T TWEEDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS GEMENGD NIEUWS VAN DINSDAG 23 AUGUSTUS 1927. FEESTVIERING OP 81 AUGUSTUS. 'Zooals men weet, is ter viering van den verjaardag van H. M. de Koningin op 31 Augustus as. een comité opgericht, dat de bedoeling heeft, dezen nationaien feestdag wat luisterrijker te vieren. In d'it nummer komen eendge advertenties voor, waarnaar wJJ gaarne verwijzen. In de eerste plaats blijkt hieruit, dat voor de ouden van dagen, boven, de 70 jaren, een autotocht is georganiseerd. Een sympathiek idee. En zeker zullen de oudjes daar een dankbaar gebruik van maken, als tenminste het weer meewerkt. Door een viertal gymnastiekverenigin gen zal een turnmarscb met défilé en ovatie worden gehouden. Men zie dé advertentie. Tenslotte verwijzen we naar de advertentie betreffende den roeiwedstrijd en de gon delvaart. fransche watervliegtuigen op de mok. In den loop dezer week zal op het vlieg kamp de Mok nog een zesde Fransch watervliegtuig aankomen, dat eveneens naar Kopenhagen zal gaan. Dit vliegtuig komt uit Saint-Raphaël, in het Zuiden van Frankrijk, en zal de route RhóneSaone —Rijn volgen. gemeenteraad. Voorstel tot uitgifte van grond In erfpacht aan firma Mlnneboo en Wal boom. Door de firma Minneboo en Walboom, aanneemster, alhier, wordt de erfpacht gevraagd van het terrein, gelegen aan den Singel, kad. bekend als een gedeelte van perceel Sectie E, No. 4089 (oud ged.), 5081 (nieuw ged.), ter oppervlakte van hoogstens 1080 M.2, voor den bouw van 6 woningen. Met betrekking tot deze aanvrage mer ken B. en W. op, dat er aanleiding is om den canon voor den gevraagden grond te bepalen op 10.45 per M.2, om dat bij Raadsbesluit van den 1 Maart 1927 eenzelfde terrein aan den Singel aan Geb. Smit werd verkocht voor f 6. per M.2, berekend naar 2e klasse-grond prijs. Evenwel zal het wenschelijk zijn, als gevolg van de erfpacbtsuitgifte, dat de bestrating met hekwerk langs de Oost zijde van den Singel wordt doorgelegd tot aan den eersten duiker, ln verbin ding met ae Westzijde van den Singel, waarvan de kosten worden geraamd ^op f 5150.welke voor de eene helft door de gemeente en voor de andere helft door het Grondbedrijf worden gedragen. Het leggen van kabels enz. is hierin niet begrepen. Nu de vereischte waarborgsom is ge stort, stellen B. en W. den Raad voor, onder verwijzing naar* de op deze aan gelegenheid betrekking hebbende stuk ken, bet besluit aan te nemen tot uit gifte van grond in erfpacht. Het Raadslid G. A. Minnes heeft op onderstaande vraag antwoord verzocht bij punt 8 van de agenda van hedenavond: ,Js het waar, dat het verlof van de con ciërges der Openbare Lagere Scholen is ingetrokken?" Zoo ja, welker grondige mo tieven hebben daartoe geleid?" die het boaoh bevolken. Gaande langs bet fietspad komt ge langs de grenspalen van Noord-Holland en Utrecht, die aan den eenen kant het wapen van N.-Holland em aan dén ande ren kant dat van Utrecht voeren. Naar verteld wordt door de enkele be woners, die ge hier ontmoet, zijn de stee- nen palen al zeer oud; dé een spreekt van twaalf honderd en zooveel, een ander van zestienhonderd en zooveel. Langs dat fietspad loopt ook, een diepe geul of greppel en naar^de overlevering "wil, was die gegraven opdat er een goede aanduiding kwam tusschen de beide grenzen. Men scheen elkaar den grond wel eene te betwisten en toen ook de geulen wél eens werden dichtgeworpen, kwam men er toe de steenen grenspalen te zetten, die niet zoo gemakkelijk waren op te rui men. Hoe dat ook zij: de palen staan er en de oudste zijn, niet zoo lang geleden, gerestaureerd en weer geplaatst, het geen een geweldig werk moet zijn ge- w'p<>3t, omdat de steen door den tand des tijds heel wat had .geleden. Een 'enkele wordt bewaard in het museum te Hilver sum en eenige oude palen heeft men door nieuwe moeteij vervangen. Dit wonderland met de ongerepte natuur lijkt me een lustoord voor stroopera Een rijksveldwachter, dien ik ontmoette, be aamde dit ten volle. Hij zelf scheen dat stroopen niet zoo erg te vinden. Wel was het in strijd met de jachtwet, doch iets immoreels zag hij er niet in, want het gestroopte konijntje of haasje had eigen lijk geen vasten eigenaar. Nu eens liep het op A.'s terrein en dan weer op dat van B. Maar het mocht niet en dus was hij wel verplicht de stroopers achter de pantalon te zitten. Of eigenlijk dat niet, want dan krijg je ze toch nooit. Het eenige is je maar ergens neer te leggen en te waohten tot ze (de stroopers) je in de armen loopen. Het is „ligwerk" be weerde de politieman; Ik vind het best en gun de stroopers gaarne hun boutje. Het groote jachtrecht 1 sahijnt daar aan één persoon te bebooren, wien dat iminstens tien mille per jaar moet kosten aan opzicht en planting van herten en fazanten. Want herten schijnt men daar ook aan te treffen, doch een zwenk van een hert heb ik niet kunnen gewaar worden. Verder gaande komt men aan het thee huis in de Dennen en den Soestdijker- straatweg overstekend langs het bekende Kievitsdal. Zet men door naar de Lage Vuursohe, dan komt men-over een weg omzoomd door prachtige sparren. Eep prachtiger laan heh ik nimmer nog ge zien. Het was een grootsche aanblik: de grintweg, haast weggedrongen tusschen het hoogopgaande eparrehout. En in Lage Vuursche zelf! Ook één "dier idyllische oorden, waaraan het Gooiland en de om geving zoo rijk is. Overal prachtige wegen, rondom een keur van schitterende lanen, geweldige boschpartijen en brokken heide, waar- tus9ohen fijne grasvelden en het gele korenveld. Een fijn land heel die omgeving. Wijd en zijd bekend om zijn prachtig natuur schoon en toch nog mischien niet vol doende bij velen, die ©enigszins smalend spreken over het weinige mooi dat Hol land bied. In elk geval hebben ze dan te weinig kennis gemaakt met het vele mooie, dat Gooiland bezit; niet in hoofd zaak langs de hoofdwegen, doch vooraar melijk langs de fiets- en wandelpaden. Binnenland. UIT GOOILANP. Als je vanuit Hilversum via het St. Janskerkhof aan den weg naar Laren over den Grindberg fietst, kom je langs het café he Bluk, gaat daar over heuvel «chtig heideveld, dat hier en daar- ruim voorzien is van kreupelhout en daarom aan het heidelandschap bijzondere t>eko ring geeft. Weldra passeert men 'het café Heidebloem, waar ln de buurt een groot aantal kleine en groote tenten staan, waarin gehoele families «enige dagen een echt vrijbuitersleven lelden. Het Is bij het café dan ook een gekrioel van Je wolste. Kinderen, mannen en vrouwen zie Je sleepen met kannen en ketels water en andere levensbehoeften. Het café is het centrum van een' kolonie tentbewoners. Diohtbij is daar een klein vijvertje, «en z.g. waschmeertje, waarin wat gepoedeld en gebaad kan worden. Even verder komt men, lange een prachtig fietspad, dwars door een bosch. Hoofdzakelijk eiken, dennen en beuken vormen dat bosoh en het is een levendige variatie van tinten. Het dennenwoud toont het grauw wazig grijze als hoofd- tlnt, terwijl de beuken het frissche loo- ver toorien, zoodat het overzichtelijk kleuraspect vroolijker en frisscher is, vooral als de zon haar lichtplekken op de blflren en, door het loof, op den grond toovert. Ook hier weer zijn het de „paddestoe-, l«n", die de juiste richting aangeven. Vooral in de morgenuren heerscht in het woud, waar doorheen het fietspad gaat, een wijdöche stilte, die niet nalaat een geweldigen indruk op je te maken en je tot jezelf doet inkeeren, zoodat Je je één voelt met de natuur en er een grootsche rust in je komt Dan is het heerlijk een poos neer te zitten op het mos of op de heideplekken ent stil te luisteren naar het lachen van «cm specht, het schreeuwen van een ek- fter en het fluiten en jodelen van veler lei vogels of te gluren naar de duizen den nderen en verlerlei andere insecten, GLAS IN DE MAAG. Hij had Ned. Kaas gegeten. Het komt zoo nu en dan voor, meldt „De Producent", dat een producent mid den in de kaas een houten kokertje of iets dergelijks doet, waarin hij een briefje sluit, met verzoek aan den verbruiker van de kaas, hem eens te willen melden, hoe of ze hem bevallen is, enz. Hoewel in de meeste gevallen zoo iets zal ge schieden „voor de mop", is dit toch heel onjuist. Behalve dat de kaas er minder waardig door worden kan, zou het ook als middel kunnen worden gebruikt om achter de namen van afnemers te komen. Geheel onjuist is het echter, wanneer men zoo'n briefje in een fleschje doet. Op heden is er een Holl. kaashandelaar, die uit Duitschland de mededeeling kreeg, dat een afnemer zich had moeten laten opereeren vanwege glas in de maag, ten gevolge van fijne glasschilfertjes, die van het versplinterde fleschje in de kaas waren achtergebleven. Deze boer, die door het briefje dus prachtig voor zijn adres heeft gezorgd, zal al deze kosten te betalen hebben, welke niet gering zullen zijn. Aardigheid of moedwil, het is een groote onvoorzichtigheid. WAARSCHUWING. De commissaris van politie te Haarlem waarschuwt tegen het aanknoopen van handelsrelaties met C. Otter, geboren te Helder of diens vrouw, zonder van te vo ren inlichtingen te hebben ingewonnen aan zijn bureau in de Smedestraat, afdee- ling justitieele dienst. Het echtpaar woont thans in de Plataanstraat in de voormalige gemeente Schoten. De vrouw gaat meestal op haar naam bestellingen doen, terwijl geen betaling volgt. De kwitantie moet worden aangeboden aan een perceel in de Generaal Cronjéstraat, wat dan blijkt het vroegere bureau van het burgerlijk arm- bestuur der voormalige gemeente Schoten i te zijn, dat gesloten is. Nader vernemen wij dat een winkelier dag W. R. uit Emmen terecht. Hij had op in <je Anegang te Haarlem erin gevlogen 2 Mei j.1. bij een twist zekeren T. T. zulk! }8i Men Het n.1. voor 100 goederen aan een slag met een koevoet toegebracht, dat tiet adres ln de Plataanstraat brengen, deze aan de gevolgen der bekomen ver- maar toen men de kwitantie aan het boven wondingen overleed. genoemde perceel in de Generaal Cronjé- De officier van Justitie nam ln aanmer- straat wilde presenteeren bleek daar nie- klng, dat de slag tljdeos ruzie was toege- mand aanwezig te zijn. bracht. HiJ vorderde een jaar gevangenis straf. I Buitenland. BLOEDIGE VECHTPARTIJ TE AMERSFOORT. Een drietal personen door mes steken gewond. Amersfoort. 21 Aug. Zaterdagavond om half 12, toen de gebroeders V. stonden te praten vóór het café van den heer v. S. op den Hof, kwamen de gebroeders B. uit het café naar buiten. Een hunner maakte ruzie met den jongsten V. en bracht hem met een mes een diepe wonde toe over het' hoofd, terwijl de andere V. te ge ir een hek geworpen werd. Juist passeerde een drie tal militairen, die meenden, aan V. hulp te moeten verleenen. Doch de B.'s vonden dat niet gewenscht en één hunner stak naar den grootsten militair, zekere K. uit Rotterdam. Deze ontweek den stoot, welke nu den linker arm trof van zijn kameraad S. uit Schaarsbergen afkomstig. De wond was zóó diep, dat de hoofdzenuw is door gesneden. Inmiddels kreeg de derde mili tair van den andéren B. een messteek in den buik. De gewonde V. werd door de politie in het café voorloopig verbonden. De gewonde militairen liepen over den Hof naar de Langestraat. waar van Z., die de buikwonde had, in elkaar zakte door bloedverlies. Twee passeerende militairen hielpen toen den gewonde naar het politie bureau brengen. De gebroeders B. bekenden, terstond nadat zij door de politie waren aangehou den, de steken te hebben toegebracht. MET EEN KOEVOET DOOD GESLAGEN. Een Jaar geëlscht tegen den verdachte. Voor de rechtbank te Assen stond Vrij- Ingezonden mededeeling. „PATRIA" en „TAN SAD" in prijzen van af f 25.50, NERGENS GROOTERE KEUZE dan bij OUDKERK v. PRAAG, SPOORSTRAAT 50—52. Tljdstippenvan verzending der brievenmalen. 25 Aug 27 WIELRIJDER OVERREDEN DOOR DE GOOISCHE STOOMTRAM. Zaterdagavond is op den Naarderstraat- weg bij de Hakkelaarsbrug een ongeluk gebeurd. Een wielrijder werd door de Gooische Stoomtram aangereden, waar- door de man vrij ernstige verwondingen opüep. De ongelukkige werd een boerde rij binnengedragen. VERGIFTIGING TE AALTEN. Vijf kinderen ziek. In het gezin van bet echtpaar M. te Aalten, kregen vijf kinderen plotseling hevige krampen. De toestand was van dien aard, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Het bleek, dat men met een vrij ernstig vergiftigingsgeval te doen had. Bij vier kinderen is het gevaar geweken, doch van het jongste kind, één jaar oud, is de toe stand zorgelijk. woning ingestort. Zondagmiddag is /te Deventer, in de Groene Gang, bij de Walstraat, een wo ning, bewoond door de familie G. Mulder, gedeeltelijk ingestort. De topgevel kwam op het dak terecht, dat toen instortte. De bewoners, die juist aan tafel zouden gaan, wisten zich te redden en zijn voorloopig in een andere woning gehuisvest. in den slaap overreden. Gisterenmorgen half kien is te Zuidhorn de 16-jarige melkrijder A. Piètens, vermoe delijk in slapenden toestand, van zijn wagen gevallen en overreden. Hij is een half uur later aan de gevolgen overleden. Het lijk is naar de ouderlijke wonipg te Surhuister- veen overgebracht. MOTORRIJDER IN HET WATER GESLINGERD. Op den Maresingel te Leiden juist tegenover de gasfabriek is gisterenmid dag een ernstig ongeluk gebeurd. On geveer kwart voor twee kwam uit de richting Sophiastraat de motorrijder B. ln woeste vaart aanrijden. Uit de Muu- ritsstraat kwam tegelijk een fietser aan, voor wlen de rtiotorrljder moest uitwijken. Hij moest een scherpen draal nemen, waarbij hij vermoedelijk het stuur kwijt raakte met het gevolg, dat de motor met kracht tegen een hek reed, dat langs den waterkant stond. De motor bleef voor het hek staan, maar de bestuurder werd in het water geslingerd. Met veel moeite slaagde men er-in B., dip eenige minuten onder water door bracht, weer op het droge te brengen. Direct werji kunstmatige ademhaling toegepast. Na 'drie Jiwartier was de dren keling nog niet tot bewustzijn terugge bracht, waarna hij naar het Academisch Ziekenhuis werd vervoerd, waar hij na eenige oogenblikken overleed. POGING TOT DOODSLAG? Gisteravond heeft een nog onbekend gebleven man in de Veerlaan te Rotter dam op den 28-jarigen Chinees IJ. IJ. L. uit de Atjehstraat twee schoten uit een re volver gelost. L. kreeg een schot in de borst en een schampschot aan den rech ter elleboog. Hij is in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging opgenomen. MET EEN MES GESTOKEN. Zondagmiddag is op het Gebroek bij Roermond de 26-jarlge arbeider Claessen door den 80-jarigen K. met een mes ge stoken. De longen waren geraakt, zoodat overbrenging naar het hospitaal noodig was. De dader is gearresteerd. TWEE MOORDEN TE PARIJS. Parijs is wederom opgeschrikt door twee misdrijven, welke beiden een zeer gruwelijk karakter dragen. Een dezer avonden ontdekte de eigenaar van een vernikkei-werkplaats in de Rue Saint Sébastien, toen hij voor het sluiten de ronde deed, in den halfduisteren kel der het lijk van een man, in een groen la ken gewikkeld. Het bleek dat van een ze keren Alphonse Buttaud te zijn, een 74- jarigen arbeider, die vroeger zoo nu en dan op de werkplaats had gewerkt. Het lijk moest in den kelder zijn neergelegd nadat de moord was gepleegd, daar ner gens eenig spoor van een misdaad was te vinden. Het personeel der onderneming werd verhoord. Spoedig viel de dertigjarige meesterknecht, Rabier, door de mand. Hij bekende Rubbaud tijdens een woorden wisseling over 'n belangenkwestie te heb ben gedood en het lijk daarna in den kel der te hebben geworpen. Het wapen der misdaad, een bijl, is gevonden. Het tweede misdrijf werd Donderdag- op de boulevard de Picpus gepleegd. Een 41-jarig man, Ripaux, bekend wegens dronkenschap en wangedrag, vervolgde reed» geruimen tijd Mme. Meyer, toen deze een weduwe, die met haar twee doch tertjes naar huis liep,, kwam eensklaps Ripeux die op Reu Victor-Chevreul woont met zijn liefdesbetuigingen. De weduwe wilde hiervan echter niets weten. Toen re nu Donderdagavond met haar dochtertjes naar huis liep, kwam eensklaps Ripaux op haar the en loste eenige schoten op het drietal. Het oudste meisje, Suzanne, werd aan het hoofd getroffen en overleed spoe dig; Mme. Meyer kreeg een wond in den hals en verkeert in doodsgevaar. De dader is gearresteerd. B. EN W. ALS INBREKERS. Zfl hadden dertig Inbraken op hun kerfstok. De rechtbank te Nisj veroordeelde den burgemeester en alle wethouders van Ma- losjisjka, een plaatsje ln de nabijheid van Nisj, wegens diefstal tot gevangenisstraf fen varieerend van één tot twintig jaar. I De burgemeester, Tanik geheeten, die twintig jaar kreeg, had met de overige leden van het college van B. en W. een inbrekersbende georganiseerd, die meer dan dertig inbraken heeft gepleegd. DE KILEMANDSJARO. Door een vrouw bestegen. Naar uit Londen wordt gemeld, is de Kilemandsjaro, de hoogste berg van Afrika, thans ook door een vrotfcv tot den top beklommen, n.L door een meisje uit Londen, mej. Sheila MacdonaldL TYFUS IN DUITSCHLAND. Te Stargard zijn den laatsten tijd tal van tyfusgevallen geconstateerd. Ondanks alle voorzorgsmaatregelen is het aantal de laatste weken van 21 tot 31 gestegen. De haard van de ziekte is onbekend. Te Tepliwoda bij Münsterberg heerscht een tyfusepidemie. Ongéveer de helft der inwoners van het dorp is ziek. ZIJN HUISBAAS VERMOORD. Te Offenbach bij Frankfort a. d. M. heeft een werklooze die eerstdaags we gens huurschuld uit zijn huis zou worden gezet, Zondag zijn huisbaas doodgescho ten. Na gevlucht te zijn, heeft de moor denaar zich later zelf by de poütie aan gemeld. SACCO en VANZETTI TERECHTGESTELD. De terechtstelling geschied Vaz Dias meldt 'ons hedenmorgen': Boston. Onmiddellijk na middernacht heeft de terechtstelling van Madeiroa, Sacco en Vanzetti plaats gehad. De politie had uitgebreide voorzorgsmaat regelen voor de bewaking van de gevan genis genomen. Machinegeweren en zoek lichten waren opgesteld om een eventueels poging om de gevangenis te bestormen on- middeliyk te kunnen tegengaan. Om negen uur gisteravond werden de ge vangenen in kennis gesteld, dat zy even na middernacht zouden moeten sterver. Zy wénschten geen geesteiyike bijstand. Even daarvoor had Saoco van zyn vrouw en Van zetti van zyn zuster afscheid gèmomen. Te middernacht werd alles voor de executie in Sereedheld gebracht. Om half twaalf waren e getuigen imbet doodenhuia gearriveerd en onmiddellijk na middernacht werd met de terechtstelling een aanvang gemaakt. Twee minuten na middernacht werd eerst Madeiros de doodenzaal binnengeleid. Ze ven minuten na diem, dus om twaalf uur negen verklaarde de dokter hem dood. Elf minuten! over twaalven! betrad Sacco de kamer, te twaalf uur negentien was hy dood. Eèn minuut later onderging Vanzetti hetzelfde lot, zes en twintig minuten over twaalf was ook zyn vonnis voltrokken. Zy schenen1 in hun lot te berusten. Broer en zuster. iMej. Vanzetti, de zuster van den veroor deelde, over wier overtocht naar de Ver- eehlgde Staten zooveel te doen was geweest, is te Boston ln de gevangenis by haar broer toegelaten. Zy hadden elkaar in geen 19 jaar gezien. Een bomaanslag ln Argentinië. Uit Cordöba in Argentinië wordt gemeld, dat daar Zondagochtend in de fu* briek van Ford een bomontploffing heeft plaats gevonden, die groote schade heeft teweeggebracht. Men houdt het er voor, dat deze aanslag verband houdt met de zaak Saoco en Vanzetti. Waren ze toch onschuldig? Een te Berlijn vertoevend Russisch ar- ohitect heeft Zaterdag aan een medewer ker van de Voss. Zeltung een avontuur verteld, dat volgens het blad een nieuw licht op de zaak Sacco en Vanzetti zou kunnen werpen. Deze architect heeft in de jaren 1919 tot 1922 te Rome gewoond. Op zekeren avond vermoedeiyk in Fehr. 1922, begaf hy zich naar een bekend w-yn- lokaal, waar'hi,i het adres van opgeeft. Daar zaten ais gewooniyk kunstenaars, arbeiders en winkeliers byeen. Onder hen bevond zich dien avond een man, die biyk- baar wilde pralen met zyn kennis van het Engelsch, daar hy veel Engelsche uit drukkingen gebruikte en ook vertelde, dat hy lang in Amerika was geweest. De man was ongeveer 1.65 M. lang en sterk gebouwd, als een athleet. Hy was goed gekleed. Toén de architect hem in den loop van den avond vertelde dat hy Rus was en als kunstenaar met het tegen woordige Russische regime sympathiseer de, vertelde de Italiaan, die eerst gereser veerd was geweest, maar door den geno ten wyn wat mededeelzamer was gewor den, dat hy anarchist was en in Amerika terroristische daden had gepleegd. Na het sluitingsuur liepen de architect en de Italiaan samen nog een eindje op. De on bekende, die intusschen wel wat te veel scheen te hebben gedronken, vertelde plotseling, om te bewyzen, dat hy terro ristisch anarchist was. dat hy by Boston een „onteigening" had uitgevoerd. By deze gelegenheid waren er ook menschen omgebracht. De politie was er niet ln ge slaagd, hem te vatten, daar hy veel te ge slepen was. Hy had zelfs ongemerkt Amerika kunnen verlaten. Zijn medeplich tigen, die zich nog in Amerika bevonden, warén eveneens niet gesnapt, maar in hun plaats zaten twee domme kerels in de ge vangenis. Op een vraag van de redactie van de Vossische Zeitung," waarom de architect niet vroeger met deze geschiedenis voor den dag was gekomen, antwoordde de Rus, dat hy zelden couranten leest en in de bladen nimmer sprake was van Bos ton, maar van Massachusetta Toen enkele dagen geleden in een telegram de stad Boston in verband met de zaak Saeco en Vanzetti werd genoemd, herinnerde hy zich plotseling zyn ontmoeting te Rome. Hy vermoedde, dat de Italiaan ln het door hem genoemde lokaal wel bekend zal zyn geweest en dus zonder moeite zou kunnen worden opgespoord. I m Naar Ned. Oost-lndië. Verzendings- weg. Per zeepoat via Amsterdam of Rotterdam Per Holl. mail via Genua id. nazending) (id. 2e na-* zending) Per Holl. mail via Maraeille (id. nazending) (id. 2e nazending) per Eng. mail via Maraeille id. (nazending per'.ucbtdienst A'dam Parijs Marseille). Datum der ter post bezorging. Tijdstip der laatste bus lichting a. h. Postkantoor. 29 Aug. 6.30 'sav. 23 6.30 'sav. 6 en 20 Sept. 8.— 'sav. 24 Aug. 9.— 'sm. 24 6.30 'sav. 30 3.— 'sav 81 3.— 'Bav. 81 6.30 'sav. Eiken Donderdag 9.— 's m. Idem. 6.30 'sav. Naar Ned. West-lndië. Naar Suriname: Cer zeepost via Amsterdam 8 Sept. Per mail via Amsterdam (Colonlijni 25 Aug. Permail via St. Nazaire 30 6.30 'sav 6.30 'sav 6.30 'sav. Naar 8 a b a, St. E u s t a t i s en St. M a r t i n Per zeepost via Amsterdam (Colonlijn) 25 Aug. 6.30'sav. Per mail over Engeland 29 6-30 sav. Naar Aruba, Bonaire en Cu-r#?ao Per zeepost via Amsterdam (Colonlijn) Per mail over Engeland Per mail over Frankrijk 26 6.30 'sav 6.30'sav. 3.— 'sav. Per zeöpost te verzenden stukken zijn ie voorzien van de aanwijzing .zeepost. Alleen brieven en briefkaarten.

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 5