische Landdag aan op het instellen van een opderzoek door een parlemen taire commissie, dio zal moeten nagaat, hoe het conflict, dat thans tusschen de Pruisische politie-autoriteiten en de rech- teriyke macht bestaat, kon ontstaan en zich ontwikkelen. De Duitsche volksparty, de democraten en de sociaal-democraten zouden zich reeds voor zulk een com missie hebben verklaard. De Pruisische minister van Binnen- landsche Zaken, Severing, verklaarde, dat hot conflict niet langer een aange legenheid is, die slechts den Pruisischen minister van Binnenlandsche Zaken be treft, maar dat het integendeel tot een kwestie is uitgegroeid, die de positie van alle ambtenaren raakt. De Pruisische minister van Justitie, die alleen.tegen de rechteiyke macht te Maagdenburg kan optreden, heeft zich over de aangelegenheid nog niet uitge laten. Naar het „8 Uhr Abendblatt" verneemt, is de Beriynsche recherche er ondanks de tegenwerking van de Maagdenburgsche justitie en politie in geslaagd den myste- rieuzen moord op te helderen, zy heeft wat de rechter van instructie Kölling tot dusver hardnekkig geweigerd had te doen de in het hoofd van den vermoorden boek houder gevonden patroon alsmede den re volver van den pseudo-student Schröder aan een bekend wapendeskundige te Maagdenburg toegezonden met verzoek om zoo spoedig mogelyk rapport uit te brengen. De deskundige verklaart in dit rapport, dat de boekhouder zonder eeni- gen twyfel met den revolver van Schröder is doodgeschoten. Bovendien heeft de Ber iynsche recherche een brief van Schröder aan zyn verloofde in handen gekregen, waarin hy op den moord zinspeelt. Wat de Beriynsche rechercheur Busdorf van den aanvang had aangenomen: dat Schröder de dader is en dat hij de verdenking van zich af Doogde te schuiven door den groot industrieel Haas te beschuldigen, is dus juist gebleken. Naar verluidt, zal morgen in het Prui sische ministerie van justitie de defini tieve beslissing vallen over de vraag of er dan niet een disciplinair onderzoek tegen dr. Kölling zal worden geopend. omen overal werd schade aan ruiten en broeikassen aangericht. De vloedgolf richtte geen schade aan, doch veroorzaakte grooten schrik onder de baders, die in wilde haast de vluoht namen. Zooals gemeld, werd ook aan deFran- sche zyde van het Kanaal een aardbeving waargenomen, evenals te Bournemouth en elders in Hampshire en Dorsetshire. De Jongste rampien; In Japan vierhonderd dooden. De schade, door den cycloon op de An tillen aangericht, is grooter dan aanvan- keiyk gedacht werd. Op de Bahama-ellan- den bedroeg deze 8 imillioen dollar; 150 personen worden daar vermist; 200 kleine schepen zyn niet teruggekeerd. Florida en Portorico boeken een schade van 10 mi 111 oen dollar; Florida 200, Portorico 100 dooden. Het noodweer boven de Bahama- ellanden. De draadlooze installatie is hersteld. Tal van gebouwen te Nassau, o.a. kerken, spinneryen en winkels zyn beschadigd. Verscheidene schepen hebben schipbreuk geleden; het verlies aan menschenlevens onder de bemanningen en de passagiers is aanzienlyk. De schade wordt op een half millioen pond sterling geraanwj. Boschbrand. Een plaatsje vernield. Het plaatsje Strykersmont in den staat Montana (Ver. St.) is door het woeden van een boschbrand totaal vernield. Enkel het spoorwegstation en één woning bleven ge spaard. Ongelukken ln de vroegere frontstreek. Nog altyd, meldt de correspondent van de „N. Rott. Crt." te Brussel, doen zich schier dagelyks ongelukken voor in de voormalige frontstreek, welke meestal aan onvoorzichtigheid van de slachtoffers zelf te wyten zyn. Vrijdag vond een Engelsch man,.Robert Bunhare, een granaat naby Poelcappelle. By het afdraaien van den granaatkop ontplofte ze met het gevolg dat Bunhare stervend naar het ziekenhuis te Ieperen moest worden overgebracht. Zaterdag gebeurde een dergelyk onge luk te Nieuwpoort, in de duinen, waar een wandelaar door de ontploffing van een koperen buisje drie vingers en den duim van de rechterhand werden afgerukt. Te Sint-Jan, by Ieperen, werd het Ïyk gevonden van een inwoner van Poperinge, die een granaat had willen ledigen en schoonmaken om hem aau touristen te verkoopen. Het hoofd van den ongeluk kige werd gedeelteiyk weggeslagen en de ingewanden puilden uit den opengereten buik. Een bloedige botsing. Men meldt aan de Nw. Rott. Cr. uit Berlyn Te Derneuchen, een gemeente gelegen aan de spoorlyn BerlynWriesen, heeft gister een bloedige botsing plaats gehad tusschen communisten en leden van de rijksbanier. Van deze laatste organisatie werd gisteren te Wriesen een afdeeling opgericht. Er waren voor die gelegenheid veel geestverwanten uit andere gemeenten overgekomen. Toen de leden van de rijks- banier in optocht door een bosch trokken, werden ze door communisten aangovallen. Drie hunner werden zoo zwaar gewond, dat ze naar een ziekenhuis moesten wor den gebracht. Een der communisten kreeg by vergissing een lcvensgevaarlyken mes steek van een zyner vrienden en moest eveneens, in een ziekenhuis worden op genomen. Journalist gevangen genomen. Te Milaan is de Hongaarsche journalist Cobor, die o. a. correspondent van de Ber iynsche Telegraphen-Union is, in hech tenis genomen. Cobor bleek in het bezit te zyn van een geheim radio zend- en ont vangstation. Hy wordt beschuldigd poli tieke en financieele berichten naar het buitenland te hebben verzonden, die na- deelig voor Italië zouden zyn. Cobor zond cyfertelegrammen aan verschillende bui- tenlandsche bladen en persbureaux. Hy Stillen Oceaan ongeveer tusschen Hono- lulu en Valparaiso. Alle radlo^elegram- men worden door Rugby tweemaal over geseind, eenmÜal gedurende den dag en eenmaal gedurende den nacht, waardoor ten allen tijdie de ontvangst door de sche- pen verzekerd is. Oude Egyptische en Romeinsohe munten ontvreemd. Onbekend gebleven dieven hebben in het Victoria en Albert-museum te South- Kenslngton het glazen deksel van een kast ingedrukt en vier-en-dertig munten uit de Egyntische en Romeinsche oudheid ge stolen. Het waren munten van groote waarde. Brandstichters. De politie uit Rautzen en Saksen heeft Zaterdag en Zondag in het dorpje Mach- witz opnieuw acht personen gearresteerd ond'er verdenking van brandstichting of aansporing daartoe. Sinds Nieuwjaar zyn nu 86 lieden uit Maohwitz en omgeving voor dit feit gearresteerd. Dierenbeul veroordeeld. De politierechter te Zwolle veroordeelde den 40-jarigen arbeider, die een hond le vend begroef, tot drie maanden gevange nisstraf. Auto te water gereden. Zondagmorgen geraakte naby Scher- merhorn in het Noordeiyk gedeelte van den Beemster de auto van den heer N. G., wonende te Amsterdam, terwyi deze een tocht maakte met zyn eóhtgenoote en kind, te water. Het gelukte den heer G. door het por tierraampje uit de wagen te komen, en met behulp van den heer K., die onmiddellijk te hulp snelde, de auto zoodanig te kan telen, dat men het portier kon openen om de inzittenden te bevrijden uit hun nete lige positie. Mevrouw G. had eenige lichte kwet suren bekomen aan het gelatft. 'Na in de boerderij van den heer K. te zyn bekomen van den schrik en van droge kleeren te zyn voorzien, keerde de familie per tram- huiswaarts. De auto bleef voorlooplg in de vaart liggen. Auto-ongeluk. Vrydagavond heeft op den Muider- straatweg ter hoogte van Naarden een auto-ongeval plaats gehad, dat goed is af- geloopen. De bestuurder van een uit Am sterdam komenden auto (Adler) wiljje een voor hem uit rijdende automobiel voor- byryden en haalde daartoe links uit, hoe wel op dat oogenblik uit de tegenoverge stelde richting een andere automobiel na derde. De Adler, die een vaart van onge veer 60 K.M. had, kwam in aanraking met het linkervoorwiel van den uit Naarden komenden wagen, die door den schok den koers kwyt raakte-en in de Muidervaart terechtkwam. De inzittenden, de heer v. H. met echtgenoote en dochter, allen uit Am sterdam, konden er nog bijtyds uitsprin gen. Alle drie automobielen zyn bescha digd. De auto uit Naarden is uit het water opgevischt en met de andere auto naar Amsterdam gesleept. Er is proces-verbaal opgemaakt. Oplichting. Op verzoek van de centrale recherche is in Utrecht aangehouden de 49-jarige Letlander E. W. S., een koopman zonder vaste woonplaats, die verdacht wordt van oplichting, gepleegd ten nadeeie van J. S. van den Nieuwen Binnenweg aldaar, voor een bedrag van 4500. De aange houdene was van Den Haag al op weg naar de grena Bliksemslag op een amateur-antenne. R.-Expres meldt, dat by een Lim- burgsch amateur de bliksem in de an tenne is geslagen. De 7 M. hooge mast sloeg door midden en de antennedraad smolt door. Het toestel was afgeschakeld en de antenne a'an aarde (pomp) gelegd. Verdere schade werd' niet veroorzaakt. Een woesteling. Zondagavond kreeg de 28-jarige timmer man V. D. uit de Feyenoordstraat op den Schiedamschendyk! te Rotterdam, twist met twee agenten van politie. Plotseling zou ook telegrammen van het Engelsche nam hy een bokshouding aan en sloeg hy station te iSorfolk, die uitsluitend voor het een van de agenten door een groote bureau Stelam waren bestemd, hebben op- winkelruit. De agent werd hierdoor aan gevangen en verkocht. Op deze wyze zou beide handen en aan een oor verwond. Aardbeving op de Kanaal-eilanden. De aardbeving, die Vrydag op de Kanaaleilanden Is geconstateerd, was vry hevig. De huizen te St. Héller en in eenige andere plaatsen schommelden ge durende enkele seconden, en rondom de kust was een vloedgolf merkbaar. Op Yersey, Guernesey en Aldersney heeft de aardbeving grooten schrik veroor zaakt. In de winkels viel de koopwaar aan de planken; schilderyen e.d. violen in do huizen op den grond. Van vele groote gebouwen scheurden do muren en de kerktoren der PresbyterloanHche kerk te St. Saviour is uit hot lood gezakt. Verscheidene hooge schoorsteenen vielen hy zich een inkomen van 800.000 lire heb ben verzekerd. Brand in de Parysche diergaarde. In een der gebouwen van de Jardin d'ac- climation is Zaterdagavond brand uitge broken. Ondanks het optreden van de brandweer is het gebouw uitgebrand. Een groot aantal apen en andere dieren wisten naar het Bois de Boulogne te ontsnappen. De schade wordt op 500.000 frank ee- schat. 6 Uit Parijs wordt, als bewys voor de ont wikkeling van het instinct by de uit den dierentuin ontsnapte apen, gemeld dat van de 38 uitgebroken chimpansées -en orang oetangs er 28 uit zich zelf den weg naar hun verblyfplaats hebben terugge- V0S?; Van de kleine aPen is er niet één vrijwillig teruggekeerd, maar verschei dene zijn al opgevangen. Nieuwe diefstallen ln Binz. Tn Binz op het eiland Rilgen Is alweer in een hotel een juweelendiefstal ge ploegd. Op klaarlichten dag is Iemand ln de kamers binnengedrongen, heeft een collier uit een koffer gehaald, heeft dezen weer netjes gepakt en is spoorloos ver dwenen. De politie vermoedt, dat men te doen heeft met een heele bende misdadi gers uit Berlyn. Beriynsche rechercheurs zyn naar het eiland vertrokken. Draadloos verkeer. Het groote draadlooze telegraafstation te Rugby is thans zoodanig versterkt, dat ook de ontvangst van telegrammen kan geschieden door schepen, varende in den By de overbrenging naar het politiebureau aan de Groote Paauwensteeg beet D. bovendien nog den anderen agent in den rechter pink. De man is opgesloten. Een wraaktocht van lilliputters. Zondag hebben vyf leerlingen van 4 tot 7 jaar der R. K. bewaarschool te Broek hoven zich door inklirnming toegang ver schaft tot de leerlokalen. Zy hebben in drie vertrekken de leermiddelen uit de kasten gehaald en deze gedeeltelyk ver nield en verbrand. Zy werden in hun ver nielingswerk gestoord door de komst van een zuster. Men vermoedt, dat de van- daaltjes gehandeld hebben op aanstich ting van één hunner, die zich by de prijs- uitdeeling verongeiykt achtte. De schade wordt op 6 600 gld. begroot. Door een auto aangereden. In Wassenaar is Zondag de 22-jarige J. B. uit Lisse door een auto aangereden. De auto is zonder meer doorgereden. Om standers hebben den aangeredene naar een tramwagen van de Haagsche Tram weg My. gebracht, die hem naar Leiden heeft vervoerd. De eerste hulpdienst aldaar heeft hem naar het Academisch zieken huis vervoerd, waar bleek, dat hy zeer ernstig aan beide beenen gewond was. Van 15 M. hoogte gevallen. In het Binnengasthuis te Amsterdam is een 20-jarige man overleden, die by het aanbrengen van een hyschblok in het ke telhuis der Centrale Noord van een hoogte van ongeveer 16 M. was gevallen en daar by een zware hoofdwonde had gekregen. zal hij trachten op zijn terugtocht een snelheidsrecord te behalen o.a. door rechtstreeks van Soerabaja naar Singa pore te vliegen. By het nummer estRfettevliegen kwam nafneiyk tegen halfvyf het vliegtuig Hen- ckei D 722, bestuurd door den vlieger Drechsler, te dicht by den grond. Zyn po gingen om het vliegtuig door aanzetten van den motor opnieuw te doen stygen, mislukten, daar het afzakte. Daarby ra ijk te het de planken omheining van het ter rein, haalde deze omver en drong de daarachter staande toeschouwers tegen de voorste barrière, die eveneens werd in gedrukt. 3 Dooden. Opheldering. i

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 2