Tweede Blad. GEMENGD NIEUWS. 'i mm Buitenland. GROOTE RAMP IN KOREA. Volgens de eerste berichten 280 Koreanen verdronken. Naar Reuter dd.. Donderdag uit Tokio meldt is in de buurt van Kaisjoe, in de Koreaansche provincie Kokaido een veer boot omgeslagen, tengevolge van welke ramp naar verluidt 280 Koreanen verdronken zijn. Dit geschiedde Dinsdag. Slechts zes personen zijn gered. Reeds zijn 29 lijken geborgen. EEN ROODE VLAMMENDE DIAMANT. Enkele maanden geleden, vertelt het maandblad „Zuid-Afrika", werd op de Lichtenburgsche delverijen een diamant ontdekt van een roode kleur, wegende 181/» karaat. Deze steen werd in Amster dam geslepen, en weegt thans B'/i karaat. De schittering van die diamant is alsof vlammen daaruit opslaan; deskundigen beweren, dat het een unicum is, waarvan het niet doenlijk is de waarde te bepalen. BRUTALE AANRANDING. Te Marseille is een geldwisselaar, die eiken avond met een portefeuille met geld naar zijn woning terugkeerde, Dins dag aangerand door twee mannen, die uit een auto sprongen, waarmee zjj hem wa ren gevolgd. Onder bedreiging met een revolver werd de geldwisselaar gedwon gen zijn portefeuille af te geven. De man nen sprongen vervolgens weer in den wagen, die door een derden man aan het stuur op gang was gehouden en ver dwenen. In de portefeuille zat 100,000 frank. De auto is teruggevonden. Zij bleek even vóór dat de misdaad werd gepleegd te zijn gestolen. SPOORWEGRAMP. Drie dooden. Te Evansville, in den staat Indiana (Ver. Staten), is een passagierstrein op drie wagens geloopen, die met klinkers was geladen. Er zijn drie dooden en 25 gewonden. 1 Sk m *111 Wij openen deze week onze fotoserie met eenige plaatjes over het kapitale werk aan onze zeewering. Men leze hierover het artikel onder plaatselijk nieuws. De Directiekeet van Waterstaat wordt rechts van het peilschaalgebouwtje van het „Meteorologisch Station", in steen opgetrokken. De beide opritten van de dijk naar de Artilleriestraat worden met gemetselde klinkers verhard. Dit kiekje werd genomen om de lezers een denkbeeld te geven van de eentonigheid van den langen en hoogen muur. Wij moeten erkennen dat het niet bijster geslaagd is. Men ziet een van de zandtreintjes op den achtergrond. Op dit plaatje ziet men het werk aan den muur, die alnda Woens dag over de geheele lengte van het werk ia voltooid. Groote hoopen materiaal liggen bij het werk en worden geregeld door de treintjes aangevoerd. In het midden ziet men een betonmolen, waarvan er een drietal op het werk worden gebruikt. De Jaarvergadering van de Nederlandsche Helde Maatschappij. Dit jaar werd de jaarvergadering van deze bekende Maatschappij te Deventer gehouden. Hierboven een groep der vereeniging. Het tweede Regiment Huzaren te Den Haag heeft een nieuwe Commandant gekregen. Op het Alexanderveld aldaar had de plechtige overdracht plaats. Op onze foto (links) de nieuwe commandant Clavereau, (in het midden) de vertrekkende bevel hebber Kolonel A. W. E. Gelderman en (rechts) Majoor P. Hekkema, die het desbe treffende Kon. Besluit voorlas. De Vrije Markt te Beverwijk bestaat 650 jaar. Ter gelegenheid van dit feit zijn aller lei feestelijkheden georganiseerd. O.m. wordt een groote landbouwtentoonstelling gehouden. Hierboven een overzicht van het geëxposeerde fruit, waardoor Beverwijk beroemd en bekend ia. Een reuzen droogdok. Dit groote dok, dat op een werf te Hamburg gebouwd werd, is bestemd voor de haven van Bordeaux. Zooals wij bemerken gaan de Duitsehe en Fransche belangen weder samen. Highbrldge, eens de trots van New-York, heeft haar diensten gedaan. Het oude bouwwerk wordt thans gesloopt en een nieuw, dat meer zal voldoen aan de moderne verkeers eischen, zal op dezelfde plaats worden opgericht. De 24 urenrlt van de Kon. Ned. Automoblelolub. Op het parcours Horn, Grathem, Keipen, Baxem is een 24 urenrlt van de K. N. A. O. gehouden, dieeen groot succes ls geworden. Hierboven een overzicht van de startplaats. i ifi

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 5