ctr™1 Prins en de Prinses. Fruciefl op tijd, vijf minuten voor vie ren vertrok de trein. Geestdriftig Juich ten de menschen en de Koninklijke fam. vftrsuheen voor de vensters om nogmaals v/-ixaielijk tegen de menschen te wuiven. Photos Kom bezoek. Van het bezoek der koninklijke familie ift oen serie photoe in onze platenkast ge ëtaleerd. Deze zijn vervaardigd dloor bet Photo-persbureau „Helder" en verkryg- t.utr wij den boekhandel Duinker. Dobbehnanmenkrwartet ginter Nos*. Dir. A. J. Leewens. Ter inleiding van het 10-Jarig bestaan, hetwelk in dit seizoen op passende wijze zal worden herdacht, geeft bovengenoemd (meermalen bekroond) kwartet op Woens dag 22 September a.s. oen concert in de Nieuwe Kerk aan de Weststraat. Me j. Annie Hoogenbosch (sopraan) heeft hare medewerking toegezegd, terwijl het orgel door den direoteur zal worden be speeld. Het programma, dat uit den aard der zaak een waardig karakter draagt, bevat een keur van werken, welke weinig of niek zijn uitgevoerd. Zijn traditie getrouw, stelt-„Inter Nos" de entrée tegen populairen prijs open. Betreffende verdere bijzonderheden raadplege men de in dit blad te plaatsen advertentie. Stedelijk Muziekcorps. De prezen, die deze week door den Burgemeester aan het Stedelijk Muziek corps zijn uitgereikt, als zijnde behaald op het oonoours te Amsterdam, liggen eonige dagen ter bezichtiging in die eta lage der firma Harj er, Spoorstraat Chr. Jong. Ver. Spr. 0 10a. -C iDe zalen; van het jongelingsgebouw in de Spoorstraat zijn geheel geihetamorphoeeerd Wie. in de oude zalen wel eens een bezoek ■bracht, herkent ze nu miet meer. Weg zijn de kale witte muren, die een ongezellig cachet aan; het interieur gaven en het oude orgel, dat zooveel jaren) deinst deed, is ver vangen door een/ nieuw, met een diep en warm geluid. In Maart 1926 organiseerde het bestuur een fancy-fak, waarvan de baten bestemd waren voor een nieuw orgel en de restau ratie van het gebouwJDe bezoekers van het nieuwe gebouw kunnen zich ervan overtui gen, dat zij hun geld op de fancy-f&ix niet tevergeefs geofferd hebben. Nieuwe zalen in moderne kleuren, sym bool van den geest van friscbheid, die door waait den hoi van de J. V. De heer J. v. di Leek was de ontwerper van het chablon in groen, zwart en paars op gelen ondergrond. Het plafond is in zwart en lila uitgevoerd. De firma Tielrooy leverde het prachtige, 16 registers sterke orgel. De firma De Kok van do Dijkstraat voerde het schilderwerk uit. Het bestuur van de J. V. stelt, bfljkenB oen advertentie fa. dit nummer, een ieder fa de gelegenheid het gerestaureerde gebouw te béziv-fttigen. Ho fa noodtij. J >e i ligezetenen van onze stad, die eenige weken geleden fa de HeldersÖhe Courant lazen, dat fa het perceel' Langestraat 72 brand was ontstaan, waarbij de geleden schade niet door verzekering werd1 gedekt, hebben niet kunnen vermoeden wat dit be- teekeinde voor de bewoners. Zij zfjn oud en ■oven onder zeer behoeftige omstandigheden, doorda t de vrouw reeds lang bedlegerig is en de oude man als 'hersteld verpleegde var. ebn samrvtnrdohtir^; als los werkman schwuch tote verdient. Het is voor de oudjes onmo gelijk door eigen middelen iets aan te schaf ten. Zij hebben onvoldoende ligging en «r :jï gebrek aan het allernoodzakelijkste. 'Waar wij met dozen toestand bekend werden, voelden wij ons gedrongen onze shtdgenooten fa de gelegenheid te stellen bulp te bieden, die dringend noodig is en twijfelen niet, of aan onzen oproep zal door velen gevolg worden gegeven. Het Bureau van die Heldersche Courant is zoo welwillend zich voor de ontvangst van het geld beschikbaar te stellen, terwijl de heer D. de Graaff, conciërge van de Vak school voor iMeisjes, wonende Middenweg, zich wil belasten met afhalen en bezorgen van goederen, die voor dit behoeftige gezin kunnen worden afgestaan. Goedkoope trein. Donderdag reed er een goedkoope trein van Amsterdam tot Zaandam naar Helder. De trein, die in totaal 812 passagiers ver veerde, arriveerde hier te circa 9 uur. Of schoon het weer zich aanvankelijk niet zoo gunstig liet aanzien, klaarde het later geheei op en' in den namiddag was het zelfs mooi weer te noemen. In de verschillende inrichtingen, zooals „Duinoord", het Badhuis en „Dennenheu vel'*' was het wel merkbaar, dat er vreemde bezoekers waren Velen der Amsterdam mers hadden zich fa de diuinen en aan het strand, naar bet leek, zeer goed vermaakt, althans te oordeelen naar de opgewekte en vrooïijke gezichten. Voor velen 5 zoo'n dag een mooie cn goedkoope gelegenheid hun vrienden en kennissen eens te bezoeken. Ook fa de stad was het wel merkbaar, dlat haar zielental voor één dag met 800 was vermeerderd. De trein vertrok van hier om 8 u. 66, en vele familieleden en toeschou wers hadden zich tegen ddan tijd naar het station begeven, zoodat het vooral op den Parallelweg zeer druk was. Wlnkefnfenw*. De heer Hebhink, wlons kruideniers winkel met woouhuls enz. aan den Brakke- veldweg in Maurt'vun dit Jaar voor een groot duel afbrandde, heeft gisteren zijn weder gerestaureerde zaak heropend. De heer Hebhink heeft van de gelogenheld gebruik gemaakt om zijn winkel te ver- grooten? do noogere slijterij is vervallen on der? ruimte gedeeltelijk bij den winkel Rijkspostspaarbank. f Uit het Politierapport Woensdagmiddag werd er aangifte gedaan, dat van een bloemkweeker door een drietal kinderen een bed anjelieren is vernield. Woensdagmiddag kreeg een visscher uit de Oude Helder, terwijl tflj per rijwiel op het Ankerpark reed, een toeval, waar door faj kwam te vallen, zonderevenwel letsel te bekomen. Nadat hij weer bjj kennis was gekomen, werd hij door een agent naar het bureau Zuidstraat gebracht, vanwaar hij, na eenigen tijd vertoefd te hebben* met zijn vader, die hem verge zelde, naar huis kon vertrekken. Woensdag werd er door een bewoner van de Pr. Hendriklaan aangifte gedaan, dat dien middag uit het gereedscbappen- taschje van zijn rijwiel een aaiital ge reedschappen zijn ontvreemd. Donderdagmorgen werd er aangifte gedaan door een eigénaar van een aantal perceelen aan de Bothestraat, dat de achter die perceelen loopende straat ver moedelijk door kinderen is opgebroken. Donderdagmorgen werd er aangifte gedaan door een bewoner van de Molen straat, dat faj in de Spoorstraat met zijn motorrijwiel in aanrijding was gekomen met een petroleumwagen, waardoor de lantaarn van zijn motorfiets werd vernield. De aanrijding zal zijn te wijten aan het feit dat een auto, die voorden petroleum wagen uitreed, plotseling stopte zonder dat de bestuurder het daarvoor voorge schreven signaal gal. Vrijdagmorgen werd er naar het Paleis van justitie te Alkmaar overgebracht eer» man, die zich Donderdag aan het hoofdbureau, had gemold om zijn straf te ondergaan, waartoe hij was veroordeeld, en die deswege in het algom. Politieblad stond gesignaleerd. Proces-veTbaal werd opgemaakt tegen een bestuurder van een vracht-auto, die daarmede over het trottoir fa de Pr. Hendriklaan reeti. Verslag der Gemeentelijke Arbeidsbeurs over de maand Augustus 1926. Mannen. Aanvragen van werkgevers kwamen in om: 1 grondwerker, 1 handlanger-fitter, 2 hulp-brugwachters, 1 hulp-doodgraver, 1 ketelbik ker, 1 kelfaer, 1 kantoorbediende, 1 kleermakersleering ben. 18 jaar, 22 tosse-werklieden, 6 loopjongens ben. 18 jaar, 8 metaaldraaiers, 1 metselaar, 2 op perlieden, 1 smid, 1 smidsleerling ben. 18 jaar, 6 steenzetters ben. 18 jaar, 4 stokers, 10 steenbikkers, 160 transportarbeiders. 1 timmerman, 2 zeevissohera Totaal 127 personen. Aanbiedingen kwamen in van: 1 betonwerker, 1 banketbakker, 1 ban ketbakkersleerling ben. 18 jaar, 1 be diende groote vaart, 1 chauffeur, 1 con ciërge, 8 eleotriciens ben. 18 jaar, 1 foto graaf, 48 grondwerkers, 1 gasfitter, 1 kellr ner, 1 kok, 1 kappersbediende, 6 kantoor bedienden ben. 18 jaar, 1 keteLbikker, 1 kernmaker, 8 kleormakers, 1 kleermakers- leerling ben. 18 jaar, 1 loopknecht, 6 Loop jongens ben. 18 jaar, 1 licht-matroos, 1 loodgieter, 60 1 oase-werklieden, 5 matro zen, 6 metselaars, 1 metselaar-halfwas, 1 monteur, 6 opperlieden, 1 olieman, 1 rij- wlolherst'OU ersloorling ben. 18 juar, 1 soheepstlmmermansleerlfag ben. 18 jaar 10 wteenblkkers, 8 stokers, 4 smid-bonk- werkerstoerlingon ben. 18 Jaar, 2 schil ders, 1 stuurman, 1 smid-bankwerker, 2 struatmakers, 1 tuinman, 107 transport arbeiders, 1B timmerlieden, 8 timmermans- leerlingen ben. 18 jaar, 11 tremmers, 1 voeger, 1 vliegtulgraak er-houtbewerker, 1 voerman, 1 winkelbediende beu. 18 jaar, 1 zeilmaker, 2 zeevissohera. Totaal 82 personen Geplaatst werden: 1 grondwerker, 1 handlanger-fitter, hulp-brugwachteri), 1 hulp-doodgraver, 1 ketelbikker, 1 kleermakersleerlfag ben. 18 jaar, 22 losse-werklieden, 5 loopjongens ben. 18 jaar, 1 metselaar, 2 opperlieden, 1 smldsleeriing hen. 18 jaar, 6 steenzetters ben. 18 jaar, 4 stokers, 10 steenbikkers, 160 transportarbeider, 1 timmerman, 2 zee- visschers. Totaal 221 pensonen. Vrouwen. Aanvragen van werkgeefsters kwamen in om: 1 caissière, 2 conciërges, 10 dagdienst- boden, 11 dagmeisjes ben. 18 j., 1 dienst bode (intern), 1 keukenmeisje, 1 mangel- meisje ben. 18 jaar, 1 naaister ben. 18 j., 8 werksters, 1 winkeljuffrouw. Totaal 87 personen. Aanbiedingen Irwamen in van: 4 aardappelschilsters, 2 conciërges, 8 dagdienstboden, 6 dagmeisjes ben. J8 j., 2 dienstboden (intern), 1 kantoorbediende, 2 waschvrouwen. 15 werksters, 1 winkel juffrouw, 1 winkeljuffrouw ben. 18 jaar. Totaal 87 personen. Geplaatst werden: 2 conciërges, 2 dagdienstboden, 4 dag meisjes ben. 18 jaar, 1 dienstbode (intern), 1 naaister ben. 18 jaar, 6 werksters. Totaal 16 personen. GEMEENTERAAD. Heldersche Schoolvereenlging. Bij adres dd. 5 Juli 1926 verzoekt het Bestuur der Heldersche Schoolvereenl ging om overeenkomstig art. 72 der Wet medewerking te verleenen voor het tot stand komen eener vergrooting van het aan de genoemde Schoolvereeniging toe- behoorende Schoolgebouw aan de Vla mingstraat. Als reden der noodig geachte vergroo- Iting wordt door het Schoolbestuur opge geven de toeneming van het aantal leer lingen boven het maximum, waarvoor het gebouw bestemd werd. Het Schoolbestuur antwoordde daarop, dat een vergroo.ting met 2 lokalen werd gewenscht„ waarvóór dat Bestuur het meest geschikt acht de lokalen van de openbare scholen Nos. 11 en 14; welke onmiddellijk aan de schooi der Helder sche Schoolvereeniging grenzen, met de daarbij behoorende gangruimte. Wat be treft de vraag naar de toename van het aantal leerlingen, veroorloofde het School bestuur zich de wedervraag tot welk doeleinde deze vraag door ons was gesteld. Na ons antwoord, dat deze vraag was gedaan ten einde te kunnen beoordeelen of en in hoeverre de aangevraagde ver grooting noodig is. weigerde het School bestuur deze inlichtingen te verstrekken, omdat by K. B. van. 17 Augustus 1922, No. 33, is beslist, dat een -oordeel hier over aan het Gemeentebestuur niet toe komt. Het wil ons voorkomen, dat deze hou ding van het Schoolbestuur allerminst strookt met het door de Wet bedoelde overleg, en door dat Bestuur aan het aangehaalde K. B. een beteekenis wordt toegekend, die het niet kan hebben. Allereerst ziet het Schoolbestuur het verschil over het hoofd, dat bestaat tusschen oen algemeenen maatregel van bestuur en een K.B. als het onderhavige, dat slechts geeft een beslissing voor een bepaald geval. Maar afgezien daarvan, al zal een Gemeenteraad verstabdig doen bij zijn beslissing rekening te houden met een dergelijke uitspraak van de Kroon, een recht van het Schoolbestuur om inlichtingen te weigeren, die B. en W. voor de beoordeeling hunner aanvrage noodig oordeelen en waarvoor k priori Diet vaststaat, dat ze zullen leiden tot een afwijzende beschikking van den Raad, geeft een dergelijk K. B. zeker niet aan een bijzonder Schoolbestuur. Voorts ver geet, het Schoolbestuur, dat het bedoelde K. B. weliswaar een Raadsbesluit ver nietigde. waarbfj ondanks het feit der toename van het aantal leerlingen de medewerking werd geweigerd, maar dat daarmede niet is uitgemaakt, dat aan den" Raad elke contróle over de juistheid der beweerde feiten is ontzegd. Het is naar onze meenilug dan ook de stellige bedoeling van den wetgever geweest, dat bij het voorgeschreven overleg het volle licht op de voor den verbouw aan gevoerde motieven zou vallen. Nu dit overleg; door de eigonaardige houding vaa hei Schoolbestuur niet ten einde is gebracht en B. en W. over niet voldoende gegevens beschikken om de aanvrage juist ce kuunen doen beoor deelen, geven zij in overweging qf wijzend te beschikken oj) het verzoek der Hel dersche Schoolv eroeniging. Benoeming Vader en Moeder Verpleeghuis; Ouden van Dagen. In de ramlgvergjaderfag van 24 Augus tus j.L werden, overeenkomstig voorstel van B. en W., tot Vader en Moeder In het Verpleeghuis voor Ouden van Dagen be noemd J. de Wijn en echtgenoote. Bij schijven van 26 dezer deelden de benoemden mede, dat onvoorziene om standigheden hen noodzaakten de benoe ming niet te aunvaarden, In verband hiejmiedo beveelt het Buis gerlflk Armbestuur thans ter benoeming aan het echtpaar P. G. Duinker, wonende Van Galenstraat 4 alhier. B. en W. stellen voor tot benoeming dezer erihtel,laden over te Benoeming Directeur Hoofdaktecursua Nu zioh voor het oursusjaar 1926/1927 weder een voldoend aantal personen als cursist voor den Gemeentelijken Hoofci- aktecursus heeft aangemeld, stellen B. en W. voor, voor genoemd cursusjaar weder tot Directeur van dien cursus te benoemen den heer E. H. Bos. Bouw van 4# woningen Woningstichting. B. en W. schrijven aan den Raad: Op de Staatsbegrooting werden gelden uitgetrokken voor voorschotten: a. tot verbetering van de volkshuisves ting door krotopruimfag, en 'b. tot voorziening fa de behoefte aan eenvoudige woningen fa die gemeenten,, waar het particulier bouwbedrijf volslagen fa gebreke blijft; en voorts tot het verleenen van jaariyik- sche bijdragen tot dekking van 60 van het op de exploitatie der voor het onder a. omschreven doel gebouwde woningen te lijden tekort. Dit tekort mag niet meer be dragen dan 50.per woning per jaar, waarvan de helft te dragen door het Rijk, de wederhelft door de gemeente. Op grond hiervan hebben wij tem vorigen jare aan den Directeur van Gemeentewer ken opgedragen een onderzoek in te stellen naar de nog in deze gemeente aanwezige krotwoningen, ten einde hiervan een over-N zicht te krijgen. Uit de rapporten blijkt," dat 37 woningen als krotwoning moeten worden, beschouwd en die dus voor onbe- woönbaarverklaring fa aanmerking komen. In dit aantal zijn begrepen) 8 woningen, die reeids bij, vroegere Raadsbesluiten zijn onbe woonbaar verklaard, nJ. de woningen Bree- straat 69, 61, 63 en 65, Wachtstraat 37 en 39 en Bootsmanstraat 5 en 7. Toen ons de resultaten van dit onderzoek bekend warpn geworden, hebben wij aan stonds stappen, gedaan om te trachten voor deze gemeente een bijdrage fa het exploi tatietekort te verkrijgen ten behoeve van de ter vervanging van de onbewoonbaar te ver klaren woningen nieuw te stichten percee len. Hierop hebben wij van de Ministers van Arbeid, H. en N. en van Financiën de me- dedeeling ontvangen, dat tegen het verlee nen van zoodanige bijdrage voor 37 te bou wen woningen fa beginsel geen bezwaren bestonden. Wij hebben ons vervolgpns fa verbinding gesteld met de Woningstichting, welke zich bereid verklaarde zich met den bouw van eenvoudige woningen te belasten. Door haar zijn plannen ontworpen voor den bouw van 49 eenvoudige woningen. Hiervan zijn er 38 ontworpen op een terrein der ge meente tusschen de Vischstraat en den Ruljghweg en 16 nabij de Artiilleriestraat. Bij het plan Vischstraat-Ruijghweg is het ie bedoeling, dat de aan te leggen verbin dingsstraat tusschen de Vischstraat en den Ruijghweg met bdjbehoorende rioleerings- werken door en voor rekening van de Stich ting wordt aangelegd, doch «lat de voor die straat benoodigde grond gratis door de ge meente wordt beschikbaar gesteld, omdat zjj deze, fa bet- uitbreidingsplan opgenomen verbinding te zijner tfjd toch zou moeten aanleggen. 'Voor het laatste plan is door de Stichting bereids aangekocht het voormalig Militair Hospitaal. Van dit gebouw komt voor den bouw uitstekend te gebruiken afbraakmate riaal, terwijl een voor dit doel zeer geschikt bouwterrein wordt verkregen. Bii den opzet van dit plan is er op gerekend, dat de Bon selaarsweg wordt doorgetrokken naar de Artiilleriestraat, wat ook zeer in het belang van de bewoners van dien weg ia De kosten van bestrating zullen worden gedragen door de Stichting. Die van rioleering zullen ech ter voor rekening van de gemeente komen. Hiermede is gemoeid een bedrag van 900. Deze voorwaarde as niet te bezwarend voor de gemeente, mede niet, omdat een directe veuMnding van de bestaande rioleering in de Artilleriesfcraat en den Bonselaarsweg met een eivormig cementriool, ter vervan ging van bet oude bestaande gemetselde riool, dat na de bebouwing op een verkeerde plaats komt te Mggen, noodzakelijk zal blijken. De totale kosten van dit plan, me/t inbe grip van het terrein en alle te maken) wer ken (uitgezonderd dan <fle van de rioleering van het door te trekken gedeelte van den Bonselaarsweg) zijn ,door de Woningstich ting geraamd op 26.400^—. De kosten, per woning zullen volgons deze raming dus zijn 1650. Ten aanzien van dit plan is aangenomen, dat de kosten worden bestreden' uit het reservefonds nieuwbouw der Woningstich ting, hetgeen op het einde van dit jaar groot zal zijn 30.000. Uit de exploitatie- begrootingen blijkt, dat bü een huurprijs per week van 1j50 per woning het Rijk en de gemeente jaarlijks elk 25^— moeten bijdragen om een sluitende rekeninc te krijgen. De totale kosten van het plan Visohstraat- Ruijghweg zijn met inbegrip van de terrein- kosten en alle werken geraamd op rond 55.650.of 1686.per woning. Ook bij dit plan zou bfl een huurprijs van 1.50 per week en gelijke bij,dragen ais zooeven genoemd van Ryk en gemeente een slui tende exploitatierekening zyn fa maken. Nu zullen echtep die bijdragen, volgens de fa beginsel verkregen toezegging van de betrokken Ministers, voor slechts 87 wonin gen worden' verleend, zoodat in verband daarmede de te bedingen huurprijzen per week, om een sluitende exploitatie te ver krijgen, dooreen,genomen 1.75 zullen moeten bedragen, hetgeen èn door ons Ooi lege èn door het Bestuur dep Woningstich ting zeer goed mogelijk wordt geacht. Im mers zal van de 49 aanstaande bewoners zeer zeker een 1.2-tal wed in staat zHm een weke- ïykschen huurprijs van 2.60 te betalen. By den opzet van de exploitatdebegroo- tdng voor laatstgenoemd plan is er op ge rekend, dat de gemeente dien benoodlgden grond aan de Stichting zal verkoopen voor een prys van 1.— per <M\ Dezo prijs Is wel laag, dochi by het bepalen ervan moet in aanmerking worden genomen, dat zooals boven reeds is gezegd, de Stichting voor haar rekening aanlegt en rioleert de gepro jecteerde straat tusschen de Vischstraat en den Ruyghweg. De totale kosten zullen dus bedragen; voor het plan Artilleriestraat f 26.400 voor hot pian Vischstraat „55.650 Totaal 82.050 Hiervoor werd reeds medegedeeld, dat is aangenomen, dat de kosten van het plan- Artilleriestraat zullen worden gevonden uit hot» reservefonds nieuwbouw, voor het plan- Vischstraat moet de Stichting een leening sluiten groot ongeveer f 60.000, welke lee ning kan Ingaan 1 Janüari 1927. De aflos sing dezer leening kan worden verdeeld over een drietal jaren, in verband met het feit, dat de Woningstichting jaariyks ongeveer 16.000 voor nieuwbouw kan reserveeren. By het samenstellen van de exploitat'.e- begrootfagen is voor beide plannen aange nomen een afschrijvings-peroentage van 4.655. Dit percentage houdt verband met de exploitatie der overige bezittingon van de Stichting en' met de renlte, die zij voor haar uitgezette gelden kan bedingen. Het ge\<».g hiervan is echter, dat de Stichting voor het te leenen kapitaal geen hooger rente kan vergoeden dan 4 's jaars, om welke reden zy het verzoek doet, dat de gemeente naar het benoodigde kapitaal verschafte gedu rende 3 jaren tegen genoemden rentevoet. Tegen inwilliging van dit verzoek bestaat by ons geen bezwaar, nu de aflossing binnen evengenoemd kflrt tijdsbestek zal geschie- len. Volledigheidshalve zij hierbij nog aan- geteekend, dat de aflossing alleen dan op de voorgestelde wijze kan plaats vinden, als de thans bestaande voorschriften aangaande 'iet reserveeren van gelden voor nieuwbouw yan kracht blijven, waaraan wy geenszins twijfelen. He/t verlies, dat de gemeente op deze lee ning zal ïyden, zal by den gevolgden opzet beloopen, aangenomen, dat de gemeente zelf leent tegen een rentevoet van 6 over: 1927 500. 1928 f 350, en 1929 200, of totaal ÏO&O. Samenvattende stellen wy U voor mede te werken aan de uitvoering van de door de Woningstichting ontworpen plannen, en in verband daarmede de noodige besluiten te nemen. Aankoop voortuinen Prins Hendrlklaan. By schrijven van 20 Maart 1928 bericht te de Ontvanger dier Registratie en Do meinen aan B. en W., dat het Ryk in overweging had genomen om eenige vobr- tuinen, gelegen aan de Prins Hendrik laan, te verkoopen aan de eigenaren der daarachter liggende woningen. Alvorens daartoe over te gaan zou de Ontvanger gaarne vernemen of de gemeente gene gen was de geheele strook voortuinen te koop en. Daar door deze voortuinen een hoofdriool der gemeente loopt, zou by eventueële bebouwing veel last en nadeel ontstaan, redenen waarom B. en W. ver zochten een reeds geschied verzoek van een eigenaar tot aankoop niet in te wil ligen. Uit de hieruit ontstane correspon dentie biykt, dat, wanneer de gemeente niet overgaat tot aankoop, het Ryk zeer zeker tot partieele verkoop zal overgaan. In verband hiermede hebben B. en W. den grond laten taxeeren en stellen thans den Raad voor tot aankoop van het ge heele perceel over te gaan. De strook be slaat eene oppervlakte van 1761 M2., welke, tegen den prijs van 4.per M. eene uitgaaf zoude vorderen van f 7044, Pe voortoinen zyn in erfpacht by de eigenaren der peroeëlen tegen een totalen erfpachtscanon van 465.60 per jaar. Deze mag niet worden verhoogd. BalariswtJzlglng Gein. Reiniging. Met het oog op de voorgenomen reor ganisatieplannen voor de Gemeente-reini ging moet wyziging worden gebracht in de samenstelling van het personeel. De beltbaas J. Zwagerman zal den dienst met eervol ontslag verlaten. In verband met een en ander stellen B. en W. voor de zorg voor de paarden op te dragen aan den stalknecht P. Smit, die tevens de bri kettenfabriek en het kantoor op de belt kan schoonhouden. Het toezicht over den geheelen dienst kan worden opgedragen aan één persoon, Lc. den voorman, thans fa de stad werkzaam, die zal wor den bygestaan door den voorman op de belt werkzaam. De functie van dezen per soon zal geiykstaan met die van hoofd opzichter (opzichter) en ondergebracht in loon groep 8 der ambtenaren 2200. 2600.Door deze regeling wordt jaariyks pen bepsarfag verkregen van ruLm 2000. Het motortransportschip zal, behalve met den schipper, bemand' worden met den monteur-chauffeur, die den piotor moot verzorgen, terwyi nog een derde man als reserve-werkkracht mede zal uit varen. Den monteur-chauffepr wenschen B. en W. in toongroep IV te plaatsen, de reserve-werkkracht een vergoeding Van 1.per week te geven. Tenslotte wensoht de „kleinst moge- lyke meerderheid" fa het College den te- genwoordlgen opzichter fa de Donkere Duinen onder te brengen in groep IV van do loontabel voor de werklieden 88. - ~7 'wook), omdat huns in ziens deze functie niet hooger kan wor den gewaardeerd dan die van voorman tuinman der plantsoenen. Deze meerder- ü,®,u' twfindb den tegenwoordigen functionaris niet in salaris te doen aoh- toruitgaan, oen vaste persoonlijke toelage van 4.- per week willen toekennen. mto!s^hnis»en de »^rootst mogoiyke Jf »i»t den direc teur der Reiniging en de Commissie van iverlog dat de botrekking moet worden tebei r"' a 2 van d(> UH>II- ambtenaren 2000.-, 2400-—omdlat zyn werkzaamheden SÏT™ b0lf"^k d,(>eï het karakter dra- ff rwo, ambtonaarawork (n.l toezicht it nen) 011 hem geen vasten rSiïc wwd,en oPK^agen, zoodat lil'bijlage o»»*"»*"» aangetrokken, die 2.35 M. dieper is gewor den- De heer Hebbink heeft dus thans een flinke ruimte, en daar hij zich van de nieuwste maohines voorzien heeft kasregister, vleeschsnijmachine, enz. mag zijn zaak er zeer zeker wezen. Het vroeger door den architect Schuite maker gebouwde huis is door den architect Krijnen thans hersteld en de aannemers de Waard en Griek voerden de werk zaamheden naar genoegen uit. Het schil derwerk bezorgde de heer Hoogerduyn. Opgave uitsluitend betreffende het post kantoor Helder en zijne b(j- en hnlppostkan- toren over de maand Ang. 1926. Op spaarbankboekjes, uitgegeven aan bovengemelde kantoren, werd in den loop der maand ingelegd f 96.780.79 en terug betaald f 79.505.69 Derhalve meer inge legd dan terugbetaald f 17.276.20. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes be droeg 56. Door tusschenkomst dezer kan toren wferd ter Directie op Staatsschuld- boekjes ingeschreven een nominaal bedrag van f 2.900.en afgeschr. f 5.200.Der halve minder in- dan afgeschr. f2.300.—. Het aantal uitgegeven hieuwe staatsschuld boekjes bedroeg 2. Tot aankoop van Nationale Schuld ten behoeve van inleggers werd uitgeveerd 0 order, tot een nominaal bedrag van Hieronder 30 formulieren ad f 1.in spaarbankzegels van 5 cent en 82 formu lieren ad r 1.in spakrbankzegels van 1 cent (Schoolsparen). Woensdagochtend werd door iemand op het hoofdbureau een valsche gulden gedeponeerd, die h(j ontvangen had. Woensdagmiddag werd er door een bewoner van Tuindorp aangifte gedaan, dat zijn dochtertje dat Maandagmiddag op het trottoir aan den Brakkeveldweg liep, door een jongen die met zijn rijwiel op het- trottoir reed, is aangereden, waar door zij kwam te vallen en wonden aan het hoofd bekwam. Na omtrent deze aanvragq het advies te hebben ingewonnen van den Directeur van Gemeentewerken, ving het College het door de Wet gevorderde overleg aan, door het Bestuur der Heldersche School vereeniging schriftelijk te verzoeken om opgave van den aard en omvang der noodig geachte uitbreiding, alsmede in verband daarmede van de hoegrootheid der uitbreiding van het leerlingaantal, welke gegevens in de oorspronkelijke aanvrage niet voorkwamen.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 12