ÜUUKAI1I Tweede Blad. GEMENGD NIEUWS tI_ ll—Juit volle borst werden meegezongen, en I nrnnniir flfHllllHT itrH hoViAAvflTl nner Mna *HMt»i)tVpi1WV te "oonstateeren, dat deze feestmiddag uit- geslaatgd, maar ook uitstekend VAN ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1926. Te Weltevreden slaagde voor 2en stuurman groote stoomvaart onze vroegere plaatsgenoot, de heer P. O. Brems. Benoeming Vader en Moeder voor het Verpleeghuis voor Ouden van Dagen. „Het Volk" weet te melden, dat door het bedanken van het echtpaar De Wijn (ver meld in ons nummer van Donderdag) voo-r Vader en Moeder van het nieuwe Verpleeg huis voor .Ouden van Dagen, door het Ge meentebestuur dn deze vacature voorzien is door de benoeming van het echtpaar Pi linker, voorheen conciërge van het Bu reau voor Gemeentewerken. Oursus Handenarbeid. Uit de advertentie in dit nummer blijkt, dat de heer Stevenson binnenkort wederom zijn cursus in handenarbeid aanvangt voor dame9 en heeren. Nadere bizonderheden in bedoelde advertentie. Stedelijk Muziekcorps. In verband met de behaalde successen van het .Stedelijk Muziekcorps" op het Groot Nat. Concours voor Harmonie- en Fanfare corpsen, gehouden op 18 Juli j.L te Amster dam, en waarvoor de behaalde prijzen op 5 September zullen worden ter han gesteld, worden deze onderscheidingen, verguld zil veren lauwerkrans, verguld zilveren palm tak en groot emallle eere-kruls, op (Maandag 6 September a^., des avonds te 9 uur, in! den tuin* van Hotel „Bellevue" door den Bur gemeester, Beschermheer van het korps, uitgereikt Het Gemeentebestuur en meerdere auto riteiten zijn hierbij uitgenoodigd. Te dien einde zal door het korps een rondgang door de gemeente worden gemaakt met fakkellicht. Afmarsch 8.30 van de Marinewerf, West straat, Keizerstraat Verlengde Spoorstraat Stationsplein, gedeelte Prins Hendriklaan, Hotel „Bellevue". Daarna Spoorstraat, Ko ningstraat Kanaalweg, Weststraat Marine werf. Het succes van „Winnubst" te Schagen. Vermeldden wij reeds, dat „Winnubst" een prachtig figuur gemaakt had op het middag- en avondconcours te 'Schagen, vol ledigheidshalve zij nog vermeld, dat „Win nubst" bij monde van den Voorzitter van het feestcomité tot het „neusje van den zalm" werd gerekend en verzocht werd' na den eerewedstrijd nogmaals eenige nummers te willen laten hooren, welke door de 3500 bezoekers luid werden toegejuicht Ook wordt hedenmiddag en -avond op vereerend verzoek van het feestcomité te Schagen medewerking verleend bij het bloemencorso en de avondfeesten. Zomen-concert te geven door de Muziekver. „Winnubst", directeur de heer H. B. Schenkels, op Woensdag 8 September 1926, des avonds Tan acht uur tot half tien, in de muziektent Julianapark. programma: 1. Homimage 1'Union, marsch L. Marchand. 2. Liège Immortelle 1914 F. Rousseau. Ouverture Episodique. 8. Am Frtlhlingsmorgen,, Valse F. H. v. d. Bossche. 4. Het beleg van Bergen op Zoom (1626) Valerius. 5. Fantasie „Lohengrin" R. Wagner. 6. Fantasie Faust Gounod. 7. Garde d'Honneux, marsch Aug. Eenhaes. De nummers 2 en 5 bekroond in de Eere- afdeeling Groot Nationaal Muziekconcours te Schagen. Ned. Bond van Personeel In Overheidsdienst (De Nederlandsche Bond van Personeel in Overheidsdienst dat wil zeggen de afdeel inig Helder vierde gisteren het feefat van zijn 25-jarig bestaan. Hiervoor was een uitgebreid feestprogramma sa mengesteld, dat voorafgegaan werd door een middagvoorstelling voor de kinderen der leden. Het was uitsluitend aan ver maak gewijd. Voor dei# Vrijdagmiddag was een (goo chelaar, de heer Oonradi, met een helper geëngageerd, die de kinderen met tal van zijn goochelkunstjes bezighield. Zijn optreden was beschaafd, zijn toeren aar dig, zijn babbeltje geestig en geheel in kindertoon. Wat wonder, dat ze zich dol amuseerden. Natuurlijk werden enkele Jongens en meisjes uit het jeugdige auditorium ter hulp geroepen, hetgeen het algemeen jolijt verhoogde. De goochel toeren werden besloten met de geldstuk kenvahigst: een pakkend nummer waarbij uit neuzen, ooren, buiken, boenen en kr uien der kinderen de geldstukken te voor schijn kwamen, tot hun aller groote vroo- lijkheid. De geestdrift steeg ten top, toen de goochelaar zich onder de kinderen zelf begaf om de geldstukken te voorschijn te tooveren. Na de pauze trad een clown op, die, tezamen met den ex-goochelaar, de dol zinnigste dingen uithaalde. Dit numuöer werd besloten met een komlscbe scheer partij, die den kinderen gelegenheid gaf, na zoo lang betrekkelijk stilzitten, eens heerlijk uittelachen. Voeg hierbij, dat op onbekrompen wijze getrakteerd werd glazen ranja, taartjes, gevulde koeken volgden elkan der in snelle vaart op en tot slot kreeg leder kind een boek, geschikt voor zijn leeftijd en dat het Oaslno-orkest mil- deUjk de bekendste wijsjes speelde die stekend geregeld' was. jDe Voorzlter der afdeeling, de heer Minnes, had bij den aanvang een kort woordje gesproken. Des avonds werd een uitgebreid pro gramma voor de leden en hunne dames afgewerkt. Een groot aantal ledlen en genoodlgden. Casino was bijna geheel gevuld woonde deze soirée bij. Zij werd1 geopend door den voorzitter, den heer Minnes, die, na een woord van welkom, de vraag stel de of de tegenwoordige tijd feestvieren gedoogde. Spr. meende van weL Als we de toestanden van 25 jaar terug vergelij ken met die van heden, moeten we oonstateeren, dat veel is verbeterd. Wij danken dat aan de stoere werkkracht van onzen bond, die ons (.-^steeds omhoog trachtte te werken. Een feestviering als deze geschiedt thans in 60 plaatsen van ons land. De heer Snikkers, lid van het hoofdbe stuur, die voor deze gelegenheid was overgekomen, sprak ook nog een kort woord. Dankbaarheid gevoelen wij, zoo zeide hij, en trots voor wat in de afge- loopen 25 jaar is verricht. In de door den bond uitgegeven gedenkschriften vindt men hieromtrent meer vermeld. In 1914 zag het er, naar spr. uit de archieven der afdeeling blijkt, nog niet rooskleurig voor het gem. personeel uit Het rijkspersoneel had reeds een betere regeling. Vooral de geregelde samenwerking met de politieke leiders heeft den bond veêl goed gedaan, en het hoofdbestuur gevoelde op zijn feestvergaderlng, trots en blijheid over den geest van camaraderie, die in ons midden heerscht Wij meenden daarom ieder lid in de gelegenheid te moeten stel len deze feestvergadering bij te wonen, ook de kinderen der leden, voor wie de zen middag een feestje is georganiseerd. Is het de tijd thans om feest te vieren? vroeg de voorzitter. Onze toestand is niet rooskleurig, de maatschappij is uit haar voegen gerukt en het cement, waarmee zij gehecht moet worden, is nog niet ge maakt. Er is geen geld, zegt men, maar wij zeggen: weg met het militarisme, daar. haalt men het geld. Hebben we niet alles wat we wenschen, wat we hebben, geeft ons recht dit feest te vieren. Met een oproep tot aaneensluiting ein digde spr. Ook deze avond was verder geheel aan het genoegen gewijd. In den heer Kees Pruis bleek het bestuur een beschaafd causeur te hebben gevonden, wiens troep je de aanwezigen aangenaam bezighield. De heer Pruis is een prettig oonférencler, die met een vlot en geestig babbeltje de verschillende artisten inleidde. Muraldo brothers familie van den heer Con- radi van des middags waren komische goochelparodisten die menig verbluffend stukje uithaalden. O.a. tooverde de een goudvischjes te voorschijn, die in een minimum van tijd door no. 2 levend wer den opgegeten. Water veranderden zij in wijn en wijn in water. Kortom, het was fameus. Na hen kwam Stella Fontaine, welbe kend als voordrachtkunstenares. Haar fort is imiteeren en met een aantal ko mische en- ernstige nummers schonk zij ons een aangenaam half-uurtje. Gerard Leenders, voor Helder evenmin een vreemde, zong met zijn sonore heldenbas een aria uit La Juive en uit Ozar und Zimmermann. Tot slot kwam de heer Pruis zelf met levenslledjea Een was spe ciaal voor het jubileum gemaakt en de aanwezigen zongen weldra het pakkende refrein uit volle borst mede. Aardig en niet zonder bekoring was een Chant Hindou (Hindoese h lied) van Rimsky Korsakoff, bewerkt door Kreisler. De heer Pruis floot hierbij de melodie, ter wijl de pianiste zorgde voor de begelei ding. Dit was waarlijk origineel. Na de pauze overhandigde de heer Heyblok namens den Held. Bestuurders- t>ond een bloemstuk. De afdeeling is een van de grootste en beste van den HB.B., en het verheugend feit, dat zij 26 jaar be staat, mogen wij niet ongemerkt laten passeeren. De heer Minnes dankte voor die hulde en wijdde ook eenige woorden aan een des middags door het oudlid Nieuw buurt overhandigde bloemstuk. Toen Nieuwbuurt in gemeentedienst kwam, heerschte nog het donker; toen hij eenige jaren terug afvloeide was een straaltje meerder licht voor ons aange broken. De rest van het programma was eene herhaling met vele variaties van het eer ste gedeelte en een bal besloot den ge- zelligen, goedgeslaagden feestavond! Goedkoope boottocht naar Schoor 1, etc. Morgen bestaat nog de gelegenheid tegen den uiterst goedkoopen prijs, door de „Esona" daarvoor vastgesteld, een boot tochtje naar Schoorl en omgeving te maken. Dit is de laatste reis, die in het thans ge ëindigd seizoen aldus gemaakt wordt. Wie van het mooie weer dus nog profiteeren wil, heeft morgen daartoe nog de gelegenheid. Heldersche Tooneelvereen. „TAVENU". Naar wij vernemen, zal bovengenoemde vereeniging het a.s. seizoen openen met de- opvoering van het tooneelspel „Het zedelijk bewustzijn1" van Albert van Waasdiik, welk stuk 5 October a.s. voor het voetlicht zal worden gebracht. Als tweede stuk zal waarschijnlijk in studie worden genomen „Springvloed" van Ina Boudier—Bakker. De keuze van het derde op te voeren stuk is nog niet bepaald. Voor aanmelding als kunstlievend lid kan men zich uitsluitend schriftelijk wenden tot den secretaris der Vereeniging, Kanaalweg 106 alhier. Tooneelschool Alb. Boelens. De heer Boelens stelt, blijkens de adver tentie In het nummer van heden, weder de gelegenheid open tot deelname aan zijn oursus voor tooneel en cabaret door meisjes. Binnenkort wordt weder een'der fraai-ge- het gezelschapje van den heer Boelens 'be kend is geworden. Wij komen daar nader op terug. Vakschool voor meisjes. Men schrijft ons: Uit de geschiedenis van deprimitieve, zoowel als van de meer gecultiveerde voixen is ons bekend, dat aitjjdi de behoefte tot scheppen heeft bestaan In de voortbreng selen van schilder- en beeldhouwkunst en ook in de 'bouwwerken zijn ons schatten na gelaten, die getuigen van een schoonheid van alle tijden. Ook nu nog verschaffen zij ons rein genot en doen ons tevens een blik slaan in bet leven van vorige geslachten. Is het scheppen van een kunstwerk slechts aan enkelen gegeven, in velen leeft een zelfde drang tot voortbrengen. Naast de werken van groote kunstenaars zjjin ons voorwerpen bewaard, die, zonder onder de kunstschatten te worden gerang schikt, getuigen van eenzelfde zoeken naar schoonheid. De vreugde van den arbeid, oüi dien arbeid1 zelve, heeft ze doen ontstaan. Ook in onzen tijd bestaat de scheppings drang, de behoefte aan den arbeid om de vreugde er van. Ook onze tijd kent voort brengselen, die hiervan getuigen. Er slui meren krachten, die moeten worden gewekt 9n geleid. Door goede leiding (is veel te be reiken, ook bij ben die meenen tot weinig in staat te zijm De Vakschool voor Meisjes te Helder tracht dit doel te bereiken door bet geven van cursussen, waarom zij verwijst naar de advertentie in dit nummer. De onbewaakte overwegen. Donderdagmiddag is een 24-janig reiziger van de firma Dros van Texel, de heer J. Stompedissel, wonende hi de Jan In 't Velt- straat alhier, met een auto van genoemde (iima bij den tweeden onbewaakten over weg, voorbij Oudesluis, tegen den sneltrein gereden, die om 3.55 van hier vertrekt. De auto werd totaal vernield, het boven gedeelte versplinterde, terwijl het chassis van den pl. m. 8 M. hoogen dijk in de gracht stortte. De heer Stompedissel, die uit den auto werd geslingerd, bracht er wonder boven wonder het leven af. Hij brak een rib en op twee verschillende plaatsen eeji van zijn beenen, terwijl hij inwendige kneu zingen bekwam. De machinist van den trein, die het ongeluk zag, stopte onmiddellijk. De noodige maatregelen werden genomen om den heer Stompedissel naar Helder te vervoeren. Dr. Schmidt uit Schagerbrug verleende de eerste hulp, waarna de heer S. met een auto naar het Marine-Hospitaal alhier werd overge bracht. ■Hoe het mogelijk is, dat de heer S. den trein niet heeft zien naderen, is onverklaar baar. De weg heeft op beide kanten van de spoorlijn een ruim uitzicht, zoodat de heer S. den trein al van ver heeft kunnen den aankomen. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. In de maand Augustus werd de leeszaal bezocht dooor 1350 mannen en 140 vrou wen, totaal 1490 personen. Uitgeleend werden: 449 studieboeken, 1666 romans en 1332 kinderboeken, totaal 3486 banden. De navolgende werken werden aange schaft: Bouman, Leerboek van het dubbel- boefchouden; Bordewijk, Welvaart, duurte en economisch herstel; Ohesterton, The man, who was Thursday; Herwerden, Erfe lijkheid (bij den mensch en eugenetdek; Hilst, Sariti; Kloos, Letterkundige inzich ten en vergezichten; Leeuw, De gezegen- den; Meyboom, Van en over liefde; Piran- dello, Vijftien verhalen; Schilfer, De levens dag van een menschenvriend; Vos, Opgang; Statistisch zakboek 1926. Ten geschenke ontv^pgen: Erich, Pro Finlandia; Achtste Internationale arbeids- conferentiè; Jaarverslag Kamer van Koop handel 1925; Vereeniging voor actieve han delspolitiek. Uit het Politierapport Door een bewoner van de Bothastraat werd Woensdagmiddag aangifte gedaan, dat een hoeveelheid hem toebehoorend hooi van een klamp, staande aan de linie, was weg gehaald en op den Brakkeveldweg in brand was gestoken. Een onderzoek naar de daders wordt in gesteld. Door den burgemeester van Schoorl werd dienzelfden middag aanhouding en voor geleiding verzocht van een in Helder wo nend. -man, die zich had schuldig gemaakt aan verduistering van een fiets. De man werd Donderdamorgen 11 uur door een rechercheur aangehouden. Hij had het ont vreemde rijwiel nog in zijn bezit. Man en rijwiel werden ter beschikking van den burgemeester van Schoorl gesteld. Door de moeder van een 8-jarig meisje werd Woensdagmiddag op het Hoofdbureau gebracht een zwarte damestasch inhoudende een étui met een doublé lorgnet en een leege portemonnaie. De tasch was door haar doch tertje In De Ruijterstraat gevonden. Toen de eigenares 's avonds op het Hoofdbureau haar tasch kwam terughalen, bleek, dat de portemonnaie 59 cent had In gehouden. Het meisje bekende, dat zij met een vriendinnetje het geld had versnoept. Gisterenmiddag 2 uur werd' -telefonisch aan het Hoofdbureau kennis gegeven, dat in de Zwaanstraat een paard op hol was geslagen. Het paard, dat door een jongen ftoven de 16 jaar werd vastgehouden, was' plotseling losgerukt en op hol geslagen. Het Èaard rende door de Walvischstraat de (reestraat in. In de Breestraat kwam een 4-jarig meisje onder het paard terecht, en werd bloedend aan het hoofd verwond. Het dolle beest holde door een glasruit van perceel Breestraat 22 en werd hier door een ATVTVAVOTI/? fTAiKIfTro-n c»o<v-»*p/r>piTr Het meisje, dat niet ernstig Verwond' was, moest op last van een inmiddels ter plaatse verschenen Marine-arts naar het Marine hospitaal vervoerd worden. Een bewoonster van de Sluisdijkstraat deed Donderdagmiddag aangifte dat door een autobestuurder de poort, toegang ge vende tot haar erf was aangereden eü dat de auto tevens een melkwagen had aangereden. Bij het onderzoek van de politie bleek een en ander juist te zjjn. Ook bad de ohauffeuf de lantaarn op den boek Spoor straatGravenstraat te hebben aangere den, waardoor de glazen kap en mantel van de lantaarn waren vernield. Proces verbaal werd opgemaakt Eveneens werd1 proces-verbaal opge maakt tegen een dienstmieisje dat zioh ten nadeele van haar mevrouw aan dief stal van goederen en geld had schuldig gemaakt. Tevens had zij bij een rijwiel handelaar voor rekening van haar patro nes een rijwiel besteld. In een schuurtje van een bewoner van de Laan heeft een jongetje vaa 4 jaar een vuurtje gemaakt dat gelukkig bijtijds gebluscht werd. Lijst van Ingekomen en vertrokken A badgasten. (Opgave uitsluitend betreffende de wo ningen in exploitatie zijnde b]j het Zeebad Huisduinen). 26 Aug. Ds. Remme, Amsterdam. 28 HuversSoellaert, Haarlem. 80 Alenson, Utrecht. 81 Dr. Gamilscheg, Wetzlar a. Lahn, Silezië. 81 F. B. Bouwman, Amsterdam. Binnenland. DoodeUJk ongeluk. Bij het lossen van hout van het stoom schip Ruurlo in de Zaandamsche haven is een partij hout uit een strop geraakt. Een der bootwerkers, D. Bouwknegt, die vodr het vallende hout wilde vluchten, stiet daarbij met het hoofd tegen een ijzeren balk, waardoor hij kwam te val len. Hij werd ernstig verwond en is aap de gevolgen overleden. Motorbootje met 6 Inzittenden overvaren. Donderdagochtend is op de Gouwe 14 Waddinxveen een ernstig ongeluk gebeurd. De heer Mulder en Mej. Broere begaven zich in gezelschap van 4 andere personen per motorboot van den heer Vis naar het gemeentehuis, waar ze zouden aanteekenen. Ter hoogte van het Bloemendaalsche gemaal werd de motorboot achterop gevaren door de „Volharding 11", en door tot op heden onbekende oorzaak overvaren. De inzittenden geraakten te water. Vijf personen konden worden gered, doch Mej. De Wit, oud 82 jaar en wonende te Moor drecht, is verdronken. Hoewel onmiddellijk politiehulp en twee doctoren- ter plaatse waren, konden de levensgeesten niet meer worden opgewekt. De droeve gebeurtenis maakte in de ge meente Waddinxveen diepen indruk. De politie stelt naar de oorzaak van het ongeluk een onderzoek in. Inbrekers tn Twente aan het werk. In Twente is de laatste dagen een aan tal inbrekers aan het werk, die de politie handen vol werk geven. Het begon reeds Dinsdagnacht, toen door opening werd ingebroken in het magazijn N.V. „Delft- sche Boerenbond De Nijverheid" aan de Vondelstraat te Enschede. Uit een daar aanwezige actentasch werd een bedrag van f 60.ontvreemd. Nog was de politie bezig deze zaak te onderzoeken, toen haar in den nacht van Woensdag op Donderdag werd kennis Segeven, dat de alarmschei van de Coöp. andbouwersbank en Handelsvereeniging aan den Kottendijk werkte. Onmiddellijk begaven eenige agenten zich daarheen. Bij de bank gekomen bemerkten zij dat een ruit was ingedrukt, waardoor iemand naar binnen was geklommen. De agenten drongen het gebouw binnen en verrasten inderdaad een inbreker, die ijverige pc gingen aanwendde, om de brandkast te forceeren. Bij het zien van de agenten nam Hij de vlucht, doch buiten werd hij spoedig gegrepen. De dader bleek een tijdelijk te Enschede vertoevende 26-jarige monteur, die in het bezit was van een volledig stel inbrekers- PREDIköeURTEN. ZONDAG 5 SEPTEMBER. Ned. Herv. Gemoente. Nieuwe Kerk (Weststraat): 's Morgens 10.80 uur, Ds. Brilmmer, van den Hoorn op Texel (vacature Helder III.) Westerkerk: Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat): 's Avonds 7 uur, Ds. G. B. Westenburg, van Beverwijk. Huisduinen: 's Morgens 10 uur, Ds. W. A. Plug, van Eijerland, Texel. Julianadorp: 's Middags 8 uur, Ds. Brilmmer, van den Hoorn, Texel. Zendingsgebouw „Ster der Hoop" 's Avonds 8 uur, Openbare Samenkomst, Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur, Ds. H. Steen. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Ds. B. van den Berg. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur en 's ayonds 5.80 uur. Doopsgezinde Kerk: 'sMorgens 10 uur: Ds. D. Haars, van Nieuwe Niedorp. Luthersche Kerk: 's morgens 10 uur, Ds. van Amsterdam. J. H. Ledeboer, Leger des Hells (Spoorgracht 88). (Voor iedereen toegankelijk)^ 's Morgens 10 uur, Heiligingsdienst. 's Namiddags 3.30 uur Openluchtmeeting, b. h. Koningsplein, s Avonds 8 uur, Opwekkingssamenkomst en Verlossingsby eenkomst. Anna Paulowna 's Morgens 10.80 uur, Ds. O. O. de Kloet. Sint Maartensbrug. 's Morgens 10 uur, Ds. W. A. F. van Dijk. De overval te Bussum. Donderdag is door de justitie te Am sterdam de van den overval te Bussum verdachte F. Brummer in vrijheid ge steld. In de instructie, geleid door den rech- ter-commissaris mr. V. G. A. Boli, waar bij de verdachte, volgens de nieuwe be palingen van het Wetboek van Strafvor dering, door een verdediger, in dit, geval mr. Max Levenbach, werd bijgestaan, zijn niet minder dan tien getuigen" komen verklaren, dat de verdachte op den dag van den overval in de Boazbank te Bus- jum den geheelen dag in het woonwagen- Kamp aan de Hembrug heeft doorge bracht Zij noemden tevens de namen van tal van andere personen, die zulks eveneens konden bevestigen, en gaven, tot staving van hun verklaringen, aanwijzingen, die bij nader onderzoek volkomen klopten. Onder die omstandigheid achtten noch ie substituut-officier van Justitie, mr. D. tL S. van Lier, noch de rechter van in- jtruotie zich verantwoord, verlenging van len termijn der voorloopige hechtenis, die Donderdag afliep, bij de rechtbank aan te vragen. De diefstal bij de Haarlemsche bank. Donderdag heeft voor de Haarlemsche -eohtbank opnieuw gediend de zaak tegen J. O. M., verdachte in de zaak van den diefstal bij de Haarlemsche Bank. Zooals indertijd werd gemeld, werd op het kantoor der Haarlemsche Bank aan de incasso-afdeeling voor een betaalden wissel 2500 ontvangen, juist voordat de juffrouw die het geld ontving naar huis wilde gaan. Ze borg het geld in een trom mel, die in de brandkast werd geplaatst. Toen de juffrouw des middags terug kwam en de trommel uit de kast haalde, werd ze even naar de telefoon geroepen. T-oen ze daarna terugkeerde, was het geld verdwenen. In eerste instantie had het O. M. tegen verdachte 8 maanden gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis geëischt. De rechtbank had echter een nader onderzoek naar de verstandelijke geestvermogens' van verdachte gelast. Het rapport van de deskundigen con cludeerde, dat verdachte wel een psycho paat, maar niet ontoerekenbaar is. Voordat het O. M. aan het woord kwam, zei verdachte, dat hij vast hield aan de verklaringen den vorigen keer gedaan. Het O. M. handhaafde zijn eisch. Haagsche merkwaardigheden. De Residentie is een, merkwaardige stad. Ze heeft iets Amerikaansch door alle onbe- grensue onmogelijkheden, waarvoor inen hier ieder oogenblik komt te staan. Het eene werktuigen. Het is de politie nog niet t moment hoort men vah een heer, d.e er bekend, of het wellicht ook deze man is geweest, die den vorigen nacht in het gebouw van den Boerenbond zijn slag sloeg. Te Haaksbergen werd Woensdag op klaarlichten dag ingebroken bij den heer W. D. De dader wilde zich juist met een bedrag van f 600 verwijderen, toen hij daarin door den bewoner, die alleen thuis was en ziek te bed lag, werd verhinderd. De man ging er daarop zonder geld van door, maar sloeg even later toch zijn slag bij den landbouwer W. in de buurtschap Langelo, waar niemand thuis was. Ook hier wist hij een bedrag van f 600 buit te maken, dat hij zich echter niet meer Ten slotte werd ook nog op den Haaks- bergerweg onder de gemeente Lorineker ingebroken in een in aanbouw zijnde wo ning, waaruit verschillende gereedschap pen gemist werden. thuis een paar krokodillen op na houdt als een ander schoothondjes, dan weer van een paar oude dames, die louter voor haar ge noegen een vijftig katten thuis vertroete len en aankleeden naar de laatste muce. Sinds den hanen het kraaien en uen honden 's nachts het blaffen biji politieverorden.ng verboden Is, staat men in het Haagje voor niets meer. Het nieuwste snufje is de metamorphose van een politiebureau in een.café-res taurant! Dat is iets waarvan zeifs de Hage naars opgekeken hebben. Gok dit danken we aan het initiatief van den hoofdcommis saris, die door zijn reorganisatie niet aheen de brandweer, maar ook een aantal pol t e- bureaux finaal heeft opgeruimd. Vandaar dat deze bureaux nu op allehei wijzen In exploitatie worden gebracht. We hadden alreeds een bureau aan het Hu.y- genspleln in een meubelmagazijn zien ver anderen. Thans het beroemde wachthu s aan rv»nr»f oawlo r\r< orrvf Aprr^vwATYT "WPRTvVwvr Baldadigheid. Een gestolen ftets. Een gevonden damestasch met Inhoud. Paard op hol. Een slecht chauffeur. Een oneerlijk dienstmeisje. Een Jeugdige brandstichter. Vertrokken de families: 32-Jarige dame verdronken. Van politiebureau totad

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 5