Bizondere aanbiedingen in ULSTERS en WINTERJASSEK vervaardigd op eigen ateliers Waar is de VI. 25? Sïïrïïïdt N- r°": 7nV=X GEMENGD NIEUWS. gcmCvaS komen oim het te Mohten. Het gevolg la geweest, dat de „Stier" steeds dieper in den put is geraakt en onder het zand is geschoven. Sic transit. i Uit het Politierapport Ben bewoner van de Tuinstraat deed Maandag aangifte, dat eenlge koeien den ioegang tot haar erf verbroken hadden en toon in haar tuin waren gekomen, waar ze de planten vertrapt en opgevreten hadden. Vermoedelijk zal de schade, door de onge- weneebte gasten aangericht, door den eige naar van de koeien worden betaald1. ■Dinsdag gaven twee personen kennis van vermissing van hun rijtwiel. De een had zijn karretje bij een brandstoffenhamdelaar in de Molenstraat laten staan, de ander had vjjin vehikel in een brandstee» échter de Waivischstraat neergezet. Van een boom zoo vol geladen Een winkelier, wonende op d'e Zuidstraat, heeft kennis gegeven, dat door jongens «ruit van zijn wagen gestolen was. De jon gens werden aangehouden en naar het bu reau gebracht. Op het bureau Zuidstraat is een zwer vende hond opgesloten. Wanneer de eige naar het beest niet spoedig komt halen, zal 'bet dier naar de Gasfabriek verhuizen. Benige jongens werden bekeurd' terzake iifnifj>" rijden. Het achijint voor velen nog altijd een moeilijk vraagstuk te zijn wat de rechterkant van den weg is. De politie zal het deze bardleenenden wel inprenten door ie een proces-verbaal te geven, dat bun misschien! een 8 gulden kost. Ben dure, maar noodige les. Donderdagmorgen werd' er telefonisch kennisgegeven door eén bewoner van de Hoogstraat, dat er door een auto van het vliegkamp een lantaarnpaal nabij zijn woning was aangereden, waardoor deze was afgebroken en in een zonnescherm was terechtgekomen, waardoor dit ge deeltelijk vernield werd. Door personeel van de Gasfabriek werdien onmiddellijk maatregelen ter opruiming van een en ander genomen. Donderdagmiddag werd er door een agent meegedeeld, dat er vermoedelijk in een perceel in de Leliestraat was inge broken. Bij onderzoek bleek d'at de voor' deur van bedoeld perceel, waarvan de be woners ultstedig zijn, vermoedelijk mef een valschen sleutel geopend is, terwijl op het vloerzeil voetsporen aanwezig waren, Met het oog op de uitstedigheid van de bewoners kon niet worden vastgesteld pf er Iets vermist is. Er was evenwel niets overhoop gehaald. De betrokken woning is weer gesloten, terwijl de bewoners met het een en ander in kennis zullen yorden gesteld. Vrijdagmorgen werd er aangifte ge daan, dat er van een in het Heldersch kanaal liggend scheepje sedert Donder dagavond een loopplank wordt vermist. gemeenteraad. Een aantal perceeien weilanden en tuin gronden, eigendom van de gemeente, komen 1 Januari 1927 vrij van huur. B. en W. leg gen aan den Raad. een staat over van huur- c!sis met de door hen te betalen' pachtsom men, waarop zij 's Raads goedkeuring vragen. Bedoelde staat is opgenomen in bijlage No. 112. Gemeente-rekening, dienst 1925. De raadscommissie» 'benoemd voor het instellen van een onderzoek naar de inge zonden rekeniDg en verantwoording dezer gemeente over het dienstjaar 1925 stelt voor tet voorloopige vaststelling over te gaan van deze rekeniDg op de navolgende bedragen: Gew. dienst Kapitaaidienst Ontvangsten 2.497.344.16" 485.938.32 Uitgaven 2.607.136.79" „761JÖ01.026 Een nadeelig saldo aizoo van 109.792.63 op den gewonen dienst, en 265.062.70" op den kapitaaidienst. Verder stelt de Commissie voor tot goed keuring van: a. de balans met verlies- en winstrekening der Gasfabriek: Verlies 20.066.99", ver minderd met hat bedrag der gestorte meer dere afschrijving ad 18.524.12 is ƒ1532.87"; b. de balans met verlies- en winstreke ning van het Eiectoititeitsbedrjjf: Winst 43.160.68", waarvan 9000 aan den Kapi taaldienst (Dading Smulders); c. de balans met verlies- en winstreke ning der Waterleiding: Winst 23.063.91°, vermeerderd met het bedrag der gestorte meerdere afschrijving ad f 12.323.56. Samen 35.887.46". Dit bedrag te verminderen met 3922.11 voor door de gemeente nog te be talen gedeelte der winst over 1925 voor te ruggaaf aan de Marine, via het Waterlei- 81.465.85"; dingbedrjjf. Voor zuivere winst blijft dan <L de balans met verlies- en winstreke ning van het Grondbedrijf: Verlies ƒ64.169.68", n.1. ƒ48.685.34 plus ƒ20.534.29"; de balans met verlies- en winstreke ning van het Zwembad: Verlies 4716.76, n.1. 4603.52 en 22.24; f. de balans met verlies- en winstreke ning der Reiniging: Verlies 112.817.12', n.1. 107.810.44' en 4506.68; g. de balans en verlies- en winstreke ning van den Ophaal- en Stortlngsdienst: Verlies 6650.26; h. de balans met verlies- en winstreke ning van de Brikettenfabriek: Verlies f 68.980.95; k de J.MT Jienitagi over 1935 den Cen trale Boekhouding; j. de Jaarrekening over 1925 van den dienst der Gemeentew rken; b. de rekening en verantwoording van het Burgerlijk Armbestuur; voordeehg saldo 106.06'; 1. de rekening en verantwoording van het Algemeen Weeshuis; voordeehg saldo 902.94" 1 m. dé rekening en verantwoording van den Armenraad; nadeelig saldo 140A1. (Betreffende de gemaakte opmerkingen', geven B. en W. op een desbetreffend] ver zoek opgaaf van de Vereenigin«eni, die ge- bnuibmakeni van de lokalen der voormalige Normaalschool eni het voormaig St. Louise- gesticht in de Jonkenstraat, welke deze lo kalen gratis in bruikleen) hebben (zonder verlichting en verwarmfhg). Eveneens werd een opmerking gemaakt betreffende de kosten der feestelijke openstelling van de pontonbrug, waaromtrent door den Raad geen crediet was verleend. B. en W. deelen mede, dat deze kosten zijn bestreden uit den betrekkelij'ken begrootingspost, waar voor, geen speciale credietaanvrage noodig waa Nog enkele opmerkingen van onderge schikt belang werden gemaakt. Overstortriolen ln den SingeL B. en W. schrijven aan den Raad: Nu sedert den aanleg van het Spuikanaal het rioolwater van het Westelijk deel der ge meente wordt afgevoerd' door één' afvoer- riool, van den Singel Zuidzijde naar de Javastraat en verder naar de uitmonding aan de Bassingracht, is bij hevigen of aan houdend zwaren regenval meermalen ge bleken, dat de capaciteit van, dit enkele ver bindingsriool te klein is om al het water af te voeren, waardoor overlast ontstaat op de laagste punten in dit stadsgedeelte, o.a. op de Laan bij' de Pijlsteeg en nabij, het einde der (Middenstraat, waar het water zóó hoog op de straat komt te staan, dat het in de huizen afvloeit. De betrokken bewoners hebben zich reeds meerdere malen tot ons gewend met het verzoek om aan dezen toe stand een einde te maken. Deze toestand, zal evenwel zoo blijven bot in de toekomst, meerdere rioo^verbindingen met de Javastraat en verder tot stand ko men, waardoor het volume water meer ver deeld zal worden. Tot zoo lang kan hij naar onze meening niet worden bestendigd. Om deze reden is een voorloopige oplossing ge zocht en gevonden. Er is nJ. in den bestaanden overlast te voorzien door het maken van twee over stortriolen in den Singel, een tusschen de Waivischstraat en de Laan en een tusschen de Breestraat en de Langestraat, naar het Spuikanaal, zoodanig aangelegd, dat zij al- .een wanneer de straatriolen overvuld gera ken automatisch in werking treden en het overtollige water afvoeren inA het Spuika naal, -onder den waterspiegel, zoodat geen stank van riooigassen kan worden verspreid. Dit is onzes inziens de eenvoudigste op lossing, terwijl het Spuikanaal er weinig pf niet door zal' worden vervuild, omdat d'e overstortem eerst beginnen te werken indien het niveau van het rioolwater tot 0J.5 M. N.A.P. is gestegen. De normale waterstand is het z.g.n. zomerpeil en gelijk aan 0.58 N.A.P, zoodat gedurende het grootste deel van het jaar nimmer het rioolwater in het Spuikanaal zal vloeien. En wanneer af vloeiing plaats vindt, zal dit voornamelijk zijn het minder verontreinigde oppervlakte water. De kosten van uitvoering worden door den Directeur van Gemeentewerken ge raamd' op ongeveer 900. B. en W. stellen den Raad' voor tot het maken dezer riolen te besluiten. Aanstelling Vader en Moeder Verpleeg huis Ouden van Dagen. - In verband met het feit, dat oaar de meening van B. en' W. de Vader en de Moeder van het verpleeghuis in de Bree- dwaTSstraat bij d'e inwerkingtreding van de Pensioenwet 1922 onder de bepalingen dier wet behoorden te vallen, zijn deze personen op een desbetreffeniden staat aan den Pen sioenraad opgegeven. De Pensioenraad maakt evenwel bezwaar bedoelde personen onder de bepalingen der Pensioenwet te rangschikken, omdat zij in 1908 door het Burgerlijk, Armbestuur zijn aangesteld, waartoe dat Bestuur volgens het toen 'be staande .reglement niet 'bevoegd' was. B. en! W. blijven evenwel van oordeel, dat bedoelde personen met ingang van 1 Jtjli 1922 (datum waarop de Pensioenwet in werking is getreden) als ambtenaar in den zin van genoemde wet moeten worden be schouwd, al, moet worden toegegeven, dat zij niet in het bezit waren van een aanstelling van de tot benoemen bevoegde autoriteit Om aan dit laatste bezwaar tegemoet te komen is het gewenscht aan den Vader en de Moeder op grond' van art 133, le Md deT Pensioenwet alsnog een aanstelling, in gaande 1 Juli 1922, uit te reiken en hen voor den vóór dat tijdstip doorgebrachten dienst een verklaring te geven als bedoeld in art. 133, 3e lid,van de zooeven aange haalde wet. In verband met het vorenstaande stelljn B. en W. voor aan J. Poll en zijn echtge noot® een aanstelling enl verklaring af te geven gelijk is bedoeld1. Ingezonden MededeelIn2. Kledingmagazijnen Binnenland. Het vreeeelijke vermoeden wint veld Bij een door ons .ingesteld onderzoek bleek, dat men hieromtrent nog geen positieve gegevens had. Wel maakte jnen zich over het lot der bemanning zeer ongerust, daar men in geen weken iets had gehpord. Vrijdagavond vernamen wij van den reeder, den heer Knoester, dat zijn schip, een gewone Vlaardingsche logger, oo de Noordzee vischte in de omgeving van de Doggersbank. Reeds vóór den storm was bekend, dat de logger haring aan boord had en dus op de thuisreis zou gaan. Veertien dagen ztfn sinds den storm verloopen. Nadere berichten omtrent den logger zijn tot heden uitgebleven. Dat de logger een andere haven zou zijn binnengeloopen, wordt niet mogelijk geacht, daar men dan al iets zou hebben vernomen. Het vreeselijke vermoeden wint veld, dat ook deze logger met haar bemanning aan den storm ten prooi is gevallen. DIEFSTAL VAN f 20.000 AAN SIERADEN. Tijdens afwezigheid van de bewoners hebben dieven (het is ook mogelijk dat er één geweest is) zich gistermiddag door gebruikmaking van een valschen sleutel toegang verschaft tot een perceel in de Adreas Bonnstraat te Amsterdam, be woond door' de familie Premsela. De in sluipers, die klaarblijkelijk met de situatie in de woning ^goed op de hoogte wóren, hebben uit een linnenkast in een der zijkamers verschillende sieraden wegge nomen. De deur van deze kast was niet afgesloten en zelfs zat de sleutel erin. De ongenoode gasten ^chijneri geweten te hebben, dat de sieraden in de linnenkast waren geborgen, want de brandkast is onaangeroerd gebleven. Met een buit aan sieraden voor een geraamd bedrag van f 20.000 zijn de dieven er vandoor gegaan. De eerste verst Woensdagnacht heeft het zoodanig ge vroren, dat de polderslooten in Noord- Holland met een flinke ijslaag waren bedekt. Pseudo-rechercheurs. Te Middelburg zijn binnengebracht zekere H. T. en D. H. V., beide verbon den aan het particuliere recherchebureau Utrecht te Rotterdam. Deze heeren heb ben te Eikerzee bij iemand, die infinan- cieele moeilijkheden zat, hun hulp aan geboden om zijn zaken in orde te maken en hebben daarvoor geld medegenomen, zonder iets voor den betrokkene te doen. Als verdacht van oplichting, welke prak tijken zij ook elders moeten hebben toe gepast, zijn de beide mannen in arrest gesteld. Prettige thuiskomst. Toen Donderdagmiddag de familie G., wonende in een alleenstaande villa aan den Parkweg te Vlaardingen, na een drie- maandisché afwezigheid thuis kwam, vond zij al het meubileir opengebroken en ver nield. Benige gouden en zilveren voor werpen worden vermist. De dieven zijn door een kelderraam binnengekomen en hebben daarna op een vreesleijke manier huisgehouden. Alles is overhoop gehaald, nadat kasten, enz. met breekijzers waren bewerkt-. Vermoedelijk heeft de diefstal een der laatste dagen plaats,gehad, daar nog een natte handdoek werd gevonden. Een Ford tegen een autobus gereden. Gisterochtend is een Ford-auto, be stuurd door een leerling-chauffeur J. Van der Sloot uit Wytgaard, onder Irnsum, tegen een autobus uit Joure gereden en geheel vernield. De eigenaar van den wa gen, de heer J. de Vries, die naast zijn leerling zat, werd levensgevaarlijk ge wond. Van der Sloot was bij het uitwij ken voor een fietser het stuur kwijt ge raakt. De autobus werd eenigszins geha vend, maar de inzittenden bleven onge deerd. Treinontsporing. De trein Hoorn-Medembllk, die om 6.19 van Hoorn vertrekt, is, naar aan de Telegr. wordt gemeld, Dohderdag bij het station Wognum ontspoord'. Het gebeur de juist hij het verlaten van het station. De middelste van de vijf wagons liep uit de rails. Een der passagiers uit dit tweede klasse rijtuig, de heer Snel uit Medem- blik, kreeg lichte kwetsuren. De anderen kwamen met den schrik vrij. De reizigers konden na eenig opont houd de reis in het" voorste gedeelte van den trein voortzetten. Brand te Zaandam. Te Zaandam is Donderdagnacht onge; veer 4 uur door onbekende oorzaak brand uitgebroken in het gebouw van den R.K. olksbond in de Oostzijde, het vroe gere rJc. kerkgebouw. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat bónnen korten tijd! het groote ge ouw van voor tot achter in brand stond. De conciërge kon zich nog bijtijds me vrouw en kinderen redden. Het Volksgebouw ging grootendeeis verloren. De helende perceeien kwamen met eenige waterschade vrij. Het gebouw was verzekerd. Brutale inbraak ln een goudsmidswinkel te Rotterdam. Donderdagavond omstreeks hall-twaalf ontdekte eeni waker van den gecontroleer- den) particulieren) nachtveiligheidsdienst, die op zij'n ronde was, dat de straatdeur van het bovenhuis van pand 129 aan den) Coolsingel te Rotterdam open stond. Hij' stelde een onderzoek in eni bemerkte, dat het slot van deze deur. ontbrak. Hij heeft toen,-vermoe dende, dat er onraad' was, voor de deur post gevat. Weldra kwam er een agent van politie langs en dezen deelde hij' zijn ontdekking mee. Dadelijk werd daarop het politiebureau gealarmeerd en spoedig was voldoende poli tiepersoneel onder leiding van een inspecteur aanwezig, om een onderzoek in' het pand in te stellen. Het bleek al gauw, dat inderdaad dieven een bezoek aan het huis gebracht hadden, maar dat dat bezoek niet pand 129 aan den Coolsingel, maar pand no. 1 aan den Bin nenweg, waarin de goudsmidwinkel en hor logezaak van de firma H. J. S. gevestigd is, gegolden had, en dat zij daar een geduchten slag geslagen hadden. Vermoedelijk hebben de dieven zich in het pand' aan den Coolsingel laten insluiten. In het bovenhuis van dit gebouw zijn kan toren gevestigd, en de buitendeur staat den geheelen dag open. Uit alle kasten en vitrines en uit de uit stalling hebben zij voorwerpen weggeno men. Met zekerheid is nog niet op te geven, hoeveel er gestolen is, maar globaal wordt de waarde van het gestolene op f 8000 ge schat. De bult' bestaat uit allerlei gouden en zilveren sieraden), horloges, kettingen, ringen, ènz. De diefstal is waarschijnlijk al vrij. vroeg in den avond gepleegd, omdat de dieven hel pand al vóór half-twaalf verlaten hebben. De firma S., welke in liquidatie is, is tegen inbraak verzekerd. Het spoor van de daders schijnt te voeren naar twee vreemdelingen. De politie zet het onderzoek met kracht voort. Lijk opgehaald. De stoomhopper „Kameleon" heeft Don derdagmorgen buitengaats van IJmuiden een in visschersuitrusting gekleed lijk op gehaald, vermoedelijk dat van een der op varenden van den verongelukten logger „Agatha Maria". Het lijk is naar dé alge- meene begraafplaats te IJmuiden overge bracht, tot nader onderzoek door de politie. Door een autobus overreden. Donderdagavond is op den hoek van de Beierfandsche Laan en de Claghitstraat te Rotterdam een 40-jarige wielrijder, die voor een autobus langs*wilde rijden, door die bus gegrepen en overreden. Een der achterwielen ging den man over het hoofd. Per auto van den gem. genees kundigen dienst werd hij naar het zieken huis aan de Coolsingel vervoerd, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. Buitenland, DE WERVELSTORM IN HAVANA, Naar officieel is meegedeeld, zijn er bij den wervelstorm ongeveer 30 dooden, 300 gekwetsen en duizenden dakloozen. Poli tie en soldaten pa-frouilleeren in de straten en hebben opdracht «m alle lieden, die op plundering worden betrapt, op de plek dood te schieten. Het monument voor de slachtoffers van de ramp met de Maine is vernield. De stad is zonder licht; de stra ten zijn versperd door de omgevallen! hoo rnen en het puin. In de haven zijn schepen gezonken. De wervelstorm, heeft zich van Cuba voortbewogen over de Golf van Mexico in de richting van Florida. Uit Miami (Florida) wordt geaneld, dat men daar meent, dat de wervelstorm op zee zal teniet gaan. Te Miami had de bevolking een' sóhuil- Elaats gezocht in scholen en andere echte bouwwerken. Maar' den bewoners werd aangezegd, dat zij zonder gevaar naar huis konden terugkeeren daar het gevaar als geweken kon worden be schouwd en de barometer rees. Tot dusver zijn in de puinhoopen slechts vier lijken gevonden, dooh men vreest, dat er nog meer slachtoffers zijn in het onder- geloopen deel van de stad, waar 2V2 voet water staat en de woeste golven noc steeds over de dijken slaan. i Gevangenen vrijgelaten. De gevangenen, die gezinshoofden zijn, rijn vrijgelaten om het hun mogelijk te maken, hun gezinnen te besohermen als de orkaan hun district teistert. Z(j zijn op hun eerewoord vrijgelaten en inbeten, zoo dra het gevaar voorbij is, naar de gevan genis terugkeeren. De omvang der ramp, 656 dooden. Er koimen nu nadere berichten los over de ramp óp Cuba en de Antillen. Er zijn heet het thans over de 650 dooden. Het aantal gekwetsten is niet met eenlge nauwkeurigheid op te beven. Het getal dakloozen wordt op 650 begroot. In Éatabano bedraagt het aantal doo den 800, ln Bejucal 80, in Gabriel 11 en ln Havana 200. Er zijn tien steden en dorpen bijna totaal verriield. De schade Wordt ruwweg geraamd op 100.000.000. De laatste berichten. Er Is reeds meer dan 100.000 dollar bij de steuncommissies ingekomen. Alle slachtoffers te Havana zijn voorzien van voedsel, onderdak en geneesmiddelen. Er zijn 19 lijken uit de haven geborgen. De waarde van de schepen, in de haven ge- zonken, wordt op eenige mil joenen dollar geschat. Twee belangrijke suikerf abriekeu zijn geheel vernield, waarbij achtmenscben oin het leven gekomen zijn. De provinciën Matanza, Pinar del Rio en Santa Clara zijn geïsoleerd. Alle steden en dorpen iu Santa Clara hebben groote schade geleden. In vele plaatsen staan er nog maar enkele huizen overeind. Aardschokken te San Francisca SAN FRANOISOO, 22 Oct. Vanochtend ztin hier drie hevige aardschokken waar genomen; de eerste, om 4.86, duurde 6 seoonden, de tweede, om 6.36, duurde 1 seconden, de derde om 6.42, duurde eenige seconden. Er is aanzienlijke materieele schade aangebrachtruiten zijn gebroken,v klokken stonden stil en vloeren, zolde ringen en muren zijn gebarsten. ERNSTIG AUTOBUSONGELUK. 7 dooden en 9 zwaar gewonden. Tusschen de Bulgaarsche steden Elena en Welikotarnowo is Donderdag een auto bus in den afgrond gèstort. De chauffeur en zes passagiers waren op slag dood, de overige 9 ppassagiers werden zwaar ge wond. Twee andere autobussen, die on middellijk op den verongelukten wagen volgden, konden, dank zij de tegenwoor digheid van geest van hun bestuurders tot stilstand worden gebracht. Een defect aan de eerste auto schijnt de oorzaak van het ongeluk te zijn geweest. Spoorwegongeluk. Te Aunoye, 20 gewonden. Gisteroohtend' is aan het station te Aul- noye een stilstaanden trein aangereden door rangeerende wagons. Er zijn een 20- tal gewonden. Nog een spoorwegongeluk. Gistermiddag is een reizigerstrein bij Castione, van de St. Gothardspoorweg, ontspoord. Twee reizigers werden gedood en drie gewond. De treinaanslag te Lelferde. Op 3 November zullen de twee jonge lieden, die bij Leiferde een aanslag op den sneltrein BerlijnKeulen hebben ge pleegd, waarbij 20 personen om het le ven zijn gekomen, te Hannover terecht staan. Er zijn ongeveer 26 getuigen en deskundigen gedagvaard. Het bandietisme ln de Ver. Staten. Zes bandieten hebben een inval in een nachtclub gedaan. Zij bedreigden de gas ten met revolvers, stalen al hun- geld en juweelen, ter waarde van 20.000 dollar, en verdwenen daarna. Misdadig New York. Op de begrooting der stad New York wordt een bedrag, gelijkstaande met 16 inillioen gulden, méér aangevraagd voor het voorkomen van, en den strijd tegen de misdaad. De commissaris van politie vraagt 2600 agenten meer; voorts heeft hij machtiging gevraagd om het mini mumloon der agenteh te verhoogen, om aldus een beter gehalte te krijgen. Op het oogenblik krijgt een agent van den straat dienst na 6 jaar dienst het maximum van 6000 gulden in Nederlandsch geld, 2400 dollar, waarbij men echter wel moet be denken, 2400 dollar te New York vol strekt niet hetzelfde beteekenen als 6000 guldén in Nederland. Ontploffend speelgoed. Toen een sjouwer in een douaneloods te Belgrado Woensdag een kist liet wallen, die volgens de douaneverklaring speel goed moest bevatten, vloog de kist uit el kaar. Er ontstond brand en er werd iemand gedood. Verduistering. Volgens de BerL Ztg." is Donderdag ochtend te Flume in het kanton Sankt Gallen, in Zwitserland, de 20-jarige bank- beambte E. Mtlller op verzoek der Ber- Hjnsche politie gearresteerd. Müller heeft bekend van de bankfirma Marcus te Berlijn een bedrag van 80.000 R.~M verduisterd te hebben. De typhus ln Duitschland. Uit het dorp Sohoenecken zijn 30 typhus-patiënten naar het ziekenhuis te Pmom gebracht. En zijn nog geen doo den. i Vorst en sneeuw. In het Sohwarzwald vroor het eergiste- rennaoht 2 3 graden en sneeuwde het Op den Feidberg ligt al 7 c.M. nieuwe sneeuw. Het 10,000ste zeeschip in de haven van Antwerpen. ning zullen ten en de beman ning zuilen ten stadhuize worden ontvan- Dure rattenbestrijding Oeen koeien, geen moeien. Past op uw rijwiel. Een zwerver. Heele volksstammen, die het niet loeren. "Verhuring van weilanden en tuingrond. naar maat De correspondent van de „Telegraaf" schrijft: Vrijdagmiddag liep te Scheve- nlngen het gerucht, dat de logger Vlaar- dingen 25, bemand met 12 Scheveningers, tijdens den jongsten ptorm met man en muis zou zijn vergaan. Voor ongeveer 8000 aan gouden en zilveren sieraden gestolen. Omstreeks 15 November wordt naar d«

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 12