e Gestoomde Inbraak. Op heeterdaact betrap! Zondagavond heeft de Jan van Naseau- straut in Den Haag in rep en roer gestaan. In de stille straat klonk opeens de nood kreet: Houdt den dief! Houdt den dief! en drie mannen rolden worstelende over de steenen. Agenten schoten toe. de re cherchewagen verscheen, vertelt de „N. Ct." Even voor tien uur was die huisbewaar der van een perceel In de Jan van Nas- saustraat thuis gekomen. Toen hij in de gang het licht opdraaide, meende hij in de achterkamer te hooren loopen. Hij stak zijn hoofdi om de deur, zag niets, keek weer eens in de gang en ontdekte toen twee mannen, die uit die voorkamer geschoten kwamen en die buitendeur uit wilden glippen. Met één sprong zat^® huisbewaarder de kerels op den nek. nij bewerkte met den sleutelbos hun hoofden later zijn hun hoeden In flarden op straat gevonden en toen een hunner kans gezien had die buitendeur te openen en beiden buiten dé vlucht namen, liep hij ze na en pakte ze aan, eigenlek niet wetend wat hij deed. De achtervolging werd voortgezet tot de Mesdagstraat, waar de kerels over een heining klommen. Toegestroomd publiek en een agent na men de vervolging over, en grepen een der inbrekers De huisbewaarder ging naar huis om te zien wat er gestolen was Op alle verdiepingen waren kasten gefor ceerd. Met beitels hebben de inbrekers mooie oud» kasten bewerkt. Laden .zijn overhoop gehaald, zelfs op de dienstbo dekamer. Juist waren ze beelg een dames- schrijfbureau in den salon open te breken, toen de huisbewaarder thuis kwam. Do familie de huisheer is oud-presi dent van een rechtbank is acht dagen geleden op reis gegaan Oplichting. Voor de vacantiekamor heeft gisteren terecht gestaan de 24-jarige Maria F., geboren te Purmerend, die eenigen tijd bij een notaris in een plaats in Noord- Holland als hulp in de huishouding in dienst was geweest, na den dood van dien notaris met diens dochter te Hilversum la gaan wonen en laatstgenoemde op verschillende wijzen opgelicht en op andere wijze benadeeld heeft. Haar was tep laste gelegd: in de eerste plaats, dat zij op 1 October 1925 eenige gouden spelden en andere sieradenvoorts, dat zij op 1 Maart ^926 een gouden heerenhorloge heeft weg genomen. Ten aanzien van dit feit was subs. oplichting ten laste gelegd; zij zou de notarisdochter, van wie zij een onbe perkt vertrouwen genoot,' hebben bewogen tot afgifte van dit horloge, hetwelk zij zich daarna had toegeëigend, door haar te doen gelooven, dat zij verloofd was geweest met den overleden zoon van zekeren dr. Roell, die haar een gouden heerenhorloge ten geschenke had gegeven; dit had zij beleend en nu was zij in moei lijkheid geraakt, doordat de vader van haar overleden verloofde er naar had gevraagd; vandaar haar verzoek om het horloge zoo lang te mogen hebben. Van het heele verhaal is later geen woord waar gebleken, maar het horloge heeft de eigenares nooit teruggezien, zoomin als een stel zilver tafelgoed, hetwelk zij het meisje daarna nog „in bruikleen" ge- jeven heeft, nadat zij haar op de mouw ïad gespeld, dat een kennis het zoo goed zou kunnen gebruiken bij een dinertje, dat deze zou geven. De zaak heeft gediend met gesloten deuren. Het O. M. heeft een gevangenis straf van 6 maanden geëischt, met aftrek van 1 maand hechtenis. Ontrouw kassier. •De heer J. A.M., notaris aan de Leuve- haven te Rotterdam, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat de 60-jarige kassier O. D. W., uit Heineoord, zich schuldig gemaakt heeft aan verduisteringen in dienstbetrekking. De verduisterde gelden bedragen samen een som ,vau ongeveer f 60.000. W., die gedurende 14|jaar in be trekking was bij den heer M., heeft ver schillende ontvangen bedragen niet in de boeken verantwoord. Bovendien heeft hij tal van gefingeerde uitgaven geboekt. W. is aangehouden, naar Rotterdam overgebracht en opgesloten. Diefstal Een dame heeft bij de politie te En schedé aangifte gedaan, dat zij in Nijme gen haar handtaach in depot had gegeven aan het station aldaar. Toen zij haar tasch te Enschedé aangekomen nakeek, be merkte zij, dat er voor 8500 aan effecten uit verdwenen waren. Nog meer op hun geweten. De bedde mannen, die Dinsdag in het huis van bewaring te Rotterdam zijn in gesloten, verdacht van inbraak bij een kaashandelaar te Gouda, worden, naar de Nw. Rt. Crt verneemt, ook verdacht van een inbraak te Utrecht Brand op een pleizierjacht. Dinsdagmiddag omstreeks 1 uur is brand ontstaan aan boord van het in de Sohie aan het Zuideinde te Delft gemeer de pleizierjacht van den heer J. H. Veen uit Amsterdam, op het oogenblik, dat de eigenaar bezig was met het laden van ben zine. I>e technische dienst was spoedig ter plaatse en begon onmiddellijk met het blussohlngsweik. Plotseling sloeg met een geweldigen knal een ongeveer 80 liter in houdende benzinetank uit elkaar. De in genieur Roelofsen kreeg daarbij brand wonden aan hoofd' én handen, terwijl de agent van politie Bakels, die ook in de boot Stond, door den luchtdruk in de Schie terecht kwam. Het vuur In de kajuit was spoedig gedoofd. De schade, die aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. De heer en mevrouw Veen' hebben geen letsel gekregen. Een veelbelovende spruit Te BJeriok kregen twee buurjongetjes twist Een van hen liep naar het ouder lijke huis, haalde een mes en sneed tóen zijn kameraadje bijna het géheele oor af. Een Ingewikkelde aanvaring. Dinsdagavond te ongeveer halftien zou het Engelsche stoomschip „Irwell" van de Westerkade te Amsterdam vertrekken. Het schip sloeg achteruit en kwam te recht tegen den tros van het sleepschip „Altenboff", schipper J. Kielstorff, dat naast het Engelsche stoomschip „Raw- eliiïe" lag. De tros brak en door den stroom werd het sleepschip op den voor- tros rondgedraaid. Met den voorsteven voer de „Altenhoff" op de schroef van de „Rawcliffe", tengevolge waarvan het onder de waterlijn een groot gat bekwam. In korten tijd stond het voorsohip van het sleepschip vol water en daar het met ijzer geladen was, was men bang, dat het zou zinken. De sleepboot van de firma Piet Sïnit was spoedig ter plaatse en begon met pompen om de „Altenhoff" drijvende te houden. Een oogenblik dacht men eraan het lekke vaartuig aan den grond te zet ten, doch dit kon niet omdat het gevaar van breken zeer groot was. Men heeft toen getracht met een groot zeil het gat te dichten en is onmiddellijk aangevan gen met de lossing van hét sleepschip. Een roeiboot, die tusschen het Engel- sohe stoomsohip „Rawoliffe" en de „Al tenhoff" terechtkwam, werd totaal ver nield. Persoonlijke ongelukken kwamen hierbij niet voor. Verijdelde smokkelpogüig. Maandagavond omstreeks 7 uur «eerde aan het Hollandsoho grenskan' te Gaberg pen auto, waarin vier dames en heeren zaten, komende van de Belgische grens. Hoewei de ambtenaren, die buiten stonden, het sedn tot stoppen garven, reed de auto met onverminderde vaart door. Eenige minuten later kwam echter uit de zelfde richting een auto /waarin alleen een chauffeur 'gezeten wias. Met een der ambtenaren als passagier reed deze nu de vorige auto in vaart achterna^ die er gens in Maastricht werd aangehouden en mee terug moest Daar verontschuldigde men zich, niet geweten te hebben, dat daar een doorlaatpost waa Behalve aller lei andere aan invoerrecht onderworpen zaken, werd onder de zitplaats van den chauffeur nog een groot» hoeveelheid fleschjes odeur en toüetwater gevonden, zoodat er, behalve de boete, een aardig sommetje moest worden betaald en het goedkoope Belgische uitstapje nog een duur bijsmaakje kreeg. Doodslag. Het O. M. bij do rechtbank te 's-Herto- .genbosch eischto Dinsdag tegen Mkhel K., koopman t» Veen, die op 24 Mri jJ. van een afstand van één of twee ni'óier een revolverschot loste op Jaooto Vos al daar, die ten gevolge daarvan Is over leden, wegens doodslag, subs. zware .mis handeling, den dood ten gevolge hebben de, zes jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief. De verdediger mr. E. van Zimnioq Berg- mann pleitte dementie. Deze groot» visschon komen hoofdza- j bestolen, waarvan dé waarde op 60.000 keljjk in de Middellandsche Zee voor richten groote verwoestingen onder haring en makreel aan. Ongeval bM dén sluisbouw te UmnMen. Dinsdagmiddag is op de wenken voor den sluisbouw te IJmuiden een klein model hijschkraan in een sluisput gestort. [De machinist zag tijdig t gevaar en wist szMi in vedlighedd te brengen. Daar ook in den sluisput geen tmenschen on der de kraan stonden, bleef het ongeval beperkt tot een vrij groote materieele schade. Het werk ondervond eenige uren vertraging. (Buitenland). De gezonken Naar officieel wordt meegedeeld zijn b|J het zinken van de H 29 zes en niet vijf menschen omgekomen. Men wil het schip, dat naar men weet in een dokbassin ge zonken is, trachten te lichten volgens een nieuwe methode, die thans voor het eerst 'zal worden toegepast en waarvan dé bij- "zonderheden geheim wordojg^éhouden. 'Als het schip gelicht is, zal 'menook trachten de oorzaak van het ongeluk ,vast te stellen. Pogingen van duikerk om in het wrak door te dringen zjjir tot qusver mislukt Een noodlottige poging tot H. 29. Een heldhaftige poging om de duikboot H 29 aan de oppervlakte t» blengen is gedaan door een officier en een machi nist. In weerwil van het feitv dat die boot zonk, daalden zij af in het ondorst» ge- deelte van het schip, waar zJJ de reser voirs poogden t» ledigen, Ijetgoen hun echter niet gelukte. De majUwlst kwam bij deze poging om' het leven* de officier yr een sterken luchtstroom door werd door den observatietoren naar butttón pen en werd gered. gewoor- Het lichten. Het resultaat van het lichiJngswerk aan de te Devonport gezonken duikboot is tot dusver dat de duikboot weer overeind is gebracht ou dat taeit dén uitkijktoren al boven water heeft De dood ln de bergen. Twee jongelui uit het ZuidrFransche bergland, de een zoon van een dokter in een plaatsje ln de Neder-Alpon, de an dere uit Romans, warén veertien dagen geledén er op uitgetrokken om zonder gids de Meidje te bestijgen, de geweldige sneeuwtop in bet gletsohergebied ten Zui den van tGrbuoble. Zij zijn niet terugge keerd. Zondag zagen toeristen echter een lichaam uitgestrekt op den gletscher van de Etanoons. Een troep gidsen onder lei ding van den burgemeester van 81 Christophe-en-Oisans is Maandag uitge trokken eri hoeft de bolde lijken gevon den, die gruwelijk verminkt waren. Een Rotterdamsch Raadslid. •Dinsdagavond sprong het rapaljaan- scbe raadslid Ooremans, na een echtelijk dispuut, van het voorbaken van een in volle vaart zijnde motorwagen van lijn 6 in de Kipstraat te Rotterdam, met de be doeling zich te beigeven naar zijn café in de Pannekoekstraat, welk café, eertijds De Rapaljaan geheeten, kort geleden her doopt js in de Buik van Parijs. Zijn echt- genoote sprong haar man na Zij viel en kreeg kneuzingen aan den rechterarm. De geneeskundige dienst heeft haar naar het ziekenhuis aan den Ooolsingel ge bracht. Na daar behandeld, te zijn, is zij naar hiuis gegaan. Auto dooor dén trein gegrepen. Te Bochum is gister nabij het station een auto met twee inzittenden door een trein gegrepen. De chauffeur kon zich redden door uit de auto te springen, de twee passagiers zijn gedood. Drie KLG. opium in beslag genomen. Gisterenmorgen hébben twee belasting ambtenaren bij de HJ3selhaven te Rotter- dam aangehouden een Chinees, die in het bezit bleek te zijn van 8 kilogram ruwe opium. De Chinees is ter beschikking van de politie gesteld en opgesloten. De opium is in beslag genomen. „Gestoten wegens echtscheiding". Het komt meermalen voor, dlat winke liers als zij in het huwelijk treden of een hunner familieleden trouwt, voor de ven sters van hun winkel de mededeeling op hangen: „Wegens huwelijk hedén gesto ten''. Minder gewoon is, wat Dinsdag op een der ruiten van een séhoenmakerswerk- plaate in dé Kolksteeg te Leiden te lezen stond, namelijk: „Wegens echtscheiding heden gesloten". Oplichting. De officier van justitie te Breda heeft tegen B.'s medeplichtige O. A. J. M. uit Bergen op Zoom, die een stuk van B.'s wijsvinger had helpen afkappen en bo vendien 200 van de verzekeringspremie B. in ontvangst genomen had, wegens medeplichtigheid tot oplichting en heling een gevangenistraf van 8 maanden ge- eischt met aftrek van voorloopige hech tenis. Twee tonijnen gedood. De stoonitreilers Jenny Elsa IJm. 87 en Azimuth IJtm. 195 hebben te IJmuiden twee groote tonijnen aangebracht, wélke door de opvarenden van deze schepen waren gedood. De rijke bedelares. De Berlijnsche politie drong dezer da gen op uitdrukkelijk verzoek van de bu ren de woning van een oud vrouwtje in een volksbuurt binnen, daar-de lucht in het heele huis bedorven werd dioor de stank, die uit deze woning kwam. Het vrouwtje was vroeger schoonmaakster op een van de Berlijnsche markten. Zij is eenigen tijd geleden gepenstonneerd, doch sedert dien ging zij nog dagelijks naar de markt, bedelde daar een groote zak met eetwaren bij elkaar, die zij mee naar hqis nam en daar liet bederven. De toestand van de woning was van dien aard, dat een der agenten, die er binnen was ge gaan, flauw viel Een groote verrassing voor de politie was de ontdekking, dat zich in een vieze stroozak een groot vermogen bevond, be staande uit oude goudstukken voor een bedrag van 81.000 Mark, voorts 4000 Mark in zilver, 42.000 Mark in Kriegsanleihen, en een spaarbankboekje, staande op naam van het vrouwtje tot een bedrag van 116.000 Mark. Het vermogen van het vrouwtje werd voorloopig in beslag genomen. Zij zelf werd in een ziekenhuis opgenomen en maakt het best. In haar woning hebben zich reeds andere bewoners gevestigd, maar ondanks de groote schoonmaak met lysol, het nieuwe behang en de nieuwe verf, schijnt de lucht er nog steeds héél wat te wtnsohen over te laten. Een gevocht met dranksmokkelaars. Drie gewonden. Te St Augustin ln Florida zijn in het ziekenhuis twee leden van de bemanning van de schoener Hazelle, een dranksmok-» bel aar, opgenomen, die gewond' rijn bij oen gevecht met een kustwachtschip, dat naar hun zeggen, onverhoeds het vuur geopend had. De eigenaar van dén schoe ner, die met de gewonden aan wal was gekomen, werd' aangehouden wegens dronkenschap. Het kustwachtsdhip zou te Savannah Mnnengeloopen zijn met een doode onder de bemanning. Dvorstroomingen ln Zuid-SlavlB. Wegens nieuwe stortregens in het noorden van Zuid-Slavië zijn de spoorweg verbindingen verbroken. De schade is groot. De sneltrein WepnenAgram Is door een aardverschuiving bij Leibaéh ontspoord, waarbij verschillende men schen gewond zijn. wordt geschat. Ook in een ander hotel rijn de juweelen van een logeergast gestolen. Deze zijn echter teruggevonden en de da- der is geval Het was een jonge Arabier, die zich voor Parijsoh student uitgaf on der den naam van graaf de Saint-Yrien. - Vergiftigd eten. Wolff meldt uit Praag, dat ln het rfjks- krarkrinnigengesticht to Birséhkowitz meer dan 800 personen, gedeéltéLtJk ver pleegden en gedeeltelijk personeel, na het middageton, dat uit kalfsvleosch en rijst bestond, ziek géwordén zijn. De toestand van verscheidene zieken is ernstig. Ontploffing. Vier doodon. Bij een ontploffing in een vuurwerkfa briek te Bristol (Rhode L) welke zonder vergunning werkte, werdén vier perso nen gedood en velen gewond. De ontptof- fing deed de géheele stad schudden en tot op een mijl afstand! werden allo ven sterruiten veïnieldl Een van de (wee had gelijk. Eén dramatisch incident heeft zich in de haven van Antwerpen afgespeeld. Een Fransch zeeman was te water, ge raakt. Toen bij was opgehaald, kregen twee Nederlamdsche zeelieden ruzie over do vraag, of dé man al dan niet dood waa Do messen kwamen er bij to paa Een der beid» mannen, Plens genaamd, werd' door den linkerarm gestoken, den ander, 'Her man O., werden do potopezen doorgesne den. Toen d» politie ter plaatse kwapi vond zij dé twee mannen badend! ln hun bloed' op den grond liggen Zij moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht Do Fransehe zeeman, om wien het ging, was inderdaad dood. Aardschokken ln (Mttoraltt. Maandagavond! zijn te Santa Barbara (Oalifotrnië), kort na 8 pur twee lichte aardschokken waargenomen, die vooraf gegaan waren door een licht gerommel. Er is geen schade aangericht Diefstal o!1 een rawoum. Dinsdag is uit het Goethe Nationalmra- seum te Weimar een Byzantijnsch olie verfschilderij, „de zeven zusters" gehee ten, dat zeven meisjes in een grot voor stelt gestolen. Moderne Vikings. Na een reis van 6400 mijlen) uit Bergen zijn Dinsdagavond' laat vier moderne Vi kings de haven van Boston binnengevallen in een 'kléin scheepje, gebouwd naar het mo del van het beroemde vaartuig, waarin Leif Ericson vóór 900 jaar den Atlantischen Oceaan overstak. Folgero, ,de kapitein, ver klaarde, dat de reis zonder Incidenten was verloopen, uitgezonderd' alleen, dat men op het laatst, gebrek kreeg aan levensmiddelen enj dat men bij Labrador verscheidene dagen tusschen de ijsbergen opgesloten had ge zetens. Tusschen een machine. De 28-jarige arbeider W. B. uit Döbeln, in Saksen; die Maandagmiddag te Venlo in de paraplulefabriek van den heer F. Oohen tusschen een machine kwam, is aan de gevolgen daarvan Dinsdag in het r.-k. gasthuis St Josef aldaar overleden. Gestolen juweelen. Een rijke Egyptische, die te Vlchy to INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur. Gaarne zag ik het volgende geplaatst in Uw veel gelezen blad. BIJ voorbaat mijn dank. Zou nn eindelijk niet eens de tijd daar zijn, dat wij naast onze verkeersregeling, ook eens de aandacht gingen schenken aan de gevaarlijke manier, waarop vaak kinderen per fiets vervoerd worden? Ik meen het dioor heeren op een bagage drager, medenamen van jeugdige kinde ren. Immers pas is het weer voorgekomen dat een kindje met zfln voetje bekneld raaikte tusschen de spaken van het ach terwiel, gelukkig met minder ernstige ge volgen, maar het had ook anders kunnen rijn. Stel U eens voor dat iqpand plotseling met een kind achter op zijn fiets voor het geval 'komt te staan te moeten afstijgen. Hij mag dan wel een acrobaat zijn om dat zoo te volbrengen dat de achter hem zittende geen kans beloopt om niet een prachtig been-zwaaien af geslingerd te worden. Neen, wil men dan toch kinde ren mede nemen, dan is hun plaats voor op de stang, maar tmen' geve het kind dan een behoorlijke zitplaats (een mandje of stevig zadel) en een steun voor de voetjes zoodat deze b.v. niet van Helder-tot Alk maar hangen te slingeren. Hopende dat door deze rogeion een ieder wil medewerken om het gevaar voor kinderen tot een minimum, te be perken. Een kindervriend. AREONDISSEMENtS RECHTBANK. bonk) tegen een bedrag vpn SOOÖ mark. Met een scheepje zou de partij worden vervoerd naar Camperduin, alwaar het zou worden ontscheept De Akeralooter maakte de reis mede en de Bergenaar liet zich per auto van Schoorl vervoeren en zou de lading ver» welkomien. Eon café houder uit oenop het Camperduin staand estameneotjo was ook n bootje in 't geheim genomen en zou iet licht wat langer laten branden als toe ken dat daar hot punt van landing was. Alles ging tot dusver goed, de spiritus werd ontscheept en do Akeralooter kwam moo op 't slrniid aandrijven. Hö wensohte zich reeds geluk met de welgeslaagde truc, helaas, een heel leger van onver- schrokken commiezen en politiemannen, met den inspecteur dor belasting zelf aan het hoofd, lag verdekt opgesteld in de Camperduinen en nl heel gauw viel de rampzalige Akeralooter in handen van zijn belagers, terwijl do Bergenaar die rmizoslocht had ultgckéken, nog zoo ge lukkig was, or ongemoeid tusschen uit te kunnen trékken. Want hij werd later, toen de toedracht was uitgezocht, toch wel bij zijn kladden gepakt. stonden althans hedén samen te recht en worden lang niet zoetsappig be handeld. Want nooit ds vader Staat on barmhartiger, dan wanneer men1 getracht heeft hem te benadeelén. Zoo'n onverlaat ondervind minder cle mentie dan 'n moordenaar of *n bank- roover. Na het verhoor van een hoél detache ment getuigen, kwam de rijksadvocaat, wions neus heden krulde van ambtelijk pl«Ukr aan hot woord. Hij dankt»' do rechtbank voor haar faciliteit om deze ©wichtige zaak ln de vacantie te willen «handelen. Hij bracht hulde aan de in spectie dor directe belastingen (wat 'n kunst om 'n kind' te slaan) voor haar ijver en activiteit, waardoor een belangrijke benadeeling van de schatkist was voor komen. Na al deze strijkages wijdde mr. Asser de rost van rijn betoog minder waardeorend aan do twee drantazondaars, tégen wie hij eischto voor leder 0 maan den gevangenisstraf, plus, de lezer wordt hier dringend verzocht niet flauw to val len. tegen ieder een boete van 126000 con honderd drie on negentig gulden en 65 cent, vermoedelijk te vervangen door 126108 dagen koëhtonis, dat is 878 jaar geloof ik. Enfin, mr. Asser strooide dik met pepêr en mr. Judiel van Bergen, die alleen voor zijn dorpsgenoot als verdediger opkwam had 'n heel karwei om den aanval van mr. Asser op zijn cliënt af te poeieren. Maar hij kwam er dan toch ton slotte mee klaar om vrijspraak te verzoeken n zoo dit niet mocht gelukken een voorw. straf. De rechtbank zal oen en andbr eens de gelijk overwegen en over 14 dageni uit spraak doen. Ze mag dan meteen de kwitantie wel presenteeren, anders kan de deurwaarder wel eens „niet thuis" voor .de glazen vindén. Niet veel soeps. Voorts werden nog met gesloten deu ren behandeld twee minder frissche za ken, tegen een harmonicaspeler en tegen een persoon uit Wieringen P. L. ge naamd, beide in voorarrest In deze zaken traden op als toegevoeg de verdedigers mr. Receveur en mr. Haara HelderWieringen (W. Prins). I. 1.20 1.38 1.88 4-45 6-38 6.is 6.30 6.so 7-os W leringenHeider (H. J. Naastepad). e-m. n.a. e.m a.m. Helder v. 9.30 12.3B a.iS 4.00 Zitting van 10 Augulstua Een en *n kwart ton boete voor ieder van 't paar. Hadden ze t maar. Neg nooit in onze 80-jarige rechtsprak tijk heeft een vacantie-zitüng zooveel be langstelling gewekt als de zitting van Dinsdag. Zeker om den rijksadvocaat te. believen werd als toon behandeld de ge ruchtmakende dranksmokkélzaak uit Cam perduin, alwaar in dén nacht van 18 Mei, vermoedelijk door verraad, niet minder dan 4000 liter spiritus met een sterkte van 90 procent in handen van de belasting ambtenaren viel. Het zaakje was prach tig op touw gezet door een tweetal linke snjjboonen, 'n weelde-jongmenséh uit Bergen, die al niet veel meer heeft ge presseerd dan het rondrijden op een mo tor, benevens een andere jonge snaak uit Akersloot, dewelke als reeds eenmaal we gens 'n smokkelzaakjo te Winschoten is veroordeeld tot 8 maanden gevangenis straf. Tn Bremerhaven werd dé spiritus ge geerde, is des nachts van haar juweelenkocht (de Bergenaar was de voorsohot- MARKTBERICHTEN. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verrioht in den morgen van 18 Augustus. Medegedeeld door het Kon. NederlandsoH Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste stand 765.5 te Blaavandshut Laagste stand 740.7 te Thorshavn. Verwachting: Matige, tijdelijk toenemend» W. tot N.W. wind; zwaar tot half bewolkt, waar schijnlijk nog regenbuien, weinig veran dering ln temperatuur. 60.000 verduisterd. V v.m. v.m. n.m. Helder (Stat.pl.) v. 6.9.0S 12.45 De Kóoij 6.1# 9-20 A. Paul. (via Bra.) 6.38 9-40 Ewijcksluia 6.50 9.55 Hypolitush. (W.) 7.10 IO.I8 Den Oever (W.) a. 7.35 ia.30 Den Oever (W.) v. 7.30 10.48 Hypolitush. (W.) 7.48 XI, Hwjjcksluie 8.08 UJO Anna Paulowna 8.20 11.35 De Kooij(via Dra.) 8.40 II.5S Helder (Stat.pl.) a. 8.88 12.10 De dieneten 6.v.m. en 6.30 n.m. van Heldor alsmede 7.30 v.m. en 8.n.m. van Wieringen rijden op Zondag NIET. 2.10 3.25 2.40 3.— 3-15 3-38 3.60 nja. 4,10 4.25 5.— 5.20 S.40 8.55 n.m. 6.20 6.38 6.88 7.10 7-30 7-48 8.— 8.16 8.35 8.50 9.10 9.28 n.m. 2.15 2.30 2.50 3.05 320 3.3"8 v.m, v.m. n.m. Don Oever (W.) v. 7.43 10.30 12.45 Hypolitushoef 8.00 10.43 13.58 v. Ewijcksluifi 8.20 n.os 1.10 A. Paul. (via Br*.) 838 ".20 1.28 De Kooij 8.58 n.40 1.45 Helder a. 9.10 11.88 2.00 (Kerkpl. b.d.Werf) ,De Kooij (via Brz.) 9.43 ia.50 3.30 4.15 A. Paulowna 9.20 10.05 1.10 2.50 4.35 v. Ewijcksluls 9-38 10.20 1.25 3.03 4.50 HypoMtash. 9-55 10.40 1.40 3.25 5.05 DenOever a. 10.10 10.5S i.55 3.40 5.20 De dienst 9.20 v.m. A. PaulownaDen Oever Zaterdags en Zondags niet; 7-48 v.m. Don derdags en Zaterdags niet. Donderdags 7:15 uur v.m. vanaf Zand vaart naar Schagen. n.m. 5-30 5-4S 6.05 6.20 6.40 658 n.m. 7.10 7-2S 7-45 8.00 8.15 8.30 Sohngwnnarkt van Donderdag 12 Ang. 6 paarden 150—800; 15 stieren 180—300; 75 geldek ooien imagero 275455; 19 kalf- koeien 100—305; 20 vaarzen 160—350; 48 nuchtere kalveren 1425; 364 eohapon vette 2687: 160 lammeren 1017; 17 varkena magere. J 20—88; 66 idem vette por kg. 0.80 0.84; 161 Wiggen 1827; 48 konijnen 0.60—1; 277 kippen 0.75—1.50; 20 eenden 0.65—>1.60; 182 kg. botor per kg. 1.601.85.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 7