T Luxe reparatiên VIERDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS Crlpr libbtr Mm «I Hiktm igo Afge ipti 'Zooien c. BRAKKEVELDWEG 2b, VAN ZATERDAB 27 AUBUSTUS1927. J1 Zaterdag slaagde te Den Haag voor de akte N j (NJjverheddaonderwijs) onze plaatsgenoot, de heer H. Valkenburg. Sinds eeniige maanden is hij benoemd als tijdelljlk leeraar aan een der Ambachtsscholen) te Amsterdam. HELDERSCHE ZEEWERING. Gaarne vestigen wö de aandacht op de advertentie in het nummer van heden, waarin de aannemer, de heer Boltje, het publiek in de gelegenheid stelt morgen, Zondag, de werken aan den Zeedijk te be zichtigen. Deae openstelling van het werk geschiedt op veler verzoek thans bij wijze van proef. Het zal van de houding van het publiek afhangen of ook op andere dagen het werk kan worden opengesteld. Ieder wordt dus beleefd verzocht te willen medeweiken, dat op geen enkele wijze de werkzaamheden storing ondervinden; dat men niet loopt op afgezette gedeelten, de op het werk opge stelde machinerieën, gereedschappen, enz. met rust laat, e. d. KONINGINNEDAG. Uitvoerig hebben wij reeds een en an der medegedeeld omtrent de op 81 Au gustus a.s. te houden feestelijkheden in verband met den verjaardag der Ko ningin. Het programma voor de feeste lijkheden is 6 cent verkrijgbaar in den boekhandel, bij onze depothouders, als mede aan ons bureau. Zooals in de advertenties en de ver schillende berichten is medegedeeld, ls de deelname aan de wedstrijden gratis, alleen voor de behendigheidswedstrijden met automobielen wordt eenig inleggeld gevraagd. De leden der plaatselijke sport- en gymnastiekverenigingen wor den verzocht in turncostuum des mid dags deel te nemen aan den turnmarsch met défilé en ovatie aan den burgemees ter, den commandant der marine, als mede voor het marine-monument op bet Havenplein. Zij moeten zich vóór half twee verzamelen voor de gymnastieklo kalen in de Weezenstraat en Emmastr. Voor de gondelvaart zijn fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Als het weer nu maar meewerkt, kan het as. Woensdag een aardige dag wor den, waarbij het vuurwerk een waardig slot zal vormen. De Geref. Zangver. „Halleluja" geeft Dinsdag 80 Augustus, aan den voor avond dus van den verjaardag der ko ningin, een feestconoert In de Geref. Kerk, waarbij Ds. Steen een rede zal uit spreken. De toegang hiervoor is vrij, een uitvoerig programma a 5 cent verkrijg baar. Behalve zang van het koor, zal de heer Feike Asma verschillende concert nummers voor orgel ten gehoore bren gen. NED. VER. VAN HUISVROUWEN. Nu de vacanties allerwege algeloopen, of bijna afgeloopen zijn, heeft ook de Huisvrouwenvereen. hare werkzaam heden weder hervat De afdeeling „Zuigelingenbescherming en Kraamverzorging" van het „Witte Kruis" heeft een verpleegster beschik baar gesteld, welke op 6-8-18-16-20-22-27- 29 September, 4-6-11-18 October, een cursus zal geven in de behandeling van kraamvrouw en kind, vóór en na de ge boorte. De aandacht behoeft er zeker niet op gevestigd te worden, dat deze cursus voor aanstaande Moeders zeer nuttig en leerrijk ia. De kosten, L— voor leden en huis- genooten der Hulsvr.vereen. en 2.60 voor niet-leden, behoeft zeker voor nie mand een bezwaar te zijn aan dezen cursus deel te nemen. De lessen zullen gegeven worden op de reeds hierboven genoemde datums, waarschijnlijk 7-9, doch dit zal nader, mét de plaats, waar de cursus zal zijn, Per advertentie bekend gemaakt worden. Inschrijving Maandag a.s. 29 Augus tus, 'a middags van 86 in U. S. O., E naalweg 167. (Zie advertentie), HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN. Wy herinneren belanghebbenden, dat vóór 1 October van dit jaar alle maten en gewichten, die gebruikt worden of voor handen zijn op plaatsen van verkoop e. d., moeten voorzien, zijn van de letter O. Voor diegenen, die tot nu toe in de laatste 2 jaren verzuimd hebben hunne maten en gewichten te laten herijken, bestaat daartoe alsnog gelegenheid deB Maandags en des Vrijdags van 9.80 tot 8.30 aan het IJkkantoor te Amsterdam, Brouwersgracht no. 276. WATERVLIEGTUIGEN NAAR KOPENHAGEN. Vrijdagmorgen zijn zooals wij reeds meldden dat geschieden zou de water vliegtuigen W 64, W 60 en W 61 van het vliegkamp „De Mok" naar Kopen hagen vertrokken, alwaar zij 's middags te 4 uur arriveerden. De W 64 was bemand met den off.- vlieger Everts en den escadrille-comman dant luit. t. z. Ie kl. O. O. F. Jager, commandant van „De Mok", de W 61 met de off. vliegers Moes en Rotgsns, de W 60 met den Bergt, vliegtuigm. Leder en den chef van den Technischen Dienst van „De Mok", de heer Van Eijk. Een vierde vliegtuig met den off. vlieger I Te Roller maakte als reserve den tocht mee tot Delfzijl, en keerde hedenmiddag op „De Mok" terug. GOEDKOOPE TREIN NAAR ZAANDAM EN AMSTERDAM. 1 rjjdag 2 September loopt een goed- koope (Artis)-trein (2e en 3e klasse) van Helder, Anna Paulowna, Schagen, Noord Scharwoude, Heeshugowaard en Alkmaar naar Zaandam en Amsterdam C.S. en terug. De prijzen voor heen en terug (entree prijs voor Artis inbegrepen) zijn: van de stations Helder tot en met Heer Hugowaard 2e kl. 2.90; 8e kl. 2.16, van Alkmaar; 2e kl. 1.90; 8e kl. 1.50. De verkoop der plaatskaarten, tot een beperkt aantal, vangt aan Vrijdag 26 Augustus en wordt gesloten Donderdag 1 September 1927, ten 16 uur of vroeger, indien het vastgestelde aantal zal zijn uitgegeven. De dienstregeling voor deze trein is als volgt: V e r t r e kvan Helder 7.81, van Anna Paulowna 8.07, van Schagen 8.21, van Noord Scharwoude 8.83, van Heer- hugowaard 8.42, van Alkmaar 8.58. Aankomst: te Zaandam 9.29, te Amsterdam 9.61. Vertrek van Amsterdam 20.56,van Zaandam 21.12. Aankomst te Alkmaar 21.41, Heer- hugowaard 21.67, Noord Scharwoude 22.06, Schagen 22.18, Anna Paulowna 22.81, Helder 22.46. VERJAARDAG H. M. DE KONINGIN. Men schrijft ons: Aan den vooravond van den verjaar dag van H. M. de Koningin hoopt D. V. de Gereformeerde Zangvereeniging „Hal leluja" een feestconoert te geven in de Geref. Kerk (Spoorstraat), waar als feestredenaar zal optreden de Weleerw. heer Ds. H. Steen, Geref. Pred. alhier en Feike Asma het orgel zal bespelen. Het programma bevat Vaderlandsche liederen voor Koor en Orgelwerken van MendelsBohn, Bach, e.a. De toegang is geheel vrtf. VERHOOGING MELKPRIJS. De Heldersche melkhandel maakt in een advertentie in dit nummer bekend, dat de melkprijs met ingang van mor gen, met 1 cent per L. wordt verhoogd. HAGENBECKIANAi De komst van een circus in onze stad behoort tot de groote zeldzaamheden. Natuurlijk is er de jaarlijksche kermis en die is voor onze jongens en meisjes telken jare een groot festijn, niet het minst door het binnenkomen der ver schillende kermistenten en kramen en den opbouw daarvan. Maar zoo'n circus is weder Iets nieuws; het ls een nieuwe prikkel voor onze ietwat geblaseerde en verwende jeugd. En dat deze zich, nu de vacanties nog niet zijn geëindigd, niet onbetuigd zal laten bij den opbouw van het circus Hagenbeek, dat wij de vol gende week binnen onze muren zullen krijgen, behoeft geen nader betoog. Op het uitgestrekte terrein nabij de Vakschool (de heer Hagenbeek moest uit Hamburg komen om ons te vertellen, dat dit weiland „de Ton" heet) zijn de eerste werkzaamheden begonnen, die inmid dels, als deze courant verschijnt, in een vergevorderd stadium van voltooiing zullen zijn. Want een groot aantal Tsjecho-Slowakische arbeiders ls aan het werk getogen om de zeilen uit te leggen, de palen in den grond te slaan, en reeds staan tal van wagens op den weg, die het materiaal aanvoeren. Welk een reusachtige organisatie is zoo'n circusonderneming! Met speolale, extra-treinen wordt het materiaal aange voerd. Maandagavond heeft de openings voorstelling plaats en Maandagmorgen 10 uur komt de levende have per extra trein. Dat velen hieraan een uurtje van hun tijd zullen opofleren om dit binnen komen te zien, laat zich denken. Jaren geleden was hier ook eens een circus en de olifanten en andere vreemde dieren, die toen onze straten bevolkten, hadden veel bekijks. Levendig herinneren wij ons den grappigen indruk, dien de log ge, kolossale olifanten maakten tegen over onze lilliputterige woonhuiajes. Gedurende 46 dagen heeft Hagenbeek te Sohevenlngen gespeeld en avond aan avond was het circus uitverkocht. Sedert het circus Sohumann, dat ls dus sedert 1918 is het nooit zoo druk geweest als dit jaar. Volgens mededeeling van de dl rectie zijn er, behalve olrcussenaatles van den eersten rang, ook tal van keurige variété-nummers, roofdiernummers, enz., In een programma, zooals nimmer zoo uitvoerig te Helder ls vertoond. Vier dagen blijft het circus in onze stad, en zal, behalve de regelmatige avondvoorstellingen, op Woensdag 81 Augustus een enkele matlneé geven met volledig onverkort programma. Het was Vrijdagmiddag nabij het ter- rein reeds een gezellige drukte; het mooie weer werkte er toe mede, dat de jongens en meisjes een extra pretje had- den in de vrije natuur en zich op het grasveld voor de Vakschool en in de om- geving uitstekend vermaakten. REVUE 1127. Wij laten hieronder nog eenlge pers- critleken volgen over de Revue van Henri ter Hall, die 5, 6 en 7 September in Oa- sino alhier wordt opgevoerd. De „Telegraaf sohrijft ojn.: Ingsiondsii MsdsdstUag. met Moderne Elec. Schoenmakerij en Schoenhandel, TUINDORP. D» „Huiverse" ontving een telegram van El Debate, het leidend Katholieke blad van Madrid, waarin werd medegedeeld, dat nóch El Sol eenig ander orgaan der hoofdstad, verantwoordelijk la voor den „canard". De „Univerae" ia nog welwillend ge noeg zich af te vragen, hoe Reuter er dan op komt, zich op „El Sol" te beroepen. Is het bericht wellicht ln een ander blad verschenen, dat ten onreohte het groote Madrileensche orgaan citeert? vraagt de Universe zich af. W]j gelooven niet, dat het noodlg is, zóó diep op de zaak in te gaan. Het is voldoende te weten, dat „El Sol" het be richt nooit heeft afgedrukt, en dat het be richt, dat aan dit blad ontleend heet te zijn, valsch is. Schuldig zjjn Reuter en Central News in elk geval. Een persagentschap, dat ern stige berichten uit de zooveelste hand ci teert past charletan-methodes toe. De „Universe" oefent dan ook kritiek uit op het beleid der beide bureaux, die een zoo ernstige aanklacht tegen een gods dienstige gemeenschap verspreiden zon der één zelfstandig onderzoek ln te stel len naar de juistheid ervan. Beide agent schappen weten, dat dergelijk voor Span je en 't Katholicisme compromitteerend nieuws, aan de Engelsche pers zeer wel kom is, een reden te meer om zeer voorzichtig te zijn met de verbreiding, indien de betreffende bureaux er prijs op stellen, 't vertrouwen te bezitten vsn Katholieken zoowel als van niet-Katho- lieken. Het feit, dat de Londensche pers de tegenspraak doodzwijgt, getuigt van het kwaad, dat Reuter en Central News met een dergelijke laster-berichtgeving stich ten. En tevens kunnen wij uit t gebeurde BEKENDMAKING. 1 - w)0yw Maasb. Wij (Red. Held. De Commissaris van Politie te Tilburg verzoekt degenen, die aan H. J„ A. A. M. of C. N. Luijbregts, wonende alhier, goe deren geleverd hebben, welke niet be taald zijn geworden, daarvan aan hem hetzij mondeling hetzij schriftelijk ken nis te willen geven, onder overlegging van den brief of de briefkaart waarop de bestelling gedaan werd. STOOMSCHIP GESTRAND. Het Duitsche stoomschip JStrauss" ls ln het Molengat, bij Texel, aan den grond geloopen. De „Dorus Rijkers" en de sleepboot „Assistent" zijn hedenmorgen ter assistentie vertrokken. Nadere bijzon derheden ontbreken voorloopig. Te ongeveer 11 uur had de „Assistent" verbinding met het gestrandde schip. De „Drente" is eveneens vertrokken. LIJST VAN INGEKOMEN EN VERTROKKEN BADGASTEN. Opgave van Zeebad Hnlartnlqpn: van 22 t.m. 27 Aug. Ingekomen W. C. J. Verberne, Helder. G. J. Habermehl, Haarlem. Vertrokken L. H. van Lier, Treebeek. A. Meilink, Haarlem. J. J. Adriaanse, Maassluis. i Crt.) willen hierbij aanteekenen, dta een tegenspraak van dit bericht door ons niet ln andere bladen werd aangetrof fen. Reden waarom wij gaarne voldoen aan het van katholieke zijde ontvangen verzoek de tegenspraak van den Maas bode-oorrespondent op te nemen. De houding die deze katholieken in dit geval aannemen ls heel wat sympathie ker dan die van de Katholieke „Helder sche Post", die er als altijd als de kippen bij is, om de „neutrale Heldersche Cou rant" van anti-katholicisme te beschuldi gen. Wij zullen daarop niet ingaan. Het antwoord daarop ligt bij onze katholieke lezers, die blijkbaar meenen, dat w]j ons wel op neutraal standpunt stellen en daarin voldoende vertrouwen hebben om, bijv. in bovengenoemd geval, ons de tegenspraak toe te zenden met het ver zoek deze te willen opnemen. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 28 AUG. Ned. Herv. Gemeente. Nlenwe Kerk (Weststraat): Geen dienst. Westerkerh (Westpkdn). 's Morgens 10.30 uur, Ds. C. O. de Kloet. OnderwerpVoor eenzamen. Huisduinen: 's Morgens 10 uur, Ds. Witkop. Anna Paulowna. Morgen* 10 uur, Ds. Tinholt. Jnllanadorp: Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. J. de Pree. Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. P. van Hoven, van Honselersdijk. 's Avonds 6.80 uur, Ds. J. O. Haartsen, van Driesum. Hulpkerkdienst Gered. Kerk. (Militair Tehuis, Kanaalweg). 's Morgens 10 uur, Ds. J. C. Haartsen. 's Avonds 6.30 uur, Ds. P. van Hoven. Chr. Geref. Kerk '(Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 6 uur De heer A. Ponstein, Theol. student te Apeldoorn. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 6.30 uur. Leesdienst. N- Luthersche Kerk: 's Morgens 10 uur, Dr. J. E. B. Bias». Doopsgezinde Kerk: 's Avonds 7 uur, Db. P. J. Smidts. Leger des Heils (Spoorgraeht 18). 's Morgens 7.80 uur, Bidstond, 10 uur Heiligingsdienst. 's Avonds 8 uur, Verlossingssamenkomst. 8.80 uur, Openluchtmeeting ln de Prins Hendrik- laan, bij het Station. Donderdag, Openbare Heilssamenkomit. JULIANADORP. Zendingsgebouw „Ster der Hope". s Avonds 8 uur, Sprekers de Heeren Dokter en Brasser, van Helder. ANTI-KATHOLIEKE GEVING. BERICHT- pers Spanje, en Ln katholieke In ons nummer van 11 Augustus na men wij een aan de N. Rotterd. Crt ont leend bericht op, betreffende de mishan deling van een meisje in een Spaansch klooster en de wraakneming daarover van den vader, die daarbij vijf nonnen zou hebben doodgeschoten. Men zendt ons thans de Maasbode, waarin de Londensche oorrespondent van dat blad een uitvoerig artikel wijdt aan dit bericht en aantoont dat het volslagen onwaar la. Na vermeld te hebben, dat het berloht afkomstig was van het Reuterbureau, zegt de correapondent o.m.: Er was één zeer ernstig punt !n het Reuter-telegram. Het beriep zioh op een wel-is-waar liberaal blad, maar dit blad is tevens 't grootste van Madrid en ge niet een wereld-reputatie als ernstig politiek- en nleuwa-orgaan, wars van alle sensatie. Men weet, hoe gaarne de Engelsche et bijzonder Spanje's Instellingen, zwart maakt bij het publiek. Een griezel-geschiedenis, ontleend aan een zoo serieus blad als „El Sol", werd dus gretig door de bladen op genomen. De „Universe" hield zich onmiddellijk met de zaak bezig. Het blad vermoedde, dat men met een „canard" te doen had, aangezien de geschiedenis geen sporen van authenticiteit vertoonde, en, het heerlijke jachtterrein is voor den naam der Kerk in het bijzonder via Gibraltar willen bekladden." Des niettemin stelde het zich op een volko men objectief standpunt. „De Universe", schrijft het blad in laatste nummer, „neemt niet aan, dat Ïerucht ten nadeele van lndlvldueele katholieken, ongegrond is. Evenmin meent het, dat 't zijn taak is lndlvldueele Katholieken, die een odium verdienen, vrij te pleiten...." De Universe won telegrafisch Inlich tingen in. Uit de antwoorden bleek, dat het verhaal een verzinsel was. Een dé menti werd gepubliceerd. De meeste Londensche bladen, die het gruwel- berioht hadden geplaatst, onderdrukten de tegenspraak. Merkwaardig ls het, dat het blad, waarop Reuter zioh beroepen had, het be rloht in 1 geheel niet gepubliceerd heelt. „Spant hen, dt z)jn elk Huis-toe. Het uitstapje liep ten einde en het laatste traject zouden we per boot afleg gen. De hemel waa zwaar bewolkt met grauw grijze gevaarten, waartusschendoor nu en dan toch een zonnestraal priemde, die het roerige IJ-water dan overgoot met een helle flikkering, zoodat er een klate ring van kleur en leven was. De wind zweepte met geweld de wol ken voort en deed gierend zijn lied hooren door touwen en stagen der vele booten* die langs de de Ruyterkade lagen. De vlaggen klapten en sloegen nu en dan een trommelmarsch. Het scheen, dat de wind er plezier in had zóó te keer te gaan en hij meende, dat het spel van tinten aan de vlucht en op het water eigenlijk aan hem was te danken. Bij al de somberheid nu en dan, veroorzaakt door de zware wolkge vaarten, die bet zonlicht onderschepten, was dan plotseling de vreugde des te grooter als felle zonneschlchten een gam ma van kleuren tooverden over lana en over het IJ. Dank zij den beschuttenden glaswand was het mogelijk op het promenadedek van „Esona" te toeven, omdat niet velen zich, vanwege den winddruk, zóó hoog begaven, waardoor we ons zoo dicht mogelijk tegen den wand in een hoeki konden nestelen. En dat bleek een goed E laats, want al woei het nu en dan dat et rookte, zoodat het IJ-water af en toe witstuivend opjoeg, toch hadden we daar, in dat hoekje, niet den minsten last. En op dat verhoogde dek heb ie juist het mooiste uitzicht. Zoo oordeelde blij baar ook een Dultsoh echtpaar, dat di moed had od de rietstoelen, welke op het onbeschermde gedeelte staan, plaats te nemen en daar bleven tot we Alkmaar hadden bereikt. Zoo'n tochtje langs den Zaankant doet bet 'm eigenlijk. Eerst het levendig schouwspel over het IJ en door het Noordzeekanaal, waar het krioelt van motorbootjes en waar de oevers zijn bezet met fabrieken en lood sen en langs do hout- en petroleumhaven en daarna net afzwenken naar Zaandam langs de Artillerie-inrichtingen bij de Hembrug. Het is al leven en bedrijvigheid. Op en neergaande sohuiten en scheepjes; het gezwerm van die vaartuigen bij en door de aluis, waar, aan belde zijden van de geopende brug, weldra tal van men- sohen en karren en voertuigen staan, zoodat je den indruk krijgt, dat er een druk verkeer tussohen beide kanten heerscht en de mensoben die sluis we eens naar andere oorden zullen wenschen. Een praohtige sluis met aan belde kan ten druk gebeeldhouwde groepen van dolfijnen en seemeerminuen en vader Neptunui ali schutspatroon. Een ech brokje oud-hollandsch schoon dat aterk de aandacht trekt. Door de aluis haan, stoomt da boot da Zaan op en dan voel je direot den hart slag van den Zaankant. Overal bedrijvig heid en leven. ^Daar voel je, dat er ge werkt wordt en dat de intensieve arbeid daar welvaart moet brengen. Bijna een aaneengeschakeld geheel van fabriekeD en opslagplaatsen, vlak gelegen aan het breede vaarwater, dat als ver- keersgelegenheid groote voordeelen aan die bedrijven moet geven. Overal zag je de glijbanen, naar de verschillende ver diepingen aangebracht, reiken tot op het water, zoodat de zakken zaad of rijst of wat dan ook gemakkelijk in- en uitgeladen konden worden door middel van een snel werkende motor. Zeer zeker een welvarende streek, waar straf aan gearbeid moet worden, doch welk krachtig aanpakken ook wel flinke resultaten zal opleveren. Het duurt tamelijk lang, vóór de geheele streek is doorgevaren, doch het verveelt niet, omdat het oog vooral door het bedrij vige gedoe geboeid wordt. Ook de gang over het Alkmaardermeer is van een eigenaardige bekoring door de rietpartijen en de omzooming der laag gelegen landen met de bonte stoffeering der talrijke koeien. En het is zoo prettig als je wat hoog staat, want daardoor kan je het landschap beter overschouwen. Vooral toen de lucht opklaarde en het landschap baast voortdurend lag onder den gulden schijn der zon, was de tocht inderdaad een genot, omdat daardoor het aspect van de streek een blijder tint ontving. Zelfs na Alkmaar, als je dan vaart tusschen de kanaaldijken, wordt de tocht minder troosteloos, terwijl je het landschap kunt overzien. Hoe genotvol zoo'n boottocht is, toch ben je blij, als je het licht van den Huis- duiner-vuurtoren weer ziet zwaaien en zwenken. Het ia dan alsof het eigen huis je weer toewenkt en roept. En als je dan den volgenden dag weer staat op den Helderschen Zeedijk en de zon overgiet het zeevlak met een blijden tint, dan vindt je toch ook, dat het hier nog niet zoo kwaad is, hoeveel mocas je Ook elders hebt aanschouwd. Ingezonden. Geachte Redactie! Het la voldoende bekend, dat U de kolom men van de „Held. Courant" steeds zoo ruim mogelijk beschikbaar stelt, als men de belangen van onze stad ln het algemeen wil bepleiten. Doch ook het vereenigingaleven te Helder vindt in uw blad een gastvrijheid, waarvan vaak gebruik wordt gemaakt, om meer bijzondere aangelegenheden., hetzij op sport-* kunst- en muzikaal gebied of ander terrein, naar voren te brengen. Ook „Hei dens 'Mannenkoor** heeft hiervan ondervin ding, en met vrijmoedigheid doen wij1 dan ook thans weer een beiroep op uiw bereid willigheid, waarmee U ons ten zeerste zult verplichten. iZooala wij indertijd meldden, zou ons koor in Juli J1 deelnemen aan een groot Zang- tournool te Wanmervaer. Dit zangersfeest is voorbij en dezer dagen werd ons van belangstellende zijde gevraagd: „Hoe heeft JE. M." het er afgebracht 1d Wormerve^r?" Die belangstelling verheugt ons, want ddt is het, dat elke vereeniging, en in niet ge ringe mate onze Vereeniging noodlg heeft 'Doch het doet ons leed, dat wjj genoemde vraag met een zekeren schroom moeten be antwoorden). Wat evenwel betreft hetgeen wjj presteerden op dit tournooi, kunnen wfj tevreden zijn, gehoord de indrukken, die die wjj uit het talrijk» publiek mochten opvangen. Voor degenen, die het onderscheid tus sohen san tournooi au san wedstrijd aiet De muziek van Gerrit van Weezei en Henk Neef kenmerkte zich door tal van pittige me lodieën. Balletmeeater Dickion had zijn Hol- landsche danamelaje» tal van elegante danaen lngeatudeerd. Vooral de ontwerpster der schit terende costuums, mevr. ter Htll, komt lof toe voor hsar prestaties ln deze revue. De „Maasbode": Maar leat best als altijd zijn de drie finales die beetaen nuit „de Orchideeën", welk woord I B I al genoeg zegt wat weelde van kleur hier wordt geboden, de tweede finale: „het diep zee-aquarium", waarin wij vliegende visschen en zwevende zeepaardjes zien en eindelijk de slotfinale „de ridderorden", welke een weelde en schittering te zien geven zooals nog nooit op een vaderlandsch tooneel werd geboden, en welke door geen bnitenlandache revue zal overtroffen worden. „Rotterdamsch Nieuwsblad": Natuurlijk is er ook weer Bnziau, klaterend verwelkomt, zoodra maar het tipje van zijn aangerooden clownneus zichtbaar wordt: een welkom, waarin de verzekerdheid van een goedlachaen avond ligt opgesloten. En inder daad toont Buzisu zich nog steeds sis de on navolgbare komiek, hetzij als clown, vslsche prins, milicien, hengelaar, conferencier, na- tuurmenach, ja wat al niet. Hij met Piet K&hler, een vermakelijk klevende en verliefde detectieve, vinden als van ouds als be en Roosje Hoogstens is die vraag van be lang, Indien men wil uitmaken of Reuter zich aan opzettelijke vervalsching of aan ongelooflijke lichvaardigheid heeft schul dig gemaakt koorlijke en kwiek* commère tegenover nch leeren, hoe noodzakelijk een Universeel Dijk. I B|'Ui VI

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 13