HELPER-AMSTERDAM DERDE EN LAATSTE BLAD. GEMENGD NIEUWS VAN ZATERDAG 21 AUGUSTUS 1926 Onze oudi-plaatsgenoot, de heer W. O. van Breda Jr„ rijksbelastingambtonaar te Waalwijk, is met ingang van 1 September- overgeplaatst naar het kantoor der Invoer rechten te Rotterdam. Oranje IJarmonlckapeL Naar inen ons mededeelt, heeft de heer Broekhuyeen, die sedert de oprichting directeur was der „Oranje Harmoniekapel", als zoodanig bedankt. Al sinds Mei was de heer Broekhuyeen geplaatst aan boord Hr. Ms. „Tromp", terwijl hij1 nu as overgeplaatst aan boord Hr. Ms. „Sumatra", om met dien bodem de reis naar Indië mede te maken. De „Oranje Harmoniekaper verliest in den heer Broekhuysen zeer veel. Hem werd als blijk van waardeering eni dankbaarheid o. m. het eere-ilidmaatschap der Vereeniging aan geboden.. In zijn plaats werd tot direoteur benoemd de heer G. van Vessem, die reeds eenigen tijd deze functie waarnam. Weer een mislukte proefvlucht. De gisterenmorgen bij het vliegkamp „do Mok" gehouden proefvluchten met het nieuwe Koolhoven watervliegtuig, zijn we derom mislukt. Deze maal wegens het lek worden van de drijvers. Den vorlgen keer mislukten de proeven tengevolge van het doorzwikfcen van het gestel, waaraan de drijvers zijn bevestigd. De proeven werden o. m. bijgewoond1 door den vloe-adimiraal Zeeman van het Dept. van Marine en kolonel Waliaerdt Sacre van het vliegkamp „Soesterberg". Het vliegtuig werd gisterenmiddag in de haven gébracht en op den wal geheschen, waarbij! die staart kiem raakte en brak. Uil hel Politierapport Dinsdlag wend door dien bewoner van Vijzelstraat 61 kennis geigeven dat aan zijn adres is terug te bekomen een hee renrijwiel, dat door hem onbeheerd op den openbaren weg was gevonden. [Dinsdag Is uit het gebouw van den Zeekrijgsraad' een stoker 2e kL van de Marine ontvlucht Zijn vrijheid is echter van zeer korten duur geweest, daar hij Woensdag reeds door de Amsterdamsche recherche was opgespoord en naar Hel der weid teruggebracht, waar wel zal worden gezorgd dat deze korte vrijheid hem nog lang zal heugen. Er is een onderzoek gaande tegen iemand, die een kat te water zou hebben gegooid1 met de bedoeling het beest te verdrinken. Hij had, toen het beest Ce water lag, met steenen gegooid en ten slotte een hond op het dier afgestuurd, die het dood gebeten heeft Het is -te hopen dat de lafaard zijn straf niet zal ontgaan. In den nacht van Woensdag op Don derdag is een vrachtauto van Henrl ter Hall tegen de postbrug gereden, waar door de brugleuning aan de zijde van den K&naalweig tamelijk ernstig bescha digd weidL Ten hoofdbureele zijn een viertal honden ondergebracht, die allen zonder belasfcing- penniing langs den weg waren getroffen. Wanneer de honden binnen dirlie dagen niet door de edgenaars worden teruggehaald, worden ze zonder pardon afgemaakt Donderdagmorgen te 7.15 u. is achter de HJ3J3. een 25-jarig meisje te water ge sprongen wegens teleurgestelde liefde. ZH werd door een hakker op het droge gebracht, die dat zonder dat hij zijn leven in*gevaar bracht kon doen, en werd toen naar huis gebracht. Een matroos van Hr. Ms. „Gelderland' deed Donderdag aangifte», dat hij bij de bin nenkomst met zijn schip tot de onaange name ontdekking was gekomen, dat zijn .rijwiel uit het fietsenhok, dat voor de „Gel derland" op de Buitenhaven staat, was go- stolen. (Donderdagmli ddag half zes werd er op het Hoofdbureau kennis gegeven, dat er tus- schen paal 8 en 4 op het strand ©en lij was aangespoeld. Het lijk was totaal' onher kenbaar. Hoofd, armen en beenen ont braken. Het is ter plaatse begraven Donderdagavond half twaalf werd er op den Kanaahveg tusschen bezoekers van een café gevochten. De politie maakte een einde aan de vechtpartij. Ingezonden Mededeellng. Eenige rechtstreeksche verbinding Niet overstappen en wachten te Alkmaar Retours onbepaald geldig GEMEENTERAAD. De Raad der Gemeente vergadert op Dinsdag, 24 Augustus 1926, des avonds 8 uur ten Raadhuize. Je agenda vermeldt de volgende pun ter behandeling: Installatie Raadslid. Installatie van den heer G. A. Minnes als lid van den Raad. Vaststellen Notulen. Vaststelling der notulen van de verga dering van 6 Aug. 1926. Ingekomen Stukken. a. Bericht van ontvangst van Gedepu teerde Staten van de Verordening tot wij ziging d'er Algémeene Politieverordening, vastgesteld! bij raadsbesluit van 20 Juli jl.; b. Goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten op de Verordening tot wijziging van het Reglementiivan bet Burgerlijk Arm bestuur, vastgesteld bij raadsbesluit van 29 Juni jl.; o. Goedkeuring van Gedeputeerde Sta- op het het raadsbesluit van 20 Juli Jl tot uitgifte van grond in erfpaot aan mevr- L M. Krijnen—Boer; D. Goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten op het Raadsbesluit van 20 Juli Jl tot verkoop van grond aan E. Scheer. e. Afschrift van het besluit van Gedepu teerde Staten dd. 28 Juli jl waarbij on- egrond wordt verklaard het beroep van et Bestuur dér Vereeniging „Laat de Kinderkena tot Mij komen" tegen het raadsbesluit van 26 Januari jl., strekken de o.m. tot vaststelling van de vergoe ding over het jaar 1928 aan genoemde Vereeniging, krachtens art 101, le lid, dér L.O.-wet 1020. f. Proces-verbaal van opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger. g. Berichten van K. O. Valkenburg en W. A. Erkelens, dat zij hun benoeming resp. tot llid>- en plaatsvervangend lid werknemer van de Oommissie van Ad vies voor den Dienst der ArbeidsbemidL deling en Werkloosheidsverzekering aan nemen. (Voorgesteld wordt deze stukken voor kennisgeving aan te nemen). h. Aanbieding door mejuffrouw Elly Beeckman te Ginneken van een geschenk voor het nieuwe Raadhuis, bestaande uit twee poppen, gekleed in uniform, zooals de Weeskinderen voorheen droegen. (Voorgesteld wordt dit geschenk in dank te aanvaarden). Verordening op het Btationneeren. Afwijzend prae-adivies van Burgemees ter en Wethouders op het voorstel van O. Heijblok en 2 andere raadsleden tot wij ziging van art. 7 der Verordening op het stationneeren met bespannen rijtuigen en motorrijtuigen. Loontabel Voorstel tot wijziging; van de loontabel der werklieden in verband met de aan stelling van een hulpooncierge-visch« afslager aan den Vischafslag. Benoeming. Voorstel tot benoeming van een onder wijzer aan school 2 (Huisduinen). Voorgedragen worden: L L. D. de Snaijer. 2„ M* Langhorst. 8. P. A. Smits. NAAR DEN LOODSSCHOENER. Het begeeren gaat altijd uit -naar dat, wat Je niet hebt. Zoo was het ook met mij, toen mij nog een paar dagen van mijn vacanti© restten. Zij, die met het vak te maken hadden, konden zich niet voorstellen, dat ik lust had op den guren, regenachtigen Vrijdag der vorige week met den afhaalkotter van het loodswezen mee te gaan om een loods te brengen naar den loodsschoener, kruisende op zijn kruispost tusschen Kamperduin en de Haaks. 'Mij trok het tochtje geweldig aan en het zal ér wel mee geweest zijn als met zooveel: het begeeren naar dat wat je^oiet hebt. De windkracht werd geschat op ongeveer 7; de regen zwiepte maa? steeds door. Met de eb stevende de kotter de haven uit en bij, Kaaphoofd ging het door de wen ding om, al kruisende, het Schulpengat uit te komen. Kat achter kat kwamen de vischschuiten naar binnen, vluchtend voor het barre weer daar 'op zee. De eb trok zwaar door het Gat en de wind zette zijn blaaskracbt daar tegenin, zoodat de krullers nijdig hun koppen verhieven en de schuiten, dié voor het windje afkwamen, heftig he&n en weer slingerden en den af haalkotter ferme stooten tegen zijn ribbe kast gaven en uit louter pret, hem nu en dan boven op haar kruinen zetten, om hem in snelle vaart daarvan af te laten glijden. Een imposant gezicht over de woelige watermassa, die den kotter geen oogenlblik met rust liét en mij, althans noodzaakte alle kracht in te spannen om, 'stevig het want vasthoudend, niet van de been te raken. Zekerheidshalve waren de poorten open gezet, zoodat het in lij overkomend wat©T gemakkelijk kon worden uitgetoosd. Bij' het laveeren was elk op zijn post om, op het roepen van den schipper „klaar voor de wending", gereed te zijn als deze het „reê" riep, waarop hij dadelijk het roer om wierp en de mannen hun werk aan de schoo- ten verrichtten. Een machtig indrukwekkend gezicht ais de kotter steigert tegen de aanstormende golven, het achterschip hoog wordt opge licht en het voorschip smoort in de water massa, tot opeens een andere golf het voor schip hoog opheft, de zeilen vol vallen en de winddruk het schip omhaalt, zoodat het water over de reeling loopt. In het betrekkelijk nauwe Schulpengat ging het eenige keeren over stag, om niet in het ongemakkelijke water op het droogere gedeelte te geraken. Verlaten! lag het Huisdulnensche strand. De badkoetsen en strandstoelen waren hoog op het strand. De golven braken geweldig op de strand- hoofden en joegen wolkenslierten schuim daar overheen. Achter het schuilzeiltje was het nog wel vol te houden tegen den zwlependen regen en het overspattend© bulswater. Daar hokten we dan ook zooveel mogelijk samen, hoewel het geen plaats bood aan alle goed geschoeide mannen. De kotter ging zwaar te keer en als Ik een poging waagde om één hand van het want los te laten, maakte lk een acrobatische schuiver, zoodat ik moeite had mij, met de eene hand aan het touw, op de been te houden. „Wat do.e je in de koul" zeiden en dachten de mannen, als ze mij op mijn wei nig zeevaste zeebeenen zagen schaxmaaien, terwijl het water van mijn petklep droop en uit mijn schoenen sijpelde. „Een bakkie thee?" werd van omlaag geroepen. 'De verleiding was te sterk en, zwaaiend met armen en 'beenen kwam ik de kajuits- kap binnen en omlaag. Een gerinkel en geklepper klonk in de kombuis, toen de kotter allerlei bokken sprongen maakte. „Belet voor den blikslager*', klonk het uit den lachenden snuit van een der man nen, terwijl hij zijn warme bak thee tus schen de vingers klemde. Toen werd het mij1 wee om het hart; ik holde op een bank eni dronk mijn kop thee vlug leeg om, vóór het kritieke moment zou zijn aangebroken, aan dek .te enteren. Neptunus grimlachte reeds om de tol, die ik aanstonds hem zou gaan betalen, doch zijn grijns was te vroeg geweest; ik hapte de frissche lucht weer en mij schrap zettend, luwde de storm in mijn maag en kwam ik dit perijke! te boven. v Het bleef dik van den regen, zoodat er slecht zicht was. Toen de uiterton reeds lang gepasseerd was, en men schatte ter hoogte van Cal- lantsoog ,te zijn, zette men koers uit den wal in de hoop den loodsschoener*in het vizier te krijgen. De wind verminderde niet en de golven bleven hoog loopen, zoodat de kotter nog allerlei capriolen maakte. Ik had mij echter goedi vast en hield het op de been. Eindelijk toen er een blinde kwam, werd heel vaag iets aan dén einder zichtbaar, dat de geoefende'oogen. der zeelui terstónd als de schoener herkenden. Met geen mogelijkheid' had ik van dat iets een schip kunnen maken. Het bleek, dat de mannen gelijk hadden gehad. Al nader kwamen de schepen tot elkaar en het sein werd geheschen, dat een boot van den schoener werd verwacht. Wat ging ook de schoener te keer! Ze hobbelde en slingerde als een klomp in een tobbe, waarvan het water sterk beroerd wordt. [Niet lang daarna zagen) we de sloep uit zetten. Nu eens hoog op een golf geheven en even daarna vanaf den kotter onzicht baar. De kotter werd zoo scherp mogelijk op den "wind gehouden, terwijl de fok te toevert stond. Merkwaardig hoe betrekkelijk kaïm het schip toen lag. *„Om de stoep een) kalm lijfje te geven zei de de schi pper. Drie olie-geschoeide mannen zaten op oe riemen en een loods stuurde. Een end werd1 klaar gehouden en torn de boot aan lij was, forsch toegeworpen. Eer. slag om den tombalk en als een steigerend paard' lag de boot langszij, nu een® tegen den kotter kwakkend, dan weer nieters ver daarvan verwijderd geslingerd. 'Op het juiste moment jompte de loods uit de sloep op den kotter en de lood®, dien we moesten' overzetten, deed door het heftig te keer gaan van 'de sloep eenige vergeef- sche pogingen dat juiste moment te kiezen. Het lukte ten slotte, doch, hoewel het lang geen stormweer was, zou ik niet den durf hebben gehad dien sprong na te doen. Een klein tipje van het loodsen bedrijf heb ik meegemaakt en nu vooral nog,_heb ik meer respect gekregen voor dat bedrijf. Wat weten wij eigenlijk van dat zeemans- bedrijlf? Ais het zomer is en volon dag en niet al te slecht weer, dan gaat het nog. Doch hoe met duisternis, koude en'storm? Een vak, waarin je wel gegroeid moet zijln. Zeker, soms met veel bekoring, zooals enkelen moesten toegeven, doch vaak kam pend met vele moeilijkheden. Blij1 hen ik zoo'n tochtje te hebben mogen meemaken, al sijpelden dan ook mijn klee- ren, al was mijn maag een oogenblik op standig en al zag mijn huid zwart als die van een Moor, omdat mijn olie-jas van zijn kleurtje iets aan mijn huid had afgestaan yoor de beoefenaars van dat zeer bijzon der bedrijf heb ik groot respect M. (Binnenland) In een wortel gestikt De 8-}arige J. v. E., uit de Crooswijk- sche straat te Rotterdam heeft zich gister avond in de ouderlijke woning in een worteltje verslikt Een geneesheer achtte opneming in het ziekenhuis noodzakelijk. Bij aankomst aldaar bleek hef kind al overleden te zijn. De fraude bfj den Raad van Arbeid te Maastricht De ex-ambtenaren bij! den Raadi van Arbeid J. M., M. N., J. O. de H. en L. H. B., tegen wie ter zake van verduiste ring, valschheid in geschrifte acht en zes maanden gevangenisstraf was geëscht, werden Donderdag voor de vacantiekamer van de rechtbank te Maastricht, veroor deeld tot élk 6 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk, met een proeftijd van 2 jaar. Deurwaardersrisico, Een strijdlustige dame bijtijds ontwapend. Een deurwaarder der belastingen te Beverwijk zou in tegenwoordigheid van twee getuigen beslag leggen op den in boedel van een in gebreke blijvenden belastingschuldige. De ambtenaren troffen alleen de vrouw des huizes aan, die, hoe wel planeetkundige zijnde, een en ander blijkbaar niet had voorzien. De juffrouw bleek, niet onbegrijpelijk, op dit ambte-. lijk bezoek weinig prijs te stellen en zij bereidde den deurwaarder o.s. dan ook een warme ontvangst in den vorm van een redevoering, in hoofdzaak opgebouwd uit minder parlementaire uitdrukkingen. De ervaren deurwaarder begon echter onverstoorbaar aan de uitvoering van zijn taak. Toen het evenwél tot „opschrijven" kwam, bleek de woede der juffrouw on bedwingbaar. Zij rukte een grooteu slag sabel van een muur en zou daarmede den deurwaarder te lijf zijn gegaan indien niet de getuigen het pootige vrouwtje den sabel hadden weten te ontwringen. De politie werd ontboden, die de opge wonden dame inrekende en haar naar Haarlem, voor den officier van Justitie bracht. Na verhoor vond deze evenwel geen aanleiding de dame in hechtenis te hou den, zoodat ze, na een emotievollen dag, -huiswaarts kon gaan, totdat zijvoor de rechtbank wordt ontboden. (Tel.) Mishandeling. Gisteravond kreeg te Honselersdijk de 19-jarige D. v. di. M. ruzie met den 20- jarigen T. v. d. H. Plotseling haalde laatstgenoemde een scherp voorwerp, waarschijnlijk een timmersmansbeitel, uit zijn zak en bracht v. d. M. er een steek mee toe in den hgis, terwijl hij hemwk aan het achterhoofd verwondde. Een'ge neesheer heeft v. d. M. geholpen. 83 arbeiders ontslagen. Wegens stagnatie in <Len aanvoer van hout uit Rusland, heeft Vrijdag de di rectie der Ver. Kon. Papierfabrieken van de fa. van Gelder Zonen te Velsen 83 ar beiders ontslagen. Verdronken. Donderdagnacht is de Noorsche zee man T. O. uit Trömsö, toen hij met een motorboot in de Rijnhaven te Rotterdam voer, overboord gevallen 'en verdronken. Donderdagavond is te Hensbroek (N.-H.) de vrachtschipper A. Hoogland, uit Broek op Langendijk, bij het verplaatsen van eenige gevulde zakken, van zijn motor schuit gevallen. Hoewél terstond een woonwagenbewoner gekleed te water sprong, kon men hem pas weer op het droge brengen, toen de levensgeesten reeds geweken waren. De man was verleden jaar gehuwd en had geen kinderen. Mej. M. uit Den Haag, die te Goes ge logeerd! was, is eergistermiddag bij het zwemmen in de Schelde verdronken. Haar lijk is nog niet aangespoeld Haar fiets en kleeren zijn aan het Goesche Sas ge vonden. Gistermiddag ls het 4-jarlg zoontje van den agent Nauta, te Veen-dam, in het Westerdlep geraakt en verdronken. De Inbraak te Tinaarlo. De reohtbank te Assen heeft gisteren G. J. de J., H. H. en K. H. te Groningen, thans gedetineerd wegens inbraak te Tinaarlo, veroordeeld den eerste tot vier jaar gevangenisstraf en de beide anderen tot 2Va jaarH. S. te Kolham, thans ge detineerd, werd wegens medeplichtigheid veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf. Verduistering. De politie te Groningen) heeft aange houden den 27-jarigen boekhouder G. W., die de laatste vier maanden ten nadeel© van zijn patroon, den garagehouder W, G. (Bierman, door knoeierijl in dé boeken een bedrag van ongeveer 1000 moet hebben verduisterd. Van 20 meter hoogte gevallen. De schoorsteenbouwer H. Kleyn Snu- verink was Donderdagmiddag bezig werkzaamheden te verrichten aan de fa briekspijp van de N. V. de Melkfabriek De Bierkan te Apeldoorn. Hij was op den steiger ter hoogte van ongeveer 20 M. be zig een touw in te palmen, waaraan eenige ijzeren balken waren bevestigd. Daarbij leunde hij met het lichaam tegen de pijp, en zette zijn voeten schrap tegen het bui- tengedéelte van den steiger. Dit scheen het smalle plankenwerk niet te kunnen verduren, en toen de balken op ongeveer halverhoogte waren opgetrokken, stortte PREDIKBEURTEN. ZONDAG 22 AUGUSTUS. Ned. IJerv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststraat): Geen dienst. Westerkerk: 's Morgens 10.30 uur, Ds. G. O. de Kloet. Onderwerp„Keer weder." Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur, Dr. G. P. Marang, van Utrecht. Huisduinen: Geen dienst. Julianadorp: Morgens 10 uur, Ds. van 't Hooft, van Waal op Texel. ZendlngBgebouw „Ster der Hoop" 's Avonds 8 uur, Openbare Samenkomst, de Heer Doevendans, van IJmuiden. Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. B. van der Werff, van Doorn. Bevestiging van Ds. H. Steen, 's Avonds 5.30 uur, Ds. H. Steen. Intreepredikatie. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Leesdienst. - Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur, Doopsgezinde Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. W. Mesdag, van Westzaan. Luthorsche Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. H. O. Zwahler, van den Haag. Leger des Hells (Spoorgracht 88). (Voor iedereen toegankelijk), 's Morgens 10 uur, Heiligingsdienst. 's Namiddags 3.30 uur Openluchtmeeting, b. h, Koningsplein. 'b Avonds 8 uur, Opwekkingssamenkomst en Verlossingsbyeenkomst. Anna Paulowna. de stelling onder hevig geraas naar be neden, den man meesleurende. In bewus- teloozen toestand werd hij naar het zie kenhuis vervoerd;. Eenige jaren geleden had hij dergelijke ongeluk gehad, waarbij hij de spraak verloor. Exploitatie van liefdadigheid. In de tweede helft van Maart jl is de administrateur van een comité tot beharti ging van de belangen van de noodlijdende in de Drentsche venen, V., aangehouden en in het huis van beharing aan de Bergstraat te Rotterdam ingesloten, als verdacht van verduistering van belangrijke bedragen en van goederen ten nadeele van dit comité. De ingewikkelde wijze waarop V. de ont vangen bedragen in de boeken verantwoord de was een van de omstandigheden, die het onderzoek in deze zaak zeer -bemoeilijkte. Gelijk gemeld' is, gaf V., die nog steeds ont kent, bij de verhóoren steeds op, dat het verdwenen geld besteed is voor de admini stratie-, en zijn reis- en verblijf-kosten. Zijn onkosten waren evenwel buitensporig hoog. Het onderzoek is nu zoover gevorderd, dat de instructie gesloten is en de stukken aan den officier van justitie ter hand gesteld zijn. Binnen zeer korten tijd, vermoedelijk in het begin van de volgfende maand, zal de zaak in openbare terechtzitting behandeld worden. Zaken zijn zaken De Dordtsche correspondent van het „Hbld." schrijft: Het Dorus Rijkersfond poogt zijn kas te stijven met een Lunapark voor Dord recht. Maar niet te Dordrecht, want het Gemeentebestuui van Dordt heeft geen toestemming willen geven tot de inrichting van het Lunapark op zijn gebied. Niet omdat het niet voelt voor het doel van het Dorus Rijkersfonds', want het gaf den stoot aan de oprichting eener afdee- ling ervan, maar omdat de Raad vroeger had uitgesproken,dat er, dit jaar althans, geen feestweek z'ou worden gehouden. Die beginselvastheid is oorzaak, dat de Dordtenaren thans kermis vieren in Dubbeldam, juist over de grenslijn der eigen gemeente; dat het Dordtsche geld rolt in de zakken van vreemdelingen; dat de Dordtsche straten en inrichtingen van vermaak worden ontvolkt. Consequent in één opzicht; in een ander weer niet. Want de directeur van het Gemeentelijk Electrisch Bedrijf sloot met het Dorus Rijkersfonds een overeenkomst tot levering van electrischen stroom aan hetzelfde Lunapark, dat op Dord's grond gebied niet begeerd werd. Zaken zijn zaken, nietwaar. De doodslag te Amby. Voor de vacantiekamer der recht bank te Maastricht heeft zich te verant woorden gehad: de 36-jarige schoenmaker J. M. W. te Amby. Den 7en Juni was de smid G. K, uit Maastricht, wiens vader te ArnJby woonde, in een herberg aldaar, in -gezelschap van een meisje. Door een misverstand kreeg zekere N. twist met K., welke twist buiten werd voortgezet W„ die zijn vriend N. wilde bijstaan, gooide naar K. met een fcoigelflesChje en raakte dien man zoodanig aan het achterhoofd, dat schedelbreuk, hersenschudding en bloeduitstorting ip de hersens ontston den. Twee dagen later is K. aan dö gevol gen overleden. Beide personen staan gunstig békend. Het O. M. eisdhte terzake van doodslag 17j jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. van Assendopp, pleitte vrijspraak. Uitspraak 1 September. s Vergeten rijwielen. A«tv het Hoofdbureau van politie zijn eveneens 2 heerenrijwielen voor de non chalante eigenaars terug te bekomen. Deze zijh hier gedeponeerd door perso nen de ze onbeheerd hadden gevonden. Vrijheid voor korten duur. Een dierenbeul. Auto-botsing. Juffrouw, pas op Je hondje. Niet steeds ts de liefde bestendig van duur. Rijwiel gestolen. Lijk aangespoeld. Ruzie. 99 99 'b Morgens 10.30-uur, Ds. v. d. Kreeke. De instructie in de zaak tegen V. gesloten. f

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 9