30 5e HELD. CDtlHAHT verschijnt morgen. ct. TWEEDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS Handschoenen, wollen Vesten, Pullovers, Fantasie Sokken, Shawls, warme Onderkleeding tijdens onze BALANSUITVER KOOP ZEER GOEDKOOP. HEERENMODEMAGAZIJNEN Opheffingsprijzen zijn veel voordeeliger dan opruimingsprijzen, koopt daarom in GEMENGD NIEUWS. t VAN DONDERDAG 23 DECEMBER 1926 In verband met de Kerstdagen ver schijnt ons eerstvolgend nummer morgen (Vrijdag). Evang. Luth. Kerk. By de Evang.'Luth. Kerk alhier is be roepen als predikant Db. J. E. B. Blasé, te Makassar. Concert te geven door het.Stedelijk Muziekcorps" op len Kerstdag, 's morgens 9 uur, in de muziektent in hét Plantsoen. Programma: 6- Wilt heden nu treden ValeriuB Gtiher Schülz Postbestelling op den eersten Kerstdag. De directeur van het Post- en Telegraaf kantoor maakt bekend dat op den eersten Kerstdag één brief- en één pakket post bestelling zullen worden uitgevoerd. Jn de briefpoetbestelling worden alle voor handen te bestellen stukken opgenomen. In verband hiermede wordt op dien dag geen gelegenheid tot afhalen van cor respondentie gegeven. 80e verjaardag Do rus Rijkers. Dinsdagavond had In het Militair Tehuis In de Spoorstraat eefl vergadering plaats van het Uitvoerend' Comité tot huldiging van Dorus Rijkers op zijn SOsten' verjaardag met vertegenwoordigers van diverse veree- nlgingen in deze gemeente. Na bespreking van de plannen voor de huldiging, die door het Uitvoerend Comité werden) gedacht, werd algemeen instemming en volle medewerking toegezegd. Geconstateerd kan worden, dat in alle kringen van de burgerij vrij groote belang stelling voor deze aangelegenheid aan wezig is. Het Comité hoopt binnenkort de huldi- gings-plannen volledig te kunnen pubh- ceerm. Begrafenis J. Ooi tof. Woensdagmiddag had op_het Israëli tische kerkhof alhier de ter aardébestel- ling plaats van het stoffelijk overschot van dien heer J. Coltof, in leven oud-1 ee raar dér Joodsche gemeente alhier. Van de zijde der Joodsche gemeente was de belangstelling vanzelfsprekend groot, daar de Joodsche ritus meebrengt, dat ieder lid der gemeente zooveel mogelijk mede de laatste eer moet bewijzen. Niet (minder dan tien volgauto's waren noodig om de belangstellenden te vervoeren, en deze konden nog niet allen bergen, zoodat verscheldenen' den weg te voet aflegden. Na de gebruikelijke gebeden werd' aller eerst het iwoord gevoerd door den eerw. heer de Wolf, van Alkmaar, die wees op de sahri ftkundighedd van wijlen den heer Ooltof, waardoor hjj in de Joodsché ge meente een vooraanstaande plaats innam. De gewone mensch doet zijn plicht omdat hem dit is voorgeschreven, maar vóór den wetgeleerde is de zaak «enigszins anders: déze heeft zijn kennis aan anderen mede te doelen zooals de Talmud' edscht. Van die kennis zult gij uw kinderen leeren, zoo zegt de Talmud, en' dat begrip „kin deren" ibeteekent niet alleen de bloedver wanten, maar in het algemeen ieder, die met den wetgeleerde in aanraking kamt. Daarom zeggen de Joodsche wetgeleer den, dat dé treurnis over den afgestor vene niét beperkt blijven moet tot dé ver wanten] alleen], maar dat 'die gansohe ge meente daarin moet deelén. In aanslui ting daarmee zegt de Talmud, dat imen geen gedenksteen moet oprichten omdat men1 niet dén steen, maar de gedachtenis eert Wij zien dit zoo mooi belichaamd in den grootsten wetgeleerde, dien de Joden hebben getoond, Mozes, van wien niet eenls tmeer dé-plaats van zijn graf beleend ie dóch wiens leer thans nog levend is. De heer Ooltof, aan wiens baar wy hier veroenigd zijn, heeft hier vele jaren als wetgeleerde gestaan. Hij beschouwde het als een groot voorrecht van- zijn kennis medé te deeien aan anderen en stelde zich zelf als voorbeeld; van den oprechten Je- hoodi die steeds God' voor oogen J* Jarenlang heeft hij de kindénen wiezen en als méhel opgenomen m de be- «„ttsinnta en spr. zelf was er meermalen hoc-v-ool WMMChtige toe- wiidiS en eerlijk en rechtschapen ger SU hij dézen arbeid verrichtte, ffij ge- Se hiermede te verdienen een beloo- iv;" hem tot tolk voor zijn zaeleheil «WW» Wi van Ingezonden mededeeling. Let op de groote kortingen In alle afdeeUngen. wm HELDER SCHAGEN GWuoet Gassadiem, en hier deed hy wïSrT die niet vergoed kunnen wor- weldaden, -Nadien waren aan déo- to, Mi rttt „Jn: MHiSln S8"*"- «9dtüS1 hij meip m t, Q, gO0(je naam is die olie." Sjijm touf misjenen tezamen wonen". liefhebbend echtgenoot, nalatend een diepbedroefde weduwe, die een halve eeuw lief en leed mét hem gedeeld heeft. De spr. spreekt ook de kinderen- en kléiiikindéren toe, die in den overledene zooveel verliezen. Ben oprecht Jehoedl is aan den sohoot der aarde toevertrouw*^ aldus 'besloot spr. zijn rede. De heer Fh. Vrieslander als voorzitter dér Joodsche gemeente houdt een tref fende toespraak, waarin hij deed uitko men, dat de heer 'Ooltof .gedurende acht tien jaren medegewerkt heeft tot den bloei en het voortbestaan dér kleine Jood sche gemeente. Als zoodanig zal hij na tuurlijk vervangen kunnen worden. Wat evenwel de gemeente in hem verliest: het ware Jood-zijn, is niet 9e vervangen. Ip onze kleine kehillo (gemeente) 'beteeken- de zijn dood een groot verlies, want wij kunnen helaas niet vele oprechte Joden als hij, aanwijzen. Namens den kerkeraad dankt spr. hem voor alles wat hij de-ed. Verschillende Joodsche zaken hadden zijn steun; in de synagoge mankeerde hy nooit, zelfs toen- hij ft zwak eni ziekelijk was, liet hy zich door zijn vrouw begelei den. Ongeveer zes jaren- geleden ontvin gen wij: voor de synagoge eeni kostbaar geschenk van hem. Voor de armen was hij een weldoener, die in- stilte zijn werk deed. HJj was de stichter van een fondsje en wekelijks bracht hij persoonlijk de uit- keering rond. Onze gemeente is 'bekend als e?n der eerste op 'het gebied der wel dadigheid, eni een van onze grootsten is thans heengegaan. Wy hopen, dat hy In betere gewesten de belooning voor zyn goede daden zal ontvangen. De heer L. Kamnewasser als gabbaai van de Vereeniglng Gemilloet Gassodlem GeWre brengt hulde aan de nagedachtenis van dén overledene. Evenals aartsvader Jaoob, naar wien hy genoemd was, han delde ook dé heer Ooltof met een vooruit- zienden blik en altijd wist hy uitstekende adviezen te geven. De heer D. I. Gnmwald dénkt hem voor wat hij deed- voor de Talmoed Touroch, Hij blonk altijd uit in helderheid' van uiteenzetting. De heer M. Grunwald spreekt namens de Oommissie voor den nieuwbouw der synagoge. Hoewel de overledene wel eens met ons van meening verschilde, wisten wij, dat hij naar zyn opvatting de belan gen der gemeente behandelde. Het spijt ons, dat het hem niet gegeven was het resultaat van het werk te aanschouwen. Wy moeten er ons in schikken-: De Heer heeft .gegeven, de Heer heeft genomen, de naam- des Eeuwigen zij geprezen. De heer Levy Grunwald' neemt vervol gens het woord. Spr. wijst op het feit, dat de oude heer Ooltof is overleden op de kentering van herfst en winter: Ijjl hoö- roeg, d langse naohtt, hajoum kotsar, de kortste "dag. Op dien dlag verliet Jaoob rog, de langste nacht, h'ajoum kótsar, de korten levensdag, ging hij den doodsslaap in. En zooals in de imiejna staat: de dag is kort en' het werk is veel; de arbeiders zijn traag, maar dé eigenaar maant tot spoed aan. Symbolisch opgevat beteekent dit, dat de Schepper wil, dat de mensch snel handelt waar er iets te verrichten valt. Als oud' talmid (leerling) richt spr. oen laatste woord' tpt den overledene. Die van zyn naaste leert, is verplicht hem daarvoor eer te bewijzen, zegt de raisjna. Hij was een man, zegt spr., die zijn naaste ook steeds alle eer gunde. Hij was nooit boos noch naijverig als een ander iets presteerde, neen, hij verheugde zioh van gansoher harte in diens succes. Hy' was een eeriyk tegenstander, imhn van Jood cshe kennis, die het woord' der miajna in toepassing bracht: tracht u zelf niet groo t-er voor te doen dan gij zdjt. Hij was ais zijn naamgenoot, de bybelsche Jaoob, een eenvoudig man, die altijd in de mystiek der Joodsche boetoen studeerde. Nu is hij den langen nacht ingegaan, maar in wer- keiykheid is er 'geen nacht, niet in het jaargetijde en niet in de eeuwigheid'. Want sléchts een ondenkbaar klein- oogenblik heerscht dé kortste nacht: onmiddeliyk daarna beginnen de dagen te lengen, breelfb jubelend1 de zonneschijn door en treden wij weer de ontwakende lente tege moet. Er is geen stilstand' in- de wereld, geen stilstand in ,het jaargetijdé, geen stilstand tusschen leven om dood. Zooals ook van den aartsvader Jaoob gezegd werd: hij werd verzameld tot zyn volk. Er staat niet, dat hij- stierf, en wy moeten dit symbolisch opvatten. Wanneer een mensch eenvoudig leeft, weinig eer bewijst aan zichzelf, vriendelijk is tegenover zyn medeschepselen, sterft de herinnering aan dién man nooit uit. Zyn- beeld blijft in vriendelijk aandenken. Ten sberfhuize hield gisterenavond de eer waarde heer van Buren, rabbijn der Jood sche gemeente alhier, een treffende lijk rede, uitgaande van de woorden „Hoe schoon is 't niet als broeders en zusters OU* iM Gemengde Zangvereenlglng „Morgenrood". P« Onderafdeeling en het Kinderkoor van bovengenoemde zangvereeniging ga ven Dinsdagavond voor donateurs en genoodigden een uitvoering in „Casino", die door velen werd bygewoond. Over dezen kinderzang van den heer van der Mey hebben wy al eens vroeger geschreven ook nu weer trof de frischheid, het enthou siasme en de discipline In het troepje, dat griet ernstige gezichtjes de oogen onafgebroken op hun onderwijzer-dirigent gericht hield. Zij zongen liedjes van Wee- ren, Oath. van Rennes, Richard Hol, Nicolai en Worp. Deze laatste spant onder de hier genoemden (althans wat het ge zongene betreft) de kroonhet aardige walsliedje van Worp „De Leeuwerik" moést wegens het luide applaus herhaald worden. Alleraardigst was het Dalcrose-num- mertje „t Tuinierstertje". Alle meisjes en dat waren er heel watl werkten medeze hadden kransjes in het haar en stonden in kringen op het tooneel. In het midden was een meisje dat een bloem voorstelde. Het tuinierstertje wandelt met enkele meisjes door den tuin en wil telkens zoo'n mooi bloempje plukken. Maar de bloempjes smeeken om hen onge moeid te laten en „dan gaan we maar weer verder", zingen de meisjes. Ten slotte hebben ze alle bloempjes tot vrien din gekregen. Ais laatste nummer zong de onder afdeeling tezamen met de kinderen een drietal liederenvan Geerlings een mooi stormlied, zuiver ten gehoore gebracht, van Olman een frisch en pittig marsch- lied, van Cath. van Rennes een liedje op den zomer.(dat hadden we wel noo dig bij dit weer), dat zoo in den smaak viel, dat het moest worden herhaald. Omtrent den kinderzang willen wjj nog opmerken, dat de stemverdeeling zeer goed was en de jongens-alten tegenover de sopraantjes der meisjes zeer mooi uit kwamen. Ook in de laatste nummers, waar de grootere meisjes meedongen, kwam deze stemverhouding goed naar voren. Zooals men gezien heeft, was het geen gezongen werd, van zeer eenvou- digen aard. Een kleine huldiging had plaats bij monde van den wd. voorzitter, die de dames de Ruijter en van Schijndel den dank der vereeniging overbracht voor het vele dat zij gedaan hadden om deze uitvoering te doen slagen en hen een mandje bloemen aanbood. Ook mevrouw van der Meij, die zoo'n groot aandeel heèft gehad in de aankleeding en ver zorging van het Dalcrose-nummertje: al die meisjes moesten kransen hebben en kleedjes, enz. en dat vereischte veel op offering van tijd, evenals mej. Levering, de bege^idster, die altijd tweemaal, maar soms wel driemaal 's weeks klaarstond om te begeleiden, kregen bloemen. Ten slotte betuigde de wd. voorzitter dank aan den heer van der Meij zeiven voor het vele werk, dat hy steeds voor de vereeniging deed. "Daarna werd kan het anders? een beroep gedaan op ieders flnancieelen steun. Vooreerst werd gevraagd om uitbreiding van het aantal donateurs: do kurk, waarop een ver eeniging moet drijven. Ten tweede zou den, om de onkosten voor dezen avond eenigszins te dekken, steunbons worden verkocht, terwijl voor de kinderen een grabbelton was ingericht. Reeds waren verschillende nieuwe, donateurs inge schreven, maar er zijn meerderen noodig Na de pauze werd een zangspel in twee bedrijven vertoond, „Mevrouw Kwikstaart- Albedil", terwyi een bal na afloop velen nog gezellig bijeen hield. Verloting Pluimveetentoonstelllng. In den gepubliceerden uitslag van bo vengenoemde verloting in ons blad van Dinsdag ji. staat vermeld, dat op no. 806 een' prijs is gevallen, dit moet 'zyn 896. Een byzondere onderscheiding op de Pluimveetentoonstelllng. De heer S. Keyser van Texel, behaalde op de Pluimveetentoonstelling, die van 17—20 December in het gebouw van den RJK. Volksbond alhier gehouden werd', in de klasse Rhode Islands Reds, met het hoogste aantal punten, den verzilverden wisselbeker. Bovendien behaalde deze heer met andere inzendingen nog een vyftal prijzen, waaronder een verguld zilveren medaille. Wanneer de heer Keyser kans ziet ook volgend jaar dén wisselbaker te bemachti gen, dan wordt deze zijn eigendom. Herman Bouberis „Ploert". De populaire schrijver der bekende volks stukken) als „De Jantjes", „Duif en Doffer", „Oranje Hein", geeft hier op den- lenl Keretr dag eeni voorstelling van zijn Amisterdam- scbe schets „Ploert1",, welk boeiend tooneel- spel hier reeds eerder 3 malen achtereen met zeer groot succes werd' opgevoerd. „De Telegraaf" schreef: 'De heer Bouber ontpopt zich zoo langzamerhand als een) virtiuose tooneelschrijvar. Hy kent zyn publiek en weet wat het noodig heeft. De „Avondpost" over Helder. In eem tweetal nummers heeft de ^Avond post" een aantal artikelen over onze ge meente. Een der redacteuren) is hier -ter plaatse geweest en vertelt daarvan op onder houdende wijze aan zijn lezers. De artikelen- zyn met een aantal niet al te duidelyke foto's verlucht Uit het Politierapport Door een/ agent werd een jongen van' 13 jaar aangehouden, verdacht van het plegen van verschillende winkeldiefsttallen. Daar dit reed» de tweede maal Is, dat de knaap zich aan de» overtreding schuldig maakt, wcrai pateea varhaal tegen km opgemaakt Ingezonden Mededeeling. Gisterenmiddag werd er door een bewoner van de Stationsstraat aangifte gedaan-, dat Zyn zestienjarige zoo-n dleni -middag om streeks 12J6 u., toen hy op zijn rfjiwiel In de Keizerstraat reed', door een! vrachtauto aangereden 'is, tengevolge waarvan- de jon gen kwam te vallen' en hy aan zijln hoofd', handen- en- een der schouders verwond werd Hy werd in de drukkerij' van de „Helderscho Post" binnen -gedragen, waar hij door dr. Vroom werd; verbonden-, waarna hij' door een verpleegster -naar zijn woning gébracht werd. Zyn rijwiel werd' zwaar beschadigd. Een onderzoek naar het gebeurde wordt in gesteld 'Proces-verbaal werd opgemaakt tegen een tweetal jongens, terzake het rijden met een zoo groote snelheid in- een der hoofdstraten, -dat -daardoor de veiligheid van het verkeer in gevaar werd gebracht. Bij het maken van d© bocht Keizerstraat—Spoorstraat kwam een der knapen -te vallen, waardoor hij eenige ontvellingen opliep. Uit een onder zoek bleek -bovendien, dat het rijwiel niet voorzien was van een geJuidgevn'Je bel. GEMEE NT EBEG ROOTING 1927. - Hoofdstuk IX, omvattende dé onder steuning van behoeftlg-en en we-rkloozen geeft in totaal een raming der uitgaven van 246.647. Aan inkomsten staat hier tegenover 24.013, zoodat 222.634 ten laste der gemebnte komtt. Voor 1926 waren de uitgaven sn inkom sten resp. geraamd o-p 249.122 en 18.683; in 1925 is uitgegeven' 295.296 en ontvan gen 18.887, zoodat 276.409 teri laste van de gemeente kwam. Op bukengewoon ia voor don dienst 1925 dan nog verant woord een bedrag van 15 033, rijnde dat der 'kosten' van de verbouwing van het Ziekenhuis tot Tethuis voor Ouden van Dagea Voor de ondersteuning van beihoeftigen is aan uitgaven geraamd 223.304 (v. j. 221.715; in 1925 uitgegeven- 234.639). De drie grootste uitgaafposten vormen dé ziekeverpleging 68.740, in 1925 betaald ƒ74.675); kosten van overbrenging en verpleging van arme krankzinnigen 62.229; ia 1925 betaald 68.079) en suib- sidiën van het Burgerlijk Armbestuur 53.500; in 1925 'betaald 48.600). Voor het grotste deel wordt de meer dere uitgave veroorzaakt door de in ge bruikneming van hét nieuwe Tehuis voor Ouden van Dagen. Doordat het aantal ver pleegden thans op 45 is gebracht, zyn de kosten van deze verpleging naar rato toe genomen. Werd byv. voor levensmiddelen in 1925 betaald1 6.648, thans moet deze post geraamd werdén op 9000. De ver- hoogiïng der andere uitgaven) van het Tehuis zyn in overeenstemming hiermede verhoogd, uitgezonderd' dé 'kosten van verwarming. Werd hiervoor in 1925 uitge geven ƒ391, thans worden de kosten ge raamd op niet minder dan 2500. De Inkomsten, geraamd op 23.787 (v. j. 18.554 eni in 1926 ontvangen 18.344) be staan in hoofdzaak uit het verhaal van kosten voor ziekenverpleging ad ƒ10.000 (evenals vorige jaar) en' 13.236 aan by- draigen van particulieren' in de kosten van krankzinnigerwerpleginjg (v. j. geraamd op 7.162; in 1026 ontvangen 7.506). Ondersteuning werkloozen. Paragraaf 2 van hoofdstuk IX betreft de ondersteuning aan werkeloozen. Ge raamd is voor 1927 20.000 voor steun aan uitgetrokken werkeloozen en 20.000 voor werkverschaffing (als v. j.). Met de jaarwedden, ambtenaren en be ambten 4.877); -kosten van verzekering, pensionneering etc. (ƒ000), rente en af lossing 1.563), worden dé uitgaven ge raamd op 47.030 (v. j. 45.961; in 1925 uitgegeven 60.657). Aan inkomsten' staat tegenover dezie groote uitgave slechts een 'bedirag van ƒ226. Landbouw. voor de rente-garantie „Zeebad Huisdui nen". Voorts is een subsidie van 4000 uitgetrokken voor den autobusdienst Hel der—Wieringcn van W. Prins. In dé Me morie van Toelichting wordt aangegeven, dat de Alg. Héld. Winkeliersvereen-iginig 250 en de R.-K. Middenistandsvereen. „de Hanze" 100 zilllen hydragen welk bedrag in mindering kamt van het sub sidie bedrag. Aanbesteding. Door den heer Van der Leek, architect alhier, werd hedenmorgen namens den heer A. van de Poll aanbesteed, het ver bouwen van het woon- en winkelhuis aan de Spoorstraat no. 97a alhier. Ingeschreven was hiervoor als volgt: Perceel a: Metsel-, beton- timmerwerk enz. H. Freeke 3200.H. Hagen 3850. O. Quak 8360.G. Groot 8387. O. Bot 8400.K. Duinker 8695. P. J. van Os 3720.O. J. Reij-ers en L. Roggeveen 3770. Perceel b: Glas- en schilderwerk. fa. Gebr. Hoogerduyn 525.—, fa O. Kramer 630.J. Kraak 557.J. Kaleveld 576.Gebr. de Boer 628.—, fa. Hubbeling 663. Correspondentie. Wegenis plaatsgebrek moesten eenlige In- eezonden stukken tot het nummer van morgen bhjven liggen. L Binnenland. ACHT DAGEN OP EEN .EENZAME PLEK IN HET BOSCH. Het „Dagblad van Noord-JBrabant" van Dinsdagavond schrijft: Op 'Zondag 12 December ji., na de hoog mis, ging een 24-jarige Hongaarsohe, die inwoont by een- familie te Gin-niken, wan- delenl naar het Ulvenhoutsche bosch» met de bedoeling daar -plantjes te gaan plukken. Met die bezigheid doende is zij, volgens haar zeggen, uitgegleden, waarby zy zich aan het been zoo ernstig verwondde, dat zy bewus teloos viel. Toen- zy weer -bijkwam, was het d'onker. Door de py-n kon zy onmogeiy-k gaan. Zoo heeft zy 8 dagen, tot Zondagmid dag 19 December, gelegen. Af en toe kwam zij weer tot bewustzijn, maar als zy zich wilde oprichten, werd de pijn andermaal zoo hevig, dat zy telkens haar tegenwoordigheid van geest verloor. Om-dat zij op een verafge legen plaats lag, baatten haar kreten om hulp niet." Koude, vocht, honger en- dorst kwelden haar -bovendien in hevige mate, en de angst maakte zich van haar zoo meester, dat rij-aan redding wanhoopte, totdat een boschwachter haar Zondagmiddag als by toeval ontdekte. Het meisje werd zoo spoedig mogelyk naar' het St. Laurentius-geaticht overgebracht, waar zy thans verpleegd wordt en behandeld door dr. Gommers. De genees heer hoopt, dat zij spoedig de gevolgen- van dit angstig avontuur zal hebben doorstaan en de plekken koudvuur weldra- uit het been zullen zijin verdwentón» Naar aanleiding van het bericht heeft ,De Telegraaf' een onderhoud gehad met dr. Gommers van het St. Laurentius-gesticht, die het varhaal bevestigde. De dokter deelde bovendien- mede, dat hy zeer verbaasd- was geweest over het uithoudingsvermogen van het meisje. Hy voegde er aan toe, dat zij na ondérzoek geheel' normaal schijnt. GRIEP EPIDEMIE IN ZEEUWSCH- VLAANDEREN. Meer dan duizend gevallen. De griep heerscht aan deze zyde van de Schelde in hevige mate. In sommige ge meenten is bijna de helft der ingezetenen aangetast. In Breskens werden vijf-hon- I derd, in Oostburg driehonderd en in Sluis I eonc.gc post op dit hoofdstuk (X) ruim twee-honderd-vijftig ziektegevallen vormt het subsidie -aan de afdL Helder der Holl, Mij. van Landbouw, voor veeverlos- kundige hulp in „Het Koegras". Handel en Nijverheid. H-oofdlstuk XI is zoo ongeveer een ver zamelbak voor verschillende posten die slechts in zijdelings verband staan met Handel en Nyverheid, doch die door een of -andere réden niet op andere hoofd stukken werden ondergebracht. Zoo treft mén er o.-a. op aan „subsidie -aan werke- loozenkassen 5000; contributie aan de Nat. Vere.en tegen werkloosheid ƒ13; kosten 'bureau der wericloosheddsverzeke- ring 503. De kosten der districts-arbeidsbeurs en interoomm. arbeidsbemiddeling zijn ge raamd op 3321 (als v. j. en 500 meer dan in 1925 uitgegeven). De economische commissie ontvangt wederom' 1500, 2570 is uitgetrokken Ingezonden Mededeeling. MIJNHARDT'S Hoesttabletten geconsjftteerd. Gansche huisgezinnen lig gen ziek te bed. Gelukkig is evenwel do ziekte niet van ernstigen aard. Even over de grens heeft de ziekte een veel ern stiger karakter. Daar zyn reeds vele jeug dige personen overleden. De onopgehelderde moord. Op vrije voeten gesteld. Gistermiddag is de 37-jarige fotograaf, die eenigen tijd geleden gearresteerd is, als verdacht van den moord in de De Riemerstraat, te Den Haag, gepleegd te hebben, door de justitie op vrije voeten gesteld. Een langdurig verhoor zou met voldoende zekerheid hebben aangetoond, dat hy de dader niet zijn kan. .Naar voorts wordt vernomen, ia de familie voornemens een actie tot rehabi litatie van den fotograaf of tot schadever goeding ingevolge de nieuwe bepalingen van het Wetboek van Strafrecht in te stellen. Uit den trein gevallen. Gistermiddag is, tusschen Deld'en en Hengelo een reiziger, de heer Heerthuis. uit Hengelo, uit den trein gevallen. Hy w»rd met «en schedelbreuk opga&Muui is spoedig daarna ovarioda*. T 1. Stille naoht, heilige nacht 2- Wij allen danken God 8. Eere zij God 4. Swoet Belle Mahone. 6. Die Ehre Gottee in der Natur Beethoven 7. Intocht dos Hoeren Handel 8. Ave Verum Mozart 9. Het la de dag des Hoeren Kreutzor ®öu ^<1 4 r\en hier deed hil beter dan goecteoue.^^ touf «tjjgaa opwaart*. BJa Wat moet daar van terecht komen TOTALE OPHEFFING om elf dagen. BRAMLAGE's Volkskleedingmagazijn, WESTSTRAAT II. Door een vrachtauto aangereden. Wilde rakkers. tegen hoest en verkoudheid. By Apoth. en Drog. Doos

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 13