Een familiedrama. In het dorp West Burton in Yorkshire heeft men Woensdagmorgen in een land huis de bewoners, kolonel Edmund Wray, zijn vrouw en zijn 21-jarigen zoon dood geschoten gevonden, terwijl er een poging bleek te zijn gedaan om het huis in brand te steken. Men vermoedt, dat de kolonel zijn vrouw en zijn zoon heeft doodge schoten en daarna getracht heeft brand te Btichten en zichzelf doodgeschoten heeft. De ontdekking werd gedaan door een tweeden zoon, die zijn vader wilde be zoeken. De trap, leidende naar de slaap kamers, bleek verbrand te zijner was stroo in de woning neergelegd dat blijk baar met paraffine besprenkeld was. Deze zoon waarschuwde de politie, die met een ladder naar de slaapkamers lcloni en er den bewoner, zijn vrouw en zijn zoon doodgeschoten vond. De bewoner had in zijn val de vlammen gedoofd. Er werd geenerlei aanwijzing ontdekt die eenig licht op het drama kon werpen. Er werd slechts weinig voedsel in het huis aan getroffen en een kleine som geld voor een huishouden van dezen aard. In een tasch in een auto, die in de garage stond, vond men een testament'ult 1928, waarbij de kolonel zijn bezittingen aan zijn zoon en zijn vrouw naliet. Kolonel Wray deed veel voor de oud gedienden en ook zijn vrouw was popu lair in de omgeving. Een politieke moord te Lemberg. Dinsdagmiddag om zes uur is te Lem berg de Inspecteur van het onderwijs, dr. Sobiqski, op straat met twee revolver schoten gedood. Hij stierf in de armen van zijn vrouw, die hem vergezelde. Onlangs heeft dr. Soblnski een brochure uitgegeven, waarin hij de eischen der Oekrajieners op het gebied van het school wezen bestreed. Slechts kort geleden ont? ving hij een' Oekrajiensche commissie, waarna hij zich beklaagde' over het uit- tartende optreden van den leider daar van, waardoor hij zich gedwongen had gezien de conferentie af te breken. Hoewel na den aanslag een sterke po litiemacht de omgeving afzette, heeft men de daders, twee jonge mannen, jiiet kunnen arresteeren tot dusver. Vermoed wordt, dat het Oekrajieners geweest zijn. Nog een moord. In de nabijheid van Warsohau is de leider der Russische emigranten in Polen, de Ingenieur Sachnowspi, op een spoor dijk vermoord gevonden. Een ongeluk of onachtzaamheid? Woensdag kwam de Haagsche politie ter oore, dat in het Kinderhuis, uitgaande van de vereeniging Vrijheid en Leven, eenigen tijd geleden een ernstig ongeluk gebeurd was, dat een kindje van nog geen jaar h€i leven gekost zou hebben. Zondagavond 8 October was de kleine Tilly de B. erg lastigvermoedelijk ten gevolge van haar zwak lichaamsgestel en ziekelijkheid huilde het kind vooi .durend. De verzorgster, mej. M. v. d. G., besloot, ten einde de kleine tot rust te brengen, het een warme kruik te geven. Zij gaf het kind een steenen kruik met beugel- sluiting in plaats van een aluminium- kruik met schroefsluiting, zooals in zie kenhuizen gebruikelijk is. Eenigen tijd later hoorde zij de kleine verschrikkelijk huilen en ging direct kijken. Het bleek, dat de kruik niet goed gesloten was geweest of door het heete water gesprongen, en het kindje was deerlijk verbrand door het weggeloopen water. Direct werd de kleine naar de zuige- lingendienst aan het Oranjeplein over gebracht, waar het Zondag J.1. aan de bekomen brandwonden is overleden. De justitie heeft zich nu met het geval bemoeidhet lijkje is in beslag genomen en van het voorgevallene is proces-ver- baal opgemaakt. Het cocalne-proceo. Voor dè rechtbank te BerlijnSchöne- berg is Donderdag het proces wegens het drijven van handel in cocaïne voortgezet. V rij wel alle beklaagden zijn gewezen Dus- si sche officieren met uitzondering van den hoofdbeklaagde, de apotheker Hen, die nog al deskundige voor narcotische middelen bij de Berlijnsche rechtbank was. Bij het verhoor der Russische officie ren bleek weer eens met welke enorme materieels moeilijkheden vele Russische emigranten te kampen hebben gehad'. Een hunner is een gewezen kolonel, die met het leger van Wrangel naar Konstanti- nopel was getrokken. Eenigen tijd heeft hij geleefd van de opbrengst van den verkoop der juweelen -zijner vrouw, daar na is hij filmacteur geworden. Een ander officier is kellner en arbeider in een con- servenfabriek geweest; tenslotte werd hij leider van een speelclub. De apotheker Hahn is veroordeeld tot 4 maanden, de overige beklaagden tot 1 a ■1 maanden gevangenisstraf. Een lastig geval. Het onvindbare verbanningsoord. Twee inlandsche communisten uit West- Java, Winanta en Prawiromihardjo ge- heeten, zouden worden uitgewezen. Van tegeeringswege werd, vóór het internee- ringsbesluit werd geslagen, aan den gou verneur der Molukken gevraagd of hij niet een geschikt oord in zijn gebied wist op te geven. „Moeting en Okaba", wer den vanuit Ambon opgegeven. Toen viel het regeeringsbesluit en wer den de bureaux met de uitvoering belast Maar de aanwijzing van genoemde ver blijfplaatsen veroorzaakte groote moei lijkheden op de landskantoren te Batavia en Buitenzorg. De departements-ambte- naren wisten niet waar de verbannings oorden lagen 1 Na lang zoeken werd Okaba gevonden: aan de kust van Zuid Oost Nieuw Guinea. Maar Moeting bleef onvindbaar. Drie da gen (hlstorisohl) zocht 'b.v. 't departement van justitie alle kaarten, almanakken en bijlagen af. Tot.... de afdeeling algemeene politie op het departement van binnenlandsoh bestuur het „Eureka" slaakte. Men vond er den naaim als post van een' detache ment veldpolitie, te bereiken van Me- rauke uit, na een vierdaagsche prauwen vaart en nog eenige dagen gestruikel door de oerwouden Begin October zouden de bannelingen de verre reis aanvaarden. Een idefeal land Voor den fiscus althans! Een aantal vliegtuigen heeft een vlieg tocht gemaakt langs de Kleine Soenda- eilanden, 4500 K.M. d«or de lucht. In het „Soer. Hdlsbl." vertelt een der officieren van zijn ervaringen jn aan het boeiende relaas ontleenen wij dit intermezzo, een herinnering aan de reis naar Larantoeka: „De kampongs, welke wij ovorvllegen, lijken uitgestorven. Iedereen kruipt weg wanneer de vliegtuigen over komen. Dat zij er bang voer zijn, is bewezen. De steun, welke zoo'n tocht voor de B.B.-ambtenaren is, is buitengewoon groot. Vooral voor de slechte belasting betalers zijn de vliegtuigen oen schrik. Nooit stroomt de belasting zóó snel bin nen, als wanneer vliegtuigen de streek bezocht hebben. Dat doet me nog denken aan een paar aardige verhalen, welke ik te Reo hoorde: Ergens daar in de buurt is het een soort eer, wie het eerst zijn belasting be taald heeft. De geheele kampong gaat te gelijkertijd op naar den controleur. De bootjes zijn nóg niet op den wal, of het wordt een wedloop, wie het eerst den controleur de hand gedrukt heeft, want die is dat jaar koning van de belasting betalers. x. Aanbesteding. Door den -architect J. J. Sohoeffelenber- ger werd hedenmorgen aanbesteed: het bouwen van een pakhuis met verdieping. Ingekomen waren de volgende biljetten: O. Bot 8400, Gebr. Ran 8450, H. Hagen 8750, M. O. v. d. Plas 8755, Gebr. van Pelt 8850, J. P. van Os 8900, G. Groot 8978, J. O. v. d. Plas 8980, Gebr. Boot 4186, A. F. Bo-soh 4895, D. Koo-ger 4629. NIEUWE UITGAVEN. „Bouwbedrijf", afl. 12, 8e Jaarg. Deze aflevering bevat als losse bijlage een goede afbeelding van het nieuwe Christelijk Lyoeum te Arnhem, waarvan een uitvoerige, met afbeeldingen toege lichte, beschrijving gegeven wordt. Een mooi stuk werk van de architecten E. J. Rothuizen en F. Wind. D. Visser geeft de beschrijving van een plan voor een raadhuis te Strijen. Een typische verbouwing van de apo theek te Zandvoort wordt beschreven door Jan Wils. De aflevering bevat ver der artikelen betreffende het Intern. Wo ning- en Stedenbouwcongres te Weenen, ovier foutieve en goede betonbereiding, Betoninstallaties, gewapend beton in toe passing, etc. De „GesoleT', de groote ten toonstelling te Dusseldorf, wordt bespro ken door arch. J. M. de Casseres. Voorts de rubrieken Buitenlandsche architec tuur, Technisch nieuws, opgave voorgeno men erken. Boekbespreking etc. „De Stad Amsterdam" heeft de kiek van het vaartuig der Gemeente-reiniging, waarmede de vorige week een proeftocht is gemaakt, in haar kolommen gerepro duceerd. Verschillende stormkieken zijn hier nog afgebeeld, duidelijk ziet men hoe in den zeedijk bij Urk een groot gat is geslagen. Verschillende portretten van omgekomen visschers, etc. Ook de „weg" (lees: zeedijk) tusschen Helder en Huis duinen is hier afgebeeld met de groote steenmassa's, die zijn losgeslagen. Ty pisch is de photo van het ondergeloopen Marken. De heer Schuitemaker bespreekt het geschiedkundig museum in het Am- sterdamsche Waaggebouw op de Nieuw- markt, waarvan de voorpagina een fraaie opname biedt. 1 „Noord-Holland in Woord, en Beeld". Het portret is deze week van den Edam mer burgemeester, den heer Kolfschoten, voorzitter van den NederL Wielerbond. Onder de kleinere reproducties vinden wij de reinigingsschuit en een zestal, zeer mooie, opnamen van de stormschade al hier. Aanlig zijn de opnamen van de drui- vencultuur te Zwaag, die de laatste jaren aldaar een groote vlucht genomen beeft Een dubbele pagina is gewijd aan stem mige landsohapsopnamen uit de provin cie en de Rijp heeft ook eene bijdrage geleverd in dorpsschoon. SCHAGEN. In de week van 26 September tot em met 2 October werden) uit ons land naar het bui tenland uitgevoerd 70 runderen naar Italië, 7 naar Suriname, 3 naar Turkije, 2 naar Spitsbergen, 160 naar België, totaal 232. In Oot. 1925 bedroeg dit 1641 stuks. Eerstge noemde uitvoer bestond grootemdeels uit fokvee, anderdeels uit melkkoeien, voor de melkproductie. Daartoe moeten wij den uit voer rekenen naar Turkije, Spitsbergen en Suriname, het vasteland van Nederland's West-Indië. Is dus de ui'tvoer van levende runderen, belangrijk verminderd, de uitvoer van geslacht vee, In T bijzonder van scha- penvleesch is belangrijk toegenomen. Daar in bekleedt Duitschland eene eerste plaats. In Aug. 1925 werden 8058 levende sch-j en -naar Duitschland gezonden en in Aug. 1926 186. In Aug. 1925 werden er 45300 KG. schapenvleesch uitgevoerd en in Aug. 1926 800.500 KG. Ook de Invoer van varkens- vleesch is in Duitschland toegenomen en wel met 600.000 KG. Deze vermeerderde Duitsche Invoer is bijna geheel het gevolg van éen verminderden invoer van Neder land. Met varkens Is dit eveneens het geval. Dat is dus nu wel heel mooi, maar toch maar een kleine vergoeding van de stagnatie in den runderen uitvoer. Op dit oogenlblik is de schapemhouder alleen al blij, dat de schapen verkoopbaar zijn. Hij weet wei, dat de prijizen van het verleden voorbij zijn, en legt zich dus neer hij den prijs, die thans is te krijgen. Zoo ging het op 21 Ootober te Schagen ook. De geheele groote aanvoer werd opgeruimd. Dat stemt ook tot tevredenheid, al mankeert er ook de 20 a 80 gldt van verleden jaar. Den hoogsten sóhapenpdjs ontving de heer J. Raat te Burgerbrug met 87 gldi Dit waren natuurlijk buitengewoon beste beesten. De gewone ppijs voor jonge vette schapen was 82 a 34, Vette lamineren waren goed te verkoopen tegen denj prijs van f 22 a f 24. Oude slachtschapen 'werden verkocht voor 20 a 8(2, zqo ook fokschapen. Weide- lammeren blijven stug, Prijsverhooging was uitgesloten, besteed werd 14 a f 20. Be- drijfskoeien waren weer in groot aantal aanwezig. De prijzen waren lager dan op 14 Oct. Besteed' werd van 126 tot 225. Hadden ze de gewüde eigenschap wat vleesch en melk te bezitten, dan steeg hunne waarde tot f 800. Vette koelen le kwaliteit varieeren van 90 tot 96 cent, 2e kw. van 75 tot 80, en 8e 60 oent .en minder, alles per Kilo. De goede melkkoeien waren wel te plaatsen, het onderend was waardeloos. Nuchtere kalveren 9 a f 20, handel goed. Varkens 88 a 85 cent, dus iets lager. Mevr. MannBouwmeester .trad Woens dag op in de Olnema Royal te Schagen, Het groote gebouw was op alle rangen dicht bezet. Ook hier werd opgevoerd: „Het Kind van de Liefde". Er werd zeer verdienstelijk gespeeld. Namens het eere-comlté sprak de heer D. J. Donker, voorz. van de Tooneel- vereeniglng „V.V.V." eenige gevoelvolle woorden. Een jonge dame bood bloemen aan. In de gemeenten Schagen en Barslnger- hora braken in den nacht van Woensdag en Donderdag branden uit. Op de Nes te Scha gen verbrandde het bedrijfje van A. Zwaag, pp de Krell, gem. Barslngerhorn, dat van J. Schrlecken. Hier ging 8000 Kilo hooi ver loren. Belde eigenaars waren verzekerd. Omtrent de oorzaak wist men ons niets mede te deelen. De heer P. Bul9, penningmeester van het Heemraadschap der Schager Kogge Strijk molens, heeft tegen 1 Januari 1927 voor deze -functie bedankt. Ged. Staten) van Noord-Holland hebben het voornemen, het Ambacht van West- Friesland, genaamd d© Schager en Niedor- per Koggen, In te lijven bil het Hoogheem raadschap Hollands Noorderkwartier. Be sluiten in dien zin kunnen we'dra worden verwacht. Het Schager Marktfonus ter verzekering van afgekeurd slachtvee boekte in het 8e kwartaal van 1926 1010 runderen. Hiervan werden 5 geheel en 178 gedeeltelijk afge keurd. De ontvangsten bedroegen f 4189.91 en de uitgaven 2624; het kassaldo bedroeg alzoo 1565AL. De heer P. Muijs van Schagen is te Wel tevreden, Ned.-Indië, geslaagd als le stuur man. Heit bouwen van een verplaatsbare keel voor de Zuiderzeewerken te Westerland op Wieringen is na onderhandsche inschrijving gegund aan P. Tuin, 't Zand. TEXEL. Deze week werden van hier verzonden 43 schapen, 64 varkens, 4 kalveren, 11 lammeren, 4 koeien en 1 paard. Het plan bestaat om nabij Den Burg een stoomwasscherij op te richten, een inrichting, waaraan op ons eiland groote behoefte is. De architect Sok, van Helcler, heeft reeds een plan ontworpen en binnen korten tijd hoopt men met het bouwen te beginnen. Burgerlijke stand van Texel van 18 tot en met 22 Oct. 1926. GEBQREN: MaatjeAdriana, d. v. S. J. van 'Leeuwen en A. Boon; Klasina, d. v. K. Vemeulen en C. J. de Ridder; Johanna Catharina, d. v. C. Huisman en C. J. van der Star. GETROUWD: E. E. Hulsebos en G. Kiljan. OVERLEDEN: J. List, 82 jaar, wed. v. D. Eeiman. WIERINGEN. Dr. J. van Beek, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Hoogwoud heeft het beroep naar de geoombineerde Ned. Herv. Gemeente te Hipplytushoef en Oosterland aangenomen. Sterke nachtvorst Het heeft hier in de afgeloopen nachten sterk gevroren, hetgeen voor de aardap pelen en suikerbieten,#waarvan nog vele partijen in den grond zitten, niet bevor derlijk is. Hier en daar is men dan ook full speed aan 't rooien dier gewassen be gonnen. Onze plaatsgenoot©, mej. R. Annyas, onderwijzeres aan de O. L. school te Hlp- polytushoef staat no. 1 op de voordracht voor school 8 te Helder. Lezingen ln de Doopsgez. gemeente. J.1. Donderdag werd door Ds. O. S. van der Veen in de Doopsgezinde kerk een lezing gehouden over: „Het ontoeganke lijk licht" van Dr. van Holk, welke lezing, keurig van inhoud, bij de weinige aanwe zigen buitengewoon in den smaak viel en hebben de thuisblijvers dan ook veel ge mist. Een volle kerk ware beter geweest. Op Dinsdag 26 Oct. a.s., des avonds 8 uur, nieuwe lezing van Ds. van der Veen over: De godsdienst in zijn ontstaan en ontwik keling. Deze lezing zal de eerste zijn van een reeks, welke Da van der Veen zich voorstelt om te houden om de veertien da gen en waarbij in kort overzicht de inhoud van Oude en Nieuwe Testament zal wor den behandeld. De toegang is voor leder vrij. Er zal gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. ANNA PAULOWNA. Donderdag opende T.A.G.O. haar win terseizoen en wel met een tooneelavond. Daarvoor was uitgenoodlgd het bekende tooneeleohtpuar Trila di Vista en Johan Sohmidt, dat den vorigen winter zoo uit stekend had voldaan. Het publiek fas dan ook in grooten getale opgekomen en opnieuw wuardeerde het het goede spel van dit 2-tal, opnieuw bewonderde het de merkwuardig vlugge transformatiekunst van deruheer JohanSchmidt. Wat echter de stukken zelf betreft, vond men, dat die van den vorlgert winter over het alge meen, naar den inhoud, op hooger peil stonden. „Een pijnlijk probleem" evenwel, dat zoo schrijnend het wreede van een zame celstraf voelbaar maakte, werd alge meen heel mooi gevonden. Ook het leven dige stukje, „De Groene Hagedis", voor treffelijk gespeeld als het werd, vond men een heel aardig nummer, maar tooh, neen, het haalde niet bij „Bal Champêtre" of „Corney en Blumbe", hoorden wij alge meen. Wie hieruit nu evenwel af mocht lijden, dat het Donderdag een mislukte uvond is geweest, die zou het'toch bij het verkeerde eind hebben. Integendeel, het was op ziohzelf een heel aardige T.AG.O-avond, met een hartelijk applaus voor het talent der beide tooneelisten, doch een avond, die alleen maar ln zijn nadeel had, met een voorgaanden van hetzelfde 2-tal vergeleken te kunnen wor den, waarvan de zoo hoogst aangename herinnering nog verBoh in 't geheugenilag LEGERBERICHTEN. Benoeming. MARINEBERICHTEN. Kapitein ter zee H. P. Prlllevltz. Naar de N. R. Crt. verneemt heeft ka pitein ter zee H. P. Prillevitz ontheffing verzocht tilt zijn post van ondercomman dant der marine en 'dlreoteur van het marine-etablissement te Amsterdam. Hij zal tevens eerlang den zeedienst verlaten. Kapitein ter Zee H. P. Prillevitz werd 25 Juli 1877 geboren. Nadat hij ln 1892 op het Kon. Instituut der Marine te Nleu- wediep was gekomen, werd hij in 1896 aangesteld tot adelborst le klasse en 1 Mei 1900 werd de heer Prillevitz bevorderd' tot Luit. ter zee 2e klasse. Elf jaar later volg de zijn aanstelling tot Luit. ter zee le kl. Den lsten Januari 1925 werd de heer Prillevitz bevorderd tot Kapitein ter zee. Den lsten September van datzelfde jaar, treedt hij op als onder-comman dant der Marine en als directeur van het Marine-etablissement te Amsterdam. Ge durende een vler-jarige periode heeft ko lonel Prillevitz de functie van souschef van den Marinestaf bekleed. Naar men zich herinnert, heeft hij tevens deel uit gemaakt van de z.g. splitsingscommissie. De scheidende onder-commandant heeft 11 jaar ln de tropen doorgebracht. De „K xnr te Guaan. Blijkens bij ihet departement van ma rine ontvangen telegram is Hr. Ms. onder zeeboot K XIII onder bevel van luitenant ter zee le klasse L. G. L. van der Kun op de uitreis naar Nederl.-Indië vla het Panamakanaal Donderdag te Guam aan gekomen. Hr. Ms. „Sumatra". Het departement van marine deelt mee, dat het op grond van de 'berichten over een orkaan, die dezer dagen gewoed heeft op Cuba, verwacht, dat Hr. Ms. Sumatra, die Donderdag 21 October te Havana had moeten aankomen, op een lateren datum dan de vastgestelde aldaar zal binnenval len. Door de stoornissen in te telegrafi sche verbinding Is het bovendien niet on waarschijnlijk, dat het bericht van aan komst vertraagd zal overkomen. Hr. Ma „Tromp". Hr. Ma Tromp is gisteren uit Tunis vertrokken in plaats van heden, zooals oorspronkelijk was vastgesteld, op verzoek van de Tufksche regeering, om eerder in Constantinopel te komen. STOOM VAARTBERICHTEN. Soeanba, 22 Oct. A'dajxi. Wèkéiijksche causerie. Marktoverzicht. Mevr. Maim te Schagen. Branden. Schager Marktfonds. Aanbesteding. Bevordering. Met ingang van 1 Nov. aangesteld tot dienetpl. korpl. de dienatpl. J. Sterk van het peg. kust-art, ln opleiding voor dienetpl. on» doroff.-administrateur. De le lult. A. A. van Ooraohot van het reg. voet.-art. la met Ingang van 1 Oct. benoemd en aangesteld tot kapitein bij het reg. kust-art Genoemde kapitein le belast met het bevel over de le scboolcomp. van dat regiment. Gietermiddag ie Hr. Ms. mijnlegger Hydra, na te Hellevoeteluie te hebben gedokt en voor zieningen te hébben ondergaan, van daar via het Voornschekanaal naar Rotterdam vertrok ken. Over een paar dagen zal het naar haar station Vliseingen terug keeren. Hr.'Ms. Schorpioen Ijs gistermiddag uit Go- rinchem te Hellevoetsluie aangekomen om ballast in te nemen, waarna zij verder wordt vervoerd naar Helder. Luit ter zee 2e kl. F. J. Kist die aangewe zen te voor den dienst Jn Ooet-Indië, is per particuliere gelegenheid daarheen vertrokken. iDe adviseur-scheikundige der marine dr. J, C. A. Simon Thomas, werkzaam te Amsterdam, zal 1 Januari op zijn verzoek den, zeedienst met pensioen verlaten. Off. van den MÜ.D. 2e kl. J. G. Sevenhuijsen te vergund uit Oost-Indië naar Nederland terug te keeren. Luit. ter zee 8e kl. J. M. Logger en O. J. Wingerder, die aangewezen zijn voor den dienst ln Ooet-Indië, zijn per particuliere ge legenheid daarheen vertrokken. Het vliegkamp der marine de Mok op Texel zal 9 December, voor den tijd van 8 maanden^ buiten dienst worden gesteld. 2 Nov.: serg.-maj. der mara. F. P. H. Plekker van Mar.kaz. naar Afd. Mars. Rotterdam; ld. J. N. Sloos van id. naar ld.; serg. der mars. H. Klaucke van ld. naar ld.; ld. A, C. C. Kamhoot van ld. naar Wachtschip Willemsoord; id. W. Rijken.van ld. naar id.; ld. B. Nijenhuls van ld. naar Mar.kaz. Amsterdam; id. W. F. Lau rier van id. naar id.; ld. A. Zonnenberg van Wachtsohlp Willemsoord naar Afd. Mara Rot terdam. De kap.-luit. ter zee H. E te Winkel wordt den len Nov. a.s. te Amsterdam geplaatst voor de overname van de hem tijdelijk op te dragen betrekking van directeur van het Marine- Etablissement te Amsterdam, tegen onder-com mandant der marine aldaar. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Singkep, t., pose. 18 Oct. Perim. KoninJgln der Nederlanden, u., 21 Oot. te Genua. Banka, 20 Oot. te Batavia. Batoe, u., pass. 21 Oot. Gibraltar. Madoera, u., 21 Oot. te Antwerpen Prins der Noderlanden, t, pass. 21 Oot. Perim. Saparoea, t., 19 Oot. te Singapore. Boeroe, t., pass. 22 Oot. Perim. Radja, 21 Oot. v. Hamburg. Roepat, 22 Oot. te Hamburg. Enggaao, u., 20 Oot. v. Padang. Grotlus, t., wordt Zondagochtend te A'dam verwacht. Manoeran, u., 22 Oot. te Padang. Kon. HoUandsche Lloyd. Dreohterland, u., 20 Oot. v. Bahla. Oranla, t., wordt 28 Oot. te BJmulden verwacht. Gelrla, t., 22 Oot. v. Bahia. Sa Hand, 22 Oot. te R'dam. Zeelandla, u., 20 Oot. v. Las Palmas. Kon.1 Ned. Stb. ^lJ.—Kon. West-lnd. Maildienst Amsterdam, u„ 21 Oot. v. Arlca. Agamemnon, 21 Oot. v. Lissabon. Amazone, 20 Oot. te New-York. Aahillee, 20 Oot. te Smyrna. Bacchus, 20 Oot. v. Palermo. Clio, 21 Oot. v, Guayra. Doros, pats. 20 Oot. Gibraltar. Eos, 22 Oot. te A'dam. Eruto, 22 Oot. v. A'dam. Euterpe, 22 Oct. v. A'dam. Hebe, pass. 20 Oot. Gibraltar. Ilos, 22 Oct. te R'dam. Irene, 20 Oot. te Constantinopel. Iris, 22 Oot. v. Kopenhagen. Jfuno, 21 Oct. te A'dam. Jan v. Nassau, 22 Oot. v. A'dam. Modes, 20 Oot. v. New-York. Mlnerva, 21 Oct v. Constantinopel. Morope, 20 Oot v. Constanza. Nereus, 21 Oot v. Holtenau. Orion, 20 Oct. r. Ceuta. O rat es, 22 Oot. te A'dam. Pluto, 22 Oot. te R'dam. Pollux, 22 Oct, v. A'dam. Peraepe, 20 Oct te Stettln. Stella, 21 Oct v. A'dam. Strabo, 22 Oot v. A'dam. Tellus, 21 Oct te Alexandrlë. Venus, 21 Oct. v. Volo. Veeta, 20 Oct v. Gravoaa Ilalcyon Lijn. Agneitapark, 22 Oct. Patra». Holland—Afrika Lijn. MelUkerk, 22 Oct. v. R'dam. Nijkenk, u., 17 Oct. te Port Natal. HollandAmerika Lijn. Heemskerk, 20 Oct. v. Dar-es-Salaam. Kllpfontein, 21 Oct. v. Antwerpen. S&labangka, u., 17 Oct. te Lorenzo Marqués. Grootendijk, 20 Oct te Crlstobal. Volendam, 20 Oot v. Southamptoq. Hemd ijk, 17 Oct. te Tacoma. Narenta, 17 Oct. te Portland (Ore), Spaarndam, 21 Oct v. Coruna. Maasdam, 21 Oct. te Vera Crux. Noorderdijk, pass. 21 Oct. Fartnet. Rijndam, 19 Oct te Honululu. Veendam, 21 Oct. v. Halifax. Weeterdijk, 20 Oct v. Newport .News. Lochgoil, 19 Oct. v. Los Angeles. Holland—Australië Lijn. Aimkerk, u-, 22 Oct v. Smyrna. Abbekerk, t, 21 Oct. v. Alexandrlë. Soekaboemi, u.. 20 Oct te Fremantle. Holland—Britsch-Indi» Lijn. Andljk, u., 20 Oct. v. Genua. Hoogkerk, u., pass. 19 Oct. Perim. Meerkerk, 20 Oct. te Hamburg. Ueeldijk, t., 19 Oct. Colombo. Streefkerk, 21 Oct te RUam. Koudekerk, 21 Oct. te Karachee. Sehiedijk, u., 21 Oct. v. Rangoon. Sommelsdijk, paes. 22 Oct. Vliasingen. HollandO.-Azië Lijn. Gamma, 20 Oct. te Hamburg. Gorontalo, 22 Oct. v. Mlike. Ouderkerk, t., 22 Oot. té Shanghai. Zosma, 22 Oct. v. A'dam. Holland—West-Afrika Lijn. Kennemerland, t, pass. 20 Oct VHealngen. LTstroom, 21 Oct. v. A'dam. Albireo, 20 Oct. v. Burutu. Kennemerland, 22 Oct. te A'dam. J Rotterdamsche Lloyd. Blitar, u., 20 Oct. v. Suez. Insulinde, u., 21 Oct. te Belawan. Modjokerto, t., pass. 21 Oct. Gibraltar. Patria, u., 20 Oct. v. Suez. Si&ntar, u., pass. 21 Oct. Kaap Bon. Tapanoeli, t„ pass. 21 Oct Kaap del Armi. Ternate, 21 Oct. te R'd&m. Indrapoera, t., 21 Oct v. Colombo. Tabanan, u., 21 Oct. te Southampton. Medan, u., 21 Oct. v. Splatato. Menado, u., pass. 22 Oct. Perim. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alwaki, 20 Oct. te R'dam. Zijldijk, u., 20 Oct. v. Antwerpen. Aldabi, u., pass. 21 Oct. Kaap Vllano. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Mientor, 19 Oct. v. Singapore. Rhexenor, 18 Oct. v. Tlentsin. Sarpedon, 20 Oct. te R'dam. Melampus, 20 Oct. te Llverpool. Neleuis, 120 Oct. te Llverpool. Galchas, 20 Oct. v. Colombo. Peleus, pass. 20 Oct. Sagres. Phrontis, 22 Oct. v. Sabang. JavaChinaJapan Lijn. Tjipanas, 21 Oct. v. Manilla. Tjikandi, 19 Oct. v. Kobe. Tjisalak. 21 Oct te 8hanghai. Java—New-York Lijn. Stadsdijk, 21 Oot. v. Sabang. Bimtang, 22 Oct. v. Port Sald. Emzetco Lijn. Jong» Anthony, pass. 21 Oct Gibraltar.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 13