Dinsdagmorgen is naby zyn woning in het Rheezerveen. by Almelo, het ïyk ge vonden van den 86-jarigen arbeider J. S. De hals van den overledene vertoonde teekenen ,dat hy door een schot zou zyn gedood. Hy laat een vrouw met drie kin deren achter. DE AARDBEVING IN ZUID-SLAVIË. Burgerlijke stand van Anna Paulowna. Ter gelegenheid van de Fancy-fair ten bate van de Muziekvereeniging „Kunstzin" Het sohlp was op de thuisreds met een lading versche visch. Diefstal in een JuwellerswinkeL Dinsdagnacht is een ruit van den juwe lierswinkel van de firma Hoetink aan het Koningsplein te Amsterdam ingeslagen. Een surveilleerend politieagent ontdekte het, toon hij er langs liep; die dader was toen reeds verdwenen. De firmanten zijn onmiddellijk gewaarschuwd; bij een voor- loopig onderzoek meenden zy, dat er niets gestolen was, maar by een meer nauwkeu rig onderzoek 's morgens bleek, dat een aantal halskettingen (hoeveel en de geza- meniyke waard© was nog niet uit te ma ken) waren verdwenen. Een dergelykc nachtelijke aanslag op dezen winkel ia onlang» gepleegd; toen is de dader ge vat Moord? Jubileum. elf beren neergelegd. De groote koude, I tegen een schipper uit Ewycksluia, die op <Ue er dezen winter in het gebergte 122 Nov. een vrachtrijder uit Callantsoog De heer N. van der Ben, stat te Purmerend, was gisteren 40 onschef aren in dienst van de Ned. Spoorwegen. 3e jubi laris ontving vele biyken van belangstel ling en o.a. geschenken van zyn personeel en van een aantal Purmerend er treinrei zigers en mannen van zaken, die veel mei den chef in aanraking komen. Bureirtwlst Dinsdagmiddag kregen de buren O. P en H. R v. H. op het erf van eerstge noemde aan den Noordérwal te Oulem- !borg ruzie over een mesthoop, die tegen de woning van y. H. ligt. De twist liep zoo hoog, dat P. zyn achterbuur v. H. met een griep in 1 gezicht moet gestoken hebben waardoor v. H. zoodanig verwond werd, dat hij niet vervoerd kon worden. Zyn toestand is zorgwekkend. P. liep na het gebeurde naar het politiebureau, om van een en ander aangifte te doen, alwaar hy echter bewusteloos neerviel. By het af zenden van het bericht was hy nog niet bij kennis, zoodat hij niet gehoord kon worden. Het onderzoek wordt ten zeerste bemoeliykt door het feit, dat er by het gebeurde geen getuigen aanwezig waren. Door een auto overreden en gedood. Toen Dinsdagmorgen een autobus met mijnwerkers, komende uit de richting Heerteen, de gemeente Echt passeerde, vlei plotsling eenige meters voor de auto een man op den weg neer. De chauffeur, die niet tijdig genoeg meer kon remmen, reed den iman over het lichaam. Hy was op slag dood. Het bleek te zyn zekere J. Smeets uit Echt, die aan toevallen leed. Buitenland. De toestellen van het seismograflsch Instituut te Agram teekenden den eersten schok op om 4 uur 14 min. 4 sec. 's nachts. De sterkste schok werd genoteerd om 4.19 u. De toestellen wezen toen bet cyfer 1189 aan en geraakten vervolgens in het ongereede. De laatste schok werd waar genomen om 4.66 u. De grootste schade werd aangericht in Herzegowina, dat de laatste jaren byzonder te lyden had onder tektonische verschuivingen in alle geolo gische formaties. Zoo zyn in het zooge naamde Papenveld, dat de grens tusschen Herzegowina en Dalmatië vormt, groote stukken bouwland in de rivier Trebintsjika verdwenen. Hier zyn ook zekeg menschen- levens verloren gegaan, waarvan bet aan tal echter nog niet met zekerheid is vast te stellen, daar de telefoon- en telegraaf verbindingen gedeelteiyk zyn verbroken. De rivier vormt ook de grens van de grootste schade. Terwyi de dorpen, die benoorden ervan liggen, zwaar geteisterd zyn, zyn die ten Zuiden van bet Papen veld er betrekkeiyk goed afgekomen. Onder de eerste bedraagt alleen al in bet stadje Ljoebinje de schade meer dan 1 millioen Dinar. In bet dorp Hrgoet kwam de rotswand van den 700 M. boven het plaatsje liggenden berg in beweging en lieeracht en de dikke sneeuwlaag hebben de dieren uit hun hooge, eenzame ver blijfplaatsen naar de woningen der men- schen doen afdalen. De wervelstorm en overstroomtngen ln Queensland. Negenendertig dooden en nog vele vermisten. Een.telegram uit Brisbane meldt na der dat by den wervelstorm en de over- stroomingen, die er het gevolg van zyn geweest, 39 menschen omgekomen zyn, onder wie elf Italianen. De ïyken van deze laatste zyn te Ingham gevonden. Er wor den nog tal van menschen vermist, onder wie zes Chineesche tuiniers in het district ('airns. Men hoopte Dinsdag de verbin dingen met de geteisterde streek te kun nen herstellen. De mannenmode. Zal het vest verdwijnen en de broek wijder worden? De Daily Herald verontrust de eige naars van pakken die nog goed mee kun nen, met de verzekering dat de Londen- sche kleermakers een revolutionaire ver andering in de mannenmode in den zin hebben, tep gevolge waarvan het vest zou verdwynen. Zy zal mogeUjk worden dank zy den opgang dien het buis met twee rijen knoopen, dat dicht gedragen wordt, maakt. Het nieuwe buis met twee rijen knoopen zal drie zakken van buiten heb ben, voorspelt een autoriteit, en geen split, volgens het model dat enkele groote firma's al klaar hebben. Het nieuwe buis zal gemakkeiyk zitten en kan naar belie ven, van flanel, serge of tweed gemaakt worden. De broek van het nieuwe „two-pieoe" kleedingstuk zal invloed ondervinden van de Oxfordsche „zakbroeken" van verleden jaar en wyder worden. Er is, besloot de autoriteit, veel te zeg gen voor het mannenpak uit twee stuks. By warm weer is het frisscher. Dan betee- kent het een bezuiniging en de luchtiger dracht is ook hygiënischer, omdat het be tere ventilatie aan het lichaam verschaft. De vraag naar het nieuwe mannenpak zal den vrouwen toonen dat de mannen ein- deiyk met hun tijd meegaan. En in de toe komst zullen de twee seksen misschien wedyveren ln het volgen van modes. Maar wat zal er nu met de groote cou pons van de oude stoffen gebeuren, als er geen vesten meer noodig zyn? een pak ransel hadi toegediend, thans tot een goed einde ja gebracht De vorige week kon den we niet verder gaan, omdat de getuige N. te laat arriveerde, zoo by thans mede deelde door een kippekuur vam zyn motor, maar heden was de mishandelde present om mede te deelem, dat de schipper heel wat wilder was opgetreden dan hy verleden week had' gelieven te verklaren. De voord gezette behandeling was voor de portemon- naie van den verdachte niet voordeelig, want hy werd tot 25 boete oi 25 dagen ver oordeeld. Oneenigheid onder de priesters van Bacchus. Een Helderache caféhouder, die zelf ook niet het edele vocht van Gambrinus ver smaadt wilde zich wat variatie ln het leven verschaffen, door eens 'n bezoek te bren gen in den dranktempel van zyn collega L. O. Hij verscheen daar als 'n volmaakt gentleman en commandeerde den kastelein, die de tapkast beheerschte, deftig 'n glaasje bier, Zyn bestelling scheen echter niet ln goede aarde 4e vallen, althans er ontstond al heel spoedig een collegiaal vechtpartijtje, dat beëindigd werd door den caféhouder C., die tenslotte zyn collega en diens vriend met een stuk van een gesneuvelde biljartkeu het lokaal uit mepte. De caféhouder, die echter de oorzaak was van dit kabaal, stond heden terecht en werd wegens mishandeling van zyn collega C. veroordeeld tot f "25 boete of 25 dagen, Hy betaalde direct na afloop aan de cassa en) kon naar zijn dierbare heimath terugkeeren in ie prettige overtuiging, dat dit zaakje hem geen kopzorg meer zou geven. Oauw aangebrand. Een werkman van eeni kaasfabriek te Eieriand! op Texel, kreeg een aanmerking te slikken van een kaasmaker, aan wien hy toch al het land had vanwege een vroegere kwestie over een leeren jas. Hy beant woordde de ontvangen correctie door den ander het deksel van een melkbus tegeni het hoofd te slingeren. De worp kwam zoo krachtig aan, dat een bloedende wond ont stond en de getroffene zich onder genees kundige behandeling moest stellen. De dis- cuswerper uit de Eierlandsche Edammer- tjesfabriek moest zich heden verantwoor den ter zake mishand Hing en werd veroor deeld by verstek tot 15 boete of 16 dagen. Onder het dansen dood gebleven. Terwijl de achttienjarige Ruby Lambert Zaterdag te G-rimsby aan het dansen was, zeeg zy neer in de armen van haar part ner en gaf den geest. Het meisje leek daarvoor opgewekt en niets te mankeeren. Weer een brutale diefstal ln een winkel te New York. In een oamestibleswinkel te Brooiklyn versoheen Maandag een jong meisje van een jaar of achttien, dat boter, brood en eieren kocht en by het betalen den win kelier vroeg of hy een biljet van 20 dol lar kou wisselen. De winkelier scharrelde in zijn ibeurs en keek, toen hy opzag, in den loop van een revolver. Het meisje beval hem zich kalm te houden, waarop een jonge man van ongeveer denzelfden leeftijd als het meisje den winkel binnen kwam, op de brankast toeliep en er 159 dollar uithaalde. Daarop verdween hij, gevolgd door het meisje. De winkelier liep dadelijk naar de deur, maar intus- sahen was het paartje in de drukke straat al tusschen de menigte verdwenen. Slachtofera van de wetenschap. In het ziekenhuis St, Blandine te Metz is op 64: jarigen leeftijd zuster Glossinde overleden, die 15 jaar met Dr. Helss had samengewerkt, die in 1918 gestorven is. Zuster Glossinde had steeds geholpen by patiënten, die met x-stralen behandeld werden en daardoor een ernstige huid ziekte gekregen, welke het verleden jaar noodig maakte haar reoh ter-onderarm at te zetten. De dappere lieftezuster was stortte met donderend geweld in het dal. zetten, ne was Het aantal dooden moet hier ongeveer 20 «chter door den invloed der x-stralen zoo bedragen. In Metkowits is de spoorbrug over de rivier de Narenta ingestort. Onder de bevolking heerscht een paniek. Overal treden profeten op, die het einde van de wereld aankondigen. De beschryvingen van de gebeurtenis, die natuuriyk met het oog op de stemming der bevolking ooder groot vborbehoud moeten worden aan vaard, doen ondertusschen eerder denken aan een zeebeving en aan het werken van een onderzeeschen vulkaan dan aan een eigenlyke aardbeving. Zoo zou in Ragusa en andere kustplaatsen door de bewoners, die opgeschrikt 's nachts uit hun huizen liepen, een vurige waterstraal gezien zijn, terwyl hooge golven en een orkaan hen belette naar het strand te vluchten. Volgens tot dusver voorhanden inlich tingen zou het aantal slachtoffers niet meer bedragen dan eenige tientallen dooden en gewonden. Er zyn ongeveer 1200 hulzen verwoest of ernstig beschadigd. Auto-ongevallen. Vele dooden. In 78 groote steden van de Ver. Staten tijn in de eerste vier weken van het nieu we jaar in totaal 478 menschen omgeko men tengevolge van automobiel-ongeval len. Beren ln de Pyreneeën. Norbert Casteret, de bekende onderzoe ker der Pyreneeën, vooral voor wat hun grotten betreft, deelt aan de Petit Parieien mede, dat zy, die meeneu, dat er in de Py reneeën geen beren meer voorkomen, on gelijk hebben. Alleen in December van het afgeloopen jaar zyn er door Auguste Authier, genaamd Tambel, een bekend be- verawakt, dat zy niet meer genas, na eenige maanden van vreeselyke pijnen, is zy thans overleden. Een ander slachtoffer van de radiologie ia dr. Daroourt te Marsedllee wien een duim is afgezet. Dit is al de zesde opera tie, die de thans 60-jarig© heeft onder gaan. In den oorlog was dr. Daroourt ook aan den radiologischen dienst verbonden. Hy is toen by legerorder vermeld en heeft een legioen van eer gekregen. TEXEL. Alg. Handelstentoonstelling. 15 Februari. VOOR DEN POLITIE RECHTER. Zitting van 14 Februari 1927. Minder aangename conversatie. Een schapenhouder op Texel, die zich- zeli zoo wat een manusje van alles noemt, is geen bepaald bewonderaar van zekeren heer Jacob R., bestuurslid van een pluim- veevereeniging, met welken autoriteit hy ruzie heeft gehad'over een partij kippe- kuikens. Zyn meening omtrent dezen heer stak hy op 10 Januari, toen beiden aanwezig waren in het gebouw der eierveiling, niét onder stoelen of banken. Hy verkondigde om te beginnen den volke, dat hy genoem den pluimveefokker hield voor 'n oplichter, noemde het bovendien een gemeene kerel en concludeerde tenslotte, dat hy was een knoeier en een leugenaar. Het verontwaar digde bestuurslid Het zich al dit fraais niet aanleunen en diende een klacht ln met het verwachte resultaat, dat de loslippige scha penfokker heden door den poHtierechter veroordeeld) werd 'tot f 25 boete subsidiair 26 dagen hechtenis. Dat is weer voor elkaar gebokst. Het Is met een waarachtig genoegen, dat renjager uit Aston, een dorp in het Ariègej r ir departement, in de Fransche Pyreneeën we heden kunnen melden, dat de strafzaak De Algemeene Handels-tentoonstelling, die hier in hotel »Texel« gedurende zes dagen gehouden wordt, is dezen middag officieel geopend en wel onder groote belangstelling. Nadat de organisator, de heer B. J. Cohen, allen had welkom geheeten en dank gebracht had voor de hartelyke medewerking van het dageiyksch bestuur der Gemeente, sprak de wethouder, de heer R. P. Keyser het volgende openings woord Mijnheer de voorzitter, geachte aan wezigen. Het bestuur van de Texelsche Alge meene Jjiiddenstandsvereeniging heeft den burgemeester onzer gemeente uit- genoodigd, deze algemeene handels-ten toonstelling te openen. Tengevolge van het verblijf van den heer Oort in het buitenland, neem ik tydelyk het burge meesters-ambt waar en werd 'dientenge volge aan my de vraag voorgelegd, deze plechtigheid te vervullen. Ik heb gemeend, aan dit verzoek gevolg te moeten geven En waarom heb ik dit gemeend Omdat naar myn innige overtuiging -tentoon stellingen in het algemeen van vérstrek kepd nut kunnen zijn. Tentoonstellingen toch kunnen onze kennis verryken, onzen blik verruimen en ons voeren tot toe passing van middelen, waarvan wy, zooal niet onkundig mochten bly ven, toch eerst veel later kennis van zouden hebben ge nomen. Immers op tentoonstellingen worden wy in de gelegenheid gesteld in een klein bestek en dus op gemak kelyke wijze kennis te maken met het beste dat de nyvere meusch op het gebied waarop de tentoonstelling zich beweegt heeft weten te wrochten, en waarmede wy in ons dagelyksch leven ons voordeel kunnen doen mag dit in het algemeen van elke tentoonstelling gezegd kunnen worden, in byzondere mate geldt zulks voorzeker voor een tentoonstelling op Texel. Immers, omdat onze gemeente een eiland is, is de Texelsche bevolking minder dan de bewoners van het vaste land in de gelegenheid kennis te nemen van hetgeen industrie en techniek in samen werking tot stand hebben weten te bren gen. Daarop de aandacht te vestigen van onze Texelaars, ligt zeer zeker op den weg van onzen middenstand. Het heeft my dan ook aangenaam aangedaan, dat onze plaatseiyke middenstandsvsreeni ging, toen eenmaal hare aandacht ge vestigd was, het heeft aangedurfd deze tentoonstelling zelve te houdendaaruit bleek my ook, dat onze middenstand meer wil zyn, dan simpele tusschenschakel tusschen fabrikant of grossier en ver bruiker, niet enkel uitsluitend het eigen belang wil dienen, door slechts te trachten te verkoopen, doch dat men er tevens prys op stelt, en daarvoor zich moeite en tyd wil getroosten, de afnemers in kennis te brengen met het beste en doelmatigste, wat op de markt te bekomen isdat men dus op deze wyze zy» werk mede dienstbaar wil maken aan het algemeen belang. Een dergeiyk streven heeft de belang stelling van het gemeentebestuur. En wanneer een vereeniging van midden standers uitsluitend haar taak aldus opvat, zal zy op de medewerking van dat bestuur mogen rekenen. En door te toonen, wuartoe zij in staat is, en dat zy er naar streeft by anderen elders niet achter te staan, zal haar de sympathie van de zyde der overige bewoners van ons eiland niet onthouden, dat ook de middenstand een nuttige schakel vormt voor deze samen leving. Waar de electrlflcatle van onze ge meente voor de deur staat, die zooveel pennen in beroering heeft gebracht en ook door de middenstandsvereeniging niet gunstig beoordeeld werd, meen ik toch, dat juist met het oog hierop de tentoonstelling voor menigen Texelaar een openbaring zal zyn. Daar toch zal, naar ik my voorstel, kunnen bfijken, dat de electrische energie, behalve voor ver lichtingsdoeleinden ook op velerlei ander gebied aangewend kan worden tot heil van het algemeen belang en ter verge- makkeling van onze dagehjksche werk zaamheden, zoowel voor onze huisvrouwen als in onze bedrijven. Ten slotte wil ik uitspreken, dat ik van harte hoop, dat deze tentoonstelling, die, wanneer ik mag gelooven, hetgeen men my er van vertelde, voor vele onzer Texelsche inwoners interessant zal wezen, naar wensch zal mogen slagon, en voor onzen middenstand een spoorslag zal zyn, het hierby niet te laten, doch binnen afzienzaren tyd door een andere, zoo raogeiyk van nog grootscher opzet, te doen volgen. Met dezen wensch verklaar ik de eerste algemeene handelstentoonstelling op Texel voor geopend. Een warm applaus volgde.op dit met gloed en overtuiging uitgesproken woord, terwyi de muziek zich deed hoorsn. Ook de voorzitter van de Middenstands vereeniging, de heer I. Vlessing, sprak nog een kort yoord van dank voor mede werking en tot opwekking van een ruim ■bezoek, waarna de stands konden bezich tigd worden. Er zyn er niet minder dan 46 en het is een heele prestatie geweest, ze alle een behoorUjke plaats te geven. Toch is het gelukt en met grooten lof wordt er over gesproken, 't Is niet mogelijk, ze alle te beschrijven en dit zou ook kolommen innemen, doch het is een genot ze in oogenschouw te nemen. Verschil lende zaken staan in het teeken van de electriciteit, die weldra op het eiland in alle deelen voor licht en kracht gegeven zal kunnen worden. Er worden demon straties met allerlei voor Texel nieuwe zaken gegeven. Sommige firma's hebben meer dan één stand en zoo ziet men er in werking stofzuigers, naaimachines, verlichtings- en verwarmingsartikelen, motoren enz. En daarnaast stands gewyd aan het manufacturen-, het meubelmakers vak, aan koloniale waren, bakkers- en suikerwerken, ochtendvoedet8 en andere voor pluimvee dienstbare zaken, ry wielen en onderdeelen, orkestartikelen, brand kasten, verplegingsartikelen, nougats en vruchten, drogistartikelen, limonades, advocaat, sigaren, fotografie, gereed schappen en yzerwaren, zeevaartschool apparaten, bloemen, enz., enz. Men kHn er niet aan twyfelen, of het bezoek zal ruim worden, want zooiets iB voor Texel ongekend. Er heerschte dan ook op den openings- middag een zeer opgewekte stemming en hiertoe droegen muziek en zang ook het hare by. Vooral het Middenstandslied, gezongen op de wyze Ivan «Limburg, mijn Vaderland», sloeg in. Hiermede wenschen we den midden standers toe, dat de tentoonstelling in alle opzichten zal slagen en dat haar een druk bezoek, ook van over het Marsdiep ten deel zal vallen. Naar men meent, zal er Zondag a.s. een extra boot varen. BREEZAND. heeft het comité een fancy-fair courant uit gegeven, en die naar men ons mededeelde bu,is aan huia in de omstreken verspreid is. Vrijdagnamiddag om ttwee uur zal de offi cieel© opening plaats hebben voor Eere- Comité, Oomité en geruoodlgdlon. Eere- Voorzitter is Burgemeester W. Houwing. WIERINGEN. Feestvergadorlng RIL Volksbond. JJ, Zaterdagavond hield de nfd. Wie- ringen van den Ned. R.K. Volksbond oen feestvergadering op de bovenzaal van het café van den heer Veerdlg. De opkomst was zeer goed. Na een harteiyk openings woord van pastoor van den Burg, werd gozameniyk het bondslied gezongen. Hierna volgde do opvoering van een tooneelstuk en wel een levensschets ln 4 bedrijven, getiteld: „Het beste deel", doos een 14-tol dames opgevoerd. De opvoering was zeer goed en alles was tot in de punt jes verzorgd, 't Was een mooi tooneelstuk, dat met volle aafidacht van begin tot eind werd gevolgd en de dames-actrices had den dan ook een harteUjk applaus in ont vangst te nemen voor de prachtige op voering. De pauze werd aangevuld door muziek •van „De Kleine Kapel", enkele werkendö leden van .Harmonie", die er de stemming goed inhielden. Na afloop bleven allen nog een poos gezellig byeen, waarna pastoor van den Burg met een harteiyk woord van dank voor aller medewerking tot het welslagen van dezen gezelligen avond, de bileen komst sloot Mond- en klauwzeer Mem deelt ons mede, dat onder het rund vee van den heer Anth. Keyzer in die Belt het zoo gevreesde mond- em klauwzeer Is uitgebroken. ,flarmonl«?\ De muziekvereeniging „Harmonie", die a.s. Zaterdag- em Zondagavond in de con certzaal „Ooncordia" voor haar kunstlieven de leden een uitvoering geeft., zal opvoeren het tooneelstuk „Ynske" van Jan Fabricius. Aanbesteding. De leverantie van de benoodigóhedew als leermiddelen enz. voor de*0. L. scholen ln deze gemeente ls by openbare aanbesteding door B. en W. gegund aan de laagste In schrijvers, nJ.: Perceel I: diverse leerboeken, enz., den heer Hls Wilms, alhier. Perceel II: diverse cahiers, penmeni, inkt, enz., den heer P. de Lange te Deventer. Perceel III: handwerkbenoodlgdheden, den heer Hl» Wilma, alhier. ANNA PAULOWNA. In het gezin van Chr. Janson, Zuider Molenvaart, alhier, is een geval van be smettelijke ziekte, roodvonk, geconsta teerd. ONDERTROUWD: W. Tiei en A. Lips. OVERLEDENT. Bakker, d vanodhter, OVERLEDENT. Bakker, 44 jaar, d. v. H. Bakker en D. Bood; O. Komen, 88 jaar, d. v. J. Komen en M. Stroopcr. Politie Anna Paulowna. Verforen een bruin lederen handtasch, met inhoud. Gevonden;, een „Ford" echroefSleuteL Inlichtingen worden hier omtrent ter secretarie verstrekt „Vriendenkring". (Woensdagavond 16 Febr. hield de Nuts- veneenlgiug „Vriendenkring" een bijeen komst met dames ln de zaal van den heer Jb. Borst De voorzitter, de heer O. Weijera, heette de aanwezigen welkom, waarna de secreta ris, de heer J. Petten, die notulen las, welke zonder op- of aanmerkingen werden goed gekeurd. Toen volgde de lezing van den heer J. Molenkamp, die daarvoor gekozen had „Een huweiyksaanzoek"'. Mevr. BlaauboerVader gaf als verplichte bijdrage „De Bijt". Bei den verwierven een hartelijk applaus. Daarop werd een éénacter opgevoerd van J. J. Rentmeester, getiteld „Liefde", door de dames Blaauboer—Vader, S. Tiel, P. van Duin en de heeren O. Looij en J. Molen kamp, waarmee ze zeer veel succes hadden. Dit bleek niet minder het geval met het komische tooneetetukje „De hoornblazer van het 2de Compagnie en de Geest van den Wethouder" van O. Jansen, opgevoerdgdooT de dames C. van Eeten, Tr. Keyzer, J. v. d. Voort en de heeren H. Straathof, D. Ange- vaPeni en B. Straathof. Van den heer O, Schenk kregen we ver volgens de voordracht: „Vannacht heb ik mjjn paraplu verloren1" en „Luchtkastee- len", van Mevr. Borst)Vader „Zusjes Hoop", van den heer J. Buter „Het bankje aan de haven", van den heer Jn. Schoute „De gevolgen van een schipbreuk", van Mej. R Buter ,D© twee appels",, terwiiil de heer C. Weyers de reeks der voordrachten sloot met het cabaretliedje „Wat^oe j© met je knie, tante Jans". Hierna sloot voorzitter de vergadering met dank aan allem, die iets ten beste hadden gegeven. JULIANADORP. Met paard en kar te water. De heer D. A., die met zyn groentekar, bespannen met een) ket, langs de School- vaart reed, geraakte doordat het beest bang werd van een betonnen regenbak, die juist van standplaats moest verwisselen, met kar en paard ln de vaart, zoodfit van1 de diverse Ingrediënten een aardige hutspot werdi ge vormd. Met den schrik, een nat pak en be dorven koopwaar, liep dit ongevalletje af. In de naby held wonenden hielpen een en ander weer spoedig op het droge. Fancy-fair ,JCunstzln". qjxt Polderbestuur Anna Paulowna. Vergadering van Hoofdingelanden, Dijk graaf en Heemraden van den Anna Pau- lownapolder op Zaterdag 19 Februari 1927, des voormiddag» te 10.30 uur in het Polder huis. Punten: 1. Bespreking met Prof. Visser t» Wage- ningen over de stichting van een electrisch gemaal met een capaciteit vaö 166 M\ per minuut in het gebouw te Kleine Sluis. (By dit punt wordt geen pers toegelaten). 2. Notulen. 3. Mededeelingen. 4. Aanvraag machtiging tlot betaling vaö het door den Polder aangeboden archief- kastje aan de afd. Anna Paulowna der Holl. Maatschy. van Landbouw. 6. Verzoek van het Gemeentebestuur om door te gaan met het verschaffen van pro ductlieven arbeid aan werklooze landarbei ders. 6. Rondvraag. VISSCHERIJBERICHTEN. 15 Febr. Aangebracht door 1 konier: 60 tongen per afcu'k 0.35, 40 kleine tongen per «buk 0.10, 16 kae-ten- schol per kist 5.50, 3 kisten scbar per kist 3.50; door baringrviaaohors: 60O tal baring per tal 3.90—4.75; door garnaLecvis- echera: 3660 kg. gekookte garnalen per kg. 0.13-0.17. 16 Febr. Aangebracht door 6 kordere: 275 tongen per stuk 0.27—0.45. 4(00 kleine tongen per stuk 0.07—0.15, zetsohol per kist 6—8, 135 kis ten, kleine schol per kUt 2—5.85, 14 kisten achaT per kist 2.50—4.60, 15 kisten bot per kist 58; door haringviasohers850 tal haring per tal 8.654.10; door garnalenvia- «ohera: 270 kg. gekookte garnalen per kg. 0.19-0.28. BurgerlUke stand van Helder van 15 en 16 Febr. 1927. ONDERTROUWD: A. Konkelaar en C. M. A. Willeimee; R. H. van Doorn en M. Forrer. BEVALLEN: G. A Sohijff-Mol,

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 7