HELDE1SCHECOURANT TWEEDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS. BINNENLAND GEMENGD NIEUWS. VAN DINSDAB 28 SEPTEMBER 1926. Oni2je plaatsgenoot, Mr. M. V. Polak, heeft gisteren met goed gevolg aam de Itijiks-Univeiisdteit te Leiden doctoraal examen in die rechtsgeleerdheid, vrije stu dierichting voor de vakken economies, sta tistiek., financiën en adnaMsitratiefrecht afgelegd. Aan de Universiteit te Utrecht is bevorderd1 tot doctor in de wis- en natuur kunde onze plaatsgenoot, de heer P. Feen- stra Kuiper, geboren te 'Meppel, op proef schrift Jbe groene straal1". Collecte „Zonnestraal". De Zaterdag alhier gehouden collecte ten bate der, stichting „Zonnestraal" heeft het groofe bedrag van 433.13 opgebracht. Het Oonnité betuigt zliju hartelijtoen dank aan allen, die medegewerkt hebben tot dit re sultaat te komeni, nul. die ingezetenen, die zoo mild' gegeven hebben, en de mede werksters en medewerker®, die de inzame ling hebben geregeld. De winkelweek. Hieronder laten we de lijst der overige priijizen volgen), gegerven door deelnemers aan' de winkelweek. In het nummer van Zaterdag gaven we die eerste lijst van de prijizenL Men ziet, dat het wel de moeite loont om tijden® de win kelweek ©enige uren vrij te nemen om de etalages te taxeeren. De kans om een prijs te winnen ia groot. P. v. Meurs, een reismand; D. Herschel, een bontkraag; Fa. Chef Kreuger, 5 maal een groot portret in lijst, op te nemen in het atelier; Elte, een groote taart; D. Sohreuder, een boek in prachtband; Fa. M. G. de Groot, een paar. willdleder handschoe nen, een kindenmantel en muts, 3 paar dameskousen, 3 paar heerensokken; Brood fabriek Bruijn, een tulhand. Eiesewetter, een schilderstukje; Fa. T. O. Govers, een tafelkleed; De Barbanson, een fiantasieschort; A. Wormsbecher, een flesch parfum; P. Spruit, een Eversharp potlood; Zoetelief, een oantinental vul kachel; Bernh. Meijer, 3 paar dameskou sen, 8 paar heerenBokken (Fil d'éoosse); I. Grunwald, een oonfeotie kinderjurk. B. M. Becker, een foto, 18 X 24» groep of persoon alleen; J. J. H. Koopman, een damesbont; Tielrooiji, een mandoline; Fa. Hoogenbosob, twee paar damespanitoffels; Fa. R. Th. Luijckx, een flesch likeur; Fa. T. C. Govers, een vuilemmer; Fa J. van Willigen, een massief koperen bloemtafel. D. Lagerveld, een mand met fruit; Fa. Van Willigen, een schilderij; Fa Otte v/h Jacob Mantel, een Ikist sigaren, een pracht tabakspijp. P. Govers, een divankussen. Fa Klopper, een Oud-Hol. kapstok. H. J. Buisman, een boterspeculaas van pim. 8 pond. W. H. Burgers, een taai-taai van pl. m. 4 pond; J. J. van der Plaat, een V, blik biscuits, een bus cacao. P. Duinker, een kaas. Koiüngsbrugge, een rozenbowl; - A. N. Leeman, een fantasie kleedje. Witsenburg, een tulband. Concert Kerkkoor groote Synagoge te Amsterdam. Het Kerkkoor, dat verleden jaar met zoo'li overweldigend succes hier optrad, komt gelukkig ook dit seizoen naar hier. De solisten zijn evenals verleden jaar de Amsterdamscbe Oppervoorzanger der Port. Isr. Gemeente en de heer Rabbi e, de bariton-solist, terwijl dit keer mee komt de beer Oari Huszar, tenor, uit Boedapest De heer Huszar vertoefde toevallig in Hol land en verklaarde ach dadelijk bereid om met het Kerkkoor mee naar Heider te teek ken om ook zijn steun te ver toe me in Zoo- als wellicht 'bekend, zingt het Kerkkoor bijna nimmer buiten de Amsterdamsche Synagoge en heeft het alleen toestemming kunnen verkrijgen, waar het hier geldt om het bouwfonds der Isr. Gemeente alhier te helpen veiSterkeni Het koor zal dezen keer o. a. zuigen Kol Nidired, het eeuwenoude gebed' van den vooravond van den Grooten Verzoendag. Verleden jaar werd deze melodie op de cello vertolkt. Thans evenwel zal het koor met een der solisten dit gebed ten gehoore brengen, zooals dit oök in de Synagoge wordt gezongen. Het programma vermeldt tevens het Gebed voor het Kon. Huis en- de Overheid), welke hede in léderen' kerk dienst ito alle Synagogen In Nederland wordt uitgesproken bij geopende Arke op lan Zon- en feestdagen. Waar de enitrée ook dezen' keer laag Is gesteld, twijfelen wijl er niet aan, of het bezoek zal, evenals verleden jaar, zeer groot zijn. Uit het Politierapport Het verdwenen meisje. Het 10-jarige meisje dat verleden week na een vermaning van haar vader spoor loos verdwenen was, en wier opsporing was verzocht, is Zaterdagmorgen door de politie aangehouden en bij haar vader gebracht. Het meisje, dat hier tijdelijk logeerde, is met haar vader naar Medemblik ver trokken. Aanrijding. Zondagmiddag deed een bewoonster van de Javastraat aangifte dat ze op haar rijwiel, door een jongen was aangereden, tengevolge waarvan haar rijwiel was be schadigd. Brandstichting. Zondagnacht is een man aangehouden die ervan verdacht werd in een perceel In de Gasstraat brand te willen stichten. Vernieling. Een bewoner van de Walvischstraat heeft gisterenmiddag aangifte gedaan, dat door een jongen uit de Vtootstraat zijn rijwiel was vernield, doordat de jon gen met een handwagen over zijn fiets had gereden die op de straat lag. Gevonden voorwerpen. Aan het Hoofdbureau van Polite alhier is als gevonden terug te bekomen een pakje koffie, rijwielbelastingmerk, een ceintuur en een vulpen. Aan de adressen A. Kater, Middenvliet 2, een rijwielbe lastingmerk. Van- der Vliet, Westgracht 68, een bruin hondje. Collet, Prinsenstraat 3,2 houten rekken. L. Kalf, Basstraat 60, een portemonnaie met inh. J. Dienaar, Schagenstraat 83, een rijwiel belastingmerk. D. Buik, van Hoogendorpstraat 49, een vulpen. Goeman, Bothastraat 21, een fransche huisdeursleutel. Slot, van Galenstraat 7, een kinder manteltje. J.de Leij,Middenstraat 90, een sportkous. Lastdrager, van Galenstraat 101, een kindertaschje. Witsenburg, Hoofdgracht, een onder deel van een meetinstrument. Broekma, Vijzelstraat 3, een honden penning 0007. Mulder, Molengracht 9, een cape en een zilveren rozenkrans. Van der Weert, Schippersteeg, een portemonnaie met inh. Wed. Zwaan, Huisduinen, een aktetasch met badpakjes. Blok, Paardenstraat 48, een rijwielbe lastingmerk. Vroom, Rijksveldwachter te Juliana- dorp, een grijs groen heerenrijwiel. In het tweede raadsel van j.1. Zaterdag is tot ons leedwezen wederom een fout geslopen, die de oorzaak was, dat onze jeugdige raadselvriendjes en -vriendinne tjes het niet konden oplossen. Wij nemen daarom hieronder op hetgeen Zaterdag weggelaten was. Op de 8e rij moet een getal komen; op de 9e rij een persoonlijk voornaam woord; op de 10e rij een klinker. Reorganisatie van het departement van Marine. De commissie betreffende het onder zoeken van de organisatie van het depar tement van marine, heeft j.L Zaterdag een eerste vergadering gehouden. Massa-ontslag by de Amsterdamsche Gemeentetram. Naar „Het Volk" verneemt), heeft de directie van het Trambedrijf aan ruim hon derd werklieden, die werkzaam waren aan biet zoogenaamde lijnwerfk, ingaande 23 Oc- tober as. ontsllag aangezegd. Deze arbeiders zulem in de Gemeente lijke Arbeidsreserve werden geplaatst. Uit de S. D. A. P. Partijbestuursvergadering!. In de jongste vergadering van het par tijbestuur is, naar Het Volk meldt, naar aanleiding van besprekingen in de ge combineerde vergadering van het Partij bestuur met het bestuur van het Nederl. Verbond van een commissie in samen werking met het N. V. V., die het vraag stuk van de betrekking dezer beide -li chamen tot elkaar zal onderzoeken. Voor het Partijbestuur zullen in d'eze oommis sie zitting nemen: J. W. Albarda, Henri Polak en W. H. Vliegen. (Schadevergoedingen watersnood. Knoeierij met de lijsten. Wij hebben1 in 't kort van de enquete, door de Telegraaf ingesteld omtrent vermeende onbillijkheden bij de schade vergoedingen inzake de watersnood- slachtoffers, melding gemaakt. Het bleek, dat de klachten meerendeels waren ont staan tengevolge eener minder gunstige verhouding der vergoedingen, zoodat bij voorbeeld de inkomens tot 1200.de volle 100%, en inkomens tot ƒ1800. daarentegen maar 60% vergoed' kregen. Naar het blad in latere artikelen mede deelt, is in de Limburgsche gemeente Borgharen inderdaad zonderling met de gelden omgesprongen. Haar weid/ 86.877 toegekend, welk geld <tan burgamee#- ter weid gezonden ter uitdeeling aan hen, die op de lijst der vergoedingen waren geplaatst. Toen de voor ontvangst getee- kende staten uit Borgharen terugkwa men, trok het de aandacht, dat verschei dene personen, die geen toekenning had den moeten ontvangen, toch gotookend hadden, en aan de lijsten was te zien, dat daarmede iets bijzonders gebeurd was. De commissaris der Koningin droeg den inspecteur Geesink op een onderzoek ter plaatse ln te stellen, en daarbij bleek, dat bij de vergoedingen voor woi J bleek, dat ■ningschade telkens 10.voor den eigenaar was af gehouden, die evenwel' geen enkele repa ratie had uitgevoerd. De gewone ultkee- ringen waren niet volgens d'e beschikking van de Algemeene Commissie, zeer velen kregen minder dan hen was toegekend. Wethouder Oastermans, lid van de plaat selijke commissie, die een inkomen heeft van ƒ6800.—, had zich op de lijst ge plaatst als hebbende een inkomen van 2600.en een schade van 6000.hij kreeg 2000.— uibetaald, terwijl hij, daar hij ver boven de gestelde grens geen enkele vergoeding recht had. In to- viel, op taal heeft de burgemeester op deze wijze 7600.— minder en/ 2500.— meer uitbe taald' dan hetgeen volgens de lijsten had moeten geschieden. Men had daartoe een voudig een strook met de nieuwe bedra gen over de lijst geplakt en de menschen toen laten teekenen. Toen alle bedragen uitbetaald waren, heeft men deze strook weder verwijderd, In een onderhoud, dat de inspecteur met den burgemeester van Borgharen hierover had. gaf deze de „bedriegelijke handelwijze" toe. Men was ln die gemeen te evenwel van' oordeel geweest, dat uit- keering „naar niets leek" en had die ei genmachtig veranderd. Hoe do plaatse lijke commissie te werk ging, blijkt uit het volgende: zij ontving als uitkeering voor den eersten nood 90.voor le vensmiddelen. Deze levensmiddelen liet zij' de slachtoffers ontzettend duur bete len eni.trok later de bedragen af van de uitikeeringen. De Watersnoodoommissie wilde intus- schen niet, dat de inwoners slachtoffer zouden worden van deze knoeierijen. Ieder, die tekort is gedaan, krijgt dat nog uitgekeerd, terwijl stappen zijn gedaan om terugbetaling te krijgen van het te veel uitgekeerde. In ieder geval wordt ge tracht de ƒ2000.— terug te krijgen, die wethouder Castermans in de wacht ge sleept heeft. De burgemeester heeft zelf 4000.teruggestort. Maar de oommis sie stelt zich daarmede niet tevreden, zij is van meening, dat de burgemeester zich heeft schuldig gemaakt aan een strafbare handeling. De officier van justitie te Maastricht is van meeniug, dat het gebeurde niet als verduistering is te qualificeeren en wil van geen strafver volging weten. De bevolking neemt daar mede geen genoegen en naar het blad verder verneemt zal de Algemeene Com missie zich tot de hoogere rechterlijke autoriteit wenden. De typhus ie Breda. Nog steeds uitbreiding. Men meldt aan de „N. Rott. Crt.": Nog steeds breidt zich de typhus in Breda en omliggende gemeenten uit. Sinds de vorige opgave, die 52 gevallen ver meldde, zijn er in de agglomeratie Breda weer acht gevallen, waaronder enkele, die reeds in observatie waren, bijgekomen, zoodat het cijfer voor Breda en omstreken tot 60 gestegen is. Ook in het centrum der stad is gisteren een lijder per brancard naar de barakken gebracht, zoodat de ziekte zich ook in de betere, wijken schijnt uit te breiden. De gezondheidscommissie vergadert a.s. Woensdag wederom en dan zullen de officieels cijfers worden medegedeeld. Te Princenhage is sedert de vorige opgave, die 21 bedroeg, het aantal ge stegen tot 26 en zijn er nog een paar gevallen in observatie. Ook komt een geval van roodvonk voor. Hedenmiddag zal in de vergadering van B. en W. beslist worden over het al dan niet aftasten der kermis. Wordt deze voor Breda afgelast, dan zal dit voor de stad een schadepostje beteekenen van f 80.000. De correspondent meldt nader: De typhus te Breda breidt zich in ver ontrustende wijze uit. Het opgegeven aantal gevallen 60 wordt, naar wij van bevoegde zijde vernemen, door het wer kelijke aantal, dat tot heden niet is opge geven, verre overtroffen. Men zou eerder de 100 dan de 60 naderen. Thans zijn in Princenhage langs de openbare wateren borden geplaatst,waarop de waarschuwing is aangebracht: Levens gevaarlijk water voor gebruik. De toestand te Utrecht normaaL Volgens mededeeling van den gemeen telijken geneeskundigen dienst is de toe stand te Utrecht ten aanzien van het aantal typhus-gevallen zeer normaal. Wel is er een zeer kleine verhooging van het aantal gevallen in vergelijking met het overeenkomstige tijdvak van het vorige jaar, doch deze is toe te schrijven aan de overkomst van enkele typhuslijders uit Vreeswijk. Ook te Arnhem gevallen. Ook te Arnhem doen zich enkele ge vallen van typhus voor. Er zijn op het oogenblik twee nieuwe patiënten, n.1. een kind, dat uit Zwitserland is gekomen en een schipper, liggende met zijn schip op den Rijn voor Arnhem, onder de gemeente Eist. Deze patiënt wil zijn schip niet ver laten en dus niet naar de barakken wor den overgebracht. De geneeskundige dienst heeft maatregelen genomen om uitbreiding van de besmetting te voor komen. In dit schippersgezin zijn vroeger ook typhusgevallen vastgesteld, bij de moeder, een zuster en een broer van den patiënt, toen het schip te Rotterdam te midden van andere schepen heeft gelegen. In de barakken te Arnhem bevinden zich drie patiënten. Bimpe&laDliL Verduistering van „Zonnestraal-gel den*. Een heel gezin Van een gezin, bestaande uit man, vrouw, zoon en dochter, wonende in de Rustenburgerstraat te Amsterdam hadden vrouw, zoon en dochter zich Zaterdag verdienstelijk gemaakt door te collectee ren voor de Vereeniging „Zonnestraal". Tegen drie uur 's middags waren zij met de bussen naar hun woning gegaan. De man was toen thuis. De zoon is later met de drie colleotebussen weer vertrokken om deze in te leveren. Er zat ln alle drie eenig geld. Men meende echter te moeten twijfelen of er wel al het geld in was, dat zij opgehaald hadden. Men stelde de politie van het geval in kennis, ook al, omdat het verboden is oollectebussen eerst mee naar huis te nemen. Ten stel ligste ontkende het gezin eohter, dat de bussen opengemaakt waren. Bij onderzoek bleek, dat deze colleo- tanten zich onder een valschen naam hadden laten inschrijven. Bij huiszoeking kwam meer dan f 100 aan kleingeld te voorschijn. Op de vraag, hoe men daar aan kwam, antwoordde de man, dat het zijn eigendom was. Alle vier leden van het gezin bleven volhouden, dat zij geen diefstal hadden gepleegd. De politie meende echter, dat voldoende termen aanwezig waren om het geheele gezin te arresteeren en voorloopig ln bewaring te stellen. Ernstig ongeluk. Tusschem Best en Oirschot reed op een oogenblik. achter de autobus van Vitesse, te Tilburg, dé 43-jarige T. de Brouwer uit Eindhoven, per fiets, terwijl' de 18-jairige motorrijder Anten van dier Vleuten -uit Best met zijn 28-jarigen broer Adniaan op de duozitting, uit dé tegengesteld© richting kwam aanrijden. Door de autobus werd heit uitzicht belemmerd en dientengevolge reed de motorrijder den fietser aan. Deze kwam onder den motor terecht, en iep een ern stige hoofdwonde op. Hij werd' per auto naar het ziekenhuis te Eindhoven overge bracht. Zijn toestand was gisterenmorgen ernstig, doch niet levensgevaarlijk. De be stuurder 'Vian den motor Antlon van der Vleuten werd uit- en inwendig ernstig, ge kneusd!. Hij' is na verbonden te zijn per Ziefeenbrancard naar de ouderlijke woning overgebracht. Zijn broer Adlriaan, die het ongeluk blijkbaar zag aankomen, was bij tijds van dien motor gesprongen. Autobus verbrand. ■Zaterdagavond omstreeks 10 uur is een der groote bussen der N. V. Veluwsche Autodlienst tusschen Harderwijk en Er- rnedo, door een tot nog toe onbekende oor zaak plotseling itoi brand geraakt. Het vuur ;reep zoo buitengewoon snel om ziich heen, aan blusschen niet te denken viel en de wagen in korten tijd totaal verbrandde. Bij het uitbreken van den brand bevond er zich behalve de chauffeur slechts één passagier in den wagen» welk» beiden zonder eenlg letsel te bekomen, zich konden redden. Het totaal verwrongen onderstel1 is later naar de garage der N. V. gesleept. Door den bliksem gedood. Het elfjarig zoontje van den landbou wer Van der Voorts te Oud-Ade is Zon dag bij het uitgaan van de kerk doos den bliksem getroffen en gedood. Van een enderen landbouwer aldaar werden een drietal koeien ook doos den bliksem gedood. ftpMidHttohÉbijg- Vrfjdagavond te kwart over, 11 is de Haagsche brandweer opgeroepen met het alarmeerend bericht, dat een felle uitslaan de brand' was uitgebroken in het artillerie- park, dat zich bevindt aan den Raam weg in de nabijheid van de Witte Brug. Met groot materiaal, twee motarspuiten en den ladderwagen werd uitgerukt. "Bij aankomst bleek een der op het terrein staand© IbodHenl op drie plaatsen aan de achterzijde Itai Machte laaie te staan. Deze loods is geteerd en was dus erg brandbaar In de loods bevond! zich meerendeels oud materiaal en wat rommel 'De vlam heeft zich, doorden de brand weer er zoo vlug bjji was en het vuur met verscheiden waterstralen werd aangevallen, niiet kunnen mededeelen aan het binnenste gedeelte van 'de loods, dlait echter wel veel waterschade kreeg. lOiirca half een was roien 'het vuur mees ter; er werd nog ©enigen tijd nagespoten en voor ale zekerheid' verwijderde de brand weer verscheiden dakpannen. De algemeene opinie, zoowel van politie, brandweer als militaire 'autoriteiten is, dat de 'brand kwaadwillig is gesticht. Men achtte het bijna onmogelijk, dat hij ontstaan is binnen in de loods zelve. Twee jongelieden, geënipltoyeerd bij' de koopvaardiji, hebben aan de politie gerap porteerd, dat zj}, die dén brand bijna heb ben zien ontstaan, een man zagen loopen, die een fiets aan de hand voerde, doch zich om den geheelen brand niet bekommerde, niet achter zich keek, maar zich gewoon verwijderde. Hfiji IS niet meer teruggezien. Een „rffk planter" ficht zijn meisje en twee autohandelaren op. Eenige weken geleden maakte een win keljuffrouw ln Den Haag toeninis met een heep, die 'haar vertelde uit Weet-Indië te zjjn gekomen), waar hij plantages had. De kennismaking beviel' goed en hij' vroeg haar, hem als zijn vrouw te vergezellen naar zijn plantages. Zdji verliet haar betrek king en ging met hem naar Haarlem, waar hij, een groot hoerenhuis huurdé en een auto kocht. Met dezen) auto werd een bezoek ge bracht aan een ln Amsterdam wonenldén broer van het meisje, aan wien de toekom stige echtgenoot werd voorgesteld en dié den raad gaf zich ten spoedigste te bege ven naar haar oudera, dl© in Groningen wonen. Daartoe werd' besloten, maar eerst werden verlovingskaarten op oudi-Holi- lfenKjadh papier gedrukt eni verzonden. De planter stelde voor, de reds naar Grondngeni in den niéuwen! auto te doen, maar die ver- kooper maakte daartegen 'bezwaren), 'omdat de vehikel' nog niet betaald' was. De West- Indiër vond echter, dét dit geen bezwaar behoefde te zijn, omdat hdj den volgenden dag zou betalem, .alB tijm notaris ln Rotter dam, die toevallig in Brabant was voor een venkoopiing, terug zou zijn. De onderhandelingen ten huize van den eigenaar van den auito Iwerden gestoord doordat 'n Haariemsch rechercheur den aanstaanden bruidegom kwam arresteeren. Deze bleek een oude bekende van de po litie te zdjta Het meisje werden de oogen geopendi. Zij1 vertrok naar haar ouderB te Groningen en hij' naar het Huis van Be waring. Hij werd daaruit echter na eenige dagen ontslagen en reisde naar Amster dam, Daar gaf hfl voor, uit BrLtech-Indtë te gekomen, kocht een andéren auto van "8000, dien hij in Groningep zou betalen, waar hij bij zijn notaris geld' had staan. De verkooper vertrok mee naar Groningen en leende den Indischén verlofganger dn d© gauwigheid' nog 25 gulden. Deze zond aan het meisje ©en telegram, waarin hij- zijn komst met zlijta notaris meldde en tevens, dat hij' onschuldig was. In Groningen aangekomen), wist hij' den autohandelaar te bewegen tot den volgen den dag geduld te hebben en zij' bleven hier logeeren, Intusschen trachtte hij. het meisje en 'haar ouders opnieuw om den tuin te lelden. Zij was echter zoo verstan dig, zich niet voor de tweede maal te laten bedriégen, De recherche te Groningen, die door Haarlem reeds op zijn komst was voorbe reid, had maatregelen genomen. Zij' lichtte den Amsterdamschen autohandelaar ito» die met dén nog bijtijds geredden auto terug reed naar Amsterdam. Zijn tijd en benzine, benevens de geléendé 25 gulden, schoot hij er bij' in. De Indische planter werd' ge arresteerd. AI de door hem opgedischte ver halen bleken te zijn gelogen. Hij had zelfs geen geld om de reis van Amsterdam naar Groningen te betalem Daarom maakte hij de reis per „gekochten" auto. Hij. is de 31-jarige P. J. B., afkomstig van Vlaar- d'ingen), die ter beschikking van de Justi tie te Groningen zal wordén gesteld we gens het plegen van oplichting ten nadieele van zijn meisje, van wié hij kans zag veer tig gulden lés ,t© krijgen1 en van den auto handelaar. Door den stroom gedood. BtJ de Coöp. Handelsvereeniging N. O. B. te Vechel heeft Zaterdagmorgen een ernstig ongeluk plaats gehad. De electrl- clen J. Arbouw uit Leiden, was in de nieuwe transportbaan gegaan om daar werkzaamheden te verrichten. Daarbij ia hij in aanraking gekomen met de éleo- trische leiding, die onder stroom stond. Zoodra het ongeval werd bemerkt, werd de stroom afgesloten, en d© electrlden naar benedén gehaald. Hij werd per auto naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij aan dé gevolgen is overleden. De man was gehuwd en vader van drie kinderen. Een geheime sigarenfabriek. Vrijdagavond hebben de ambtenaren der accijnzen te Breda een geheime si garenfabriek opgespoord. De werktuigen werdén in beslag genomen, en tegen den fabrikant is proces-verbaal opgemaakt Onder een auto geraakt en gedood Zondagmiddag had op den Spoorsingel te Rotterdam een doodelijk ongeval plaats. Te ongeveer 3 uur reed daar de kleer maker A. v. D. met zijn auto. Voor hem uit reed op de fiets een meisje, dat v. D. wilde ontwijken, door om haar heen te rijden. Plotseling zag hij toen een man, den 48-jarigen P. EL Zwuëete wonend© Hoog© Boezem, vlak voor den auto de straat oversteken en Van D. kon niet ver hinderen, dat de man onder den auto ge raakte. In deernljrwekkendien toestand werd de aangeredene per auto van den Geneeskundigen Dienst naar het zieken huis Bergweg vervoerd. Bij aankomst was hij reed® overleden. De auto werd in beslag genomen. Go- bleken ia, dat de reminrlohting niet ln orde was. Een oude vrouw In brand geraakt Zaterdagmorgen vier uur liep dé 86- jarige weduwe v. H. aan de Rijnstraat te Rotterdam met een brandend© kaars in de gang van haar woning. Waarschijn lijk door dén tocht woed de vlam van de kaars tegen haar kleeren, die spoedig vlam vatten. Op haar hulpgeroep snel den buren toe, die de oude vrouw in een deken rolden. Per auto van dén Genees kundigen Dienst is zij met ernstige brandwonden naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Haar toestand is zorgwekkend. (BuïHenIa«d). De spoorwegaanslag Halte—Erfort Vrijdagochtend is op het station Men seburg een spoorwegarbeider aangehou den, verdacht van den aanslag op de spoorlijn HalleErfurt, waarvan wij Za terdag gewag maakten. een iagmorgen in een kelder Ontploffing. In Berlijn heeft Zaterd. ontploffing plaats gehad in de Kaiserstrasse, waar een fabriekje van celluloid gevestigd was. De eigenaaa en een zijner arbeiders zijn verbrand. Lynch-gevallen in Florlda. Drie negen gedood. Reuter meldt uit Washington, dat in de omstreken van Miami drie negers zijn gelyncht. Zij waren betrapt bij een po ging om atoh meester te makan won de Koningstraat: Kanaalweg: Weststraat: %uidstraat: Spoorgracht: Loodsgracht: Breewaterstraat: Middenstraat: Westgracht: Slulsdijkstraat: Hoofdgracht:

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 5