HELPER-AMSTERDAM TWEEDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS. Ingezonden Mededeellng. Populair concert te geven door het „Stedelijk Muziekcorps", op hedenavond des avonds van half 9 tot 10 u., ter ©ere vani den Verjaardag van IL M. Koningin Wilhelxnina, in die Muziek tent in het Plantsoen. Programma 1. a. Oude Wilhelmus. Vers la Paix Marche v J. ter Hall 2. Jubel-Ouverture Bach. 8. Waker „Wer kann dafür?" Giïbert. a. d Posse „Polnische Wirtschaff. 4. Potpourri populair J. ter Hall. 5. Paraphrase über Silcher's Volkslied „Die Loreley" Scbindelmedsser. 0. Lieder Potpourri „Nederland bovenal!" (lste uitvoering) J. ter Hall. 7. Marsch Nationaal J. ter HalL Uk te voeren met tamboers en piipers. Bij het laatste nummer zal Bengaalsch vuur worden afgestoken. Verjaardag H. M. de Koningin. Het buitengewoon fraaie zomerweder, de aanwezigheid van vele vlaggen, die vroolijk ln den wind wapperden, en de reeds vroeg tijdig strandwaarts trekkende moeders imet kinderen; gaveni hedenmorgen een feeste lijk karakter aan de stad. Diegenen onzer stadgenooten, welke den verjaardag onzer Koningin van oudsher plegen te vieren naar traditioneelen trant, treffen het buitenge woon met het weer. Dit was ook ai merk baar bij de reveille, welke des morgens te half zeven gehouden werd door de „Oranje Harmoniekapel1" en die bijgewoond werd door groot© groepen belangstellenden. De vroolijke muüek, waarbij de aard der feest viering evenwel niet uit'het oog wordt ver loren (op het Koningsplein werd koraal- muziek gegeven) had velen vroeg uit bed gelokt en dicht© drommen omstuwden de musici Naarmate het uur naderde, waarop de verschillende werkzaamheden op kantoor en in fabriek begonnen, dimde de men- echenmenigte. Te tien uur had de gebruikelijke vlaggen- parade plaats aan boord van het Wacht schip. Te 11 uur ving op het Stationsplein de parade aan. De bizonderheden betref fende de deelnemende troepen enz. hebben wij reeds in ons vorig nummer vermeld. Te 2 uur hedenmiddag stellen zich de kinderen op, die deelnemen aan de door de Chr. Oranje-Vereeniiging .uitgeschreven wedstrijden, en deze wedstrijden vangen te half drie aan. Zij worden besloten met den welhaast klassdeken Kleppermarsch. Wij bomen op een en ander in ons volgend num mer nader terug. Aangezien het voor de patiënten van het hospitaal hinderlijk geacht wordt, heeft men besloten de saluutschoten, die .hedenmid dag om 2 en 4 uur zouden worden afge vuurd, niet .te laten) doorgaan. De 33 schoten om 9 uur hedenmorgen zijn gelost. Gerei Zangv. JHallelujah". De feestelijkheden ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin wer den gisterenavond geopend met een concert in de Ger. Kerk door de Zangvereeniging „Hallelujah'", directeur de heer Joh. F. Aama Jr. Diit concert, dat, naar de voor zitter zeide, ditmaal bescheidener van om vang was dan yorige concerten dezer ver- eehiging, werd voor een geheel gevuld kerkgebouw gegeven. Wij hebben een ge deelte ervan gehoord, en kunnen constatee- ren, dat het gemengd koor, over welks pres taties wij bij1 vroegere gelegenheden meer malen schreven, ook nu weder toonde meer en meer scholing te krijgen. De opvatting, waarnaar de klassieke Valerius-liederem ge zongen werden», leek ons de juiste; zoowel in het „Wit heden nu treden" als in „O Heer die daar des hemels tent© spreidt" waren rhythme en tempo uitstekend. Niet evenzeer boeide ons het feestlied1 van Leo Mens, waar de samenzang minder was. De jongoheer F. Asma toonde in zijn verschil lende orgelnummers zich een bekwaam or ganist, die met muzikaal gevoel speelde. Het uitgebreide prógramima werd vlot afgewerkt. Een 60-jarig jubileum. 1 September zal het 80 jaar geleden zijn, dat de heer Leewens zijn „Muziek school" stichtte. Al' dien tijd heeft de sympathieke directeur met bewonderenswaardige ener gie en opgewektheid zijn, dikwijls zware, taak het bijbrengen van de eerste mu zikale kennis met ambitie vervuld. 'Doch niet alleen eerstbeginnenden, ook meergevorderden kwamen daar de op- hoog-peil staande lessen van den direc teur en de hem bijstaande leeraressen en leeraren volgen. De goede reputatie, wélk© Helder ge niet op muzikaal gebied', is mede te dan ken aan het bestaan dezer inrichting en 't werken van den heer Leewens. Het gemeente-bestuur waardeerde diens arbeid en verleende hem het recht den titel van „Plaatselijk muziekmeester" te voeren. Ons pas dan ook een' woord van welverdiende hulde aan 't adres van den heer Leewens bij de herdenking van dit feit, en wij spreken den wensch uit, dat het hem nog lang vergund1 zij zijn werken op muziekgebied voort te zetten. Ongetwijfeld zullen vele leerlingen en oud-leerlingen hun leermeester en oud leermeester morgen van hun sympathie doen blijken. Eenige rechtstreeksche verbinding Niet overstappen en wachten te Alkmaar Retours onbepaald geldig ff' Het muziekconcours te Behagen. Fraaie prestatie van „Wlnnubst" en „Helder's Fanfarecorps". Men schrijft ons: Aan het concours, uitgeschreven door de ver. „Muriektuin" to Scha gen, en wuarvan men elders in dit blad een meer uitvoerig verslag vindt, is ook deelgeno men door 2 van onze Heldersche muziek corpsen, n.1 „Winnubst" en „Held. Fan farecorps". Beide vereen, hebben er voor gezorgd dat ook ditmaal Heider met eere verte genwoordigd is geworden. Zoowel het ar beiderskoor als het oudere korps, hebben voor een prachtig en ongedacht succes gezorgd. Om te beginnen zij vermeld, dat yoor den marschwedstrijd slechts 8 prijzen wa ren disponibel gesteld, zoodat dus van de 6 deelnemende korpsen er 8 voor een prijs in aanmerking konden komen. Het pleit zeer zeker voor onze plaatselijke vereen, dat zij er op 2 daarvan beslag wisten te leggen. „Wlnnubst" behaalde den len prijs met 687« en „Held. Fan farecorps" den 8en met 64 punten. (Had het gewone puntenstelsel voor dit con cours gegolden, dan zou H. F. een len prijs verkregen hebben). Er is door bei den kranig gemarcheerd, hoewel de af- loopende Ged. Gracjht nogal moeilijkhe den opleverde voor goed gericht loepen. De concertwedstrijd is eveneens voor hen een groot succes geweest: „Win- nubst" thans voor het eerst uitkomende in do eere-afdeeling en voor het laatst op kan worden. vBdj het verlaten van Helder was de vaarroute ibekend tot de Azoren, waar de voorraden werden aangevuld, hetgeen herhaaldelijk op de reis zou gebeuren. De volgende aanlegplaats was Las Palimas, waarna m^t open water voor de boeg een zeer avontuurlijke reis begon. „Eiken dag," aldus lilit. Van der Kun, „gingen wij' van drie kwartier tot twee uur onder water, waar dr. Vening Meines van de Nederlandsohe landmeetkundige commissie slingerproeven verrichtte. !N-a wekenlang op zee te hebben door gebracht bereikten wij Ouragao in Noder- landsch West-indië, waar wij verschei dene dagen izijn gebleven om onze zeelie den gelegenheid te geven voor werke lijke rust. Daar vandaan werd een korte reis ge maakt naar Oolon en door het Panama kanaal naar de Stille Zuidzee langs den Westelijken hoek van toet Amerikaansohe vasteland. Eiken da|g zijn wij' gerudmen tijd onder water gebleven. Onze volgend© aanleg plaats was Mazatlan in Mexico en vervol gens San Francisoo. Gij' zult begrijpen hoezeer wij. het vooruitzicht waardeerden van twee weken weer aan land te lamnen 'blijven." Van San' Francisco gaat de onderz<je- 'boot naar Honolulu, dan naar Guarn, Yap, Amlbon, Banda Birna en eindelijk naar de Nederlandsohe vlöoibastls Soerabaja. De aankomst te San Francisoo geschiedde een1 dag eerder dan was vastgesteld. De K Xn is de haven binnengefcohien tredende als fanfarecorps, blies het ver-zonder officieel© ontvangst en' zonder plichte nummer („Liège Immortelle", een<ne haar naar de dokken kon brem zeer mooie oompositie) zeer verdienste-1 gén, zoodat zjj doelloos gedurende eenjjge lijk, hoewel men in de forto-passages wel wat al te bescheiden was; wat meer feu- saoré had geen kwaad gekund. Het vrije nummer („Lohengrin") genoot een schit terende vertolking en werd, vonden wij, nog beter uitgevoerd, dan de vorige maand in Amsterdam. Dat was werkelijk subliem. Met 168 punten (max. 180) werd een le prijs behaald. Voor „Winnubst", haar directeur en leden is het een kranig slot geweest. Als fanfare heeft het korps thans afgedaan, daar eerstdaags de om zetting in harmonie volgt Hulde! Een extra pluim voor het korps van directeur Lugtenburg.Om in nauwe lijks 3 jaar tijd 'van de 3e naar de le af- deeling te promoveeren is zeker een prestatie van meer dan gewone beteeke- nis. „Held. Fanfarecorps"" heeft dit we ten te bewerkstelligen. En verdiend 1 De directeur van de vereeniging, een auto didact in den vollen zin des woods, is iemand vol toewijding en ijver. En tevens 1 uren heeft rondgedreven, totdat een re- geerings-sleepboot de K XIli in het oog kreeg en na de identiteit te hebben vast gesteld als loods naar de ankerplaats dienst deed. Onderscheidingen. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin zijn de volgende onderscheidingen verleend. Benoemd is: tot ridder in de Orde van don Neder- landschen Leeuw: de kapitein ter zee O. D. de Haes, direc teur Van het loodswezen; de betonning, bebakening en verlichting te VLissingen; de adviseur-scheikundige der marine dr. J. Cl A. Simon Thomas; de kapitein ter zee jhr. H. K. B. Rendorp; tot officier in de Orde van Oranje- Nassau (met de zwaarden^: de kapitein ter zee T. A. van Hengel; niet zonder talent; hij bezit een goede 1de kapitein ter zee J. A E. Schenck de aanvoering en heeft hart voor de zaak. Jong; de kapitein ter zee H. P. Prillevitfe; de hoofdofficier van den marinestoom vaartdienst der 2e klasse J. van Meurs; tot officier in de Orde van Oranje- H. F. voerde als verplicht no. uit „Kermesse au Village", Fantasie par Beaume en als vrij no. „Jour de Fête" van Louis Biémont. Behoudens het slot-1 Nassau; gedeelte in het eerste no., wat eenigszins rommelig klonk, genoten beide werken een goede evrtolking. Met 152 punten, een len prijs, werd deze prestatie door de jury bekroond. Toen deze uitslag bekend werd, waren alle witpetten tot het top punt van extase gekomen. Dorus moest, of hjj wilde of niet, op de schouders én hossende en springende verliet men het concoursterrein. Dat men met een prijs zou terugkeeren, daarop was wel een beetje gerekend, maar dlat het een le prijs zou zijn (7 punten boven het mini mum) dat had de grootste optimist in het korps niet durven denken. Als gevolg van dit mooie succes, werd met „volle muziek" een rondgang door het mooie dorp gemaakt, waar men de algemeene aandacht trok. Aan den eerewedstrijd werd door 7 korpsen deelgenomen, alle le prijswin naars, dus ook door „Winnubst" en „Held. Fanfarecorps". Beiden hebben het ook in dezen kamp, waar de beste tegen de beste uitkwamen, een goed figuur ge maakt. „Winnubst" verwierf 77Va punt met „Favorite" van Andrieu, terwijl „Held. Fanfarecorps" uitkwam m'et „Fête Provengalo" van Popy en daarmede 72 punten behaalde. Een behoorlijk aantal. De uitslag van dezen wedstrijd wordt pas de volgende Zondag bekend gemaakt. Met den trein van half 12 en opgewacht door een groote menigte, arriveerden de korpsen weer te Helder. Onder de lan taarn voor het Stationsgebouw lieten zij zich, broederlijk vereenigd, nog eens hoo- ren in een pittigen opgewekten marsch. Dit was het einden van een even mooien als suicoesvollen dag, zoowel voor „Win nubst" als voor bet „Held. Fanfarecorps". Een afstandsrecord van de „K XITT. Van Las Palmas af een zeer avon tuurlijke reist De Londemsohe corr. van de Tel'egr. schrijft aan zijn blad: Een telegram uit San Francisoo aan de „New York Times" geeft eenige interes santo bijzonderheden over den tocht van den Niederlandsohen onderzeeër K XHT, die vedlig te San Francisoo is aangeko men, waardoor een nieuw afstandsrecord werdi gevestigd' voor onderzeeërs, niet onder bescherming van een convooi va rende. De commandant, luit. Van der Kun, deelde mede, dat een reis van 10.000 mijl is volbracht zonder eenig ongeval. De K Xin heeft over het algemeen niet onder water 'gevaren, maar door kliefde langzaam de oppervlakte met een snelheid van 8 knoopen per uur, hoewel een snelheid van 18 knoopen] ontwikkeld de referendaris bij het Departement van Marine E. H. Schimidt; de vloobpredikant da. O. J. Waraers; 'tot riddter in de Orde van Oranje-Nas- sau (met de zwaarden): de luitenant ter zee der lste klasse W. K. Maurits; de luitenant ter zee der lste klasse E. A. Vreede; de officier van den marinestoomvaartdienst der lste klasse A O. van der Haagen; de officier van den marinestoomvaartdienst der 2e klasse K. Bolk; de officier van gezondheid der lste klasse P. J. van Driel; de officier van ad ministratie der lste klasse H. P. Ver schuur; ©eremedaille toegekend verb. aan de Oranje-Nassauorde in zilver: K. O. Dekker, Helder, oud-roeier red dingboot; O. Roskam, Helder, schrijver Post en Telegrafie. Benoemd tot ridder Orde van dén Ned. Leeuw: Oh. L. van den Bilt, Haarlem; Abr. Staalman, Amsterdam. Benoemd tot officier» Orde van Oranje- Nassau: Henri ter Hall, Rijswijk (Z.-H.). Titulaire rangen. Bij Kon. besluiten zijn de volgende ti tulaire rangsverhoogingen verleend: De rang van schout-bij-nhcht aan de gepens. kapiteins ter zee J. J. Oudemans en A. O. de Joncheere; de rang van kap.- luit. ter zee aan den gepens. luit. ter zee le kl. J. J. van Konijnenburg; de rang van hoofdofficier van den ma rinestoomvaartdienst 2e klasse aan den gepens. officier-machinist der le kl. J. A Schell. i Eere-medalIIes, verbonden aan de Oranje-Nassauorde. Toegekend is de eere-medaille, verbon den aan de Ord% van Oranje-Nassau: in goud, aan: schipper stoombeton- nings- en verlMitingsvaartulg J. O. Kor- teweg; in goud (met zwaarden), aan: opper- konstabel K. S. de Jong; in zilver (met zwaarden), aan: opper- schippers S. Lubsen en K. Schimmel; óp per-seiner H. Veldkamp; opper-zieken- verpL J. de Kort; gepens. opperschrijver J. J. de Ruyter; adj.-onderofficier mari niers A. van Schalk; in zilver, aan: den gew. baas scheeps- beschieters bij Rijkswerven J. Karssen; bureel-beambte le kL Rijkswerven J. O. Flink en R, Zorg; gew. commandeur scheepmakers Rijkswerven H. O. Oepts; gepens. binnenloods P. de Wijn; opzich- ter-maeh. kustverlichting J. van der Wal; opz. kustverlichting A F. K. Brandt»; in brons (met zwaarden), aan: mari niers le kL J. T. Ja-ski en H. J. F. van Waalwijk; in brons, aan: hulpbewaarder Rijks werven G. Visser; eerste matroos stoom- betonnings-, en verlichtingsvaartuig F. Wiljouw. Mnsls fiacrum. [Blijkens in dit nummer voorkomende advertentie zal de Muziekver. „Winnubst" hedenavond in „Musis SacrumT' een popu lair concert geven., In de pauze eni na afloop bal De toekomst van Helder. De correspondent) van het „Hbl" voor Hollands Noorderkwartier schrijft: De Commissie voor verbetering van eco- momisoheri toestand van Helder heeft dezer dagen ,op ruime ^ohaal eeni rondschrijven verspreid o. m. aan de Kamer van Koop handel consulaire ambtenaren en tal van andere autoriteiten, waarin aandacht voor Helder gevraagd wordt in verband met de drooglegging van de Zuiderzee, de indijking van den Wieringermeerpolder en het gereed komen vaii den afsluitdijk Ewijcksluis— Wieringen. Wij hebben naar aanleiding van dit rond schrijven van deni secretaris der Helderische „Economische Conftnlssie", zooals zij ge noemd' wordt, den heer W. Velthuys, ge vraagd: Wat is eigenlijk de bedoeling uwer Com missie, wat heeft zij reeds bereikt en welke verwachtingen koestert zij? Onze Oommissie, antwoordde de heer Velthuys, die voor een groot deel uit „za- kenmenschenl" bestaat, wil in samèniwer- king met het gemeentebestuur Helder voor uit brengen, de stad uit haar isolement vertossen en naast het nu overheerschend marine-element nieuwe bronnen van wel vaart scheppen en gelegenheid geven tot het vestigen van industrieën en werven^ waarvoor prachtige -terreinen beschikbaar zijn. Zij is in 1920 met groote energie aan het werk gegaan en erwacnl, nat ue nieuwe Zuiderzee-provincie en voornamelijk de Wieringermeerpolder een beteek ettisvoilen invloed zal hebben op de ontwikkeling van Hollands Noorderkwartier. In de naasite toekomst toch wordt een polder van 2Q.OOO HA vruchtbaar land aan den kop van Noord-Holland toegevoegd Deze polder krijgt, door middel van1 het Balgkanaal, in de onmiddellijke nabijheid van Helder verbinding met het N.-H. kanaal, terwijl op den duur Helder door de spoorlijn via Friesland een schakel kan vonmen in de kortste verbinding tiusschen Engeland en Noord-Duitschland. Waar Helder een haven bezit, weike ijsvrij, is en door de stroomin gen op de goede diepte wordt gehouden, is het alleszins aannemelijk, dat Helder een voorname plaats zal innemen in de toekom stige ontwikkeling van het Noordelijk deel onzer provincie. Het is om deze redenen, dat wtij reeds nu gaarne de aandacht gevestigd willen zien op de terreinen, welke door hun gunstige ligging aan grootscheépsch vaar water, in de onmiddellijke nabijheid van •spoor- en zeehaven; aangewezen zijn voor de vestiging van fabrieken, enz. Vooral ook wil onze Commissie de bad plaats Huisduinen meer vooruit brengen en is zoo gelukkig geweest in den heer Herman Nijfcels iemand te vinden, die zich met hart en ziel aan de ontwikkeling dezer badplaats wijdt, die door haar gunstige ligging voor beschikt 'is in de toekomst een badplaats van beteekenïs te worden. De commissie heeft den stoot gegeven tot de stichting van een N. V. tot exploitatie der badplaats Huisduinen, waarbij het ge meentebestuur zich flink financieel geïnte resseerd! heeft, en tot de oprichting der Stoomboot Maatschappij JBsona", die met hulp van, het gemeentebestuur den vroege- ren dienst der firma' ZurMühlen Co. kocht en de verbinding Amsterdam—Helder stevig onderhouden. Vervolgens stelde zij een geregelden zomer-autodaenst tusschen Helder en Huisduinen in en ten slotte be werkte zij dé totstandkoming van een betere oever-venbinding hij de Kooij een geheel nieuwe vlotbrug in plaats van het oude pontje. Minder gelukkig was de Commissie bij haar streven naar een verbeterden spoor wegdienst. Ondanks de vele moeite -en zorg, die zij zich hiervoor heeft getroost, blijft Helder steeds een moeilijk te bereiken plaats, zeer ten nadeele van den groei en bloei onzer gemeente. Is het h.v. niet bespot telijk, dat een stad! met méér dan 30.000 -in woners haar laatst© verbinding met de hoofdstad heeft om 7 u. 20? En dat nog wel, nu "wiij, Wieringen als achterland hebben en een reeks bloedende dorpen in onze omge ving? De totstandkoming van den afsluitdijk Ewijcksluis—Wieringen is oorzaak geweest van een betere verbinding door autobussen met Helder, waar de Wieringers reeds veel inkoopen gaan doen. Daarenboven gaat het postvervoer voor Wieringen thans over Helder. Ten einde ook de toekomstige Wieringer meerpolder in zijn geheel -in beter contact te brengen met Helder, bestudeert de „Eco nomische Commissie" thans de wijze waarop dit kan geschieden. Een betere en breedere weg van de Kooij naar Ewijcksluis is -hiervoor noodig en een betere verbindings weg door den Anna Paulownapolder naar den pieuwen hoofdverkeersweg,, die reeds is uitgestippeld in het plan van den nieuwen polder Helder dient opgenomen te worden in het plan der primaire wegen en het pro vinciaal bestuur heeft in dezen reeds toezeg gingen gedaan als het vervoer dit noodza kelijk maakt De heer Velthuys koestert ook goede ver wachtingen omtrent dé beschikbare indus trieterreinen. Zoodra de afsluitdijk naar de Friesch-e kust gereed is, is een kortere ver binding 'tusschen Noord-Engeland en Noord-Duitschland mogelijk. Van Yarmouth over Zeehaven-Helder naar Hamburg is een afstand' van 626 K.M. en van diezelfde plaats over IJmuiden 674 K.M., dat is 48 K.M. korter. Het is in- het algemeen gesproken toch onweerlegbaar, dat de verbinding van Noord- Engeland met Noord-Duitschland is aange wezen op een zeehaven in- Noord-Nederland, meende de secretaris van de Heldersche „Economische Commissie". Paard op hoL Gisterenavond geraakte een paard van den stalhouder Konijn na-bij den Polderweg op hol. Het voor een wagen gespannen paard kwam tegen de prikkeldraadafsluiting ter plaatse en bezeerde zich aan poot en kop, z-oodat het per wagen naar den, stal moest worden vervoerd. Persoonlijke onge lukken hadden gelukkig niet plaats. Uit het Politierapport. Vrijdagavond te ongeveer 12 uur werd aan het Hoofdbureau kennis gegeven, dat voor een café in de Keizerstraat gevochten werd en een vtouw -bewusteloos geslagen was. Twee agenten, die er zich onmiddellijk heen begaven, troffen inderdaad een1 vrouw in bewusteloozen1 toestand op straat aan. Zij haalden een dokter, daar de vrouw uit haar mond bloedde. Toen de arts ter plaatse kwam was de -patiënte reeds bij kennis. Het rapport van den dokter luidde gunstig, zoo- dat de dader, die even daarna in de Spoor straat werd1 aangehouden, na verhoor weer op vrije voeten kon worden gesteld De man, die in verband met bovenstaande werd aangehouden, verklaarde, dat hij, de vrouw geslagen had, nadat zij hem met een bierglas in- zijn gezicht had bewerkt. De sporen hiervan waren nog duidelijk zicht baar. De man werd -op -het hoofdbureau ver bonden. Gisterenmiddag te kwart over twee werd door de firma Oudkerk v. Praag, Spoor- gracht, telefonisch kennis gegeven, dat een autobus tegen een van de zonneschermen was gereden, met gevolg, dat de stand ge breken was en door het winkelruit gestoo- ten-, dat daardoor totaal vernield] was ge worden. Een brigadier en een agent gingen er terstond heen en troffen voor den winkel een groot aantal menschen aan, die door hen zooveel mogelijk -werden verspreid. Het ongeluk was gebeurd, doordat de autobus, cliie van de richting Vischmarkt kwam, uit moest wijken voor een bus, die van de tegenovergestelde richting kwam.. De bus week te ver naar rechts en kwam daardoor tegen het zonnescherm terecht. Door de politie wordt een onderzoek in gesteld. Zaterdagmorgen 11 uur deed een chauf feur aangifte, dat hij even te voren in de P. H. Laan een kind' had aangareden, dat plotseling van het trottoir voor zijn a-uto was geloopen. Door snel te remmen had hij kunnen voorkomen, dat het kind weid over reden, doch het was komen te vallen, was vlug opgestaan en weggeloopeni De chauf feur kon geen naam van het kind opgeven. Bij het door de politie ingesteld onderzoek kwam aan het licht, dat het aangereden kind een 4-jarig jongentje uit de Weezen- straat was. Het kind had- zijn rechterhand verwond en een buil op zijn hoofdje opgo- loopen. Uitgemaakt is, dat den chauffeur geen schuld treft. Zondag met den tred-n van 11.30 uur werd door de Amsterdamsche recherche aan het Hoofdbureau alhier gebracht een vodden raper, wiens opsporing-in het Alg. Politie blad verzocht was wegens verduistering van een handwagen. Na verhoor werd de man op vrije voeten gesteld-. Gevonden Voorwerpen Aan het Hoofdbureau van Politie alhier is als gevonden terug te bekomen, een ring met sleutels, ©en fran-sche huisdeursleutel, 2 rijwielbelastingmerken, 2 Uniebriefjes. Aan de adressen: J. de Wolf, Gravenstraat 86, een rood mutsje. Kunst, Molengracht 2, een kinderporte- monnaie met inh. L. Biegstraten, Piet 'Heinstraat 1, een broche met mansportret. Bak, Schagenstraat 61, een rijwielbelas- tin gmerk. R. Hubregtsten, Vosstraat 8, een schakel armband! W. Bruul, Basstraat 14, een hondenpen ning No. 472. Rijkeboer, Jansenstraat 4, een'glacé hand schoen. Spoon, Hoofdgracht 29, een postduif. H. Kreuger, Loodsgracht 26, een elaertieke gordel. Van Roekei, le Goverdwarsstraat 7, een wit woliep hinderhoed, schoentje en zak mesje. Sjoerdma, Koningdwarsstraat 68, een paar schoenen. Grande, Emmastraat 0, een paar muilen en een badmuts. P. de Waard, le Vroonstraat 16, een hon- denpennlng No-. 0436. O. Brou,wer, le Wilh-eltninadwarsstr. 16, een gekleurd kleedje. G. Knobbe, le Emmadwarsstraat 0, een konijn. Van Dijk, Weezen straat 71. een grijze kinderkous. O. Kater, Huisduinen 18, een damesvest. A B. de Kloek, Slüisdijkstraat 100, een lorgnet. J. v. Leeuwen, Gravenstr. 20, een duit Kotster, /Hoofdgracht 40, een hand1-voet- pomp. Slot, van Galenstraat, een hondenpennina No. 0924. M. van der Hoeve, Stationstraat 13, een broché. P. J. Terburg, Basstraat 23, een kruis van een rozenkrans. J. Trap, Molengracht 30, een horloge. Dilg, Zuiflstraat, een blauwe jas. Kikkert, Cronjéstr. 27, een zwart taschjo. Agaart, Jansendwarsstr. 6, een zakmesje. A Taas, van Galenstraat 64, een kinder- taschje. Verfaille, Keizerstraat 60, een heeren- rijwiel'. Mairman, Tulpstraat 40, een zitbankje Geen saluutschoten. 99 Een nieuw achterland". Waai twee vechten hebben twee schuld. Autobus door een ruit gereden. Kind door auto aangereden. Aangehouden.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 5