T aanvangende Zaterdag IS December, n.m. 2 uur korting Winterlassen - Ulsters lassen 10, 20 tot Zie de etalage»! w,„„dere reclame Zie de etalages! PUROL er opï TWEEDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS GEMENGD NIEUWS. Alle seizoen-artikelen worden voor extra lage prijzen opgeruimd, om in 1927 met een nieuwe collectie voor den dag te komen Overhemden, Handschoenen, Dassen, Ondergoederen, wollen Fantasievesten, Pullovers, Truien, Hoeden, Petten opvallend goedkoop .In de afdeeling kleeding naar maal 20% korting VAN DONDERDAG 16 DECEMBER 1926 Uitbreidt na WintenUeDfiri T.E.S.O. Met ingang ven Maandag 8 Januari 1827 "wordt de 'winteldienstregeling van T.BÜLO. met een rroegboot uitgebreid: Vertrek van Texel: morgens 6 uur. Vertrek van Helder: 's morgens 7 uur. Naar zicih laat aanzien zal van verdere uitbreiding van den winteidienst voorloó- pig moeilijk sprake kunnen zijn: Aan de hand van vervoerstatistieken blijkt toch, dat gedurende de wintermaanden van de z.g. laatste boot (half zes van Texel, 6.40 u. van Heider) spaarzaam gebruik wordt ge maakt Koophandel en Fabrieken voor HoUand's Noorderkwartier, te Alkmaar. De heer J. G. Messelaar, lid der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hot land's Noorderkwartier, is bij Kon. BesL do. 18 Maart 1926, Stbl. 66, benoemd tot lid van den Spoorwegraad. Hieraan kun nen wij nog toevoegen, dat de Kamer van Koophandel aLdh igedrurende eenige jaren heeft beijverd om dit te bereiken, opdat de gpoorwegbelangen in Holland's Noor derkwartier door een eigen woordvoerder aouden kunnen worden verdedigd. De verkoop van de Weldadigheid»- postzegels. Hét Oamltié ter bevordering vwn ffleni verkoop van weldadigfheddspostzegela deelt mede, nu de helft van den verkoop- tijd der bedoelde zegels voorbij Is, er reedis kan worden geconstateerd, dat die verkoop imet goede resultaten plaats heeft Door het Oamdté Is nu reeds voor een bedrag van 1200.— verkocht In 1925 werd dat bedrag -bereikt gedurende dien geheelen termijn. Moge nog zeer van in vloed op dien verkoop zijn, de as. Kerst en Nieuws/jaarsdagen, waarop tal van goede wensohen wordlen verzonden. Wan neer dan uitsluitend weldadigheidszegels worden gerbuikt, zal die verkoop nog aanmerkelijk stijgen. Het Is wensohdljk nog te herinneren, dat de verkoop eindigt op 81 Deoemlber aa doch de zegels ook na dien datum geldig blijven. Pluimvee-tentoonstelling. W(j hebben reeds medegedeeld, dat de Jaarlijksche Pluimveetentoonstelling, uit gaande van de Vereeniging op Pluimvee- gebied „Helder" ook ditmaal weder ge houden wordt, evenwel in tegenstelling met de vorige een week vroeger. Ditmaal ls de tentoonstelling weder in het gebouw van den R. K. Volksbond, Molengracht, dat hiervoor uitstekend is geschikt. Of schoon de opening eerst Vrijdagmiddag plaatsheeft, meende het bestuur ons reeds voor een overzicht te moeten uitnoodi- gen, hoewel vele inzendingen nog niet waren gearriveerd. Onder de ruim 700 inzendingen, welke de catalogus vermeldt, zijn verscheidene, die uitmunten in kwaliteit en*het zal voor de keurmeesters dikwijls een zware taak zijn uit zooveel fraaie hoenders de beste te moeten halen. Zoo is er bijv. in de afdeeling Postduiven zeer zware con currentie. Uit alle deelen des lands zijn inzen dingen gekomen. In de afdeeling Hol- landsche hoenders zijn vele vertegen woordigers van het rasverder goud- en zllverbraekels, Orpingtons in alle kleur- slagen, insgelijks de Wyandottes. Van de Rhode Islands Reds zijn o.a. 14 num mers jonge hennen vertegenwoordigd, ook van de Leghorns zijn verschillende nummers. Onder de Holl. krielen ls een fraaie collectie kuifhoenders, Padua krielen ook Javakrielen zijn ruim vertegenwoor digd. Aardig is de oollectle Duitsche dwerg-goudhaantjes. Ook Engelsche vecht- krielen vindt men er; deze zijn voor de eerste maal te Helder geëxposeerd. Kalkoenen en fasanten zijn in enkele nummers vertegenwoordigd; sierduiven in een schitterende collectie, Hollandsche en buitenlandsche. Ook meeuwen zijn er in allerlei soorten, waaronder Nederland- sche hoogvliegers. De Postduiven komen uit, zooals we reeds zeiden, met een uit gebreide collectie, zoowel in de scboonf heidsklasse als in de vliegklasse. Hier zijn 19 doffers en 18 duiven in concur rentie. Afdeeling konijnen. De Vlaamscho reu zen vindt men er in diverse kleurslagen eveneens Lotharingers, Weener, zilver konijnen en brandneuzen. Van Black and lans prima kwaliteiten; aardig zijn de witte pooltjes voedster met jongen. Ook de marmotjes (cavia's) zijn ruim verte genwoordigd. Vrijdagmiddag 4 uur heeft de opening plaats, waarna de tentoonstelling geopend is tot des avonds 10 uur. Zij is verder Zaterdag en Zondag geopend van 's mor gens 9 tot 's avondq 10 uur. Een aantrek kelijkheid vormt een electrische broed machine, welke daar te zien is. Deze is aldus ingericht, dat men eiken dag de geboorte van kuikens kan waarnemen. Maar natuurlijk kan hieromtrent geen absolute zekerheid worden gegeven. Een groot aantal prijzen is door ver schillende firma's voor deze tentoonstel ling beschikbaar gesteld. Bizonderheden omtrent de samenstelling der jury en der verschillende comité's enz. vindt men uitvoerig vermeld in den oatalogus, die op de tentoonstelling verkrijgbaar is. 'Li efdadigheldsvoorstelling JDe Mascotte". WHI'hebbeni reeds medegedeeld, dat de Zang- enl Reciteervereeriiging „Harmonie" -(directeur de heer Brizée) een herhaling zal geven van de aartiige operette „De Mas cotte", wier eerste uitvoering, onlangs voor de leden en donateurs gegeven, zooveel suc- oes had. Wij1 kunnen thans mededeelen, dat deze uitvoering plaats heeft Dinsdag 28 De cember. Zooals men weet, zal het batig saldo dezer uitvoering gestort worden1 in de kas van liefdadigheid naar Vermogen". Hoewel het hier eene uitvoering betreft van dilettanten en' de vereeniging uitslui tend met eigen krachten werkt, is de uit voering dubbel en dwars een bezoek waard. Te meer, omdat men er een goed doel mee dient, want „Liefdadigheid naar Vermogen" besteedt het haar aldus, verstrekte geld na tuurlijk uiterst nuttig. Daarenboven is de opvoering waard gezien te 'worden; de cos- tuums zijn buitengewoon fraai, de zang en het acteren der werkende leden pver het' algemeen goed, en het kan weder een aardige avond worden. De operette is bekend als een geestig .aardig werk, met goede muziek en lieve wijsjes en de opvoering is werke lijk zeer verdienstelijk. Laat ieder dus den avond van den 28sten vrijhouden! Dorus Rokers en de pers. Een vriendeüj'ke htad deponeerde op ons kantoor de Bochuimer Anzeiger, een te Bochuim verschajmienid dagblad, waarin wij onder den titel „611 mnenöohen en 42 schepen: het record van den levenared- der" een waardeerend artikeltje lezen ge wijd aan Doms Rijkers, dien „popul airsten man van Holland", naar aanleiding van zijn. bezoek aan de Eramsche 'hoofdstad. Het" blad' vat in t kort de verdiensten en onderscheidingen van. Rijkers saimen; on juist is het waar 'het zegt, dat in Holland onlangs een „referendum" heeft plaats gevonden, dat Dorus als depopulairste naam in den lande aanwees. Zóó erg is het niet! „Hodh Mingt das Lied vota braven Mamm!" aldus 'het blad. Uit het Politierapport Te veel rechtsgehonden. Door een chauffeur van Wieringen werd Maandagavond ten hoofdbureele aangifte gedaan dat hij op den hoek- MolenstraatBreewateTstraat met zijn auto een lantaarnpaal omver gereden had. Bij onderzoek bleek dat de chauffeur te veel naar rechts was uitgeweken. De lantaarnpaal, die bij den grond1 was afgebroken, werd door personeel van de gasfabriek opgeruimd. De auto was niet ernstig beschadigd. Tegen een tweetal tappers werd' pro ces-verbaal opgemaakt wegens het héb ben van bezoekers na bezetten tijd. De bezoekers kregen eveneens een proces verbaal' en zullen dus lator nog wel eens door den kantonrechter aan dit nachtelijk uur worden herinnerd. Wie zon er geweest zijn? Een bewoonster van de Spuistraat deed Dinsdagavond aangifte dat de deur van haar woning, die zij 's morgens gesloten had nadien door onbevoegden was ge opend. Bij onderzoek werd echter niets vermist. De politie zal op de woning toezicht houden. Een wederspannige zoon. Door een juffrouw, wonende op het Tuindorp, werd Dinsdagavond opsporing verzocht van haar 17-jarige zoon, die 's morgens, na een twist met zijn moeder, de woning had verlaten en gezegd had zich te zullen verdrinken. Aangezien het jongimensch 's morgens in het bezit van een rijwiel achter hel Kerkhof was gezien, vermoedde de moe der dat de jongen naar familie in Alk maar was gegaan. De politie in Alkmaar werd opgebeld en deze vond de jongeling na onderzoek bij bedoelde familie. Gistermorgen werd hij onder politle-geledde naar hier ge bracht en aan zijn ouders algegeven. Gevonden voorwerpen. Awn het Hoofdbureau van Politie alhier is als gevonden terug te bekomen: Een kralen1 ketting, een grijswollen handschoen, een rijwlelbelastlnigmerk, een gabardine regenjas en een paar grijze 'handschoenen!. Aan de adressen: Gebornw Waterstaat Buitenhaven, een paar waterlaarzen. Molenaar, Sludsdijkstaaat 70, een alpaooa beursje met inh. Koningstem, Emmastnaat 8, een huisdeur- steilte! Godschalk, Keizerstraat, een taschje. Koning, van der Duin van Maasdaimstraat 28, een popje. O. J. Vroom, Rijksveldwachter te Jullana- dorp, een rijwiedbelastingmerk dn een stalenboek. Kramer, Kanaalweg 16, een ceintuur. H. J. Zandkuil, Bosstraat 54, een rozen krans. Pranger, Limburg Stóerumstraat 10, een kinderhandschoem W. Derksen, Torenstraat 2, een doosje Rijkeboer, Juliamadonp, een Eau die Co logne fleschje met gómdien diep. Nuijens, Schoolvaart, driepoot van een fototoestel. J. ïïarms, Jonkerstr. 48, zilver kettinkje. J. v Brederodie, le Vroomstraat 84, een wolllen kindermuts. v. Mansum, Hoofdgracht 39, een zakmesje. W. Keisper, Brakkeveddwetg 30, een hand schoen. P. Selderbeek, Westsbraat 63, een rattoe overjas. die Geus, Westgracht 51, een zilveren speldje. J. Slagwater, Brouwerstraat 6,0 een kin- der hamdtasohje met inh. Boks, Achterstraat 85, een sleutel van een auto. W. H. Doorn, Molenstraat 64, een pols horloge. i 1 Correspondentie. RJeeds eerder hebben wij (medegedeeld, dat wij adWertentiën betreffende waarzeg gerij en daarmede gelijk te stellen aan kondigingen niet opnemen. Ongelukki gerwijze heeft dezer dagen een dergelijk» advertentie een plaats in ons blad gekre gen, hetgeen aan onze aandacht is ont snapt. Nu men ons daarop opmerkzaam maakt, achten wij het noodig dit nog eens onder de aandacht van belanghebbenden te brengen. Adm. Held Ot Bericht aan pluimveehouders te Helder, Polder Koegraa, Anna Pautownapolder en Wieringen, aan winkeliers en handelaren en aan leder, die bij de eler-productle af consumptie ls geïnteresseerd. Het voortoopig comité voor de oprichting van een eiérvouimg te Heinaar ment iuea-ujj het ernstig venzoev: aan pmunveenouners in Helder of omstreken) om steun voor oeze veiling. In o« eerste prnats kunt U <Len steun verieenen door geen overeenkomst voor den verkoop van uw «ter-productie aan te gaan met wie dan ook, doch U vry te hou den! voor onze veiling. Dat is meu» in uw eigen belang te achten: ;le. omdat het voor U imeer zuiver en woordeeliger is uw eieren op <ie euerv omlig te Helder te verfcoopeni tegen een prijs, ü.e de werkelijke waarae vertegenwooru.gt van uw product en U uus geen genoegen hebt te nemen) met een middensmarkt-noteemng, welke op allerlei wijzen kan worden beïn vloed. 2e. omdat ook als U op de Heldersche veiling verkoopt het product van ieder per soonlijk waard» in de schaal gaat leggen. Het is ni. de bedoeling olm ieder, die de eieren hier veilt een stempeltje met een nummer te verschaffen. Elk partijtje wordt afzonderlijk gehouden; geschouwd en ge veild De koopers zullen uw -eieren learen waardeerem. Het verkoopen van minder waardig goed zal niet mogelijk zijn, zoodat knoei-noteetringen, die de producten zoo zeer schaden, niet mogelijk zullen zijn. Het comité wil' er nog het volgende aan toevoegen: Het ligt in de bedoeling de vei ling te doen plaats hebben in het buitenge woon goed ihgerlcht veilingsgebouw van de groenitenveiling-vereeniging te Helder en wel Donderdagsmorgens onj pl.m. 11Ü0 u. De kooplieden kunnen dus eerst Schagen bezoeken en zonder veel! tijdverlies dóór komen naar Helder. De eieren' zullen tegen een kleine vergoeding van de boerderijen afgehaald worden; b.v. 10 cent per 100 eieren, verpakt in handige kistjes van 200 stuks. Er wordt op gerekend; dat Wieringen, Anna Pautownapolder en Koegraspolder ieder gemakkelijk een productie van 3500 kippen op de veiling kan leveren, dus in totaal van meeir dan 10000 kippen. Als dit bereikt wordt, en er is geen enkele reden, waarom een goed gefundeerde veiling te Helder dat aantal niet zou bereiken, dan is het bestaan der veiling gewaarborgd. Het komt er dus in de eerste plaats op aan, dat de pluimveehouders hier en in den omtrek zich vnlji houden en in Helder komen veilen. De steun van koopers uit andere plaatsen is reeds toegezegd, mits goede eieren worden geveild', waaraan bijzondere aandacht zal worden besteed. Na afloop van de markt kunnen de eieren nog alle kanten heen en o.a. op tijd; dius Vrijdags, te Am-, sterdam rijn. 'Misschien zullen enkelen uwer uit voren staande de gevolgtrekking maken, dat op de voorgestelde wij-ze de eieren duurder wor den. Het kan zijn dat dit juist is, maar dan zijm de eieren ook beter en meer waard, De stad Helder met haar 30:000 inwoners heeft voor eigen consumptie veel eieren noodig, welke bijna alle van buiten wordepi aange voerd. DeZe aangevoerde eieren zijn niet allemaal van de beste kwaliteit, ja het is be kend, dat op Texel de minste eieren worden uitgezocht om naar Helder te worden' ge zonden, terwijl de meerwaardige naar Am sterdam, enz. gaan. Wat wij' hier moeten hebben; dat zijn goede kwal i te'teel eren, ge stempeld, zoodat wij weten waar zij vandaan 1 :)iuen; .amoir w r t mei ?en e en ei meer betaald. Maar ook in ander opzicht is uw belang betrokken biji een eierveiling. Als deze bloeit, komen er kooplieden) om de markt te bezoe ken, terwijl de verkoopers hun afrekening komen halen, om een gedeelte van het geld weer in <ie stad te besteden. Er komt leven in de brouwerij; wat onmiddellijk den ne- Ingezonden Mededeellng. Het verzacht en geneest ringdoenden) ten) goede komt. Laait ieder dus bijdragen tot1 het te verwachten succes der eierveiling, de producenten), omdat het hun voordeel is, de winkeliers, omdat zij hunne cliënténl goede waar brengen eni laat de consumenten uitsluitend gestempelde eieren vragen; om zeker (te zijn van de kwa liteit Dan ls iets goeds te 'bereiken) tot nut van belanghebbenden en in bet belang van de welvaart van Helder. Uit de Economische Commissie, welke deze zaak entameert, zijn eenige leden aan gewezen, die als voonloopig oomi-té met de besturen van de Heldersche Pluimveever- eenlging en de Groenteveiling contact heb ben gezocht. Het spreekt vanzelf, dat dit voortoopig comité zich aanbevolen/ houdt voor wenken en raadgevingen), welke tot het welslagen van- het plan zullen kunnen bijdragen. Het voortoopig Comité, samengesteld uit de Econ, Oommdasie, J. J. Venfaille. H. C. M. Nypels. W. V'ftlthuys, Secretaris. Helder, 15 December 1926. Hoofdgraoht 08. Ernstige vechtpartij. Zondagavond heeft zekere Van B. uit de Herman Oosterstraat in een café aan de Pretorialaan te Rotterdam twist gekre gen met den caféhouder over de afreke ning. De twist liep nog al hoog, en Maan dagavond kwam de 20-jarige zoon van Van B. in het café, om wraak te nemen. Hij nam een flesch jenever, welke op de toonbank stond, en wierp deze den café houder naar het hoofd. De caféhouder nam toen zijn revolver, welke in de toon banklade lag, en (loste, om schrik aan te jagen, een schot in de lucht. Van B. viel 'daarop den caféhouder opnieuw aan. Deze greep een eind ijzeren buis en sloeg daar mee Van B. op het hoofd. Vervolgens heeft hij nog eens geschoten. Van B. kreeg den kogel langs den linkerslaap, waardoor een niet ernstige wond' ontstond De politie stelt een onderzoek in. AANSLAG OP POLITIE-AGENTEN TE DEVENTER. Maandagnacht heeft te Deventer een groote politiemacht, bestaande uit ge meentepolitie, rijksveld wacht, marechaus sees en militaire politie, onder leiding van den heer A. P. van Tricht, commis saris van politie, en met behulp van honden, gespeurd naar de verblijfplaats van twee mannen, vermoedelijk Duit- Schers, die in den laten avond een aan slag hebben gepleegd op twee politie agenten, aldaar. Om den dader van een berooving op te sporen, zochten de agenten Rouwen- dal en Kieftenbelt in een zaadberg, waar bij plotseling twee personen te voorschijn kwamen. Een van hen vluchtte'' in de duisternis het veld in. De ander werd gefouilleerd. Opeens riep de man, die ontkomen was, doch weer naderbij trad, de politiemannen toe: handen omhoog 1 en meteen schoot hij met een revolver op hen. De politiemannen lieten, om te rug te kunnen schieten, hun arrestant een oogenblik los. Deze nmakte, toen zijn kame aad hen wa rs-huwend toeriep: Friedrich 1 zmh met deugeeu, die het schot had gelost, uit de voeten. Blijkbaar hebben de schoten, die de vluchtelingen zijn nagezonden, hun doel gemist. Met het oog op het feit, dat men hier blijkbaar te doen had met personen, die niet voor wapengeweld terugdeinzen, liet de commissaris de geheele omgeving van Deventer afzoeken, doch zonder resultaat. uitsluitend oontanti Zeer mooie sorteering Stoffen voor Winterjassen en Colbertcostuums Geen ziohtzendingen i gmmofoonmnaalden. Nu nog een enkel woord tot de winkeliers In Hélder. Dit moet Uw eerste geduchte zijn bi' Brand- en Spijwonden, Ontvellingen en allerlei Huidverwondingen BALANS-UITVERKOOP Kledingmagazijnen Herman Nypels (Ingezonden «eiededeellng) Kleedingmagazijnen HERMAN NYPELS

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 5