GEMENGD NIEUWS ontvangen. De dezer dagen uitgesproken; verwachting, dat het Rijk tot bijdrage niet bereid- zal zijn, moet echter ongegrond wor den geacht. De geheele voorbereiding van de kanaalplannen doet veeleer het tegendeel verwachten. Het li#t intusschen voor de hand, dat voor het doen van bepaalde toezeg gingen door het Rijk tüd noodig is. Bepaal delijk is er geen reden om aan te nemen, dat uitvoering van de provinciale wegenplanr nen aan de uitvoering dier kanaalplannen, of aan het verleenen van rijkssubsidie daar voor, in den weg zal staan. De kanaalplannen en de wegenplannen zijn te gelijk door de Provinciale Staten behandeld en de uitge sproken bedoeling is zelfs om deze beide plannen zooveel mogelijk met elkaar in ver band te brengen. Behalve tot den Minister van Waterstaat hebben Ged. Staten zich ook gewend tot de Oommissie-Van Aalst, met verzoek te trach ten het 1/6 gedeelte van de kosten, die voor R-kening van belanghebbenden moeten ko men, bijeen te brengen. Ged. Staten hebben daarbij toegezegd te overwegen de door ge meenten en waterschappen op te nemen gelden uit de provinciale kas voor te schie ten, met terugbetaling b.v. over een tijdvak van 40 jaren. Verwacht mag worden, dat de Commissie-Van Aalst, zich daartoe binnen kort tot de betrokken corporaties zal wen den. Het spreekt intusschen vanzelf, dat samenstelling van een plan van kostenver- deeling over deze corporaties een omvangrijk en moeilijk werk is. Alles bijeengenomen kan worden gezegd, dat aan de verwezenlijking van de uitvoering der kanaierpHanneni ijverig wordt gewerkt en er niet de minste reden is ten aanzien van de totstandkoming thans minder opti mistisch gesterad te zijn, dan ten tijde dat het besluit tot vaststelling van de plannen met algemeene stemmen onder applaus in de Statenzitting werd genomen. De leening voor het Engelsche Vakverbond. De toezeggingen van de vakbonden cn het bedrag, dat het NederL Verbond van Vakvereenigingen uit het stakingsfonds heeft geleend, beloopen thans, naar het Volk meldt, 225.000. Hierbij is niet ge rekend de 60.000 die het N. V. V. aan het Engelsche vakverbond' heeft geschon ken, welk bedrag ook uit het stakings fonds is geput; ivw'e» De huurwetten en de huurcommlssies. Het Nederlandsch Werklieden Verbond Patrimonium heeft den minister van ar beid, handel en nijverheid een adres doen toekomen, waarin hem aan de hand van tal van overwegingen verzocht wordt, al thans in de groote steden niet over te gaan tot algeheele intrekking van de huurwet ten en bij beperking van de taak dier huur- oommiasies te willen rekenen met de be langen der economisch zwakkeren, „die zonder beschermende bepalingen der wet wet ongetwijfeld In hooge mate zouden worden geschaad", gelijk de slotconclusie van het adres luidt. Hef bloemencorso fe Bergen. Onder (begunstiging van fraai zomer weer is gisterenmiddag te Bergen het ■bloemenoorso door duizenden bijgewoond. Het Van Reenenpark was feestelijk ver sierd, dank zij de marineautoiitfLten uit Helder, die hiervoor vlaggen en wimpels hadden disponibel gesteld. Even voordat het corso een aanvang nann, kwam een eskader vliegers van de Kooy een demon stratie gegeven, hetgeen door het publiek ten zeerste op prijs werd gesteld. Op het terrein werden door meisjes bloemen te koop aangeboden waarvan het puibliek een gretig gebruik maakte, zoodat het er af en toe werkelijk een echt „bataille des fleurs" werd, hetgeen te Bergen nog nim mer was aanschouwd. Het corso telde niet minder dan 50 nummers, waaronder bij zonder fraaie en smaakvol versierde groe pen telkens luide toejuichingen en uitin gent van bewondering ontlokten. Er waren een paar muziekkorpsen bij, die de goede stemming onder het publiek verhoogden, zoodat dit oorso in alle op zichten welgeslaagd is. De prijsuitdeeling in de „Rustende Ja ger" geschiedde door den heer D. A. Klomp, voorzitter van het comité, dat dit corso had voorbereid. Een dor comité leden bracht hem hulde daarvoor en bood hem een fraaie in leder gebonden schrijf map aan, waain de schilder Arthur Ver beek een opdracht had geschreven. Des avonds werd te Bergen aan Zee op de duintoppen tegenover het „Theehuis" een vuurwerk afgestoken. In het Parnassiapark werden verschil lende concerten gegeven door Bergsche muziek- en zangvereenigingen. De scheepvaart op den Nieuwen Waterweg. Uitbreiding van het aantal bin nenloodsen gevraagd. De heer Brautigam, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van ma rine ad. de volgende vragen gesteld: Xs het den minister bekend: lo. dat de scheepvaart op den Nieuwen Waterweg de laatste maanden buitenge woon druk is en tusschen vijf- en zeshon derd schepen per week uit zee binnen komen; 2o. dat per loodsboot met 24 loodsen aan boord In veertien dagen dienst onge veer 460 schepen moeten worden beloodst, waardoor de loodsen een zeer zwaren dienst wordt opgelegd'; i 8o. dat deze dienst nog wordt verzwaard door inconvenient aan loodsen wegens ziekte en doordat aan de zeeloodsen, we gens een tekort aan binnenloodsen ook meermalen het uitbrengen van schepen wordt opgedragen; 4o. dat zelfs met uiterste krachtsinspan ning niet kan worden voorkomen, dat uit gaande en zelfs wel binnenkomende sche pen niet tijdig van een loods kunnen wor den voorzien? 6a Is de minister bereid, snel' maatrege len te doen nemen, die tot uitbreiding van het aantal binnenloodsen kunnen leiden, waardoor het aantal dezer loodsen te Rot terdam op 40 en te Vlaardingen op 12 of 14 kan worden gebracht, zoomede te doen nagaan, of het korps zeeloodsen voor den Ni ouwen Waterweg kan worden aange vuld? Italiaansche oorlogsschepen te Amsterdam. De Italiaansche oorlogsschepen „Pisa" en „Ferrucio", die de Axnsterdamsche ha ven zullen bezoeken, werden gisterochtend ongeveer zeven uur, vóór IJmuiden ver wacht, zoodat de bodems circa tien uur Amsterdam konden bereiken. De „Pisa" krijgt ligplaats aan de Java- kade bij loods F.; de „Ferruoio" aan de boeien tegenover die kade. De oorlogsbodems doen dienst als op leidingschepen en maken een oefenreis door de West-Europeesche wateren. De „Pisa", het vlaggeschip van dit eskader, moet 10.000 ton; aan boord bevindt zich schout-bij-nacht Burzagji. De „Ferrucio" meet 7600 ton. Dit schip heeft al eerder onze haven bezocht, twee jaren geleden. Aan boord was toen de Ita liaansche kroonprins. Gisterenmorgen zijn de beide Italiaansche oorlogsbodems, die tot 11 dezer in de Am- sterdamsche haven zullen vertoeven, te Amsterdam aangekomen. Ongeveer half twaalf kwam de „Pisa", het breede donkergrijze schip, met drie achoor- steenea Statig voer het schip langs de De Ruy- terkad© naar de Javakade. Velen sloegen van den wal af het schouwspel gade. Hr. Ms. „Sumatra", welke aan de Java kade ligt gemeerd1, begroette de „Pisa". De Italiaansche vlag werd geheschen en saluut schoten klonkea De „Pisa" beantwoordde dit saluut. Op het Italiaansche schip ging de Nederlandsehe vlag in top en het geschut donderd'e. Langzaam zwenkte de „Pisa"; de oorlogs bodem werd gemeerd aan de Javakade, naast Hr. Ms. „öumatra". Ter 'begroeting waren aanwezig de waar nemende havenmeester, de heer J. D. Ge selschap, de Italiaansche consul, de heer P. Loeb en marine-officieren als vertegenwoor digers van den ond'eroommandant der Ma rine en den commandant van Hr. Ms. -„Su matra". Onmiddellijk na aankomst van den Ita- liaanschen oorlogsbodem werden de gebrui kelijke bezoeken afgelegd bij de marine- en civiele autoriteiten. De „Ferrucio", een donker grijs schip 7500 tons liep ongeveer een uur later met twee schoorsieenen het vaartuig meet 7500 tons binnen. Ook dit vaartuig heeft ligplaats gekregen aan de Javakade. Keet- en pntbazen bij de Zuiderzeewerken. Naar aanleiding van de mededeelingen van Ds. Van der Veen in „De Telegraaf" over de toestanden bij de Zuiderzeewerken1) beeft de algemeene secretaris van de Nederl. Ver. tot Afschaffing van Alcoholische,Dran ken op Wieringen een nader onderzoek in gesteld. Hy schrijft nu in de Blauwe Vaan het volgende: „Voor anderhalf jaar werden deze dingen bekend aan onzen algemeencn secretaris en ds. Ledeboer, die ter plaatse een onderzoek hadden ingesteld en hun bevindingen rap-' porteerden aan de Nationale Oommissie te gen het Alcoholisme. Naar aanleiding daar van stelde de N. A. C. een commissie in om de keet- en putbazenkwestie in studie te nemen. Vrij spoedig kon deze oommissie haar arbeid beëindigen, omdat haar van zeer gezaghebbende zijde, nJ. door groote aanne mers enden Directeur-Generaal van de Zuiderzeewerken, werd1 verzekerd, dat de vereeniging der functies van keet- en put baas ia het-algemeen vrijwel niet meer be stond en ook bij de Zuiderzeewerken bin nenkort opgeheven zou zijn. We zijn opnieuw naar Wieringen geto gen, hebben er het werk in oogenschouw genomen, verscheidene keten bezocht en met allerlei menschen gesproken en moeten tot ons leedwezen verklaren, dat da Van der Veen niet overdreven heeft en dat dus Dr. Wortman, de Directeur-Generaal der Zui derzeewerken, verleden jaar de N. O. A. commissie onjuist heeft ingelicht". I Onze Wieringer corr. deelt ons mede, dat het loon voor de arbeiders nu niet meer door den keet-putbaas wordt uitgekeerd, doch direct, door den aannemer. De verplichtingen van den arbeider te genover den keetbaas en de dwang van dén keestbaas op den arbeider bestaat dus nu niet meer. Wellicht zal de. toestand hierdoor niet weinig verbeteren. Door ons overgenomen. (Red. Held. Courant). De Glindhorst Men schrijft aan de N. R. Ort: De Glindhorst verkeert in finantieelen nood Dit mag verwondering baren bij hen, die weten, dat deze stichting uit 'slandis kas steeds groote subsidies heeft ontvangen, wier gezamenlijk bedrag een reusachtige som beloopt Nog heden ten dage geniet de stichting rijkssubsidie. Hoe is het dan te verklaren, dat deze stichting, die ook van de zijde harer cre diteuren vele faciliteiten genoot thans op finantleel gebied1 in zoo benarden toestand verkeert? Dit eisoht nadere toelichting. De nood is zoo hoog gestegen, d!at op aan drang van eenige leden der finantieele commissie van de Glindhorst de houders van obligaties ten laste der stichting bij eengeroepen zijn tot een op Donderdag morgen 5 Augustus te Utrecht te houden vergadering, ten einde met het bestuur den stand van zaken te bespreken. Deze vergadering trekt zeer de aandacht. Ver wacht wordt, dat het bestuur, door den nood gedrongen, een tipje zal oplichten van den raadselachtiger! sluier, die tot nog toe de geheele gestie van het bestuur der Glindhorst omhulde. Bij den voorzitter van het Doru® kersfonds, den heer Henri ter Hall, ls in gekomen ten behoeve van de oude redders van schipbreukelingen, oen gift van luw uit Californië en een legaat van J ïwu vrij van successierechten. De gevers wenschten onbekend te blijven. Uitsluiting van stakende transport arbeiders. Maandag is die uitsluiting der staken de transportarbeiders begonnen. Eenige opstootjes hadden plaats. Te Zuid-Scbar- woudo liepen daarbij twee stakende trans portarbeiders een snede met een mes in het gelaat op. Te Noord-Scharwoude werd ook met messen gewerkt. Er .was een uit gebreide politiemacht aanwezig, die de stakers van de ladingsterreinen hield. I)e strijd heeft een zeer scherp karakter aan genomen. Een later berioht meldt: De toestand in Jiet groententransport- bedrijf is nog zeer gespannen. Een uitge breide politiemacht is aanwezig om de orde te handhaven en de nieuw aange stelde transportarbeiders naar het werk te geleiden en hen bij hun werk te be schermen. Eergisteravond en gisteroch tend hebben weer vechtpartijen plaats gehad. Verschillende processdn-verbaal zijn- opgemaakt en samenscholingen van meer dan 5 personen zijn verboden. En kele stakers zijn gearresteerd. Den sta kers ls do toegang tot het ladingsterrein verboden. Een ontslagen directeur die I 5000 salaris, kr^gt De Directeur van Gemeentewerken te Leeuwarden^ de heer L. H. E. van Hylckama Vlieg, die door verschillende tekortkomingen en eigenmachtig handelen niet in zijn func tie gehandhaafd kon worden, is door den- Gemeenteraad ontslag aangezegd. (Den directeur zal een schadeloosstelling worden' verleend van niet minder dan 5000 gulden per jaar tot de tijd is aangebroken, dat hjj pensioengerechtigd is of voor dien tyd zich een omstandigheid voordoet, die hem recht geeft op pensioen. Wellicht zal de directeur tegen een der gelijke ontzetting'uit zijn ambt niet veel in te brengen hebben. Nu Wieringen met den vasten wal verbonden ls. Nu Wieringen met den vasten wal is verbonden, kunnen ook de provinciale be drijven via den afsluitdijk met electrische ■geleiding en waterleidingbuizen hert, schier eiland bereiken. Onderhandelingen tusschen de provincie, de gemeente, en het particuliere electrici-teitsbedrij f te Hippolytushoef heb ben er toe geleid, dat met steun van de ge meente dit laatste bedrijf door de provincie wordt overgenomen en het P.E.N. spoedig de geheele gemeente van electriciteit zal voorzien. De trein zonder rails. De eerste „trackless-train", die een wereld- tour maakt, zal, naar V. D. meldt, na reeds 38.000 mijl door Canada, Amerika, Mexico en Engeland' te hebben afgelegd;, op 9 Aug. ook in ons land te zien zijn. De trein bestaat uit een volledige locomo tief met tender en een luxueus ingerichte Puilmancar met een eet- en slaapzaal voor vijf personen. De trein kan 40 mijl per uur afleggen. De locomotief is voorzien van twee 90 P.K. motoren, hydraulische remmen, etc. Er is ook een radio-installatie in den wagen. Een groot aantal plaatsen in ons iand zal worden aangedaan. Hoe en waar het vee over de grens gesmokkeld wordt. Men schrijft aan het Laatste Nieuws uit Moerbeke (Waas): Sedert de laatste inzinking van den frank, 34 weken terug, is er hier niet anders gedaan dan vet vee uitgevoerd of beter uitgesmokkeld, vermits het in den nacht over de Nederlandsche grens ge daan wordt, daar het in Nederland offi cieel niet binnen mag. Bijna dagelijks worden in het spoorweg station gansche wagons met zware vette beesten gelost. Deze worden dan den nacht daarop naar Holland gesmokkeld. Ondertusschcn worden er nog gansche kudden van verder uit het land ook in den nacht overgesmokkeld. We hoofden dezer dagen vertellen, dat er op één dag in een weidie, 40 zware vette beesten bijeenge bracht waren en dat ze 's morgens over waren. Wij Belgen, mogen intusschen het vleesch zeer duur betalen en moeten dit alles maar laten gebeuren. Maar waar is onze politie, waar zijn onze gendarmen en douaniers? Wij denken nochtans, dat het wel smokkelen is, vermits alles in den nacht wordt over de grens gejaagd. De bevolking begint zich daarover zeer op te winden. Wanneer wordt er van hoogerhand in grepen? Veiligheid en Volksgezondheid. Indien personen, die in brand geraken, de straat oprennen, staat dit met zelfmoord gelijk. Men trachte de vlammen te dooven door zich plat op den grond te werpen, om en om te rollen. Omstanders kunnen do vlammen dooven met kleedingstukken, dekens, kleeden. Afrukken van zeer licht brandbare kleedingstukken verdient daar bij aanbeveling. Bij verbrande patiënten roepe men onmiddeiyk geneeskundige hulp in. I Gttzondiitoidaraad. (BlnnenlandJ Geweldige brand te Losser. Een gewoldige brand teisterde Dins dagnacht Losser. De brand ontstond in de kleermakerij van den heer Olde Egbe rink in de Langestraat. Het perceel Btond spoedig in lichte laaie. Op het gelui van de brandklok snelden vrijwel alle dorps bewoners met de brandweer' naar het brandend huis. De vlammen waren spoedig naar het aangrenzende caf éovorgeslagen. De brand weer kon aanvankelijk tegen de vuurzee niets uitrichten en binnen een kort ver loop van tijd waren in totaal 7 huizen door het vuur aangetast. Verdere uitbreiding van den brand wist do brandweer echter te voorkomen. De 7 huizen, bestaande resp. uit een kleer makerij, een café, een rijwielherstelzaak, een groentenzaak en 3 arbeiderswoningen, braudden tot den grond toe af. Eenige kinderen uit de arbeiderewo ningen wist men, na veel möeite, te red den. Van het huisraad kon bijna niets in veiligheid worden gebracht. De bewoners van de arbeiderswoningen waren niet verzekerd. De oorzaak is onbekend. De «verval te Bnssum. Wij vernemen nog, dat de stationsbe ambte Nijhof in den verdachte niet den dader van den aanslag op het station herkende, omdat zijn schouders hem breeder leken en zijn stem doffer was, dan van den man, die den stationsover- val heeft gepleegd. Tijdens deze con frontatie trok B. ter bemoeilijking van het onderzoek allerlei gezichten, nam den loop aan van een ouden man en verviel in huil- en lachbuien. Verduistering ln dienstbetrekking. Een kastekort van ten minste f 10.000. Sedert 1922 was de nu 88-jarige W. B. als boekhouder in dienst bij een naam- looze vennootschap, die gevestigd is aan de Boompjes te Rotterdam, en die handel drijft in triplex-hout. De man genoot het volste vertrouwen en werd weinig of niet gecontroleerd. Dezer dagen werd evenwel een accountantsonderzoek ingesteld en dit bracht aan het licht, dat vele groote posten in de boeken niet verantwoord waren. Een voortgezet onderzoek wees uit, dat B. in de jaren 1925 en 1926 stelselmatig bedragen uit de boeken hield en ten eigen bate aanwendde. De tekorten beloopen tenminste f 10.000. Dit bedrag is door W. B. geheel verspeculeerd. B. is aangehouden en opgesloten. Het onder zoek duurt voort. Inbraak. Dinsdagnacht hebben dieven een bezoek gebracht aan de kantoren van het ma gazijn van de firma St. en Zonen aan de Leuvehaven te Rotterdam. De dieven zjjn met behulp van valsche sleutels een leeg staand, aangrenzend pand, dat eveneens aan de firma S. behoort, binnengegaan. Aan de achterzijde hebben z|j een raam Opengeschoven en zoo konden zij bij een openstaand raam van het andere pand tomen. Hierdoor kwamen zij in het ma gazijn. Vandaar zijn zij naar het kantoor gegaan, waai* zij alles overhoop gehaald hebben. De inhoud van alle lessenaars werd over den grond verspreid. De deur van de brandkast is doorboord, maar niet geopend. Tenslotte hebben de dieven het pand langs denzelfden weg verlaten. Er wordt niets vermist. Verdronken. Dinsdagmiddag waren enkele jongens aan het spelen in de nabijheid van een kolenslikput bij staatsmijn Emma te Heerlen. Zij probeerden met een kist door het slik te vareu. Daarbij geraakte het 10-jarig zoontje van den heer Drie koningen üit Heerlen te water. Na on geveer twintig minuten dreggen is het lijkje opgehaald. Dinsdagavond laat bemerkte de schip per V. die met zijn woonschuit in de jachthaven Het Fort te Leiden lag, dat zijn 10-jarig zoontje die in een roeibootje was gaan spelen, daaruit verdwenen was. Toen de schipper nog oen roeiriem drij ven zag, vermoedde hjj onraad. Hij begon te dreggen on haalde ten slotte het knaapje dood uit het water. Hendrik Bols, elfjarig zoontje van een woonsohipper is in het Meppelerdiep over boord gevallen en verdronken. Van een dronken imrn De Monnikendwarsstraat te Amsterdam was gisternacht in rep en roer. Tegen drie uur kwam in perceel no. 2 een man beschonken thuis. Even later rook men een brandlucht; de dekens van het bed van den dronken man stonden in brand Een andere bewoner kwam met een bran dende petroleumlamp om te zien wat er gebeurde. De beschonken man maakte zich hierover blijkbaar kwaadhij greoD de petroleumlamp en sloeg ermede naar den ander. Deze werd aan het linker oog getroffen en zal dit moeten missen Een bewoonster van het huis die eveneens was toegesneld, kreeg brandwonden in het gelaat. Onder hevig verzet is de dader gear resteerd. Een roekeloos automobilist. Te Delft ls Dinsdagavond te omstreeks 8 uur aan den Rorttordamschen weg uabij de Zweth een motorrijder door een auto aange reden en aan amionl en beenen ernstig ge wond Na door dr. DOnkeMoot uit Overscbie te zijn verbonden, is hij per auto naar zijn woning in Rotterdam vervoerd Later werd de wielrijder W. H. Ottlng uit Delft door denzelfden automobilist tegen den grond ge reden. Ook deze werd ernstig gewond Num mer en letter van de auto zijn bekend, zoo dat de bestuurder, die zonder naar zijn slachtoffers om te zien doorreed, wel meer van dit zaakje zal hooren. Door een auto overreden. De chauffeur van den heer G. uit Heerlen heeft met zijn auto in. de Kleingravenstraat te Spekholzerheide een aldaar spelend 6- jarig zoontje van Mej. S. omvergereden. De chauffeur bracht het kind naar een in de buurt wenenden geneesheer, doch bij aan komst was de jongen reeds overleden. De maréchaussee heeft den wagen in beslag ge nomen en stelt een nader onderzoek in. Overvaren. Dinsdagavond laat voer de sleepboot Volharding 6 van de Waalhaven naar de Veerhaven te Rotterdam. Ter hoogte van paal 23 in de Waalhaven hoorde de ka pitein plotseling een gil, gevolgd door een hevigen stoot. Bij onderzoek bleek, dat de sleepboot een roeiboot overvaren had. De roeiboot was omgeslagen en onmiddellijk gezonken. De twee inzitten den, beiden matrozen van het Grieksche stoomschip Penagos, waren te water ge raakt. De kapitein van de Volharding 6 slaagde erin één van de drenkelingen bij zich aan boord te krijgen. De andere isdoor de opvarende van het passeeren- de sleepschip Dido opgepikt, De matro zen waren op weg, om den kapitein van de Penagos, die op bezoek was aan boord van het stoomschip Marico, af te halen. Zij verklaarden, dat zij een licht in de roeiboot hadden. De kapitein van de Volharding 5 verklaart evenwel geen lioht gezien te hebben. Diefstal. Maandagavond kwamen twee vreemde lingen bij; den sigarenwinkelier A. G. in de Noordmolenstraat te Rotterdam cigar retten koopen. Zij betaalde met ©én bank biljet van 100 en vroegen zooveel moge lijk briefjes van 10, van het nieuwe mo del terug te mogen ontvangen. De winke lier keek zijn geldlade na en merkte, dat liij slechts twee dergelijke bankbiljetten had. Hij gaf daarop 8 bankbiljetten van 25, twee nieuwe van 10 en eenlg zil vergeld!. Toen de vreemdelingen den win kel verlaten hadden, kwam G. tot de ont dekking, dat zU kans gezien hadden, nog drie briefjes van 10, oud model, extra mee te nemen. Auto-ongeluk. Op den straatweg OulemborgGelder- malsen nabij de Niembrug is Maandag avond! een auto uit Amsterdam, bestuurd door een leerling-chauffeur, aan den ver keerden kant van den weg met den kop regen een boom gereden. Van de inzitten den werd een dame op den weg geslin gerd, waar zij bewusteloos liggen bleef. De drie andere Inzittenden kwamen met den schrik vrij. Nadat de eerste genees kundige hulp verleend was, werden allen per auto naar familie gebracht. Ook de vrouw is er nogal goed afgekomen. Tegen de tram gereden. Maandagnacht is de 42-jarige rijwiel- herstel!ft- J. v. d. R., uit de Zaagmolen straat, die onder den Invloed van sterke» drank verkeerde, en die met zijn motor fiets over den Hofdijk te Rotterdam reed, in volle vaart tegen een motorwagen van lijn 14'gereden. De geneeskundige dienst heeft hem naar het ziekenhui» aan den Goalsingel vervoerd. Bij aankomst aldaar bleek hjj al overleden te zijn. De motor fiets ls in beslag genomen. Schip gezonken. Maandagavond is het 450 ton groote sleepschip Eliza van Rotterdam op de ri vier de Maas, ter hoogte van Schaardtfk bij het opdraaien, met het achterschip te gen een krib gestooten, waardoor een groot gat onder de waterlijn ontstond'. Het schip, dat met steenkolen geladen is, zonk vrij spoedig. Het ligt ongeveer 20 meter uit den Noordwal. Persoonlijke ongeluk ken hadden niet plaats. Bekneld geraakt Dinsdagmorgen is een tramwagen van de Haagsche Tramwegmaatschappij op de Haarlemmerstraat te Lelden ln aanraking gekomen imet oen handwagen- Hierdoor is de 9-jarige E. 8. uit Leiden tusschen dien wagen en een muur bekneld geraakt Hij kreeg een sohedelfractuur en was on middellijk dood. Een duur watertochtje. Een Baarnsche familie ging spelevaren op de Fluessen, die even goed als de zee zijn zandbanken heeft met steile diepten er naast. Daardoor strandde de kano en verlo ren de toeristen een koffer met 'kostbaren inhoud, o.a. eenige honderden guldens in bankbiljetten en specie. Visschers speuren thans naar den koffer, die echter weggedob- berd schijnt te zijn naar een van de vele diepten enwaarschijnlijk wel niet terugge vonden zal worden. De verliefde boerenknecht De verliefde boerenknecht te Baroe- veld, die de dochter van zijn vroegeren baas en allen, die haar het hof maakten, lastig viel, ls op verzoek van den burge meester naar een krankzinnigengesticht overgebracht. Oók ©en oplossing! Door het paard gedood. Het vierjarig zoontje van den arbeider Koster te Aartswoud bij Hoorn, dat alleen het land1 inliep om het veulen te streelen, kreeg van het paard zoo'n trap dat hij aan de gevolgen overleed. Doodgedrukt Maandag is de 19-jarige ongehuwde sleeper H. Kisters, uit Heerlen, bij de on- dergrondaohe werken in de Staatsmijn De aankomst te Amsterdam. Een beschuldiging Jegens den Directeur-Oeneraal. f 2000.voor het Dorns Rijkersfonds. Electrictteltsvoorzientng 'door het P.E.N. Zeven hulzen in de asch gelegd

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 6