TWEEDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS VAN DONDIRDAQ 17 FEBRUAR11927 Opentmre verkooping. Door notaris A. M, Engelmaiin, waarne mende het kantoor van wijden notaris Baas, is gisterenavond in het lokaal „Musis Sa- crum Koningstraat, publiek verkocht: '.Het huis en erf aan de Keizerstraat No. 97, groot 1 A. 25 cA. Kooper de heer J. v. d Oord, voor 4658. Het huis, waarin koffiehuis en erf aan de Binnenhaven No. 24, groot 60 cA. Kooper de lieer H. F. Thieman voor 1425. De huizen en erven aan Onrust Nos. 17 en 18, eJt groot 1 A. Kooper de heer M. J. Hart voor 1490. Stoomtrawler gestrand? Gisterenavond1 ontvingen wij bericht, dat nabij paal 4 een stoomtrawler gestrand zou zijn. De sleepboot Assistent" vertrok tot het instellen van een onderzoek, doch is, naar wij nader vernemen, onwerrichterzake teruggekeerd. Van 's Rijkswerf. Ben model van de „Java". Dinsdagmiddag waren wij in de gele genheid een keurig stuk werk van de scheepsbeschieterswerkplaats op 't Rijks werf in oogenschouw te nemen, n.1. een model van de „Java" op 1/50 van de ware grootte. Het model werd geheel naar de teekeningen vervaardigd en ldat inder daad alles zien, wat uiterlijk aan de Java zichtbaar ia. Daarbij is allee nauwkeurig op sohaaL Wat dit beteekent en met welk een geduld en liefhebberij dit gemaakt ia moeten worden, begrijpt men eigenlijk pas goed, als anen al die minutieus afge werkte onderdeeltjes ziet In de met de hand gesneden sloepjes ontbreekt geen oogbout; alle riemen, sloephaken etc. zijn op maat présent Tot z°lfs de naam letter ontbreekt niet Wat uiterlijk aan de motorsloepen zichtbaar is, als stuurgerei, handles, schroef etc., het is er. De voormast met brug en bovenbrug, platformen voor zoeklichten en voor de bediening van deze laatste, is een stuk werk op zichzelf. Alle toestellen komen er op voor, telegrafen, stuurwiel, bewegings mechanismen voor de zoeklichten, af standmeters, je wat niet al. Kaartentafel, vlaggenkist etc. ontbreken al evenmin. Met de voorwerpen aan dek is het al net eender. De smederij ia aanwezig. Evenzoo de aardappelschil-maohine. Geen stopper is vergeten, en evenmin de losse bank over het achterspiL Links en rechte lig gen de paravansa De kanonnen hebben hunne grendels voor sluitstukken, baks- ■wieltjes en romcylinders, De bewapening met antHuchtvaartgesohut is oompleet En in donkere hoekjes, waar men niets zou verwachten vindt men dan nog de deksels van de munitiebergplaataen. De specaale seinzoeldiohten ontbreken niet evenmin de roodwitte lichten voor het varen in divisieverband, de toplichten, zijlichten en het heklicht Alle reddingvlotten en boeiers zijn in het juiste aantal present. Wij zouden nog wel een tijdje door kunnen gaan met de opsomming ven de tallooze grootere en kleinere voorwerpen, die zich aan boord van een oorlogsschip bevinden, en die het maken van een mo del daarvan tot een zooveel uitgebreider en moeilijker werk maken dan het ver vaardigen van een model van een koop vaardijschip, hetgeen toch ook al een heel werk is. Duidelijk komt bij het imodél natuurlijk ook uit de typische bouw van den romp van de „Java". De afmetingen van de schroeven zijn in overeenstem ming met de werkelijkheid; de middelste kleine voor de kruisvaart, de belde groo tere rechts en links voor de vollekracht vaart. Kortom, het is een schitterend stuk werk. Dit eerste op 's Rijkswerf alhier vervaardigde model zal voor geen ander ^behoeven onder te doen wat nauwkeurig heid en uitvoering aangaat. Het model werd vervaardigd in op dracht en ten 'behoeve van het Departe ment van Marine. De vervaardiging vor derde circa een jaar tijd en werd uitge voerd door den hoer G. Warner, model maker, die trouw geholpen werd door den leerling-soheepbesohieter H. G. Moen. De „Hertog Hendrik". (Een ander en omvangrijk werk, waar mede naar wü verwachten de Rijkswerf eveneens eer zal inleggen, is de verbou- wing van de „Hertog Hendrik". Na eerst geruimen tijd op de werf alhier buiten dienst te hebben gelegen, werd deze 'bo dem eenlge jaren terug naar s Rijkswerf te \insterdam gesleept. De verwachting was, dat het schip voor slooplng zou wor den verkocht. Zoover is het niet gekomen. Integen deel. I)e .Hertog Hendrik" zal weder in dienst komen ter aflossing van de Tromp" Nu gaat er niets harder achter- SiïS Ja «gelegd «hip! En dus is het te begrijpen dat het sohrp eerst wat men wel eens noemt een flinke „rammeling' moest hebben. Bovendien moest van het 3=3*5» d* torons met kanon verwijderd verden; op de PlaatB daarvan kwamen een zestal totten. I April moet de „Hertog Hendrik" in dienst gwatold worden. De tijdvoorJd verbouwing toegestaan was kort, doch „irttomin ld «?MP men. Wat er allemaal aan gebeuren moest, laat zich niet in een paar woorden vertellen. Dekken moesten geheel worden vernieuwd, evenals de geheele leiding voor electrisdh licht etc. Vrijwel alles moest uit elkander en weer in verband gebracht worden. Toen wij nu Dinsdag middag eens een kijkje aan boord kregen was het op het eerste gezicht een chaos van je welste. Maar 'bij nadere beschou wing kwam toch db regelmaat te voor schijn, waardoor voorkomen werd dat men elkaar in den weg liep; dat niet voor het oen of ander gebroken behoefde te worden, waar anderen juist hersteld had den. Dat dit (bij een dergelijke verbou wing een vraagstuk op zichzelf is, laat zich begrijpen. Voor de Rijkswerf is het een imooi karwei. Talrijke werklieden hebben er ge- ruimen tijd werk aan. Bovendien konden een veertigtal werkloozen hierbij nog eenigen tijd te werk gesteld worden. Naar verwacht wordt, zal het ook in financieel opzicht een „góede beurt" voor de werf kunnen worden. Laten wij ho pen, dat dit er toe mag bijdragen, dat de werf in haar tegenwoordigen omvang voor onze gemeente behouden blijft. „De Opstandigen". Over den roman van Jo van Am mens KüLler is veel gesproken' en geschreven, n'Lt altjjd in even gunstigen zin. Maar hoe ook het oordeel moge zijn, men kan veilig zeggen, dat „De OpsfcandigenT een van de meest gelezen, meest verkochte romans der laatste jaren is. En ditzelfde kan worden gtzegd' van het door A. Defresne uit dezen roman getrokken tooneelstuk. Hij' is een boffer, deze Defresne: zijn eigen tooneel werk mag zich niet in bizonder groot© popu lariteit verheugen; en het is een vreemde vogel, die hem de bekendheid' bezorgde. Geen wonder, dat zijn promotrice zelf in ?en der Nederiandsche tijdschriften vrien delijke en welwillende woorden aan hem wijdde. Dat heeft hij wel aan- Mevr. 'Van AmmersKüller verdiend. Maar dit alles doet niet ter zake. Wij heb ben te maken met het tooneelstuk, getrok ken uit den gelijknamigen roman. Dit be werken voor het tooneel van iets, dat niet als zoodanig is geconcipieerd en geschre ven, heeft altijd een hachelijke zijde: het is een experiment van het God-zegen-de- greep. In casu en ik kan het alweer niet helpen, dat de heer Defresne zoo'n boffer s was dat een vrij gemakkelijk experi ment, omdat dit boek nu eigenlijk bij uit zondering wèl als tooneelwerk is ontworpen; n zoover, dat het een agglomeraat is van Hollandsche binnenhuisjes. Defresne had maar te rangschikken en te verbinden, hier en daar een modulatie te concipieeren en klaar was het. Hij deed, tot zijn eer zij het gezegd meer: hij laschte den lijfelijken Beets in met diens historische nutslezing epn trouvaille, waar de schrijfster niet verder gaat dan de maifceering van deze nutslezing. En dit tooneeitje was een van de aardigste en origineelste van het geheele, lange stuk, hetgeen naar onze meening geen geringe lof is, die wij aan den schrijver brengen. 'Na de uitvoerige beschouwingen, door ons aan dit stuk gewijd. rekenen wij ons ont slagen van den plicht tot het schrijven van een verdere beschouwing. Wij willen vol staan met de opmerking, dat het tooneelstuk na de lezing van den roman, niet teleurstelt Integendeel, in menig opzicht zouden wij aan het tooneelwerk de voorkeur geven, In de eerste plaats natuurlijk, omdat het relief geeft aan de verschillende figuren, van den ouden Lodewijk Oooimvelt uit het eerste deel bijvoorbeeld de al-te-scherpe kantjes ietwat afneemt. In de tweede plaats, omdat het ons tal van kostelijke Nederiand sche genre-schilderijtjes biedt, zooals de pen van Mevr. Van Ammers ons niet schilderde. De drie perioden van het stuk zijn elk in twee episodes onderverdeeld, zoodat wij de volgende scènes krijgen: de komst van Miebetje Sylva:n in de oude huizinge van het Rapenburg en haar eerste, schuchtere, verzet; het ziekbed van Lodewijk, diens boet predikatie tegen zjjn kinderen en Miebetje*» vlucht; dan, in het tweede bedrijf, de reeds genoemde Nutslezing van ds. Nioolaas Beet», de daarop volgende ontmoeting van Sylvia met Lize Wijsman, de familieraad in den huize Berkhout, waar de eigengereide broers de verarmde zuster-weduwe een jaargeld willen toezeggen, doch wegens der dochte- ren opstandigheid dit weer intrekken; ten slotte, in het laatste bedrijf het conflict, in een tweetal episoden, tusschen tante Dok en de familie Coomvelt, eindigend met tante's dood en' Puck's liefde tot Hein van Doeve ren. Daarin culmineert dus het stuk, dat de vrouwen, na haar emancipatie-ideaal te zjjn voorbijgestreefd, per saldo vrouw blijven' en in d'e liefde haaT eindelijk e overwinning vin den!, een theorie, door de schrijfster in haar werk niet uitgewerkt, doch door dén toonieelsehrjjver als pakkend slot aanvaard. En tal van aardige tooneeltjes zijn erin ver werkt. die dit stuk stempelen tot een suc cesstuk, dat steeds gaarne door het Hol landsche publiek, dkt er het eigen intieme leven in herkent, zal worden) gezieni en aangehoord. Met uitzondering van enkele dbublures Toumiaire, Anna SaWairolles. Gobau. en niog enkelen) meer srpelen vijftien art'sten in dit stuk meer. De lezer zal ons wel niet kwalijk-nemen, dat we, evenals Schiller in zijn beroemde lied; „einen Kuss der ganzen Welt" brengen1 en ze niet allen afzonderlijk vermeldenL Mevr. RoyaardsSandberg, een zeldzame verschijning op het Heldersche tooneel, had in alle drie cte bedrijven een hoofdrol, In de beide eerste als de jonge en oude Marie Elisabeth Sylvain, in het laatste als Puck, de wereldwijze cynica (een ko ninkrijk voor een Grieksche grammatica voor dit rare vrouwelijke woord). Mevr. Sablairolles was tweemaal een verrukkelijke oude dame, ni. de in nederigheid terneer gezeten Aagje, des ouden Lodewijk's dienst bare eegad'e, en de oude tante Dok uit het derde bedrijf- Tourniaire, die als dé tyran- n'ieke Lodewijk was doodgegaan in 1842 of daaromtrent, was in 1926 een verliefde grijze man geworden, wien door zijn doch ters de les gelezen wordt. En zoo zouden we <foor kunnen gaan, lieve lezer, maar het is schrikkelijk laat in den nacht, en wat kan het U ook eigenlijk schelen: het was een zeer geslaagde avond, waarvan het publiek gesmuld heeft. Behalve het uitstekende spel van be schaafde artisten, waren de interieurs ge heel in den stijl van het voorgeschreven tijd perk. En vani de kleed ij was die van 1872 wel het aardigst en schilderachtigst, althans de dames zagen er in die fleurige kleedjes zeer voordeelig uit, ofschoon Kitty met haar pyama-achtige bekleeding er oo^ wezen mocht. Heusch, wij zouden nog wel een kolom metje of zoo door kunnen gaan alvorens alles te hebben verteld wat we op het hart hebben. Maar aan alles komt een eind en dus zetten we hier een streep achter. Bui tengewoon verheugt het ons; dat de zaal ioo vol was; omdat zooiete altijd naar buiten doorwerkt en men de kans heeft later weer eens iets goeds te krijgen. Men praat wel over achteruitgang van het tooneel, maar deze avond heeft bewezen, dat het Helder sche publiek toch wel van goed tooneel weet te genieten. Het orkest was, om ruimte te winnen voor dezen avond, naar den anderen hoek der zaal verhuisd. Waar anders de jazzband zit, zat nu de fine fleur. Ik wil hiermee niet zeggen, dat deze jazzband geen fine fleur is. maar alleen, dat we nu uitstekende entre-acte muziek kregen; die zich wat meer aanpaste bij den avond. Ondanks geroutineerde tooneeitechniiek en dus korte pauzen, kon niet worden verhin derd, dat eerst' bij' middernacht het scherm voor de laatste maal zakte. Niémand had er spijt van, gelooven wij, aldus op zijn nacht rust te worden bekort, en dankbaar en vol daan gingen we huiswaarts. Behalve dan zij, die nog nableven voor een dansje. Och ja, gelukkig dat de vrouw nog vrouw gebleven is, ondanks emancipatie en korte rokken. DE HARINGVI88CHERU, Gunstige vooruitzichten. Het ziet er voor de haringvisscherij gunstig uit dit jaar. Natuurlijk is het uiterst moeilijk ons aan voorspellingen te wagen, daar bij eventueel© verandering van wind of weersgest^dheid, de geheele vangst nog in de war kan loopen. Evenals het vorig jaar kon ook nu reeds, dank zij het zeer gunstige weer, in het begin van deze maand met de haring visscherij begonnen worden. De trek van de haring is eohter vrij wat grooter dan verleden jaar en vandaar, dat men nu ook heel wat betere vangsten maakte. Zoo werd b.v. verleden jaar over de geheele maand Februari 928 tal haring gevangen en de eerste twee weken van deze maand in dit jaar reeds 1900 tal. Een aanmerkelijk ver schil dus. Wel zijn de prijzen iets min der dan het vorige jaar. Was de hoogste markt toen 12.— per tal en de laagste 4.25, dit jaar kon geen hoogere besom ming gemaakt worden dan respectieve lijk 8.85 en 4.—. Door de veel grootere aanvoer wordt er echter toch meer ver diend. De haring, die deze en de volgende maand gevangen wordt is nog uitsluitend bestemd voor binnenlandsch gebruik. Eerst als de vangsten grooter worden en de prijs aanmerkelijk gedaald is, in April of Mei, wordt zij naar het buitenland uit gevoerd. Reeds nu wist men ons te ver tellen dat de vraag in Duitschlaigl groo ter was dan verleden jaar. Een gunstig voorteeken dus. Minder gunstig is, dat er momenteel in Denemarken groote vang sten worden gedaan, niet zonder zorg is dit bericht door de visscherlui gelezen. Immers, wanneer de haring daar zoo vroeg begint te loopen voorspelt dit een minder gunstige vangst voor hier. We moeten af wachten. Nog lang niet zeker is het dat deze voorspelling uit zal komen. Nu we toch even de schaduwzijde van dit haringjaar laten zien, njoeten we ook vermelden, dat de prijzen op het oogen- blik gedrukt worden door een grooten aanvoer uit België. Daar de Belgische haring echter van niet zoo goede kwali teit is als de Hollandsche, is de ooncur- rentievrees hiervoor niet zoo groot. Het aantal vletten dat in de vaart ge bracht is, is even groot als verleden jaar. Wanneer dus de wind gunstig (oostelijk) blijft en de haring blijft loopen, is er voor onze visscherlui voorloopig volop werk aan den winkel en komt er ook een lang niet te onderschatten factor geld in het laad je. De garnalen vangsten. Ook de garnalenvangsten zijn dit jaar bijzonder gunstig geweest. Dank zij alweer het zachte winterweer, waardoor de vis- schers bijna niet een enkele keer genood zaak waren thuis te blijven. Niet minder dan 300.000 K.G. werd aan de markt ge bracht. In andere jaren bedraagt de totale vangst gemiddeld 160 a 170.000'K.G. De vraag in het buitenland, Londen en Parijs, was groot, tengevolge waarvan de prijzen stabiel bleven. Drukte aan den afslag. Het directe gevolg van deze grootere vischaanvoer is natuurlijk onvermijdelijk een veel grootere drukte aan onzen visch- afslag. Van den vroegen morgen tot des avonds laat zijn de marktmeester en af slager in de weer. Werd in Januari van 1926 voor 8100 gulden geveild, in Januari van dit jaar was dit bedrag 87.500. In Februari werd in de eerste twee weken voor 81.000 gul den onder den haimer gebracht, het vorig jaar in de geheele maand 23.600. In alle opzichten ziet het er dus gun stig uit. En voor de visschers, èn voor den afslag, èn voor de winkeliers en last not least voor onze gemeentelijke werke- loozen kas Hopen we dat de drukte nog eenige maanden aanhoudt. Uit het Politierapport Gevaarlijke honden. Door een landbouwer werd' Maandagmid dag aangifte gedaan, dat een tweetal honden achter zijn schapen gejaagd hadden, die op een weiland bij den vuurtoren liepen. De honden hadden de schapen verwond. Tegen de eigenaars van deze honden zal vermoedelijk proces-verbaal' worden opge maakt Kalmte alleen kan U redden. Door een/ agent werd Maandagmiddag op gemerkt dat er in de Poststeeg een volks oploop plaats had. Bij onderzoek bleek, dat eeni meisje by dr. Bakker was binnengedra gen; dat door een timmerman met een steen gegooid was, tengevolge waar zij veTwond waa De timmerman verklaarde diat, terwijl hij in zijn werkplaats aan het werk was, er voortdurend door jongens met steenen' werd gegooid. Hierover was hij woedend gewor den en had toeni een steen over de schut ting van zijn erf geworpen, die het meisje aan haar voorhoofd getroffen had. De verwonding was niet van emstigen aard. Een na dér onderzoek wordt door de politie ingesteld; Huiselijke twist. Tengevolge van een huiselijke twist in eenl perceel in de Keizerstraat ontstond Dinsdagmiddag een' volksoploop in de Kei zerstraat Door de politie werd de rust' bin nen en buiten hersteld. Diefstal. Gisterenmorgen werd door een comman dant van de Ondèateekazeroe meegedeeld, dat er uit die kazerne een binocle ontvreemd was. t Gevonden voorwerpen. Aan het Hoofdbureau van Politie alhier zijn als gevonden terug te bekomen: een bruine tasch, een bruin portemon- naitje, een zeemlederen handschoen, een passer, een kindertaschje, een sleutel en een lipsleutel. Aan de adressen: Boendermaker, Spoorstr. 68, een vulpen. J. Gauw, Schagenstr. 15, eenige spaar- zegels* B. F. Moor, Pijlsteeg 12, een nikk. bril. de Wit, Vijzelstr. 80, een scheermes in etui. Kramer, Kanaalweg 15, een sleutel. J. Bouman, Hoogstr. 117, een mes. Zijp, Langestr. 44, een radio-lamp. Wildenberg, Emmastr. 71, een fransche sleutel. A. Kiljan, Trompstr. 25, een wollen das. G. Los, Sluisdijkstr. 9, een potlood en penhouder (gecombineerd). Riekels, Spoorstr. 45, een dames porte- monnaitje en een handschoen. Meinderink, v. d. Duin van Maasdamstr. 26, een schooltasch met inh. Lastdrager, Fabrieksgracht 28, een etui waarin een koper plaatje. H. Zandkuil, Basstr. 54, een stuk touw. v. d. Voorden, Langestr. 8, een koperen passer. Kwast, Vijzelstr. 57, een bruine porte- monnaie. Spits, Nieuwstr. 58, een etui met schrijf behoeften. Izakson, Vischmarkt 58, een portemon- naie met inh. Conynellei, Cronjestr. 15, een duimstok. J.Ras, Woonschuit tegenover Broodsteeg, een R. K. kerkboekje, van Leunen, milicien Onderzeekazerne, een portemonnaie met inh. J. Veen, Prinsenstr. 11, een mondorgel. Akerlee, Stationstr. 12, een kerkboekje, van Dam, Goverstr. 40, een postduif. Snijders, Hoogstr. 49c, een broche. Janzen, Janzenstr. 64, een ring m. sleutels. Poorters, Vijzelstr. 38, een portemonnaie met inh. S. A. Schutte, 2e Schagendwarsstr. 54, een portemonnaie met inh. G. Brouwer, 2e Wilhelminadwarsstr. 6, een springtouw. Kwast, Wilheiminastr. 14, een portemon naie met inh. Weijma, Stakman Bossestr. 36, een me talen plaatje van een naaimachine. K. Bakker, Wilheiminastr. la, een sleutel. B. Goedhart, Koningstr. 64, een haarkam. L. Swarts, Hertzogstr. 26, een etui met schrijfbehoefte. Brinkman, Jan in 't Veltstr. 134, een fransche Reutel. A. Evenardus, Weststr. 84, een R. K. kerkboekje. K. Kokelaar, Janzenstr., een kinder schoentje. O. de Wolf, Achtergracht W.Z. 68, een portemonnaie met inh. van Wjjk, le Vroonstr. 17, een hondje. Snijders, Hoogstr. 49, een rozenkrans in etui. GEMEENTERAAD. De Raad der gemeente Helder vergar dert op Dinsdag 22 Februari 1927 des avonds 8 uur, ten Raadhuize. De agenda luidt als volgt: Notulen. Vaststelling der notulen van de verga deringen van 26 October en 7 December 1926. Ingekomen Stukken. a. Besluit van Gedeputeerde Staten tot verdaging van hun beslissing ten aanzien van de begrooting, dienst 1927. b. Goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten op: Het raadsbesluit tot verkoop van grond aan de Prins Hendriklaan aan J. Fraij; de raadsbesluiten tot het verleenen van een bijdrage en rentedragend voorschot aan de Woningstichting; het raadsbesluit van 7 December 1926 tot uitgifte van grond in erfpacht aan G. Groot. o. Berichten van aanneming der herbe noeming tot: regentes, resp. regent van het Algemeen' Weeshuis van Mevrouw A. W. DekkerKlik en H. F. van Baaren; lid van het Burgerlijk Armbestuur van P. van Dalen, P. Hubbeling en D. W. Spangenberg. d. Adres van O. A. van Kalken, houden de verzoek te beslissen, dat hij alsnog vol gens besluit en onder de voorwaarden vast gesteld door het Scheidsgerecht, in ge meentedienst zal mogen blijven. e. Afschrift van het besluit van Gede puteerde Staten, waarbij met vernietiging van het raadsbesluit van 14 September 1926, het Bestuur van de Heldersche Schoolvereeniging niet-ontvankelijk wordt verklaard in zijn aanvraag aan den Raad dd 5 Juli 1926. f. Verdagingsbesluit van Gedeputeerde Staten, op het Raadsbesluit van 7 Decem ber 1926, betreffende borgstelling P. O. Groot g. Proces-verbaal van opneming van boeken en kas van den Gemeente-Ontvan ger. h. Mededeeling van den Voorzitter van het Hoofdstembureau, dat in de vacature- Heyblok als lid van den Raad is benoemd verklaard de heer P. Bregman. (Voorgesteld wordt deze stukken voor kennisgeving aan te nemen). i. Adres van O. M. Meijer, houdende verzoek te besluiten, dat hem na zijn ont slag op 8 Januari 1927 als magazijnknecht bij de Water- en Lichtbedrijven een be drag in eens overeenkomende met 8 maan den salaris extra uit te keeren. J. Adres van M. Kuiper en P. van Twisk, houdende verzoek de vermakelijk heidsbelasting voor bioscoopvoorstellin gen van 25 op 20 en deze verlaging onmiddellijk te doen ingaan. k. Adres van J. Warnar, houdende ver zoek het daarheen te leiden, dat het door hem ten onrechte aan de gemeente-water leiding teveel betaalde ad 8.40 wordt terugbetaald. (Voorgesteld wordt deze stukken te stel len in handen van Burgemeester en Wet houders om prae-advies). 1. Aanbieding van het Bestuur der Ver- eeniging Vakschool voor Meisjes om hst Stadswapen door de school op de zetels van de Raadszaal te doen borduren. m. Aanbieding van een gobelin in lijst (dames-borduurwerk) voor het nieuwe Raadhuis door mejuffrouw P. Krijnen, Directrice van de Chr Fröbel- en Hand- werkschool „Jachin". (Voorgesteld wordt deze schenkingen in dank te aanvaarden). n. Adres van de Afdeeling Helder van den Nederlandschen Bouwarbeidersbond omtrent het timmerwerk voor de 49 door de Woningstichting te bouwen woningen. (Onder verwijzing naar de ter inzage liggende notulen van de Commissie van bestand voor Publieke Werken, wordt voorgesteld dit stuk voor kennisgeving aan te nemen). Reiniging. Voorstel betreffende de oprichting van een stort- en bunkerhuis voor de Reini ging- Grondbedrijf- Voorstel tot verkoop van grond aan Gebr. Smit. Grondbedrijf. Voorstel tot wijziging van de erfpacht aan G. Groot en tot grondverkoop aan D. H. Steinroth. Grondbedrijf. Voorstel tot ontheffing van de erfpacht aan F. Wormsbeoher en verkoop aan Gebr. Meijer. Overname straten. Voorstel om den Polderweg en den Brakkeveldweg in beheer en onderhoud van de gemeente te nemen. Grondbedrijf. Voorstel tot het verhuren van weiland behoorende tot het grondbedrijf. Gastarlef. Voorstel tot het vaststellen van een nieuw tarief voor motorengas (Gewijzigd voorstel). - Leden Stembureau. Voorstel tot benoeming van leden der stembureaux voor de verkiezing van de Provinciale Staten en den Gemeenteraad en van de Hoofdstembureaux voor de ver kiezing van den Gemeenteraad. Onderwijs. Voorstel om niet te voorzien in de va cature aan school 15. - Belastingen. Voorstel om Burgemeester en Wethou ders te machtigen namens den Raad be zwaren in te dienen tegen de aanslagen in de plaatselijke inkomstenbelasting in andere gemeenten t. n. van P. Wastdijk, G. A. Toller, M. Hocqué. W. den Baas, Th. W. P. Rietbergen, H. Genis, P. A. Wilckens, W. van G end er en, J. Harting, L. Klomp, K. Beukenkamp, J. F. Willem- se, G. J. M. JJirig, J- H. Bosveld, J. Calr jouw, A. A. van Keppel, J, Bouw, W. F. Koster, L. D. Verboven, A. J. Eiff en O. Schlldhuizen. Grondbedrijf. Voorstel tot afvoer van verkochte gron den van het Grondbedrijf. Keuringsdienst Voorstel tot wijziging van de Vleesch- keuringsverordening. Stroom levering. Voorstel tot wijziging van hot stroom- leveringsoontract. Keuringsdienst Voorstel tot wijziging van de Keurings verordening. (Vaststelling vetgehalte voor melk). Radio-dlstrlbutie. Voorstel inzake het aanleggen en hou den van een radio-distributienet

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 5