GEMENGD NIEUWS. I JULIANADORP. Een buitenkansje. De heer J. H. de Wit, wonende nabij de boerenplaats „de Schooten", had deze week het geluk met de inzending van Edelweisbonnen, enz. een der eersten te zijn, en werd hem daarvoor als prijs een heerenrijwiel toegewezen. De zeep was betrokken van den winkelier P. Constant alhier, alwaar ook thans het rijwiel cenige dagen als reclame zal zijn te bezichtigen. Voor den winner dus een mooi buiten kansje en voor den winkelier een onge vraagde mooie reclame. WIERINGEN. De Muziekvereeniging „Harmonie' gaf j.1. Donderdagavond opnieuw een volks concert in hare muziektent te llippoly- tushoef. Als altijd werd het programma keurig afgewerkt en klonk do muziek op dien heerlijken zomeravond prachtig. Een zeer groot en aandachtig luisterend pu bliek woonde 't concert bij. Van de mooie nummers werd genoten. Naar wij vernemen heeft de heer Jb Brouwer zijn in Polder Waard Nieuwland alhier gelegen bouwplaats, groot 28 H.A. uil de hand verkocht aan Mej. de Wed D. N. Mulder, te Elft alhier. TEXEL. 10 September. Vervolg van het 2e blad. Ook gisteren slaagden de feestelijk heden te Den Burg naar wensch. Wel was in den morgen de lucht droevig en onheilspellend, maar uot weer hield zich best en 's middags scheen de zon weer met warme stralen. Er was oen heel programma af te wik kelen, waarvan we geen uitvoerig verslag zullen geven, omdat de volksspelen vrij wel de gewone waren. In den voormiddag vermaakten de kinderen zich zeer met vaatje kruien, hardhoepelen, driebeen- loopen, enz. Dit geschiedde op het sport terrein, waar de muziek opluistering verstrekte. Te twee uur begonnen de volksspelen op het marktplein. Grootere meisjes heb bed hier aan hardhoepelen en tonrollen gedaan, de jongens aan tonruiteren, hoog springer en tobbesteken. Bij het laatste spel werd menigeen flink gedoopt, door den waterinhoud uit een tobbe over zich heen te krijgen., Dit wekte in hooge mate de lachlust van het talrijk publiek op. Later nog werd stoelendans gehouden, waarbij ooio menige lach weerklonk. Het nummer, dat altijd veel deelneming heeft, is het ringrijden met paard voor tweewielig rijtuig. Ook heden waren hiervoor 81 deelnemers. Mooie karretjes met lachende paartjes doen ook telkens het publiek meeleven, en steeds wordt zoo'n wedstrijd met welgevallen gadege slagen. Ook nu was dat het geval, 't Gaf een opgewekte levendigheid in het dorp. En de strijd is eigenlijk geen strijd, want de een weet niet hoe ver de ander ge vorderd is. De prijzen hierbij werden gewonnen door de volgende parenle pr. Geertrui Eélman en N. Kikkert; 2e pr. door J. Zijm Cz. en echtgenoote, en 3e pr. door W. T. Bakker Pz. en echtgenoote. De verschillende commissies voor al deze volksspelen hebben wel eer van het werk, dat alles goed was voorbereid. Dank mag hen zeker gebracht worden. Voor de winkelruiten zag men dikwijls troepjes menschen staan, om de opstal- lingen te bezien en te bespreken, want een veertigtal winkels hielden een étalage wedstrijd, waarbij het publiek zal uitma ken, wie de prijswinners zullen zijn. Elk kan een biljetje in een der bussen doen. waarop hij Vermeldt welke étalage hij het mooist vindt, tevens kan zoo'n stem- uitbrenger(ster) een f rijsje winnen, door te raden naar hot aantal stemmen, dat voor do bekroonde étalage zal uitgebracht worden. Ook deze wedstrijd staat in hetteeken van de belangstelling. Ten slotte willen we nog even aan dacht schenken aan een kleine tentoon stelling van foto's, die in de lunchroom Centraal gehouden wordt, 'tls de heer De Boer, lid van de Vennootschap „Sibo", die „mooi Texel" wil weergeven. De heer De Boer is evenwel nog maar korten tijd hier en heeft dus nog maar weinig foto's kunnen uitstallen, die op Texel betrekking hebben, doch deze zijn mooi. 't Zijn hoofd zakelijk wolken- en duinstudies en |deze getuigen van kunstzinnige gevoelens voor de mooie natuur en de prachtige wolken, die het eiland eigen zijn. We willen deze tentoonstelling beschouwen als een voor proefje van een meer uitgebreide, die later zal volgen en dan is succes stellig verzekerd. Moge die dan gehouden worden in den tijd, dat er veel bezoek op Texel is (Juli en Augustus). Dan zal zoo'n expositie zeker moer bevorderlijk zijn aan het vreemdelingenverkeer, dan de best behandelde gids. We willen nog even mededeelen, dat de entrée's op sport- en harddraverster- terrein op Woensdag j.1. f 1850 hebben opgebracht, zoodat alle kosten meer dan gedekt kunnen worden. Vóór het feest was al gezorgd, dat men een strop ver wachtte, doch zoo'n strop kan ieder wel eens hebben. En zoo ziet elk met genoegen op het feest terug en dit schenkt bemoediging voor een volgende maal. TEXEL. Deze week werdien van hier verzonden: 706 schapen, 15 varkens, 8 kalveren, 6 koeien, 18 paabden. De heer J. Bosje, Eierland, behaalde acte Tuinbouw L. O. H. d. S. te Midden- te Wageningen de Burgerlijke stand van Texel van 8 tot en, met 10 Sept. ONDERTROUWD: G. de Porto en O. A. Rür, O. de Marie en M. O. Mak GEHUWD: G. Michels en P O Dek- 0n M- S- J- Boot.v GEBOREN: Afina Petronella, d v P Mosk en H. Dekker. OVERLEDEN: Jan Zegel, 7Ü jaar, ge- huwd mot N. Geus. Gemeenteraad van Anna Paulowna, Openbare vergadering van den Raad) der gemeente Anna Pauiowna op Vrijdag 10 September 1926, des nam. te drie -uur, ten Raadhuize. oorzitter G. J. Lovink, b1 irgenieeetar secretaris de heer O. Keijzer. v oorz, deelt bij de opening mede, dat de noer Kussen wegens ongesteldheid afwe zig Is. Ito notulen worden daarop gelezen en goedgekeurd. a. bij Kon. Besluit dd. 18 Juni 1926 is op een beroep ingesteld door J. A. Fray te Helder, inzake Zijn aanslag in de pi. inkom stenbelasting dezer gemeente afwijzend beschikt; b. het besluit tot verkoop van een nood woning is goedgekeurd' bij besluit van Ged. Staten; c. het besluit tot het aangaan der geldiee- ning ad 48.400 bij de Algemeen© Frièsche Levensverzekering Mij. is goedgekeurd door Ged. Staten; d- liet bé*dutt tot bet aangaan van een rekeniiijg-courant-overcenlkoirist is goedge keurd door Ged. Staten; e. het besluit tot het bepalen) van bet be drag der zekerheid van den Gemeente-ont vanger op./ 7500 is door Ged. Staten goed gekeurd; f. bi) Kom Besluit van 21 Augustus jJ. is met ingang van 1 September opnieuw benoemd tot burgemeester de heer G. J. Lovink; van den heer Commissaris der Ko ningin kwam bericht in, dat hij op 30 Aug. jJ. de vereischte eeden heeft afgelegd; g. ingekomen is de rekening der GezomL heidscommissie over 1925, sluitende met een saldo van 912.84 en de begrooting voor 1927, waaruit blijkt, dat over dat jaar van deze gemeente een bijdrage gevorderd zal worden van 87.44; h. door de vereen, van Burgem en Secre tarissen in het Kanton Schagen) is verzocht deel te nemen aan het plaatsen van gemeen schappelijke publicatie's in de Schager Cou rant, waarop is bericht, dat geene mede werking kan Nvorden verleend, omdat de kosten in verband' met het belang bij! de woeste dier aankonddgingen ijètiokkeni, B. en te hoog vooikomen; Met den uitgever der Schager Courant, zegt Voorz., was in overleg getreden en deze was bereid, voor 1000 's jaars de publica ties op te nemen en' aan niet-abonmé's losse blaadjes toe te zenden. Het aantal van iedere gemeente in de kosten zal bepaald kunnen worden naar den omvang harer oublicaties en ten deele naar verhouding van het aantal inwoners. Voor onze gemeente zouden <fle kosten meer d&n 100 worden, terwijl zij ■thans ongeveer 50 bedragen. In beginsel zjjn we er dus niet voor, maar mochten alle overige gemeenten in het kanton er voor rijn, dan hebben wij wel zooveel sociaal ge voel, dat Anna f*aulowoa alleen1 zich niet zal terugtrekken. Wethouder Stammes zegt, dat bij kennis gevingen de betrokken steeds apart bericht ontvangen; hij meerit dan ook, dat hier ruimschoots voldoende wordt gepubliceerd en acht die blaadjes niet noodig. Ze moeten bovendien afzonderlijk betaald worden, zegt Voorz., evenals het porto. De vergadering :an zich, na nog enkele opmerkingen, met iet voorstel van B. en W. vereenigen. i. De waterkuip bij de verkochte noodwo ning 'is onderbands verkocht tegen een prijs van 36; k. de gemeeriterekening over 1924 is bij besluit van Ged. Staten did'. 1 Sept. geslo ten; in verband hiermede wordt voorgesteld over te gaau tot vaststelling opnieuw van de vergoeding 10.46 per kind; toegekend aan de bijzondere scholen overeenkomstig het bepaalde bij art. 101 der Lager Onder wijswet 1920. De verordening wordt daarop ingetrokken en opnieuw vastgesteld De heer K. Keuris, rapporteur der Com missie voor het nazien van de rekening der gemeente over 1925, verklaart, dat alles vol komen in orde was bevonden en adviseert tot goedkeuring. De eindcijfers waren: Gewone dienst: Ontvangst 164.878.94", uitgaaf 154.956.02", batig saldo 9422.92. Kapitaaldienst: Ontvangst 79.011.84, uitgaaf 79.000, batig saldb 11.84. Rekening van het Burgerlijk Armbestuur: Ontvangst 16.272.86, uitgaaf 16Ü72.86, saldo nihil.. Rekening van het Electriciteitsbedrijf: Gewone dienst: Ontvangst 35.780.49, uit gaaf 34.134.60, batig saldo '1645-89. Kapitaaldienst: Uitgaaf 10.943.05", ont vangst 8997.95, nadeelig saldo 1945.10". ■De rekening wordt dienovereenkomstig met algemeene stemmen vastgesteld. Volgt aanbieding der begrooting voor 1927. Deze sluit in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van 151.026.72". De opbrengst voor plaatselijke inkomstenbelasting is daar bij weer op 50.000 geraamd 57.000 7000 kwade posten), terwijl de post on voorziene uitgaven) is uitgetrokken op 8475.10" en het beginsaldo bedraagt 9422.92". Een verzoek van Ttu Wijnker om vergoe ding in reiskosten ingevolge art. 13 der La ger Onderwijswet 1920 wordt ingewilligd, overeenkomstig de vroeger vastgestelde regeling. Het opmaken van een aanbeveling voor Md van het Oolleire van Zetters wegens het aftreden van den heer Stammes en het niet meer iq aanmerking wenschen te komen van deni heer Wiggers, geeft tot heel wat her stemmingen aanleiding. Eindelijk komt de aanbeveling toch tot stand en luidt: 1. D. Stammes, plaatsvérv. W. Komen; 2. D. Lubbert, plaatsverv. J. v. d. Ham. Ingekomen is een verzoek om medaille en deelneming in bet Waarborgfonds voor de te houden tentoonstelling van bolgewassen te Alkmaar. Daar de bloembollen teelt voor Anna Pauiowna van groot belang is stellen B. en W. voor om een gouden medaille te geven en deel te nemen in het Waarborg fonds voor 50. Goedgevonden. Een verzoek van P. van der Voort om vermindering van schoolgeld wordt inge willigd. De instructie voor den Gemeente-Ont vanger wordt op enkele punten nader ge wijzigd. i iB. en W. doen bet voorstel tot huiur en inrichting van' een terreintje aan den La gendijk, om te kunnen dienen tot stand plaats 'der woonwagens. Het Polderbestuur is genegen dit te verhuren voor 20 per jaar, onder voorwaarde, dat het behoorlijk afgebekt wordt. Besloten! wordt om op dit aanbod in te gaan en het perceel met de minst mogelijke 'kosten voor zijn bestem ming geschikt te maken. Het moet niet zóó worden gemaakt, zegt Voorz., dat we alle woonwagens van het Noorderkwartier bier krijgen. 1 Ingekomen is een adres der afd. Anna Pauiowna van den Modernen Landarbeiders- bond om maatregelen te treffen' tot bestrij ding dor werkloosheid. Voorz. zegt, dat, nu de bloembollencultuur er minder goed voorstaat, terwijl de Zuider zeewerken hier ter plaatse grootendeels vol tooid zijn, ook door B. en 'W. reeds aan de werkloosheid was gedacht. Spreker had zich tot den Dir.-Generaal gewend, noemt een en ander dat voor werkverschaffing in aan merking zou kunnen komen en deelt mede/ dat het Dag. Bestuur zich voorts tot Ged. Staten heeft gewend en als steeds met bet Polderbestuur lu overleg zal treden. Dé heeren Van deitf Berg en Van der Ham danken B. en W. voor hetgeen in deze richting reeds door ben gedaan werd1 en de laatste noemt nog eenfige werken, die uitge voerd zouden kunnen worden. Op een verzoek van de ver eend ging „Het Witte Kruis" om een bijdrage van één cent per inwoner voor de exploitatie van ontsmet tingsovens wordt goedgunstig beschikt. Volgt, vaststelling van voorwaarden voor openbaren verhuur bij inschrijving van het terreintje naast het Raadhuis. Bjj de rondvraag feliciteert de heer Ko men den Voorzitter met diens herbenoe ming en voegt daaraan nog een en ander toe, dat wi,j moeilijk verstaan konden1, waar op Voorz. spr. dankte en verklaarde, zijn best te zullen doen In het belang van de Gemeente. De heer Van den Berg klaagt over den vreeselijken stank van de spoorput bij het station. Spr. weet die niet, maar heeft wel eens gehoord, dat er van alles ingegooid wordt. De visch gaat er in dood. Ook wethouder Lubbert verklaart, dat de stank daar soma vreeslijk i». Hij meent echter, dat door het wegsteken van 1 meier rietgewas heel wat verbetering zou aan te brengen zijn. Voorz. belooft er met het Polderbestuur over te zullen spreken. Hierna sluiting. (Binnenland) VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van B September. Die Jufrronw moeten we nader spreken. Eén dienstbode uit onze woonplaats was verzocht op de boetebank plaats te nemen, omdat zij zich had schuldig ge maakt aan diefetal van beddegood, ten nadeele van een familie, waar rij had ge diend. De politierechter had haar per soonlijk op rijn five o'clock tea verzocht, maar de juffrouw had aan dezen wensch, eigenlijk een bevel, geen gehoor gegeven. De zaak is daarom 14 dagen aangehouden en de onwillige jonge dame zal alsdan door een cavalier, in den persoon van een politieman, zeer officieel worden voorge leid. Geen goede manieren. Een Amsterdamsche koopman had zich in Casino vergeten door een 80-jarigo dame, wiens tegenwoordigheid hem scheen te irriteeren, 'n duchtige slag in het ge laat te geven. Hij stond heden voor het feit terecht en beweerde dronken te zijn geweest. De mishandelde schoon e trad op als getuige en gaf blijken van hare echt vrouwelijke vergevingsgezindheid) door het gebeurde zoo zacht mogelijk voor te stellen, zoodat de ongalante ridder er zeer goedkoop af kwam, n.L met 15 piek boete of 15 dagen. Dat rijn dure Befhebberfjen. Een Heldersch ingezetene had zich al te rijkelijk gelaafd aan het Schiedammer vuurwater, zooals uit zijn gedragingen werd kenbaar gemaakt aan een agent van politie. Deze beijverde zich om zjjn in structies op te volgen en den beschonkono in arrest te stellen, wat ook gebeurde, doch eerst na krachtig verzet. Eon dergelijk verzetje is echter niet aanbevelenswaardig en werd den schul dige aangerekend met 20 gulden boeto of 20 dagen. Trek maar aan het touwtje en de wieg zal gaan. Als laatste verdachte van déze lange zondaarsrij kregen we 'n arbeider uit Wieringen, wion men diefstal van een groot kabeltouw in de schoenen hadi ge schoven. De man kwam met reuzekracht op tegen deze veronderstelling, maar hij kon het echter tegen de getuigen niet opboksen. Groote woorden zonder bewijzen zijn vrij wel waardeloos en het duurde niet lang of de man op de zondaarsbank werd schul dig bevonden en veroordeeld tot 25 boete of 25 dagen. De keetbaas G. J. v. d. M. te Wieringen, thans gedetineerd, werd1 heden ter zako het toebrengen van zwaar lichamelijk let sel, den dood tengevolge hebbend, veroor deeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Het beroep op noodweer werd' verworpen. Voortgezette verduistering in dienstbetrekking. Donderdag beeft het gerechtshof te Am' sterdam uitspraak gedaan in de zaak tegen den 2&Hjarigen bankbediende J. de H., die door middel van een telmachine bij' de bank instelling, waar hij werkzaam was, een be drag van 100.000 verduisterd heeft. D« Vierde Kamer had den verdachte veroordeeld tot twee en) een half jaar gevangenisstraf met aftrek van drie maanden gevangenis straf. Van dit vonnis was-de verdachte in boo- ger beroep gegaan: het hol, van oordeel, dat, ofschoon de verdachte op ernstige wijze mis bruik heeft gemaakt van vertrouwen, hij niet geheel ten onrechte appèl1 heeft aange- teekend. Het vonnis der rechtbank werd vernietigd en de verdachte werd veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met hftrek van 6 maanden voorloopige hechtenis. Groote brand te Losser. Donderdagochtend heeft in de buurtschap De Zoeke onder de gemeente Losser een hevige brand) gewoed, Het vuur is ontstaan door tot dusver onbekende oorzaak in de bakkerij van den heer Dijkhuis. De bakkerij en de zich daarin bevindende machineriën zijn een prooi van de vlammen geworden. Ook een groote schuur werd door het vuur aangetast en stond spoedig In lichte laaie. En vervolgens hebben de vlammon zich ook meegedeeld aan een belendend' huis, bewoond déor den heer Leemreis. De schuur alsmede het woonhuis zijn tot 'den grond toe afgebrand. Do brandweer heeft de grootste moeite gehad om het aangrenzende café van den heer Essenhuis, aan wien ook de ver brande perceelen toebehooren, te behouden. ■Alles was verzekerd. Trambotslng te Utrecht Geen ^persoonlijke ongelukken. In dé Biltstraat te Utrecht heeft Don derdagmiddag een botsing plaats gehad usschen de Zoister train en oen tram van lijn 4, die uit de Poortstraat kwam. De motorwagen ontspoorde en kwam dwars op de rails te staan Er zijn geen persoon lijke ongelukkon gebeurd, doch het tram- veakeer werd ernstig gestoord. Een mo torwagen van lijn 2 heeft het ontspoorde tramrijtuig weer op de rails getrokken. Verdronken. In den' nacht van Woensdag op Don derdag is aan boord van een der uit VLis- singen uitvarende Arnemuidsche vis- schersscheepjes een 19-jarige jongen door een duizeling bevangen en over boord ge slagen. Hoewel het kalm weer was, kon hij niet worden gqred. Zijn lijk is nog niet aangespoeld. „De luitenant*" gearresteerd. Door de marechaussee te Grave is ge arresteerd een berucht oplichter, zékere O. van P„ 30 jaar en ongehuwd, bij de politie In ons land bekend ais „de luitenant", om dat hij zich tijdens de mobilisatiejaren meer malen in de uniform van luitenant ver toonde en dan. fourage aankocht zg.n. voor het leger. In den laatsten tiid na zijn ontslag uit de gevangenis op 30 Juni jJ. gaf hij zich uit als bouwkundige en wist zich onder bedrie- gelijke voorgevens te Gouda en Dordrecht logies te verschaffen, waarom dan ook in die plaatsen zjjn aanhouding gevraagd werd. Te Grave had hij onder den naam De Leeuw hij den directeur van Van Gend en Loos onderdak gevonden, voorgevende ais inspec teur van de internationale betonmaatschappü controle te moeten uitoefenen op de werken voor de brug over de Maas te Grave van de firma Stulèméyer. (Met de familie waar hij thans inwoonde was hij reeds zoo vertrouwd, dat hij ook daar wat geld wist los te krijgen. Donder dagochtend is hij paar het huis van bewa-, ring in Den Bosch overgebracht. Van een vrachtauto geslingerd. Te Delft os Woensdagavond omstreeks 8 uur de 35-jarige groentenkoopman J. Bos, uit de Westerstraat, op de BumenwatersJoot van een vrachtauto geslingerd. De man kreeg een schedelbreuk en werd in hoogst zorgwekkenden toestand naar het gasthuis vervoerd. Botsing tusschen vrachtauto en tram. Donderdag had! te Mamelis, gemeente Vaals, een botsing plaats tusschen de vrachtauto van den -heer Kuypers uit Hol- zet en die stoomtram van Vaals naar Gul pen. De vrachtauto werd omvergeworpen, waarbij do inzittenden eenige lichte ver wondingen bekwamen. De marktproduc- ten, waarmee de auto geladen was, vlo gen over de straat, waarbij een groote hoeveelheid) eieren brak. Hoogloopende twist tusschen twee zwagers. Te Overhoven bij Sittard raakten Donder dag de zwagers P. en O. in twist over het verdeeleu van een stuk grond' uit een nala tenschap. Hiierbü werd ook van het mes gebruik gemaakt en stak O. zijn zwager ver schillende malen in den rug. P. werd zeer ernstig gekwetst naar het in de nabijheid gelegen klooster overgebracht, waar genees kundige hulp kon worden verleenld. O. is door de marechaussee gearresteerd. Men vreest, dat P. het leven er bij in zal schieten. (Buitenland.) Typhus te Hannover. Tachtig gevallen geconstateerd. Volgens oen officieel© medledeeling zijn de laatste dagen te Hannover 80 typhus- gevallen geconstateerd. Tot dusver zijn twee personen overleden. Spoorwegongeluk: ln Thurlngen. VU! goederenwagens van den dijk gestort Op de spoorlijn Erfurt—Ritschenhau- sen, nabij Plaue, zijn twee goederentrei nen, door het loslaten van een koppeling, op elkander gebotst. Vijf wagens zijn van een hoogen dijk gestort Twee hulptrei- nen zijn naar de plaats-des onheils ver trokken. Het staat nog niet vast of er slachtoffers zijn. De materleele schade is zeer groot Een vrouwelijk rooverhoofd gepakt Agnes Nolan, een meisje uit Ohicngo, dat het hoofd was van een bende ban dieten, die haar blindelings gehoorzaamde, is dezer dagen in den val geloopen, dank zij verraad van een haror leden. Do bendo had een aanslag beraamd op do kantoren van de tram, die boven een romiso go- legen waren. Zij verscheen in auto's bij de remise en,hield hot aanwezige perso neel met revolvers in bodyang, terwijl eenige leden de kantoren gingen nasnuf felen. Plotseling zag de bendo zich ochtor door politie-agenten, die aohter een muur verscholen waren geweest, omgeven. De politie schoot en doodde drie man van dó benden, terwijl verscheidène anderen gewond werden. Agnes en de overige bandieten werden na een heftig hand gemeen overmeesterd en naar hot huis van bewaring overgebracht. Agnes droeg den bijnaam van de ko ningin der roovers. De aanslag btj Lolfèrde. Gisterenmorgen had de confrontatie van de beide daders van den spoorweg- uanslag bij Leiferde plaats. Behalve Willy Weber en Schlesinger worden ook nog de zich in hechtenis bevindende broer van Willy Weber, Waltor, en eerstge noemde bij elkaar gebracht. Daarbij kwam het tot dramatische scènes; Walter Weber brak in snikken uit en kon eerst geen woord uitbrengen. In tegenwoordigheid van zijn broer en Schlesinger vertelde Walter vervolgens, wat hij van het plan tot den aanslag had afgeweten. De bandleto met hot afgeknipte haar. De Londensche politie blijft ijverig in de weer om de bandieto met het afge sneden haar op te sporen, die met haar auto.telkens aan haar waakzaamheid is ontsnapt. Verscheidene malen, zoo ver zekert men, zyn de speurders haar dicht op de hielen geweest en haar identiteit staat thans vast, maar zij heeft zeer vele vrienden in de misdadigorswereld, om haar te beschermen. Zij is pas gezien in de buurt van de Elephant and Castle, maar toen <fo speurders daar kwamen, was zij alweer verdwenen. Nachtelijke patrouilles kijken ook scherp uit en de politie houdt voortdurend auto's aan. De politie vertrouwt stellig haar spoe dig in handen te zullen krijgen en voor spelt, dat men, wanneer zij voor den rechter verschijnt, van Verschillende sensationeele ontsnappingen te hooren zal krijgen. Een zonderling verzoek. Dezer dagen ontving de Berljjnsche recherche een briefkaart met het verzoek van den schrijver, een zekeren heer Leo Blankenstein, om hem te arresteeren, daar hij zich geld had toegeëigend en zijn geweten hem kwelde. Hetjeek hem echter niet raadzaam zelf naar een politie bureau te gaan om zich aan te geven. Daarom verzocht hij de recherche vrien delijk om zoo goed te willen zijn den volgenden morgen om negen uur in do wachtkamer vierde klasse van het „Pots- damer Bahnhof" to komen en hem ge vangen te nemen. Het verzoek ging vergezeld van een nauwkeurig signalement. Bij navraag bleek, dat te Hamburg eon accountant van dien naam gezocht werd wegens verduistering van 5000 M. Eenige rechercheurs begaven zich op het aangegeven uur naar de wachtkamer en vonden inderdaad den man rustig zitten wachten.' Na een kort vriendschappelijk praatje begaf het gezelschap zich naar het politie- bureau. 40.000 schadevergoeding voor afgeknipt haar. Een. meisje uit Boedapest heeft 40.000 schadevergoeding géfeischt van haar kapper, omdat' hiji heur haar kort geknipt had,' in plaats van het te shamponeereni, zooals rij hem gevraagd had. Het meisje was met haar jongenskopje allesbehalve ingenomen. Het had dan ook droevige gevolgen voor haar. In d© eerste plaats wérd' zij uit haar betrek king ontslagen, omdat haar patroon geen jongenskopjes onder zyn vrouwelijk perso neel dulde en bovendien had een jongen, met wien zij hoopte te trouwen, haar daarom in den steek gelaten. De kapper verklaarde', dat hij in een vlaag van verstrooidheid het haar had afgeknipt. Parijs—Blarritz ln oen open rijtuig. Een maand- geleden riep eon natuur lijk schatrijke Amerikaan op hot Ven- dómepletln te Parijs een opon rijtuigje aan, een der laatst overgoblevone uit een voorbij tijdperk. „Koetsier, naar Biarritzi" Wat? „Naar Biariz, zeg ik!" Amerikaan en koetsier werden het eens en vertrokken. Zij zijn ook aangekomen, want Woensdag hield te Biarritz niet ver van liet strand eeni Parijs*-!] open rijtuigje stil. Er stapte een Amerikaan uit, die den rit van 800 kilometer betaalde. Tevens be taalde hij voor den terugrit. Hoewel Biarritz, zegt de „Petlt Parislen"r met blad waaraan we dit berichtje ontljeyen, gewend is aan de beminnelijke buitensporig heden van zijn bezoekers, had de Amerikaan met zijn Victoria uit Parijs toch een aardig succes. Muzlelwereeniglng „Ilarwonlo De Volksfeesten te Den Burg. Mededeelingen:

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 13