GEMENGD NIEUWS. Binnenland. Ongevallen btj een motorwedstrfld. Twee personen gewond. By de Zondag door de Noord-Holland ■che Motorclub georganiseerde motorwed strijden heeft een tweetal ongevallen plaats gehad. De heer 8. B. sloeg met zijn motor-combinatie op den dijk tussohen Edam en Volendam over den kop en viel van den dijk. De berijder van het motor rijwiel werd met een gebroken sleutel been en verschillende lichte kwetsuren san het hoofd opgenomen. Terwijl den aijspanpassagier, een persfotograaf, een arm uit het lid werd gerukt Vervolgens ls een auto van een der deelnemers te Buiksloot tegen een brugleuning gereden, waardoor de auto zwaar beschadigd werd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. JONGETJE UIT DEN TREIN GEVALLEN. Dood opgenomen. Zondagmorgen ia mot den' Duitschen trein, die uit Oldenza&l komende, te Deven ter ooi HL14 arriveert, tusscheni Rfijssen en Holten, een ernstig ongeval gebeurd. Waarschijnlijk door het omlaag drukken van den' zg. zelfsluiter, viel uit een der derde klasse coupé'» een zevenjarig jonge tje. Door het trekken aan de noodrem werd de .trein spoedig tot stilstand gebracht. Het bleek; dat 't knaapje bijna onmiddellijk dood was. Het kind maakte deel uit van een Poolsche lendverhuiaersfamiile. De moeder was met haar drie zoontjes op reis naar Rotterdam, waar men zich Zondagnacht zou inschepen, naar Amerika. Een tragische bijkomstigheid was, dat de moeder zich niet verstaanbaar kon maken, daar zij uitsluitend Hebreeuwsch sprak. Een Israëlitisch geneesheer, dr. Frank uLt Hen gelo (O.) onderhield zich met de vrouw. Deventer, 21 Febr. De Poolsche familie, waarvan een kind Zondagmorgen tus- schen Rljssen en Holten uit den trein viel en gedood wqrd, zal de begrafenis van het kind hier ter stede bijwonen Buitenland. GEHEIMZINNIGE VERDWIJNING VAN EEN MATROOS. Waar bleef de oppassende Jongeman? Sedert eenige dagen, aldus meldde het »Soer. Hbld.« van 20 Januari, wordt ver mist de persoon van Johannes Betgen, matroos 2e klasse van Hr. Ms. »Java«. Betgen ia Zondagavond, 16 Januari, voor het iaatst gezien in het haven restaurant te Tandjong Perak. Hij heeft daar eenige uren doorgebracht met zijne vrienden. Omstreeks twaalf uur stond hij op en zei, dat hij naar boord terug wilde. Eü heeft zich toen begeven in de richting van een der overvaarten b]j de Oedjoeng. Verder heeft men niets meer van hem gezien; aan boord is hij niet gekomen, terwijl ook de beheerders der pontjes zeggen, hem niet over te hebben gezet. Betgen was volgens de verklaring zijner superieuren een zeer oppassend man, die zelden uitging en ook nimmer in slecht gezelschap werd gezien. Het is dus niet aan te nemen, dat hij in een kampong is verzeild geraakt, en daar gebleven is, zooals anders wel eens met zeelieden het geval is. Het is een nog jonge manhij werd 28 Juli 1806 te Leiden geboren. Men heeft de personen gehoord, die hem hei laatst in het haven-restaurant gezien hebben. Deze verklaarden eenpa rig, dat hij niet verkeerde onder den invloed van sterkedrank. Trouwens drank zucht was niet een van zijn zwakheden. Het is een buitengemeen mysterieus geval, want het zal niet vaak gebeuren, dat een Europeaan onder die omstandig heden in de tropen, zonder het minste spoor achter te laten verdwijnt. Een peeudo-verkeersregelaar, Laatst op een avond, even na midder nacht, de verkeerspolitie was juist naar huis gegaan, beklom een goedgekleed jongmens oh de verhooging, die ten dien ste van de verkeersregeling geplaats is op de kruising van Ring en Rakoezystraat te Boedapest, en begon het verkeer te re gelen. Hoewel hij het verkeer meer in de war stuurde dan het te regelen volgden de chauffeurs, koetsiers en trambestuur ders getrouwelijk zijn bevelen op. Zij dachten, dat de politie hen op de proef wilde stellen of zij zich aan de aanwijzin gen van den verkeersregelaar hielden ook al begrepen zij dezen niet dadelijk. Het grapje duurde ruim een kwartier, toen passeerde er toevallig een inspecteur van politie, die er een eind aan maakte en het iongmenach mee naar zijn bureau nam. De jonge man bleek een weddenschap t# zijn aangegaan met een vriend, dat h]j niet alleen de plaats van den verkeers agent zou Innemen, maar dat de bestuur ders ook zijn bevelen zouden volgen. Die had hij glaarijk gewonnen. Daar de over treder zelfa niet besohonken was, liet de inspecteur hem dadelijk gaan om met zijn triend in een nachtcafé de winst van zijn weddenschap te gaan vieren STOOMBOOT VERONGELUKT OP HET OOMO-MEER. Een stoomboot, dl# 700 pelgrims, o.w. de bisschop van Como, van Leooo naar huis terugbracht, is dicht bij Oomo op het Como-meer verongelukt Bij de redding zijn een honderd gekwetst, waarvan 80 ernstig. Er is tot dusver één lijk opge- viseh en men meent, dat bet 't eenige slachtoffer ia. De meeste pelgrims waren vrouwen en priesters. Da kapitein van da boot is Een nader bericht omtrent het ongeluk behelst, dat de boot, dicht bij den lan dingssteiger plotseling snel begon te zin ken. Er ontstond een begin van paniek, vooral' onder de vrouwen, maar de pries ters begonnen den rozenkrans te bidden en dit had een kalmeerend effect. Niette min sprongen een honderdtal pelgrims te water, van wie de meesten zwemmende het land wisten te bereiken. Er zijn er twee verdronken en een opvarende wordt nog vermist. De pelgrims waren naar Leooo geweest waar het hoofd van de H. Aloysius van Gonzaga bewaard wordt Deze reliquie bevond zioh aan boord, en is door den bisschop van Como, die als laatste pelgrim de boot verliet, in veilig heid gebracht De boot is op 60 meter van den kant gezonken en sleohts haar sohoor- steenen steken boven water uit. De politie heeft den kapitein gearresteerd op grond van overbelasting. Klooster afgebrand. Te Sint Vlth, in het door België gean nexeerde gebied, is het klooster der pa ters Augustijnen tot den grond afgebrand. Een oude dienstknecht kwam in de vlam men om. Bandietisme en politiek. In den Kaukasus opereert reeds sedert verscheidene maanden een bandieten bende, die blijkbaar een politiek karakter draagt en het uitsluitend gemunt heeft op sowjet-instellingen. Reeds eenige ma len zijn sowjet-bureaux dóór deze bende overvallen en geplunderd, terwijl ook eenlg emalen geld- en goederenccmvooien in haar handen zijn gevallen. Alle pogin gen, om de bende in handen te krijgen, hebben tot nog'toe gefaald. Men weet ech ter, dat zij wordt aangevoerd door zeke ren 8orokln, een broer van den generaal van dien naam, die eenige jaren geleden door bolajewlkl werd gefusilleerd. Een moedige vrouw. De „Daily Telegrapb* heeft een in schrijving geopend voor een in armoede levende vrouw uit het dorpje Bertry, bij Kamer}jk, in Noord-Frankrijk, die door haar volharding en moed een- Ierschen soldaat het leven heeft gered. Patrick Fowler maakte in het begin van den oorlog deel uit van hetzelfde regiment huzaren. Toen dit met het tweede Engelsche leger korps na den slag bij Cateau terugtrok, raakte Fowler van zijn troep af. Uit angst om in handen van den vijand, te vallen, verborg hij zich in de bosschen, waar hij op een avond uitgeput werd aangetroffen door eenige houthakkers, brave mannen, van wie een er in slaagde, na in het met Duitsche troepen dicht bezette land dui zend moeilijkheden te hebben overwon nen, den Ierschen soldaat binnen te smok kelen in het kleine huisje van zijn schoon moeder te Berti-y. Dank zij de heldhaftige toewijding van deze vrouw en haar doch ter, is Fowler daar tot in October 1918 verborgen gehouden kunnen worden. De twee vrouwen, beiden zwak en dood-arm, hebben wonderen van geestkrachten slim heid verricht om te midden van de bezet tende macht hun beschermeling te voeden en te huisvesten. Want een tijdlang moest de wakkere vrouw, juffrouw Belmont ge- heeten, ook twintig Duitsche soldaten herbergen. De vrouw wist, dat, werd de Iersche soldaat ontdekt, zij doodgeschoten zou worden, maar vrees kende zij niet. Aan een verslaggever van de „Daily Te- legraph» heeft zij gezegd, dat zij in die dagen geen vrees heeft gekend: „we moesten wel volhouden». Bij het geringste alarm werd de soldaat in een oude kast weggesloten, waar hij soms uren lang in moeilijke houding opgerold moest liggen, benauwd en doodsbang, dat hij toch Dog zou worden ontdekt, terwijl de Duitsche soldatep in een aangrenzend vertrek zaten te zingen. Zoo verstreken er jaren, 's nachts waagde zich de jonge Ier soms buiten en natuurlijk raakte door dit leven van angst en groote ontbering ook zijn gezondheid aangedaan. De apotheker van Bertry werd in het geheim betrokken; hij dokterde zoowat over den jonge man en wist hem vooral op te monteren naar den geest Den lOen October 1918 kou Patrick Fowler zijn vrijheid hernemen. De wakkere vrouw bleef in haar dorpje achter en omdat zij het heel arm heeft, heeft de „Daily Telegraph* nu een in schrijving voor haar geopend. Zullen over 100 jaar alle menachen doof zQu? Een voorspelling van Edison, de groote uitvinder, die pas zijn 80en verjaardag gevierd heeft, is doof. Onlangs heeft hij een toespraak gehouden op een vergadering van 300 dooven. Hij schreef zijn concentratiever mogen toe aan zijn doofheid, diej maakt, dat hij door geen geluiden afgeleid wordt. Edison voorspelde, dat over honderd jaar alle menschen doof zullen zijn, ten gevolge van het steeds toenemende lawaai in onzen gemechaniseerden tijd. Gewekt door een leeuwin. Een kruidenier te Bourges werd Zon dagochtend gewekt door een leeuwin, die bij hem op bed sprong. Het beest was ontsnapt uit een menagerie, de winkel binnengeloopen en de trap op naar de kamer, waar Coltineau, de kruidenier, sliep. Gelukkig was het beest evenzeer geschrokken als de man, zoodat het weer van het bed afsprong toen bij het hoofd ophief. Meteen kwam de eigenaar van de menagerie met zijn personeel de kamer binnen en bet verschrikte dier liet zich gemakkelijk oppakken en meenemen. Het duurde echter tooh nog geruimen tijd eer de middenstander van zijn schrik beko men was. De oudste staker In Engeland. Een der oudste, zoo niet de oudste man in Engeland, is William Walker van Hottingham, een praatgrage oude heer van 106 Jaar. Hij ia de oudste met selaar, die staakt, want 19 Jaar geleden, toen hij dus al 86 jaar oud was, heeft hij zijn werk neergelegd om loonBver- hooging te krijgen en sindsdien is hij niet meer aan het werk gegaan. Walker's recept voor een lang leven is: »Goed te eten, veel frissche lucht te happen en zich geen zorgen te maken". De eerste stelregel past hij zoo toe, dat hij zich v}jf of zes maal daags aan tafel zet om te aten, al naar het hem invalt. De gevolgen van de aarde beving in Servië. Naar in den ministerraad van Donder dag is meegedeeld, zijn er, voor zoover tot dusver vastgesteld is, bij de aardbe ving in Servië sleohts 6 mensdien omge komen. De schade beloopt ongeveer 6 millioen dinar. De Servische regeering heeft van verschillende buitenlandsche Roode Kruisvereenlgingen aanbiedingen van hulp ontvangen, die zij echter, gezien de betrekkelijk geringe sohade, onder dankzegging van de hand heeft gewezen. De tweede aardbeving heeft slechts ge ringe stoffelijke schade aangericht Het moordproces te Breslau. In het moordproces te Breslau heeft de vertegenwoordiger van het openbaar mi nisterie aan het einde van zijn lang plei dooi, de doodstraf geëischt tegen August Koliek, daar hij het bewezen achtte dat deze met zijn intusschen overleden broe der den vischkoopman Kogmann en diens dochter had vermoord. Spreker gaf toe, dat verschillende aanwijzingen ten gunste van Koliek spraken, zoo het geval dat hij niet het briefje aan zijn broeder heeft ge schreven, 't geen een van de voornaamste getuigen had beweerd die tenslotte niet geloofwaardig ia gebleken. Hij achtte des ondanks voldoende bewijs van zijn schuld voorhanden. De verdediger, die vervolgens aan het woord kwam, vroeg vrijspraak. Een laffe misdaad. Men meldt uit Berlijn: Op den straatweg van Joachimethal naar Eberswalde is Zater dagavond eera 48-jarige koetsier van een bierwagen door onbekenden neergeschoten. De man had In optocht van zijn patroon aan talrijke herbergen der omliggende dor pen bier geleverd en vrij veel geld geïnd. Om 8 uur 's avonds tusschen beide gemeen ten hoorde de koetaAer plotseling een schot vallen; hij keerde zich om en zag twee man nen vluchten. Weinige oogeribükken later bespeurde bij pijn in den rug en begreep :oen, dat hij door den kogel was getroffen. HU legde de zweep over zijn paarden en reed naar het naast Wjfcijnde dorp. Vandaar werd hjj naar het ziekenhuis te Eberswalde vervoerd, alwaar hij in den loop van den nacht overleed. Van de bedrijvers van deze laffe misdaad ontbreekt nog elk spoor. Gasvergiftiging op een boot Op een passaglersboot op den Rijn ia Zondagavond een ernstig ongeval gebeurd. De boot vertrok met het aanbreken der duis ternis van Erbach naar Rheingau en de meeste passagiers hadden in de kajuit plaats genomen wegens de zware sneeuwstormen, die bovendeks woedden. ZU schijnen daar ingedommeld te zijn, maar dicht bij het plaatsje Biebrich werd een der passagiers wakker en meende sterke gaslucht waar te nemen. Do man zag, dat rijn medepassa giers bewusteloos waren' en sloeg een ruit in en riep om hulp. De kapitein Set de boot te B ebrfth aanleggen en de passagiers uit de kajuit halen. Op 8 na waren ze allen be wusteloos en na hun overbrenging naar het ziekenhuis kon WJ vijf personen slechts de dood vastgesteld worden. De tornado in Loulsiaiia. Volgens latere berichten zijn bij de tor nado die Vrijdagnacht over Louisiana is neergestreken, naar voorioopige schattin- Kn 40 menschen gedood en 100 gewond. schade beloopt ten minste 26 miljoen dollars. Treindlefstal? Volgens Central News zijn 26 postzak ken van de Orient-Expreas door dieven geplunderd. De eenige onaangeroerd ge bleven postzak bevatte 10,000 voor een Londensche bank. Het gestolen bedrag is nog niet bekend. Eigenaardig is wel dat de posterijen te Parijs aan den correspondent van de Daily Chromole verklaren van den dief stal niets te weten. Splannage. Ben der Berljjnache rechtbanken beeft Zaterdagmorgen den militairen bureau schrijver Kotuila wegens verraad van mi litaire geheimen tot 1 jaar en 8 maanden gevangenisstraf veroordeeld. De man had zich In het vreemdelingenlegioen laten inschrijven, was zoogenaamd daaruit ont snapt, en stond sedert dien in dienst van den Franechen inlichtingendienst. De ontvangen 1000 mark zajn verbeurd ver klaard. Alcohol als motor-brandstof. Te Planet Greek (Queensland) is een nieuwe installatie geopend, welke elke week 20,000 gallons (1 gallon 41/* L.) alochol als motorbrandstof uit suikerriet zal kunnen stoken. Groote dlamantdlefstal. Ben Nederlander beroofd. Ben vartegenwoardidgpr eener Ant- werpsdhe diamantfirma, de Nederlander D., heeft, naar uit Londen wordt gemald, bij de politie aldaar aangifte gedaan, dat hU op reis van Nederland naar Londen la beroofd 'van zijn portefeuille, welke een waarde van 4000 pond onbewerkte dia mant bevatte. Te Dover waa hij nog in het bezit der diamanten. Eerst aan vio- torla-station 'bemerkte hij, dat de porte feuille verdwenen was. Het vermoedelijk vergaan van de Klkton. De vrees dat het vroahtechip Elk ton, op weg van de Filipljnen naar Honululu met een lading suiker vergaan ia, neemt toe. De Elk ton had 86 man aan boord. De erfenis van zijn weduwe. Dezer dagen meldde zloh een man b|j het „Amtsgericht" te Celle om stappen voor de „opvordering van de erfenis van zijn weduwe" te doen. Stomme verbazing bij den ambtenaar, die eindelijk den man aan het loket erop wijst, dat hij dan dood moest zijn. Waarop het lakonieke antwoord volgt: „Dat klopt preciesik bén ook dood 1" Waarop de „doode" een dokument uit zijn zak haalt, waarin hij dood en zijn huwelijk ontbonden wordt verklaard. De man was jaren geleden naar Amerika geëmigreerd en had nooit meer iets van zich laten hooren. Waarop zijn doods- verklaring was gevolgd. Terug gekomen was zijn eerste gang naar de rechtbank geweest om stappen te doen teneinde in het bezit te komen van de nalatenschap van zijn inmiddels gestorven echtgenoote. Een zware storm aan de Oostkust van de Ver. Staten. Een kustvaartuig met man en muis vergaan. Naar Reuter uit New York meïdt, heeft het Zondag op de oostkust van de Nieuw- Engelandstaten zwaar gestormd. De vloed kwam ongemeen hoog opzetten en deed vooral in New Jersey groote schade. Er is een vaartuig van de kustwacht vergaan. Alle opvarenden, negen in getal, zijn om gekomen. Een later bericht spreekt van storm schade tot een bedrag van 3.000.000 in plaatsen van dé Atlantische kust. Er zijn 20 personen omgekomen. Een deel van Staten Eiland (New York) staat onder water. De moord te Frankfort De Lok al Anzedger deelt mee, dat de politie te Frankfort axL M. als medieplich- tigen van den moordenaar van den juwe lier Grebenau gistermorgen den Turk Efln Lelpsohik gearresteerd beeft, die verdacht wordt den moordenaar Schult- helas gewichtige aanwijzingen te hebben verschaft Storm op de Zwarte Zee. Uit Boekarest wordt gemeld, dat er een hevige storm op de Zwarte Zee woedt Er zUn vele noodseinen ontvangen. Vele sche pen zijn nog niet in de havens, waar zij verwacht worden, teruggekeerd. Ontploffing in een dlaconessenhula. In het Evangelische diaoonessenhuls te Gissen hebben ontsnappende aetheidam- pen een ontploffing veroorzaakt, waar door acht menschen zware wonden kre gen. Een zuster is overleden en twee dienstboden varkeeren in levensgevaar. Sneeuwstormen in Montenegro. Naar Wolff uit Graz meldt, woeden er in Montenegro zware sneeuwstormen. De sneeuw ligt hier en dia ar een meter hoog en tal van plaatsen zUn van de buiten wereld afgesneden en lijden gebrek aan voedsel. Zy hebben reeds om hulp ge vraagd. Verduistering van 2.000.000 franks. Dezer dagen zijn in voorioopige hech tenis genomen twee employés der te Vlissingen gevestigde „Burgerkrediet bank". Zij worden beschuldigd twee millioen frank van hun toevertrouwde gelden te hebben verduisterd. Reeds maanden geleden zou het bank- bestuur gemerkt hebben, dat beiden ver duisteringen en vervalpching van boek houding hadden gepleegd. Daar echter beloofd werd, dat alles betaald zou worden, werd er aan het geval geenerlei rucht baarheid gegeven en mochten beiden hun plaats behouden. Daar yan delging der tekorten echter niets te merken viel, werd vorige week een aanklacht bij het gerecht ingediend, waarby aan het licht kwam, dat de gepleegde verduisteringen intus schen tot twee millioen frank waren ge stegen. Opdat de benadeelde bankinstelling in geenerlei moeilijkheden zal geraken en aan al haar verplichtingen geheel zal kunnen voldoen, hebben de leden van den raad van beheer besloten het tekort uit eigen middelen te dekken. VTSSCHERIJBERICHTEN. Aangebracht door korders: 640 tangen per Tijdstippen van verzending der brlsvenmaten Naar Aruba, Bonairs en 6.80'aav. Curagaot MARINEBERICHTEN. Hr. Ma. „Sumatra". Bij het departement van marine ia van de Koningin bericht ontvangen, dat Hare Majesteit haar goedkeuring heeft ge hecht aan het plan, Hr. Ma. Suimatra, na 'het becsoek aan Sjanghai, alsnog te dM- geenen naar Nagasaki, waar het schip ge durende vijf dagen zal blijven. Blijkens by het departement van ma rine ontvangen telegram ia Hr. Ma. Öuma- tra, ander bevel van kom. ter zee Jhr. G. L. Schorer, Zaterdag te flh*ngh»t aangeko men. ANNA PAULOWNA. In deze gemeente is in het gezin van A. W. Sikking, Nieuweweg, een geval van roodvonk waargenomen. MARKTBERICHTEN. LAAT8TE BERICHTEN. Verkiezing Prov. Htaten. Heden la de dag der oandldaatstelllng voor verkiezing van leden dar Provin ciale Staten. In ons volgend nummer sullan wij dan uitslag vermeiden. 19 Febr. «tuk 0.90—0.40, 800 kleine tongen per Jtuk 0.08—0.15, 5 tarbotten per etulc 7—6, 29 kloten «otwahol per kist 6.50—6, 142 kisten kleine schot per kist 2—5, 25 kisten schair per kist 1.50—1.75, 15 kisten bot per kirt 46;, door garoaleniviaeoheT*9400 kg. ge kookte garnalen per kg. 0.19—0.28; door har riwgviesoheiw: 625 tal haring per tal 2A0— 320 20 Febr. Aangebracht door h*rlngvl«eohera510 tal haring per tal 2.508.15. 21 Febr. Aangebracht door harlngviaechers: 200 tal haring per tal 8.90—8.65. Naar Nad. Oost-lndië. Verzendinga- weg. Datnm der ter post bezorging. Tydstlp der laatste bus- lichting a. h. Postkantoor. Per zeepoatvla 28 Febr. 6.80 'aav. Amsterdam of Rotterdam 22 6.80 'aav. Per Holl. mail via Genua 22 8.'aav. (id. nazending) 28 9.'am. tid. 2e na- 6.80 zendiDg) 28 Per Holl. mail via Maraeille 1 en 15 Maart 8.— 'a av. (id. nazending) 2 en 16 8.— 'aav. (id. 2e 6.80 'aav. nazending) 2 en 16 per Eng. mail Eiken via Maraeille Donderdag 9<'a m. Naar Nad. Waat-lndll. Naar 8 u r 1 n am si Per zeepoatvla Amsterdam 8 Ma rt Per mail via Amsterdam (Coloniyn) 10 en 24 Per mail via St. Naznire 15 Naar 8 a b a, 8t. Euitati u» en Perzeepoatvia 6.90 'eav. 8.90'aav. 6.80 'a av. St. Martin: Amsterdam (Coloniyn) Per mail over Engeland 10 en 24 Maart Eiken Donderdag Perzeepoatvia Amsterdam (Coloniyn) id. (Curaqaol.) Per mail over Engeland 10 en 24 Maart 28 Febr. 24 6.80 's av. 6.30'aav. 6.80 'a av. 6.80'aar. De off. van den M-SD. 2e kl. A. J. Korft ia geplaatst aan boord Hr. Ms. Z 7. Luit ter zee 2e kl. D. J. Doornlnok, onlangs uit Ooet-Indië teruggekeerd, is geplaatst bij de marinekazerne te Willemsoord. ld Febr. per sa. Indrapoera uit O.-I- in Ne derland teruggekeerd: &oi*|tabelHm*joor Dl Yeenatra, eerg.-bott G. Ji. Vermeulen, korp.-iiekewvenpl. J. P. v. d. Hoek, korp.-seiner H. Woud*, korp.-sahrijver C. W. Haak, korp.-bottelier C. Ji Gilhaus, korp.-seiner W. van Emmerik, serg. der mare. A Vrind, mar. Ie kl. H. H. Moueset, ld. H. de Pijper, ld. 8. ty. Bastiaons, ldi. C. F. W. Ehn- rldh, mor. Ie kl. Jl de Kloet De kap.-luit 'ter aee H. E. te Winkel ls be stemd' den 12 April o.s. naar 0.-I. te worden uitgezonden. 26 Febr.: schipper H. M. Kemp van Oxeed- kaaa. naar Mar.ka*. Willemsoord. De bevolen overplaatsing ven bootsman P. H. T. üouiimelter van 0.zeed.kas. naar Mar.- kaz. naar Markas. Wlllamsoord. Off. van adtn. Ie kl. D. B. A. Franken; on lange uit Oost-India teruggekeerd, la geplaatst bij bet departement van marine. De te Groningen tot semi-orte bevorderde heer Ji. Locrolx ie bestemd tot officier van ge zondheid bij de zeemacht. Naar wiivermeanen ls de off. van den MBD. Ie kl. Jl w. Eibers, werkzaam op het bureau araenaal op de Marinewerf alhier, bestemd voor den dienst in O.-Indlt. In Maart sol hij oijn beatamunng volgen. Per zeepost te verzenden (takken zyn te voorzien v&n de aanwyzing .zeepost." Alleen brieven en briefkaarten. Aan Hr. Ma. pantaerschlp .Tromp" te B a r c e 1 o n a 22, 23,24.25 en 26 Febr. 8 a. Te Port Mahon: 28 Febr., 1, 2, 8, 4, 5, 7, 8 en 9 Maart, 8 a. ALKMAAR, 21 Febr. Op de heden gehouden veiling waren voerd': 82 vette koelen 160—880; 4 vette kalveren 70140; vette kalveren per ned. pond 1.80160; 176 nuchtere kalveren «lacht per stuk 618; 675 vette varkens zware per aed. pond 0.64—0.66; zouters per ned. pond 0.660.67. A.T IKMAAiR. 14 tot en met 19 Febr. Kippen 0.76-2.50; kuiken* 075—826; eenden 0.76—2; konijnen 0.90—4; eenden eieren per 100 stuk* 7; kippeneieren (groot handel) 6.507.26; Idem (kleinhandel) per 100 stuks 5.SO7.50; boter le per l/i kg 110—1.20, boter (2e soort) per kg. 0.96 —1.66; jonge kippen 0.12*—0.20. BROEK OP LANGENDEJK. 21 Febr. 19,800 kg. uien 4.10—4.70, drielingen 8.90 —8.60; 3060 kg. peen 2—2.80; 60.800 kg. roode kool 2.60—620, doorschot 1.20—490; 56,000 kg. gele kool 2.40—5, doorschot 1.80 4.90; 47,600 kg. Deensche witte 2 504.60, doorschot 2.80—4.10, allee per 100 kg. NOORiDSOHiARWÖUDE, 21 Febr. Uien 440—4.00, drielingen 8.80—8.90, nep 2.90—8, grove uien 450, peen 2.80— 820, roode kool 2.70—520, doorschot 1.80 —4.70, gele kool 2.60—480, doorschot 220 -1480, Deensche witte 2.00—440, doorschot 2.80—410, kroten 1.70, alles per 100 kg. TexeLsche Eierveiling. 21 Febr. Aangevoerd1 32620 kipeleren, 256 part.: bruin ongew. 6.60-7.10, wit ongew. 6 206.70 per 100 «fcuke. Aangevoerd 398 eendeieren, 8 port 6.70—6.90 per 100 stuk*. Eierenveiling „Texel" (Rentenaar). Aangevoerd 18600 eieren: wit 6.80—7 00, bruin 78.60 per 100 stuks. PURMEREND, 22 Febr. 14 stapel# fabriek «kaas per 50 kg. RM. 49; 3 etapels boerenkaas per 50 log. R.M. 47; 487 kg. boter per kg. 2.40—2.45; 420 runderen: 136 vette per kg. 006—0.90; 276 malke en gelde 120—326; 10 stieren; 82 paarden 80 —200; 21 vette kalveren per kg. 120—1.46; 1018 nuchtere Idem: voor de slacht 9—88, ivoor de fok 12—26; 569 vette varkens: voor de xouterij per kg. 0.62-0.66. voor de slacht Por kg- 002—0.66; 58 magere vorken* 20 —40; 199 biggen 16—24; 916 schepen en overhoudenschapen 27—43, otverbouders 2027; kipederen per 100 stuks 625726; eendeieren per 100 stuks 626; piepkuikens 105-2.40. Eieiwoveillng. 12612 kipeieren A 620—7.40, 86 idem A 600—600, 8601 eendsieren A 6.80.

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 6