GEMENGD NIEUWS. zou het erg vinden als men thans eene be lasting ging verlagen, terwijl men over en tte.© jaren daar weder op terug moest tomen. Minister De Geer vangt zijn rede aan, ie Woensdag wordt vervolgd. Vergadering van Woensdag. Minister De Geer heeft de sprekers lantwoord1. Daarbiji heeft hij een paar be- Ugrijke mededeelingpn gedaan. In de eerste plaats verteld* hij, dat een wtsontwerp tot het tegengaan van de z.g. „kpitaalvluaht" zijn departement heeft vftaten. En ten tweede deelde hij' mede, dit, in weerwil van de verlaging diei spoor wegtarieven, de ontvangsten in Juli niet liger zijn geweest dan verleden jaar. In iuguBtus waren ze wel iets lager, xnaar in 'I algemeen kan men oonstateeren, dat de vrlaging de daarvan gehoopte uitwerking leeft: Men reist weer meer in hoogere klas sen en dat compenseert de verlaging. Wat nu de wetsontwerpen betrof, begon <e minister met den1 heer Oudi toe te geven, ®t ook zijns inziens de aflossing der crisis- ehuld behoort te worden versneld zoodra tet welvaartspeil weer normaal is geworden, laar thans moet men nog allereerst aan be- Istingverlaging denken ten einde tot een ormaal welvaartspeil terug te keereni De blaatingen zijn hier inderdaad drukkender on in bijna ieder ander land en' men moet iet vergeten, dat kapitaalvorming niet al len door geld, maar ook door onderne- tingszin wordt verkregen. Tegenover degenen, diie, gelijk de heeren 'an Vuuren en De Wilde, betwijfelden of. bt wel verstandig was om nu al belastingen t gaan verlagen, betoogde de minister ten «rste dat hij, nu er een overschot op de be gooting was, gemeend had, voorshands de Veeldeverteringsbelasting als compensatie iet noodiig te hebben, maar dat hij, zooals 6 heer Van Gijn had opgemerkt, deze be- lsting, evenals de Hotelbelasting, toch al- tjd gereed1 liet liggen voor 't geval dat ze nodig mochten blijken. En ten tweede merkte hij op, dat de stij- gng van uitgaven, die in de Millioeniennota ii uitzicht was gesteld, over eenige jaren' z>u loopen en dat ze, blijkens de ervar'ng, de nu met de spoorwegontvangsten was op gedaan, wellicht ten deele vanzelf haar com pensatie zou vinden. Ten aanzien van de voorstellen op zich- elven had de minister alleen de verlaging an het Successierecht en de verlichting an het Personeel te verdedigen; daar de ch rapping der leeniingsopcenten op de In- omsten'belasting niet was aangevallen. De Successiebelasting, zoo betoogde de ninister, is hier te lande, zóó hoog, dat ze :e!fs in de rechte lijn kapitaal stuk slaat. Want de opbrengst komt geheel onder de gewone middelen. Dit is een kapitaalvernie tiging, die door den beer Wibaut in de Ver eniging v. Staathuishoudkunde een „dood- sonde*' in eiken vorm van productie is ge- ïoemd en die hij juist zoo erg achtte omdat iet Successierecht hoog is. Wat het Personeel belangt, het gaat toch »ift aan om het Rijk te weerhouden van igjstingverlaging, omdat de Gemeenten op- cuten heffen. Doch bovendien wordt het nioel voor de Gemeenten schromelijk over- dreen. h eindelijk herinnerd© hii er aan, dat 70oel de heer Oud als de heer J. ter Laan in 123 pleitten vóór verlaging van de Per- sonde Belasting. Ik heb dat toen, zoo zeide de linister, in uitzicht gesteld en ik houd rnjji woord. Mt de behandeling der artikelen .van de Sucessiewijziging is een aanvang gemaakt. Hedn is de minister aan het woord' LUCHTVAART. Vliegtuig-ongeluk. Te Berlijn Adlershof is een tweedekker van 200 M. hoogte neergevallen. De vlie ger iverd dood uit de stukken van het vliegtuig gehaald. Binnenfand, Mishandeling. Ten de 22-tjarige C. W. gisteren met haar veilofde in de ouderlijke woning aan den Go.ischen Rijweg te Rotterdam was, kre gen teiden 'twist. Opeens haalde de verloof de, 34-jarige P. M. S., een mes te voor schip en gaf haar een steek in den rug. Het meise zakte ineen en is naar het ziekenhuis aan ien Coolsingel vervoerd. Gisteravond kon ij dit weer verlaten. S. is aangehouden en ogesloten, t De auto met de deur ls huls. .Gïteren reed te Zeist een Texaoo- wagm, komende uit de laan van Beek en en Joyen, tegen het hoekhuis in de Dorsstraat op. In de bocht was het stuur onkkar geraakt, waardoor de wagen bleef doordraaien. Dank zij krachtig remmen hleif de auto in de deurpost zitten, na de' hui.deur te hebben opengestooten, waar juist de dienstbod© achter stond. Het nokje kwam er met een klap van de cetr af. De Deensche stoomtreller „Gladys" tlien dagen ln nood. De bemanning totaal uitgeput. Gisterenmorgen is door de sleepboot „Volharding" te Delfzijl binnengebracht d> Deensohe stoomtreller „Gladys"'. Het vaartuig had in den storm van 9 Cotober ter hoogte van Doggersbank ware averij bekomen. Het roer en de lui ken waren totaal weggeslagen, waardoor het schip half vol water kwaim te staan. Tan 10 October af had het met de nood vlag in top rondgedreven. Ér waren vele sohepen gepasseerd, waar aan sommige, en daarbij op korten af- itand, de „Gladys", naar de meening der kmaniiing wel opmerkten, doch niemand kwam te hulp. Het schip is nu naar Delf zijl gesleept. De equipage is totaal uit geput. Assistentie gevraagd. Ten Noorden van Schiermonnikoog drijft ©en onbekende kleine zeevrachtboot en vraagt sleepboothulp. Het weer en de zee zijn kalm. Nader seint de correspondent van het Hbl.De kustwacht van Schiermonnikoog rapporteerde hedenmorgen dat tien mijl Noordelijk van den toren een stoomschip met gebroken masten hulpeloos rond dreef en assistentie verlangde. De sleep boot „Volharding" van de reederij Doek- sen is inmiddels ter plaatse gearriveerd, heeft verbinding gekregen en koerst met het schip op sleeptouw om de Oost. Zonderlinge dreigbrieven. Filmellende. Verscheidene ingezetenen van Velseroord vonden deni laatsten tijd in hun brievenbus dreigbrieven van eigenaardige soort. Ze waren1 geschreven) met roode inkt eni hielden de waarschuwing in, dat de bewoners spoe dig hun huis moesten verlaten, daar er een rooverhende op komst was, die het in brand zou steken. De epistels waren versierd met doódshoofden, sabels, bloed en vuur en wolken. Deze dreigbrieven werden 's avonds be zorgd. Dinsdagavond heeft de politie eens goed opgelet, om te zien, ©f zij den dreig- nriefschrijver ook kon vatten. En de politie betrapte hem op heeterdaad, toen hij weer zijn brieven in de bussen deponeerde. Het was een 12-jarige knaap, in wiens brein deze filmfantasiën waren opgekomen. Na de ge bruikelijke ernstige vermaning heeft de po litie hem aan zijn ouders teruggegeven. Bewaakte overwegen. Op den spoorwegovergang te Echt is Dinsdagavond een auto uit de richting Sittard' door de afsluitboomen van den overweg gereden, doordat de chauffeur tengevolge van de verblindende lichten "van een auto aan de andere zijde niet zag dat deze gesloten waren en totaal vernield door den uit de richting Roermond ko menden sneltrein,sdie circa 8 uur te Sit tard moet binnenloopen. Persoonlijke on gelukken zijn' niet gebeurd. De typhus. Te Breda en omgeving was de stand van het aantal typhusgevallen gisteren: Breda 34 (eergisteren 36), te Princenhage 27 (eergisteren 27), Teteringen 3 (eergiste ren 3). Het totaal aantal gevallen bedroeg gisteren 64, eergisteren 66. Goed afgeloopen. Maandagnacht werd de assistentie van de politie te Dieren verzocht door een be woner van de Hoogestraat, omdat diens woning vol gas stond en hij de hoofdkraan niet kon afsluiten. De bewoner was even te voren in zijn slaap gestoord door het ramoer, dat twee katten in de keuken maakten. Hij bemerkte toen een sterke gaslucht en gevoelde zich onwel. Vervol gens wekte hij zijn vrouw en de buren, die de slaapkamer boven de keuken heb ben. Ook die gevoelden zich onwel, ver oorzaakt door het uitstroomende gas. De gasslang van het gaskooktoestel was los geraakt en het uitstroomende gas had reeds een der katten gedood. De bewoners ondervonden geen verder nadeel en heb ben vermoedelijk aan de katten hun leven te danken. Een drama. Woensdagmiddag zou de 55-jarige land bouwer R. Oltwater in de buurtschap "Klein Doch te ren bij Looham met een paard een maaimachine van het land ha len. Even later kwam het paard met de machine zonder boer thuis. Deze werd niet ver van zijn woning met een ernstige hoofdwonde op den weg» gevonden. De man overleed spoedig. Hinderlijk volgien» Twee leden van den Bond van Handels- en Kantoorbedienden, die in dienst waren geweest van de N. V. „Electrolux", doch in staking gegaan waren, hebben zich voor den kantonrechter te Amsterdam te verantwoorden gehAd wegens het hinder lijk volgen van een werkwillige. De kan tonrechter legde ieder één maand hechte nis op. Van dit vonnis gingen beide ver oordeelden in hooger beroep. Voor de zesde kamer der Rechtbank te Amster dam, die dit appèl Dinsdag behandelde, eischte het O. M„ mr. Van Thiel, beves tiging van het vonnis. Mr. Cardozo, de verdediger, verzocht de straf in een geld boete te veranderen. Ontploffing. Dinsdagochtend is er op de rijwiel- fabriek van den heer J. Cortus te Soher- penzeel een ernstig ongeluk gebeurd. De moffelinrichting scheen niet goed te wer ken den knecht haalde toen den patroon eribij. In d'e moffelkamer gekomen, die met gas gestookt worden, wilde men de branders weer ontsteken. Waarschijnlijk had in dentijd, dat de knecht den patroon riep, de kraan opengestaan; er volgde een geweldige slag, die ver in den1 omtrek was te hooren. Het gebouwtje werd totaal ver nield. Van de dichtbij staande kerk wer den de pannen en de ruiten weggerukt. De kneoht was levensgevaarlijk ge wond; hij werd onmiddellijk naar het zie kenhuis te Amersfoort overgebracht. De heer Cortus zelf heeft ernstige hoofd- en anrawonden verkregen en is tot den mid dag buiten kennis geweest. Ongeluk blj.de Eyslnkfabrleken. Gisterenmorgen ongeveer 10 uur is bij' de Eysink-fabrieken aan de Nijverheidsstraat te Haarlem een ongeluk gebeurd1. De terrei nen dezer fabrieken grenzen aan de speel plaats van een openbare lagere school. In het speelkwartier waren eenige werklieden der firma Eysink bezig, ijzerwerk schoon te branden. De sohoolkinderen keken nieuws gierig toe over het hek, dat de afscheiding vormt tusschen speelplaats en fabriekster rein. Door het omwerpen van een bus met petroleum laaiden jle vlammen opeens hoog op, waardoor zeven kinderen aan gelaat en "handen brandwonden kregen. De getroffen kinderen zijn per auto naar huis gebracht. Doodgeschoten. Te Lemberg is de inspecteur Joblnski van het lager onderwijs, die zich in een brochure tegen de eischen van de Oekrai- ners ten opzichte van het onderwijs had uitgesproken, op straat door twee Oekraïm- sahe studenten doodgeschoten. Do daders konden ontkomen. Geheime stokerij. Gisteren is onder de gemeente Zwam- merdaim een geheime jeneverstokerij ont dekt hij een boerderij. De boer had mede werking van iemand uit Alphen aan den Rijn. Een wonderkoe. Reeds 70 weken drachtig. De ervaringen, die men als practisch veehouder opdoet met kalvende koeien zijn vele en soms niet van de prettigste; de lange uren, wachtende doorgebracht in het land, liefst hij nacht, de valpartijtjes in de stal, liefst in de aan koe en stal in- haerente substanties, verder de machina ties met „het blok" en de bezigheden van „vilder" of veearts maken het boerenbe drijf er niet steeds aangenamer op. Een geheel nieuwe ervaring echter op dit gebied is thans de veehouder H. van den Bosch, op de 'boerderij „Schoonoord" te Vreeland rijker geworden. Daar toch doet zich het volgende merkwaardige ge val voor: een derde kalfskoe, volkomen gezond en zelfs vet uitziende, ls tot op he den drachtig, misschien van een kalf, mis schien van een monstruositeit, dat zal nog moeten blijken, maar.deze drachtig- beid duurt reeds zeventig weken! Nog onlangs het kalf was toen reeds ruim een half jaar over tijd is het dier onderzocht door een hoogleeraar van de Veeartsenijkundige Hoogesohool te Utrecht en diens assistent en.zij con stateerden, dat de vrucht goed leefde. Evenwel stond de kas der V. H. S. niet toe het dier als studie-object aan te koo- pen. Inmiddels maakt deze wondere koe het volgens den hekenden dierenarts zeer goed, alleen wordt zij wat dikDe ge leerden zijn echter tot de conclusie geko men dat het nu „welletjes" is en gisteren, Dinsdag, zou zjj worden geslacht. <Tel.) (Buitenland). Vrouwelijke studenten. 'Enkele dagen' geleden heeft, naar En- gelsche bladen beriohten, dr. Joseph Wells, vice-kanselier te Oxford* een rede in het latijn uitgesproken, waarin bij zeide, met bezorgdheid het toenemen van het aantal vrouwelijke studenten te zien en den: wensch uitsprak, dat een limiet vastgesteld zou worden. Hij heeft steeds zijn best gedaan, vrouwen tot het diploma toe te laten, maar hij vraagt, wie ooit had kunnen voorzien, da een vijfde deel der studeerenden, vrouwen zouden zijn. Hij verwacht, dat het aantal nog zal toene men, als er geen paal en perk aan wordt gesteld'. Een ongeluk op den St Lannena Toen het stoomschip Gaine op den be nedenloop van den' St Laurens (Canada) was, begon de lading te werken. Zij ver schoof opeens en het schip kantelde en zonk. De 'booten konden niet uitgebracht worden. Elf menschen, die zich aan de verschansing hadden vastgeklampt, vie len in het ijzig koude water en verdrom ken. Dertien passagiers en leden van de bemanning zijn gered'. D© duisternis be lette de redding van de anderen. RandletLsme ln de V. St V Een brutaal stukje in Chlcago. Een bende van meer dan een dozijn bandieten is binnengedrongen in bet ge bouw van de Elbow Switchboard and Sup- ply Cy. te Ghicago, waar zij negen nacht wakers overvielen en knevelden en daar na vyf brandkasten forceerden. Ze ont kwamen met een buit van 33,000. Zeven tien boeven namen aan den overval deel. De Amerlkaansche vulkaan Lessen. De Lessentop in Californië de eenige werkzame vulkaan in Amerikaansoh ge bied op het Nqprd-Amerikaansche vaste land is de laatste weken in een toestand van dreigende activiteit gekomen. De be- vimgswacht aan den voet van den vulkaan heeft Woensdag 1.1. hevige schokken ge registreerd. De beving werd voorafge gaan door een rommeling. Vier minuten later kwam «weer gerommel waarop een tweede schok ditmaal minder hevig volgde. Auto-ongeluk. Bij Frankfurt aan de Oder is Maandag avond een-auto dioor het springen van een band omgeslagen. Een koopman, die de auto bestuurde, werd op slag gedood', ter wijl zijn dochter zwaar gewond werd. Een bloemkweeker, die eveneens aan de bee- nen werd gewond, slaagde er met inspan ning van alle krachten in, zijn revolver uit de zak te halen. Hij sohoot zich toen een kogel door het hoofd en was onmid dellijk dood. Een oplichtersbende gearresteerd. De politie te Warschau is er ln ge slaagd, acht oplichters te arresteeren, die te Berlijn, Parijs, Sofia en Praag ver- valscht© aandeelen van 'goudmijnen en pe- troleumonderneimingen in omloop hebben gebracht. Ook de <lrukker van de aan deelen is ln hechtenis genomen. Uit het onderzoek is reeds gebleken, dat er voor niet minder dan 20 mlllloen zloty valsche aandeelen zijn gedrukt. Te Warschau vreest men, dat ln verband met deze zaak een reeks van banken hun betalingen zul len moeten staken. Een verbannen prins. De politie te Konstantinopel ontdekte Maandag aan boord van het stoomschip Tetogra, dat uit Triest kwam, den oud sten zoon van den gewezen sultan M©he in ed, die naar Turkije poogde terug te keeren, hoewel alle leden van de gewezen dynastie uit het land verbannen zijn. De prins had zich vermomd en reisde onder een valsohen naam. Hij' werd niet aan land gelaten en zal met het Italiaansohe schip de terugreis moeten aanvaarden. Een passief van bijna 2 mlllloton goud mark Korten tijd geleden werd de lm- en ex- gert firma Von Oalow, Stlssermann en ussmann failliet verklaard. Het kantoor der firma bleek sleohts uit één kamer en een typiste te bestaan. Het passief der firma bedraagt bijna twee mililoen goud mark, waartegenover geeri activa staan. Reeds twintig firma's hebben zich bij de recherche aangemeld, voornamelijk uit de leder-, textiel-, stoffen- en katoen- branche. Bij deze firma's hebben de heeren groot© bestellingen gedaan, dooh niets be taald. De drie firmanten zijn thans ge arresteerd, onder verdenking van bedrog en frauduleus bankroet. Dagelijks komen zich nog nieuwe slachtoffers aanmelden. De Fransche Inbrekers slaan weer een slag van lVa mlllloen. Diamanten hebben zich steeds mogen, verheugen in de 'belangstelling van de heeren van het inbrekersgilde, doch hun interesse in Frankrijk voor de kleine glin sterende steentjes gaat wel wat te ver naar den zin der respectieve eigenaars. Na den roze diamant van Ohantilly en de juweelen van de fimille Loewensteln hebben thans ook de ©delsteenen van den heer en mevrouw Burel er aan moeten geloovqn. Burel, die directeur is van Moulln Rouge en de Folies-Bergère te Parijs, ont dekte na uitstedig te zijn geweest, dat die ven een zorgvuldig onderzoek hadden in gesteld" ln zijn appartementen. Alle laden waren overhoop gehaald en de deskundige Indringers hebben hun keuze met zorg bepaald. Een kistje inhoudende 1.200.000 francs aan bankpapier en bons van nationale verdediging, werd direct goede buit ver klaard. Voorts werden medegenomen een groot© gouden damestasch en zeven met diamanten bezette ringen en verschillen de andere juweelen, tot een totale waarde van 250.000 francs. Bij het onderzoek is gebleken, dat de dief of dieven door de' achterdeur naar binnen zijn gekomen en door de keuken en de eetkamer zich naar de vertrekken van den heer en mevrouw Burel hebben begeven. Het staat nog niet vast, of een dan wel meerdere inbrekers aan het werk zijn ge weest. De voet- en vingerafdrukken wij zen op de aanwezigheid van slechts één persoon. Zelfmoord van een diplomaat !Het Hongaarsche gezantschap in Tur kije kondigde verleden week den dood aan van zijn secretaris, Nikolaas von Te- rasi, ^plotseling ©verleden in den ouder dom van 28 jaar'op 12 October, 2 ipir des middags". Twee dagen later werd het lijk onder groot© belangstelling op het prote stantschei kerkhof te Feriköj ter aarde besteld. De waarheid is echter, dat de secretaris zich op zijn kamer heeft doodgeschoten. Zijn maand salaris van 500 Turkscne pon den (ongeveer 1000 gulden) was niet vol doende om de groot© verteringen te be kostigen van zijn levensgezellin, een jonge Russin. De diplomaat verkocht al zijn inventaris om het hoofd boven water te houden. Toen hij niets meer over had, maakte hij schulden, en om de schuld- eischers van zich af te houden, begon hij te spelen. Met 3000 geleende ponden gin gen hij en de Russin naar een speelhol; een 'kwartier later stond' hij zonder een stuiver op straat. De Russin bleef binnen. Mannen zonder geld waren er immers bij de vleet en daarvoor had zij den jongen secretaris niet noodig. Deze kocht een re volver, sloot-zich op in zijn kamer en maakte een eind aan een veelbelovend leven. Een onbekende visch. 800 pond. Amerikaansche bladen weten te melden, dat bij een storm in den Atlantischen Oceaan een groote visch (800 Eng. pond) door een hooge golf aan boord werd ge slingerd van de Republio, een boot van de United States Line. De visch behoort tot een tot nu toe onbekende soort. Ten min ste, niemand aan boord kon het exem plaar thuisbrengen. De gezagvoerder van de Republic zal wel maatregelen beramen om d'en visch te conserveeren voor een la ter onderzoek door geleerden aan den wal. Toen hét beest aan boord kwam, ge schiedde ddt met zoo'n smak, dat de ver schansing werd stukgeslagen. Het bandietisme te Chlcago. Zondag heeft te Chlcago een bende van 16 man drie wakers en twee machinisten in een fabriek van schakelborden over weldigd en met behulp van nitroglycerine vijf brandkasten doen springen, waaruit voor een waarde van 240.000 gulden weg genomen werd. Koude. Uit Frankrijk wordt vroege koude 'ge meld'. Te Charolles in het departement Saóne en Loire heeft het in den nacht van Maandag op Dinsdag hard gevroren. Plassen en vijvers waren met Ijs bedekt. Sebastopol bedreigd. Kustafbrokkellng In de Krlm. 'Volgens berichten uit Odessa ls men in' de Krim zeer verontrust over een geologisch verschijnsel, dat zloh aan de Zwarte Zeekust voordoet. De kust, die gedurende eenige jaren al langzaam afbrokkelde, verdwijnt thans dikwijls over groot© afstanden ln zee. Aloepka, dat eenige reputatie geniiet als badplaats, ia gedoemd om te verd wijnen en zelfs Sebastopol wordt ernstig bedreigd, Men is van meening, dat deze snelle af brokkeling verband houdt met het weder werken van den sedert eeuwen uitgedoofden vulkaan bij Kertsj. Storm over Havana. New-York, 29 October. Een geweldige orkaan do snelheid van den wind be droeg 180 mijl per uur heeft vandaag Havana getlelstord. Na daar aanzienlijke sahade te hebben: aangericht, ging de or kaan ln N.O. richting, naar Zuid-Flórtda, waarover hij waarschijnlijk vanavond zal trekken. Aangezien er behoorlijk gewaar schuwd was, was de bevolking voorbereid, maar er ls ook veel schade aangericht, hoewel er nog geen bijzonderheden te ver krijgen zijn. Vrijwel alle kleine sohepen ln de havón zijn vernield. Het Noorsche schip Terborg werd van de eene kant van de haven, waar het verankerd was, naar de andere gewaald en toen weer terug. De handels- en telegraafmaatsohappij te. Havana meldt, dat de verbinding met haar bijkantoor door den orkaan verstoken ls. Een telegram, even voor de verbreking ontvangen, meldt, dat de handel stilstond, de straten onbegaanbaar waren, de tele foonlijnen* vernield en het licht niet meer kon branden. Miarni (Florida). Te Dikora en Jesus Deimonte, de woonbultenwijk van Hava-. na, zijn meer dan 150 hulzen vernield. Een weverij verbrand. Een zware brand heeft een weverij van gekaarde wol te Verviers in de asch ge legd, De schade bedraagt 2 mlllloen francs Een separatist veroordeeld. Trier, 20 October. Heden heeft het hof van gezworenen den 27-jarlg»n separa tist (van Nederlandsohe afkomst) Mon- nens tot 4 jaar gevangenisstraf veroor deeld. Monnens had in 1928 te Wittllch als separatistisch agent een ongewapen- den veldarbeider Klpas doodgeschoten. Een parlementair gevecht Drie doodlen. In de Kamer van Afgevaardigden van den Mexicaanschen staqt Nuevo Leon is het dezer dagen tot een algemeen gevecht gekomen, waarbij druk gebruik werd ge maakt van revolvers en drie personen werden gedood. Een schoenpoetser, die op de publieke tribune naar het debat luis terde, 'begon met de herrie door de Ka merleden uit te jouwen. De politieke toe stand is zeer gespannen; het paleis van den gouverneur wordt door troepen be waakt Postdulvtenvervoer. Het vervoer van postduiven op de En- gelsche spoorwegen heeft in de laatste jaren groote afmetingen aangenomen, maar levert ook moeilijkheden op. Voor een kortelings gehouden wedstrijd moes ten twee extra-treinen loopen elk van 60 wagens. 'Er waren te vervoeren plm. 20,000 manden elk met 20 duiven. Steeds breidt zich dit vervoer uit. De Londön North-Eastern spoorweg heeft voor dit vervoer 44 speciaal Inge richte wagens. Deze worden met stoom verwarmd en zijn voorzien van inrichtin gen voor luchttoevoer. De wagens kunnen door het nederiaten der wanden ook voor gewoon vervoer ge bezigd worden. ANNA PAULOWNA. Burgerlijke'Stand van Anna Panlowna Geboren: Agatha Cornelia, d. van J. Janson en A. Koster. Politie Anna Paulowna. Verloren een zwarte muts. Gevonden een geldstuk en een manchesterbroek. Inlichtingen worden ter secretarie ver strekt. Onder het vee van J. Keppel, Spoor- buurt alhier, heerscht mond- en klauw zeer. De onlangs in deze gemeente gehouden buscollecte ten bhte van het Ned. Roode Kruis heeft f 108.66 opgebracht. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 21 October. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Verwachting: Hoogste stand 776.6 te Janmayen. Laagste stand 750.1 te Rochefort. Zwakke tot matige N. tot O. wind, ne velig of zwaar bewolkt of betrokken, aan vankelijk weinig of geen regen In het Noorden, in het Zuiden toenemende kans op regen, warmer in het Zuiden. VERGADERINGEN, VERMAKELIJK HEDEN, ENZ. Maandag 25 October. A G. O. Declamatie van den heer Bret- tani, Casino, 8.15. Dinsdag 2# October. Triestiner Strijkkwartet, Casino, 8 u.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 7