aandacht vestiigt op het lijden van het Uhineesohe volk tengevolge van het op treden van'eigen mldateska, meent dat' de mogendheden de gelegenheid moeten aangrijpen om hun goede diensten aan te bieden ten einde de lijdende massa te helpen, die onmachtig is zich zelf te be schermen. WETENSCHAPPELIJK NIEUWS. Is tuberculose overwonnen? De Telogr. schrijft: Zooals we reeds hebben medegedeeld, 'heeft Prof. Oalmette op het congres voor sociale hygiëne te Reims mededeelingen gedaan over de anti-tuberouleuse-inen ting imet B. O. O. Prof. Oalmette heeft reeds gerutmèn tijd zijn vaccinaties toe gepast, maar hij had er nog nooit een de finitief besluit uit getrokken voor de doel treffendheid van zijn methode. De tot nu toe verkregon resultaten ma ken echter oat die terughouding niet lan ger gerechvaardigd zou zijn. In Frankrijk zijn in twee jaar 14.636 kinderen gevaccineerd, zonder er 't min ste nadeel van te ondervinden, want de methode is volstrekt onschadelijk. Van de 1.210 kinderen, die gevaocineerd zijn, is slechts 1 gestorven, terwijl zonder in enting de sterfte door' tuberculose 26 minimum zou zijn geweest. Wanneer men slechts deze cijfers beschouwt, is het re sultaat reeds bewonderenswaardig. Maar naar allen schijn zullen de cijfers in de toekomst nog veel beter zijn. De eerste Inentingen zijn geschied bij bijzonder bedreigde kinderen, bij zooge naamde gepredeetlneerden. Wanneer de methode ruimer wordt toegepast, zal ze een minder ongunstig terrein vinden en het percentage zal nog minder worden. In alle landen van de wereld begint men de methode-Calmette toe te passen. Over eenige jaren zal men; dan ook statistieken bezitten over honderdduizenden 'gevallen en dan zal Jiet uur zijn gekomen, waarop men kan zeggen of de algeheele overwin ning is behaald. Thans kan men reeds vaststellen dat van 1200 kinderen 265 ten doode waren opgeschreyen en dat ze sgered zijn. Zelfs al vindt men geen methode om de tuberculose van den volwassene te gene zen, dan kan men nu hopen, dat de tuber culose over twintig jaar een „historische ziekte" zal zij% geworden, nadat ze de gee- sel van de menschheid is geweept, de nachtmerrie van den geneesheer en de meest beangstigende zorg van den hy giënist, den socioloog en de regeeringen. De verwekkers van het mond- en klauwzeer. De correspondent van Nw. Rott. Crt. te Parijs seint d.d. Dinsdag: In de Académie van Wetenschappen, alhier, heeft Roux, de directeur van het Instituut Pasteur, een mededeeling ge daan, die de ontdekkingen van Vallée en Carré omtrent de bestrijding van het mond- en klauwzeer bevestigt. Dezen hadden n.L gevonden, dat op zijn minst twee smetstoffen die ziekte veroorzaken. Die smetstoffen hebben ze A. en O. ge noemd. De ziekte, door de laatste ver wekt, is de ernstigste. De ziekte, verwekt door smetstof A. immuniseert het dier tegen een herhaling, maar doet niets te gen de andere smetstof. BCHAGEN. Uitslag der harddraverij te St. Maar tensbrug. Prijzen 100, 60, 26 en 15. Baanlengte 350 Meter. Aangifte 14 paar den. Ie pr. Silent Nancy, 340, van llh. Smit te Alkmaar, ber. B. ten Ilage; 2o pr. Marie P, 850, van Van Stralen, Schoorl, ber. A. Witteveen; 3e pr. Barones. 320, van D. Marees. 't Zand, ber. T. Slikker^ 4e pr. Laura M, 320, van J. Slikker, Koe- gras, ber. T. Slikker. WEERINGEN. Naar wij1 vernemen komen er in deze gemeente een tweetal gevallen van rood vonk voor. Motor-cursus. J.l. Maandagavond werd in het hotel „de Haan" vanwege de afd. der Midden- sta ndsvereeniging alhier geopend een mo- torcursus, waarvoor zich 51 gegadigden hadden aangemeld. Daar enkelen hiervan verhinderd waren, werd de cursus begon nen met 86 leerlingen, voorwaar een flinke deelname. Wij hopen dat de cursus trouw bezocht zal worden. De lessen wor den gegeven door den beer W. Heero ma van Helder. Mochten er nog meer liefhebbers zijn, zoo radten wij hen aan (willen ze van dezen cursus niets missen) bij de 2e les present te zijn. Burgerlijke Stand van Wieringen over de maand September. GEBORiEN: Albert, z. v. R. Gangelhof en N. van der Veer; Neeltje, d. v. J. Rot gans en Tr. Koster; Gerardus, z. v. P. v. rernst en M'. M. Dekkers; Piet Oornelis, Z9™'81 en C- A- Slikker; Pieter, z. v. C. de Haan en A. Rotgans; Derk, z. v. A. Ros 0n V. Veling ONDERTDOUWD: A. Gieles en N. Kooij; J. Bruisma en A. Oldersma; A. Poel en A. V erfaille; H. Wiegman en G. Jongkind. GEI ROIFWD: J. Wit en D. Slikker; A. Gieles en N. Kooij; J. Bruisma en A. Ol dersma; A. Poel en A. Verfaille; H. Wig- man en G. Jongkind. OVERLEDEN: Maria Theodora van Kelokhoven, 66 jaar, ongehuwd; levenloos nanigegeven kind van O. J. Kroon en T E Luijt. r Burgerlijke Stand van Anna Paulowna GETROUWD: O. Haverhoek en T. Keppel. OVERLEDEN: L. Borst, 29 jaar, onge huwd. Politie Anna Paulowna. Verloren een Ford schroefsleutel. Ge vonden een portefeuille met -inhoud; een hamer, een kinderportemonnaie en een kerkboekje. Inlichtingen worden ter se cretarie verstrekt. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. Dinsdag 5 October. Uitspraken: P. O. S. gedet. en J. K. Helder, diefstal, ied'er 1 maand gev. Arie P., Helder, mishandelingi, 1 maand gev. F. J. v. O., Helder, mishandeling, vrij gesproken. Corn. O., Anna Paulowna, poging tot bevrijding van een arrestant, ƒ30 boete of 30 dagen. Jacob K., Anna Paulowna, wederspan- nigheid, ƒ20 boete of 20 dagen. S. F. Sp., Anna Paulowna, als voren, 30 boete of 30 dagen.» Nieuwe zaken. Te laat gestopt Een nieuwbakken automobilist-, die voor 2 maanden alleen met succes een kinderwagen kon besturen, reed op 21 Juli vrooljjk en tevreden met zijn wagen tje langs de Doggersvaart nabij het vliegkamp „De Kooi", niet wetendie welk onheil hem boven het hoofd hing. Hij reed namelijk een winkelbediende ach terop, die een handkar voortduwde en geen blijken gaf dat de signalen, door den automobielman gegeven als teeken, dat hij naar rechts moest uitwijken, ge hoord werden. De bestuurder van de handkar nam er althans geen notitie van en kreeg van de auto, die even te laat stopte, een duw in den rug, tengevolge waarvan hij meer linksch van den weg op de berm werd geslingerd en zoo on gelukkig neerkwam, dat hij zijn linker arm brak. Deze. breuk was zoo gecompli ceerd, dat de jongeman eerst na ettelijke weken het ziekenhuis kon verlaten en thans nog niet in staat is, zijn arm be hoorlijk te gebruiken. Die tegenslag was natuurlijk ook niet aangenaam en voordeelig voor den auto mobilist. Hij moest zich thans verant woorden wegens het toebrengen van ern stig lichamelijk letsel door schuld. Je mag dan al praten als wijlen Brug man oin je schuld te verkleinen en aan te toonen dat je het slachtoffer was van een ongelukkigen samenloop, je trekt beslist aan het kortste eindje, zooals ook deze verdachte, tegen wien 200 boete of 90 dagen werd gevorderd. 'n Al te groote mond opgezet Een handelsvertegenwoordiger uit Hel der, die in het zelfde standje den vorigen dag ook al' voor den politierechter was veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen, wegens beleediging van een opzichter, inoest nu nog eens terecht staan omdat hij een buitengewoon opzichter bij '8 Rijkswaterstaat had bedreigd met eenig misdrijf tegen het leven gericht. Hij had die opzichter gedreigd hem met een mes te zullen steken, 'n IJdele bedreiging weliswaar, want hij had zelfs geen mes bij zich, maar die toch blijkbaar ernstig genoeg werd! opgevat, om hem voor de meervoudige rechtbank te halen. De jon geman herhaalde wat hij Maandag reeds had betoogd, dat hjj met een zwaar be laden fiets had moeten omrijden, aange zien de weg werd geasphalteerd, wat hjj moelelijk zonder hulp kon doen. Hij was driftig geworden en had! den opzichter de onbezonnen woorden toegevoegd, na tuurlijk zonder die ernstig te meenen. Gelukkig echter ging de officier er verder ook maar niet dieper op in en ver genoegde zich met een eiseh tot betaling van 20 boete of 20 dagen. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 4 October. Verbroken vriendschapsbanden. Een op Texel wonende dame had dikke vriendschap opgevat voor een familie, die haar intrek had; genomen in een haar toebehoorende woning. Maar er kwam iets tusschen deze zoo aan elkander ver knochte familiën waardoor de lucht vol electriciteit raakte. Op 7 Juli kwam het tot een losbarsting en richtte de huis eigenares tijdens de afwezigheid van haar voormalige vriendin, verschillende ver nielingen aan. Kop en schotels werden stuk gegooid. Haar man deed' aan die vernieling niet mee, maar was belang stellend toe-schouwer. Natuurlijk bleef aangifte niet uit en heden werdi de juf frouw, veroordeeld tot ƒ25 boete of 25 dagen, plus alsmede 4.40 uitmakend de gereclameerde schadevergoeding. Weer ln genade aangenomen. Het dienstmeisje, dat te Helder in een hotel diefstal had gepleegd van eenige huishoudelijke artikelen en reeds twee maal tevergeefs was opgeroepen, werd op grond van de door haar betoonde onver schilligheid veroordeeld' tot 2 maanden gev. Zij was echter tegen dit vonnis in verzet gekomen en thans behoorlijk aan wezig. Het bleek dat zij ook bij de vorige behandeling was geweest, doch door een misverstand niet in de rechtzaal, maar aan het woonhuis van den politierechter was terecht gekomen. Daardoor werd zij in dat opzicht ge rehabiliteerd en het vonnis vernietigd, waarop zij heden door den politierechter opnieuw werd veroordeeld, thans echter tot 2 maanden gev. met 2 proefjaren. Het meisje vertoeft thans te Amsterdam ten huize van haar gehuwde zuster en zal onder toezicht der reclasseering worden gesteld. Treurige verhouding. Een te Wieringen wonerld werkman is van zijn vrouw gescheiden en ontmoet te op 11 Juli op den Kanaalweg zijn kin deren, in gezelschap van den man, waar mede zijn gescheiden echtgenoote thans samenleeft. In woede ontstoken, wilde hij zijn kinderen mede nemen en raakte toen met hun begeleider aan het worstelen, waarbij hij den man de huid vol schold en hem 'n paar schoppen toediende. De man stond heden terecht en het werd hem duidelijk gemaakt, dat zijn optreden onrechtmatig Is, daar de kinderen aan (Je vrouw zijn toegevoegd. Echter wenschte de politierechter met de omstandigheden rekening te houden en veroordeelde hem tot 5 boete of 5 dagen, evenwel met de ernstige waarschuwing dat hij, wilde hij niet met de gevangenis kennis maken, in 't vervolg scheldwoorden en handtas telijkheden moest nalaten. Duur houtwerk. Een blerbottelaar uit Oester land op Wieringen, die er naar uitziet dat hij zijn eigen waar niet veracht, had de vrijheid genomen zich een drietal blorkistjes en 'n aantal ledige bierfleschjes toe te eige nen, welke voorwerpen door hem waren medegenomen uit een polderkeet. Een ander bierbottelaar maakte er echter ook aanspraak op en kon zich als eigenaar voldoende legitimeeren, zoodat heden de vrijpostige bottelaar werd veroordeeld! tot 20 gulden boete of 20 dagen hechtenis. Te lang van tong en te los van lippen. Een handelsreiziger te Helder, die met een zwaar beladen rijwiel 'n rijweg be reed, waar men bezig was dezen weg te beharden, toonde zloh hevig gepikeerd, toen een der opzichters hem verzocht, dit gedeelte om te rijden.'Hij voegde althans dezen opzichter eenige zeer onheusch klinkende woorden toe. Een aanklacht wegens beleediging werd ingediend en de reiziger kreeg heden 'n lesje in de be leefdheid, bestaand in 10 boete of IQ dagen. Zijn kans ls verkeken. Een lichtwachter uit Helder is voor eenigen tijd wegens hevige wederspan- nigheid in dronkenschap gepleegd, voor waardelijk veroordeeld. Hij was toen vol goeden wil en beloofde plechtig zich van alcohol te onhouden. Het bleek echter heden dat deze belofte ijdel is geweest. Hij stond nu alweer terecht voor ver schillende feiten in dronkenschap ge pleegd, vooreerst had hij op 8 Augustus eenige glasruiten vernield in de woning van een buurvrouw, die hij in zijn dron- kenmanswaan verdacht kwaad van hem te hebben gesproken. Ook smeet hij een emmer door de ruiten, die in de kamer terecht kwam. Voorts kwakte hij een ouden man, die hem met een zacht lijntje in huis wilde leiden, tegen den grond, en diende hij ook diens zoon een slag toe. Ten slotte pleegde hij een geweldig verzet tegen twee politie-agenten, die hem wegens het verkeeren in kennelijken staat van dron kenschap wilden arresteeren. Het was dus 'n heel lijstje waarvoor hij terecht stond. De man gedroeg zich tot overmaat van ramp zeer ontactisch en scheen den agent, hoewel geheel ten onrechte, als oorzaak van zijn misère te beschouwen. Zijn geheele optreden was dan ook niet geschikt om opnieuw con sideratie te betoonen. Hij werd veroor deeld tot 2 maanden gevangenisstraf en het is te voorzien, dat ook de voorw. straf op hem zal worden ten uitvoer gelegd. Nieuwe uitgave. Van dit maandblad der Praktisch-Idea listen ontvingen wij tegelijk de afleve' ringen 8/9| en 10. Wij noteeren er uit een lezenswaardig artikel van Marg. Meyboom. Wat dunkt u hiervan„Eens schreef mij iemand: Niemand is onmis baar, maar niemand is te vervangen. Dat is een van die woorden, die op eens een stuk van het leven verlichten. Ja, zoo is 't. 't Groote leven kan ons allen ontberen, het blaast ons weg als kaf, maar toéh... ieder van ons heeft iets, dat «hem of haar eigen is, iets, wat nie mand anders heeft; ieder van ons kan iets, wat niemand anders kan. Daarin ligt onze kracht en onze plicht. Wij be hoeven niet uit te maken wat ons werk waard is; we kunnen het absoluut niet overzien. We hebben het eenvoudig te doen. Iedere cel heeft zijn plaats in het organisme". Is dat niet aardig en oor spronkelijk gedacht? Liesbeth Kalf schrijft over Jeugdlogementen in Duitsch- land: goedkoope nachtverblijven voor trekkende jongens en meisjes. Interes sant is in dit nummer een toespraak van Krishnamurti, den door de theosofen aangewezen nieuwen wereldleeraer, of liever de Indiër, waarin zich de komende leeraar van tijd tot tijd manifesteeren zal. R. Loman vervolgt een artikel over Walt Whitman, den Amerikaanschen den ker en dichter, en verder is er zeer veel kamp- en ander Regeneratienieuws. In aflevering 10 vinden we een tweetal linoleumsneden van Joub Wiertz, „Der Jongeren Opbouw" en „De Idealist" ge titeld. Trouwens, de redactie had al aan gekondigd, dat voortaan illustraties zou den worden opgenomen: gunstig teeken voor den bloei der beweging. Dit is goed ookmen behoeft het volstrekt niet in alle opzichten met de P. I.-ers eens te zijn, maar sterke jeugdbewegingen ver- hoogen het zedelijk bewustzijn en de ze delijke kracht der samenleving. In dit Octobernummer wordt het artikel over Walt Whitman vervolgd, terwijl J. Reits- ina een beschouwing geeft over Praktisch- Idealisrne en Socialisme naar aanleiding van een brochure van rar. J. J. van der Leeuw. Reitsma wijst er hierbij sp, dat uit bedoelde brochure onvoldoende inzicht in de diepere beteekenis van het socia lisme blijkt, met welke beschouwing de redactie het, in een naschrift, geheel eens is. Het feit, dat inenschen als Troelstra, van der Goes, etc., een leven van ont bering kozen, wijst er toch wel op, dat hen een dieper en heiliger gevoelen heeft bezield dan alleen het „toegeven aan de afgunst van onderdrukte volksgroepen" (dit zijn de woorden uit de brochure van van der Leeuw). De heer van der Goes van Naters, de redacteur, wijst er in zijn naschrift op, dat in de hier bedoelde brochure van van der Leeuw weliswaar de grondslagen van het P. I. zuiver wor den weergegeven, maar ook niet moet dan dat. Principieel kunnen de stellingen van v. d. L. door de sociulisten worden aanvaard, meerdere aanvulling in ethisch- sociale richting zou, zoo zegt de heer van der Goes, gewenscht zijn. Leendert Winkelman bespreekt het Instituut voor Arbeidsontwikkeling en den daaraan ver bonden schriftelijken cursus van den heer R. Kuyper. In don vorm van een dialoog bespreekt A. Viruly met zijn „vriend, den luitenant" het militaire en milital- ristische vraagstuk. Wij kunnen niet alles meer vermeldener zijn nog tal van klei nere artikelen, die zeer lezenswaardig zijn. Radio-programma. VoetbaL Atblettek. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 7 October. Medegedeeld door het K011. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 770.7 Dandzig. Laagste stand 740.5 Janmayen. Verwachting: Zwakke tot matige Z. tot Z.W. wind, half tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur, Iets koeler overdag. Meervoudige College-zitting van „Regeneratie". Verschenen! bij' de uitgevers-maatschappij „Servire", Laan van Meerdervoort 00, Den Haag: „Sirja", roman uit het oude Perzië, door D. Masdörp. Prijs 2.75, geb. 8.60. Bij dezelfde firma verscheen in bro chure-vorm „Mijn*Ervaringen uit de Ge vangenis", door M. K. Gandhi. Prijs 0.75 ingenaaid. De- lezers zullen zich herinneren, dat deze herinneringen, door Carolus Ver huist uit het Engelsoh vertaald, zijn opge nomen in het orgaan der Praktisch-Idealis- ten „Regeneratie", en dat wij er enkele fragmenten uit overgenomen hebben. Gandihi is de man. die het Geen-Geweld-Uit oefenen in de praktijk bracht, die zlph'zede lijk verzette tegen het gewelddadige kwaad en die door deze leer een grooten invloed uitoefende op de Impulsieve Oosterspbe na turen zijner landgenooten. Ofschoon geen politiek leider in den eigenlijken zin des woords, heeft hij het, met zijn zedelijk verzet, de Engelsche regeering zeer lastig gemaakt en werd hij verschillende malen tot gevan genisstraf veroordeeld. In dit geschrift ver telt hij op eenvoudige wijze van zijn gevan geniservaringen; wie schokkende tafereelen verwacht, zal zich bedrogen vinden. Rustig en zakelijk vertelt Gandhi van zijn weder varen; sterk komt daarbij uit dé groote in vloed, dien zijn hoogzedelijke natuur uit oefende, onbewust wellicht, op zijn mede-ge vangenen en op de Engelsche regeering. Het is een zeer interessant geschrift, waarin we kennismaken met een merkwaardig man, zij het dan niet een figuur, die wij met het epitheton „sterk" betitelen; Gandhi's aard is meer die van het lijdelijk verzet en de ascese. Het werkje is keurig uitgegeven. VRIJDAG 8 OCTOBER Hilversum H.D.O., 1050 M. 12.00 Politieber. 6.007.00 Vooravondcon- oert door liet H.D.O.-orkeet 7.00 Politieber. 7.007.30 Frantche les door meergevorderden. 7.308.00 Franeche conversatieles. 8.10 Per»- ber. 820 Lezing door I>r. B. G. Eesoher, prof. a. d. Universiteit Ln Lelden: „De ontwikkeling van de aardkorst." 9.100.30 Liederen van Br ah me, te zingen door Marie Moeton, sopraan. 9.3010.00 Volksliederen, le avond: Neder- landsche volksliederen. 10.00 Pers ber. Daarna dansmuziek door de Indian danee-oroheetre. Leider Hans Mossel. Daventry, 1600 M. 11.2012.50 Concert door het raddokwartet en solisten (sopraan, 'bariton, piano). 12.50 1.20 Ongekmnoert van de St. Botolphs kerk. I.202.20 Lunchmuziek van hotel Metropole. 3.40 Lezing: Elementary French. 4.05 Sciool- kinderenconcert. 5.05 Kinderuurtje. 5.05 Speeches oa. van den Bisschop van Manchester. 6.20 Orkestconoert. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerber., nieuws. 720 Lezing: Seen on the screen. 7.48 Muziek. 8.00 Lezing: The housing problem. 8.20 Symphonieconcert. Orkest en W. Primrose, viool. 9.50 Voorlezing: Forestalled. 10.05 Sonate® van Beethoven door M. Cole, piano. 10.20 Tijdsein, weerber., nieuw». 10.27 „De Meesterzangers", 2e scène v. d. 3e acte v. d. opera v. Wagner. 10.56 Liciht symphonie- programma. Orkest en tenor. 11.20—12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50—2.00 Concert door het orkest Gayina. 5.055.55 Concert. 8.5010.35 Orkestoonoert. Kömgswüsterhauaen, 1300 M. en Berlijn, 504 en 571 M. 7.50 Lezing: Auslands-deuteehtum nnd Hei mat. 8.20 Voorlezing: Essays von Leo Lania. 8.50 Het lied v. d. Duitsche Rococo. E. d'Heu- reuse, sopraan. 9.5011.50 Dansmuziek door de Kermbaohkapel. Brussel, 487 M. en Antwerpen, 265 M. 820 Gramofoommuziek. 8.35 Orkestmuziek. 8.50 Vertellingen van Mark Twain. 9.4010.20 Vertellingen van Hr. Donuay. Daarna orkest muziek. Munster, 410 M. ^.Jtó^-l.öO Volks-orkestconoert. 3.058.35 Verhaaltjes vertellen. 3.35420 Keuken praatje. 4.205.50 Liedje® hij de luit. 6.007.00 Plat-Duitsohe liederen en voordrachten. 720 7.50 Lezing. 7.509.20 Orkeetconoert. 9.30 10.20 Werken van Boieldiou door orkest ZATERDAG 9 OCTOBER Hilversum H.D.O., 1050 M. 12.00 Politieber. 3.005.00 Matinee door het II.D.O.-orkest. 5.005.30 Fransohe los voor be ginner®. 6.00—7.00 Solistenconoert. Rikus Grin, riool. Egibert Veen, piano. 7.00 Politieber. 7.00 —8.00 Le® in boekhouden en handolsrekenen door den boer Ji. Pelser. 8.10 Persher. 8.20 V.A.RA.-avond. iWim Wyle, cello. Lies Teu- nis-se, piano. Nolly Sluizer, zang. la. Aria uit „Don Jluan", Mozart. b. Aria uit „Figaro", Mozart. c. Vous dansez Marquise, Leanaire. (zang met pianobegel.). 2. Kol Nfdtei, Bruch (cello en piano). 3a. Kindertwaalfuurtje, Falk- land. b. De Daad. Adama v. Soheltema. Voor dracht door dbh. v. Ruyvten. Pauze. Lezing. Spr. Hr. W. v. d. Sluis, burgemeester van Goor, over: De «tent van het platteland:. 4a. Elége, Fauré. b. Scherzo, Dittersdorf-Kreisler. c. Guitarre, Moskoweki (piano, cello). 6. Inkt. Ina Bondier Bakker. Voordracht door Joh. v. Ruyven. 6. Aria uit „Messias", Htlndel. Lied, B. Zweere. Op don weefstoel, Wierts (zang met piano begel.) Daventry, 1600 M. 8.20 Concert door het Crufts Septet en sona ten (plano, tenor, contra alt). 5.20 Causerie: A garden ohat. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek' door de radio dansiband. 6.50 Over het muziek programma v. d. volgende week. 720 Tijdsein Big Ben, woorber., nieuws. 7.80 Lozing: The world's Youth at play. 7.48 Muziek. 8.00 Le zing: The imonths revlews. 8.20 Militaire tap toe. Militaire bond koor, pijpers van de Scliotr sche garde, de Acton cadetten en do London reportory players, 9.50 Sportlozing. 10.05 So nates van Beethoven door M. Cole- plano. 10.20 Tijdsein, woorber., nieuws. 10.35 Concert' door do Westmlnster-Singors. 10.60—1220 Dansmuziek van het Sovoyhotol. Parijs „Radio-Paria", 1750 M. 12.502.00 Oonoort door liet orkest Radio- Paris. 8.20 Causerie. 8.5011.20 Galaconoert. Orkest, jazzband on solisten. Kiiiiigswlisterhauaon, 1800 M. en Berlijn, 504 en 671 M. 7.20 „Das Konzort", klucht in 8 acton van H. Bohr. 9.5011.60 Dansmuziek door hot orkest Ettó. Brussel, 487 M. en Antwerpen^ 265 M. 6.20—6.20 Concert. Mrno. Hurault, zang. 820—9.20 Conoert. Hr. Morelll, zang. 9.30— 1020 Dansmuziek. MUnster, 410 M. 12.85—1.50 Orkeetooncort. 8.058.20 Kinder vertellingen. 8.864.50 Strijkmuztok door or kest. 4.50—5.20 Suites voor orkest. 5.20—6.20, 6.206.40 Lezing. 6.609.20 Concort v. d. Mannonzangver. I. G. Faribon-lndustrie. 9.20 10.20 Vroolljke plat-Dultsche muziek en lied jes. 10.20—10.50 Concert. SPORT. Supp-ver. „Helder". Zij d'ie Zondag a.e. de V.V. Helder willen vergezellen naar Kakhuizen, kunnen zich hier voor opgeven op Vrijdag 8 October van 810 uur ln de bovenzaal van hot Militair Tehuis, Spoorstraat. De kosten zijn 8.25. Breezand. Onder begunstiging van prachtig weer speelde Breezand 1 Zondag haar Son competi tiewedstrijd en wel tegen haar plaatsgenoote Kleine Sluis 1. Als scheidsrechter Zoetelief 'beginnen blaast verschijnt Breezand compleet, terwijl de gasten eenige invaller» hebben. B. heeft den aftrap, doch brengt het niet verder dan de backs en de eerste aanvallen zijn voor Kleine Sluis. Dan komt ook de B.-voorhoede in actie. Do linksback, ln het nauw gedreven, trapt in eigen doel, waardoor B. met 1—0 leidt. B. blijft ln de merederheld' en spoedig sooort de rechtsbinnen no. 2. Uit 0011 corner maakt de linksbuiten no. 8. K.S. krijgt oen vrijen trap te nomen, waaruit Roelofw tegen- sooort (81). De B.-voorhoede geoft fraai samenspel te zien en daar de KH.-ochterhoedo te kortaanvalt, doelpunt B. vóór rust nog 2 maal, door mldVoor en linksbinnen. Na rust heeft KS. haar opstelling gewijzigd; wat een verbetering blijkt. Althans wordt voorlooplg op deB.-helft gespeeld. De voor hoede zoejet echter steeds het doel op de ver keerde plaats. Eindelijk weet. B. zich los te maken en weten de B.-midVoor en linksbuiten ieder nog eenmaal te scoren, zoodat de eerste plaatselijke ontmoeting ln oen 71 overwin ning ivoor Breezand eindigde. Scheidsrechter Zoetelief leidde goed, hoewel iets te streng, waardoor het spel vaak werd onderbroken. Zondag gaat B. 1 naar Julianadorp, tegen JWiO 1. B. 2 speelt thuis haar len competitie wedstrijd. Anna Paulowna. Op de athletlekwedstrijden te Nieuwe Nie- dorp behaalde DOKEV de volgende prijzen: Dames estafetteloop 4 X 80 M. 2e pr. in 48.4 sec.; heeren estafetteloop 4 X 100 M. 3e pr. in 52.4 sec.; 400 M. hardloopen hoeren J. Fenne- kamp 3e pr. in 672 sec.; speerwerpen heeren Jiac. Hoogmoed 3e pr. met 31.5 M. PoBtduIvensport P.V. „Victoria". Zondag 19 Sopt. hield bovengenoemde ver- eeniging een. wedvlucht oude en jonge duiven vanaf Quivraln (België). Afstand 295 K.M. In concours 44 stuks. Los 7 u-^vju., wind Z.O. Prijzen en diploma's werden' behaald: Arnst 1; Brink 2, 5, 13, 14. 16; Koopman 3, 4, 9, 12, 17; Duinker 6, 11, 15, 18, 19; v. Leeuwen 7, 8, 20; Willem® 10. De le duif wend geconstateerd om 11 u. 1 min. 51 sec., de 20e duif om 11 u. 57 min. 36 sec., zoodat het concours verliep in pl.m. 55 minuten. Adepiranten: Minneboo 1, 2. Zondag 26 Sept werd gevlogen vanaf Chi- may (België), afstand 325 K.M., in concours 42 stuke. Los 7 u. 20 imin. Z.W. wind. Prijaerr en diploma's werden behaald: Brink 1, 8, 15, 18; v. Leeuwen 2, 9, 12, 13, 17; Duin ker 3, 5, 11, 14, 16; Koopman 4, 10, 19, 20; Arnst 6, 7. le aangetoonde Brink, 3e getoonde Duinker. De le duif werd geconstateerd' om 11 u. 53 min. 17 sec.; de 20e duif -om 12 u. 52 min. 17 sec., zoodat het concours verliep in plan. 1 uur. Adspirantèn: Minneboe 1, Wildschut 2. Kampioen' oude en jonge: v: Leeuwen met 122 punten; Brink 120, Duinker 115, Arnst 100; de rest beneden de 100. Adepiranten. Kampioen Wildschut met 110 punten, 2e kampioen Minneboo met 108 punten. Tijdens het seizoen werden behaald': le pijzen: Goosen 5, Arnet 4, Mulder en Zn. 3, dè Wit 3, Brink 2, Duinker 2, Willems 2, v. Leeuwen 1, 91 ij kerman 1, Kwast 1. 2e prijzen: Mulder en Zn. 4, v. Teeuwen 4, Pauw 3, Goosen 3, Arnst 2, Brink 2, SI ijker- man 2, Duinker 1, Willeme 1, Kwast 1, Kra mers 1. 3e prijzen: Goossen 5, Arnst 5, Brink 4, Mulder en Zn. 3, Pauw 1, Duinker 1, Kramer 1, Koopman 1, Visser 1, Schotting 1, Mooij 1. Voor dit jaar bohooren de wedvluchten weer tot het verleden. Verlangend' zien we uit naar de jaarvergadering, waar de prijzen zullen worden uitgereikt. Allen gefeliciteerd met de behaalde resul taten. Nu allen de duiven in goede conditie ge bracht vor de pluimvoetentoOnatelling.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 7