B3NNENLAND GEMENGD NIEUWS. geluwd, de deining vrijwel verdwenen en zaten de menschen, die geen wacht had den, in groepjes op het dek. Plotseling verschijnt aan stuurboord achteruit een rookpluim aan de kim. Een sohipen hoewel het tegenkomen van een schip op zee niet tot de wonderen behoeft gerekend te worden, was toch dodelijk aller aandacht er op gevestigd. Er wordt dan uitgemaakt of het een vrachtschip of een passugiersboot is, een „Hollander" ol een „Engelschman", of wat dan ook. Nu was dat vrij vlug be kend; een Engelsche passagiersstoomer van de P. en O (Peninsular and Oriental), kenbaar aan zijn bruin geschilderden bovenbouw. De koers was vrijwel evenwijdig aan den onzen, op eenige mijlen afstand. Aan Jek had juist een batterij-exercitie plaats, dus was het meteen een mooi doel voor de oefening. Regelmatig klonk dan ook „7200 M., twee links, min drie" enz., allerlei batterij-commando's, veranderlijk naar den gesohatten afstand. Plotseling iets vreemds: het schip draait bij en begint een koers te loopen, die den onzen snijdt, en wel zoodanig dat het schip vlak bij ons moet komen. We denken dat de bedoeling is, om de passa giers in de gelegenheid te stellen ons van wat naderbij te bezien, zooiets als: „de dertig roekeloozen op een vlot met eigen voortbeweging, midden in den Oceaan." Maar neen, het schip heesch zijn naam- sein, stoomschip „Comorin"; op ons „be grepen" seinde het: „Behaagt het u te stoppen. Ik zal een boot zenden". Wij snapten er niets van, wat zou wel zoo belangrijk kunnen zijn, dat ons gebracht moest worden, dat een Engelsch mailschip (üpaciaal van koers veranderde, stopte, een boot uitzette enz.? Met zooiets gaat nogal wat tijd verloren, en mailbooten vooral hebben altijd haast. Uiterst be nieuwd waren we dus wat de sloep ons brongen zou; deze was, nadat de „Como rin" voor ons over gevaren was en lij gemaakt had, uitgezet en kwam naar ons toe. Langszij gekomen, stapte de stuurman bij ons aan dek, begaf zich naar den commandant en bood ons namens zijn kapitein en namens de passagiers en verdere opvarenden het meegebrachte aan. Deze inhoud was: een groote voorraad leesboeken van de beste soort, eenige stapels „Magazines" en geïllustreerde tijdschriften, een heel sohaap, eenige doozen bonbons, oigaretten, eenige staven tja, enz. We hebben dat alles dankbaar aange-| nomen. Het is jammer, dat de kapitein; Corland van de „Comorin" de uitwerking op de gezichten van allen hier aan boord niet heeft kunnen waarnemen, ze was geweldig. We hoorden, dat kapitein Cor land tot de Engelsche Marine-reserve behoorde en vroeger op onderzeebooten gevaren heeft. Wat ook zijn drjgfveeren geweest mogen zijn, we zijn hem dankbaar. De laatste regel van ons telegram van dankbetuiging, waarin stond: „lang nadat de boeken gelezen en de eetwaren op zullen zijn, zullen wij dankbaar ons uw groote vriendelijkheid herinneren", was zeer zeker geen holle klank. De Comorin-bibliotheek zal ons een blijvend aandenken zijn. Het ga Captain Corland, zijn schip en zijn passagiers gedurende hun verder leven goed! Het blad zegt verder: Wij plaatsen het fiovenstaande met buitengewoon veel genoegen. Wat kapt. Corland deed, behoort tot die dingen, die de vriendschap onderhouden, zoo onder naties als onder menschen; zulke ge schenken mogen klein heeten, hun uit werking is'groot. vormt voor onze staatkundige veiligheid en economische welvaart, en. daarom aan de Eerste Kamer verzoeken, het tractaat in zijn huidigen vorm onaannemelijk te verklaren. Utt de Communistische Partij. Uit Moskou wordt aan da Tribune ge seind, dat de uitgebreide executieve der Communistische Internationale een reso lutie der Nederlandsche commissie heeft aangenomen, waarin het royement van de heeren Wijnkoop en Ravesteijn uit de Communistisohe Internationale definitief wordt bekrachtigd. De resolutie verklaart, aldus de Tri bune, dat Wijpikoop en Van Ravestefln voor hun z.g. partij zich den naam Com munistische Partij onrechtmatig toe eigenen. De arbeiders, die deze mislei ders nog volgen, worden ultgenoodigd, tot de Communistische Partij en daar mede tot de Comintern terug te keeren. De resolutie werd met algemeene stem men aangenomen. Rijkspersoneel. De centrale van vereenigingen van personeel in 's rijks dienst heeft Vrijdag en Zaterdag in het gebouw van de Mij. voor den werkenden stand, haar alge meene vergadering gehouden. In de Vrijdag gehouden vergadering, welke door den| voorzitter, den heer F. Perdok Hzn., geopend werd met een rede waarin hij o.a. zeide, dat het ledental zich in stijgende lijn beweegt, zijn ver schillende zaken van huishoudelijken aard behandeld. De begrooting werd. goedge keurd, en met voldoening wer; gespro ken over de resultaten van inkoop- en reductiebureau. In de Zaterdagochtend, voortgezette vergadering is allereerst het ontwerp- reglement voor het weerstandsfonds vast gesteld. Vervolgens kwam aan de orde de bespreking van een werkloozenkas. Volgens de toelichting in do agenda isj het personeel in tijdelijken en lossen dienst, en zijn de op arbeidscontract aan- gestelden verplicht van deze kas deel uit te maken. De premie zal 1 pet. van het inkomen met een maximum van 26 oent per week beloopen. De uitkeering duurt 18 weken en bedraagt 70 pet. van het laatste loon. als motief tot afwijzing van deze eerezaak kan gelden en den vasten wil uitspreekt, geen wettige middelen onbeproefd te zul len laten tot het verkrijgen van recht voor de oud-gepensionneerden van land-, zee macht en koloniën en voor hun weduwen en weezen." PROVINCIALE STATEN VAN NOORD HOLLAND. De polder Eyerland. Aan do hand van opmerkingen, gemaakt in de commissie naar aanleiding van de voorgestelde wijziging van het regleanent van den polder Eyerland op Texel, wordt voorgesteld aanneming der voordracht, met dien verstande, dat het van veel be lang wordt geacht, wanneer de bevoegd heid tot hooger beroep bij de Kroon ook uitdrukkelijk in de verordening 2elve ■wordt vastgelegd ten opzioh'te van be sluiten, door God. Staten met betrekking tot de vaststelling van den extra-omslag te nemen. Subsidie buitengewoon lager onderwijs. De voordracht van God. Staten vond bij de groote meerderheid der leden hartelijke instemming. Enkelen der voorstanders meenden, dat zelfs nog iets verder gegaan had kunnen worden en wel in dien zin, dat ook aan gemeenten of vereenigingen, die be staande scholen exploiteeren, eenige gel delijke tegemoetkoming zou worden ver leend, waar toch vaststaat, dat zf] op een rationeel© exploitatie niet onbelangrijk toeleggen. Vooral zouder de toekomst hiervoor termen aanwezi.; lijken te zijn, omdat elke buitenleerling, met provlnoia Ingezonden Mededeellng. OverWorkte Zenuwen Mijnhardt's Zenuwtabletten Pokken te Maastricht Nog twee gevallen. Niettegenstaande alle maatregelen om de uitbreiding der pokken tegen te gaan, zijn er thans toch nog twee gevallen van pokken voorgekomen. Het eerste geval deed zich voor op den Tongerscheweg 48, bij een kind van 16 maanden, het tweede op dp diphterie-afdeeling van Oalvariën- berg bij een jongen van 15 jaar. Bij alle Vijf gevallen, die zich tot dus verre hebben voorgedaan waren de slach- offers piet ingeënt. Thans heeft zich drie kwart van de bevolking van. Maastricht laten inenten. Indien zich nog meerdere gevallen zul len voordoen, zal van gemeentewege op elk huis een mededeellng worden geplakt, dat het verboden is de woning in en uit te gaan of voorwerpen in of uit te bren gen, op straffe bij de wet bepaald. Op reis. Wat anders. De Leidsche oorrespondent van het Volk meldt: Vrijdagavond omstreeks kwart voor tienen, toen onder Warmond de sneltrein 160 paar Hoek van Holland en trein 28 naar Haarlem elkaar passeerden, werden de reizigers van een 2de klasse-rijtuig van trein 160 plotseling opgeschrikt, doordat vrijwel alle ruiten van dit rijtuig werden len steun aan de school toegevoegd, steeds verbrijzeld. Er werd aan de noodrem ge- meer zal blijken te kosten dan het Rijktrokken, waardoor trein 160 dadelijk stil- vergoedt. EERSTE KAMER. Juffrouw Crowe's lijk gevonden. Uit zee bij Swanage (graafschap Dorset- shire) heeft men het lijk opgevischt van Juffrouw Una Crowo, de dochter van den gewezen vasten ondersecretaris van bui- tenlandsche zaken, die sedert den llden dezer verdwenen was. Men gelooft dat zij aan zenuwoverspanning geleden heeft. Een De inbraak te Chantilly. Parflsch correspondentie-bureau stond. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat het j geval ls te wijten aan een uit trein 28 ste* kend voorwerp, vermoedelijk een rich- Wcsmbetatlne. !"nïsb°"1' da' l088W"tt Memorie van Antwoord. Behoort kiezen trekken tot de bevoegdheid Aan de memorie van antwoord betref- van den tandheelkundig©? fende het wetsontwerp tot heffing eener .j De kantonrechter, mr. C. O. Tieleman,| wegenbelasting is het volgende ontleend: 'heeft Vrijdag uitspraak gedaan in de De hoegrootheid der bedragen die jaar- van M. S„ tandheelkundige te De vergadering nam z.h.s. het besluit iy]j8 het wegenfonds zullen worden ge- Rotterdam, ter zake van het onbevoegd stort, is bezwaarlijk van te voren te be-1 uitoefenen van tandheelkunde, en hem palen, voornamelijk, omdat de opbrengstveroordeeld tot een hechtenissfcraf van 1 der wegenbelasting niet vast staat. maand. om in prinoipe tot oprlohting van deze kas ever te gaan. Voorts sprak de vergadering zich uit voor bet verplichte lidmaatschap der ambtenaren van de vakorganisaties. Zuiderzeefonds. Globaal kan het bedrag, dat in totaal de houders van motorrijtuigen van per- soneele belasting met alle opcenten heb ben op te brengen, worden gesteld op De Maas stijgt weer. Sedert Zaterdagnacht is het water der rivier de Maas wederom sterk stijgende. Maastricht (meldde Zaterdag voor het De afsluiting van de Zuiderzee. rond 4.000.000. ,1,^^1.1^™ wan 78~cAL Ook uit _2 Naar het oordeel van de Regeering zan^ats™ ©unaaj een was -van <o tun. w*. uu Aan de memorie van- antwoord op he laatg naar verbetering of. België wordt was gemeld. 3000 KM. en van een secundair net van? v^on97er} h? omstreeks 2000 K.M. te streven zijn, watj voor 1927 is het volgende ontleend. jan overeenkomt met een wegenlengte in ij Noord-Holland van omstreeks 450 K.M.,1 Aan Buitenland. BOOT OMGESLAGEN. bijs«>nderen aard van het werk gesteld Zul'd.Hf)]land vfln omstreeks 530 KM.\ 33 menschen verdronken. f^steem'van afzonderlijke aanbestedingonJin_S)Jd^metXn^ïleï^an^wiel'' Een telegram üit New York meldt, dat der opvolgende onderdeelen, niet naarj JJ*t£? 15n ÏÏeSe bii-iet gisteren op de met üs bedekte Hudson- behooren voldaan kunnen worden. Het ge- j"'V'iSS. inïaden rivier' dicht bU de 6611 J® ómge" haau o-^ v„ k„ dreg© in de kosten dier wegen en paden wnn-ranJitinlHlr Hoor d« drukkmff SE tVgenX^TinTgenXlSer W niet anders dan rationeel worden geacht. van bezwaren. Het denkbeeld der aannemersoombina- tie is ernstig onderzocht en na vrij lang- Begrafenis van mr. H. O. Dresselhuys. De Vrijheidsbond heeft gisteren zijn vereerden leider de laatste eer bewezen. Overeenkomstig den wensch van den overledene zou zijn stoffelijk overschot bijgezet worden in het familiegraf te Cu- letuborg. Te negen uur werd het stoffelijk over schot van het sterfhuis aan de Stadhou derslaan in den Haag onder groote belang- langstelling uitgedragen. Een schat van bloemen, die de baar volgde, werd In een tweede auto ver voerd. De Vrijheidsbond! had een grooten krans doen bezorgen, waaraan een breed paars lint bevestigd1 was. Daarop stond met sierlijke letters: „Aan ejjn grooten leider". Vele belangstellenden volgden in par ticuliere auto's de rouwauto, In Oulemborg scheen het anders zoo stille stadje geheel van de smartelijke belangstelling in de plechtigheid vervuld, Aan het graf werd door verschillende sprekers het woord gevoerd. Het N ederlandach-Belgische verdrag. Waf zal de Eerste Kamer doen? Naar de Resdb. van personen, die ter zake volledig op de hoogte kunnen zijn, verneemt, zou na de behandeling van het afdeellngaverslag in de Eerste Kamer nu reeds met vrij groote zekerheid kunnen worden gezegd, dat op aanneming van dit verdrag door den Senaat geen kans bestaat. Ook voor een terugzending van dit verdrag aan de Regeering, met verzoek op onze besla nieuwe onderhandelingen te gaan openen, zal geen meerderheid zijn te vinden. Men zou alleen op een volkomen nieuwe baaie met België de onderhandelingen wenaohen heropend te zien. Eea Adres van de Gronlngsche Twee-en-twintig advooaten te Groningen hebben zich met een edTei tot de Eerste Kamer gewend, waarin zij als hun oordeel uitspreken, dat het Nederltndsoh-Belgl- een «matige bedreiging durige onderhandelingen is met de inmid dels opgerichte Maatschappij tot Uitvoe ring der Zuiderzeewerken een overeen komst gesloten. Ten aanzien van den bouw der sluizen en andere kunstwerken in deax afsluitdijk is bepaald, dat deze op verlangen van den minister van waterstaat door de N.V. in bun geheel of- bij gedeelten in 't openbaar of ondershands moeten worden aanbe steed. Het ligt in de bedoeling van den minister, van deze bevoegdheid een rui mer gebruik te maken. Naast de regeling der eigenlijke uitvoe ring vormt de regeling van de beperking van het risico een belangrijk punt der overeenkomst Als normaal is aangenomen, dat de N.V. een winst zal kunnen maken van 6 pet der aannemingssom. De staat deelt in overwinst en tekort De N.V. blijft echter steeds belangheb bende bij het bedrag van de overwinst of het tekort De belangen van staat en maat schappij gaan dUs samen. Tenslotte is de beslissing over alle ge- sohillen, welke tusschen partijen zullen kunnen ontstaan, opgedragen aan een vaste oommissie van 6 leden, door hen In gemeen overleg te benoemen. Hef recht van de ond-gepenslonncerdo mlitalren. Voor een drukbezochte openbare ver gadering, ultgesohreven door den Alg. Militairen Penaoenbond, is Zaterdagavond het Tweede Kamer-lid de heer K. ter Laan als spreker opgetreden met het on derwerp: Het recht der oud-gepenkon- neerde mllltiar«i.> Aan het slot van do vergadering werd een motie aangenomen, waarin de verga dering (gehoord! de besprekingen inzake den Bteun, sooals de regeering dien aan de oud-gepensionneerden van land- en zeemacht vermeent te moeten verleenen; dezen steun waardoor bovendien In ni enkel opzicht kan worden voorzien en grooten nood der oud-gepension neerden en weduwen en weezen als diep krenkend voor hen, die om rechts herstel hebben verzocht, met verontwaar diging, in herinnering brengt dat dien oud-militairen van land- en zeemacht en koloniën, alsmede den weduwén en weezen groot onreoht is aangedaan, door hen, die net vaderland onder de meest ongunstige omstandigheden lange jaren hebben ge diend, zonder meer uit te sluiten van de Eensloonwetten 1022; er met de meeste lem bü de regeering en Tweede Kamer op aandringt ten spoedigste maatregelen te treffen om volledig rechtsherstel te verkrijgen, onder opmerking, dat zelfs de toestand vaa 'slande finaaolta alet Binnenland. van het pakijs. Ongeveer 100 menschen zijn te water geraakt, van wie er 33 zjjn verdronken. Van de geredden verkeeren er bovendien een twintigtal in ernstigen toestand, wegens de doorstane koude. f DRAMA BIJ EEN BRAND IN CHEQUE VAN f 20.000 ONTVREEMD. BULGARIJE, De reeks inbraken welke te Beverwijk Bij een brand, die Donderdag te Plevna, in de laatste weken herhaaldelijk plaats m Bulgarije, woedde, heeft zich een vree vinden, is voortgezet met een Vrijdag- sehjk drama afgespeeld, avond gepleegde brutale inbraak in het OP de 3de étage van een huis in het kantoor van den grossier W. De dader;centrum der stad woonde een gezin van en Bekropen en heeft zich dr. Boeskef. 's Nachts brak brand uit in is in een wagen gekropen vervolgens kalm door het personeel in het pakhuis laten rijden, waarna hij werd ingesloten. Hij kon gemakkelijk het kan een tabakshandel, die in het benedenhuis gevestigd was. De vlammen bereikten in een ommezien toor binnendringen. Uit een bureau ont- de trappen, waardoor den bovenbewoners, vreemdde bH een chèque ter waarde van door rook uit hun slaap gewekt, de uitweg f 20.000. Daarop heeft hij via het pakhuis het gebouw verlaten. Alvorens hij echter dé kans kreeg het accept bij de Haarlem- sche Bankvereeniging te verzilveren, was hij reeds geknipt. Voor de Beverwijksche politie legde de dader, J. K. genaamd, woonachtig te Beverwijk, een volledige bekentenis af. De chèque werd dooi de politie in beslag genomen. Dordt'a politieagent-inbreker. De Telegr. verneemt d!at dé politie agent-inbreker A. L. A. te Dordrecht, thans een nieuwe bekentenis heeft afge legd. Geruimen tijd geleden werd bij de firma M. een inbraak gepleegd. Met een sleutel, welken de directeur aan een spij ker onder zijn bureau placht te hangen, was dé brandkast geopend: en daaruit bijna 1200 ontvreemd. Kort na deze in braak, dat het kantoor wederom imet een bezoek was vereerd. De directie had op aanraden van dé politie een nieuw slot op de deur laten maken, heit oude slot oan 'beschadiging te voorkomen, laten zitten en den sleutel daarvan weggeworpen. De inbreker heqft toen blijkbaar in een ver- strooid oogenblik beide kloten op slot gedraaid!. Den volgenden morgen bon imien, na H nieuwe slot geopend te hebbeni, het kan toor niet betreden, zoodat dé smid er «am te pas moest komen. Nooit was het mogen gelukken to op heldering van deze geschiedenis te kamen (Men verwacht nog andere bekentenis sen. Ernstige brand. Zestien stam bookp aarden en twintig stuks hoornvee verbrand. Zaterdagavond brak een felle brand uit op de hofstede van W. ten Haaf Hz., nabij Zierikzee. In een oogwenk stond alles in lichtelaaie. Zestien stamboekp aarden kwa men in de vlammen om, terwijl ook twin tig stuks hoornvee verbrandden. Het huiz bleef door gunstige windrichting g<v •paard. D* oorzaak is onbekend. was afgesneden. De brandweer hielt! een zeil op voor den brandenden voorgevel en mevrouw Boeskef sprong met baar beide kinderen, een meisje van 8 jaar en een jongetje van 15 maanden, naar be neden. Helaas scheurde het zeil onder bet gewicht en zoowel de moeder als de twee kinderen vielen te pletter. Dr. Boeskef zelf, die zijn vrouw bad laten voorgaan en het afschuwelijke tafe reel voor zijn oogen had zien afspelen, maakte daarop, temidden der vlammen, met een revolverschot een eind aan zjjn leven. Een oudere dochter van het echtpaar Boeskef kon op het allerlaatste moment door haar verloofde, die op het gerucht van den brand was toegesneld, met be hulp van een ladder in veiligheid worden gebracht. EEN AMERIKAANSCHE SCHOENER VERBRAND. Zes dooden. Hef schip gezonken. Reuter meldt uit Washington, dat de Lincoln, een schoener van de Anw.kaan- sohe kustbewaking door brand vernield is, dichtbij de kust van Noord Caroline. Zes man van de equipage zijn in de vlammen omgekomen. De Linooln was een vraoht- Bciiip en vervoerde olie en gasoline. Waar- schijnlijk is in de lading een ontploffing ontstaan, want het sohip zonk zoo snel dat er geen tijd1 meer was om ©en redding- clingboot te water te laten. Het Engelsche stoomschip Defender heeft de twee eenige overlevende leden der bemanning opge pikt. Andere douane-vaartuigen zoeken de omgeving at Een au pen wolken krabber van BSO M. te New York. Er zijn plannen voor den bouw van een wolkenkrabber in het centrum van New York, ter hoogte van 128 vt. 850 M.) en met 110 verdiepingen. Het gebouw aal BB'/t nülUo«n dollar mosUn deelt mee, dat de politie Zondag twee van de dieven, die Voor eenige weken In het museum van Chantilly ingebroken heb ben, gevat heeft, alsmede twee der helers. Een goed deel van den bult ls bij de be iers in beslag genomen, waaronder de beroemde Ito se Diamant. Een nieuwe methode voor hef maken van X-stralen van hef menscheUJk lichaam. Een radöloog van de Londensche uni versiteit die samengewerkt heeft met twee deskundigen op het gebied van cinemato grafie, heeft een nieuwe methode voor het maken van cinematografische X-straal- films van het menschelijk lichaam uitge werkt. - Het probleem om voldoende sterke ver lichting voor de beweeglijke beelden te krijgen zonder de huid van het individu te deren, is naar verluidt, opgelost. Het Germerehelm-procea vuur den krijgsraad. 101 getuigen. Vrijdag is te Landau voor den Fran- sohen krijgsraad bet prooea begonnen tegen den Fransohen onder-luitenant Rouzier en de Duitschers Holzmaun, Feobter, Matthes, Kegel, Arbogast en Vogler. Men herinnert zich, dat tusschen den Franschman en eenige Duitschers den 26sten Sept. bij de Ludwigspoort te Germersheim een twist ontstond, waarbij de Duitschers dreigend optraden en Rou zier, meenend in gevaar te verkeeren, zijn revolver afvuurde, waarbij een Duit- scher werd gedood en een ernstig gewond. Er zijn 101 getuigen. De eerste procesdag was aan de voor lezing van ae acten van beschuldiging en de verhooren met betrekking tot de voorafgaande incidenten gewijd. In de zitting van Zaterdag heeft de krijgsraad te Landau de behandeling van het Germersheim-proces voortgezet. De beklaagde onder-luitenant Rouzier gaf een overzicht van wat gebeurde, voordat de schoten aan de Ludwigspoort gevallen waren. Onderweg daarheen was hij Beiss- mer, Schardt en Matthes tegengekomen. De beide eerstgenoemden maakten zich uit de voeten, doch Matthes bleef achter hem en Rouzier gaf Matthes bevel, hem te volgen. Deze gaf hieraan gehoor. Onderweg kwamen zij Fechter tegen. Rouzier verklaart, dat Matthes enkele woorden met Fechter en andere Duit schers heeft gewisseld. Van dat oogenblik af nam het publiek een dreigende hou ding tegen Rouzier aan. Achteruitloopend kwam Rouzier ten slotte tegenover het postkantoor. Hier bleef hij staan. Hij zag, dat Matthes met de hand in den zak greep. Rouzier gevoelde zich bedreigd en schoot in de richting van Matthes. Wanneer hij dat niet had gedaan, zou Matthes zich op hem hebben gestort. Matthes zakte ineen. „Onmiddellijk daarna kwam Müller op mij af", aldus Rouzier. „Hij riep voort durend „Kaput, egall" Bij den ingang van het postkantoor heeft Müller mij voortdurend geslagen. Ik loste eerst een schot in de lucht en daarop een tweede schot, waarna ook Müller ineenzakte." Een krankzinnige aan hef werk. In Mexico (stad) is gedurende een week lang een krankzinnige aan den gang ge weest, die er zijn werk van maakte men schen, die alleen waren, van achteren te naderen en dan met een, knuppel of an der zwaar voorwerp dood te slaan of levensgevaarlijk te verwonden. In die eene week heeft deze afschuwelijke krank zinnige een twintigtal menschen aange- rand. Op den dag voor zjjn plotselinge verdwijning heeft hij nog vier slacht offers gemaakt, van wie er een gedood werd. Diefstal is van deze moorden en aanrandingen niet de drijfveer geweest. Men houdt den dader voor een man van groote geslepenheid en herculische li chaamskracht. Thans hoort men niets meer van hem. Aanslag op den Australische® ander- postmeester-generaal. Een postbeambte te Adelaide, die ont slagen waa wegens aanranding van twee andere beambten, heeft zelfmoord ge pleegd, nadat hij op Mason, den onder postmeester-generaal, had geschoten, en dezen ernstig gewond had. Ook een mar conist, die hem zijn revolver trachtte te ontrukken, werd gewond. Masson schijnt, hoewel ernstig, niet levensgevaarlijk Be- wond. De griep té Brussel Het aantal gevallen van griep, blijft, naar men aan de N. R. Ot. uit Brussel meldt, zoowel in de hoofdstad, als in de provincie, vrij groot. Ook de regeering»- kringen worden door dé epidemie niet ge spaard en zoo moeten nu, te zamen met vele hooge-ambtenaren van hun dep arte ment, de ministers Vandervelde en Po cher, de kamer houden. Inbraak In een postkantoor. Vrijdagnacht is Ingebroken in het post- kantoor te Görlltz in Silezië. De dieven hebben slechts oen klein bedrag aan con tanten gevonden maar voor 18.000 mk. aan pottzegels kunnen meenemen. fr-yv t kalmeeren en worden geeterkt docr deZenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 et Bij Apoth. en Drogisten verslaF ontw€rP ot! aanleg van een hoofdnet van omstreeks vaststelling van de begrooting van in-

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 6