GEMENGD NIEUWS I (Buitenland). Ben aanvaring. Het Hdbl. v. Antw. schrijft: Hen Engelsob stoomschip, geladen met steen, kwam uit de richting van Terhagen gevaren, en hield koers naar de open staande netbrug over de Rupel. Een Nederlandsche tjalk, toebehoorende aan chippers, was bij gebrek aan wind ge dwongen te laveeren, om door de brug- opening te kunnen varen. Alhoewel de schipper, vrouw en knecht, die aan dek waren, evenals de talrijke aanwezigen op de brug door alle moge lijke en onmogelijke teekens den stuur man van bet nog verwijderde Engelssohe schip opmerkzaam maakten op het ge vaar, veranderde deze noch zijn richting, noch zijn snelheid, met het ongelukkig gevolg, dat hij de tjalk op de hoogte van het zwaard van het Bchip pletterde tusschen den kop van zijn vaartuig en de steigers der brug. Dank zij de veer kracht der steigers, werd het houten schip niet geheel vermorzeld. Het ver toonde een groot lek. De knecht was er in geslaagd iijdig in een bootje te sprinjgen, de schipper en diens vrouw werden, door den schok, echter op het dek geslingerd en kwamen met den schrik en lichte kneuzingen vrij. De stoomer bekommerde zich noch om de stoffelijke schade, noch om mogelijke slachtoffers en zette onverstoord 'zijn koers voort. De tjqlk werd, door toedoen van be- reidwilligen en hulpvaardige schippers, door een paar schepen naar den wal gebracht te Bosm. Tan eea dioode, düa leefde. De Daily Chronicle bevat de volgende vermakelijke geschiedenis van vergis singen: le Tooneel. Een man. die zeer veel gelijkt op den heer Hilder, de held dezer historie, wordt stervende op straat ge vonden. Hij sterft In het ziekenhuis en zijn linnengoed draagt het merk van dezelfde wassoherij als den heer Hilder bedient. Zoo komt de politie er toe den doode voor Hilder te verslijten. Zij scharrelt eèn vriend van Hilder op, die het lijk als dat van Hilder herkent. Er wordt een acte van overlijden ten name van Hilder afgegeven. 2e Tooneel. Het „lijk" brengt intusschen een genoegelijken avond in de stad door met zijn meisje. Hun beider afwezigheid draagt tot do verwarring bij. Se Tooneel. Een agent, naar Hilder's huls gezonden om de huisgenooten op het treurig nieuws voor te bereiden, vindt niemand thuis en wendt zich tot een buurman. Deze versohaft hen het adres van Hilder's meisje. Een agent, die daarheen gezonden wordt, deelt het nieuws mee aan don conciërge, die de zuster van het meisje verwittigt, dat zich naar het hospitaal begeeft en het lijk herkent. 4e Tooneel. Het meisje, tot de deur toe door haar verloofde weggebracht, komt thuis en hoort het droevige nieuws. Zij loypt nacv de hoek van de straat en verwittigd den agent, die daar op post staal.. dat het verhaal op een misverstand meet berusten, waarop deze brave amb tenaar antwoordt; „Het lijk is officieel herkend. Bont U er wel zeker van, dat o ni et met den verkeerde uit bent geweest fö Tooneel. De heer Hilder brengt den naeht door als officieol lijk, daar de be trokkenen er niet in slagen met elkaar in contact te komen ore het misverstand op te helderen. 6e Tooneel De volgende ochtend. Do heer Hilder, betreurt door zijn buren, veipchlint in zijn tuin Het meisje van daarnaast deukt een geest te zieu en *!ucht verschrikt het huis binnen. Uit leggingen volgen. 1 7e. Tooneel. Op het politiebureau. De heer Hilder houdt vol, dat hij niet dood is. Heftige redetwist met den ongeloo- vigen inspecteur. De heer Hilder ver schaft bewijzen om „een schijn van waar achtigheid te geven aan een stout eu onovertuigend verhaal". Het gordijn valt als de inspecteur den heer Hilder welkom heet bij den terugkeer uit zijn offlcieele graf. Tweehonderd gedresseerde beesten verbrand. Dinsdag is te New-York brand' uitgebro ken in eeh huis in de 46e Straat, waar ge dresseerde diereru gehuivest waren. 'Meer dan 200 dieren zijn omgekomen. Tot de om gekomen, beesten behooren twee kangoeroes, waarmee de temmer Oollins boksvoorstel- lirigcn gaf. Oollins was het brandende ge bouw kigesneld om de kangoeroes te red den; men, vond later zijn lijk laast die van zijn beesten. De eigenaar van een tiental honden moest met geweld belet wordqn het getouw binnen te gaan en een neger, aan wie twee 'beien waren toevertrouwd, tracht te tevergeefs door den rook in het huis te komen. Hij moest later naar een ziekenhuis gebracht worden. Behalve de reeds genoemde dieoren zijn xtog 60 honden; verscheidene katten, een den, kippen en duiven omgekomen. Een k at sprong uit een raam van de vierde ver dieping en kwam op haar pootje» terecht. Drie honden werden, toen de braDÖ ge- bluscht was, levend, doch dood olijk ver schrikt, ontdekt op den beganeni grond, ver scholen onder een hoop rommel. TEXEL. Volksfeesten te Den Bom. 8 September. Dinsdag werden heel wat weervoer spellingen gedaan. De baromet» i liep oen weinig terug en de luoht zag grijs, zoodat het heden wel een regendag zou zijn. De weerprofeten hadden bet echter glad mis, want 't heden gehouden feest, dat aan de paardensport gewijd was, w6rd begunstigd door het mooiste weer, dat zich denken laat. Den geheelen dagsoheen de zon zonder al te veel warmte te geven. In de heldere lucht klonken de tonen van Tezels Fanfarecorps den ganschen dag keurig op. De stroom van feestgangers was dan ook groot, op de verschillende terreinen bewogen zich vele hondorden menschen, waaronder ook velen van den vasten wal. Te 10 uur ving het concours hippique aan op het sportterrein, waarom een haag van toeschouwers. Eerst reden éónspannen om prijzen van f 25, f 10 en f 5 of medailles ter waarde van de prijzen. Deze werden behaald met „Uphonia" van den heer O. A. Witte, „Frida" van den heer Joh. Kikkert en „Freeka" van den heer N. J. Schumaker. Bij het nummer aangespannen hengsten werd een prijs van f 10 gewonnen met „Adjudant Capenor" van den heer Joh. Kikkert en een van f 5, met „Beppo" van den heer Nic. Dros. Alsnu volgden tweespannen, de heer C. A. Witte won wederom den eersten prijs f26 met een vos-merrie en een bl. schimmelmerrie, de heer O. Boersen ver kreeg den tweeden prijs f10 met twee mooie bruintjes en de heer Joh. Kikkert den derden prijs met „Kora" en „Victor", terwijl aan aen heer O. de Wit een prijs van het bestuur werd toegekend voor zijn prestatie met „Nora" en „Frits' Nadat de Paarden-sportvereeniging ter opluistering een voorstelling in het carrousselrijden met 12 paarden had ge- geven, wat een mooien indruk gaf, volgde nog springconcours om prijzen van f 26, f 10 en f 5, welke gewonnen werden door de heeren Joh. Kikkert met „Kora", Jb. Prins met „Victor" en BL van Boven met een bles-ruin. Dit was hier een ongekend nummer en vond veel bijval. De Jury bestond uit do heeren E. Noordijk, Burg, Texel, N. Schermerhorn, Alkmaar, N. Zeeman, Noord-Scharwoude, G. Visser, St. Maartensbrug en O. A. Waiboer, Wieringerwaard. Te twee uur werd een harddraverij gehouden op de korte baan. Hieraan namen 8 harddravers deel. De eerste prijs f 300 werd gewonnen door „Silent Nancy", afstand 816 M., van Th. Smit, te Alkmaar, de tweede prijs-f 125 door „Maggy Henry", afstand 310 M., van Jn. Schoon, te Medem- blik, de derde prijs f75 door „Harrold", afstand 805 M., van J. Prinse, te Zaandam en de vierde prijs f 25 door „Barones", afstand 295 M., van D. Mareos, te 't Zand. Ook /hier was weder een zeer groot getal personen aanwezig, die zich na afloop bewogen door de dorpsstraten en zich verzamelden op het marktplein, waar een zweefmolen en eenige tenten aan wezig waren en de café's een druk bezoek hadden, ook later voor den dans. Zoo is de eerste dag schitterend ge slaagd. De tweede dag zal meer gewijd zijn aan verschillende spelen voor jpn- gare menschen, terwijl ook een ring- rijderij met paard en kar gehouden zal worden. SCHAGEN. Op de Schager markt was do toestand iels ruimer. Groot was de aanvoer van runderen en wolvee. Bij de runderen was echter weinig le kwaliteit aanwezig. Deze werd betaald met f 1.06 k f 1.06 per K.G. De 2é en 8e kwaliteit was vrij algemeen niet slacht-rijp. Het kwam ons vreemd voor, dat bij een overvloed van gras, zooveel onrijpe runderen aanwezig waren. Onze zegsman veronderstelde, dat het een gevolg was van de vrees, dat de mindere soort koeien nog meer zouden dalen. Voor 2e kw. werd 10.80 10.90 betaald, voor de 8e kw. 10.60 k 10.75. De handel in bedrijfsvee waa bijzonder stug. Graskalveren en pinken, die om dezen tijd reeds aangevoerd worden, ont breken nog geheel. Men durft wegens den toestand, niet in voorkoop nemen, uit vrees voor verlies. Op de markt was mede een groote mate van wolvee. De jonge vette schapen noteerden 80 84 gld. Wel werd er een koppeltje verkocht voor f88.50, maar dat maakte eene uitzondq- ring. Hun gewicht werd geschat op 140 pond. SInahtlammeren f 22.f 24. weide lammeren 115.— 120.—, handel traag; varkens met te korten aanvoer liepen tot 88J cent per pond, wat goed mag heeten. De algemeene vergadering van de Pluimveevereeniging „West-Friesland" te Schagen, verklaarde zich eenstemmig aocoord met de datum van het Bestuur voor de Tentoonstelling op 22 en 28 Ja nuari 1927. Verder werd de Commissie van de Tentoonstelling samengesteld uit de heoren D. Boekema, P. Timmerman Sr. en J. Koning, terwijl do Oommissie voor de Verloting zal bestaan uit de heeren B. Kossen, P. Kok en C. Meijers. Besloten werd het aantal loten voor de Tentoonstelling weder te bepalen op 2600 6 25 cent.' Als eerste prijs zal worden uit geloofd een hok met loop met 6 raskip Een en een haan. De samenstelling van et vraagprogramma werd overgelaten aan het bestuur. Daarna werd de verga dering door den waarnomenden voorzitter gesloten. Voor de Landbouw-Tentoonstelllng te Schagerbrug op 18 Sept. zijn de volgen de aangiften lngekomeu: Rubriek paarden in 6 afdeellngen 38' hoornvee in 10 67. wolvoe in 9 78. kleinvee en pluimgedierte in 7 afd. 44. Bloemen en planten 10, vruchten 8, kaas 4, boter 6, opluistering 37 No., 5 vee en 32 stalletjes. De expositie telt ruim 100 Nos. meer dan in 1925, en belooft unn veler ver wachtingen ruimschoots te zullen voldoen. In de Schager feestweek zijn weer een tiental bezoekers bekeurd, wegens het ontbreken van een belastingplaatje aan hunne fiets. Te St. Maartensbrug in de gemeente Zijpe, komen verschillende gevallen van Roodvonk voor. Men vreest eene epidemië. Met de aardappelziekte gaat het dit jaar nog al goed. Wel zijn er akkers, waar de muizen, graatjes, negenwekers en andere vroege soorten aangetast zijn, maar de latere soorten en de winter aardappels houden zich goed. Bravo's en late blauwe zijn nog vrij en wanneer het regenseizoen niet plotseling aanbreekt, bestaat er kans, dat die vrij blijven. De opbrengst is goed, de prijzen matig, zoo dat wintervoedsel nog weinig zorgen baart. iV De Schager Harddraverij-vereeniging „West-Friesland" zal hare draverijen hou den op 28 September. Van gemeentewege wordt op den avond van dezen dag een groot vuurwerk ontstoken. De heer K. Mijts te Nieuwe Niedorp is gekozen tot Molenmeester van den Kostverloren polder. De Banne Nieuwe Niedorp besloot geene subsidie voor de instandhouding van de Tram ScbagenWognum te verleenen. De heer A. Herikhuizen, teekenaar bij het Electrisch Bedrijf te Schagen, wordt overgeplaatst naar Alkmaar. Het P. E. N. zal een nieuw, groot laag- spanningsgebouw bij de Witte Paal te Schagen plaatsen. De plannen zijn reeds bij de gemeente Schagen ingediend. RADIO-RUBRIEK. DE ZENUWEN ALS ZENDSTATION. Ln de „Revue Métapsychlque", het or gaan van het Métapsychiscihe Instituut te Parijs, komt een interessant verslag voor van Prof. Feidinand Cazzamalli een ItaLiaansch geleerde van de proeven welke hjj verrichtte met hypnotiseurs, te- lepathen en dergelijke psychische wonde ren. Prol Cazzamalli maakte bij zijn proeven gebruik van radio-ontvangtoestellen en gebruikte de bovengenoemde personen als zendstations, waarop hij do toestellen af stemde. Hij stelde vast dat er door deze menschen een soort electro-magnetische energie wordt uitgestraald en toonde zulks aan met telefoon en luidspreker; waarbij hij als volgt te werk ging. Om alle invloeden van bulten te weren en de proef dus zoo zuiver mogelijk te nemen, werden proefpersonen en toestel len in een ruimte ondergebracht waar het binnendringen van signalen van buitenaf onmogelijk was. De kamer werd n.L ge heel bekleed met metalen platen, zoodat een z.g. „Kooi van Faraday*1 gevormd werd. l>e eerste proeven werden gedaan met een normaal 4-iampsboestel, geschikt voor golflengten van 800—4000 M. De proef personen waren geheel onkundig van het doel van de proeven, zoodat de experimen ten een normaal karakter hadden on de uitkomsten zuiver waren. De beroemde helderziende Signorina Maggi veroor zaakte in lichten hypnotiachen slaap ka rakteristieke geluiden in de telefoon. Bij het in hypnotischen slaap ddeteeren van. een bericht, hetgeen een bekend experi ment is, nam men in de telefoon bepaalde geluiden waar, vooral wanneer de proef persoon teekenen gaf van groote emotie. Ook werden proeven genomen met een ontvangtoestel, speciaal gemaakt voor golflengten van 2(1—100 M. Zoodra een der proefpersonen onder hypnose was (auto-hypnose), hoorde Prof. Gnzznryalii in de telefoon een reeks geluiden die veel overeenkwamen met onregelmatig ge seinde morse-signalen, die direot ophiel den als de hypnose onderbroken werd, doch weer hoorbaar werden zoodra de hypnotische slaap weder begon. Tijdens de oogenblikken dat de hypnotische slaap zeer diep was, gaf de telefoon krachtige geluiden weer, eonigszlns overeenkomend met muziek, zooals een viool voortbrengt die met een demper bespeeld wordt. Er moest weder afgestemd worden om de ge luiden hoorbaar te maken; niet in alle standen van den oondensator werd iets gehoord. Deze mensohelijke radio-signalen hebben dus evenals de gewone radilotele- grafle on -telefonie een bepaalde golf lengte. Tot slot nam men een ontvangtoestel met krachtige versterking on diende Sig norina Maggi weder als object. In hypno tischen slaap gaf zij de beschrijving van haar visioenen en tegelijkertijd bracht de luidspreker krachtige, dan weer zachte, geluiden w%er, veel gelijkende op ludht- storingon. Met het ophouden van de vi sioenen verdwenen de geluiden. Vastgesteld werd dus'dat h et menscho- lijk lichaam, waarschijnlijk het zenuwstel sel, golven uitstraalt, die zich op dezelfde wijze als radio-golven hoorbaar laten ma ken. Ongetwijfeld zijn döze experimenten voor de wetenschap van veel waard© en is het de radio die Veder aangewend wordt ore oen tipje van den gehelmzinnl- gen sluier op te lichten, welke nog over deze psychisch© vuuktetreu hangt. Radio-programma. 6.00—6.00 Ktnderuurtje v. Dijk. 0.157.46 Voor- üevondon Voorwerpen Aan de adressen: J. Rood, Middenstr. 101:.een rozekrans. Van der Metf, Leliestr. 81: een bok. Wed Plupiar, Dennenheuvel, 'Huisduinen een heerenparapluie. De Haan, Stationsdwarsstr.: een huisdeur sleutel Bruid, Basstraat 14: een bril. waarin portret. temonmaie met dnh- Kolster, Hoofdgracht 44: een doublé colli.r. li», Huisduinen 7: een sportkous. Wed. Dijkstra, Fabrieksgracht 22; een por- temonnaie met dnh. J. Heiligenberg, Stakman Bossestr. 20: een badpak. Hoogenboscb, Weststr. 68: een bruin pluche mantel. D. Scheffer, Lafigestx. 80: een sleuteltje van een Lips slot J. Oorndelje, v. d. ODuin v. Maasdamstr. 10: een zelfstrikker. IJ. Stol, Hoogstr. 110: een zilveren broche A. de Beet, Jonkerstr. 46: een zilveren hals ketting. W. v. d. Kuljl, Kroonstr. 26: een padvinders riein. Duinker, Spöorgracht 10: een portemonnaie met inh. Knobbe, Emmadwarsstr. 0: een rijwielbe- lastingmeik. Hollander, Schagenstr. 24: een sleute'tje Klitsie, Oronjéetr. 9: een dameetascbje met inhoudt P. Ronde, Middenstr. 165: een stuk zwart garneering. •Vos, Doolhof 7: een sportpet Makelaar, Kuiperdwarsstr. 8: een duimstok en een stoffer en blik. A. Rabenoord, KI Duitstr. 83: een gouden damesring. Piskaer, Konlngstr. 100: een rtfwielbelas- tingmerk. Van der Laten, Californiestr. 43: een zakje met inh. G. v. d. Hagen, Spoorstr. 88: een zilveren armband. gramofoon. Veiligheid en Volksgezondheid. Voorkomen van verontreiniging van drinkwater. Laat nooit een aan een tapkraui der "verbonden slang of andetw- o/hpïl ^Kf,11 8wuld© vaten, kuipjm kIth ^7; 6611 badkuip, handwasch- bakje, spoelbakje voor fotografische doel- ^7'v.r^ 111 ^«löhuben, «nz.). ^^y^bidering of afsluiting van Ïw5db([ Jkan h«t verontreinigde ?n,dw bepaalde omstanlig^ hete ln de leiding worden gozogin, ,erngiï'ge verontreiniging van het leidingwater kan ontstaan. Gezondheidsraad. Een temmer bt] zijn poging tot redding in de vlammen om gekomen. De oorzaak van den brand zou te zoekon zijn in de ontploffing van epru distilleerketel Ei' r/'U n.1. In het gebouw een geheime dis tilleerderij zijn geweest. Schaper markt. Plulmveevereen, „West-Friesland". Ijandbouwtentoonateülng te Sohogerbrug. ZONDAG 12 SEPTEMBER. Hilversum H.D.O„ 1050 M. 8.80—9.30 R.K. Morgenwijding. M«J- Th. Mel der», sopraan uit Schiedam. De heeren tl. (lo Jong, piano en Jan. Levelt, viool, uit Amster dam. la. Wo du hingehat, Hildach. b. Ave Maria, C. Franck. Sopraan en pianohegel. Berceuse in Dee-dur, Oiopin Piano. Sa. Geoot, Hillor. b. Trost, Oornellue.' 4. Rode door den heer H. A. Kaag, redacteur „De Maasbode over: Vrede. 6. Air uit vioolconcert op. 28, Goldmark. Viool on piano. 8. Kirchwmrio, Stradella. Sopraan en pianobegol. 7. Gravo uit D-moll concert, Tartini. Viool en piano. 10.00 vim. Dienst in de Gered, kerk te Hillegom. Voorganger: De. J. van Herksen te Hiliegom. 1. Orgelspel door den organist Hr. O. de Ko ning. Zingen Pe. 119 83. Votum en eegon. Lezen: De wet des Heeren. Lezen: Hooglied 5 2-16. Gebod. Tekst: Flllpp. 8 7 en 8. In leiding. Zingen Ps. 17 7 en 8. Eerste gedeelte preek. Tusschenzang Ps. 89 7. Tweede ge deelte preek. Dankgebed. Zingen Pe. 84 6. Mededeel togen. Zegebode. Orgelspl. 2.80 Sym- phonieoonoert door bet H.D.0-orkest o. 1. v. Willam van Wiarmelo. 'Mevr. H. Leopold-Dra- per, piano. 8.00 Persberichten en sportuitsla gen. 7.00 V.P.R.O.-uitzending. Spreker: De. L. de Baan, Ned. Herv Pred. te Dragster-Compag- nie, over: God? D.w.z. Twijfelt gij aan God? Neemt gij zijn bestaan zonder meer aan? Of is God een dagelijksche vreugde? Zang uit den Evangelischen gezangbundel no. 4 1 en no. 16 110. 8.15 Kurhaus-uitzending. Solisten- ïoncert o. 1. v. Prof. Sohneevoigt. Harold Bauer, piano. 1. Mozart: Ouverture Figaro's Hocbzeit (Bruiloft van' Figaro)2. Schubert Symyhonle h-moll (onvoltooide), a. Allegro moderato, ib. Andante oon moto. Pauze. 8. Brahme: Concert d-moll voor plano. a. Maes toso. b. Adagio, e. Rondo (allegro non, txoppo). Harold Bauer. Daventry, 1600 M. 8.50 Populaire kamermuziekHet Borls Peo- ker strijkkwartet (2 violen, viola en cello). E. Bartlett, piano. G. Hill, mezzo sopraan. J. Armstrong, tenor. 5.506.05 Gewijde gedlch- tten door Dame Henriette Barnett. 820 Klok kengelui van St. Martin-In-the-flelds. 8.30 Preek. 9.15 Causerie: The hospitals welfare society. 9.20 Weerber. en nieuws. 9.3510.65 Concert door de Royal Artillery 'band. E. ïïook, contra alt. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. I.05 Concert door het orkest Gayina. 8.60 Concert. Dansmuziek. Königswüsterhausen, 1300 M. II.601.10 Concert door het strijkorkest Beoker. 8.50 Declamaties door Adèle Proeeler. 920 Bonte avond. A. Alexandrowa, sopraan. Prof. Grtlnfeld, cello. A. Dimamo, tenor. 10.60 12.50 Dansmuziek door t orkest Etté. Brussel, 486 M. en Antwerpen, 265 M. 8.50 .JPour un haloer," operette van E Paul en Stolz. Daarna nleuwabar. M Unster, 410 M. 9.20 Orkestconoert. Hflndel en Bach. 1150 Bijeenkomst Oostenrijksche-Duitache volke- oond. 3.35 M&dchenkr&nzchen. 420 Gitaarsolo's ioor O. Meyer. 6206.20 Kamermuziek d. h. Schmldt-kwartet. 6.40—7.00, 720—7.50, 7.60- 8.20 Lezingen. 8209.35 Voorlezing van hu moresken. 9.40 Vocaal concert. Opera-aria's. MAANDAG JB SEPTEMBER. Hilversum H.D.O„ 1030 M. 12.00 Politieber. Ioor Mevr. Ant. avondconcert door het HJXO.-orkeet. 7.00 Po litieber. 7.45 en 10.00 Peraber. 8.00 Een Bra- bamtscke avond. Harmonie-orkest LTBcho des montognes, Tilburg. Gemengd koor Bel Canto, Tilburg. Dlr. 'J. v. Leeuwen. Mandolineclub „Apollo", van Breda. Dir. Hr. de Jong, Nic. van Ederen (Oss), tenor. Gebr. do Laat (Til burg), humoristen. Aooomp. van Hr. do Laat JV. Lezing over Brabant door 'Hr. Laanh. G da iWijs. Daventry, 1600 M. 10.60120 Het radiokwartet en solisten (viool, eopraan, bariton). 120—220 Lunch- muziek v. h. Holbornrestaurant. 8.20 Dans muziek en 8. Stephen, humoriet. 420 Causerie: A bit too clever. 4.36 Dansmuziek door do Royal Automobile band. 5.85 Kinderuurtje. 620 Lichte muziek van het Rialto-theater. 7.00 Padvinders bulletin. 720 Tijdsein Big Ben, wearbor., nieuws. 7.45 Walsen en Impromptue van Chopin. E Isoacs, piano. 8O0 Lezing: Modol railwaye. 820 Populaire klassieken. Orkest en G. Nalsh, sopraan. 9.50 Weerber., nieuws. Lozing: Modem archltooture. 1020 Variété. Oh. Hnrria, humorist a. d. piano. Hawai&n orkest F. Marbe, soubrette. Stevens en Moyes, humoristen. 11201220 Dans muziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Concert door het orkest Gayina. 6.05 Concert. Mme. Maulion, zang en orkest Mal Bang. 8.5010.85 Concert Brussel, 486 M. en Antwerpen, 265 M. 8.20 „Ritter Blaubart", eprookjesstuk ln 8 noten van Eulenberg. Speelt in het Waegen- wald. Daarna dansmuziek door de Kenmbaoh- kapel. Könlgswflsterhausen, 1300 M. 820 Orkosteonoert. 8.60 Lezing. 926—1020 Valets de Molière. Mllnster, 410 M. 11.60 Morgenoonoert 1.86—2.10 Marech- muzlek door orkest 420-4.50 Radiopraatje. 450—6.20 Zltheroonoert 620—6.40, 6.607.20 720—8.00 Lezingen. 8.20—8.50 Lezing evor Dante en zijn werken. 8.50 Zwitserecho avond Orkest on zang. 1020—11.20 Amerikaanscbo gedichten door Alfred Beierlo. DINSDAG 14 SEPTEMBER. Hilversum H.D.O., 1050 M. 12.00 Politieber. 6.007.00 Vooravondcon- oert door het H.DC.-orkost, 7.00 Politieber. 7.15—7.45 Lezing door den heer v. d. Horst over: Radio ln Indiö. 7.45 en 10.00 Polltlobor. 8.1010.30 RJL Radio-avond. Het H.R.O.- kwartet. Mla Tibbe, plano. Loulse Wijngaar den, alt. Henri Tibbe, viool. Jan Wagenmaker, oello. Frl. Gizl- Totb de Klakér, Hongaarechê sopraan, la. Oh, del mio dolce ardor, Gluck. b. Canzonetta, Rosa. Sopraan. 2. Kwartet in G- moll voor plano, alt, viool en oello, Mozart. KR.O.-kwartet. 8a. Ich llebe dlch, Grieg. Ib. Genesung, Robert. c. Im Herbet Robort. So praan. 4. Rede door don Zoor Eerw. Pater Hyaolnth Horman», redacteur van De Maas bode, over: Do radio in het moderne leven. 5a. Bonjour Susan Dellbee. b. Chanson de Florlan, Godard, Sopraan. 6. Kwartet op. 16 voor plano, viool, alt en cello, Fauro. KJLO.-kwartot. Daventry, 1600 M. 10.50—1.20 Conoert door hot Stonley Holt octet on aoliaten (plano, sopraan, tenor).1.20— 2.20 Oigeloonoert van de St. Lawrence jewry. 320 Het radiokwartet en B. Blaketad, ooiitra alt 42Q Lwtug: The aouth aee uUt,.!., 435 Muziek v. h. MiuM® aroh pavilliom. 6.85 Kin deruurtje. 6.20 Dansmuziek. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerber., nieuws. Fransche lezing: „Lo tomne qu'1 fait". 7.45 Walsen en imprompusvan Chopin. Isaacs, plano. 8.00 Lezing: Old' St. Pancras ohurch. 8.20 Voor-oorlog s herinnerin gen Orkeet en J. Borfre, humorist. Graoe Da niels zang. Lily Irene, zang. 9.60 Weerber., nieuws Serie-verhaal: The ultimate Island (deel 4). 10.20 G. Gwyther, liedjes a. d, piano. Mabel Constanduros, Cockney schetson, 10.60 1220 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Conoert Luclen Paris (plano, vloei, cello). 5.05 Solletenoonoert. 8.60 —1025 Con- eert. Orkest en vocale solisten. Könlgswüsterhausen, 1300 M. 8.50 Over Fontane en zijn werksn. 9.20 Vroo- lijke avond. Duetten op riten. E. Diooy, sopraan. 10.60-12.60 Dans muziek. Brussel, 486 M. en Antwerpen, i6s M. 520—6.20 Orkestconoert 820 Ooioert. Mme. Boulanger, zang. 1020 Nleuwabar. Münster, 410 M. 1.30—2.50 Opexarouverturee dooi orkest 4054.35 Kinderuurtje. 4.354.50, i50620, 6.20—7.20, 720—8.00 Lezftgen. 820-8.60 Le zing: Psychologie f, das t&gliche lebei. 8.50— 10.40 Volks-avond. Orkeet en K. Müller, tenor. Aan het Hoofdbureau van Politie ali ge vonden, terug te bekomen: eeni sleutel, een fantasie broche, een rozekrans, een bnuk- band, een dameshorloge, een rjjwielbeas- tingmenk en een pen van een maadmachae. N. Snijder, Molenstr. 49c: een huisdeur- sleutel T. Jorrissen, Bassingracht 44: een broche, J. van Zweden, Bothastr. 42: een damespor- J. Koning, v. d. Duin v. Maasdamstr. 18: - een doublé ring. Klitsde, Oronjéstr. 9: een gouden broche. Vries, Keizerstr. 2: een medaillon met portret Wiersma, Wilhelminastr. 89: een zilveren damesarmband. F. Vos, Schagenstr. 18: 4 mattenkloppers. J. Tiemee, Plantsoenstr. 7: een mesje. Narebout, Keizerstr. 59: een zakkammetje. Rruul, Basstr. 14: een rok vlinder. Hoebe, Breewaterstr. 68: een veer van een De Nies, Langeetr. 14: een portemonnaie met inh. Sperling, Wacbtstr. 17: een bruin lederen tasch. H. Grijnen, le Emmadw^tr. 8: een porte monnaie met inh. Lameree, 2e Vroonstr. 84: een rijwlelbelas- tingmerk. Schutte, le Schagendwstr.: een rijwielbe- lastingmerk. G. Hollander, Palmstr. 4: een vulpenhouder. W. Dienaar, Schagenstr. 77: een porte monnaie met inh. J. Post, Wagenstr. 18: een postduif. J. v. d. Linden; Wilhelminastr. lb: een zil veren dameshorlogoe. Heliema, Viachstr. 70: een portefeuille. Buik, v. Hogendorpstr. 44: een rijwielbe- lastingmerk. H. J. Mahieu, v. Galenstr. 47: «en zakmes. Vroom., Rijksveldwachter te JuManadorp: een buigtang. Van Vliet, Oom. Ditostraat 10: een hond.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 6