GEMENGD NIEUWS. een rijwiel- Correspondentie. Gevaarlijk spel. Overreden. Doodgereden. Wordt gesloopt van een kinderwagen. Fort Erfprins, Mih Politie, belastingmerk. Wij ontvingen van een abonnié eeni on- geteekend „ingeizonden stuk" ter plaatsing, dat hiervoor echter niet in aanmerking kan komeni Aiieeni aan stukken van „algemeen belang" kan plaatsing worden verleend. Wij ontvingen van den heer J. Lessen een ingezonden stuk, waarin deze heer de raadszitting van JjL Donderdag bespreekt en het door de gemeente met den heer H^eman «g&slotön contract critifi'öGnt. Hij acht dit contract alleen in het belang van enkele badgasten, doch strijdig met het al gemeen belang. Een derden afslager aan dén Vi schaf slag acht de inzender niet noo- dig. Daar zijn betoog overigens geen nieu we gezichtspunten openlt en zijn overwe gingen ook reeds in den Raad1 zijn verno men, achten wijl opname van dit schrijiven niet noodzakelijk. Redactie. (Binnenland.) Op üjd thuisgekomen. (Zaterdagavond, toen de inwonende schoondochter van een bewoner van het perceel op' den hoek van den Ouden Rijn en de Hooglandsche Kerk-Koorsteeg te Lei den, tehuis kwam, en de deur opende, kwam plotseling oen man te voorschijn, die haar een klap op het hoofd gaf, waardoor zij eon oogenblik de kluts kwijt raakte. Van deze gelegenheid maakte de man gebruik om te ontkomen. Het bleek, dat hij' daar had inge broken. Alle kasten en laden waren open gebroken. De schoondochter schijnt echter te rech ter .tijd te zijn thuis gekomen, want de in breker had een aanzienlijk bedrag aan geld, dat hij had aangetroffen, gereed gelegd' om mede te nemen, alsook verschillende gouden en zilveren voorwerpen. Door de onver wachte thuiskomst van de schoondochter heeft hij' dit alles moeten achterlaten, terwijl ook overigens niets wordt vermist Auto-ongeluk met doodelijken afloop. Zaterdagmorgen omstreeks 7 uur had nabiji dien Heuvel te Tilburg een aanrijding plaats, waarbiji de 63-jarige vrouw van L. uit de Koestraat werd aangereden en ge dood. De chauffeur v. d. B. reed in kalme vaart maar de vrouw, die dan links en dan rechts wilde wijken, kwam plotseling te vallen. De'chauffeur trachtte door op het trottoir te rijden, de aanrijding te voorko men, maar reed haar dientengevolge aan. De vrouw was zeer verminkt en stierf oogenblikkelijk. Het duurde tot 's middags, eer men de identiteit kou vaststellen. De beruchte Mulderstraatweg. Alweer een auto-ongeluk. Nabij het Merwedekanaal zijim, naar „Het Volk* meldt, Zondagmiddag een autobus van de N. V. Gooi-Expresa, komende uit de richting Amsterdam, en een auto met drie inzittenden met elkaar in' botsing gekomen. De bestuurder van den auto werd ernstig gewond. De 'beide andere inzittenden be kwamen Mchte verwondingen door glasscher ven. De passagiers van de autobus kwamen allen met den schrik vrij, behalve een dame en een chauffeur, <11% eveneens licht ge wondwerden door glasscherven. Bedde wa gens waren dusdanig beschadigd, dat' zij hun weg niet konden vervolgen. Een autobus tegen een boom gereden. Tien gewonden. Een vrachtauto met 23 militairen van het 7e regiment infanterie, te Amsterdam woonachtig, op weg naar hun garnizoen te Harderwijk, reed gistermorgen tegen hall zes bij het nemen van den beruchten rech ten hoek, drie K.M. noordelijk van Amers foort, in het zand en tegen een boom, waar door de op den Jamt zittende militairen van de auto werdén geslingerd. De milicien I. Godschalk werd met een bovenarmfrac tuur overgebracht naar bet Militair Hospi taal te Utrecht, terwijl acht personen in het Militair Hospitaal te Amersfoort werden opgenomen, waarvan zeven met lichte kwetsuren. Zekere D. Peltjes echter be kwam een schedelfractuur. Van een wissen dood gered. Te ver tn zee gewaagd. Een juffrouw uit de Van Goghstraat te 's-Gravehhage had zich Zondagmiddag bij het baden te ver in zee gewaagd eqi verkeerde in levensgevaar. Eonige personen kwamen ter hulp mét de reddingsboot „Tom" en het gelukte h un de dame behouden op het strand te brengen. De dame was bewusteloos, maar na korten tijd keerden de levensgeesten weer terug. Onbewaakte overwegen. Sneltrein 83 heeft gistermorgen op den onbewaakten overweg wachtpost 80 bij Zaltbomrael een paard van den voerman Van Ooyen uit Nederhemert gedood. Voorbij station Zaltbommel reed giste ren trein 303 in de richting 's-Hertogen- bosch bij een onbewaakten overweg een wagen aan. De begeleider werd van den wagen geslingerd, maar bekwan# geen letsel. Het paard werd gedood. De trein stopte ongeveer 350 M. voorbij de plaats van het ongeval. Een paar visschersjongens uit Lemmer streden om de eer wie met het plat van de met een lap omwonden rechterhand een spijker het verst in een stuk hout kon slaan. Bij den 17-jarigen Ph. drong de spijker, door deJap, in de hand. Er ontstond bloedvergiftiging en, ondanks geneeskundigen bijstand, is de jongen Zaterdag in het ziekenhuis te Sneek aan bloedvergiftiging overleden. Twee meisjes ontvoerd. Zondagmiddag meldden zich, naar de „Stand." meldt, in het gesticht De Voor zienigheid te Nqordwijkerhout eenige familieleden aan tot het brengen van een bezoek aan twee meisjes. Zij worden met de kinderen alleen gelaten in de spreek kamer en de zuster deed, zooals gewoon lijk, de deur op slot. Toen het spreekuur voorbij was, wilde de zuster de bezoekers waarschuwen, doch tot haar schrik waren meisjes 'en familieleden verdwenen. Zij waren door een der openstaande ramen naar buiten geklommen. De politie werd gewaarschuwd en onmiddellijk stelde zij een onderzoek in. Vermoedelijk zijn de bezoekers echter in een auto gekomen en zijn zij met de meisjes er vandoor gegaan. De moeder der kinderen hoort in een verdacht huis te Amsterdam thuis. Als de kapitein de reis niet betaalt. Door de rivier-politie' zijn van boord van de bananenboot „Cristalis" twee verstekelingen (stow aways) gehaald. Dit Engelsche vaartuig kwam van Sancta Marta, Colombia, Zuid-Amerika. Twee Duitschers, de 21-jarige scheepsjongen B .B. en de 18-jarige los werkman W. H. hadden zich te Brenxorhaven aan boord verstopt. In Sancta Marta werden zij niet toegelaten, zoodat de kapitein hen imee naar Rotterdam moest «ïemen. Zij zijn hier ter beschikking van den Vreemdelin gendienst gesteld^ die hen over de Duit- sche grens zal zetten, mits de kapitein van de „Cristalis" de reis- en verblijf-, kosten van hst tweetal betaalt. Doet hi] dat niet, dan worden zij weer naar boord teruggebracht. De directeur van een post- en telegraaf kantoor aangehouden. Een kas-tekort. Vrijdagmiddag heeft de politie aange houden H. v. d. M„ directeur van het pöst- en telegraafkantoor te Vlaardingen. De aanleiding hiervan is een kas-tekort. Bij een onderzoek in de boeken is ge bleken, dat er een tekort van eenige dui zenden was. Toen v. d. M. merkte, dat een onder zoek ingesteld werd. en begreep, dat zijn verduisteringen ontdekt zouden, worden, is hij in de Maas gesprongen. Hij is een goed1, zwemmer en de politie, die inmid dels gewaarschuwd was en hem met een motorboot achtervolgde, had veel moeite, v. d. M., die steeds weer onder de boot door dook te pakken te krijgen*. Tenslotte is dit toch gelukt en kon hij naar het po litiebureau overgebracht worden. De flesschentrekkers-flnna. De rolatf°fl, Eenigen tijd' geleden is gemeld, dat de centrale recherche eenige firmanten van de firma K. aan den Oppert te Rotterdam had gearresteerd, omdat gebleken was, dat deze firma zich aan allerlei flesschen- trekkerij-praktijken schuldig maakte. Zooals men zich herinneren zal, deed de firma als volgt zaken: Eerst werd bij een of anderen grossier een kleine partij be-' steld, die contant betaald werd. Daarna werd een groote partij op crediet besteld. En deze werd nooit betaald. De firma gaf als referentie o.a. op de firma H. H. te Berlijn. Uit het voortgezette onderzoek in deze zaak is nu gebleken, dat deze firma te Berlijn op precies dezelfde wijze werkte, als de firma K. hier. De firma H. H. gaf als relatie steeds de firma 1L te Rotterdam op, en natuurlijk luidden de wederzijdsche referenties altijd onver deeld gunstig. Sleepboot omvergetrokken. De kapitein en een matroos verdronken. Zondagmiddag even over twee is op de Maas nabij dè DokhavCn de sleepboot „Minerva" van L. Smit Oo/s Interna tionale Sleepdienst oanvergetrokken: en onmiddellijk gezonken. Alle 5 opvarenden geraakten te water; slechts drie hunner wift men te relden. 'De kapitein, de 36-jarige M. Kroon uit de Spanjaardstraat te Rotterdam en de 15-jarige tweede matroos B. van der Steen uit de Bloemkweekerstraat waren onmid dellijk in de diepte verdwenen. Vergeefs werd1 nog urenlang naar ben gezocht. De sterke stroom moet de lijken hebben weg gespoeld. - De voorganger der Engelsche Kerk te Rotterdam, heeft hot gebeurde per radio naar de „Üandhi" geseind en kreeg ten antwoord, dat aan boord een collecte zal worden gehouden ten bate der gered den en de nagelaten betrekkingen <vun de slachtoffers. Inbraak ln een Postkantoor. Toen de beambten gisterenmorgen op het postkantoor Afrikaanderpleln te Rotterdam kwamen hebben zij ontdekt, dat er inge broken was. Bij onderzoek is gebleken, dat de inbrekers aan do achterzijde langs een tuintje binnengekomen zijn. Zij' hebben een ruit verbroken en konden zoodoende ge makkelijk het postkantoor betreden. Alles Is opengebroken. Geld is echter niet vermist. Wel werd uit een opengeboorde brandkast voor pl. m. 1200 aan postzegels ontvreemd. Het onderzoek der politie van de vijfde afdeeling heeft bot dusver geen resultaat gehad, ondanks het zoeken met politie honden. De wijde wereld in. Vrijdagnacht verlieten drie verpleeg den van'de stichting Hoenderlo, twee jongens van zeventien en 1 van achttien, heimelijk hun bed, waarna zij Inbraken in de kleermakerij van het gesticht. De jongens voorzagen zich van klée- ren en namen bovendien schoenen en een drietal horlbges van andere verpleeg den mee. Daarna trokken zij de wild® we- reldi ih. De politie heeft de zaak in onderzoek. Te Esbupg, nabij de ombuiging van den nieuwen weg, is Vrijdagmiddag het 6-ja- rig zoontje van den -molenaarsknecht Goenders door een ledigen vrachtauto overreden. De dood trad spoedig in. Zaterdagmorgen 7 uur heeft de chauf feur G. v. d. B. met den auto van den heer Van H. op de Spooriaan te Tilburg oen ongeveer 60-jarige vrouw doodgere den. De oude koos. De bedrijfsleider W. R-, tijdelijk ver- blijf houd end in een pension aan de Oa- landstraat te Rotterdam, heeft aangifte gedaan, dat een kous, waarin hij onge veer /500 bewaarde, en welke kous hij Vrijdag vóór hij de deur uitging vergo ten had op te bergen, verdwenen is, Te- gelijkertijdi is een andere pensiongast verdwenen. In do kous zaten o.a. 11 gou den ponden, 55 dollarbiljetten en 4 ponds biljetten, genummerd 56802, 56808, 56804 en 56805. Naar den verdwenen pension gast wordt gezocht. Auto tegen een trein gebotst Zaterdagmorgen is te Apeldoorn op een overweg, waarvan de sluitboomen niet waren neergelaten, een auto, be stuurd door den heer B., uit Apeldoorn, tegen den lokaaltrein Het LooHattum gebotst. Hy zelf sprong tijdig uit den auto; de inzittende mevrouw V.—W., uit Doetinchem, werd aan een arm en een been gewond, maar is er toch ook nog goed afgekomen. De marechaussee stelt een onderzoek in, waarom de sluitboo men niet waren neergelaten. Lijk aangespoeld. Vrijdagnamiddag is bij paal 18, ten noorden van de Slufter, tusschen dei Koog en de Oocksdorp op Texel, een lijk aangespoeld, vermoedelijk van een mans-* persoon van ten-geren bouw. Naar schat ting heeft het eenige maanden in zee ge- zwalkt. Daar het in verregaanden staat van ontbinding verkeerde en zwaar ver minkt was, werd het aan den buitenduin- voet aan de aarde toevertrouwd. Onder een wagen. Te Overschild (gem. Slochteren) ge*; raakte Vrijdag de 14-jarige J. v. d. S., die een wagen bestuurde, bij het op hol slaan der paarden onder het zwaar be laden voertuig. Hy was op slag dood. Onder den trein. Reddingspoging met triesten afloop. Zaterdagmiddag tegen zes uur speelde een tienjarig zoontje van den heer Smeenk te Gaanderen tusschen de rails, toen de heer Kok zag,-dat uit de richting Doetinchem de trein naar Terborg ne- derde. Hy snelde toe om het kind weg te trekken, maar kwam. net te laat, met het ongelukkig gevolg dat beiden door de lo comotief werden gegrepen. Het kind was terstond dood. De heer Kok, wien beide voeten werden afgereden, stierf kort daarna. Hij was ruim 30 jaar en onge huwd. Een zeereis tegen wil en dank. Men schrijft aan de Nw. Rott CrL uit Vlissingen: Deze week hebben twee Amerikanen een onvrijwillig reisje naar Engeland gemaakt. De beide heeren hadden zich hier aan boord' laten brengen door een kruier met de bedoeling naar Breskens over te steken, maar door een misverstand kwamen zy aan boord van de boot van de Zeeland en eerst toen zij eeq eind op weg waren bemerkten zy onder weg naar Folkestone te zyn. Daar zat er niets an ders op dan met dezelfde boot den vol genden dag weer terug te keeren naar hier. De reizigers maakten bezwaar de reis te betalen en de politie moest er aan te pas komen om hen duidelyk te maken, dat dn«rp.an niet te ontkomen was. Inbreker aangehouden- De politie te Alkmaar heeft Zaterdag morgen iemand gearresteerd, die ver dacht wordt van het plegen van een in braak op Vrijdagmiddag bij den heer J. H. Hout in de Tuinstraat, waar ongeveer 360 is gestolen. Inbraak. Donderdagnacht is ingebroken in de R. K. pastorie te Bergen (N.-H.). Toen de kapelaan O. zich naar de W. O. begaf, meende hy iets byzonders te merken, maar sloeg er weinig acht op. Even later hoorde hy een paar personen de trap af gaan en door de keukon do pastorie ver laten. Toen de kapelaan diaarop pastorie en kerk doorzooht, merkte hy niets by zonders. 'g Morgens bleek, dat onge- wensoht 'bezoek gebracht was aan dé stu deerkamer, welker toegang door een fau teuil was versperd. Ook een zitkamer was doorsnuffeld. Een leeg yzeren geldkistje werd in de bykeukon teruggevonden. Vermist wordt eeq bedrag van slechts 7.50. De politie doet onderzoek. Vergiftiging. Te Edam had een echtpaar zijn 40-jarlge echtvereènliging op feesteUjke wy;ze hér- dacht. Een paar dagen later wilde de man zich nog eens te goed doen aan dé over gebleven port. Toen hy 'later ongesteld werd bleek, dat hy gedronken had.uit een flesdh inhoudende een vergiftig wasch- middel voor schapen. De man is aan de 'gevolgen overleden. De justitie stelt een onderzoek in. Buitenland. Op wonderbaarlijke wijze gered. Voor zoover thans bekend, heeft de ramp in de Clymer myn in Pennsylvanië aan dl mijnwerkers het leven gekost Thans worden nog drie arbeiders ver mist. Veertien mijnwerkers zijn op won derbaarlijke wyze aan den dood ontsnapt zy werden nameiyk door den geweldigen luchtdruk door een luchtkoker naar bui ten geslingerd. Door vallend gesteente is het den omgekomenen onmogelijk ge weest zich in veilighoid te stellen. Na de ontploffing ontstond brand in de myn. De reddingswerkzaamheden werden door de giftige gassen zeer bemoeiiykt Dit :s de tweede ontploffing ih deze nhjn in den loop van drie jaar. Treinaanslag bij Leipzlg voorkomen. Het „Berllner Tageblatt" meldt, dat tusschen 9 en 10 uur Vrijdagavond te Leipzig-Oetsch op den spoorwegdijk van de lyn Leipzig—Hof een man werd ge zien, die druk bezig was iets te verrich ten aan de signalen en de rails. 1'olitie werd gewaarschuwd. Toen deze arriveer de kwam de man met een mes op de po litiemannen af. Ten slotte gelukte het den man weerloos te maken en te arresteeren. Het bleek een werkman uit Leipzig— Gautsch te zyn, die in opgewonden toe stand verkeerde. D© moordenaar Guyot Wy hebben melding gemaakt van den moord, door een Parijschen beursman Gaston Guyot in de buurt van Meaux ge pleegd op een telefoniste, die zyn min nares was. Guyot houdt vol, dat hy in een twist, ln een auto, die hy zelf be stuurde, zyn minnares de keel dicht ge knepen heeft, zonder haar om het leven te willen brengen. Vrijdag is Guyot ter plaatse gevoerd en heeft hy op zijn ma nier een rec.oxist.ructie van het verloop van zaken gegeven. Een zeer groote me nigte was met allerlei soort voertuigen op komen zetten om het schouwspel by te wonen. Mijnongeluk ln Indlë. Den 16den heeft er een instorting, dbor de regens veroorzaakt, plaats ge had in een myn in Noord-Birma. Er zyn 20 lyken geborgen en 24 menschen ge kwetst, terwyi er 66 arbeiderswoningen zyn ingestort. Een groot motorpassaglersrblp. Te Sestri Ponente is een motor passagiersschip van 32000 B. R.T. in aanbouw. Binnenkort hoopt men van de staats- werf te Sestri Ponente het motorpassa giersschip Augustus van stapel te laten loopen, een schip van 32000 B. R. T. met leen laadvermogen van 10.500 ton en een j inrichting voor 2600 passagiers. Het scliip is 216.75 M. lang en 26.20 M. breed; de totale hoogte bedraagt 30 M. Motoren, die tezamen 35000 PJf. ontwikkelen, moeten het sohip een snelheid geven van 21 knoopen. Het schip wordt modern inge richt. De derde klasse zal ook op het toe ristenverkeer berekend zyn en den in druk maken van een vereenvoudigde tweede klasse. Het slagschip AJax. De Britsche admiraliteit heeft last ge geven tot slooping van het slagschip Ajax, 't welk had deelgenomen aan den slag by Jutland. Deze slooping geschiedt ingevolge de vlootovereenkomst van Washington. De Ajax was van stapel geloopen in 1912 en zal "door een nieuw slagschip, de Rodney, worden vervangen. Autobus-ongeluk ln de Alpen. Een landgenoote gedood. Men meldt aan het HbL dat Donderdag avond bij St Jeoire, tusschen Chamonix en Genève oen auto-ongeluk is gebeurd, dat een Nederiandsahe, mej. Mies Oinaassen uit Rotterdam, het leven kostte. De berichtgever van 'het HbL te Genève mieldt hieromtrent: Een autöbusdienst, béhooremde tot den dienst van de spoorvs-egmaatschappij Fa-- ria-JLion-Medi terranée, was op weg van Chamonix naar Genève. In de buurt van St. Jeoire bij Viile en Sfellez, had er plot- seding een ontmoeting plaats tussohen de bus en een goederentrein, die bezig was te stoppen. De autobus, dlo volgens oog getuigen veel te hard hoed, botste in volle vaart togen de looorfnotief, waardoor genoemde juffrouw uit do auto werd ge slingerd en een schedelbreuk opliep, waaraan zy later bez\reek. Eenige andere passagiers bekwamen minder ernstig letsel. De ouders van het Slachtoffer zijn reeds ter plaatse aangekomen. Het stofMyk oversojiot zal in den loop dezer week naar Nederland worden overgebracht. Het nut der daktyloskopie. De politie te Oslo heeft een der Inbre kers, die dezer dugen by Hönefoss twee officieren van politie hebben doodgescho ten, aan zyn vingerafdrukken herkend. Zy heeft de moordenaars, die ontkomen zyn, ©ohter nog niet te pakken. Kinderen. Anne kalveren en „arme schapen". Te Leeds ziyn voor den kinderreóhter twee jongens versohenen van 8 en 9 jaar. Zy hadden met zakmesjes eeni aantal kal veren verminkt op zoo ongeloofiyk afgrij selijke manier, dat het byna niet te be schrijven Is. De arme beesten waren in een beperkte ruimte gebracht bij het abat toir en daar zonder toezicht gelaten. De kinderen hadden1 de beesten met hun mes sen gekerft en van twee de statfrt» afge sneden. De veearts ddo ais deskundige gehoord werd zeidie in zijn vyftlgjarlgo praktijk nooit zóó'n vreeselijk geval van wreed heid te hébben meegemaakt. De kinderreóhter, sir George Oookburn, verklaarde: „Ik weet niet hoe ik deze zaak moet behandelen. Het ia te erg ooit onder woorden) te kunnen worden ge- bracht In de veertig jaar dat ik in deze stad rechter ben, ben ik nooit zóó diep geschokt geweest 'heb ik nooit gestaan voor een daad van zoo duivelsohe verdor venheid als deze. Deze zaak is zoo ern stig, dat de rodhfbank een week moet nemen om te overleggen wat er gedaan mioet worden. Gedurende dien1 tijd moeten de.jongens in het huis van 'bewaring blij ven." Toen déze verklaring was afgelegd be- gom een aantal vrouwen te snikken en hoorde men gillen: ^Arime schapen". Een opzienbarende moord. Een overspannen student doodt zijn 1 eeraar. De New Yorksche psychiaters houden zich op het oogenblik bezig met het go- val van een negentienjarig student in de filosofie, een zekeren Emanuel Silber- stein, die Woensdag ln koelen bloede rijn bejaarden mentor James Calisch den schedel heeft ingeslagen en later met een tevreden glimlach verklaarde, dat hjj „a good job" had gedaan. Toen de magistraat die het voorloopig onderzoek deed, hem de vraag stelde: „What is funny about killing a man?" gaf hy glimlachend ten antwoord': „It was funny to kill that man" Silberstein verklaarde op het moment niet in staat te zyn opheldering te geven over de redenen, die hem tot den moord hadden gedreven, ofschoon hy zich schamper uitliet over de geestelijke en lichameiyke gesteldheid van Caliach. VermoedeUjk moet Silbersteins daad worden geweten aan overspanning- Silr berstein was een veelbelovend student, die echter veel van zyn zenuwen had getergd. Bekend Is dat hy met Calisch vaak van gedachten wisselde en een hef tig dispuut over Freud heeft gehad, waar bij Calisch Silberstein wegstuurde met de opmerking dat hy gek was, hetgeen deze zich zoo zeer aantrok, dat hy alle rnogeiyke moeite deed om deze aantijging te ontzenuwen. Ten slotte besloot hy Ca lisch te dooden, dien hy, toen deze in een restaurant zat te dlneeren, van achteren met een hamer op het hoofd sloeg. Een onverwachte gasaanval. Incident by een bank te Hamburg. In het bykantoér der Ryksbank te Hamburg heeft zich Zaterdag een zonder ling Incident voorgedaan, doordien gif gassen, die in de kelders der bank wer den bewaard, uit de houders, waarin zy zich bevonden, ontsnapten. Het resultaat was verrassend. Alle bankbeambten begonnen plotseling tra nen met tuiten te huilen en werden, wat de smakeiykbeid van het geval niet ver hoogde, tegeiykertyd misseUjk. Daar nie mand de oorzaak dezer zonderlinge elge- meene aandoeningen vermocht te door gronden, trachten de beklagenswaardige slachtoffers zich door het openen van ra men en deuren verlichting te verschaf fen. Het zware gas trok evenwel niet weg, doch bleef voortwerken op de siymvlie- zen en maag der slachtoffers. Ten slotte vluchtte een ieder uit deze onheilbrengende bank weg en weldra stond het geheele personeel op straat, met moeite de verschrikking verhalend, die ■n de lokalen der bank heerschte. Politie en brandweer rukten aan en oonstateerden, dat uit de kelders der bank een gevaarlijk gas ontsnapte. Het bleek, dat het bankgebouw voorzien was van een gasapparaat, dat by een even- tueelen aanslag op de bank in werking kon worden gesteld. Te kwader ure, ter- wyl zich slechts personeel en cliënten in het gebouw bevonden, was dit apparaat evenwel gaan werken. De gassen bleken meer hinderlijk, dan gevaariyk te zyn. Het duurde geruimen tyd, voordat de van gasmaskers voorziene brandweerlie den de lokaliteiten dér bank weder had den gezuiverd. Ernstig scheepsongeluk by 8t. Petersburg. Zondagnacht is de passagiersboot Bu- rewestink, die de vaart van St. Peters burg naar Kroonstad onderhoudt, in het Morskoikanaal tydens dichte mist, by het uitwyken voor het Duitsche stoomschip Greyne, op een van de pieren geloopen. Het schip kreeg een lek van 2 M. onder de wateriyn en zonk in een kwartier tyds. Men vreest, dat 100 passagiers verdron ken zyn. Tot dusver zyn 19 ïyken ge borgen. Een opwindende Jacht. Woensdagochtend begaf de spoorweg beambte Baitajlk te Tymau zich met een portefeuille met 44.000 Tsjechische kro nen en een cheque van een aanzleniyk bedrag door een der drukste straten van de stad naar de bank. Hy werd door twee jonge mannen gevolgd, van wie er plot seling een naar voren sprong en hem pe per in de oogen strooide. Meteen greep de ander zyn portefeuille, waarop beide aanranders het op een loopen zetten. Een van beiden slaagde erin in de menigte te ontkomen, doch op den ander volgde een opwindende jacht. Hy rende de straat af in de richting van de Promenade. Een lijnwerker van de telefoon, die daar be- zlg was, wierp hem een stuk yzer naar het hoofd, dat den man inderdaad trof en waardoor hy op den grond viel. De Ujn- werker sprong op hem, dooh de bandiet trok een mes en stak zyn vervolger in £oze verloor even zyn tegen woordigheid van geest, wat den vervolgde de gelegenheid bood op te springen en zyn vlucht te vervolgen. Daar hy op ^ra,at ultweg meer zag, sprong hij n de aag, de ïynwerker en twee an dere mannen hem na. In de rivier werd daarop een hevig gevecht geleverd, waar- 'i'l V', vluchteling, dank zy zyn mes, ES 5? ziJn vervolgers van zich af te schuddon en den anderen oever te be reiken. Daar liep hy echter net in de w+n uVxan ea" Politieagent. Ook nu kostte het strijd, maar ten slotte moest do aanrander toch het onderspit delven.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 6