T ESON A tweede en laatste blad plaatselijk nieuws gemengd nieuws. VAN DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1927 DE A.S. WETHOUDERSBENOEMING. op aütooodiiging van de 8.-D. Raadsfractie is er op Woensdag 10 dezer een gecombi neerde vergadering gehouden, waarbij ale fracties uit' die politieke partijen., wier Ge meentepolitiek steunt op een bepaald! pro gram, vertegenwoordigd1 waren. Het doel van deze bijeenkomst, ml. om tot overeenstemming te komen inzake de ajg. wethoudersbenoeming, werd niet be reikt. Men wilde zich over een en ander eerst nog ©en» beraden. i) Dus niet, zooals ons hij informatie bleek, de fracties van „Gemeentebelang" en van' den heer Schoeffelenberger. Red. Held. Crt E.S.OJV.A. Men deelt ons mede, dat iedere morgen passagiers voor de EJ3.0.N.A. te laat ko men. In het belang van onze lezers vol doen wij gaarne aan het verzoek van de directie om er speciaal op te wijzen, dat dagelijks de salonboot „Nieuwediep" des morgens om 7.20 van Helder en 's middags om S.uur van Amsterdam vertrekt, beide malen over de Zaan en het Alkmaar- dermeer. Voor de geheele dienstregeling raadplege men de in dit nummer voor komende advertentie. CIRCUS GLEICH. Men verzoekt ons melding te (maken van de a.& komst van het circus Gleicih uit Duitsdhland, hetwelk hier begin Sep tember zal optreden. Het bezit 128 paar den, 160 wilde dieren en een personeel van 218 personen van verschillende na tionaliteiten. Voor het vervoer van een en ander zijn twee extra-treinen noodig van 128 wagons. Blijkens de data komt dit circus na dat van Hagenbeek. DERDE ZOMEROONOERT te geven door Helders Fanfarekorps, Dir. Th. O. Lugtenburg, op Donderdag U Augustus, des avonds van half 9 tot 10 uur, in het Julianapark. Program ipa: 1. Lo Ooq Gaulois. Marech Fr. Popy 4. La Fille dm Régiment Donizotti 6. Girofleön Korfje. Wala Foremana 7. Rucphece Feostmarech J. R. v. d. Glas No. 8 verplicht nummer, No. 6 vrij num mer, No. 7 marsch voor het concours te Beverwijk. HET VLOOTBEZOEK AAN KOPENHAGEN. Men meldt aan de Nw. Rott. Crt. uit Kopenhagen Het Nederlandsch oefeningseskader, onder bevel van schout bij nacht Quant, dat zijn kruistocht op de Oostzee met een zesdaagscb bezoek aan Kopenhagen besloot, heeft hier ter stede een uitne- menden indruk achtergelaten. Moge er van een aanknoopen van nieuwe relaties, waar een zoo aloude band tusschen Dene marken en Nederland bestaat, in dit ge val minder sprake zijn, het verblijf van een Nederlandsch smaldeel in de Deen- sche wateren heeft allerwege herinnerin gen en latente gevoelens opgeroepen, welke over het algemeen plegen te slui meren en slechts wachten op een bij zondere gelegenheid om zich naar buiten te demonstreeren. Zoo mocht het Nederlandsch eskader Si verbeu8en in de Koninklijke belang stelling en werd de Hertog Hendrik ver eerd door een bezoek van den KoDing van Denemarken, nadat de Nederlandsche zaakgelastigde, mr. Carsten, des morgens in de gelegenheid was gesteld den schout bij nacht aan hem voor te stellen. De Deensche zee-officieren en civiele autori teiten gaven door talrijke attenties blijk van hun vriendelijke gevoelens voor de Hollandsche vloot en bij een bezoek aan de Deensche Marineclub wezen zij hun Hollandsche collega's met trots op de fraaie oude gravures en schilderijen, Welke de wapenfeiten der Hollanders op de Sont in beeld brengen. En toen nu het smaldeel het anker gelicht had en Noordwaarts koerste be leefde men ter hoogte van Helsingör een mooi oogenblik. Dicht onder het kasteel Kroonborg, juist dóór waar in 1658 Was- senaer en de With, tot steun van Dene marken uitgezonden, met 85 schepen de Zweedsohe overmacht aantastten, werd het Deensche oorlogsschip Geyser met 18 dreunende kanonschoten gesalueerd, welke terstond door den Deen beant woord werden. Drie eeuwen tusschenruimtedestijds houten galjoenen en branders, thans paritserschepen en onderzeebooten, maar immer varend onder dezelfde leuze: het bevorderen van Nederlands handelspositie op de Oostzee. UIT GOOILAND. Na een drietal weken elders vertoefd te hebben, kwam ik in Gooiland terug om daar weer een poos mijn tenten op te slaan. In vj -,Ur was er veel Lu het landschap veranderd. Het nog versch-sappige groen aan velden en boomen van drie weken terug was veranderd in vale tinten en aan alles was merkbaar, dat da, groote bloei tijd voorbij was en dat men den oogsttijd, den tijd der rapheid, naderde of reeds was overschreden. Wel stond er nog veel golvend graan, doch nu, volop rijp. Hier en daar stonden reeds de schoven aan rijen en rondom klonk de korte slag van de zichten of graanseizen. Overal hier was het koren uitstekend tot zijn recht gekomen, dank zij den velen regen van dezen zomer, dien de grond hier uitstekend kan ge bruiken. 6 Een machtig schouwspel! Dat rijpe, 8e'e koren b,oksgewij8 tusschen de af scheidingen van boomgroepen en«bloem- omzoomde villa's, vaak glooiend gelegd tegen de hellingen der heuvels. De Gooische boer werkt nu in hard tempo. Overal ziet men de nijvere men schen van 's morgens vroeg tot 's avonds laat bezig. Er is dan ook ontzettend veel te doen op den akker. Want nog staan de schoven aan één rij op den akker of reeds wordt mest over het stoppelveld geworpen en even daarna snijdt reeds de ploeg daardoor en wordt het veld klaargemaakt om straks het zaad voor de winterknollen te kunnen opnemen, w ant de Gooische boer hecht er aan, dat vóór 15 Augustus het zaad is gelegd. Dan toch heeft het zaad nog kans tot ontwikkeling te komen. En daarom gunt de landman zich hier haast geen rust. De mestkarren waggelen langs de wegen en rijden af en aan naar het akkerland. Overal ziet men de ploegers bezig en rondom rijden de hoogopgeladen wagens met koren. Het is een bedrijvig gedoe en als je al die drukbezige menschen ziet zwoegen, voel je je even onprettig, dat je als pensiongast maar zoo'n beetje rondslentert. En het aantal pensiongasten is hierin dit prachtige land ontzettend groot. Prachtig ia dit land. Telkens en telkens sta je weer voor andere schitterende landschappen, die je boeien en wier schoonheid je een poos wilt vasthouden. Ontelbaar ls het aantal paden, wegen en wegjes, die je kunt gaan en onzegbaar schoon is vaak de aanblik van een heide- of boschpartij. Prachtige laantjes en lanen omzoomd door geweldige beuken, die een berceau vormen van hun bladerrijkdom. In een paar dagen ben je hier lang niet uitgekeken. Daarvoor zou je weken noodig hebben en dan nog geloof ik, dat er vele plekken onbezocht zouden zijn. Hoe meer je hier thuis'raakt, hoe meer sta je voor nieuw landschapsschoon. Dat klinkt misschien wat paradoxaal, doch het bewijst hoe veelzijdig hier het na tuurschoon is. Kom men hier per auto, dan ziet men slechts een klein gedeelte van hetgeen Gooiland aan schoonheid biedt, omdat ge aan de groote wegen gebonden zijt. Gaat ge per fletB, dan wordt het wat interes santer, want ge dringt dieper het land schapsschoon binnen en gaat ge wandelen, dan moogt ge wel maanden besteden om de verscheidenheid van het landschap in u op te nemen. Doch wandelend zult ge nog verras sender plekjes ontmoeten, die voor auto geheel onbereikbaar en per flets slechts ten deele te genieten zullen zijn. Toch is het aantal fletswegen legio. En schitterend zijn die wegjes aangelegd. Gooi- en Eemland en de verschillende gemeenten besteden daaraan veel zorg en de vele »paddestoelen« (steenen paal tjes met witten kop, waarop aan de vier zijden de richting met plaatsnamen en pijlpunten is aangegeven) maken het ge makkelijk den weg vinden. En mocht ge nog op een bepaald punt aan de rich ting twijfelen, dan zijn er* bereidwillige menschen genoeg, die hun fietstocht even willen onderbreken om je op het rechte spoor te helpen. Want niet alleen van het landschap, doch ook van de bereidwilligheid der menschen hier zal ik zeer aangename herinneringen mee naar huis nemen. Dikwijls heb ik den indruk, dat het hier een onuitgesproken overeenkomst tus schen de menschen is om het den gasten van Gooiland zoo gemakkelijk mogelijk te maken. En ook dat kan zoo prettig stemmen. Ditmaal treffen we het ook nog in dit onvolprezen oord, dat we eiken dag prach tig weer hebben en het mag nu en dan wat hard waaien, eigenlijk merk je daar van bitter weinig, omringd als je telkens bent door struikgewas en opgaand ge boomte. Bovendien boffen we nu, want de hei begint in bloei te staan. De dopheide bloeit al volop en de erica, die hier over- heerschend is, laat hier en daar al prach tige paarse plekken zien en met een paar dagen zullen we de heide getooid zien staan in volle pracht en praal. Ik ben een beetje verkikkerd op het Gooilandschap. Het is mogelijk dat het komt doordat ik nog maar een tipje van ons land heb gezien en de lucht van het buitenland slechts even heb geroken, docb hoe dat ook zijik hoop een dankbaar hart te houden voor hetgeen ik hier in Gooiland aan natuurschoon heb genoten, en waarvan ik eiken dag nog geniet. Binnenland. KWARTJESVINDERS GEARRESTEERD. Een berucht drietal. De politie te Rotterdam beeft dezer dar gen drie beruchte kwartjesvinders!gearres teerd, die in een pakhuis aan de R. liotte- kade hun praotijken hadden uitgeoefend. De Ante wenkten altijd' samen enl ook ditmaal kwamen zij weer af op een aangekondigden verkoop van oeni motorfiets» Een- van hen ging naar den handelaar en toen hij de con dities vernomen had; zei hij, dat er eerst Ingezonden Mededeeling. PP Op alle werkdagen van Helder 7.20 u. 's m. en 11 u. 's av. Van A'dam 9.30 u. 's m. en 3 u. 'smidd. Op de vetgedrukte uren vaart de Salonboot „Nieuwediep" over de Zaan en Alkmaarder meer. - Radio aan boord. eens met zijp „'baas" over moest worden ge sprokén. Hij ging weg om korten tijd later met zijn „baas" terug te komen, die in den breede over deü koop ging onderhandelen. Inmiddels kwam er een „vreemde" in het pakhuis, die een zilveren sigarettenkoker kwam aanbieden. De beide geïnteresseerden voor den motor besteedden onmiddellijk al hun aandacht op den koker, welke voor pi. m. 10 -werd aangeboden. Men kon heit echter maar niet eens worden over den prijs, totdat eindelijk een van de koopers voorstelde, om den koker te spelen. Er werden daartoe een met groeni laken be spannen plankje, drie notedbppen en een nikkelen lagexkogeltje voor den dag ge haald. Het kogeltje werd onder een van de doppen geplaatst. 'De doppen werden dón dooreen geschoven; en men moest raden onder welken dop het kogeltje lag. Wie goed raadde won en omgekeerd. Aanvan kelijk speelden 9lechts de beide „koopers" en de „vreemdeling". De koop van den motor werd vergeten, aan den cigaretten- koker werd niet meer gedacht: het spel werd hoofdzaak. In korten tijd won één der mannen 125. Dat lokte een der omstanders uit zijn schulp en die begon mee te spelen en' bin nen den' tijd van tien minuten verloor de nieuwe speler niet minder dan 226. De .Jcooperd" en de „.vreemde" speelden namelijk onder één hoedje. Zij' lieten) eikaa: wimneni, maar zoodra een omstander, gelok door de groote winsten, mee ging speten werd een truc toegepast. De leider van het spel legde dan het kogeltje op het plankje en voor hij er een dop over heen zette werkte hij het kogeltje vlug onder een lange nagel aan een van zijn vingers. Wees iemand dan den dop aan waaronder naar zijn vermoeden het kogeltje lag, dan was dit nimmer waar. De leider schoof,dan behen dig het kogeltje onder een anderen1 dop, welke hij oplichtte. Reeds geruimen tijd hebben de drie hun speeltruc weten toe te passen, totdat do po litie hen wist te achterhalen. GEVAARLIJKE FIETSERS, Zwaardere straffen voor onwillige fietsers. Voor het Kantongerecht te Amsterdam heeft gisteren een groot aantal fietsers terecht gestaan wegens overtredingen, waar door zjj de veiligheid van het veikeer in gevaar hadden gebracht, als: het rijden zonder licht of bel, bet zich al rijdende vast houden aan auto's, het te snel rijden, het niet letten op de stopteekens dier verkeers agenten, enz. Kantonrechter mr. Hnltermarm verklaar de, dat hij in aansluiting aan de bekende circulaire van den hoofdcommissaris van politie voortaan voor dergelijke overtredin gen zwaarder straffen zou opleggen. In eenige gevallen veroordeelde mr. Hilter- mann de overtreders tot 10 boete. In een geval legde hjj 60 boete of 20 dagen hech tenis op. Dit geval' betrof een jongmensch, dat met twee andere kornuiten 's avonds half twaalf in het Vondelpark op een z.g. racefiets met te groote snelheid en zonder licht had geredlen. SPANNENDE JACHT OP EEN INBREKER. Dinsdagmorgen is te Rotterdam weer een spannende jacht gehouden op een inbreker. Om halfelf stond mej. W. B. V. voor haar woning in de Tuinderstraat te praten', toen zij plotseling een vreemden man in haar kamer ontdekte. Ze ging naar binnen! en zag, dat de man uit een buffetlade drie zil veren horiloges, eien doublé-ketting, een gouden ring, benevens een bedrag van 8.wegnam. Hij gaf de vrouw daarna een duw en vluchtte die straait op. Onder het geroep van „houdt den! dief" werd de achtervolging begonnen. Een agent van politie plaatste zich op den dno van een1 toe vallig passeerendenl motorrijder, terwijl de dief op ©en autobus klom. Bij de Diergaar delaan zag hij1 zich genoodzaakt de bus weer te verlaten, waarna hjj een huis op den Stationsweg binnenvluchtte. Hier werd' hij door een politietnan aangehouden. Het is de 28-ijarige Duitscher A. W. Omstuwd dtoor honderden nieuwsgierigen werd hij naar het bureau Witte de Withstraat overge bracht Vermoedelijk heeft hij het gesto len© onderweg weggeworpen, want bij fouil leering werd' nieits op hem gevonden, DOODSLAG EN POGING TOT DOODSLAG. Voor de rechtbank in 'Den Bosch is Dins dag behandeld de zaak tegen den 89-jarigen koopman P. J. K. te Leemde, die ervan ver dacht werd op 19 Maart aldaar opzettelijk Geruit Brouwer met een revolver te hebben doodgeschoten en eveneens een schot te hebben gelost op diens vrouw, M. Schalks, bij wie geen edele doelen werden geraakt. Verdachte ontkende het misdrijf, maar gaf toe gesdhoteü te hebben. Er was ruzie ontstaan over de mishandeling van een honidje. De woonwagen van verdiachte werd gebombardeerd en toen heeft hiji driemaal uit een! met 6 scherpe patronen geladen revolver geschoten zonder de bedoeling iemand' ite doodon. Het is afgegaan toen men hem op de handen sloeg. De vrouw van den verdachte verklaarde onder eede, dlat er twist was ontstaan over de mishandeling van een hondje van haar dochter. 'De wagen van haar man werd met een bijl bewerkt, zoodat de glasscherven in het bedje van haar kind terecht kwamen. Haar man zag er vreeseiijk ontdaan uit en zij zag hem schieten. 'Brouwer had een haat tegen haar man en dleze had een jaar gele den al eens gezegd1, dat hij B. zou wurgen als hiji hem te pakken kreeg. Geijjkluidenidle verklaring werd afgelegd door een dochter van verdachte. Getuige Schalks, huiisvrouw van den versiagene, zag aankomen, dat er iets ern stigs ging gebeuren) toen er ruzie ontstond over het hondje. Verdachte riep haar toe: Gij eerst kapot. Toen schoot hiji op haar. Ook getuige J. Brouwer, koopman in' Den Bosch, hadi hooren roepen: Gij eerst kapot. Hij weet niet wie er mee bedoeld werd en ook niet wie dien woonwagen zoo ernstig heeft beschadigd De burgemeester van Leende verklaarde, dat de politie nimmer last had met verdachte en zijn gezin. Het O. M. heeft, nadiat verdachte nog maals verklaard had, uit noodweer gehan deld te hebben, verzachtende omstandighe den aangenomen! en een straf geëischt van 1l/, jaar. Na in raadkamer te zijn geweest gelastte de rechtbank de onmiddellijke invrijheid stelling van den verdachte. 2000 GULDEN ONTSTOLEN. Ten nadeele van den heer S. is in een café aan den Jansweg te Haarlem een be drag van 2000 uit een jaszak gestolen. In verband hiermede is door de politie aldaar aangehouden zekere H. K., die bekend heeft 876 van het gestolen bedrag van den dader te hebben aangeromen De da der. A. B. genaamd, is voortvluchtig. ONBEWAAKTE OVERWEG. Een doode. Gistermiddag is op den onbewaakten overweg nabij Kloetinge een ongeval ge beurd, dat den 50-jarigen O. van Haveren uit Kloetinge het leven heeft gekost. Toen deze zich omstreeks half een per fiets naar zijn werk begaf, bemerkte hij niet, dat uit de richting Roosendaal de mailtrein naderde. Het armgezwaai van een ooggetuige kon zelfs de opmerkzaam heid van H., die doof was, niet trekken. Van EL reed met zijn fiets tegen de loco motief op en werd vervolgens tegen een ijzeren paal geslingerd. De dood trad on middellijk in. Het lijk is naar dé woning vervoerd. De mailtrein stopte na het ge beurde en kwam op circa 850 M. van den overweg tot stilstand. Het slachtoffer laat een vrouw en twee kinderen na. Het uitzicht op den spoorweg Iaat niets te wenschen. OPLICHTING. Te Delft vervoegde zich dezer dagen eene zich noemende Van Dam bij een kamerverhuurster, bjj wien hjj een kamer besprak. Hij gaf voor rangeerder bij de Ned. Spoorwegen te zijn en van Beet- sterzwaag verplaatst was naar Delft. Den volgenden ochtend vertelde hij dat zijn vader een boerderij bezat te Beetster- zwaag en zoo goedkoop eieren kon leve ren. Hij wist zijn hospes te bewegen hem f 10 te geven, waarvoor hij eieren bij zijn vader zou bestellen. Daarna vertrok hij om zijn koffers van het station te halen, doch tot heden moet hij nog terugkeeren. 't Signalement van dezen persoon stemt overeen met dat van den zich noemenden Bakker, die in meerdere plaatsen van het land soortgelijke delicten heeft ge pleegd. TELEFONEEREN BIJ ONWEER Te Rheden is tijdens een hevig onweer de heer Menthen bij het teiefoneeren door den bliksem bewusteloos geslagen. Hjj kwam na eenigen tijd weer bij en bleek geen letsel bekomen te hebben. HET NOODWEER VAN MAANDAG. Gasteren en Eekhaar geteisterd. (Maandagavond omstreeks vjjlf uur woedde boven Oostelijk Drente opnieuw een hevig onweer, gepaard gaande met zware stort buien, terwijl een stormwind, die bij' oogen- blikken deed' denken aan een cycloon, de dorpen Gasteren! en Eekhaar teisterde. Op verschillende plaatsen is de bliksem inge slagen en werden door den wind vele zware boomen afgeknapt en ontworteld. Verschil lende telefooppalen werden omgeworpen. De geweldige regen veroorzaakte veel schade aan het op het) veld staande gewas. Een loods Ingedrukt Maandagmiddag heeft te Remmerden bij Eist een windhoos gewoed!, die groote schade heeft aangericht De hoos duurde slechts enkele seconden. Het ijzeren' ge raamte met befcapping van een in aanbouw zijnde loods, groot 40 bij 18 meter en 10 meter hoog, werd finaal tegen! den grond gedrukt. Van een der ijzeren balken! van 10 cM. dikte werd het bovenste gedeelte een slag omgedraaid. Zware ijzeren kettin gen knapten als lucifers af. Zes werklieden hadden, toen zij de bui zagen aankomen', juist van tevoren bet gebouw verlaten. Verschillende in de nabijheid staande rjjr wielen en veldsmidsen! werden een eind het land! Üngeslingerd. Een groote partij hooioppers werd door de hoos opgenomen en eenige honderden meters verder neer- gesmakt. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Groote verwoestingen in Friesland. De windhoos, die ook over Friesland .trok, heeft hier en daar groote verwoestingen aangericht. Gp een feestterrein te Wommeis Werden een groote consumptietent, andere tenten en een draaimolen in elkaar gedrukt. Een paar honderd! mannen, vrouwen en kinde ren hadden voor den' regen hun heil ge zocht in de tent. Onder deze menschen ont stond een paniek. Schreiend en jammerend kropen zij uit de ruïnes te voorschijn. Gelukkig was niemand gewond. In het dorp werden' groote boomen ontworteld, waar door het verkeer werd gestremd. Een woonwagen, waarin een gezin met zeven kinderen sloeg over den kop. Niemand werd gewond, doch do wagen werd1 onbe woonbaar. TUSSCHEN BLOK EN BUFFER De 11-jarige G. Pet te VXaardingen raakte nabij het station bekneld tusschen een stootblok en de buffer van een goede renwagen. Hij werd zoo ernstig gekwetst, dat hij aan de gevolgen is overleden. DE OVERVAL TE WEERT. De arbeider A. M., die in verband met de inbraak en roof in de woning van den gebrekkigen H. niet op het gehucht Vrak- ker te Weert (L.) was gearresteerd, is weer vrijgelaten. Thans zijn de gebroeders M. S. en A. S. te Brunssum (L.), als ver- dacht van den overval, gevangen genomen. NOODLOTTIGE TWIST. Op de markt te Barneveld kregen Dins dag een paar paardenkooplui twist over een paard. Al spoedig gaf de 64-jarige M. Cohen uit Oldenzaal zijn tegenstander, T. de Beer, uit Arnhem, een slag met zijn stok tegen het hoofd. Eerstgenoemde maakte zich zóó boos, dat hij ongesteld werd en binnen enkele seconden aan hart verlamming overleed'. NOORDWIJK IN REP EN ROER Een hinderlijke politie-verordening. Volgens de politieverordening .te Noord- wijk mag men zijn fiets niet onbeheerd op het strand' laten staan. De handhaving van deze bepaling bezorgt de poditie nogal eens moeilijkheden. Zondagmiddag constateerde die politie een overtreding, maar toen zij tot arrestatie van den dader wilde overgaan, ontlokte dit hevig protest van de vele strandbezoekers. Met de blanke sabel moest ruimte gemaakt worden. Gevolgd door eenige honderden menschen werd de arrestant naar de politie wacht in de Schoolstraat gebracht. Het gejoel hield aan en steeg ten top toen de arrestant in een inmiddels geairriveerden! auto geboeid werd weggevoerd, waarschijn lijk naar Noordwijk-binnen. Te halfvjjf ongeveer speelde zich opnieuw een dergelijk geval af, dat weer zooveel menschen op de been bracht, dat de politie handelend moest optreden. Er werden ge-, duebte klappen uitgedeeld. Sacco en Vanzetti. Ernstige relletjes te Rotterdam. Het Tweede Kamerlid De Visser door sabelhouwen gewond. Gisteravond heeft de afdeeling Rotter dam van de internationale roode hulp cen trale een protestvergadering gehouden in het algemeen verkooplokaal, in verband met het doodvonnis tegen Sacco en Van zetti, waar als spreker optrad het commu nistische Tweede Kamerlid L. de Visser. Na afloop van de vergadering werd een betooging gehouden. L. de Visser ging aan het hoofd van den stoet. Onder het zingen van de Internationale trokken de talrijke aanwezigen naar bui ten. Op de binnenplaats van het Verkoop lokaal lag een tas bouwsteenen en velen namen steenen mee. Nauwelijks was men buiten of in optocht trok men den Goud- schen singel op in de richting van de Hugo de Grootstraat. Een sterke politie macht was op de been en zoowel agenten te voet als te paard trachtten de menigte, waarbij zich vele nieuwsgierigen hadden gevoegd, te verspreiden, Toen daar niet dadelijk gevolg aan werd gegeven, werd met de blanke sabel en gummistok een charge uitgevoerd De meeste demonstran ten vluchtten hals over kop in de richting van het Oostplein, anderen bleven staan, o.w. het Kamerlid De Visser. Laatstge noemde heeft toen enkele sabelslagen ge kregen, waardoor hij bloedend' aan het hoofd en rechterarm is verwond. De ge neeskundige dienst heeft hem in den politiepost verbonden. Een politie-auto reed heen en weer om versterking te brengen, daar waar zij het hardst noodig was. Op den Goudschensingel en in vele stra ten van de binnenstad is het nog tot heel laat rumoerig gebleven. Arrestaties zijn niet gebeurd. Behalve het Kamerlid De Visser heeft de geneeskundige dienst nie mand meer behoeven te verbinden, hoewel velen kwetsuren van sabelslagen gekregen moeten hebben en het aantal builen en blauwe plekken tengevolge van de slagen met gummistokken nog veel grooter zal zijn. Ook te Amsterdam hebben na afloop van een vergadering betoogingen plaats ge had. waarbij de politie krachtig moest op treden. Enkele opgeschoten 'jongens hebben hierbij bloedige klappen opgeloopen. Buitenland. DOOR EEN TREIN OVERREDEN. Eén doode, een gewonde. In den tunnel bij Elleringhausen wer den twee arbeiders, door een achter hen aankomenden trein overreden; één werd onmiddellijk gedood, de ander zwaar ge wond. 3. Ehirlng the littftle. Ouvwrtuie G. Gotlenne 8. Fantasie Ballet G. ParCs arr. Joe. Keesela 0. Fantefcie. Ballet L. Montagne

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 5