"VALET" HELDER-AMSTERDAM TWEEDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS. GEMENGD NIEUWS. VAK DINSDAG 24 AUGUSTUS 1926. Eenige rechtstreeksche verbinding Bevestiging en Intrede van Ds. EL Steen. 87.nkSi d« P-k. Retours onbepaald geldig Kindje verbrand. Lijst van Ingekomen en vertrokken badgasten. Een glad gezicht ii Uw beste introductie. Scheer U daar om eiken morgen. V eiligheidsscheermes I Ingezonden Mededeellng. Te 's-Gravenhage slaagde gisteren voor het examen Hoogduitoch L. O. onze vroegere plaatsgenoot, die heer O. A. Schil- lemans. Btatmnzlekkorps Koninklijke Marine. Oonoert in toet Plantsoen van 8.80 tot 10 uur, op Donderdag 26 Augustus. Programma: 1. Oonoert. Marech Joih. Piala 2. Ouverture do 1'op. Raijmond A. Thomas 8. La Housardo. Val»© Militaire L. Ganna 4. One Vorstenhuis. Fantasie L. Ledstikow 5. Ouverture zur Opera ,J)«r Haidjeschacht" F. Holsteln 6. Béverie H- Vieurtemps 7. Fantalsie sur des motifs de Mig-non" J. W«.Ti-n 8. Finale. Weer een goedkoope trein. Volgende week Woensdag (1 September) zal er een goedkoope (Artis) trein loopen met eerste en tweed© klasse wagens van Helder, Anna Paulowna, Heerhugowaard en Alkmaar naar Zaandam en Amsterdam O.S. en terug. De prijzen voor been en terug bedragen van de stations Helder tot en met Heer bugowaardi: 2e klasse 2.80, 8e M. 2J.6; van Alkmaar: 2e kl. 1.90, 8e kL 1.50. (In dteze prijzen is de entróeprijs voor „Ai-tis" begrepen). De verkoop der plaatsikaarten, tot een beperkt aantal vangt aan Woensdag 25 en wordt gesloten Dinsdag 81 Augustus 1926, des namiddags 8 uur of vroeger, indien bet vastgestelde aantal zal zijn uitgegeven. Zij worden verkocht door bovengenoemde sta tions en zijn op geen andere dan de ge noemde treinen geldig. Het vertrek van Helder is bepaald op des morgens 7 Al u„ aankomst te Amsterdam 9.61 il, vertrek van daar 8.56 u., aankomst hier 10.46 u. Winkelweek. Reeds hebben 60 leidien winkeliers zich opgegeven voor deelname aan de winkel week, uitgeschreven door de Algemeene Wlnkeliersvereeniging en de R.-K. Hanze alhier. Het was voor de Gereformeerde Kerk Zondag een blijde dag. Na 16 maanden zonder predikant geweest te zijn, werd Zondag den nieuwen leeraar, Ds. H. Steen van Zoutkamp, bevestigd. Door Ds. B. v. d. Werff van Doorn, den predikant die het laatst in de Geref. Kerk alhier heeft gestaan, en die nog altijd in het hart van vele gemeenteleden een groote plaats inneemt, werd Ds. Steen bevestigd. Het groote kerkgebonw was om vóór 10 uur al tot den laatsten plaats bezet, zoodat verscheidenen zich met een staanplaats tevreden moesten stellen. Ds. v. d. Werft had zijn tekst genomen uit Paulus' tweeden brief aan de gemeente van Korinthe, hoofdstuk 8, vers 5 en 6. „Niet dat wij van onszelf bekwaam zijn, Iets te denken als uit onszelf, maar onze bekwaamheid is van God. Die ons ook bekwaam gemaakt heeft, om te zijn dienaars des Nieuwen Testa- ments, niet der Letter, maar des Gees teswant de Létter doodt, maar de Geest maakt levend." Alvorens tot de uitwerking van deze tekst over te gaan» richtte Ds. v. d. Werff een kort woord tot zijn oude gemeente. Met groote blijdschap zeide hij gevolg gegeven te hebben aan het verzoek om Ds. Steen te bevestigen. Spr. wees op den ernst van den tijd om het Woord te bedienen, maar dat de kracht van den Dienstknecht Gods, die hij voor zijn werk noodlg had, niet was uit hemzelf, maar uit God. Na de predikatie werd Ds. Steen be vestigd, waarna de Gemeente hem staande toezong het 8e vers van psalm 184 „Dat 'sHeeren zegeD op U daal'." 's Avonds hield Ds. Steen zijn intree- predikatie. De belangstelling was niet minder groot dan 's morgens. Ds. Steen had zijn tekst ontleend aan 1 Kor. 1 28 en 24. „Doch wij prediken Christus, den ge kruisigden, den Joden wel een ergernis en de Grieken een dwaasheid. Maar hun die geroepen zijn, beiden Joden en -Grie ken, prediken wij Christus, de kracht Gods en de wijsheid Gods". Ds. Steen, die uit een zeer kleine Ge meente in de provincie Groningen komt, stelde de vraag of hij, nu hij gekomen was in een stad, die cultureel hooger staat dan zijn vorige gemeente, zien nier- bij ook zou moeten aanpassen en rekening zou moeten houden met de meerdere ont wikkeling van zijn hoorders. Neen - aldus Ds. Steen - God zelf stelt onze taak. Wij hebben overai. ook in het centrum van de cultuur, niets anders te brengen dan de dwaasheid van fl,»h?K-en dien pknMg niet omhult met wetenschap ofandere bevredigende ideeën, maar Christus al leen, zonder meer. Aan de hand van de drie volgende punten werkte Ds. Steen zijn preek uit. be kruisprediking eeni dure plicht, een bittere ergernis en een heerlijke weldaad. Onder de grootste aandacht werd de prediking, die met geestdrift werd uit- Ds. Steen een persoonlijk woord tot zijn Niet overstappen en wachten te Alkmaar 99 99 nieuwe gemeente. Hij dankte voor het vertrouwen in# hem gesteld en voor de vele bewijzen van hartelijkheid, die hij reeds van verschillende gemeenteleden mocht ontvangen, terwijl hij zich in de liefde en zorg van zijn gemeente aan beval. Aan Ds. v. d. Werff bracht spr. nog een extra woord van dank. Namens de gemeente sprak Ds. Zwaan den nieuwen leeraar toe, waarna nog maals staande werd gezongen het 8e vers van den 184sten Psalm. Comité tot inzameling van gelden, tien behoeve van de verstrekking van een volledige radio-installatie aan het Marinehospitaal te Willemsoord. De op Zaterdag 21 Augustus 1026 ge houden voetbalmatch tusschen de voetbal- vereenlgiagen Zeemacht en ELR.O. 1, waaraan vooraf ging een rondgang door de gemeente met het Stafmuziekkorps der Kon. Marine, heeft bruto opgebracht 166.60, waarvan na aftrek van de on kosten In de kas van bovengenoemd Co mité kon werden gestort een bedrag ad 148.85. Het comité betuigt aan ledier, die ook maar op eenlgeriei wijze heeft medege werkt dit succes voor haar te helpen be reiken, haar hartelijken diamiir Het bijna 8-jarig dochtertje van dien1 heer B. van de Hoofdgracht had Vrijdagavonc het ongeluk een pot kokende soep over haar lijfje te krijgen. Het kindje, dat onmiddel lijk naar het hospitaal werd- gebracht, is Zaterdag aan de gevolgen overleden. Uit het Politierapport. Een paard dat schrok. Zaterdagmorgen geraakte door 't schrik ken van het paard een vierwielige wagen van de Gemeente-Reiniging, bij Onrust te water. Het.paard werd ongedeerd1 op den wal gebracht, terwijl de wagen door den auto van de G.-R. op het droge werd' ge trokken. De wagen had ook weinig schade bekomen door dit bad. Een liefdesavontuur? Sedert Zaterdagmoigen is een, nog geen 18-janig meisje, zonder voorkennis van1 haar ouders, spoorloos verdwenen. Vermoedelijk is zij met een 19-jarig jongmensch op stap gegaan. De ouders hebben aan de politie opspo ring van hun dochtertje gevraagd. Collecte Burg. Armbestuur. Op een nader te bepalen datum zal' door het Burgerlijk Armbestuur een collecte worden gehouden ten behoeve van een radio-installatie voor het nieuwe OudleAie- dienhuiB. GEMEENTERAAD. Vervolg-agenda voor de vergadering van dén Raad der gemeente Helder op hedenavond 8 uua. Grondbedrijf. Voorstel tot verkoop van grond aan J de Vries. Verpleeghuis. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan het echtpaar J. Poll als vader en moeder van het verpleeghuis en tot het benoemen van een ander echtpaar in die functies. Aanbevolen wondt het echtpaar J. de Wijn, thans vader en moeder van het OudJeiiedenhuls der Vereenlging Liefda digheid naar Vermogen, Jan in 't Veltr straat. Ontslag, benoeming en regeling Jaarwedde Vader en Moeder Verpleeghuis Ouden van Dagen. Bij schrijven van 23 Augustus 1926 stelt het Burgerlijk Armbestuur voor aan liet echtpaar J. Poll tegen 1 September aja. eervol ontslag te verleenen als Vadier en Moeder van het Verpleeghuis voor Ouden van Dagen alhier, terwijl het ter benoeming in dé daardoor ontstane vacatures in tjjde- ljjken dienst, voorloopig voor den proeftijd van een jaar voorafgaande aan de vaste aan stelling, aanbeveelt het echtpaar J. de Wijn, thans in gelijke betrekking werkzaam in het Oudéliedenlhiuis der Vereenlging „Liefda digheid naar Vermogen" aan de Jan in 't Veltstraat alhier. De jaarwedde van dén Vadier en de Moe der wenscht het Armbestuur vast te stellen op 1200.opklimmende met éénjaarlijk- scbe verhoogiingen van 100.tot een maximum van 15O0.per jaar, benevens vrije huisvesting, voeding, vuur, licht en vrije geneeskundige behandeling. Thans be draagt de jaarwedde f 1400.vermeerderd met de zooeven genoemde emolumenten. In verband met het feit, dat, blijkens van den Pensioenraad ontvangen mededeeling, Moeder van het Verpleeghuis voor die verdere waarneming van baar betrekking geneeskundig ongeschikt wordt geacht, be staat bijl B. en W. tegen het verleenen van het voorgestelde ontslag geen bezwaar, ter wijl het Oolege zdoh met de 'benoeming van de voorgedragenen wel kan vereenigem. Ook tegen de voorgestelde jaarweddëregeiing gestaan bij' B. en W. geen bedenkingen. Voorstel tot verkoop van grond, gelegen aan den Singel, aan J. de Vries. BJj adres aan den Raad verzoekt J. dé Vries, te Julianadorp, van de gemeente te mogen koopen, een gedeelte, ter grootte van 143 M2., van een stuk grond, gelegen aan den Singel' alhier, kadastraal bekend in Sectie E No. 5017 'nieuw, voor den bouw van een woonhuis. De eventueel© verkoop van het gevraagde terrein zal moeten geschieden op de voor waarden, vervat in de „Algemeen© Regelen voor den vprkoop van aan de gemeente toe- behoorenide grondén, gelegen in de uitbrei dingsplans „West" en „Oost", vastgesteld bij' Raadsbesluit dd. 30 September 1924. Nu de aanvrager de vereischte waarborg som, bedoeld in artikel 4 dier „Algemeene Regelen", ad f 71.60, zijnde 1/20 der koop som ad 1430.—, heeft gestort,''stellen B en W. voor, dén gewenschten- grond, welke tot dé le klasse behoort, te verkoopen tegen den prijs van f 10.per M2. Regeling hoogspanningsverzorging en wijziging salarisverordening 1990. In verband met de maatregelen van het P.E.N. ten opzichte van de verzorging van de hoogspanning in deze gemeente (de tegenwoordige verzorger Wit zal worden overgeplaatst), ligt het in het voornemen van B. en W. den hulp-monteur J. P. Agema met de te verrichten werkzaamheden te belasten, die daarvoor dan een vergoeding 'ontvangt van 100jbenevens het genot van vrije wonling. Het spreekt vanzelf, dat Agema voor deze werkzaamheden eventueel geen overuren in rekening kan brengen. Dit zal wel' het geval kunnen zijn met den vervanger van Agema, die voor het tijdelijk verrichten dér noodive werkzaamheden geen vaste belooning ontvangt, maar tegen over dit financieel nadeel staat voor de ge meente het voordeel, dat bij het tot stand komen dezer regeling het loon, dat thans door dé gemeente wordt uitgekeerd aan den HJnwerker Wit, geheel- wordt uitgespaard. !B. en W. achten het tot stand' komen der voorgestelde regering dan ook In het belang der gemeente en geven den Raad mitsdien lm overweging daaraan rijn goedkeuring te willen hechten. Prae-a<Mes op vooretel-Heifblok sjbl tot wijziging van de Verordening op het stationneeren. Staande de Raadsvergadering van 5 dezer dienden de leden O. Heijblok, G. J. Eijiders en J. Geurts het volgende voorstel in: In de Raadszitting van 18 Maart 1924 ia een verordening aangenomen op het stationneeren -met bespannen rijtuigen en motorrijtuigen. Artikel 7 van deze verordening behoeft o. i. noodlig verandering; waarom wij' dé eer hebben voor te steden art. 7 te lezen als volgt: „Het is aan den houder en den be stuurder van een rijtuig of motorrijtuig, waarvoor vergunning als 'bedoeld in art. 1 is verleendi, verboden van' een Dassagier, die van het vervoermiddel gebruik maakt, een hooger tarief te vorderen of aan te nemen dan dat, hetwelk door Burgemees ter en Wethouders is vastgesteld." Over de hier voorgestelde wijziging heb ben B. en1 W. de meeniing gevraagd van de Economische Commissie. In haar advies herinnert dé Oommissie er terecht aan, dat art 7 van genoemde verordening, bepalende dat geen ander tarief mag worden geheven dan dat door Burgemeester en Wethouders vastgesteld, de strekking heeft de -tarieven voor het vervoeren van passagiers met auto bussen in de gemeente zoodanig te regelen, dat eenerzijdls de passagiers tegen overvra ging gorden beschermd en dat anderzijds den autobushoudérs een behoorlijk tarief wordt verzekerd. Dit laatste heeft het voor deel, dat dbor het handhaven van een! uni form tarief een wilde concurrentie wordt voorkomen, inaar bovendien werd het daar door mogelijk om ponder groote offers een overeenkomst met een auto-bushouder aan te gaan tot het onderhouden van een gere- gelden dienst. Voor een verlaging van het tarief waarom het de voorstellers naar B. en W. vermoeden toch te doen zal zijin is ove rigens wijziging van art. 7 overbodig, om dat B. en W. 'krachtens dat artikel de be voegdheid bezitten om in het tarief veran dering te brengen. Voor verlaging van het tarief acht het Oollege het nu echter niet het geschikte oogenJblik. Vooreerst niet, omdat tot 15 Sep tember aa van kracht is de overeenkomst door dé Economische Oommissie met de in stemming van B. en W. getroffen voor een geregelden dienst en welke overeenkomst is gebaseerd op het tegenwoordig tarief. Daar bij komt, dat over enkele weken het seizoen is -geëindigd), zoodlat het resultaat dier wijzi ging -gering zal rijm. En verband hiermede vestigen B. en W. er de aandacht op, dat in dé voordracht No. 29 (1926) o. m. wordt voorgesteld dé Verordening op het Station- neeren -in te trekken. In het bijl diezelfde voordracht gevoegd) concept-beslui t' tot wij ziging van de Algemeene PolitSe-verorde- nin'g zijn enkele bepalingen opgenomen omtrent het verkeer met autobussen, enz. Op grond van het voorgesteld art. 741 zulèü B. en W. eventueel' voorwaarden kunnen stelen), waaraan voldaan 'moet wor den om- een) vergunning om te stationneeren te verkrijgen.. Nu meenen- B. en W„ dat bezwaren als zich thans voordoen zich in- de toekomst niet herhalen zullen, zoo voortaan bij -het begin van het jaar qpitrenit dé vaststelling van het tarief overleg wordt gepleegd met dé belangd hebbendén. Het Oollege van B. en W. ontraadt den Raad dén ook thans -tot wijziging van de betrekkelijke verordening over te gaan op de grondén hiervoor aangegeven. (Opgave uitsluitend betreffende de wo ningen in exploitatie zijnde bij het Zeebad Huisduinen). Ingekomen de families: 20 Aug. H. Spruit, Aerdenhout. Vertrokken de families: 16 Aug. G. A. de Bie, Voorburg. 19 Aug. Onderwater, Lochem. E. H. v. Dockum, Amsterdam. 20 Aug. J. J. Adriaanse, Maassluis. Gettftafel voor Huisduinen. Zomertijd Maand Augustus 1926 Datum en dag hoogwater laagwater v.m. n.m. v.m. D.m 22 Zondag 23 Maandag 24 Dinsdag 25 Woensdag 26 Donderdag 27 Vrijdag 28 Zaterdag De aanwijzing middag 12 u. 'sn dag 12 u. 's midda 6.59 7.62 8.39 9.26 10.11 10.56 11.87 uur achts, lg& 7.50 8.44 9.34 10.17 10.54 11.32 Is VOO voor 0.20 1.28 2.17 3.08 8.57 4.44 6.22 t den den ij 1.19 2.23 8.16 4.04 4.50 6.26 6.02 voor- uamid- (Binnenland.) Schip gestrand. Tijdens den hevigen storm in den nacht van Zaterdag op Zondag kwam de „Scar- ron", een Engelsche stoomtrawler van de Standard Mij. G IJ 935 te IJmuiden binnen. Een zware regen benam het uit zicht met het gevolg, dat het schip tus schen ken Noordertrekdam en de Noord- pier belandde. Onmiddellijk werd achter uit gestoomd, maar de sterke zuidwester wind dreef de „Scarron" op het strand. Een tralwer van dezelfde Mij., die Zondagmorgen te IJmuiden kwam bun keren, trachtte de „Scarron" van het strand te trekken. Men slaagde daarin eohter niet. Om 4 uur gistermiddag werd assistentie ge vraagdvier sleepbooten trachtten de „Scarron"' af te sleepen, hetgeen na eeu paar uur gelukte. Het schip stoomde daarna de visschershaven binnen om te bunkeren. Overreden en gedood. Toen wethouder L. v. d. Vleuten te St. Oedenrode op den weg fietste, wilde hij voor een hem tegemoetrijdenden auto uitwijken. Hij slaagde daarin niet en werd door den auto gegrepen en deerlijk gewond. De bestuurder bracht den ge wonde naar een naburige woning, waar hij bij kennis kwam en verklaarde dat den autobestuurder geen schuld trof. In de stichting van St. Joannes de Deo te 's Hertogenbosch, waarheen hij werd ver voerd, overleed hij kort na aankomst. De oneerlijke boekhouder. f 24.000 verduisterd. Het onderzoek in- de zaak tegen den 34- jarigen boekhouder W. B., dié in het huis van bewaring te Rotterdam ingesloten is, als verdacht van verduistering in dienstbe trekking van belangrijke bedragen ten na deel© van de handelmaatschappij Holiand- sche handel in triplex en gebogen meube len en staniool Luterma aan de Boompjes te Rotterdam, heeft uitgewezen-, dat B. een bedrag van ruim 24.-000 verduisterd heeft. Tal van postkwitantiën zijin onbetaald terug gekomen. Gebleken is, dat de vorderingen al betaald waren, maar dat B. de gelden ten- eigen -bate aangewend heeft. Gelijk bekend is, heeft hij -met het verduisterd© geld een- naaml'ooze vennootschap gesticht, die een goederenhandel tot doel had. Voorts 'is ko men vast te staan, dat -B. kwade posten veelal deed kunen dioor -een incasso-bureau. De door dit bureau voor de N. V. Luterna ontvangen bedragen hield B. eveneens achter. Een gelukkige vergissing. Men schrijft aan de „N. Rott. Ort.": Te Schoonhoven- was het Vrijdagmiddag halfdrie op de Haven een -buitengewone drukte. Het vierjarig kleinzoontje van den heer Vermei}, dat met zijn ouders daar lo geerde, zou rijln verdronken. De omroeper liep bij- bekkenslag den volke te verkonden, dat er een kind- vermist werd; van- alle zijden stroomde het publiek toe, de moeder van den" knaap geraakte 'buiten westen, het was een consternatie van- be lang. Die werd' nog verergerd doordat de grootvader gekleed- in de haven sprong en daar rondplaste en geregeld' onderdook, daar hij in de meerling -verkeerde, dat dé kleine te water zou liggen. Toen kwamen- de goedé -buien, die altijd beter zijn dan verre vrienden, op de ge dachte, om de familie er eens opmerkzaam op te maken, dat dé kléine jongen mis schien wel ergens weggekropen kon zijn. Men gaf acht op dien raad, doorzocht nog eens het geheel© huis en vond1 toen den jongen slapende in een -kast. Onbewust van de drukte, die er om- hem gemaakt werd, sliep hij er dén slaap des rechtvaardigen. Vol vreugd© bracht men het kind naar zijn moeder, die -buiten zichzelf van blijd schap was. Toen naar buiten, waar uit het verzamelde publiek een hoera op ging over dezen gelukkigen afloop. De grootvader kroop uit dé haven,, de moedér was getroost en de kleine vermiste mocht dien dag zooveel zoetigheid eten als hij maar lustte. Verduistering door dien secretaris-pen ningmeester van een riekten- en spaarkas. Te Arnhem is een geval van verduistering aan het licht gekomen, gepleegd door dien Ingezonden Mededeeling. Wanneer U een ine» gebonkt, dal altijd eren acherp i», «deert U neb eiken morgen opnieuw met plezier. Koop vandaag nog een Valet-Veiligbeid»»ehew nut, dat zijn eigen meijet aanzet Importmm I Fl H. MEINDERSMA - DEN HAAR. secretaris-penningmeester van ©en zieken en spaarkas. Indertijd was aan- de Arnhem- sche Protestantsche Volksbond verbonden een afdeeling voor hulp bij ziekten en ©en spaarkas. Een aantal ledén van deze veree- n-igin-g waren ontevreden over den -gang van zaken en besloten toen zelfstandig op te richten een) Protestantsche zieken- en spaarkas-vereeniging, die ten doel- had, aan de aangeslotenen bij ziekte een wekelijk- sche uitkeering te doen en die bovendien- dé gelegenheid bood' voor kinderen om te sparen, welk spaargeld gebruikt werd voor het maken van uitstapjes. Het beheer was opgedragen aan zekeren J. v. G. Dezer dagen nu is gebleken, dat deze zich sedert 1928 heeft schuldig gemaakt aan verduistering. Toen een sedert kort aan de vereeniging verbonden voorzitter lid werd der kas-commissie en in die kwaliteit een onderzoek instelde, bleek hem, dat v. G. een bedrag van ten minste 1800 had ver duisterd. Tot dusver had hij- de ka-ns gezien om- bij conitroleening van dé kas en de administratie een ander spaarbankboekje dan dat waarop de vere-enigingsgel'd-en waren gestort en dat op zijn naam stond, v'l-uchtig te vertoonen en zoodoende den indruk te wekken, dat de benoodlgde geldén aanwezig waren. Toen het bedrog aan het licht kwam, heeft het bestuur -hem in de gelegenheid gesteld binnen een bepaalden tijd de vermiste gel den- aan te zuiveren; toen dit niet geschied de, heeft men politie en justitie dn- de zaak gemengd. Autobus-ongeluk. Te Valkenswaard' -is Zaterdagmorgen een ernstig autobusongeluk gebeurd, dat nog betrekkelijk gunstig is afgelooperu Eik-en morgen passeeren daar twee autobussen met Belgisch werkvolk, dat op de Karei I fabrieken te Eindhoven werkt. Zaterdag morgen reed de autobus van den heer Hylen voorop, terwijl die van dén heer Nieuwen- huyzen volgde. Gp den Eindhovensohen weg, vlak voor dén spooroverweg te Valkenswaard, wilde de tweede autobus de eerste passeeren. Ver moedelijk week de een niet ver genoeg uit, zoodat de passeerende autobus dé andere in het linkervoorwiel- aanreed, met -het -gevolg, dat de chauffeur hiervan -het stuur kwijt raakte en de wagen om-viel. Va-n dé twintig inzittende personen werden er acht gewond, van w-ie twee vrij ernstig, doch niet levens gevaarlijk. Nadat de plaatselijke geneeshee- ren geneeskundige hulp hadden verleend, werden de gewonden naar hun wohinu de meesten- wonen in Neerpelt (België) vervoerd. Noodlottig ongeval. Achter het terrein der Maatschappij „Matex" aan de Maaskade te Schiedam is Zondagmiddag omstreeks 6 uur een 18- jarig meisje, dat daar aan het spelen was, te water geraakt Eén der opvarenden van het voor den wal liggend Noorsch s.s. „Kannik" sprong haar onmiddellijk na, doch ofschoon dé man herhaaldelijk dook, kon hij het meisje niet bereiken. Vermoe delijk is zij onder het schip geraakt en verdronken. Onmiddellijk is met dreggen begonnen, hetgeen echter tot nu toe geen resultaat opleverde. Een „cassa" gestolen. In dén nacht van Zaterdag op Zondag is uit den winkel van den brood- en ban ketbakker Bij man te Purmerend de cassa gestolen. De dief is in een steeg naast het perceel door het raam in dé huiskamer gekomen en vandaar in dien winkel-. De deur van den winkel, welke den vorlgen avond ge sloten was, stond nu open zoodat de in breker door die deur weer is vertrokken. De leege cassa werd Zondagmorgen in een andere steeg gevonden. Het bedrag aan geld, dat er uit verdwenen was, be droeg Ongeveer f 140. De politie heeft den dader of de daders nog niet gevonden. Een schat ln een rtJwleL Biji een fieitshandëlaar aan den Gouwslui- schen weg te Alpihen- aan- den Rijn wend vorige week een oud rij-wiel ter reparatie ge bracht Toen het -ka-roetje onder handen werd genomeni en het stuur was verwijderd., kwamen er tot groote verrassing van dien reparateur ©enige zilverbons van 1 te voorschijn. Dit gaf hem aanleidiin-fr het rij wiel aan eep m-eer -grondig onderzoek te onderwerpen en weldra- was het bedrag tot 40 aangegroeid'. Het rijwiel werd1- na deze vondst -gerepareerd, doch voor alle zekerheid onderzocht de man -het nog verder. Inderdaad bleek de fiets nog grooter schat te bevatten; ui-t de stang onder het zadel kwamen geld-s- waardige papieren tot een bedrag van- 260 benevens familieportretten te voorschijn. De rijwielreparateur stelde déni gelukkigen bezitter van het rijwiel in kennis van de vondst, die zulks niet anders kon verklaren, dan dat een- thans overleden familielid het geld op deze zonderlinge wijze had opge borgen. Door eten adder gebeten. Gistermiddag is schipper Van Veen, toen hij te Coevorden zijn- schip op kwam, door een) adder gebetten. Men vreest voor zijin leven.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 5