Ingezonden Mededeelin*». Zenuwstillend en zenuwsterkend Ie de werking van Mijnhardt's Zenuwtabletten JULIANADORP. De uitbreek-manie. Weer een exodus van bandieten. De koningin van Roemenië. De berooide postauto. Door wolven gebeten. affaires. Hebben de commissionairs geen gelijk, die nimmer adviseeren; jammer dat er zoo weinig van zijn. Zooals boven aangetoond, is de tijd niet verre, dat er een einde komt aan de lage geldkoersen en bleek dut reeds Dinsdag ter beurze toen vergeefs 8'/a°/o geboden werd voor prolongatie, zoodat de noteering zich hooger stelde. Men geeft als reden aan, dat er opzeggingen van groote posten en posities hebben plaats gehad en de geldgevers een voor zichtigheidsmaatregel zijn gaan toepas sen, n.1. inkrimping van zaken en liqui datie van minder goed gedekte posities. Glazen buisje 75 ct Bü Apoth. en Drogisten Uitvoering Zangver. „O.K.K.". Voor een zeer matig bezette zaal gaf de Zangvereen iging „lOKK." Zondagavond een 1 openbare uitvoering in die zaal van den heer O. Vader, onder leiding van haren directeur, den heer F. van der Meij. Een achttal num mers werden op verdienstelijke wijze uitge voerd, waaronder het nummer, getiteld „Bo ven de Sterren", nog aanschouwelijk werd voorgesteld door een goed samengesteld tableau. Tusschen de zangnummers werd nog een kleine voordracht ten beste gegeven, waarin de dienstboden van tegenwoordig het moesten ontgelden. Na de pauze 'kregen we nog het blijspel in één bedrijf, getiteld „Verhuisd". Dit stukje was zeer grappig, maar vertoonde fcooh zeer wel een greep uit het dagelijksche leven. Tot slot nog bal na- Van een stroohoop gevallen. Zaterdagmiddag waren eenige kinderen aan het spelen op een stroohoop hjji den heer P. H. aan de Kooij,, waarbij het zoontje van den heer L., eveneens aldaar woonachtig, ongelukkigerwijze daarvan is afgevallen en een beenbreuk bekwam, zoodat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. "Waarom zouden wij de kroniek der uitbraken uit Amerikaansche gevange nissen niet voortzetten? Want er is er weer een, thans te Catlettsburg, in Boyd Ccunty, staat Kentucky. Twaalf gevangenen gingen er in den naoht vandoor. De twaalf uitbrekers be vonden zich met elf anderen op de boven verdieping van de gevangenis, blijkbaar zonder toezicht. Onder deze elf was ook een krankzinnige, die geketend was. De uitbrekers wisten de boeien van hun ongelukkigen lotgenoot los te krijgen. Zij sloegen de ketting om een der tralies van een venster en wisten die te ver buigen. Hetzelfde geschiedde met een tweede tralie die ook, dank zij den ket ting, een weinig kon worden uitgebogen, toen alle boeven er samen aan rukten. (Het moet dus wel een soliede ketting zijn geweest, waarmede de arme krank zinnige geketend was). De opening tusschen de beid® tralies was nu voldoende om een mensch door te laten, en de twaalf uitbrekers glipten er door. Ze zijn nog niet gevat. Onder hen is een neger, die wegens moord to levenslange gevangenisstraf was veroor deeld. Koningin Marie van Roemenië is thans in de Westelijke staten der Unie. Maar het wordt langzamerhand een bespotte lijke en beschamende vertooning. De leden van het gevolg der Koningin en de Ame rikaansche gastheeren, de journalisten, de spoorwegautoriteiten en de vertegen woordiger van Ford zijn zoo met elkaar aan het kibbelen geweest, dat het geheele reisgezelschap nu uit elkaar is. De man van de spoorwegmaatschappij, kolonel Carroll, schijnt meester van het slagveld te zijn gebleven, en de man van de Ford is afgedropen. Ook een journaliste, die dek was geworden, omdat Carroll haar had afgeblaftook de danseres Loie Ful- ler en haar aanhang. In Oregon hadder de Amerikanen er aanstoot aan genomen, dat de adjudant van de Koningin, majoor Washburn, met haar in een eerste auto had gereden, terwijl de gouverneur van den staat in het tweede voertuig had moeten zitten. Waarschijnlijk worden al deze dingen in de Amerikaansche pers opgeblazen want in het democratischè Amerika vindt men het wel eens aardig over een Ko ningin te lezen, die wat in vervelende moeilijkheden verwikkeld zit. de officier in deze zaak victorie zal kraaien. Hat verhaal van deni verdachte, dat bedoelde ééne kip dbor een ander kon zijn ontvreemd, en bij den verdachte 'is neergezet, komt pliedter niet onwaarschijnlijk voor. Opmerkelijk is het voorts, dat toen ver dachte zich' in voorarrest bevoodl, weer een koppel kippen is gestolen. Overigens acht pleiter het heel kras, om voor 1 kip 4 maanden gev. te easchen. Pleiter echter concludeert vrijspraak en in het ongunstigste geval een lichte geld boete. Nadat de offlidier heeft 'gerepliceerd, dat hij een dergeliijken diefstal gelijk stelt met diefstal van vee uit de weid'e, wordt dé be handeling gesloten en de uitspraak bepaald op ars. Dinsdag. Donderdag zijn in een restaurant in Oovenfry twee vrouwen en een man aan gehouden, verdacht van de berooving van de postauto in het bosch van Tid- desley. Toen de rechercheurs met de aangehoudenen op straat kwamen en in de gereedstaande auto zouden stappen, trok een der vrouwen een revolver en schoot. Achteraf bleek het schot gelost te zijn uit een pistool als waarmee het startschot bij wedstrijden gelost wordt. De beide vrouwen en ,de man ontkenden de gezochten te zijn. Te Krema aan de Donau maakten twee oppassers uit een circus een kooi schoon waarin vier volwassen wolven waren op gesloten. Plotseling viel een wolf een hunner aan, waarop een andere wolf den tweeden oppasser in den voet beet. Deze wist echter het hok uit te komen. De vier wolven vielen toen allen op den overgeblevene aan, die zich niet meer verweren kon en wien het vleesch van het lijf gerukt werd. Ten slotte kwam de directeur op het lawaai toeloopen en be gaf zich, alleen met een zweep en een in het voorbijgaan opgeraapt bankje ge wapend, in de kooi. Na een opwindend gevecht met de woeste dieren, slaagde hij erin ze van hun slachtoffer te ver jagen en in een hoek te drijven. De oppasser is met meer dan 20 ernstige beetwonden naar het ziekenhuis over gebracht. WEERINGEN. Paardenfonds „Helpt Elkander". In de jl Vrijdagavond gehouden be stuursvergadering van het onderling© vee- en paardenfonds „Helpt Elkander" werd) in <ie afdeeling paarden) het totaal verzekerde bedrag van 1 Mei 1926—1 Nov. 1926 vast gesteld op 78.665.—. Uitgekeerd moest worden een gestorven paard ter verzekerde waarde van f 200 of netto ultkeering 70.% f 140. B

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 6