T Koopt nu Heden HERMAN NYPELS' KLEDINGMAGAZIJNEN. Belangrijke korting. 6EMENQD NIEUWS. Derde Blad. BINNENLAND BUITENLAND. VAN ZATERDAG 18 DECEMBER 1926. Ben nieuwe bestelling voor Noorsche rekening bQ do Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij. Naar het Hbldi verneemt, heelt de Ne derlandsche Scheepsbouw Maatschappij Donderdag gecontracteerd voor den bouw van een motor-tankschip voor een Noor sche reederjj met een laadvermogen van 18.000 ton. Het schip zal worden voorzien van W erkspoor-Dleselmotoren. De nieuwe torpedobootjager „Evertsen". De bij Burgerhout's Machinelabrlek en Scheepswerf te Rotterdam in aanbouw zijnde torpedobootjager Evertsen, welke bestemd is voor den dienst in Ned.-Indië, zal op den 29sten dezer te water worden gelaten. In herinnering moge worden gebracht, dat dit schip dezelfde bewapening zal voeren, als de reeds te water gelaten tor pedobootjager „De Ruyter", n.L 4 kanon nen van 12 cM. no. 4, 2 idem van 7.6 cM. no. 6, 2 lanceer-inrichtingen voor mijnen en 2 kanonnen, ieder bestaande uit drie lanceer-inrichtingen voor het lanceeren van torpedo's. De waterverplaatsing in tonnen be draagt 1640, en de grootste snelheid is 84 mijl. De totale bemanning zal uit 126 kop pen bestaan. ZUIDERZEECOMMISSIE-LORENTZ. Haar verslag Inzake hooge waterstanden ln verband met de afsluiting van de Zuiderzee. Verschenen is het verslag van de Staatscommissie in zake hooge water-' standen in verband met de afsluiting van de Zuiderzee. Bij de behandeling van de wet tot af sluiting en gedeeltelijke droogmaking van de Zuiderzee in 1918 bleek, dat door sommigen werd gevreesd, dat tengevolge van die afsluiting de stormvloeden in het overblijvende zeegedeelte belangrijk hoo- ger zouden oploopen dan tot dusverre het geval was. Wel was in het regee- ringsontwerp op eenige verhooging van de dijken gerekend, maar slechts in ge ringe mate en over een betrekkelijk kleine lengte. Het onderzoek en de overwegingen der Staatscommissie hebben tot de volgende uitkomsten geleid I. Indien de afsluitdijk wordt gelegd van Wieringen naar Piaam, kunnen de te verwachten verhoogingen van de wa terstanden bij hooge stormvloeden, afge zien van den golfoploop, gesteld worden op 180 cM. bij Piaam en van daar noord waarts afnemende tot iets minder dan een meter bij Zurig, 60 cM. bij Harlingen, ruim 10 cM. bij bet Nieuw Bildt en verder op weldra dalende tot enkele centimeters, zoodat zij reeds vóór de Lauwerszee be reikt is, van geen beteekenis worden. II. Bij de genoemde richting van den afsluitdijk is aan de andere zijde van de Waddenzee te verwachten: langs de noordkust van Wieringen een verhooging, van punt tot punt veranderde, tusschen bijna 80 en ruim 110 cM.langs de Noord- hollandsche kust van Van Ewijcksluis tot dp haven van Nieuwediep van omstreeks 80 tot 46 cM.langs de binnenzijde van Texel, eveneens veranderlijk van punt tot punt, tusschen de grenzen 26 en bijna 80 cM. Aan de binnenzijde van Vlieland is tot ruim 80 cM. verhooging te ver wachten, langs Terschelling ongeveer 10 cM. en bij de volgende eilanden nog minder. Bij bovenstaande cijfers moet men in het oog houden, dat in de grondslagen waarop zij berusten, zoowel in de door waarneming verkregen gegevens als in de theoretische beschouwingen, menige bron van onzekerheid blijft bestaan. Een berekening, uitgaande van hetgeen, wat eiken grondslag betreft, als het meest waarschijnlijk of aannemelijk kan worden beschouwd, heeft tot verhoogingen geleid, die kleiner zijn dan die onder I en II opgegeven waarden. De aldus gevonden getallen (voor Zurig 78 cM.) kunnen echter zeer goed te groot of te klein zijn. Overweging van de mate van onze kerheid in eiken grondslag, met inacht neming hiervan, dat een onjuistheid in de uitkomst, van dezelfde richting wat eiken grondslag betreft, eeeronwaarschjjn- lijk is, heeft geleerd, dat de werkelijke verhoogingen 20 pet. van die getallen zullen kunnen afwijken. Inderdaad heeft een der bij de berekening gevolgde me thoden, |die welke in het verslaj-1-.e tweede genoemd is, tot aanmerkelijk lagere ge tallen ,geleid. Met het oog op de veiligheid zijn de eerstberekende getallen met 20 pet. ver hoogd zoo zijn de onder I en II v ermelde verhoogingen, ofschoon niet geheel uit gesloten, als zoo onwaarschijnlijk te beschouwen, dat er naar het oorueel der staatscommissie geen rekening mee be hoeft te worden gehouden. De getijstroomen door de zeegaten zullen versterkt worden. Die door het Heldersche zeegat zal met een derde van zijn tegenwoordige bedrag toenemen als de dijk naar Piaam wordt gelegd, daaren tegen met een vierde als de richting naar Zurich wordt gekozen. De versterking van den getijstroom door het Vlie kan voor beide gevallen op ruim een vijfde, van dien door de Eierlandsche en Ame- landsche zeegaten op omstreeks een tiende, resp. een vijftiende van het tegenwoordige bedrag worden gesteld. De stroomen, die bij stormvloed door de zeegaten gaan, zullen na de afsluiting een kleinere sterkte dan thans bereiken. De Rijksmiddelen, Over den loop der inkomsten heeft de schatkist nu al maanden achtereen stellig niet te klagen. Op één enkele uitzonde ring (Augustus) na is er tot dusver van maand tot maand een vermeerdering te boeken geweest, met het gevolg, dat er nu over de eerste elf maanden, voor wat de gewone bronnen, van inkomsten be treft, een vooruitgang van bijkans f261/, millioen in vergelijking met 1925 valt waar te nemen. In de afgeloopen maand is het voordeelige verschil niet zoo heel geweest. Het bepaalde zich tot f 450.000. Doch in aanmerking nemende^ dat November 1926 reeds een vooruitgang van nagenoeg 2 /9 millioen tegenover het jaar te voren had te zien gegeven, is het thans behaalde eindcijfer van f41.179.000 geenszins onbevredigend te noemen. Het overtreft dat van October met bijna f2'4 millioen en is op een na het hoogste van dit jaar, een versohijnsel overigens, dat voor November niet zoo heel opmerke lijk is. Van meer beteekenis zou het gestadige accrès tegenover de gelijknamige maan den der laatste jaren kunnen zijn. Even wel draagt in dat opzicht het behaalde resultaat een nogal toevallig karakter. Het blijkt n.1., dat de oorzaak van de her nieuwde stijging ditmaal geheel moet worden gezocht bij de wispelturige suc cessierechten, welke hun opbrengst van een jaar geleden met niet minder dan f 2.089.000 hebben overtroffen. Laat men de stjjgiug van de successiebelasting ad f 2.089.000 over November j.1. buiten be schouwing, dan verandert de vooruitgang van het totaal in een daling v. f 1.654.000. Een factor van beteekenis is ditmaal ook geweest de opbrengst van de vermo gensbelasting, welke het ongunstige ver loop der meeste voorafgaande maanden, inzonderheid van October, voortzettende, voor de belangrijke Novembermaand een achteruitgang van f 1.972.000 vertoont, waardoor de ontvangst, ten beloope van f 1.772.800, op minder dan de helft van verleden jaar is terechtgekomen. Voor de eerste elf maanden van het jaar is de achterstand tegenover 1925 nu tot f 2.582.000 aangegroeid. De loodsgelden leggen met een stijging van f116.000 in de afgeloopen maanden van f 851.000 sedert 1 Januari getuigenis af van de verlevendiging in de scheep vaart. Verder waren er nog enkele noemens waardige stijgingen bij de middelen, die vroeger als directe, belastingen verant woord werden. Zoo leverde de grondbe lasting f185.600 meer op en sedert 1 Jan. f216.800 meer, terwijl de u/n der raming zelfs met f 1.981.000 werd overtroffen. De inkomstenbelasting, die in vorige maan den traag had gevloeid als terugslag op de ruime invorderingen tijdens de eerste helft van het loopende jaar, bracht nu in de als gewoonlijk belangrijke November- maajid f 162.400 meer op, terwijl er sedert het begin des jaars een aanwinst is van f 3.016.000 (ca. 81/» pet.) vergeleken met 1925 en de raming voor elf maanden zelfs met f 6.811.000 is overtroffen. Een belangrijke stijging vertoont de dividend- en tantièmebelasting, namelijk f 359.000. De ontvangsten uit deze belas ting kenmerken zich trouwens voortdu rend door een zeer afwisselend verloop, zoodat vergelijking over een enkele maand geen zin heeft. Belangrijker is het om vast te stellen, dat er sedert 1 Januari hij dit middel, dat in belangrijke mate den gang van zaken in het bedrijfsleven hier en in Indië weerspiegelt, een voor uitgang is van nagenoeg f 1 millioen, overeenkomende met ongeveer 6 pet. In vergelijking met n/u der één derde hoo- gere raming is er nog een stijging te boekeu van f 2.876.000. U. L. O. en M. L. O. scholen. Het wetsontwerp, beoogende den be- staanstermijn der oude U.L.O. en M.U.L. O.-scholen tot 81 Jan. 1930 te verlengen, is door de Tweede Kamer met 39 tegen 36 stemmen verworpen. Maatschappij voor Nijverheid. Waarschuwingen. Het bestuur van het departement Am sterdam van de Nederlandsche Maat schappij voor Nijverheid en Handel waar schuwt zijn leden tegen de ini deze maand te Amsterdam te houden tentoonstelling op het gebied- van sport. Deze tentoon stelling is voorbereid door hetzelfde co mité, waarvan de tentoonstelling op huis houdelijk gebied en voedingsmiddelen te Amsterdam is uitgegaan, ten aanzien van welke tentoonstelling een waarschuwing werd gepubliceerd. Voorts adviseert het bestuur, aan het algemeen secretariaat inlichtingen te komen vragen over het tentoonstellingsschip voor een reis naar Nederlandsch-Oost-Indië, alvorens.met dat schip in zee te gaan. Ingezonden Mededeellng. omdat het voordeellg Is. aangevangen de Minister Waszink wijst er op, dat liet ontwerp dient om aan den chaos van het oogenblik een eind te maken. De Schade kan op hoogere burg» rscliolen met 8-j. c., Mulo- en handelsscholen niet meer inge haald worden. Dan moet de grondslag zijn gelegd voor een vreemde taal. Op de agere school hoort het Esperanto niet thuis. Het ontwerp wordt verworpen met 87 negen 86 stemmen. Tegen stemden de i d. 3 v. d., de heer Braat en 13 r. k. Het ontwerp betreffende de verlenging van den overgangstermijn op scholen, ingericht overeenkomstig artikel 2 bis van de wet op het lager onderwijs 1878, wordt eveneens verworpen met 89 tegen 35 stemmen. Aan de orde is de Indische begrooting. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag. De voorzitter .houdt in verband met het overlijden van mr. Dresselhuys een toe spraak, waarbij mi tister Waszink zich namens de regeering aansluit. Een vreemde taal op de lagere school. Aan de orde is de voortzetting van de behandeling van bet ontwerp betreffende een vreemde taal op de lagere school. De heer Van de Bilt (r. k.) bepleit het onderwijs in Esperanto. De heer Braat (pi. b.) acht vreemde talen voor het platte land niet noodig. De heer Van Wijnbergen (r. k.) is verheugd over de indiening van het ontwerp. De heer Beumer (a.-r.) zegt, dat het overgroote deel van zijn fraotie voor zal stemmen. In Mooie keuz8 l.i alh cfjaslingen. ENGELAND. Uit de miJnlndu£trl»\ Weer een dreigende staking. Volgens de „Daily Herald" ii.bben de mijnwerkers in het gebied van Khondda, in Zuid-Wales, besloten om, teo<y zij met Nieuwjaar voldoening hebben gekregen wat betreft vele honderden gevallen van beweerde slachtoffering en andere quaes- tiesc, met veertien dagen opzegging het werk neer te leggen. Intusschen zullen de arbeiders niet de plaatsen innemen van arbeiders, die nog werkloos zijn. Een rumoerige verkiezingsvergadering. Een vrouw mishandeld. Bij de verkiezingscampagne in het dis trict Smithwick, waar Oswald Mosley, de schoonzoon van den overleden lord Cur- zon, candidaat der socialisten is, gaat het buitengewoon rumoerig toe. Een zekere mrs. Law, die Woensdagavond te Smeth- wiek voor de oonservatieven het woord voerde, werd van de trappen van het schoolgebouw, waar zij sprak, gesmeten, zoodat zij twee ribben brak. DUTTSCHLAND. HET KABINET MARX GEVALLEN. Berlijn, 17 December. De Rijksdag heeft vanmiddag met 249 tegen 171 stem men en 70 onthoudingen de sociaal-demo cratische motie van wantrouwen aange nomen. Het rijkskabinet heeft daarop on middellijk besloten, ontslag te nemen. Rijkskanselier Marx heeft dit besluit ter kennis van den rijkspresident gebracht. Von Hindenburg heeft het ontslag van het kabinet aanvaard. Hij b?dankte den rijkskanselier en zijn medeminister voor zijn wgrk en noodigde hen uit, tot de sa menstelling van een nieuw kabinet in functie te blijven. FRANKRIJK. Uit den Eccaat. De Senaat heeft de begrooting in haar geheel aangenomen met 2C0 tegen 6 stem men. De ontruiming vn het Rijnland. De „Temps" zegt, dat de quaesti? der vervroegde ontruiming van het Rijnland minder eenvoudig is dan de Duitschérs gelooven, want zelfs een aanvaarding van een speciale intergeallieerde militaire controle in het Rijnland zou nóg niet voldoende zijn. Er zijn ook andere waar borgen noodig die gelijkwaardig zijn met de rechten der geallieerden, bij het ver drag van Versailles erkend. Het is nut teloos vage beloften to formuleeren. RUSLAND. De afvloeiing bi] het offlclersikorpa Er moeten 16.000 man gaan. Wij maakten dezer dagon reeds mel ding van de door volkscommissaris Wo- rosjilof gehouden redevoering op een vergadering van officieren uit het mili taire district Moskou, waarin hij het vraagstuk ven de afvloeiing in massa van officieren uit het roode 1 ger be sprak. Uit het verslag, dat de Prawda van de rede gaf, blijkt, dat Worosjilof de ge ruchten, als zou deze afvloeiing bedoeld zijn ais een „zuivering" van het korps van de ongewenscht geachte elementen, categorisch tegensprak. De afvloeiing is is zJ. uitsluitend het gevolg van de om standigheid, dat het leger op het oogen blik topzwadr Is, d.w.z.: dat er een veel te groot aantal officieren is. Men heeft thans één officier op de 10 manschappen «n bjj sommige legeroaderdaelen salfs 1 op de 6; dit is veel1 hooger dan bij alle andere legers. Voorts deelde Worosjilof mede, dat in het geheel 16X00 officieren zullen af vloeien. STAATSGREEP IN LTTHAUEN. Wollf meldt uit Memel,'dat Donderdag nacht om drie uur de regeering van Lithauen omvergeworpen is en de leden ervan ge vangen zijn gezet. De nieuw-gevormde re geering staat onder leiding van Smetona, die de teugels van het bewind vast ter hand heeft genomen. Het leger Is op Smetona's hand De staat van beleg Is over geheel Li- thauen afgekondigd Alleen regeeringstele- grarmmen worden doorgelaten. etrtja veifwiicnt Kowno bevindt zich in handen van de nieuwe regeerinig. Daar eenige regimen ten trouw zijn gebleven aan de oude re geering, heeft zij zich op den Grandberg teruggetrokken. Men verwacht gevechten. Volgens den correspondent van het Eerliner Tageblatte wordt de staatsgreep in Litauen in Poolsohe kringen als een Duitsohe onderneming beschouwd, daar Smetona Duitsch-gezind is en met vreest dat de politiek van Litauen geheel af hankelijk van Duitschland zal' worden. Er zóu reeds worden overwogen van Pool- sche zijde tegenmaatregelen te treffen. Reeds lang ln voorbereiding. Volgens parlementaire berichten uit Litauen was de staatsgreep sedert lang voorbereid. Er heersoht in het bijzonder onder de officieren, de weerbaarheids corpsen en de vrijwilligers veel ontevre denheid. Vanochtend' om 8 uur versohe nen troepen voor het parlementsgebouw, waar een nachtzitting van het parlement plaats had. Een offioier ging met ver scheidene soldaten de vergaderzaal bin nen, beklom het spreekgestoelte en ver klaarde, dat het leger besloten had de bestaande regeering, die Lithauen aan de bolsjewiki en de vreemdelingen wilde overleveren, ter zijde te stellen. Het leger neemt de staatsmacht in handen, ver klaart den landdag ontbonden en ver klaart den voorzitter tot gevangene. De leider van de beweging £s majoor Prachavicbius, die eerst kort geleden van de militaire academie te Praag in Li tauen teruggekeerd is en tot de fascis tische kringen behoort. Hij is met Sme tona verwant, heeft de leiding van den generalen staf op zich genomen en dade lijk de invrijheidstelling gelast van den kort geleden gearresteerden fascisten- leider Grigaliunas Glovacties. Een proclamatie van de nieuwe regeering. Naar het Bert. TagebL uit Koningsber gen verneemt, heeft de nieuwe militaire regeering in Lithauen een proclamatie uitgevaardigd waarin zij zegt: „Het leger was gedwongen de regeering aan zich te trekken daar de afgezette regeeilng en de Selm Lithauen aan Rusland wilden verraden." MIDDEN-AMERIK A De opstand ln Nicaragua. Blijkens berichten uit Puerto Cabeza in Nicaragua, waar de voormalige vice^pre- sident Juan Sacasa thans het hoofd van het bewind der liberale opstandelin gen zijn regeerlngszetel heeft geves tigd, rukten de liberale strijdkrachten op in de richting van de hoofdstad Mana gua, waar de conservatieve president, Diaz, zich bevindt ZUID-AMERIKA MEXICO. De godsdienststrijd. Het Mexicaansch katholieke episcopaat deelt mede, dat er 600 onderwijzers aan de regeeriiigsscholen zijn ontslagen, om dat zij weigerden, zich aan die nieuwe kerkwetten te onderwerpen. Binnenland. NIEUWE UITGAVEN. bevat kieken uit een Larensche potten bakkerij, alsmede van den Larenschen schilder Evert Pieters, fotonieuws uit Haarlem en Schoten, opnamen van het verkeer tusschen St. Pancras en Broek op Langendijk, van de sluiswerken te IJ muiden, van de oestercultuur op Tholen, van het Duitsche oorlogsschip, dat aan Amsterdam een bezoek gebracht heeft, en nog allerlei ander nieuws. heeft een mooie kiek van de Groote Markt te Haarlem, die des Maandags een autopark vormt van bezoekers der bloem- bollenbeurs. Van de huldiging van Louis de Vries zijn eenige kieken uit Amster dam hier gereproduceerd. Uit Schagen vinden we een jubilaris, namelijk den heer Jacob Snijders, die 50 jaren aldaar op de markt werkzaam is, alsmede een be kend Noord-Hollander, den heer van Balen Blanken, arts te Spanbroek. Het fraai geïllustreerde artikel over de Conste der Schip-vaert wordt vervolgd; terwijl van Hoorn een serie-artikel aanvkngt, eveneens verlucht met mooie opnamen. Van Petten en Zijpe, wier vereeniging nog altijd een onopgeloste zaak is, zijn een aantal opnamen tegenwoordig en ook demonstratieve kieken van de ringvaart, die den thans gesloten Twuyverweg ver vangt. Uit Amsterdam vinden we een interessante overzichtskiek van de sloo ping in de Vijzelstraat, alsmede van het bezoek van den Duitschen kruiser, en van de communistische onlusten op West- Java zijn een aantal goede photo's ont vangen. Pakken te Maastricht. Te Maastricht is Donderdagavond bij een meisje ln het St. Josefsgestlcht een geval van pokken vastgesteld. Gisterenavond is een derde geval van pokken geconstateerd en wel bij een man in de Herbenusstraai DooddGtJk ongeluk bfl Mijdrecht Gisterenmiddag omstreeks één uur is door trein no. 680 van Uithoorn naar Nieu- wersiuis bij den onlbeiwaakten overweg „Zij weg" ,te Mijdrecht een man doodgereden. Het bleek een in die streek bekend vodden koopman te zijn. Jeugdige misdadigers. De politie te Deventer heeft aangehou den den 16-Jarigen G. V. en den 14-jari- gen J. V., van wie dé eerste Maandag avond' JJL een bejaarde bakkerslooper van een geldtasoh met 60 heeft beroofd. De beide knapen gingen met dat geld naar Amsterdam; de oudste was al in het bezit van een revolver, de andere wist zoo'n wapen in die hoofdstad te koopen. Na zich te hebben voorzien van dekens, zijn z4 ln de duinen ln de buurt ven Dmuid'en gaan slapen en hebben zij een inbraakplan beraamd voor den vol-» genden dag. Dinsdag zwierven zij in de buurt van Beverwijk en Wijk aan Zee. Later gingen zij naar Amsterdam terug. Daar raakte hun geld op en Woensdag keerdèn zij te Deventer terug, waar arres- tatie volgde Het ongeluk te Denrne. Eén van de meisjes, de 8-jarige Annle van Bakel, is overleden. Het andere meis je, dé 6-jarige A van Denreen, dochter tje van den landbouwer, aan wien de dorschmachine toebehoorde, waarmee het ongeluk is gebeurd, ia in- en uitwendig ernstig gekneusd; haar toestand is zorg wekkend. Ernstige mishandeling. Donderdagavond omstreeks 9 uur kre gen in de Lange Lombartstraat in Den- Haag de 20-jarige kachelsmid J. N. B. ep de 18-jarige losse werkman K. H. twist over een kleinigheid, welke ttfist zóó hoog liep, dat H. zijn groote zakmes trok en daarmee B. een ernstigen steek in den buik toebracht B. zakte bloedend ineen; hij werd door den eerste-hulp-dienst naar het ziekhuis aan den Zuidwal overge bracht Zijn toestand ia zeer zorgwek kend. De dader, die aanvankelijk gevlucht was, is omstreeks 10 uur, toen hij naar huis wilde gaan, nabij zijn woning in de Zuilingstraat gearresteerd Psendo-jonrnalM. Uit het Algemeen Politieblad is het vol gende overgenomen: De commissaris van politie te Alkmaar verzoekt de voorgeleiding van een per soon, zich noemende Kees van Hoek, die voorgeeft journalist te zijn en oorrespon dent voor Hollandsche couranten en tijd schriften te Londen. HJj bezoekt verschillende redactie- bureaux en tracht dan door valsohe voor spiegelingen de redactie te bewegen tot de afgifte van eenig geld of goed, waar- tie hij ook te Alkmaar geslaagd is. Hij logeert in eerste-rangs hotels en vertrekt ook wel zonder te betalen. Niet onmogelijk is het, dat hij ook bezoeken aflegt bij geestelijken, ter verkrijging van eenig geld! óf aanbevelingen. Van Hoek heeft in het Haagsch Maand blad van October 1924 of 1925 een stuk- Je geschreven over kardinaal Van Roe- sum en begeeft zich veel in katholieke kringen. Hij is 80 a 86 jaar, lang ongeveer L75 M., heeft donkerblond haar, gekleed met donkergrijze overjas, bolhoed en zwarte schoenen. Zijn gezicht is vooral bij de kin bezet met puisten. Hij is in het bezit van kaartjes, waarop staat: „K&ea van Hoek, Londen oorres pondent „Dutch Daily Papers", 48 Beluze Square London N.W. 8 Home: Prim- rose Hill 1670. Ontsporing van twee goederenwagens ln De Steeg. Lijn versperd. Omstreeks halfelf Woensdagavond zijn in de Steeg van een uit de richting Die ren komenden goederentrein twee wagens uit de rails geloopen, met het gevolg, dat de lijn tot Donderdagmorgen 6 uur ver sperd was. Een volgende personentrein moest terugrijden naar Dieren om op een andere Hjn naar De Steeg te rijden tengevolge waarvan de trein eerst van nacht halftwee te Arnhem aankwam. De oorzaak van het ongeval is nog niet opgehelderd!. Doodslag aan die Galerij te Rotterdam. Het O. M. bij de Rotterdamsche recht bank eischte tegen den verdachte, den 41- jarigen J. B., 2 jaar gevangenisstraf we gens mishandeling, den dood tengevolge hebben. Ben verloren paarlencolller. En een oneerlijke vinder. Ais verdacht van diefstal van een paar- ItenoóHier ter waarde van 8000 is aan gehouden een decoratieschilder, wonende aan die Suetzikade te 's-Gravenhage. lEen daane zou dit collier eenigem tijd geleden verleren helblben en heeft daar van aangifte gedaan WJ de politie. Dezer dagen kwairai haar ter oore, dat een ooilier, als door de dame was vertoren, bij de Bank van Leening was beleend. Ben on derzoek wees uit, dat het collier iadar- r-fi kl if ui i-. m.»l»rl oord-Holland tn Woord en Beeld" J)e Stad Amsterdam" Weer op een onbewaakten overweg.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 7