PUROL Bij Ruwe Schrale Huid r* o Hr. Ma. Tromp te KonstanttnopeL Officieel bezoek na het laatste, bijna een halve eeuw geleden. De Balkancorrespondent van de N. Rt. Ut. schrijft d.d. 4 Nov. o.m. aan zijn blad: Het was vijf en veertig jaren geleden, dat een Nederlandsch oorlogschip een bezoek aan Konatantinopel bracht. Het bezoek, nu door Hr. Ms. Tromp, dienstdoende als oefeningsschip, onder bevel van kapitein ter zee N. J. van Laer, v^n 28 October tot 4 November op den Bosporus gebracht, is eenvoudig verloopen. Toch heeft de Tromp het getroffen, dat den dag na aankomst, den 29en October, het grootste nationale feest van Nieuw- Turkije, de herdenkingsdag van het uit roepen der Turksche Republiek, werd gevierd, waardoor officieren en equipage een buitengewone gelegenheid hadden om eens een kijkje te krijgen op het leven en vertier in het tegenwoordige zich ver westerende Turkije en het optreden van de nieuwe mannen en instellingen die het besturen. Commandant en officieren en een deel der equipage woonden in den voormiddag de wapenschouw bij door den legerinspecteur over het garnizoen van de driestadzij konden een oogje slaan op de ontvangst bij en door den Wali (gouverneur-generaal) der provin- eie, des avonds de fakkeloptochten en de feestverlichtingen bewonderen en de leden van de etat-major, die gevolg hebben ge geven aan de uitnoodiging van den Stads prefect tot het groote bal in de feestzaal van het voormalige Groot-Vezieraat aan de gewezen Verhevene Poste, hebben kunnen kennis maken met de hedendaag- sche geëmancipeerde Turksche bey's en vooral hanem's, nu —vin plaats van zwaar gesluiérd gekleed in de meest mo derne, voor het meerendeel rechtstreeks van de beste huizen in Parijs betrokken baltoiletten. Den 80en October was er aan ons ge- Kantschap een avondmaaltijd, met daarop volgende ontvangst, door den tijdelijken Zaakgelastigde, den gezantschapssecreta ris mr. Bosch Ridder van Rosenthal/bij ontstentenis van den gezant, die met ver lof is, ter eere van het Nederlandsche marinebezoek gegeven, en den 8en No vember, den dag voor het vertrek, gaven commandant en officieren van de Tromp een thee aan boord, waarna de comman dant den zaakgelastigde, de voornaamste Turksche autoriteiten en eenige verdere gasten, aan zijn tafel vereenigde. Den len November is kolonel v. Laer met eenige leden van zijn état major, vergezeld van den politieken raad (drog man) van het gezantschap graaf deHor- tepied, naar Angora gegaan, om daar zijn opwachting te maken. Gedurende zijn verblijf van ruim een etmaal aldaar heeft hü zulks o.m. bij de commissarissen voor de Marine en voor de Buitenlandsche aangelegenheden kunnen doen. Den 4den November is de Tromp van Konatantinopel vertrokken, ter voortzet ting van het vlagvertoon in de Zwarte Zee, alwaar al seder meer dan een halve eeuw geen Nederlandsch oorlogschip meer is verschenenn.l. sinds 1870, toen Z. M. achroefstoomschip Prinses Amalia, toen maals het Nederlandsche stationschip in d« wateren van de Levant, zijn laatste bezoek aan de Donaumondingen bracht. Du Zeevaartschool te Helder. Het Voorloopig Verslag over de Be grooting van Onderwijs bevat de volgen- da klacht over de Zeevaartschool alhier: Eenige leden wezen op den bouwvalli- gen toestand van het gebouw der Zee vaartschool te Helder. De gemeente Helder is bereid om steun te verleenen maar wacht op medewerking van het Rijk. Een verhooging der jaarlijksche begroo ting met 6000.— zou noodig zijn voor f flossing en annuïteit van een geldlee- ning ter vernieuwing van het gebouw. Een gedeelte der school is met 1 Sept. j.1. gesloten moeten worden, daar het ern stig gevaar voor de leerlingen opleverde; dat gedeelte is overgebracht naar het ge bouw der vroegere Normaalschool. Daar ook een ander gedeelte van het gebouw gevaar opleverde is ook dat naar elders verplaatst Een instrumentenkamer en een teekenzaal ontbreken nu, terwijl som mige lokalen, waarin plaats is voor 8 10 personen, soms 16 20 personen moeten bevatten. Het onderwijs lijdt hierdoor ernstig. Een door deskundigen op last van B. en W. van Helder uitgebracht rapport bowijst de noodzakelijkheid van onmiddellijk ingrijpen. De. leden, hier aan het woord, wensohten dat ook de Mi nister zijn medewerking daartoe sou wil len verleenen. Een Fransch stoomschip gestrand. Gisteravond is door den mist in de Haaks- grondem gestrand het Fransche stoomschip JPerdreau", geladtenl met kolen. Eem deel der bemanning is hedenmorgen met een eigen roeiboot in de hav.en geland, waarop do Drenthe" en de „Doms Rijkers" ter assistentie zijn vertrokken. Door den mist zijn vermoedelijk geen signalen opgemerkt. Uit het Politierapport Woensdag werd door een bewoner van de Spoorgraoht politiehulp ingeroepen omdat zijn grootmoeder, een 85-jarige vrouw, tegen zijn wil in zijn woning vertoefde. Een agent, die er riohi heen begaf, trof de oude vrouw aam De bewoner verklaarde, dat zij 's middags door rijn schoondochter uit Haarlem bij hem gebracht was, doch dat hij rich niet ver plicht achtte haar in huls te nemen, omdat volgens hem haar kinderen1 daartoe verplicht waren. De oude vrouw had1 voorheen 7 jaar bij hem ingewoond. Aangezien de man er op stond, dat zij de woning zou verlaten, moest zij daaraan ge volg geven. De schoondochter, die de oude vrouw gebracht had, luchtte eerst flink haar gemoea tegen het echtpaar, tengevolge waarvan een groote volksoploop ontstond. Z>« iv» .'h.t Twapptidde d» menigte. Donderdagavond vervoegde zich op het bureau Zuidstraat een 85-jarige man, die op straat was gevallen! en daarbij een zijner vingers verwond had. Hij werd door een agent verbonden en kon toen rijn weg weer vervolgen. Donderdagavond' te ongeveer 10 uur werd ten hoofdbureele telefonisch kennis gegeven, dat er op het Havenplein, ter hoogte van hotel „Den Burg", gevochten werd. Twee agenten begaven zich er heen, doch biji hun komst was de vechtpartij reeds geëindigd. Bij onderzoek bleek, dat er een stoker en een marinier waren slaags ge weest. lOp verzoek van een van de bewoners werd eenigen tijd toezicht gehouden op de om geving), doch aangezien er geen bijizond er- heden meer voorvielen, kondenl de agenten even daarna vertrekken. Toen de agenten, die naar bovengenoem de vechtpartij waren geweest, op den terug weg waren, werd hun op de Loodsgracht door een milicien-stoker meegedeeld, dat op de Oostslootstraat een vrouw door haar vadeir werd mishaneld. Bij het door de agenten ingestelde onder zoek bleek, dat de dochter van den man met bedoelden stoker was uit geweest Toen rij terugkwam was rij door haar vader daarover flink onder handen genomen. Hij had haar op hardhandige wijze te verstaan gegeven, dat het niet te pas kwam, dat rij' haar vier kinderen alleen thuis liet en met. een ande ren man op £tap ging, terwijl haar man in Indië was. Of de hartelooze moedeer <joor deze kastij ding tot inkeer gekomen i9, vermeldt de ge schiedenis niet WiJi zullen het hopen. Donderdagavond werd door een bewoner van de Achtergracht ZJZ. aan een recher cheur meegedeeld, dat een marineschepeling even te voren over een poortdeur was ge klommen van een perceel aan die Achter gracht Z.Z. De rechercheur begaf zich met den aangever naar bedoelde plaats. Het bleek het erf te zijni van een perceel van de 'Zuid straat. De achterdeur van dit perceel bleek bij onderzoek open) te staan. De bewoner, die niet thuis was, werd opgezocht waarna een onderzoek werd ingesteld, waarbij niets ver mist werd. Gisterenmorgen deed een bewoner van de Molenstraat aangifte, dat hij door een be woner van de P. Heinstraat was mishandeld enl beleedigd. Door een deurwaarder van de Rijksbelas tingen werd gisterenmorgen aan een briga dier meegedeeld, dat in de Lindegracht een schaap te water lag. Pogingen door hem en anderen gedaan om het dier op het droge te brengen waren mislukt. De brigadier ging naar de aangegeven plaats en zag, dat het dier nog in het water stondi en met rijn pooten steeds dieper in de modder wegzakte. Geholpen door eenige burgers, slaagde hij erin het schaap op den wal te brengen! Het beest, dat een poot ge broken had, werd op een stuk land achter het Tuindorp gebracht. Waarschijnlijk was het dier door een hond opgejaagd en daardoor in de gracht ge raakt. De eigenaar, een 'bewoner van' de Breestraat, werd gewaarschuwd. Waarschuwing. De Commissaris van Politie te Helder geeft dengenen, die voornemens mochten zijn zich in Canada te vestigen door tus- schenkomst van het Nederlandsch Koloni satiekantoor voor Saskatcbewan (Canada), waarvan rich president noemt zekere Chris Smith, ernstig 'in overweging om' alvorens met genoemde instelling in relatie te treden, iniichtingeE in te winnen aan het Hoofd bureau van Politie te Helder aan de Prins Hendriklaan No. 6. slachtvee was er dus niet. De markt was stug, de prjjzen lager: voor de le kwal. werd 45 46 cent betaald. Grossiersprijzen 37 40 cent per pond. De mindere soorten 30 oent en lager. Graskalveren voor den dood f 40 f 86, wat dan per pond wordt 35 40 oent. Melkkoeien f 180 f 280, goede winter- kalfsters f 300 f 325. Nuchtere kalveren f 10 f 25. Schapen waren goed verkoop- baar, doch zonder prijsverhooging. Voor jonge vette schapen werd f 85 f 46 be taald, voor vette lammeren f.25. Oude schapen zijn vrijwel opgeruimd. Weide- lammeren f 18 f 24. Vette varkens waren in het begin willig, later zakten ze af voor zouters werd 68 cent per kilo be taald, voor goede slachtvarkens 71 cent. Aan de Landbouwhuishoudsohool wer den de volgende leerlingen uit Hollands Noorden tot eene hoogere klasse be vorderd: Van le naar de 2e: G. de Nys, M. Hoogland, M. van Rijswijk, B. Stammes, allen Sohagen; G. de Boer, A. Jimraink, Me. Boontjes, Ma. Boontjes, Tr. Schot vanger, M. Delver, allen ZijpeG. de Graaf, Koegras; H. Bakker, Wieringer- waard; van de 2e tot de 8e: B. Bakker, G. Vel, J. Breed, H. Kaan, Tr. Schager, allen Wiaringerwaard; J. Kaan, C. Schrie- ken, A. Zeeman, J. Blaauw, allen Zijpe; O. Klerk. Tr. Klare, beiden Schagen van de 8e naar de 4e: J. Waaiboer, Anna Paulowna, K. Geerligs, A. Blauwboer, G. Jimmink, allen Schagen; M. Keiser, S. Roozing, G. Kant, P. Mosterd, N. 't Hart, allen Zijpe; van de 4e naar de 5e: N. Lap, G. Geel, G. Kossen, J. v. d. Hagen, A. Hoogschagen, A. Grootes, allen Schagen. De Tooneelvereeniging V. V. V. te Scha gen besloot deel te nemen aan den Too- neelwedstrijd in den winter van 1926/27, uitgeschreven door den Provincialen Bond. V.V.V. zal meedoen'in de 2e afdeeling met het tooneelstuk Mijn en Dijn, van J. van Ammers-Küller. Naar ons ter oore kwam, wordt er in Schagen aan gedacht eene Radio-uitzen ding samen te stellen. In zooverre plaat selijke krachten te kort schieten, zou dan een beroep op medewerking uit den omtrek worden gedaan. Enkele combina tiën werden ons reeds medegedeeld, doch om de uitvoering niet vooruit te loopen, zullen wij daar nog maar over zwijgen. SCHAGEN. Tot de landen, die tot heden den invoer van versch vleesch en v. bevroren vleesch kalm aanzagen, behooren de Vereenigde Staten van N.-Amerika. Thans zal dat daar ook anders worden. Met 1 Januari 1927 wordt de inaoer van versch vleesch er. van bevroren vleesch In de Vereenigde Staten verboden. Met name worden eenige landen genoemd waarvan geacht wordt, dat zij vrij zijn van mond- en klauwzeer. Daarbij behoort Argentinië niet. Merk waardig, dat in Engeland het bevroren vleesch uit Argentinië wordt vrijgelaten, 't Is dus ook maar hier. door welke bril men de zaken beziet. Wanneer de laatste groote koemarkt In Holland's Noorden, dus die van Hoorn, 9 en 10 Nov., achter ons ligt, begint de handel spoedig te verflauwen en de aan voer wordt beduidend minder. Natuurlijk is dit ook te Schagen het geval. De hoofd- aanvoer bestaat daar nu nog voornamelijk uit wat te Hoorn onverkocht bleef, en uit landkoeien van verschillende soorten, die men niet wensoht te stallen, 't Is feitelijk alles opruimingsgoed, dus meestal niet van da beste kwaliteiten. Bijzonder baat Ingezonden Mededeellng. <&441 van Handen en Geinen Doos 30-60-90cii INGEZONDEN. Geachte Redactie, - Naar aanleiding van uw onderschrift, op het ingezonden stuk van den heer Schoeffelenberger, voorkomende in uw blad van Dinsdag 9 November, waarmede u met mjjn naam begint en eindigt, mag ik tooh zeker wel een woordje van pro test daartegen laten hooren, niet waar, mijnheer de Redacteur? U begint dan te zeggen: De heerj Schoeffelenberger heeft blijkbaar niet genoeg aan het onderschrift in antwoord' aan den heer Tiessen. Met welk recht, M. de R., gebruikt' u( mijn naam om den heer Schoeffelenber ger te bestrijden? Ik wensch u hierbij te doen opmerken, dat op mijn ingezonden stuk dd. 1 Nov. j.L, over het tekbrt van den dienst 1925, geen onderschrift els antwoord aan mij is gegeven, zoodat dit dan ook geen ver band kan hebben met het ingezonden stuk van d'en heer Schoeffelenberger, zoo- als u dit aan het lezend publiek voorlegt. Dan, wat aangaat de noot, die onder enkele ingezonden stukken van den heer Tiessen geplaatst wordt, vindt zijn oor zaak dat men een verkeerden indruk bij het levend publiek wil wegnemen, zooals u zegt. Het zou van u, M. d. R., onpartij diger geweest rijn als u daarvoor had geplaatst: „Vindt zijn oorzaak dat men} wil voorkomen dat de waarheid toft het lezend' pufbliek niet 'bekend wordt.*" Immens het kooit meermalen voor, dat een ingezonden stuk zoodanig uit zijn verband gerukt wordt, dat er een geheel andere lezing van naar voren wordt ge- bracht. Of er wordt een noot onder ge plaatst, waarvan die partijdigheid dik doorschijnt en de waarheid daarvan ver drukt wordt. Als herinnering hieraan, wil ik wel even u verwijzen naar de door mij inge zonden stukken als van: Gas voor bak kersovens, Het antwoord op het ingezon den stuk van den heer X., wiens naam mij toen wel bekend was, maar om zekere re denen ik toen heb geschreven dat die mijnheer zeer nauw verwant was aan de Gasfabriek. Het bezuinigings-systeem van verschillende Gem.-bedrijven met haar aanklevingen enz., waarvan ik de oopleëfi nog in mijn bezit heb. Juist dan M. de R„ om de waarheid aan het lezend publiek te verzwijgen, ten koste van de offerende belastingpennin gen, wordt men afgemaakt door de onpartijdigheid1 van de Rdactie, die de kolommen van zijn blad voor zich heeft, om daarin dan te vermelden, dat ingezon den stukken niet voor plaatsing in aan merking komen omdatnu ja, omdat zij lijdendie zijn aan objectief algemeen be- lang en persoonlijke aanranding. Och, och. Ik voor mij, m. de R., zou tmij schamen om Iemand, van welke richting hij ook moge zijn, die zijn eerlijke gevoelen door middel van een Ingezonden stuk openbaar wensoht te maken, te bestrijden met mis bruik te maken van een andermans naam, zooals u dat nu met de mijne heeft ge daan. Wel vertrouwende M. de R., dat u dit als mijn verweer zal plaatsen, waarvoor ik u mijn beleefden dank zeg, teeken ik Hoogachtend, Helder, 10-ll-'26. J. Tiessen. Eerlijk gezegd, lieve lezer, zaten wij hier op de redactie met dit ingezonden r dingetje in onze maag. Het is geen klei nigheid op een dergelijke manier in het zonnetje te worden gezet. Denk eens aan, misbruik maken van iemands naam, par tijdigheid, voorkomen dat de waarheid bij het lezend publiek niet bekend wordt. Wat moeten we daarmee? Onze eigen schande in de krant zetten?.We zo gen op onzen red&otioneelen duim en wis ten het niet. „Laten we om gaan staan", zei onze jongste medewerkster. „Laten we opgooien", raadde een an der. „Kruis of munt". „Wat is dan het kruis?" vroeg de hoofcU redacteur. „Het ingezonden stuk, natuurlijk. In gezonden stukken zijn altijd een kruis." „Zou de heer Tiessen daar geen munt uit kunnen slaan?" „Voor een nieuw kruis? Wel waar schijnlijk. Hij zit boordevol ingezonden stukken." „Laten we een prijsvraag uitschrijven," zei nummer drie. „Over de beteekenis van den zin: „ingezonden stukken komen niet voor plaatsing in aanmerking, omdat zij lijdende zijn aan objectief algemeen be lang en persoonlijke aanranding." Een doos bonbons voor wie weet wat dit be- teekent." Zoo ging het een tijdje door, de een had dit, de ander dat middel. En wy zogen als maar op onzen duim. Tenslotte wenj be sloten op te gooien en met een valsoh kwartje geschiedde dat Het muntstuk wees „kruis'* aan: dies kwam het stuk in de krant Kloet er nog een onderschrift onder?" was de tweede puzzle, waarvoor ye kwa men te staan. „Wat zou daarin moeten staan?" was de wedervraag. „Wel, bijvoorbeeld, het merkwaardige feit, dat we ons gemoedereerd laten uit schelden in ons eigep blad". „D&t zien de lezers vanzelf wei." „Dat het de moeite niet waard is er op in te gaan." „Dat begrijpen ze wel." Tenslotte werden we het er over eens, maar geen onderschrift te zetten. Immers, de heer Tiessen was, wat men noemt „ge laden" en met geladen menschen ga je niet debatteeren. Hij heeft nu de veilig heidsklep van zijn gerhoed open kunnen zetten en dat zal hem weer voor een tijdje opluchten. Misschien krijgen we dan wat rust Zoo komt het, lieve lezer, dat u ditmaal geen onderschrift krijgt met behulp van een schijf. Noemen we het Standaard-Positie No 3. Zwart 3 sch. op 16, 21, 86Wit 1 dam op 46 en 1 schijf op 49. Zwart ditmaal aan zet speelt 21—27 46X28 of verder (want zwart dreigde 3641 eto.), 16214943, 2120 43—88,26—8128—32 (de eenigste zet op eiken anderen zet wordtde witte dam door het bekende offer van 1 sch. van de lange diagonaal geworpen), 86—41 of 81—8782X461 Een taalkundige onder ons beweerde, dat het juist een verdienste is te „voor komen'', dat Iets goeds „niet" 'bekend wordt. Gelijk heeft-le maar de heer Ties sen bedoelt het goed,-al zegt hij het ver- keérd. Beter dan dat je het verkeerd be doelt, maar goed zegt. DAMRUBRIEK. Alles betreffende deze rubriek te adres- seeren aan: Mr. G. L. GORTMANS, 70, Sinclair Road Kensington, London W. 14. Als tweede stand In de serie „Stan daard-Eindspelen" diene de volgende veel vuldig voorkomende spelgang, die dik wijls over het hoofd wordt gezien. Het betreft een spel van 8 tegen 2 schijven, die doorbraak aan den rand trachten te forceeren door het offeren van een schijf, waarna het een om 3 remise zou worden. 89—84, 1520 43—39, 20—2683—28, 24—30 39—33, 30X3933X44 en wint. Het opbouwen dezer afruilstelling is het eenige middel om doorbraak te vermijden. Een dam op de lange diagonaal kan slechts 2 schliven vasthouden 3 schijven achter de lange lijn, beheerschl door een dam van den tegenstander, maken remise doordat twee stukken werden opgeofferd om de dam van de lange lijn te werpen, terwijl de derde schijf ongehinderd dam haalt. De 8 schijven moeten zich daartoe alle op de diagonaal plaatsen, die onmiddellijk aan de lange Hjrugrenst dus b.v. Wit 1 dam op 10, zwart 8 sch. op 22,81 en 86plaatst de dam zich op een der ruiten 28 tot 6 dan zw. 22-28 en 86-41plaatst de dam zich op 46 dan 81-87 en 80-41plaatst de dam zich ten slotte op 82, dan speelt zwart eenvoudig 22—27 en 86—41, in dit geval de dam van de lange lijn werpende ten koste van slechts één stuk. Met 3 sch. achter de lange lijn mag VS61»/1 !«e,n g6Val de positiezw- 8 8ch- „oo u ln"®mnn. daar dan het offeren h! L nlet meer mogelijk Is en dus de witte dam niet van de lange lijn kan worden gegooid. Pu?1 wiarin #en dam op de ange fijn 8 stukken van dam kan houden i gjg? mg np Zwart maakt hier een aardige slagzet ln natuurlijken stand2429. 88X24 19X80, 28x8; 1—7, 85-24,; 18—20, 24x47—11,4 X2217X46,8X1?11X81, 26x87 (dit soort naslag vormt steeds een verrassing); 46X47 slaat 5 stukken. Oplossing probleem van 1.1. Zaterdag de bedoeling was 2217 om 2126 te dwingen, inplaats waarvan zwart eohter 18—22 en 2X22 of 21X1 kan spelen. Het probleem had dus moeten worden aan geboden ln den volgenden stand Zwart 11 sch.2, 8, 9, 12, 18, 16, 18, 19, 24, 20, 29. Wit: 11 sch.: 17, 27, 80, 82, 88, 85, 87, 88, 45, 48, 50. 87—81, 26X89; 48-48. 12X82; 48X28, 82X48; 80X8, 2X18; 28—19; 18X24; 86—80, 24X85; 46—40, 85X44; 50X481 Een niet moeilijk, maar natuurlijk pro bleem, trouwens naar de partij vervaar digd. Het Idee is de schijf 48 op. het laatste oogenblik te achterhalen. SCHAKEN. De oplossing van het probleem van Weenlnk zal ik de volgende week be handelen. Hierbij opnieuw een tweezet. Dr. N. Kovacs. Turn. d. Niederfrêlnk. Arb.-Sohachz. 1925 le prijs. wit begint en geeft mat in twee zetten Zwart: Kcö, Td8 en h5, Ld2 en g2, pl a8, c7 d7 en eü. Wit: Ka2, Dg4, Tb8 en c4, La0 en f8, Pb0. De volgende partij werd gespeeld ln den winterwedstrijd van de Heldersche Schaakclub. Geus Feenstra Kuiper. e4 1 c5 d4 2 cd4 Dd48 Pc6 Als wit op de 2e zet Pf3 speelt, heeft zwart dit voordeeltje niet. De8 4 e6 Pc3 5 b6 i Dreigt al Lc5. Ld2 6 Lb7 Le2 7 Pge7 Ph3 8 Pg6 Ph8 lijkt mij zwak. De bedoeling ls event. f4 te spelen. 0—0 9 Lc5 PgS 10 Pd4 Lh5 11 Tac8 Thel 12 Dc7 Tegen een sterk speler als Geus speel ik op remise. Hier wordt dameruil aangeboden. f4 18 Lb4 Nu dit geweigerd wordt volgt een aanval. Kbl 14 Pb51 Te8 16 Dc5 Hier was 0—0 geboden. De dame staat hier gevaarlijk, de aanval gaat daaydoor verloren. Le2 16 Pd4 Nog was 00 de zet. Dan kon Ld8 niet Ld3 17 a6 151 18 Pe5 Hiermede verkrijgt wit het initiatief I Dg7: 19 Tf8 Pa4 20 Dd5 Lb421 ab4 Pg5 22 Td6 Ph728 b6 Deze zet werd in tijdnood gedaan De partij gaat nu. verloren. Lb524 Tc2 Td425 Tg2: Df827 Df8 28 Kf8: wu ia 20 °P8egeven Wit is een toren achter. Dr. P. FEENSTRA KUIPER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 18 November. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 708.7 te München. Laagste barometerstand 727J) te Thomhavn. Verwachting: 7 tijdelijk stormachtige Z. tot o.w. wind, betrokken' tot zwaar bewolkt, regenbuien, later iets koelx. Ala Je 85 wordt. Nog een 85-jarige. Een vechtpartij. Een verdiende afranseling. Poging tot inbraak. Mishandeling en beleedlgtng. Het arme schaap. Landbouwhuishoudsohool. Tooneetvereen. V.V.V. Een radioavond? Wekelijksche causerie. Door eenige corporaties in ons land was in een gemeenschappelijk adres aan den Minister gevraagd, maatregelen te nemen tegen den invoer van bevroren vleesch uit Argentinië. In verband daar mede heeft het Kamerlid Westkamp den Minister gevraagd te waken tegen de mogelijke besmetting met mond- en klauw zeer door invoer van bevroren vleesch. De Minister heeft daarop verklaard, dat de tot dusver verkregen inlichtingen een invoerverbod van Argentijnsch vleesch niet wettigen. Het Kon. Nederl. Land- bouw-Comité zal in eene andere richting werken ter bescherming en bevoorrech ting van den Vleeschhandel. Bij den Mi nister van Oorlog zal erop worden aan gedrongen alleen inlandsch vleesch aan leger en vloot te verstrekken. Schager mar kt overzicht.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 12