GEMENGD NIEUWS n.R-C.-nieuws. Weer gesmokkeld vee? 28 koelen in beslag genomen. Gisteren is weer een verscherpte con- tröle uitgeoefend op het vee, dat naar de veemarkt te Rotterdam gebracht werd. Het gevolg hiervan is geweest, dat aan den ingang een koppel koeien, bestaande uit 28 stuks, in beslag genomen is. De dieren zijn naar het abattoir overgebracht, naar zij onderzocht zullen worden. Men vermoedt, dat de dieren uit Zeeuwsen Vlaanderen naar Rotterdam gesmokkeld zijn. Van drie van de in beslag ge nomen koeien is gebleken, dat zij mond en klauwzeer hadden. Deze dieren zijn afgemaakt. De overige koeien zijn, in overleg met den eigenaar, eveneens ge slacht. Ben burgemeester zonder woning. Men schrijft aan de Telegraaf: Dezer dagen werd gemeld dat de ge meenten Kwadijk, Middelie en Warder onlangs samen een nieuwen burgemeester hebben gekregen, aan wien ze met z'n drieën geen geschikt huis konden aan bieden. Wel wilden ze er voor gemeen schappelijke rekening een bouwen, maar door gekibbel over de plaats, waar het zou moeten komen, gaat dit niet door en zal de burgemeester buiten zijn gemeenten moeten blijven wonen. Zonder die oneenigheid was dit niet noodig geweest en het zou evenmin zoo'n vaart geloopen hebben, als de drie ge meenten met elkaar samengesmolten waren. Dat lag en ligt toch voor de hand. Sinds jaar en dag hebben ze samen één burgemeester en toch is diens ambts gebied nog klein. Ziehier grootte en bevolking. Kwadijk656 H.A 462 inwoners. Middelie826 654 Warder902 582 Samen2382 H.A. 1648 in woners. yoor dit kleine oppervlak en dit luttele getal inwoners worden in stand gehouden drie volledige administraties, secretarie en ontvangstenkantoor; drie administraties van gemeentelijk electriciteitsbedrijf(l) drie gemeenteraden elk van 7 leden. Deze drie plaatsjes hebben dus samen evenveel raadsleden als bijv. Zaandam, Velsen en Den Helder, welke alle meer daft 80.000 inwoners tellen. En als er nu bijzondere historische of geografische redenen waren, om deze gemeenten apart te laten I Maar die zijn er ih het geheel niet: voor zoover ze een geschiedenis hebben, is die voor alle drie gelijk. De aard van den bodem en de aard van de menschen is ook in alle drie dezelfde, zoodat men zich verwonderd afvraagt, waarom hier de samenvoeging niet m6t groote voort varendheid wordt aangepakt. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland gevoelen in het algemeen veel voor de verdwijning der liliput-gemeenten. Gedeputeerden Michels en Kooiman, die de voorbereiding van dergelijke kwes ties in. handen' hebben, zijn ter plaatse geen onbekenden. Waarom dan in een geval als dit, waar alles heenwijst haar samenvoeging, nidt onmiddellijk de koe bij de horens gevat? (Binnenland.) De overval te Bussum. De spoorwegbeambte N., die indertijd op het station te Bussum overvallen is, is uit Zwitserland teruggekeerd. Confron tatie met B. heeft nog niet plaats gehad, daar de justitie te Amsterdam zich thans bezig houdt met de andere zaken, waarbij B. betrokken is. Brummer niet herkend. Naar de Telegr. verneemt, isde spoorweg ambtenaar N., die met zijn collega R. in de 8e klas wachtkamer vhn het.station NaardeuBussum de kas opmaakte, loen deze door een man met een revolver in de hand werd geplunderd, thans ook met Brummer, den verdachte van dén roof overval op de Boaz-Bank te Bussum, ge confronteerd. Evenmin als de ambtenaar R., heeft de heer N. den verdachte posi tief kunnen herkennen. Overigens is het justitieel onderzoek tegenBrummer nog in vollen gang. Successievelijk worden de verschillende getuigen, in totaal ongeveer 10, door de Amsterdamsche justitie met hem gecon fronteerd. Verduistering. De firma D. aan den Zuid-Blaak te Rotterdam, handel in galanterieën en speelgoederen, had een reiziger in dienst, tegen wien men den laatsten tijd achter docht koesterde. Daarom schreef men aan den reiziger, die in Amsterdam woont, dat een controleur met hem mee zou gaan, als hij naar de kermis te Leeuwarden ging. Dit bezoek zou de vorige week Dinsdag plaats hebben. Maandag kwam er evenwel een brief van den rei ziger, dat hij niet naar Leeuwarden kon gaan, maar dat de contrbleur hem den volgenden dag in Uitgeest zou kunnen ontmoeten. Dinsdag is de controleur naar Uitgeest gegaan, maar de reiziger, de 23-jarige bleek onvindbaar. De controleur is daarop terstond naar Leeuwarden gereisd, maar ook hier was S. niet te vinden. Een onderzoek bij de afnemers' van de firma D. wees uit, dat S. bij enkelen gelden geïnd had. Dit geld, totaal een bedrag van ongeveer f 1000, heeft hij niet ver antwoord. De firma heeft daarop een klacht tegen S. ingediend. S. is voort vluchtig. Z)Jn laatste motortochtje. Vrijdagnacht, omstreeks halféén be gaven de opperwachtmeester der mare- chaussée Van den Heuvel en de mare- chaussée Smits zich per rijwiel langs den Amersfoortschen straatweg in de richting L&r6Q< Nabij huize „De Bongert" werden zij plotseling van achteren aangeredendoor een motor, bestuurd door den heer Schou ten uit Hilversum, met als duorijder den heer Remmers, eveneens uit Hilversum. De opperwachtmeester werd van zijn rijwiel' geslingerd, -doch liep alleen een kleine verwonding aan den arm op, ter wijl Smits slechts een scheur in zijn jas had bekomen. Slechter verging het den heer Schouten, die over den weg werd geslingerd. Hem werden verschillende tanden uit den mond geslagen. Verder had hij verschillende wonden aan armen, hoofd en beenen. De duorijder kreeg een wond boven het rechteroog. Met behulp van voorbijgangers werd de heer Schouten per auto vervoerd naar Naarden, waar dr. Broere hem de eerste hulp verleende. Als bijzonderheid diene, dat het de laatste maal was, dat de heer Schouten, die op medisch advies liet motorrijden op zou geven, zijn motor bereed om dien naar Hilversum te brengen. Rijwieldleven. Zondag kreeg de brigade-commandant der marechaussée te Terneuzen uit Hans- weert bericht, dat daar des nachts een aantal rijwielen waren ontvreemd. Ver schillende brigades werden gewaarschuwd en de toegangswegen bewaakt, met het gevolg, dat de brigade te Philippine de gebroeders Maes van het Heike (N.-Br.) aanhield; nfannen, die te samen reeds 28 jaar gevangenisstraf achter den rug hebben. Deze erkenden te Hansweert rijwielen te hebben weggenomenhet waren oude en toen zij door de marechaus sée werden vervolgd, hebben zij die achtergelaten en daarna de nieuwere, die zij bij zich hadden „gevonden". Zij zijn naar Middelburg overgebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. Een honderd-Jarige. Zondag heeft de heer J. van den Bos te Zandvoort zijn houderdsten verjaardag gevierd. De jubilaris geniet nog steeds een zeer goéde gezondheid. Des middags om 12 uur complimenteerde het college van burgemeester en wethouders den jubilaris én des namiddags werd eene receptie gehouden, waar druk gebruik van werd gemaakt. Een groote feestelijk heid werd vah dezen dag niet gemaakt, daar juist Vrijdag j.1. de oudste dochter van den heer van. den Bos, die 79 jaar was geworden, begraven was. Dit was het eerste kind, dat de 100-jarige door den dood verloor. - Oplichting voor f 4500.—. Op verzoek van de centrale recherche te Rotterdam is te Utrecht aangehouden de 49-jarige Lethlandsche koopman E. W. S., zonder vaste woonplaats, die verdacht werd van oplichting van den heer J. H. S. vau den Nieuwen Binnenweg te Rotter dam, voor een bedrag van ongeveer 4500. S. is naar Rotterdam overgebracht en heeft een volledige #bekentenis afgelegd en hieruit is het volgende gebleken: In 1906 is E. W. S. naar Rotterdam ge komen en is hij te werk gesteld als water klerk. Dit bleef hij tot den oorlog. Daarna is hij in den handel gegaan en hierin heeft hij veel geld verdiend, zoodat hij binnen enkele jaren vrij kapitaalkrachtig was. Maar in den tijd van de algemeene malaise verdween het geheele kapitaaltje en S. geraakte hoe langer hoe meer aan lager wal. In October van het vorige jaar leerde hij den heef J. H. S. kennen en dezen stelde hij vooi; samen zaken te gaan doen als shipchandlers. De thans aangehoudene kon eenige honderden guldens inbrengen, de heer S. zou voor de rest zorgen. In een café aan den Goudschen singel hebben eenige besprekingen tusschen beiden plaats gehad en weldra was de zaak be klonken. Aanvankelijk ging alles goed. S. bracht telkens kleine orders aan en wist hierdoor het volledig vertrouwen van den Rotterdammer te winnen. Zoodra hij dit bemerkte, ging S. plannen beramen, om zichzelf ten koste van den Rotterdammer te verrijken Allengs kwam hij met gefin geerde orders, waarop hjj van zijn deelge noot steeds geld kreeg. Het aldus onrecht matig verkregene verspeelde hij in talrijke café's in de binnenstad, met kaarten. Om een en ander meer aannemelijk te maken, tegenover zijn compagnon, gaf S. onder meer voor, dat hij zeer bevriend was met den heer Schmidt, die inspecteur zou zijn van de reederijen Rfitzelaff te Stettin en Leonhard Blumberg te Ham burg. Om dezen heer Schmidt te bewegen, hem, S., de leveranties aan de schepen dezer reederijen te gunnen, moest hij hem zoo af en toe „stoppen". Hier was veel geld voor noodig. Maar, zoo vertelde S. dan verder, dit had ook wel resultaat ge had, want hij had al leveranties gehad voor de stoomschepen „Wellgunde", „Wochlinde" en „Wotan" en dat waren alle zeer belangrijke orders geweest, die in de duizenden beliepen. De Rotterdammer, die aanvankelijk alles geloofde, bleef maar steeds geld fournee- ren, totdat hij eindelijk ook eens om een afrekening vroeg. De door zijn compagnon genoemde schepen hadden al lang de Rot- terdamsche haven ierlaten en de leverin gen moesten dan al betaald zijn. S. ant woordde, dat hèt gebruikelijk is, dat scheepsleveranties eerst betaald worden, wanneer de schepen een maand weg zijn. Dp Rotterdammer nam hier genoegen méde, maar toen de maand afgeloopen was, kwam er nog geen geld. S. hiernaar gevraagd, zei toen, dat me neer Schmidt, die in Hamburg zou wonen, persoonlijk geen geld betalen zou, maar dit nog wel even duren kon. S. en de Rot terdammer zijn toen samen naar Hamburg gereisd. Hier bleek toen op de kantoren van de door S. genoemde reederijen, dat er in het geheel niet geleverd was. S. gaf dit toen ook onmiddellijk toe en beloofde zijrj compagnon alles terug te zullen be talen, wat hij onrechtmatig ontvangen haa. Hij had, .zoo zei hij, nog f 6000 te goed van zekere mevrouw E. uit Tilburg, een Rus sische dame, die hij al sedert jaren kende. Om dit nader toe te lichten, liet S. z;in compagnon eenige brieven zien, die zoo genaamd van mevrouw E. afkomstig wa ren, maar die naderhand gefingeerd ble ken te zijn. Nadat de Lethlander de zaak nog ge- ruimen tijd sleepende had weten te hou den, ging de Rotterdammer eindelijk zelf eens in Tilburg een onderzoek instellen. Hier kwam hij al spoedig tot de ontdek king, dat mevrouw E. den Lethlander wel kende, maar dat zij hem in het geheel niets schuldig -was. Eerst toen de Rotterdammer dit zeker wist, heeft hij bij de politie aan gifte gedaan. De Lethlander, die wel be grepen had, dat de zaak mis zou loopen, toen zijn compagnon naar Tilburg ging, reisde af naar Den Haag en vandaar naar Utrecht, met de bedoeling, zoo spoedig mogelijk over de grens te zien te komen. In Utrecht is hjj evenwel in zijn hotel aan gehouden. In het geheel heeft hij den heer S. ongeveer 4500 afhandig gemaakt. S. zal ter beschikking van de justitie gesteld worden. SPORT. Voetbal. „Helder" naar Engeland. Het Is nu een vaststaand feit gewor den, dat de voetbalver. „Helder" met Kerstmis naar Engeland gaat Mr. Julian is erin geslaagd wedstrijden vastgesteld te krijgen op: 25 December (le Kerstdag) tegen Cambridge Town F. C., 27 Dec te gen St. Albans City F. C„ 28 December tegen Reserve elftal West-Ham United. Cambridge Town F. C.'is een amateur club, en speelt in de South Eastern League; St. Albans City F. O. is één ven de beste amateur ploegen van En geland, en speelt in de Isthmian League. Het reserve elftal van West-Ham United, de bekende le klas prof. club, speelt in de „London-Combination", w^lke bestaat uit de reserve elftallen der 'Londensche Prof. clubs. Later zullen meer mededeelingen om trent dezen tour worden verstrekt. Woensdagavond a.s. zal de eerste bespre- king hierover plaats hebben met de le elftal spelers. Uitslagen van Zondag. Julianadorp: JVC—Helder-comb. 1—4. Geel Wit 3Helder A 25, Batavier AHelder B en C 2—3, Batavier Helder D 1—3, KRC- oornib.PTT 2—3. Helder-nirnws. Adspiriuiten. Zondag j.1. speelde Helder 5 haar revanche-wedstrijd tegen Geel Wit 3 en wit verdient met 52 te winnen. Er is goed gespeeld door de witjes. Spoedig na défci aan vang neemt H. met een mooi schot van haar l.buiten de leiding, en weet de midhaif er spoedig één bij te maken. Als ongeveer 10 min. voor rust, bij een Geel Wit-aanval, de l.back van H. terug wil spelen, schiet hij in eigen doel. Rust 31. Spoedig" na de rust maakt de r.binnen er 41 van. Nu komt GW opzetten. Een kwartier voor het einde schiet Rinderman van Geel Wit keihard in, doch" de H.-keeper weet vallende te redden. Als de rèchlerwing van H. nog eene doorbreekt, weet de Ijbinnen met een onhoudbaar schot den stand op 51 te brengen. Weer komt Geel Wit fanatiek opzetten, doch de H.-keeper ver werkt een paar mooie hoogingezette ballen zeer verdienstelijk. Ongeveer 5 minuten voor ihet einde weet GW van een mieeen van den hback te profiteeren. Spoedig hierop komt bet einde met een 52 overwinning voor de witjes. Dat was tevens de laatste wedstrijd van den Kelder-keeper, aangezien hij binnen kort naar Indië vertrekt. Trainen. Hedenavond trainen voor de ad- spiranten A B en C. Aanvang 7 uur. Liefdadigheidswedstrijden. Zeemacht 1ELR.C. 2 13. De vijfde der reeks wedstrijden is geëindigd in een neder laag voor Zeemacht: Met 31 bleef HRG de baas. Toch heeft Zeemacht keurig partij ge geven en tot de laatste minuut bleef de wed- sriji spannend. Het talrijke publiek heeft zeer zeker genoten van het vertoonde spel., 't Is jammer, dat er nog zooveel kijkers buiten de omrastering blijven staan; met opzet is de prijs zoo laag gesteld dat deze voor niemand een beletsel kan zijn. Voor de zesde en tevens laatete wedstrijd is de tegenpartij Helder 2. Ook nu kan het weer een spannende wedstrijd worden. Wij verwachten dan ook een record-aantal toe schouwers (binnen de omrastering). Aanvang 7.15. Scheidsrechter is de heer Zoetelief. De wedstrijd zal worden voorafgegaan door een muzikale rondgang door de inuziekver- eeniging ..Winnubst". Afmarsch 7 u. n.m. van af de Werfpoort. Voor bijzonderheden ver wijzen wij naar de aanplakbiljetten. Hedenavond trainen voor elftal 1 en 2. Aan vang 7 uur, .terrein Tuindorp. Tevens doelen wij mede, dat de clubavond, welke elke Dinsdagavond wordt gehouden, blijft gehandhaafd op genoemden avond. Batavier-nieuws. Batavier a—Helder b 2—3, Batavier b— Helder d 18. Zondagmorgen vonden bovengenoemde wed strijden plaats, welke eindigden in nederlageh. Wat de eerste nederlaag ^aangaat, die had voorkomen kunnen worden, wanneer er maar volledig gespeeld was geworden. Zaterdag was de eerste oefeningsavond voor Batavier 1 en 2. Zaterdagavond a.a. half zeven is het weder oefenen voor de leden. De kwestie-Be Quick. Zooals wij reeds In ons Zaterdagblad mede deelden, had het N. V. B.-bestuur aan den Groningsohen le klasser Be Quick een ulti matum gesteld, dat gisteren afliep. Naar de „Tel." mededeelt, heeft de vereenl- ging in verband hiermede Vrijdagavond een algemeene vergadering gehouden. Na uitvoerige besprekingen besloot de ver gadering met groote meerderheid: le. Zich t^ten de elschen, welke de Bond aan Be Quick meent te moeten stellen, als on rechtvaardig, met klem te verzeten. 2e. Het door den Bond gevorderde bedrag voorloopig onder protest to 'betalen, zulks uit sluitend ten einde een, zij het dan ook on rechtvaardig royement der oude1 voroeniging te voorkomen. 3e. Den Bond te verzoeken de hangende kwestie door een arbitrage-commissie te laten beslechten. 4e Bij afwijzing van dit verzoek de zaak in handen te stellen vam een burgerlijken rechter. Wijhebben al eens eerder de opmerking gemaakt, dat het toch zoo treurig is', dat het voetbalspolmeer en meer „een zaakje" wordt. En steeds scherper teekenen do funeste gevol gen zich afl Wat een schitteronde propaganda zou het zijn: een proces N. V. B.Be Quick. Sprak een cynicus al niet reeds van het Neder- lamdsch Voetbal Bedrijf? TwenteWestphalen 5158. Te Enschedé heeft deze ontmoeting plaats gehad. De Dultscher» behaalden een verdien de, doch geen groote zege. De „Tel." meent, dat als de Twentenaren niet met bedankjes te kampen hadden, een overwüping hun deel zou zijn geweest Athletlek, De kampioenschappen van den H. A. K. De Heldersche Athletiekkring heeft het wel getroffen; alles werkte samen om deze voor onze gemeente zoo belangrijke wedstrijden te doen slagen. De organisatoren kunnen te vreden zijn. Het weer was uitermate geschikt voor dezen mooien tak van sport. Er zijn dan ook in sommige nummers fraaie tijden ge maakt en groot zeer groot ia de belangstel ling geweest. De wedstrijden werden gehouden op het Sparta-terrein aan den Bolweg; doch alvorens dit geschikt was om de verschillende nummers te kunnen verwerken, is er door den heer Biere en zijn «taf een berg werk verzet moe- .ten worden. Dat viel niet mee, doch de over tuiging dat hun Inspannend werk niet te vergeefs ls geweest', zal voor hen reeds een voldoende belooning zijn. Ex werd precies op tijd (2 uur) begonnen en hoewel de jury er flink achter zat, en soms 3 nummers tegelijk behandeld werden, was het eerst ruim 6 uur alvorens tot de prijsuit reiking kon worden overgegaan, inplaats van om 5 uur, zooals het programma vermeldde. Het speerwerpen, polsstokhoogspringer: en verspringen met aanloop nam meer tijd ln beslag dan men aanvankelijk berekend had.. De athletiekploeg van, den M.S.V. „Zee macht" leverde het groote contingent deel nemers (22), feoed getrainde athleten. De ma- rinemenschen veroverde 14 prijzen, w.o. acht le. Hoewel onze plaatselijke gymnastiekver- eeniging O.K.K. met 7 deelnemers had inge schreven, wiet ze niettemin op 10 prijzen betslag te leggen, waarvan drie le. DOEEV, de kranige club van Anna Paulowna, ver scheen met 12 representanten en keerde met 6 prijzen huiswaarts. Ook Pro Patria kwam met dit getal in het veld, doch moest zich me 4 prijzen tevreden stellen. De andere deel nemende vereenigingen waren: Hebe van Nieuwe Niedorp, een dameeploeg, Hercules, Lycurgus, Olympia, Ons Genoegen, H'. A K. en Helder. Er ie bij sommige nummers bijzonder veel spanning geweest. De 100 M. was voor Kra mers van Zeemacht, die echter in Koster van DOKEV een kwade concurrent had. Met 1 secunde verschil passeerden beiden den eind streep. De 400 M. leverde een fraaie strijd tusschen Veen, van Pro Patria, en Dekker, van DOKEV. Laatstgenoemde spurtte te vroeg, waarvan Veen handig wist te profitee ren, door als eerste de finish te paeeeeren. Op de 1500 M. hardloopen waren de Gebr. Pennekamp favoriet; met grooten voorsprong, zoo goed al9 zonder strijd, kwamen zij als no. 1 en 2 aan. Zeeger's prestatie van verleden Zondag te Groningen hebben zij hiermede aardig benaderd. De nos. speerwerpen, dis cuswerpen en kogelstooten waren voor de Zeemacht-athleten. De veteraan Stam zag zich nog ln den allerlaatst en gooi mot den discus door Wolf den len prijs ontgaan. Veel belangstelling was er bij de nos. polsstok. In't hoogspring n.1. voerde onze nationale crack Run la een heftigen strijd met Kaptein: van Ons Genoegen om den len prijs. De Zeemacht- map zegevierde tenslotte, inaar cadeau heeft hij het niet gehad. In het polsverepringen was Runia. verre superieur; hij sprong eventjes 9.29 M.l Een afstand door hem op vorige wed strijden nog nooit bereikt, zooals bij zelf ver klaarde. Het verspringen met aanloop vor derde ook geruimen tijd'; hier was eveneens veel spanning. Dekker (DOKEV) wist zich tenslotte 1ste te plaatsen met gering verschil met Kramers (Zoem.) De 4 X 100 M. estafette voor demes was mede een nummer, waarin veel spanning zat. Niet alleen wordt er in dezen tak van sport snelheid vereischt, maar ook handigheid, betreffende het overnemen. Het ging tusscheA Hebe (Nieuwe Nierdorp), DOKEV, Lycurgus (Schagen) en Hygiea, want Ons Genoegen kwtun niet op. Hygiea werd gediequalificeerd. Hebe legde beslag op Jen len prijs.Van deze vereen, wist.mej. Trien Beets zich eerste te plaatsen ln de finale 100 M. hardloopen. Hebe keerde dus met twee le prijzen huiswaarts. De damesnummers hoog springen met aanloop en idem verspringen waren voor OKK. Een aardige afwisseling en zeer goed bedacht! vormde het touw trekken voor de leerlingen der lagere scholen. Er waren 8 ploegen en het waren de jongens van school 8, die onder veel gejuich als triuin- phators uit den strijd kwamen! Daarna waren de middelbare scholen aan de beurt, waarvoor 2 prijzen disponibel gesteld waren; de Am bachtschool en OKK eindigden als no. 1 en 2. Van de athleten, die in, deze wedstrijden uitkwamen, dient in de allereerste plaats Runia genoemd- te worden, die op 6 nummers ingeschreven had en daarvan drie le prijzen "wist te behalen. De Wolf, -zijn clubgenoot, kwam slechts op 2 nummers uit, n.1. kogelstoo- ten en discuswerpen, doch twee le prijzen waren zijn deel. Stam, eveneens van Zee macht, die reeds' heel wat jaren meeloopt en tevens een goed organisator is, veroverde één 2e en twee Se prijzen. Van de specifiek Heldersche athleten toonde zich L. dl Jansen (van OKK) een allround athleet. Hij kwam uit in 5 nos. met als resultaat: één le, één 2e en twee 3e prijzen. Zeer zeker een mooie pres tatie! Van de dames was het mej.-G. Bakker (OKK), die van zich deed spreken; twee le prijzen en één 2e bracht ze op haar naam-. De heer P. Luyckx werd bereid gevonden de prijzen, die door diverse autoriteiten en vereenigirfgeri waren disponibel gesteld,, aan de gelukkige winnaars en winnaressen uit te reiken. Hij deed dit op zijn bekende wijze; voor elk hunner had hij een woordje, moe digde aan, wekte op tot nog hoog ere pres tatie en feliciteerde de gelukkigen. De hee- ren Runia, Stam en Jansen, zoomede moj. Bakker, werden Inzonderheid door hem her dacht. Toen dat afgeloopen was behoorden de kamploenschapewedstrijden weer tot het ver leden. Do fl. A. K. kan terugzien op een mooien en goedgeslaagden dag. Vermelden wij nog dat tal van vooraan staande personen uit onze gemeente do wed strijden niet hun togenwoordiglxeld vereerden os. die iBuigomeestor, wethouder Verstegen! de heer Biersteker o.a. Tenslotte hierbij nog de gedetailleerde uit- slagen, waarbij wij tor vergelijking ingelaecht hebben do tijdén, gemaakt voor do nationale kampioenschappen-, verlden Zaterdag en Zen dag to Groningen gehouden. Loopnummers. 100 M. hardloopen. (Kampioen van Neder land v. d. Berge, 11.6 sec.) 1. H'. Kramors, Zeem., 11.1 sec. 2. ALb. Koster, DOKEV, 12.1 sec. 400 M. hardloopen. (Kampioen van Neder land: Paulen, 51.2 sec.) 1. A. Voen, Pro Patria, 56.2 sec.; 2. N. Dekker, DOKEV, 67.7 sec.; 8. F. Verstegen, P.P., 60.9 sec. 1500 M. hardloopen. (Kampioen van Neder land: Jan Zeegers, 4 min. 18.6 sec.) 1. Jan Pennekamp, DOKEV, 4 irnin. 44.7 sec.; 2. Jo- han Pennekamp, DOKEV, 4 min. 47.1 sec.; 3. C. Bakker, Hercules, 6 min. 55.5 sec. 100 M! hardloopen (Dames). 1. Trien Beets, Hebe, 14.3 sec.; 2. Gné Bakker, OKK, 14.9 sec.; 3. A. Smit, Olympia, 15.1 sec. 4 X 100 M. estafette (Dames). (Kampioene: Hygiea, 54.2 sec.) ,1. Hebo, N. Niedorp, 61.6 sec.; 2. DOKEV, Anna Paulowna, 62 sec.; 3. Lycurgus, Schagen, 63,8 sec. Hygiea ge diskwalificeerd. Springnumniers. Hoogspringen met aanloop. (Kampioen van Nederland: Thesing, 1.80 M.) 1. L. J. Jansen, OKK, 1.60 M.; 2. M. Govers, PP, 1.65 M.; 8. A. Blaauboer, Hercules, 1.55 M. Verspringen met aanloop. (Kampioen van Nederland: H: de Boer, 6.88 M.) 1. N. Dekker, DOKEV, 6.345 M.; 2. H. Kramers, Zeem, 8. L. J. Jansen, OKK, 621 M. Verspringen zonder aanloop. (Kampioen van Nedlerland: Ras,, 3.02 M.) 1. K. Runia, Zeem., 2.96 M.; 2. L. J. Jansen, OKK, 2.92 M.; 3. Th. Stam, Zeem., 2.91 M. Polsstokhoogspringen. (Kampioen van Ne derland: T. J. Pasma, 3.50 M.) 1. K. Runia, Zeem., 3.30 M.; 2. W. Kaptein, Ons Genoegen, 3.25 M.; 8. P. Slijkerman, Ons Genoegen, 8 M. Polsstokversprijigen. (Kampioen van Neder land: Frans Kroese, 8.47 M.) 1. K. Runia, Zeem., 9.29 M.; 2. W. van Wolveren, OKK, 8.055 M. v Idem voor nieuwelingen. 1. H. Kramers, Zeem., 7.25 M. Hoogspringen met aanloop (Dames). 1. Gré Bakker, OKK, 1.31 M.; 2. B. Bakker, Olympia, .1.30 M.; 3. Suze Boogaard, OKK, 1.275 M. Verspringen met aanloop (Dames). (Kam pioene van Nederland: rnej. Hamerslag, 4.80 M.) 1. Gré Bakker, OKK, 4.59 M.; 2. Suze Boogaard, OKK, 4.14 M.; 2. B. Bakker, Olym pia, 3.70 M. Werpnummers. Speerwerpen. (Kampioen van Nederland: G. W. (Schild, 47.55 M.) 1. J. G. Grooters, Zeem., 42.51 M.; 2. J. F. Bosman, Zeem., 89.76 M.; 3. J, Verkerk, PP, 39 M. Discuswerpen. (Kampioen van Nederland: J. Selman, 38.05 M.) 1. A. de Wolf, Zeem., 32.05 M.; 2..Th. Stam, Zeem., 81.725 M.; 3. L. J. Jansen, OKK, 28.68 M. Kogelstooten. (Kampioen van Nederland: J. Selman, 11.38 M.) 1. A. de Wolf, Zeem., 11.505 M.; A v. d. Meer, Zeem., 10.81 M.; 3. Th. Stam, Zeem., 10.26 M. Touwtrekken. Lagere scholen. 1. School 3. Midedlbare scholen. 1. Ambachtschool2. OKK. Haarlem wint de^ P. H. Beker. In de „Cour." komt het verslag van heit 2e gedeelte der wedstrijden om den Prins Hen drikbeker te Haarlem voor. Er zijn goede tijden gemaakt, zelfs werden weer records verbeterd. „Haarlem" won den beker nu voor de 3e maal, waardoor deze vereen, eigenaar ia geworden. De uitslagen luiden: 200 M.: 1. H. Broos, PSV, 22.3 sec. 800 M.: 1. A. Paulen, Haarlem, 2 min. 4.2 sec. 5000 M.: 1. J. Zeegers, AVAC, 16 min. 12.4 400 M. hordenloop: 1. J. W. Mulder, Trek vogels, 63.8 sec. 1500 M. snelwandelen: 1. G. A dubbels, Pro Patria, 6 min. 12.7 sec. Polsstokhoogspringer:1. A. N. Hartman, Haarlem, 3.40 M. Hinkstapsprong: 1. W. Peters, PEC, Zwolle, 14.38» M. Peters slaagde er in, bij een poging om het record te breken, 14.51 M. te springen, zoodat hij zijn eigen record met 1 c.M. verbeterde. Kogelstooten: 1. J. Selman, A. V. 1923, 12.02 M. Discuswerpen: 1. J/ Selman, A V. 1923, 38.44 M. 4 X 400 M. estafette: 1. H. A. V. Haarlem met Van den Berge, Hoogerwerf, Nooy en Poulen in 3 min. 34.2 sec. Totaal-uitelag: 1. H. A. V. Haarlem, 67 pnt. (lste gedeelte) 49 1/6 pot. 116 1/6 pmt.; 2. A. V. 1923 43 1/2 pnt. 46 pnt. 89 1/2 pnt.; 3. P. S. V., Eindhoven, 16 pnt. 80 5/0 pnt. 49 5/6 pnt.; 4. Pro Patria, Rotterdam, 23 pnt. 23 1/2 pnt. 461/2 pnt.; 5. A. V. C. 9 pnt. 20 pnt. 29 pnt. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 3 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 772.8 te Valentia. Laagste barom.stand 761.6 te Janmayen. Verwachting: Zwakke N.W. tot N.O. wind, zwaar tot licht bewolkt, waarschijnlijk droog weer, weinig verandering in temperatuur. MARKTBERICHTEN, PURMEREND, 3 Aug. 19 stapels fabriekskaas per 50 kg. 87.50, R.M. 10; 85 stapels boerenkaas per 50 kg! R M. 40; 2 stapels Goudsche per 50 kg. R.M. 40.50; 15341/» kg. boter per kg. 1.60—1.70; 528 runderen: 320 vette per kg. 0.75—1; 222 melke en gelde 150—885 86 stieren; 2 paar den 100200; 65 vette kalveren per kg. 11.20; 227 nuchtere id: voor de slacht 80, voor de fok 1028; 428 vette varkens: voor de zouterij per kg. 0.62—0.68, voor de slacht per kg. 0.740.78; 54 magere varken» 2642; 118 biggen 16—24; 851 schapen 2332; 25 bokken; 908 lammeren 1217; kipeleren per 100 6.607.50; eendeleren per 100 6; 30 mand peren 2—4, piepkuiken» 010—2.50. Eiorenvoiling. 15425 kipeieren A 6.607.70, 281 kipeleren B 6.80-6.10, 4650 kipeleren A Ö.80-A80.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 6