HELDER» COURT vierde en laatste blad. plaatselijk nieuws gemengd nieuws VAN ZATERDAG 16 JULI 1927. Voor hot op 1, 2, Juni en 16 Juli af genomen examen ter verkrijging van de acte van bekwaamheid in die administratie en oontröle der Gemeentefinanciën, de Gemeentebelastingen daaronder begrepen, slaagden onze plaatsgenooten de hoeren Th. J. Regter en B. J. Thjjssen. Op hot Woensdag te Amsterdam, vanwege de Ned. Organisten Vereeniging afgenomen examen, slaagde voor getuig schrift B (orgelspel met pedaal), onze vroegere plaatsgenoot Gerard Midhels, leerling van den heer J. Vincent te Am sterdam. Naar wij vernemen is het beroep naar Huisduinen op den heer E. R. Dam- sté uitgebracht, door de hoogere bestu ren goedgekeurd en zal de intree plaats hebben op 28 Augustus. De uitslag van het eindexamen is als volgt: Geslaagd voor diploma B de heeren: J. Crum, A. Kerkhoven, O. J. de Schip per en J.G. D. van 't Veer. Geslaagd voor diploma A de heeren: W. F. C. Adolf, J. Besier, J. W. Lotge- rlnk en J. P. van der Steur. De Wethouder van Financiën, Water en Lichtbedrijven. em Vischafslag, de heer D. H. Grunwald, zal vanaf as. Maandag tot nadere aankondiging geen spreekuur houden. EEN GOEDKOOPE TREIN NAAR AMSTERDAM. Op Woensdag 27 Juli a.8. zal een goed- koope trein loopen naar Amsterdam, met als doel voor de reizigers een bezoek aan het Koloniaal Museum. Natuurlijk is men vrjj om hiervan al of geen gebruik van te maken. De prijzen, met inbegrip van deni toe gangsprijs voor het Koloniaal Museum, zijn voor heen en terug 2e ki. 2.65 eni Se kl. 1.90. Het vertrek heeft plaats om 7J61 u. van hier, aankomst te Amsterdam 9.61» ver trek Amsterdam1 20.56 (4 min. voor 9) en aankomst te Helder 22.46. VERLOTING. De prijzen zijn gevallen op de num mers: 566, 182, 4, 483, 562, 5, 91, al te ha len bij J. Graaff, Spoorstraat 80. RADIO-INSTALLATIE AAN BOORD S.S. „MEUWEDIEP". De, onlangs gerestaureerde en van een promenadedek voorziene passagiers- en vrachtboot „Nieuwediep" van de N. V. „EJ3.G.N.A." is thans voorzien van een volledige radio-installatie. Een tochtje met deze boot wordt daardoor nog aange namer; zooals reeds is bekend gemaakt, gaat de reis tegenwoordig over de Zaan (Alkmaarder meer). Wjj komen in ons volgend nummer hier nader op terug. NEDERSTRIJKEN VAN BIJEN ZWERMEN. Men verzoekt ons plaatsing van het volgende: Nu de zomer gekomen is, bestaat ook weder de kans, dat enkele bijenzwermen bij het overtrekken van de stad, In deze Gemeente nederstrijken. Vele menschen zyn hiervoor bevreesd en trachten de giertjes te verwijderen door ze te besto ken met rook, water en dergelijke. Niets is echter juist gevaarlijker, men maakt ze Qaardoor rumoerig, steeklustig en lastig voor de omgeving. Men verwijdert ze er echter niet door. Doe alsof er geen bijen zijn en laat ze rustig verzamelen. Men kan bij voorko mende gevallen een boodschap zenden aan den heer Kiljan, Zwaanstraat, die ^°rgt, dat onmiddellijk een deskundige u an den bijenzwerm komt verlossen. LAKSCH1LDEREN. Wij vestigen de aandacht van. zakenlie- n> winkel- en kantoorbedienden, etc. op n étalage van den heer J. C. Duinker, poorstraat. Daarin zijn de resultaten van «n 8 maande cursus in het lakschilderen a "^ngestteld, welke sinds verleden jaar C]_ handelsavondschool verbonden is de heer J. Gomes). Deze étalage zal ODwvtv el(^ belangstelling van velen curs Wie deel wil nemen aan dezen in dna,kW0Trït verwe2en naar de advertentie Wh d betreffende de aanmelding van Uflgen voor de handelsavondschool leger des HEILS. Het Is de gewoonte van het Leger des ,om jaarlijks een Bloemenfeest te vie- d.w. z. dat door soldaten en vrienden w<?h afdeeling Helder bloemen en planten ™en geschonken), die tentoongesteld t °P Zondag 17 Juli en bij opbod ver- g 'J|t worden op Maandag 18 Juli. 's avonds kun^1"' ^oven® zullen er voorwerpen van word en 8maa^ tentoongesteld en verkocht kom,enL, P® opbrengst van een en ander Van ^^^nd1 ten goede aan den arbeid - JU. dl JtL in onze eigen plaats. Luxe REPARATIE-IHRICHTIHG hier ter plaatse. UW luxe schoeisel behoort A G O gelijmd of CORN. DITO, Eerste en eenigste. DE GEMEENTELIJKE BAD- EN zweminrichting. Er zijn enkele van die hartstochtelijke zwemmers in ons Heldertje die te water gaan by een temperatuur van 0.0 graden Celsius, maar die behooren tot de uitzon deringen, en van hen zou het Gemeente zwembad niet kunnen bestaan. Het moet warm weer, heel warm worden wil de trek naar de Binnenhaven eeröt goed begin nen en de temperatuur moet hoog blijven wil het bezoek niet afnemen. Edoch, daalt de thermometer en wijst hij niet meer dan 60 graden aan dan vermindert de behoefte aan een bod onmiddellijk: en hlijft alleen het clubje „trouwen" over, waarvan wjj hierboven spraken. Het is bar slecht van het jaar voor de zwemmerij. Een paar warme dagen, doch overigens een temperatuur voor een warme stoof en boerenkool met worst, t is te begrijpen dat zóó „de trek" er niet in wilde komen en dat het met het be zoek aan ons Gemeentebad schraaltjes bleet Optimistisch als ons Gemeentebe stuur somwijlen is, opende het zwembad op 23 Mei. Het was toen tamelijk warm meen ik, tenminste één dag. Het bezoek tot 1 Juni bestond uit 26, zegge en schrij ve zes en twintig personen, van wie er wellicht een tiental een longontsteking hebben opgeloopen en de rest nu nog met natte neuzen loopt. Op 1 Juni mogen de schoolkinderen officieel te water, doch de onderwijzers vonden het raadzaam (verstandige onderwijzers!) de kinderen niet voor 16 Juni een bad te laten nemen. In de maand Juni werd het overigens Iets beter. Vooral de laatste dagen was het weer gunstig en dit had dan ook tot gevolg dat er tot den BOsten 672 volwas senen en 889 kinderen van het bad had den gebruik gemaakt, terwijl dit aantal voor de volwassenen van 1 Juli tot nu 689 bedraagt en vdbr de schoolkinderen 216. De „reddingsbrigade", gevormd uit le den van de Heldersche Zwemclub, oefent reeds eenigen tijd geregeld des Zater dagsmiddags en het voornemen bestaat om volgende week Zaterdag (28 Juli) weer een zwemdemonstratie te houden, zooals die ook verleden jaar plaats had en waarvoor toen een zoo groote belang stelling bestond. Hopen we dat het weer eenigszins gunstiger is dan toen. Men herinnert zich weliloht nog dat de laat ste nummers van den wedstrijd in den meest letterlijken en figuurlijken zin te water vielen. En die waren toch zoo leuk (die nummers bedoel ik). Enfin we zuilen de moed er maar in houden. Door de reddingsbrigade is voor kort een adspirantenclub opgericht, die nu reeds en 15 leden telt en des Zaterdags van half twee tot half drie oefent. Er moest toch eigenlijk veel meer ge zwommen worden in ons landje van lucht en water. Dagelijks leest men in de kran ten de berichten van menschen die door verdrinking om het leven gekomen zijn en te verwonderen is het niet, want je kan nauwelijks tien passen doen of je staat hier voor een gracht of de zee. En dan het lichamelijk en geestelijk nut van oen bad. Ja heusch, het moest een wette lijke verplichting worden voor ieder om, laten we zeggen op tien jarigen leeftijd, te kunnen zwemmen. Wie gooit er eens een balletje over op in de Kamer. Doch om nog even tot de zaak terug te keeren. Toen we Donderdagmiddag bij den badmeester op bezoek waren werd er door heel wat dames van het bad gebruik gemaakt en het water was dan ook over heerlijk. U moet b.v. niet denken dat wanneer U in uw japonnetje of colbertje loopt te rillen dat het water „vreeselijk koud" zal zijn. Integendeel, wanneer de temperatuur aan wal koud ia, la het water vaak overheerlijk. Donderdag b.v. waa de temperatuur op den wal ruim 64 graden, terwijl de temperatuur van het water 69 graden was. Zoo ziet U dus dat het in het water vrij wat beter ia dan er boven. Gelukkige via- gelien Volgende week vertellen we U iets van de wedstrijden jyan de reddingsbrigade. Wanneer de Heldersche kermis wordt ingeluid, is het met de kustvisseherij ge daan, misschien: een geluk voor de kermis gasten, omdat de visscherlul dan over het algemeen niet slecht hij kas zijn en zij tijd hebben om „uit te gaan". We hebben ook het vorig jaar, na afloop van het seizoen, een en ander verteld over de resultaten van de vangst. Ook nu willen we in het kort iets daarover schrijven. Ongunstig ia het jaar niet geweest. Op de veiling werd zelfs van 1 Januari 1 Juli voor ruim 40XKX) gulden meer aangebracht dan het vorig jaar, was er toen in het eerste halfjaar voor 814.000 gulden geveild, dit jaar was het 865.000 gulden. Wat een pracht jaar had het dus kumnea worden wanneer de prijzen hooger waren geweest Want daar zit hem de kneep. In een vorig artikel tje schreven we reeds, dat er geen vraag was in het buitenland, tengevolge waarvan het binnenland overstroomd werd met visch, tengevolge waarvan de prijzen gedrukt ble ven. De vangsten waren goed, terwijl ook de kwaliteit van de haring niets te wenschen overliet. Men kon reeds vroeg in het voor jaar met de vangsten beginnen en tot vlak voor de Heldersche kermis kon er door ge- vlsobt wwxteu» Waar auidera aditac liet ba- gin van het seizoen, bij goede vangsten, <^en financieelen doorslag, geeft, kon nu niet meer besomd worden dan 6 6 gulden voor een tal haring, in andere jaren is dit wel 12, 13 of 14 gulden per ta.. Men ziet, dat dit verschil nog al aanmerkelijk is en ai hebben de visschers dan ook geen klagen, wat de einduitkomst betreft, het blijft toch jammer, dat de prijzen niet wat hooger werden. De geepvisscherijl was heel gunBtig van het jaar. In België was een groote vraag en de prijzen bleven dan ook hoog, terwijl de vangsten groot waren. Er werd ongeveer 10 gulden per tal gemaakt, anders 5 6 gulden. Nu trekken de Heldersche visschers niet veel profijt van de geepviascherij, om dat zjj daarvoor geen schuiten hebben. Voor deze visscherij: zijn mL kleine platte vaar tuigen noodig, om over de wieriwaarden te komen. De Wieringer visschers hebben deze vaartuigen in' gebruik en zij profitee- nem dan ook van het voordeel, dat de geep- visscherii oplevert Met de Noordzeevisscberij ziet het er minder gunstig uit. De vangsten en vraag zijn schraal, zoodat wanneer dit niet beter wordt, men hier geen droog stuk brood zal verdienen. Hopen we, dat het anders wordt. EEN AUTO-ONGELUK. Geen persoonlijke ongelukken. Gisterenmiddag te ongeveer half zes had op de Spoorgracbt een auto-ongeluk plaats, dat, dank zij de tegenwoordigheid van geest van de beide inzittenden), zonder persoon lijke ongelukken is afgeloopen. Voor de brug bij de Nieuwstraat moesten een zevental auto's wachten, daar juist een schuit door de brug voer. Na het vastdraaien van de brug gal brugwachter Lokkers het teekenl, dat de auto's konden passeeren. De laatste auto was een vier-persoons Stude- baker, waarvan de bestuurder vol gas gaf, hierdoor schoot de auto te veel door en reed bijna tegen de lechterleumng van die brug, waar de brugwachter stond. De bestuurder gooide onmiddellijk zijn stuur om en schoot toen naar den anderen kanlt van de brug, waar hij in volle vaart tegen de leuning reed, die bezweek, tengevolge waarvan de auto te water duikelde, juist in het midden van het kanaaL De wagen verdween bijna direct geheel onder water, doch de bestuurder had de tegenwoordigheid van geest tijdig het portier te openen en vóór het publiek op den wal eigenlijk goed begreep wat er ge beurde, zagen ze den corpulenlten bestuur der en zijn medepassagier naar den wal zwemmen. Deze maakten! niet veel poespas en ver dwenen oogenblikkelijk naar het café van Jan van Lejjen op de Zuidstraat, vanwaar zij een kwartier later per auto naar hun home reden. Door den heer Peetera van de Achter gracht ZJZ. werd direct begonnen met het lichten van de auto. Dat dit onder de meest groote belangstelling plaats had!, behoeft wel nauwelijks gezegd te worden. Vooral van de zijde van de jeugd was er voor deze ongewone gebeurtenis 'n rumoerige nieuws gierigheid. Zij zaten' b}J tientallen/ langs den waterkant en moedigden de lichters aan met hun vaak geestige opmerkingen. Om kwart over tien was de auto weer op het droge en keerde de rust weer op die het droge en keerde de rust op de Achter gracht ZJZ. terug. De auto zag er na het bad nog tamelijk goed uit» hoewel de modder den motor wel geen goed gedaan zal hebben. UIT GOOILAND. De Grindberg. Wel is het een beetje weidsche naam, want ik schat de hoogte van dan berg op een 16 20 M. Dat neemt niet weg, dat ik het een schitterende heuvel vind. De Grindberg ligt tusschen Hilversum en Laren en is, den straatweg naar Laren vol gende tot het tolhek, te bereiken door rechts af te slaan. Ge zult óf wandelend, öf fietsend moeten gaan, want per auto kunt ge den Grindberg niet afdalen. Daar, dicht bij het Tolhek en het Sint Janskerkhof ontplooit zich op den vermoe delijk afgeplatten top, reeds het heideveld en zijt ge aan het afgeplatte randgedeelte gekomen dan doet zich een buitengewoon schitterend panorama aan uw oog voor. Vlak voor U hebt ge het heideveld, dat hier en daar groote zandhoopen, toont en begrensd wordt door het calé „het Bluk", waar loof- en dennenlbosch de grenslijn vormt; aan de rechterhand ziet ge het z.g. Wasohmeer in de buurt van Hilversum, dat ge als het ware vlak bij U hebt en waar van de radlomasten, gasfabriek en kerkto rens domineeren. Links ziet ge de slanke en toch massieve toren van Eemnesbuiten en vlak voor U de korte, gedrongen toren van Eemnesbinnen. Dicht daarbij staat een groep hoornen en aan de verdikkingen aan den top maak ik op, dat reigers zich hebben genesteld. Tel kens toch ziet men een bolgewiekten reiger uit die richting komen of er heen vliegen. Recht vooruit, over 't café Bluk, ziet ge de dé torens van Baarn en meer naar rechte vermoed ik de Vuursohen, terwijl bij helder weer opdoemt de Domtoren van Utrecht. Onvergetelijk is de aanblik als de zon vroolljke stralen giet over het landschap, dat door de afwisseling van hei en veel ge boomte gedrenkt is in een blauwig waas. Trillend staat de lucht boven het land schap en als in vroolijkeni tandakdans staan torens en fabriekaschoorsteeneni te wagge len en in gelufcmatig rythme zich te bewe gen met de trillende atmosfeer. Het is een plekje, waar ik het liefste ver toef en- dat ik vanuit mijn kosthuis; dwars door korenvelden en boschjes, langs zand en graswegen het gemakkelijkst kan berei ken en welk© wandeling door het heuvel achtig terrein, omzoomd door talrijke villa s met de strooien daken en omgeven door hoog geboomte, steeds mij bekoort. Aan de grens van het heiveld WJ den Grindberg is een groote villa In aanbouw daaraan is bet weer te wijten, dat overal langs het eikenbosch de verboden toegang- bordjes staan» maar daaraan Is hst mis schien te danken, dat ik telkens jonge en oudere hazen zie, die als je maar roerloos blijft staan, je op eenige meters afstand blijven aanstaren of rustig zitten te knab belen aan malsch klavergewaa Zoodra ech ter beweeg je je niet of roetsch ijlen ze er van door. Geregeld zie en hoor je de lijsters, bosch duiven, vinken, meezen, sijsjes en het ge zang en gekwinkeleer begeleidt steeds je pad, welk gezang je de stille eenzaamheid even doet vergeten. Languit op mijn rug gelegen, oogen en hoofd beschermd tegen heit felle zonlicht door groene bril en zakdoek, op het zachte bed van de aanstonds bloeiende heideplan ten, lig ik te steven en luister naar het al- durend gezang van stijgende of dalende leeuweriken, 9taar naar het spel der voor bijdrijvende wolkjes, die nu en dan als bij tooverslag verdwijnen, opgeslokt door het barnen van de zon. Nu en dan wiekt lang zaam een reiger over; een grauwe kieken dief staat even vlak boven je te bidden; zwaluwen! zwenken vreugdevol rond; kie viten ijlen naar het kievitsdal", zwarte kraaien (in te groot aantal) gaan schreeu wend je voorbij en herhaaldelijk krijischt een stel eksters met de sprekend wit-zwart kleuren onheilspellend je in de ooren. Als je zoo'n poos daar ligt» voel je je borst zich verruimen; het is of alles je lichter wordt en het insnuiven van de heide lucht je versterkt. Langs de fietspaden, die het heideveld kruisen, bewegen zich talrijke fietsrijders en wandelaars. Ook groepen schoolkinderen trekken langs, die al9 doel hebben het café het Bluk, vanwaar joelende stemmen tot je door klinken. Door de zandwegen komen ruiters en amazones op fiere paardenl aangedraafd; zware boerenwagens, beladen met heide, hooi of zand of grind, knarren en slingeren door den zandweg; een enkele inaal gaat een Gooische boer met witgemaakte klompen en een ontechilde eikentak op zijn gemak door het heideveld. Overal tusschen de heideplanten zie je het grind, en het is zeer terecht, dat men den naam Grindberg aan de heuvel heeft gegeven. Fijn en grof grind schijnt heel de beTg te bevatten en steeds zijn er men schen bezig, die daaruit grind winnen. Daar toe stelt men een zeef in schuinen stand op en werpt, al gravende, volle schoppen aarde daarop, zoodat het zand door de zeef gaat en het grind overblijft Dat alies gaat natuurlijk met vergunning van Stad en Lande van Gooi- en Eemland, die daarvan ook revenue heeft. Overal zijn zandhoopen en kuilen, die langzamerhand van vegetatie worden voor zien en het heideveld nog heuvelachtiger doen worden. Hier en daar piekt een dennetje, een els of eikenboompje boven het heideveld, welke boompjes daar door den wind of door vogels gezaaid zijn en die bewerken, dat de een zaamheid van het heideveld wordt gebroken. Een schitterend stuk natuur is die Grind berg met het Bluk, dat, zooals gezegd, nog niet wordt verstoord door het geknal van de motorfiets of het gesnor van de auto. Laat ons hopen, dat Gooi- en Eemland voet bij stuk houden en zich niet zullen laten verlokken door een grof stuk geld Binnenland. HEVIG ONWEER ÏN HET ZUIDEN. Donderdagavond omstreeks half zeven ontlastte zich, zoo meldt men, boven Tilburg en omstreken een hevig on weer, gepaard met zware slagregens. Op de lijn Baarle-Nassau—Tilburg zijn zes telegraafpalen vernield' en op het station te Rlel werd een seinblok door den blik sem getroffen, waardoor het onklaar ge raakte, zoodat de treinen met onveilig signaal moesten vertrekken. Te Tilburg zelf was de regen zóó hevig, dat in een oogenblik tijds tal van straten blank stonden. Boven Ooiitburg heeft Woensdagnacht een hevig onweer gewoed, waarbij het zóó regende, dat nog Donderdagochtend tuinen en landerijen als het ware onder water stonden. Bij velon drong het water in de woningen. Te Schoondijke is in vijf woningen door den bliksem schade aangericht. Te Vlissingen konden ln den nacht van Woensdag op Donderdag tijdens hevige onweers- en regenbuien de riolen het wa ter niet verzwelgen en verschillende stra ten en kelders liepen onder. Het was hoogwater en eerst dés morgens bij lagen waterstand kon er ln de Schelde worden gespuid. De motorbrandspuiten kwamen te hulp om de kelders leeg te pompen. Gaten ln wegen geslagen. Tijdens een hevig onweer, dat Donder dagavond boven Nijmegen en omgeving woedde, is ln de Ooy de bliksem geslagen ln een schoorsteen van de boerderij van P. Kroes. Het hooi (de oogst, bestaande uit 80 karren hooi was reeds geheel bin nen) vatte vlam en in een oogwenk stoud de boerderij ln lichtelaaie. Zij brandde ge heel af. De brandspuit van Beek stond machteloos tegenover de vuurzee. Het vee was ln die weL Verzekering dekt de schade. Te Beek en Ubbergen voerde de zware slagregen het zand van de zijwegen, die van de heuvels op den straatweg uitko men, mee. In sommige dier wegen zijn gaten van meer dan één meter geslagen. De tramrails van den straatweg Beek— Ubbergen-—Nijmegen werd onder zand bedolven, zoodat de treindienst gestaakt moest worden. In Nijmegen weid een tweetal hoog spanning-transformatoren van de eleotri- oiteite werken door den bliksem getrof fen, waardoor gedeelten van de stad ge durende eenigen tijd zonder licht kwa men te zitten. In een woning in de Bie- zenstraat sloeg de bliksem ln» «venwel zondes brand te Ir^m PREDIKBEURTEN. ZONDAG 17 JULI. Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststraat): Geen dienst. Westerkerk (Westplein), 's Morgens 10.80 uur, Ds. O. de Jongh, van Enkhuizen. Jultanadorp: 's Morgens 10.30 uur, Ds. J. v. Beek. Hulsduinen: Geeu dienst. Anna Paulowna. 'sMorgens 10 uur: Ds. Witkop, van Schagerbrug. Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. J. de Pree. Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. J. A. Verhoog, van Klazinaveen. 's Avonds 5.30 uur, Ds. H. Steen. Hulpkerkdien»! Gerei Kerk. (Militair Tehuis, Kanaalweg). 's Morgens 10 uur, Ds. H. Steen, 's Avonds 5.30 uur, Ds. J. A. Verhoog. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, de Heer L. Holtrigter, van Nieuwendam. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds fc.30 uur. Leesdienst. Luthersche Kerk: 's Morgens 10 uur, Dr. J. E. B. Blasé. Doopsgezinde Kerk: Geen dienst. Leger des Hells (Spoorgrachi IS). 's Morgens 7.30 uur, Bidstond, 10 uur Heiligingsdienst. 's Avonds 7.80 uur, Verlossingssamenkomst. 3.30 uur, Openluchtmeeting in de Prins Hendrik laan, bij het Station. Donderdag, Openbare Heilasamenkomat. EEN ZENUWARTS ERNSTIG MIS HANDELD. Door een patiënt Naar de Tijd verneemt, ia de zenuwarts dr. J. Klessens ln de polikliniek van het Onze Lieve Vrouwe-Gasthuis te Amster dam door een der patiënten aangevallen en zoo ernstig mishandeld, dat hij met een gebroken been ter verpleging in het gast huis moest worden opgenomen. De aanvaller is naar het Wühelmina- gasthuis overgebracht ARRESTATIE VAN EEN NEDER LANDER IN DENEMARKEN. Wegens dierst aL In een wisselkantoor te Kopenhagen verscheen eergisteren een man die vreemd geld wenachte te wisselen. Hij slaagde er in, van een oogenblik van verwarring van de vrouwelijke kas sier gebruik te maken en voor een totaal bedrag van 2200 kronen aan dollars te ontvreemden. Denzelfden avond werd hij echter te Helsingoer in hechtenis geno men, toen hij poogde naar Zweden te vluchten. Hij werd naar Kopenhagen terugge bracht Hij bleek een Nederlandsche kellner, J. H., te zijn. Daar de man een ongemak aan zijn vinger heeft was hij gemakkelijk te herkennen. Hij loochende, den diefstal te hebben gepleegd. DIE HEEFT RESULTAAT GEHAD? De Koningin heeft volledige gratie verleend aan den caféhouder 8. te Venlo, die tot negen maanden gevangenisstraf was veroordeeld wegens het doodschieten van een lastigen bezoeker in zijn café. Deze S. is de man, die tijdens het bezoek van de Koningin aan Venlo in de dagen van den watersnood in het water sprong en naar H. M. toekwam om gratie te smeeken. GEVAARLIJKE INDRINGER. Donderdagnacht is ingebroken in bet stationsgebouw te BudeL De inbreker schijnt door een openstaand raam binnen gekomen te zijn. Hij vond blijkbaar niets van zijn gading. HU is daarop het woon huis van den stationchef binnengegaan, is langs de slaapkamer van den chef ln de keuken terecht gekomen. Daar is hij kaas gaan zitten eten, maar hij werd door den chef, die inmiddels was wakker ge worden, betrapt. De Indringer trachtte te ontvluchten en bij de achtervolging strui kelde de stationchef over een gangmat en viel hö in den gang, van welke gelegen heid de indringer gebruik maakte om zijn mes te voorschijn te halen en den chef een steek in de hand toe te brengen. Toen de schoonzoon van den stationchef naar beneden kwam, nam de kerel de vlucht. De chef is op last van den geneesheer Donderdagnacht naar bet ziekenhuis te Eindhoven overgebracht, waar de wondie is gehecht. Daarna is hij naar zijn woning teruggebracht. De verwonding is niet van ernstlgen aard. V ERVALSCHING VAN POSTWISSELS Door een ontslagen kantoorbe diende van de Posterijen. Maandagavond kwam iemand op het bij kantoor van de posterijen) aan den Goud- schensingel te Rotterdam, met het verzoek twee postwissels te verzilveren. De wissels, ter waarde van 18 en 19, waren afge zonden uit Asten (Lmb.), geadresseerd aan een assurantiefirma ie Rotterdam en ge ëndosseerd an een zekeren Retor, die do aanbieder zou zijtu De aan het loket dienstdoende ambtenaar zag, dat op beide formulieren een klein» ZEEVAARTSCHOOL TE HELDER. Uitslag verloting „Zendlngskrans", goedgekeurd door B. en W. van Helder, d.d. 3-6-'27. Ingezonden mededeellng. EERSTE en EENIQSTE. met witte, zwarte, bruine of roode steek afgelapt (genaaid) hersteld te worden. Moderne Electr. Schoenmakerij en Schoenhandel Brakkeveldweg 2B, Tuindorp.

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 13