Dat s KHVriA fiiOH COURANT HERMAN NYPELS KWATTA^ VOILE-MELK REEPEN VIERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS. VAN ZATERDAG 23 OCTOBER 1926 Voor het te Leiden gehouden exaioen van apothekers-assistent slaagde onze plaatsgenoote mej. H. J. A. Pasman. WINTERCONCERTEN STAFMUZIEK. Stopzetten der Abonne mentsconcerten Voor eenigen tijd hebben wjj medege deeld; dat de eerste winteroonoerten van het Stafmuziekoorps zouden worden geven Dinsdag en Woensdag 2 en 8 vember Evenwel wordt de uitvoering voor belde oonoerten één dag verschoven, zoodat het abonnementsconcert plaats heeft op Woensdag 8 (indien een vol doend aantal abonné's is toegetreden) en het Volksoonoert op Donderdag A No vember. Met de abonnementen wil het nog niet to best vlotten. Nog lang niet voldoende schijnt men het groote belang dezer con certen in te zien. Het Stafmuziekcorps heeft tot buiten onze gemeente een gun stige reputatie; wie aanvankelijk, bij die vrij sterke inkrimping, die plaats had de laatste jaren, wel eens gedacht heeft, dat deze van invloed zou zijn op de presta ties, zal na het optreden van den nieuwen kapelmeester, daarvan wel bekeerd zijn en overtuigd, dat ons Stafmuziekoorps niet de minste teekenen van oene inzin king vertoont. Nog deze week hebben wij van de uitstekende entriacte-muziek kun nen genieten tijdens de voorstelling van „Het Kind van de Liefde". Merkwaardig was, dat het publiek, dat in gewone om standigheden tusschen de pauze-muziek door blijft praten, thans geheel zweeg of althans hoogstens eenige gefluisterde op merkingen maakte: bewijs, hoezeer het de muziek van dit, ons voornaamste plaat- selijke muziekcorps, toont te waard eeren. Welnu, laat men die waardeering dan in een daad omzetten door toe te treden als abonné tot de winteroonoerten. Is er onvoldoende deelname, dan is het comité niet voornemens de concerten te laten doorgaan. Men bedenke dan wel, dat wan neer eenmaal dat besluit is gevallen, het vrijwel onmogelijk zal zijn weder opnieuw te beginnen. De subsidie der gemeente, tot nog toe voor het instandhouden van deze ooncerten beschikbaar gesteld, ver valt dan, en gezien de allesbehalve roos kleurige toestand, waarin de gemeente kas verkeert is het zoo goed als zeker, dat die subsidie niet opnieuw zal wor den verleend. Die stadgenooten, welke zonder bezwaar lid konden worden en zich tot heden af zijdig hielden, dragen dan de verantwoor ding, dat deze uitmuntende oonoerten voor goed tot het verledene zullen be- hooren. Men bedenke, dat in tal van provincie steden zoowel door de burgerij als door de gemeente telken jare groote sommen worden opgebracht om dergelijke con certen in stand te houden, terwijl men hier kan volstaan met een bijdrage van resp. 4.50 voor één persoon en van 7.50 voor twee personen, zegge resp. 75 en 62V» cent per ooncert, belasting inbegrepen! Tot en met Woensdag 27 October a.s. kan men zich als abonné opgeven bij de comitóleden Delgorge, Hoofdgracht, A. J. Leewens, Prins Hendriklaan en O. de Boer Jr., drukkerij Koningstraat Op dien datum zal dan door het oomité worden beslist of het aantal abonné's voldoende ls om de ooncerten te doen doorgaan. Oomité voor abonnements-concerten. Het TrlestLner-StrUfckwartet Het eerste der door den heer Leewens onder auspiciën van het concertbureau dr. de Koos gearrangeerde concert heeft, zooals wij reeds mededeelden, a.s., Dins dagavond plaats in Casino. Helaas zal het Poulet-kwartet daarbij niet optreden, maar in plaats daarvan komt een Itali aansch kwartet, het Triestiner Strijk kwartet, waaromtrent wij ook reeds zeer gunstige kritieken opnamen. Wij laten hier nog volgen, hetgeen de N. Rott. Crt en de Maasbode, beide van 12 October, over dit kwartet zeiden: Nieuwe Rotterd. Courant, de groote zaal van het Concertgebouw leent zich nu eenmaal niet voor uitvoe ringen van kamermuziek, maar des te sterker pleit het voor de spelers, dat zij zulk een buitengewonen indruk maakten het samenspel van het viertal was bijzon der geacheveerd. Met levendige bijvals betuigingen dankte men de kunstenaars voor het hooge genot dat zij geschonken hadden. De Maasbode, Hun techniek had blijkbaar niets geleden, heeft zich in deze acht jaar vervolmaakt tot vlak bij 't raffinement. Nu bestaan er wel meer kwartetten waar van de leden een schitterende spelkwaliteit bezitten, maar in veel gevallen ontbreekt de essentie van het kwartet-samenspel. En dat hebben deze ras-strijkers vooral weten te bereiken, wat den avond tot een overgelijkeiijk succes voor hen maakte. Daar het aantal abonné's aanmerkelijk kleinet is dan het vorig seizoen, hoopt het Comité alsnog te kunnen rekenen op hen, die geregeld abonné waren en stelt zoowel iuededer'big.' Glacé Handschoenen (wol-voering) 4,50 ii (bont-voering) 7,SO Pull-Overs (zuiver wol) 3,SO, 7,50, 10,50 Fantir slevesten 5,50, 7,SO, 10,50 F ntasiesokken 1,23, 1,73, 2,2i Flanel Overhemden met boord 4,50 Flanel Pyama's6,50 Slobkousen 3,00, 3,50 Zijden en wollen Chdles In diverse prijzen Heerenmodemagazijnen nemen van abonnementen. Voor nadere bijzonderheden raadplege men de in dit blad voorkomende advertentie, Ziekenfonds „Helpt Elkander". Gisteravond hield bovengenoemde Ver- eendging een huishoudelijke vergadering in de bovenzaal van het AJg. Tehuis voor Mili tairen' in de Spoorstraat. Om circa 8 uur opende de voorzitter, de heer Boogaard, de vergadering met een woord van dank voor de opkomst en zette de reden uiteen, waar' om deze vergadering een halfjaarfijksohe is, en niet zooals reglementair vastgesteld een driémaandelijksche. De oorzaak hiervan is, dat in een tijdsbestek van drie maanden té weinig, punten ter behandeling zijn, om hiervoor een vergadering uit te schrijven. Daarna is het woord aan den secretaris, den heer Snel, die de presentielijst voor leest, welke in orde bevonden wordt. Hierna worden de notulen der vorige ver gadering behandeld, die met aig. stemmen goedgekeurd worden. Vervolgens komen de ingekomen stuk ken aan de orde. Ingekomen was een schrij, ven van een lidj, die het verzoek aan het be stuur richtte om uitkeéring van een week ziekengeld, waarop hij echter volgens de statuten geen recht had. Reglementair is rul. vastgesteld, dat ieder lid1 vóór 12 uur op den dag waarop hij ziek wordt, zich bij- een der bestuursleden als zoodanig meldt. Doef hij dit niet, dan' verliest hij het recht op uit- keering. De voorzitter stelt voor, bij' wijze van uitzondering, aan het verzoek te vol doen, daar het lid te goeder trouw gehandelc had en niet met de bepalingen op de hoogte was, wat na eenige discussies goedgekeurc wordt De voorzitter drukt de leden vooral op 't hart, goede nota te nemen van de sta tuten der Vereeniging, daar hiervan slechts bij groote uitzondering van afgeweken mag worden. Daarna is het woord aan den penning meester, den heer Roggeveen, die het financieel verslag uitbrengt vanaf 1 Jan. tot lOct. 1926. Cp 1 Jan. *26 bedroeg het saldo in kas 2163.09°, de ontvangsten van 1 Jan. tot Juli bedroegen 1890.68, de uitgaven over hetzelfde tijdvak 1442&0, alzoo een voordeelig saldo van 447.88. Het saldo-op 1 Juli bedroeg dus 2163.095 -j- 447.88 l= 2610.97°. Het aantal leden bedroeg op dien datum 199.^^NI^^M De ontvangsten van 1 Juli tot 1 Oct.' be liepen 955.22, tegen een totaal aan uitga ven van 1072.23, «en nadeelig saldo dus van 117.01, blijft op 1 Oct. een saldo in kas van /2403.96°, met een ledental van 197. Het verslag wordt door de commissie- van contoóle goedgekeurd en den penningmees ter onder dankzegging voor zijn goed beheer hiervoor gedéchaigeerd. Daarna is aan de orde verkiezing van de aftredende bestuursleden, ni. van de heereii Valkenburg, vice-<voorzitter, en de commis sarissen Van Puffelen, De Wit en Schijndel. Al deze leden stellen zich weder herkiesbaar en worden met algemeen» stemmen herko zen met dankzegging voor het verrichtte werk. Daarna volgt de benoeming van twee nieu we leden voor de oontróle-commiseie. De voorzitter stelt twee leden voor, die benoemd worden. Voorzitter brengt hierna in herinnering, dat één der leden van het fonds, de heer Isakson, voor eenige weken overleden is. Htf was een der oprichters en heeft in het- belang der Vereeniging veel en goed -werk gedaan. Hierna wordt in verband met het fedt, dat het fonds in Maart 1927 50 jaar bestaat, een commissie benoemd!, bestaande uit een vijftal leden, ter regeling van het een en ander tot het houden van een feestelijke vergadering. Voorzitter spoort hierna de leden aan, zich wat meer voor de Vereeniging te be ijveren, en onder, hun collega's meerdere leden! aan te werven, daar het ledental, hoe wel niet minder, dan toch stabiel1 blijft. Fi nancieel behoeft het lidmaatschap toch geen bezwaaT mede te brengen, daar dit voor per sonen beneden de 25 jaar 2 ets., van 25 'tot 35 jaar 2V, ets. en van 35 tot 45 jaar 3 ets. voor iederen verzekerden gulden bedraagt, terwijl het verzekerd bedrag de som van dertig gulden niet mag te 'boven gaan. Voorzitter wekt de vergadering op vooral te propageeren1 onder de jongere generatie, daar deze voor het fondls veel minder risico meebrengen. Hierna volgt- rondvraag, waarvan geen gebruik gemaakt wordt, waarna de vergade ring onder een woord1 van dankzegging ge sloten wordt. Hullebroeck-avond. Woensdag a.s. komt de populaire Vlaamsche zanger Emiel Hullebroeck weer eens een avond; geven in Casino. Het is oen géheele poos geleden dat dope ge vierde componist hier in Helder optrad. Ieder herinnert zich natuurlijk nog de uiterst gezellige avonden van Hulle broeck,'van „zingen" en „meezingen", der zoo bekende en geliefde liedjes van den Vlaamschen zanger. Het wordt ook nu weer een avond van humor en rroolijkheid, van ernst en luim. Em. Hullebroeck zal daarbij zijn nieuw ste liederen ten gehoore brengen, o.a. zijn Buocesliedi „Het meisje van Amsterdam". In „Casino" als aan- het adres Prins Hen- I Zie voor prijzen ena. de advertentie in dit dlriklaan 11 de gelegenheid open tot hetnummer. De proeven met vliegtuigen voor de Marine. Donderdag zouden met het Jun- ker-vliegtui'g de zeewaardigheidsproeven plaats hebben. Deze proeven konden, we deelden dit reeds in het nummer van Donderd|ag mee, Woensdag niet plaats hebben, omdat er geen zee genoeg stond. Donderdag was er een tapialjjk groote deining, golven van misschien l1/, M., zoodat besloten werd de proeven te laten doorgaan. De belangstellenden, de commissieleden e.a., die de proeven zouden bijwonen, wer den met de G -13 naar buiten gebracht. De commissieleden waren óók over deze proeven zeer tevreden. Het vliegtuig landde prachtig, de inzittenden beweer den zelfs dat het nauwelijks merkbaar was toen het vliegtuig op het water kwam. In alle opzichten hoeft het vlieg tuig dan ook aan de gestelde cischen vol daan, alle proeven mogen uitstekend ge slaagd heeten. Tijdens de landingsproeven werden eveneens de mitrailleurs beproefd; terwijl uit den bommentoren met houten bom men werd gegooid. Ook deze proeven slaagden goed. Om 8 uur Donderdagmiddag is het vliegtuig naar Amsterdam vertrokken om gereed gemaakt te worden voor de de monstraties die Dinsdag aj. op het vlieg kamp „Schellingwoude" gegeven zullen worden. De officier-vlieger v. Lenning van „de Mok" heeft den tocht un«r de hoofdrtad meegemaakt Toen de Junker ongeveer een half uur weg was zag men op „de Mok" het vlieg tuig weer terugkeeren. Hierover niet weinig verwonderd, wachtte men met eenige spanning de komst af. Er werden al veronderstellingen gemaakt dat er een ongeluk gebeurd zou zijn met een van de watervliegtuigen die uit waren. Men behoefde niet lang in spanning te blijven, want al spoedig daalde het vlieg tuig en kwam het tot voor het vlot Het hoofd vari* den vlieger kwam naar buiten en de nuchtere vraag luidde: „Ich habe medn Hut vergessen". Hij had zijn hoed vergeten en was nu teruggevlogen om deze te halen. Of de hoed misschien een erfstuk was of een - aandenken weten we niet, maar dit terugvliegen kostte niet minder dan 20 of 80 gulden aan benzine. Voor dit bedrag had de vliegenier in Amsterdam verscheidene fraaie hoofddek sels kunnen koopen. Na dit intermezzo vertrok het vliegtuig weer en zit nu goed en wel in Amstefdam. Wanneer de demonstraties Dinsdag afge- loopen zijn komt de Junker nog eenmaal op „de Mok" om benzine bij te laden en vertrekt dan naar Malmö. Met de Robrbach-Robbe, die van zijn lekken vleugeidrijver hersteld was, werd Donderdag ook gevlogen. De start duur de nog te lang. Het vliegtuig bereikte een snelheid van 214 KAL Ook werd een hoogtevlucht gemaakt. In den tijd van 6 min. steeg men 1000 Meter. De commissie achtte het hierna niet noodig de proeven voort te zetten. Ook de marine-vliegers hebben met de Rohrbach gevlogeff. Het vliegtuig zou gisteren naar Kopenhagen vertrekken. Een pakkende reclame. Donderdagmiddag stopte voor ons bu reau de prachtige reclame auto voor de Ranja en andere dranken van de N.V. O. Polak te Groningen. De vertegen woordiger voor Noord-Holland van de firma Polak, de heer P. de Vries van Alkmaar,-noodigde ons uit het interieur van de auto te komen bezien. Dit was alleszins de moeite waard. Onder het nuttigen van een heerlijk glas ranja vertelde ons de heer de Vries het doel van deze reclame. Het reclamedoel spreekt natuurlijk voor zich 2elf. De clientèle der firma wordt door geheel het land met de auto bezocht. Zjj wordt uitgenoodigd om in het in wendige van de auto een kijkje te nemen en onder het gebruik van een glas ranja, een „advocaatje" of een glaasje port, laat de vertegenwoordiger de verschil- ende dranken zien en prijst de goede loedanigheden hiervan aan. Het gevolg is het bekend worden met de fabricaten der firma en in den regel een flinke be stelling. De auto is ingèrioht als „woonauto". Iet interieur is gezellig, de stofCeering aardig. De chauffeur, de heer Vet, met zijn dochtertje verblijven dag en nacht n de auto. De chauffeur heeft een soort nedstede voor in de auto, terwijl voor iet meisje een uitschuifbaar bed in de auto is, dat natuurlijk 's morgens opge- lorgen kan worden. De auto ls voorzien van een eigen electrische lichtinstallatie, heeft een bui tengewoon mooi radiotoestel met raam- antenne. De bezoekers worden dus ver gast op muziek uit Hilversum of een van de andere radiostations. Een kachel, die met anthraciet gestookt kan worden zorgt voor warmte in de koude dagen. De auto is in Helder geweest van dinsdag- tot Donderdagavond. Gemeente-ieemlngen. Onder voorzitterschap van mr. Van Oppen, burgemeester van Maastricht, heb ben gisteren te Utrecht vergaderd de afge vaardigden van gemeentebesturen, welke niet-oonveirteerbaie leeningen met hooge rentetype, gesloten in de jaren 1920, '21 en '22 btf de Ryiksverzekeringsbank hebben loopen, met het doel een plan van actie te ontwerpen, ten einde te geraken tot aflos sing van onoon/verteerbare leeningen, door de gemeenten gesdotepi bij de Rijksverzeke ringsbank. Een en zestig gemeentebesturen waren uitgenoodigd', waarvan' behalve Amsterdam en Den Haag, nagenoeg alle een vertegen woordiger hadden gezonden De vergadering weid verder nog bijge woond door dén heer Karndorffer, namens de Rijksverzekeringsbank en door mr. Jon ker. directeur van de Vereeniging van Ne- denandsche Gemeenten. De besprekingen) hebben geleid tot het instellen van een commissie, bestaande uit mr. Van Oppen tot voorzitter, en de heeren Mjjs, burgemeester van Gouda, Van der Molen, burgemeester van Renkum, mr. Jonker, directeur der Vereeniging van Ne- derlandsche Gemeenten, en mr. Beekhuis, wethouder van financiën der gemeente Leeuwarden. De commissie zal de actie onmiddellijk doorzetten en zich hiervoor wenden tot het departement van blnneniandsche zaken. Naar men weet, heeft ook onze gemeente bi} de Rijksverzekeringsbank in 1919 eene leening gesloten van 2 milioen tegen 6 welke leening niet oonverteerbaar ls. Op 1 Jan 1926 bedroeg het restant dezer leennng 1.655.000. Voordrachtavond G. J. Brettani, In aanvulling op hetgeen wij omtrent den van de vereeniging A.G.O. uitgaan den declamatie-avond mededeelden, waar de heer G. J. Brettani uit den Haag verzen van Jacob de Haan zaldeclamee- ren, alsmede de aangrijpende „Kerker ballade" van Oscar Wilde, laten wij hier onder eenigo critieken volgen omtrent het optreden van den heer Brettani in andere plaatsen. „Het Vaderland" den Haag: Onze stad genoot, de declamator Brettani, die veel reist en veel voordraagt, beheerscht zijn stof volkomen, zoowel de vocale kleuren als de mnemotechniek. Het is fabelachtig wat hij in dit laatste opzicht vermag„Wil- de's Kerkerballade", in de vertaling van Hendrik van der Wal, toovert hij ons voor in één spanning, groot van allure, krachtig van taal, rijk aan schakeering, boeiend gedurende een klein uur. „De Avondpost" den Haag: Brettani geeft zichzelf en de ziel van zijn werk straalt uit elke intonatie. Het publiek', ademloos en gespannen luisterend, is ge vangen in de betoovering van Brettani's voordracht. „Dordrechtsche Courant": Het was een hoog geoot, een voordrachtavond, zoo geslaagd als deze, aan te hooren, want B. is een uitnemend voordracht-kunste naar.... „Dordrechtsch Nieuwsblad": De heer B., die door zijn klankrijk orgaan tot in de verste hoeken te volgen is „N. Rott. Courant": Brettani, een be schaafd, nimmer met grove middelen werkend declamator „Rott. Nieuwsblad": De heer B. is velen onzer stadgenooten hekend als een reci tator, die zonder veel rhetorica of sen- timenteele overdrijving de poëzie van hetgeen hij voordraagt voor zichzelve laat spreken iemand, die altijd boeit. Zeiden wij te veel, toen wij als onze meening weergaven, dat het een mooie avond zal worden Daar de toegangsprijs slechts 40 oent bedraagt, behoeft niemand terwille daarvan thuis te blijven. Men raadplege overigens de advertentie. Stedlenavomd Hllversumschen Draadloozen Omroep. Het programma van dezen avond is reeds de wereld in, ondanks het feit, dat alle uitvoerenden nog veel zullen moe ten opofferen om de uitvoering zoo goed mogelijk te doen slagenmaar dat zullen allen er ongetwijfeld voor over. hebben. In een annonce, elders in dit 3lad, wordt offlcieele aankondiging ge daan van uitvoering, kaartverkoop, plaats bespreking enz. Ook luidt het op het programma: „Aanvang klokslag 8.15". Reeds eerder heeft de heer De Hoogh er op gewezen, dat ieder hoorder en me dewerker vóór dien tijd in de zaal moet wezen, maar wij vinden het niet over bodig dit nogmaals onder de aandacht van het publiek te brengen. Wanthet komt er op aan dat er dien avond medewerking wordt verkre gen van iedereen die tot het auditorium behoort. Dat een ieder zich haasten moet er bij te zijn, is vanzelfsprekend, want er zijn slechts een driehonderd plaatsen voor het overige publiek vrijgehouden. In Venlo waren de zij- en achterzalen ook door het publiek ingenomen of het hier in Helder zóó'n vaart zal nemen, wetou we niet. De tijd zal 't leeren I Ingezonden tnedeüeeiiug. Sïechts een merk kan aan de spits staan PREDIKBEURTEN. ZONDAG 24 OCTOBER Ned. Herv. Gemeente;. Nieuwe Kerk (Weststraat): 's Avonds 6.80 uur, Ds. W. A. F. van Dijk. Westerkerk: 's Morgens*10 uur, Ds. C. O. de Kloet. Onderwerp „Redeloos noodlot of albe- sturend God Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. C. J. van Paas- sen, van Haarlem. Hulsduinen: Geen dienst. Jullanadorp! Geen dienst. Zendingsgebouw „Ster der Hoop" Zondagavond 7.80 uur, de Heer Boon, van Breezand. Callantsoog. 's Morgens 10 uur, Ds. W. A. F. van Dijk. WIEREVGEN. Oosterland. 's Morgens 10 uur, Ds. Groeneveld, van Wierlngerwaard. Westerland. 's Middags 2 uur, Ds. Groeneveld, van Wieringer.waard. Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 8.80 uur, Predikant nog niet bekend. Chr. Gerei. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Ds. B. van den Berg. t Ond Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur, de Heer Spijkhoven, van Driebergen. Maandagavond 7.30 uur, de Heer Spijkhoven, van Driebergen. Luthersche Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. A. Hagedoorn, van Bussum. Doopsgezinde Kerk: Geen dienst. WEERINGEN. Stroe. 's Morgens 10 uur, O. L. van der Veen. Leger des Heils (Spoorgracht 38). (Voor iedereen toegankelijk). 's Morgens 10 uur, Heiligingsdienst. 's Namiddags 3.30 uur Openluchtmeeting, b. h. Koningsplein. 's Avonds 8 uur, Opwekkingssamenkorast en Verlossingsbijeenkómst. roemt de déoors, het vlotte, geestige spel van Henriette Davida en Siem Nieuwenr huyzen, die in deze revue beter op dreef is, dan we ooit zagen. „Duizend en één lach" brengt iets buitengewoons, in veler lei opzicht. Costuuma als hier vertoond worden, zal men maar weinig zien; het is een onderneming dit bijeen te brengen. En alles is daarmee in overeenstemming. Het zeer uitgebreide gezelschap bestaat uit prima krachten, terwijl een eigen or kest de opvoeringen begeleidt. De heer Bouwmeester geeft de gehoele revue, zon der coupures, om niet het verwijt te hoo ren, dat hij de provincie niet de volle maat zou geven. o- Bouwmeesters Revue „Duizend en één lach". Maanden achtereen ia in „Scala"", den Haag en („Casino", te Rotterdam deze revue door Louis Bouwmeeeter's ruvue-ge- zelachap opgevoerd. iBegin November wordt er een tournee mee gemaakt door ons landt Helder ls dan het eerst aan die beurt, waar op Maandag 1 en Dinsdag 2 November een 2-tal opvoeringen sullen plaats hebben in Casino. Dé Residentiebode noemt deze revue „een verrassing"! „Duizend en één lach" behoort ongetwijfeld1 tot het allerbeste. Een rijkdom van oostumes wordt hier ge demonstreerd. De Haagscha Courant Wlnkelnleuvrs. De heer Ham, die reeds twaall jaar in de Spoorstraat een manufacturenzaak heeft gedreven, is hij de nieesite plaatsgenooten niet onbekend. Door den minder gunstlgen tijidi en de felle concurrentie op het gebied van manufacturen; besloot de heer Ham iets anders te 'beginnen, en vandaag kunnen de leizers in- de étalage, waar anders de manufac turen uitgestald waren, een uitstalling vin den van chemicaliën, drogerijen, venband- stoffen en parfumerieën. „Het Roode Kruis" heeft de heer Ham rijn nieuwen winkel gedoopt. Het voorpui is geschilderd in sprekende kleuren, rood en wjt, kleuren dus, die direct de aandacht trekken. Verbouwd is de winkel niet. Meit zijn ruime stellingen was hij' direct geschikt om in- gebruik genomen! te worden en zoo was het dan- ook mogelijk, dat de winkel in den tijd van een week deze metamorphose kon ondergaan. Aan den rechterkant zijn stofvrije kasten aangebracht. Voor de hygiëne van verschil lende artikelen ls dit natuurlijk van groot belang. De winkel maakt een prettigen in druk- met1 zijn lichte kleuren. In een advertentie In dit nummer vindt men vermeld; dat de heer Ham, bij wjjze van kennismaking, aan alle bezoekers een flacon eau de cologne cadeau geeft. Het zal den nieuwen winkel dan ook zeker vandaag niet aan belangstelling ontbreken. „De Stier" gezonken. Niet straffeloos liet de oude, aftandschfl Stier met zich sollen. Naar men weet, werd dit voormalige fregat den laataten tijd gebruikt tot doolschijf voor schiet oefeningen. Wat ons geschut niet berei ken kon, nL, dat het oude vaartuig in den grond geboord werd, dat heeft de tand des tjjds en mlssohien des schip levens moeheid klaargespeeld, althans dezer (te gen ls de oude schuit gezonken. Wegens het minder gunstige weer der laatste dagen kon het bergingsveartulfl des marine tot nu toe niet bij hst schip 5555 Niet converteerbare leeningen van hoog rentetype bi) de Rijksver zekeringsbank. Een commissie benoemd.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 11