un nrspn,,r paihmmt HtLUtlMÜUUKAni Derde Blad, BUITENLAND BINNENLAND VAN ZATERDAG 11 SEPTEMBER 1926. Onze prima Motor- JEKKER kost: 7.90en hooger. Na de opheffing van de staking bij de tram ZutphenEmmerik. Het Brltsche eskader. Cuba wenscht een... perma- DE VOLKENBONDSVERGADERING. De Doltsche Intocht te Genève. Stresemanrts rede. Genève, 10 Sept. 1 Gin 10.3Ö wondt d© zitting geopend eni wel met de formaliteit, dat den rapporteur van de commissie voor het onderzoek der geloofsbrieven wordt ver zocht te constateeren, dat de volmachten der Duitsche delegatie in onde zijn. Daarop noodigt president Nintsjitsj de Duitsche gedelegeerden uit, hun plaatsen in te nemen. Onder minutenlang applaus toetreden Stresèmann, Schubert en Gauss de zaal en begeven zich naar hun plaatsen. Nintsjitsj noemt deze gebeurtenis in zijn begroetingsrede in dubbelen zin belangrijk en historisch. In korte woorden begroet spreker dan hartelijk de vertegenwoordigers van het Duitsche Rijk als leden der vergadering. Op uitnoodiging van den president be stijgt dan Stresemann onder nieuwen lang- durigen bijval, waartoe Ohamberlain en Briand het sein geven, de tribune voor het houden van zijn rede. De bijeenkomst werd1 zeker door 3000 per sonen bijgewoond. Op de begroetingsrede van den prrsident der Assemtolée, Nimtsjitsrj, antwoordde Stre semann met een rede, waarin hij o.p. zeide: Duitschland treedt met den dag'van he den in1 het midden van staten, die deels tientallen jaren lang in door niets verstoorde vriendschap met Duitschland verbonden waren, en anderdeels in den wereldoorlog tegen Duitschland vereenigd streden. Het is van beteekenis, dat Duitschland en de laatstgenoemde staten elkaar thans in den Volkenbond in duurzamen en vreedzamen arbeid vindeni. Dit feit toont duidelijker dan woorden en een program, dat de Volken bond geroepen kan worden aam de politieke ontwikkeling der menschheid een nieuwe richting te gevent Belangrijker dan alle stoffelijke factoren is het psychologisch leven der volken. De zin van een toekomstige wereldorde kan niet zijn, dat menschen elkaar trachten te over troeven in prestaties en daarmede de alge- meene cultüreele ontwikkeling steeds weer achteruit» zetten». Slechts hij zal de mensch heid het meeste dienen, die de krachten van het eigen volk, dat hem het nauwst aan het hart ligt, tot de hoogste ontwikkeling boven nationale grenzen uit weet op te voeren en zoo aan> de geheele menschheid iets kan geven». De politieke uitwerking dezer gedachte is gelegen in de verplichting der staten, om gezamenlijk vreedzamen arbeid te ver richten. Duitschland heeft reeds voor de toetre ding tot den Volkenbond getracht in dien zin werkzaam te zijn. Daarvan legt Duitsch- land's initiatief, dat Mdde tot de verdragen van Locarno, waarvan bijna alle met de na- buurstaten gesloten verdragen de gevolgen zijn, getuigenis af. Naar algemeene ontwapening. Van bijzondere beteekenis zijim verder de pogingen met betrekking tot de ontwape ning. De volledige ontwapening van Duitsch land is door het Verdrag van Versailles voorgeschreven als het begin van een alge meene -ontwapening. Moge het gelukken door practischen arbeid nader te komen tot de. algemeene ontwapening, opdat daardoor het bewijs worde gegeven, dat de groote idealen van den Volkenbond reeds thans groote positieve kracht bezitten. Na er zijn teleurstelling over uitgedrukt te hebben, dat Brazilië zich uit den Bond had teruggetrokken, zeide Stresemann: Wij sluiten- ons aan bij het gevoelen van de in den Bond vereenigde naties, die de vaste hoop koesteren, dat de waardevolle medewerking van Spanje in den Volken bond behouden blijft. Alleen door universa liteit wordt de Bond beschermd tegen het gevaar, dat hli zijn politieke kracht aan, an dere doeleinden, dan die van den vrede be steedt. Alleen op den grondslag van een gemeen schap, die aan alle staten volkomen gelijke rechten geeft, kunnen hulpvaardigheid en gerechtigheid de ware leidsterren voor het lot der menschhedd worden. Duitschland is besloten zich bij zijn poli tiek te laten leiden door dit verheven doel. Moge de samenwerking in den Volkenbond zich voltrekken op de basis van de groote idee: vrijheid, vrede en eenheid. Dan zullen wij het aoor allen» nagestreefde doel naderbij komen». Daartoe met vreugde mede te wer ken is Dultschland's vaste wil." Stresemann»'» rede werd verscheidene ma len door applaus onderbroken». Ook de slot woorden werden stormachtig toegejuicht. De Dultsch-democmfen tegen de Rijnbezetting. Het bestuur van de democratische partij heeft den rijkskanselier haar gelukwenschen doen toekomen bij' Duitschlands intrede in den Volkenbond. De partij, noemt het een eersten dringenden plicht van den gemeen- scbappelijken arbeid alier volken», om de kwestie der Rijnbezetting te regelen, daar de werkelijke arbeid van den Bond steeds In gevaar wordt gebracht zoolang de her innering aan den bloed igen wereldoorlog door de aanwezigheid van vreemde troepen in Duitschland levendig wordt gehouden.. ilviwwi De Oubaansche president Machado heeft den gedelegeerden te Genève gelast, een eventueel aanbod van een semi-permanen- ten zetel in den Volkeribowdsraad van de hanid te wijzen. De Oubaansche regeering is slechts bereid een permanenten zetel te aanvaarden». Een ntenw telegram aan Primo de Rivera. Uit Genève ontvangen telegrammen melden, dat Ohamberlain en Briand op nieuw een telegram gezonden hebben aan Primo de Rivera, waarin zij hem de vraag stellen of Spanje bereid is in den Volken bond te blijven, indien met algemeene stemmen besloten zou worden, dit land opnieuw een niet-permanenten zetel toe te kennen. Een voorstel-London aangenomen. De vergadering heeft zonder verdere discussie het voorstel-Loudon aangeno men om het gedeelte van het roapport van het volkenbondssecretariaat, dat 'betrek king heef op de werkzaamheden in het belang van de ontwapening, naar de der de oomimissie te zenden, evenals het- rap port van Benegj aan den Volkonibonds- raad over den stand van de voorbereiden de werkzaamheden met betrekking tot een conventie inzake de particuliere wa- penfatoricage. In de eerste commissie. Genève, 10 September. In de eerste commissie van de volkeribondSvergade- ring is de bespreking van het verkie zingsreglement voor de niet-permanente raadsleden vanmiddag begonnen. Er wa ren voornamelijk vertegenwoordigers van kleine staten aan het woord. Uit de zeer algemeene beschouwingen, welke aan de benoeming van een sub-commissie vooraf gingen valt echter nog weinig over het lot van de verschillende bepalingen' af te leiden. Onze afgevaardigde imr. Limburg kri tiseerde het. voorstel op verschillende on- derdeelen. In beginsel is de Nederland- sohe delegatie voor de herkiesbaarheid. Zij heeft echter bezwaren tegen de ver klaring van herkieébaarheid onmiddellijk bij! de verkiezing van dit jaar en tegen de opsteling van een rooster van aftreding niet door het lot, waardoor men ontevre denheid kweekt. Qp grond van de Neder- landsche ervaring is hij tegen evenredige vertegenwoordiging, omdat het kiezers corps te klein is. Ook zou hij niet weten hoe de groepen gevormd moeten worden, waar er geen wet is daarvoor. 4n A/% 4 4 voerd. Aan het theoretisch militair onder-1 tot een bedrag van 891.000. Dat bedrag ÜSI /yyti TTO'rd'6'Ti oer d? vrouwelijke studeerenden, zulks echter slechts „voor zoover het volkscommissa riaat van oorlog het noodig oordeelt". ENGELAND. Het bestuur der mijnwerkers- Internationale. Een sympathiestaking als er geen eind aan de Engelsche staking komt Londen, 10 September. Het bestuur van het internationaal mijnwerkersverbond heeft den invoer van steenkool in Engeland besproken en besloot aan de aangesloten mijnwerkersbonden te verzoeken een inter nationale mijnwerkersstaking in overwe ging te nemen tot steun van de Engelsche mijnwerkers, als de huidige pogingen om aan de staking in Engeland een eind te maken, den 30sten September nog tot geen resultaat geleid mochten hebben. Wat betreft de aansluiting van het Pan- russische mijnwerkersverbond bij het inter nationale verbond, besloot het bestuur, dat de Russen eerst hun poging om ver deeldheid te zaaien in de vakvereenigin- gen van andere landen moeten opgeven en zich uit de roode internationale moeten terugtrekken. De volgende bestuursvergadering zal in België gehouden worden. Het lijk van Kltchener. Een officieel communiqué. Een officieel communiqué van het mi nisterie van buitenlandsche zaken zegt, dat, om den laatsten twijfel weg te nemen omtrent de mogelijkheid van het vinden van Kitcheneris lijk in Noorwegen, het departement een uitgebreid onderzoek heeft gelast naar de herkomst van den lijkkist, die ledig aangekomen ia Er is uit gebleken, dat Powell deze kist in het voorjaar te Kirkwall de Schotsche ha ven, bekend uit den oorlog gekocht hpeft en de kist nooit Engeland verlaten heeft. De verdere verhalen van Powell vervallen reeds door dit simpele feit. FRANKRIJK. De bezuiniging. In den ministerraad heeft Donderdag de minister van binnenlandsche zaken Doumergue ter teekening aangeboden een besluit tot opheffing van 106 onder prefecturen en 70 secretariaten-generaal bij prefecturen. De minister van oorlog kreeg de goed keuring op de eerste reeks van maatre gelen tot reorganisatie en bezuiniging bij de legerdiensten, strekkende o. a. tot een globale vermindering van het leger met 2700 officieren, een geleidelijken terugkeer tot de inlijving op 21-jarigen leeftijd, maatregelen tot voorbereiding voor den diensttijd van één jaar en onmiddellijke vermindering van de bereden wapens. De minister van marine heeft plannen door den Raad laten goedkeuren tot ver eenvoudiging van de administratie bij de marine. RUSLAND. Verplicht voorbereidend militair onderwijs. Ook voor vrouwelijke studenten. Bij den aanvang van het nieuwe studie jaar wordt op de hooger-onderwijsinrich- Pe bevolking. Weldra 146 mlIHoen zielen. Naar de Izwestia meldt, heeft de bevol king van Rusland, die in de oorlogs- en revolutiejaren nog al is gedund, in den loop van dit jaar weder den omvang van vóór den oorlog bereikt. In December zal, zoqals men weet, een volkstelling worden gehouden. Op grond van de voorlooplg© gegevens schat men evenwel dat de bevol king op' 1 Januari 1928 zal gestegen zijn tot 146.000.000 zielen. GRIEKENLAND. De repnbllkeïnsche garde ontbonden. De Grieksche regeering, heeft, overeen komstig haar program, bevel gegeven de bataljons van de republikeinsche garde te ontbinden. Deze garde is een onafhanke lijke legerorganisatie, welke door Panga- los werd ingesteld om de dictatuur door te voeren. De bataljons hadden, zooals ge meld, geweigerd zich aan de regeering te onderwerpen, die haar beslissingen door het gewone leger Ten slotte gaven de ba taljons der garde zich tegen den middag onvoorwaardelijk over. De regeering zal de verantwoordelijke personen voor het gerecht diagen. De troebelen te Athene. Over de jongste gebeurtenissen te Athene wordt nog om. het volgende aan het Beriiner Tageblatt gemeld: De muiterij1 van de republikeinsche gar de, die Doderdagochtend was uitgebro ken, duurde tot 's middags. Na een ge vecht van verscheidene uren gaf de garde zich onvoorwaardelijk over. De strijd was zeer heftig en gansch Athene daverde van de schoten van kanonnen en tanks. In d< raten betoogde de G'volhing tegen muiters. Een telegram uit Athene zegt, dat bij de onlusten van Donderdag 28 personen gedood en meer dan 500 gewond zijn. Kondilis schijnt den toestand voor het oagenblik meester, maar nieuwe onlusten- hangen als het ware in de lucht ROEMENIE. Twee straatscènes te Boech'arest Naar de correspondent te Boecharest van het „Berl, Tag." meldt, is de hoofd stad dezer dagen het tooneel geweest van twee sensationeele straatscènes, die veel opzien hebben gebaard. Een Albaneesche immigrant trok bij een ruzie plotseling een revolver en vuur de op de hem vervolgende menigte, waar bij drie personen doodelijk gewond werderf. Eerst nadat al zijn patronen verschoten waren, kon men hem na heel veel moeite arresteeren. Het Incident viel n.1. voor op een der drukste punten van de stad, zoodat de politie geen gebruik durfde maken van haar vuurwapenen. Toen de man eindelijk gevangen was genomen, wilde het razende volk hem lynohen. De agenten moesten hem met hun lichamen beschermen tegen stokslagen en steen- werpen. Een anderen dag trok een arbeider een jong meisje aan de haren uit haar wo ning de straat op en schoot haar voor de oogen van eenige voorbijgangers drie kogels in het lichaam. Daarna trachtte de moordenaar te vluohten, doch werd na een langdurige klopjacht gevangen genomen. r, r> gekomen in de zakken van den offlcieelen beheerder van met beslag belegd bulten- landsch bezit 'Maller, en van den minister van justitie, Daugherty. Vandaar, thans, dit proces. MIDDEN -AMERIKA. De opstand ln Nicaragua. De troepen van president Chamorro hebben een nieuwe overwinning op de op standelingen behaald, waarvan zij er 80, w.e. een leidier, gedood en ongeveer 60 gewond hebben. De regeeringstroepen hadden 8 dooden en 20 gewonden en hebben 185 geweren en munitie buitgemaakt. CHINA. De burgeroorlog. Een ultimatum van generaal Soen Tsjoean fang. Gemeld wordt d'at generaal Soen Tsjoean Fang, de militair© gouverneur der pro vincies Kiangsoe, Tsjekiang, Anhwei, Kiangsi en Foekien een ultimatum heeft gezonden aan den bevelhebber van het zegevierende Kantonneesche leger waar in hij zegt dat hij het offensief tegen diens troepen zal openen als deze zich niet naar het Zuiden terugtrekken. An derzijds meent men te weten dat Tsjang Kal sjek, de bevelhebber van het Kanton neesche leger bevel heeft gegeven tot een algemeen offensief tegen Kiangsi en dat de Kantonneesche troepen genoemde pro vincie zijn binnengedrongen. Ingezonden Mededeeling. Zondags tot 12 uur geopend. deze maand) aan den Minister van Marine worden ingediend'. Het logt in de bedoeling Maandag a.s. weer een aanvang te maken met de poging van het wrak^van den schoener te vinden. Twee mjjinvegers uit Helder worden daarvoor op het oogefiblik in gereedheid gebracht. OOST-INDIE. Bendehoofd en verzetslieden neergelegd. Het bendehoofd van kampong Panto Bili in Atjeh is neergelegd. Dertig ver zetslieden vielen het bivak van Lang Pi- dië aan. Vier er van werden neergelegd. Onzerzijds werden twee Javaansche fuse liers. zwaar gewond. LUCHTVAART. SPANJE. 1 Hoogte-record. 12.442 Meter. De Fransohe Aero-Club heeft officieel vastgesteld, dat de Fransohe vlieger Cal- lizo den 23sten Augustus .een nieuw hoogte-reoord voor vliegtuigen heeft be reikt door met zijn vliegtuig, een Spad, met een Lorraine-Dietrich-motor, op te stijgen tot niet minder dan 12.442 meter hoogte. New-York—Parijs per vliegtuig. Over tien'dagen. Naar thans uit New-York wordt ge meld, zal kapitein Fonck over tien dagen de vlucht over den Atlantisohen Ooeaan ondernemen. Woensdag zou het groote vliegtuig, dat speciaal voor dezen tocht is gebouwd, gedoopt worden. Nadat er een flesoh.mineraalwator tegen het ge vaarte is stuk geslagen ontvangt het den naam New-York—Parijs. De Rijksweg HaarlemAlkmaar. Verbetering van bet wegdek. Op vragen van het Tweede Kamerlid Boissevain, betreffende verbetering van den toestand van het wegdek van den Rijksweg HaarlemAlkmaar, in het bij zonder tusschen Beverwijk en Castricum, heeft de minister van waterstaat geant woord lo. Het wegdek van den Rijksweg Haarlem—Alkmaar, in het bijzonder tus schen Beverwijk en Castricum, verkeert niet overal in voldoenden staat. Vanver- waarloozing kan uit den aard der zaak niet gesproken worden, daar het van algemeene bekendheid mag geacht worden, dat de eenige oorzaak voor den minder gewenschten toestand van menigen Rijks weg gelegen is in het gebrek aan de noodige geldmiddelen. 2o. Het slechtste gedeelte van dit tra ject, n.1. tusschen H.M. 142 en 165, zal nog dit seizoen, bij wijze van buitengewone voorziening, over 625 M. lengte een nieuw Idek krijgen, terwijl daarnevens over 260 M. lengte herstrating met oude steen zal worden uitgevoerd. Op hót wegvak tusschen Beverwijk en Castricum zijn aan het wekdek in de jaren 1924 en 1925 alleen de gewone onderhoudsbestratingen uitgevoerd (in 1924 200 M2. nieuwe bestrating en 800 M2. herstrating en in 1926 600 M2. nieuwe bestrating en 150 M2. herstrating). Voor 1926 is of zal behalve de boven genoemde buitengewone voorziening nog ongeveer 1200 M2. nieuwe en ruim 500 M2. oude bestrating worden gemaakt. Voor 1927, zullen, naar in het voornemen ligt, op het wegvak alleen eenige bestratings werkzaamheden worden uitgevoerd. Ver betering van meer ingrijpenden aard zal moeten wachten totdat ruimere middelen besohikbaar komen. £arachnt&-on gelnk. Een jonge getrouwde vrouw, die uit! een vliegtuig, dat duizend voet hoog vloog, is gesprongen, ia als een ateen naar beneden gevallen en gedood. Het on geluk, dat door 20.000 toeschouwers werd gadegeslagen, was hieraan te wijten, dat de parachute aan het vliegtuig vast bleef. Na de jongste onrust Gaat Primo heen? De „New York Herald" (Parijache edi tie) meldt uit Madrid, dat het in de be doeling van Primo de Rivera zou liggen binnenkort wegens gezondheidsredenen af te treden. De Nationale Vergadering zou onmiddellijk bijeengeroepen worden. In geval de grondwettelijke orde her steld zou worden, zou Sanchez Gixerra, de leider der conservatieven, het bewind in handen nemen. De Spanjaarden in Marokko. De Spaansche regeering heeft besloten, 12.000 man troepen uit Marokko terug te roepen. Bij decreet zijn de artillerie-bri gades afgeschaft, waardoor het aantal ge neraals der artillerie wordt verminderd. VEREENIGDE STATEN. De onafhankelijkheid der PhlllppiJnen. Het Representantenhuis der Phlllpplj- nen heeft ondanks het veto van den gou verneur-generaal, generaal Wood, het wetsontwerp goedgekeurd inzake een plebisciet over de quaestie der onafhan kelijkheid De Senaat der PhlllppiJnen heeft reeds zijn goedkeuring gehecht aan het wets ontwerp, dat thans aan president Ooo- lidge wordt toegezonden. Het proce^-Dangherty. Het proces tegen oud-minister Daugherty en kolonel 'Miller is nu begonnen. Het dient in New-York (stad). Miller is de voormalige beheerder van» Duitsche eigendommen, die gedurende den oorlog door de regeering wa ren in 'beslag genomen. In 1021 nu was voor een bedrag van 7.000j000 aan Amerikaan- sche metaalwaarden teruggegeven aan 'Duit sche belanghebbenden. Dit was het werk ge weest van Miller en Daugherty, die zich van de kleine fictie hadden bediend», dat de eige naren feitelijk „Zwitsers" waren». Dit had natuurlijk een volkomen logische overtui ging kunnen wezen bij» Daugherty en 'Mil ler. Maar.... het lekte uit, dat de eigena ren, die hun 7.000.000 terugkregen of zij nu bonafide Zwitsers waren» of verkapte tingen ln Sowjet-Riisland het verplichte Dultschers voor de teruggaaf van hun voorbereidend» militaire onderwijs Inge-1 eigendom steekpenningen hadden 'betaald Het onderzoek naar den vergane® Ioodsschoener. Terschelling, 10 Sept. De door den Minister van Marine ingestelde oommissie tot het doen van een onderzoek naar de oor zaak van de ramp van den ioodsschoener No.' 2 te Texel, die 25 Nov. van het vorig jaar met man eü muis Is vergaan, is heden morgen onder voorzitterschap van mr. G. Keerbergen in het gemeentehuis van Ter schelling in openbare zitting bijeen ge komen. lAls eerste getuige verscheen voor de commissie de oud-loodsschipper P. de Jong. Deze deelde mede, dat volgens hem op de verkeerde plaats naar het wrak gezocht ie. Er moet worden gezocht op de Westergron- deni naar de Noordergronden. De voorzitter zeide, dat op de plaats, die getuige aanduidde, gezocht zal worden, want de commissie gelooft, dat de Ioodsschoener daar vergaan zal zij»n. De oud-loods, schipper K. Diamant, zeide, dat naar zijn meening de Ioodsschoener niet zeewaardig was. Als er gezocht wordt op de thans aangeduide plaats, dan zal het wrak gevonden worden; ind'ien-dan blijkt bij dul- kersonderzoek, dat het dek én de romp nog intact zijn, dan staat vast, dat de schoener gekapseisd' moet zijn en, aldus getuige, niet zeewaardig zijn» geweest. Hierop wijst ook het feit, dat eerst 2 lijken zijn aangespoeld en later het lijk vanl den kok. Volgons ge tuige had' mén dit op het eilandi wel ver wacht. .Immers, zeer waarschijnlijk zaten de meeste opvarenden tijdens de ramp, die Slotseling moet hebben plaats gehad, bene em. Het kombuis is het dichtst" bij de trap en daardoor is het lijk naar buiten gespoeld. Ook deze getuige meende, dat dé ramp op de thans aangeduide plaats moet zijn ge schied. Verschillende getuigen werden «nog ge hoord, niet onder eed©, omdat de commissie de verklaringen meer als inlichtingen wenscht te beschouwen». Naar de voorzitter van de oommissle, de heer Keerbergen, mededeelde, zal het rap port der oommissle, .Indien mogelijk, nog Het afscheid van mevrouw Teo Mann— Bouwmeester. Mevrouw Theo Mann—Bouwmeester, de gevierde tooneelspeelster, neemt, zoo- als men weet afscheid van het publiek, door in de belangrijkste plaatsen van Ne derland oen afscheïdsvoorstelllng te ge ven. Ongetwijfeld: zal deze kunstenares, een buitengewone huid© ten deel vallen. Over al1 in den lande zijn of worden tot dit doel eere-oomité's opgericht, waarvan de sa menstelling binnenkort officieel bekend gemaakt zal worden. De afscheidstournee vangt reeds in het begin van Ootober aan. De staking bij de machinefabriek. Bolnes opgeheven. - In verband met de verklaring van den directeur van do Bolnes Motorenfabriek, tegenover den Rijksbemiddelaar gedaan, dat de ontslagen arbeiders weer zullen worden aangenomen en hij zich verpMcht deze menschen weer het eerst aan te nemen, is in de vergadering van stakers op Woensdagmiddag beslotert de staking op te heffen. Het, besluit tot opheffen van deze sta king werd met algemeene stemmen .ge nomen, in verband met het feit, dat steeds een 80-tal werklieden aan den arbeid waren gebleven en verder doorstaken geen meerdere resultaten kon bréngen. Tijdens en kort voor het uitbreken van het conflict, dat zijn oorzaak vond in het gegeven ontslag, zijn de volgende ver beteringen inzake de arbeidsvoorwaarden door de directie aan de werklieden toe gezegd en voor een deel reeds toegepast: De uurlooden van de vaklieden werden met 2 ct. per uur verhoogd, die van de sjouwerlieden met 8 ct. per uur. De chr. feestdagen zullen voortaan met 50 pOt. van het loon vergoed worden. t In de vacantiedagen werden dit jaar 2 vrije dagen toegestaan en zal verder, als de uitkomsten dat toelaten, een rege ling met het personeel worden getroffen. Woensdagavond is te Doetichem een vergadering gehouden van de niet-terug- genonxen stakers bij. de train» Zutphen— Emmerik, die sinds eenige weken niet meer fevreden waren met de houding van het hoofdbestuur der (soc.) Nederlandsche Vereeniging van spoor- .en tramwegper soneel. In deze bijéénkomst word het woord gevoerd door de hoeren Moltmaker en Peterse en toegezegd, dat de N. V. ook na 1 Maart (op weiken datum het met de uitkeeringen volgens het oompromLs^van d© Lande gedaan is) d© eventueele slacht offers der staking niet in den steek zal laten. Het resultaat der bijeenkomst was dat ten slotte een motie van vertrouwen ln het hoofdbestuur werd aangenomen. Zooals gemeld, komen de vier Britsche kruisers hedenochtend' in die Amsterdam- sche haven aan. De „Cura^ao". het vlaggeschip en d© „Cleopatra" komen nan den steiger van de Holland^Amerika- Lijn (Westerdoksdijk) te liggen, de beid© andere schepen aan de boeien tegenover den steiger. De oorlogsbodems zullen dagelijks van 2—6 uur u.m. voor het publiek te bezlch-

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 7