IT tweede en laatste blad plaatselijk nieuws suf»positoria gemengd nieuws en jong zal vermaken. Ala tweede attrac-l VAN DINSDAG 13 SEPTEMBER 1927 Zgei™, NED. HEKV. OEM. Beroepen Da. J. D. van der Veen, van Purmerend. De Inspecteur van het L. O. In de Inspectie Helder, zal met ingang van Donderdag 15 September, zijn weke- ïiiksrh spreekuur, op Donderdagavond van 57 uur in de akschool voor Meis jes aan de Javastraat, hervatten. Op Donderdag 22 dezer zal de inspec teur verhinderd zijn. De redactie van de „Heldersche Post" zendt ons een uitvoerig artikel over de bekende kwestie van de benoeming der wethouders. Uit de opname van haar „tegenspraak", die wij curiositeitshalve plaatsten, schijnt deze redactie 't recht te ontleenen ons in ons eigen blad te lijf te mogen gaan. Wij denken er niet aan dit toe te laten; de redactie heeft een eigen orgaan te harer beschikking, waarin zij ruimte genoeg heeft om alles te zeggen, wat zij jegens ons op haar lever heeft. Om die reden zullen wij bedoeld stuk dat ook in hoofdzaak slechts een scheldpartij is tegen ons, dan ook niet opnemen. Wij wenschen dat trouwens ook nog om een andere reden niet te doen. Wij willen buitenstaanders n.1. niet de gelegenheid geven zich pro of contra deze kwestie in ons blad te uiten. Het spreekt evenwel vanzelf, dat de in geding zijnde i leerling ben. 18 jaar, 1 personen of partijen daartoe wel in de ge- leerling ben. 18 jaar. 1 otaal 147 personen. Aanbiedingen kwamen in van; 1 autojongen ben. 18 jaar, 1 aanbouwer, i banketbakker, 1 broodbakker, 2 conciër ges, 1 draaiersleerling ben. 18 jaar, 2 elec triciens, 2 grasmaaiers, 21 grondwerkers, 1 hofmeester, 1 huisknecht, 2 kantoorbe dienden, 4 kantoorbedienden ben. 18 jaar, 1 kappersbediende, 3 karjongens ben. 18 jaar, 2 kellners, 1 kleermaker, 2 letterzet ters, 1 loodgietersleerling ben. 18 jaar, 4 loopknechts, 3 loopjongens ben. 18 jaar, 53 losse-werklieden, 1 machinist, 2 ma chine-bankwerkers ben. 18 jaar, 4 metse laars, 2 meubelmakers, 1 nageljongen ben. 18 jaar, 9 opperlieden, 1 reiziger, 1 schildersleerling ben. 18 jaar, 1 schip persknecht, 1 slagersleerling ben. 18 jaar, 1 smid, 8 timmermansleerlingen ben. 18 jaar, 102 transportarbeiders, 1 tuinmans- vliegtuigmakers- TegeiJJkertijd dat hij deze openduwde, werd de deur van de andere zijde met geweld dicht geschopt en de conducteur bemerkte, dat iemand de deur met zijn been tegen hield. Daar het onmogelijk was binnen te komen, posteerden zich de conducteur en de kommies voor de deur. De conducteur zag, hoe de persoon, die zich in de W.C. bevond, snippers papier uit het raampje wierp, zulks deed het vermoeden stijgen, dat men wel den treindief zou te pakken heb ben. Zoodra de trein te Roosendaal stopte, sprong de kommies op het perron en waar schuwde den marechaussee van den sta tionsdienst. Intusschen probeerde de man uit de W.C. te ontsnappen, opende de deur en trachtte den conducteur weg te slaan. In zijn poging werd hij evenwel gestuit door de bestolen dame. Wel zag de man nog kans, eenige horloges, blijkbaar eveneens on rechtvaardig in zijn bezit gekomen, over het perron te gooien. (Bij zijn aanhouding verzette de man zich nogal hevig. Bij. zijn fouilleering vond men het bedrag aan geld. De dame kon evenwel niet juist bepalen hoeveel zij in bezit had. Hardnekkig ontkende de aangehoudene, iets met de berooving te maken te hebben. Van de brieven was op hem geen spoor te vinden. Aan deze hechtte de bestolene groote waarde. Naar de marechaussee-kazerne overge bracht, bekende de man tenslotte de beroo ving te hebben gepleegd, toen de dame zat te slapen. Beambten der spoorwegen, alsmede mare chaussees der brigades hebben op de lijn nog gezocht naar papieren of papiersnip pers. Enkele brieven en gedeelten van brie- Ingezonden mededeeling. •Dr M.NANNING'S tZetpillen teöen aambeien) 1.7Ö per doosje van 12 atuka. door de fluitsignalen. Dadelijk daarna hoorde hij een stoot en hij begreep, dat er een ongeluk was gebeurd. In de duister nis was niet veel te ontdekken. Oogen- blikkelijk is hij naar een in de buurt lig gende sleepboot gegaan. Tot aan de knieën moest hij door het water waden om aan boord te komen, waarna bij de op varenden kon wekken. Met deze boot is hij toen naar de IJselmonde gevaren. On derweg heeft hij nog 8 opvarenden van het verongelukte schip, die in den Water weg zwommen, opgepikt. Toen hij bij de IJselmonde kwam lag deze al op haar zijkant en kwam alleen de stuurboordwand nog boven het water uit. Op dezen wand stonden de kapitein en de loods. Uit het achterschip klonk hulpgeroep. Men stelde een onderzoek in en toen bleek, dat een matroos nog in het achterschip zat. Hij had zijn hoofd door een patrijspoort weten te werken en kwam zoodoende nog net met mond en neus boven het water uit, dat vlak langs de patrijspoort spoelde. Aan boord van de sleepboot was een ijzerzaag. Kapitein Klontje is met deze zaag begonnen den ven zijn gevonden. man uit te zagen. Op de glibberige huid De aangehoudene is de 30-jarige L. uit waa Det in de diepe duisternis een ontzag- de Bleekerslaan in Den Haag. Bij de Haagsche politie is hij geen onbe kende. Een ernstig vermoeden bestaat, dat hij ook schuldig is aan vele rijwieldiefstal len, den laatsten tijd gepleegd. Ernstige aanvaring in den Nieuwen Waterweg. Even voor Moer en Boeoh brak ook het trechtervormige bovenstuk, tot na weini ge minuten alles was opgelost in de lood grijze wolkenmassa. Het natuurverschijnsel ging gepaard met een stortregen met hagelslag. MOORDAANSLAG TE ROTTERDAM. tegenheid worden gesteld. VRIJZINNIGE PREDIKANTEN TE AMSTERDAM. Intrede De. Van Dijk en De. Bakker. In een plechtige bijeenkomst in de Whalsche Kerk te Amsterdam, zijn Zon dagmiddag de voorgangers der Vrijzin nig Hervormden in Amsterdam ds. W. A. F. van Dijk en ds. D. Bakker beves tigd door prof. G. A. v. d. Bergh van Eisinga. Een zeer groot aantal belangstellenden vulde het kerkgebouw, waaronder tal van predikanten uit verschillende gemeenten van het land. ÜÈN GROOTE PARADE OP DONDERDAG. Op Donderdag ba zal, bij gelegenheid van de te benoemen Officieren der Zee macht, die dit jaar alle, met uitzondering van de officieren der Mariniers, door den commandant der Marina, schout bij nacht Quant, alhier zullen worden beëedigd, een groote parade worden gehouden. De parade vangt aan Donderdagmid dag ten 2 uur, bij gunstig weer op het sportterrein aan het Ankerpark en bij on gunstig weer in de loods bij het groote dok op de Marinewerf. Aan de parade, die onder commando staat van kapitein der mariniers Spiegel- berg, zal worden deelgenomen door de adelborsten van het Kon. Instituut voor de Marine en voorts detachementen van de Marinekazerne. Hr. Ms. Hertog Hen drik, Hr. Ms. Gelderland, en Wachtschip en de kazerne voor den Onderzeedienst. Na afloop van de beëediging zal door de troepen, voor den schout bij nacht en de nieuw benoemde officieren worden ge defileerd. In verband met deze parade, zal de dienst op Donderdag vanaf 12 uur 's mid dags, zijn als op Zondag. Indien de parade bij ongunstig weer in de loods op de Rijkswerf zal worden ge houden, zal dit kenbaar worden gemaakt door het hijschen van een blauwe wimpel op de Marinekazerne op den achtermid dag van Donderdag. LUCHTPOST BATAVIA-SEMARANG-SOERABAIA. In opdracht van den heer Directeur- generaal der Posterijen en Telegrafie, maakt de Directeur van het Post- en Te legraafkantoor Helder bekend, dat het luchtrecht, verschuldigd voor stukken, over te brengen met den vliegdienst Bata- via-Semarang-Soerabaia, hetwelk tot dus verre 40 cent per briefkaart, en 40 cent per 20 gram of gedeelte van 20 gram voor de overige stukken bedroeg, is verlaagd tot: 10 cent per briefkaart en 10 cent per 20 gr. of gedeelte van 20 gr. voor de ove rige stukken. De correspondentie moet van een dui delijke aanwijzing: „Per luchtpost Bata via Semarang" resp. „Batavia-Soerabaia" zijn voorzien. Het gebruik van een etiket: ..Per lutchpost-paravion" verdient boven dien aanbeveling. De verzending uit Ne derland vindt met de gewone middelen plaats, via Genua of Marseille. Verzen ding ig toegelaten van gewone en aange- teekend estukken (geen stukken met aan gegeven waarde). De opbouw voor de Zwitsersche feesten, welke deze week ten bate van het Stede lijk Muziekcorps in Casino worden gege ven, is nagenoeg gereed. Wij hebben me degedeeld, dat Woensdagmiddag de offl- cieele opening plaats heeft; des avonds wordt dan de zaal voor het publiek toe gankelijk gesteld. In de advertentie in dit nummer ziet men, dat de van de Oos- tersche feesten beroemde goochelaars Sa- nür Haophiem ook hier zal optreden en met i]jn geheimzinnige goocheltoeren oud 18 jaar, 2 gras- 1 kappersbedien- Totaal 244 personen. Geplaatst werden: 1 autojongen ben. maaiers, 2 electriciens, de, 3 karjongens ben. 18 jaar, 1 loodgie tersleerling ben. 18 jaar, 12 losse-werk lieden, 1 metselaar, 1 monteur-chauffeur, l nageljongen ben. 18 jaar, 8 opperlieden, 1 schildersleerling ben. 18 jaar, 6 sjou werlieden, 1 stoker, 1 timmerman, 1 tim merman halfwas ben. 18 jaar, 2 timmer mansleerlingen ben. 18 jaar, 95 transport arbeiders. Totaal 185 personen. Vrouwen. Aanvragen kwamen in om 9 dagmeisjes, 8 dagdienstboden, 8 dienstboden intern, 2 noodhulp-dienst boden, 1 strijkster, 8 werksters, 1 winkel juffrouw. Totaal 82 personen. Aanbiedingen kwamen in van: 8 aardappelschilsters, 2 conciërges, 9 dagmeisjes, 5 dagdienstboden, 8 huis houdsters, 1 noodhulp-dienstbode, 1 strijkster, 11 werksters. Totaal 85 personen. Geplaast werden: 4 dagmeisjes, 5 dagdienstboden, 1 nood hulp-dienstbode, 1 strijkster, 9 werksters. Totaal 20 personen. Rijkspostspaarbank. diepe duisternis een ontzag lijk moeilijk karwei. De sleepboot is daar op naar Maassluis gestoomd, om een snij- apparaat te halen. Toen de boot terug kwam, had de kapitein al 2 lange sneden j in den huid gezaagd. Indien bet water jhooger gekomen zou zijn, had de opge- i sloten matroos desnoods er uit gehaald kunnen worden. Men hoefde dit echter nu j niet te probeeren en kon met het snij-ap- TT 'paraat een gat maken, groot genoeg omj Dp i,Kp.monde gezonken.j8n man uu hachelijke positie te be-s Vrijdagnacht omstreeks 8 uur is het rijden. Nederlandsche stoomschip IJselmonde ir: i den Nieuwen Waterweg, ter hoogte van De namen van de 4 vermisten, die zeer Treindief aangehouden. „De Grondwet" te Roosendaal meldt: Zaterdagavond heeft <Le marechaussee te Roosendaal de hand gelegd op een dief, die een dame in den sneltrein Amsterdam Parijs, die om 10 u. 16 hier aankomt, be stolen had Deze dame, een ongeveer 60- jarige verpleegster uit Den Haag, reizende le klasse, was, nadat de trein te Dordrecht was vertrokken, in slaap gevallen. Even voordat de trein te Roosendaal aankwam, vermoedelijk bij het passeeren van het sta tionnetje Oudenbosch, schrok zij wakker en kwam tot de ontdekking, dat haar handtasch, inhoudende een bedrag van ongeveer 5000, benevens belangrijke brieven, ver dwenen was. Aanstonds liep zij naar den bagagewagen, om den hoofdconducteur van deze verdwijning In kennis te stellen. Deze onderzocht eerst nogmaals den coupé, waar na hij assistentie verzocht van een commies der passencontröle uit Roosendaal, die, na dienst gedaan te hebben In den Pulmantrein Antwerpen—Rotterdam, met den Parij- schen trein naar Roosendaal terugkeerde. Deze kommies zat toevallig eeniige comparti menten verder dan de bestolene dame. Hij herinnerde zich, dat een zijns inziens ver dacht heer van Dordrecht af in de zijgang op en neer gewandeld had. De conducteur wist, dat zich slechts één reiziger verderop in den wagen bevond en ging naar dezen kijken, doch vond hem niet. Daar bespeurde hij, dat de WjC. op „bezet" stond. Om zich ervan te vergewissen* of de man daar wa», opende hij met zijn paasepartout de deur. Poortershaven, in aanraking gekomen met het Engelsche stomschip Ellerdale. De IJselmonde ia kort na de aanvaring gezonken. De Ellerdale heeft met inge- deukten boeg en met water in de voorpiek de reis naar Rotterdam voortgezet De IJselmonde behoort toe aan de N.V. Gebroeders Van Uden's scheepvaart- en agentuurmaatschappij. Het schip was op reis van Rotterdam naar de Oostzee met een lading kolen. Het is in 1919 bij L. Smit en Co. te Kinderdijk gebouwd en is 1881 ton groot, lengte 289 voet breedte 86 en holte 16 voet De Ellerdale meet 8754 ton en ia in 1918 b]j R. Thompson en Sona Ld. te Sunder- land gebouwd. Dit achlp hoort thuis te Newcastle en behoort aan de Hindustan Steam Shipping Co. Ld. (Common Bros). De IJselmonde bleek te zijn gekanteld, even buiten de vaargeul. Het schip ligt onder den Zuidwai met den boeg naar bet eiland Rozenburg en bet achterachip naar de vaargeul. Kapitein D. Klontje, de gezagvoerder, deelde aan den verslaggever van de N. R. Ct. het volgende mede: Vrijdagnacht is de IJselmonde van Rot terdam naar Helsingfors vertrokken met 1700 ton cokes aan boord. De cokes werd gedeeltelijk als deklast meegevoerd. Ik maakte mijn eerste reis met de IJselmon de. Ook het grootste deel van de beman ning was kort tevoren gemonsterd. Ik zelf was juist met een ander schip van de reederij binnengekomen. Wfl hadden 21 koppen aan boord, o.w. enkele vreemde lingen, waaronder Zweden en Noren. Het zal ongeveer 2 uur zijn geweest, toen wij de Ellerdale tegen kwamen. Wij voeren onder den Noordwal, aan de grens van de vaargeul. Over de manier waarop de aanvaring is ontstaan wil ik mij nu nog liever niet uit laten, maar in elk ge val is de Ellerdale met groote kracht tegen de IJselmonde opgeloopen. Wij werden in de midscheeps geraakt, ter hoogte van de machinekamer. Er ont stond een groot gat, waardoor het water naar binnen stroomde. Wij kregen al da delijk slagzij, wat ten gevolge van het verschuiven van de deklast, hoe langer hoe erger werd. Ik begreep, dat wij het niet zouden kunnen houden en liet daar om hard bakboordroer geven, met de be doeling het achlp onder den Zuidwai waar het vrij droog is aan den grond te zetten. Voor het zoover was is de IJsel monde evenwel gekapseisd. Wij waren toen juist buiten de vaargeul gekomen. Zoodra het schip omsloeg, zijn de loods de heer A. de Geus en ik van de brug op den zijkant van het schip geklau terd. Het schip zonk snel onder ons weg. Gelukkig is de IJselmonde op den Oost- dam terecht gekomen, voordat het water ons had bereikt. Wij zijn dus droog ge bleven. In het geheel waren er toen na het oogenblik van de aanvaring nauwelijks 4 minuten verloopen. Het was goed weer en helder zicht. De bemanning is voor het grootste deel overboord gesprongen. Enkelen, o.w. de tweede stuurman, zijn naar het eiland Rozenburg gezwommen, anderen zijn naar den Noordwal gegaan. Of allen terecht zijn is nog niet bekend. Van visr mannen, onder wie 1 Zweed en 1 Noor, is het lot nog niet bekend en het ergste wordt gevreesd. Een geluk, is dat de ketels niet zijn ge sprongen. Het water had al spoedig de vuren gedoofd. Van andere zijde vernam de N. R. Ort nog het volgende: Dicht bij de plaats van de aanvaring ligt 'n baggermachine aan den Noordwal. Daar vlak bij ligt een woonschip, waarop de heer O. Bot, uitvoerder van L. Volkert uit SUedrsoht woont Deze werd wakker1 een kleine smalle slurf, waarschijnlijk zullen zijn omgekomen zijn: Van Maurik, Jensen, Laleman en Rasmussen. Vermoedelijk zijn zij of niet snel genoeg van boord kunnen komen en met het schip in de diepte verdwenen, of hebben zij den wal niet meer kunnen be reiken en zijn zij bij het zwemmen ver dronken. Zaterdagavond is uit de IJselmonde het lijk van één van de vermisten opge haald. Men vermoedt dat het het lijk is van Van Maurik, den 66-jarigen donkey man van de IJselmonde, gewoond hebben de aan de Mauritsstraat te Rotterdam. Windhoos boven Kruiningen. Om 8 uur 45 kwam Zaterdag een ge weldige windhoos over de gemeente Krui ningen (Z.) uit het Z.W„ gepaard met vreeselijk veel regen. De storm trok langs de hofstede Suy en heeft daar in een boomgaard zijn eerste vernielend werk verricht. Na een rij Canada-populieren gebroken en ontworteld te hebben, zijn in dien boomgaard 81 fruitboomen totaal ontworteld. Alleen in dezen boomgaard zijn ten minste naar ruwe schatting 250 b 850 HX. van het beste fruit afgerukt Daarna is de storm gekomen in den tuin van de pastorie der Ned. Herv. gemeente, heeft daar, behalve enkele boomen, een bijenstal van den dominee omvergewaaid en enkele bijenkasten tot op 20 meter af stand neergesmakt. Door de wonderlijke speling bleef één bijenkast, die op 20 me ter afstand nog in zijn geheel neerlag, ge heel intact, alleen het deksel was niet te vinden (het zijn houten kasten). Daarna is in dezelfde lijn de windhoos verder ge trokken tot het midden van het dorp, schade veroorzakend op een breedte van 200 meter. Van den heer Baarens is bijna een geheel pakhuis in ernstige mate be schadigd. Kippenren met hok werden op 15 a 20 meter afstand tegen de huizen aan gesmakt Broeiramen in den tuin zijn tot op 100 meter afstand weggewaaid. Ook aan de woningen van den heer v. d. Vliet, den veearts, den heer van Dijke, bene vens den heer IJzerloo zijn de daken deerlijk gehavend. Lessenaars, liggende in de muziektent, welke opniet Marktveld staat, zijn tot op 200 meter afstands weg- gestormd. Het gemeentehuis is er betrek' kelijk goed afgekomen, alleen het dak en de ramen zijn beschadigd. Aan de kerk der Ned. Herv. gemeente is een der wij zers op het wijzerbord gewoon naar boven gedrukt. Een groot raam in die kerk is fi naal naar binnen gedrukt Boomen, staan de bij die kerk, zijn tot op verren afstand in de tuinen der omwonenden gewaaid. Een lighal, waar gelukkig op dat moment niemand in was, is totaal in elkaar ge drukt. Aan het vereenigingagebouw ia be langrijke schade aan hei dak veroorzaakt. Aan veel meer andere woningen is veel glasschade. Een man, die met zijn paar den in het veld was, stond op een gegeven oogenblik in plaats van achter den ploeg vlak voor zfln paard. Persoonlijke onge lukken zijn tot heden niet bekend en zul len vermoedelijk wel niet zijn gebeurd. De storm heeft misschien pLm. 2 minuten ge duurd. Tot op 6 meter afstand van het postkantoor zijn de boomen totaal uit den grond gerukt, doch het kantoor verloor geen pan van het dak. Genfeld wordt uit Loosduinen: Zondagoohtend, kwart voor elf, kwam er een cycloon uit zee opzetten, die als een liohtgrijze zuil soherp afstak tegen de donkere wolkenbank. Hij bewoog zich snel in de richting W.Z.W.O.N.O. Om 11 uur bereikte hij bij hoofd 28, ten Zuiden van Kijkduin, het strand, waarbij de zandwolken hoog opwervelden. Toen het land bereikt was begon de wervelende zuil zich snel in te korten tot Een man lost drie schoten op Etjn vrouw, tonder haar echter te treffen. Zondagavond, toen de 48-jarige juf frouw O. A. de H., na een bioscoopbezoek huiswaarts ging, werd zij aangesproken door haar man, m. K., van wien zij sedert een jaar gescheiden leeft. De man elschte dat zij weer tot hem zou terugkeeren, en toen zij dit weigerde ontstond een woor denwisseling. vlak bij haar woning in de 2de Diergaardestraat te Rotterdam greep de man haar bij den arm en loste uit een 7.65 kaliber Waltberpistool op een pas afstand twee Bchoten, die even wel beide misten. De vrouw rende gillend in de richting van de Kruiskade en wees in het voorbijgaan aan) burgers haar man als dader aan. De man loste daarop nog een derde schot op de vluchtende vrouw, die daarop in zwijm viel, maar weer niet getroffen wbb. Burgers hebben den dader aan de politie overgeleverdhij zeide uit wanhoop en jaloezie gehandeld te hebben. Uit het verhoor van de vrouw bleek dat zij ten einde raad van haar man was weggegaan, omdat hij de laatste 15 jaar vrijwel niets had verdiend en haar boven dien voortdurend bedreigde. Hij had o.a. steeds een pistool en een bijl ln de slaap kamer bij de hand. De man is eohter 17 jaar geleden in een scheepsruim ge vallen en reeds meermalen onder genees kundige behandeling geweest. Waar schijnlijk lijdt de man aan tijdelijk op tredende vervolgingswaanzin. GEHEIMZINNIG GEVAL TB HOEK VAN HOLLAND. Misdaad of natuurlijke doodf De politie te Hoek van Holland wordt thans bezig gehouden met een geheimzin nige zaak. Men vond den 84-jarigen hotel houder J. G. v. d. Lely, eigenaar van het hotel „Kaland" aan de Prins Hendrik- Kade te Hoek van Holland, in den nacht van Zaterdag op Zondag dood in zijn wo ning. 's Avonds waa de heer v. d. Lely uit geweest en zijn vrouw had hem niet hooren terugkomen. Toen de man, naar de meening van de vrouw, nachta oa drie uur nog niet thuis was, ia zij uit bed gegaan en beneden in de zaak gaan kij ken. Daar vond zjj tot haar schrik den man dood op een stoel zitten. Onmiddel lijk waarschuwde zij dr. Knip. Daar deze de doodsoorzaak niet met zekerheid kon vaststellen, meende hij de politie van het geval in kennis te moeten stellen. Dese stelde een onderzoek in, waaruit bleek, dat de heer v. d. L. Zaterdagmorgen een twist had gehad met den broer van zijn vrouw. Deze zou er den heer v. d. L. een verwijt van hebben gemaakt, dat hij zijn vrouw bedroog. De politie heeft zoowel de vrouw als haar broer aan een verhoor onderworpen; zij heeft echter nog geen aanleiding gevonden om tot arrestatie over te gaan. Gistermorgen is het lijk ter gerechte lijke schouwing naar het ziekenhuis aan den Cooislngel te Rotterdam vervoerd. De deskundigen zullen nu moeten uitmaken, of hier misdaad in het spel is, of dat de heer v. d. L. een natuurlijken dood ia ge storven. MOTOR-ONGELUK. Twee doodan. De 21- en 19-jarige zoons van den vee houder D. Zwaagstra te Beneden Knijpe, die Zondag op den weg van Akkrum naar Oldeboorn met een motorfiets tegen een boom zijn gereden, zijn gisterenmorgen in het ziekenhuis te Heerenveen overle den. DUITSCH MOTORJACHT GESTRAND. De opvarenden gered Zondagmiddag la het Dultache motor jacht „Pappie" op de zuldpier te Hoek van Holland gestrand. Het vaartuigje waa 's middags met een gezelsohap bestaande uit vier heeren en een dame uit Soheve- ningen vertrokken voor het maken van een pleiziertochtje. Nabij Hoek van Holland weigerde plot seling de motor, zoodat men aan den stroom was overgeleverd. Het schip dreef in de richting van de pieren, sloeg over den lagen dam heen en kwam daarna op de zuldpier terecht. De opvarenden ztin over boord geklauterd, waarna zij door ds stoomreddingboot „Prins der Nederlan den" zijn afgehaald. Men hoopt het jaoht, Indien het gun stig weer blijft, te kunnen behouden. 4UT0 IN BRAND. Eaa dood*. Zondagnacht is onder den Nul, gemeente Olst, een ernstig ongeluk gebeurd. Om streeks half 2 moest de heer H. J. de Groot, scheepsbevrachter te Zwolle, die per auto uit Apeldoorn kwam, daar benzine nemen. De auto was een oud model Fbrd, waarbij het reservoir zich onder de zitplaats van den bestuurder bevindt. De echtgenoote van den heer De Groot en zijn zwager verlieten den auto, doch de eigenaar zelf bleef in den wagen zitten. Terwijl de benzine ln het reservoir getapt werd, stak de heer De Groot een lucifer voor zijn sigaar aan, met *het noodlottige gevolg, dat de benzine ont brandde. In minder dan geen tijd stond de auto ln brand. De heer De Groot kon zich niet meer redden en kwam jammerlijk om. Het lijk was geheel verkoold. ONWEER. Zondagochtend is de bliksem geslagen ln de boerderij van den heer Ursem aan den Dasseweg te Heer Hugowaard. Een kind sloeg tegen den grond, doch kreeg geen letsel. De ouders waren naar de kerk. Drie rijwielen en eenlg meubilair zijn gered; al het andere is verbrand De kapitale piuta is tot den grond tos afgebrand. tie vindt men op het baloon van de zaal een Zwitsersch panorama, dat niemand moet verzuimen te gaan zien. Voorts kan 1 Ieder zorge dus zijn avond vrij te hou den, teneinde deze Zwitaersche leesten bij te wonen. VERSLAG DER GEMEENTELIJKE ARBE1D8BELRS OVER DE MAAND AUGUSTUS 1927. Mannen. DE WETHOUDERSBENOEMING. Aanvragen kwamen in om kr,«ohtt0^°ng^o ben" 18 Jaar, 1 boeren- 18 Jaar> 1 betonvleclfter, 1 kSSii ^ntroleur, 2 electriciens, 2 wP i^be^e.nden' 8 karjongens ben. 18 ïnüïi torsie tersleerling ben. 18 jaar, 12 sse-werkheden, 2 grasmaaiers, 1 metse- 'aar' 1 nageljongen ben. 18 jaar, 1 nood- iu p-kellner, 3 opperlieden, 1 schilders- eerling ben. 18 jaar, 6 sjouwerlieden, 1 stoker, 6 timmerlieden, 2 timmerlieden halfwas ben. 18 jaar, 2 timmermansleer- lingen ben. 18 jaar, 96 transportarbeiders, 1 tuinmansleerling ben. 18 jaar. DE ZWITSER8CHE FEESTEN IN CASINO. Opgave uitsluitend betreffende het post kantoor Helder en zyne by- en hulppostkan toren over de maand Augustus 1927. Op spaarbankboekjes, uitgegeven aan bovengemelde kantoren, werd in den loop der maand ingelegd f87 171.30 en terug betaald f 92.663.41. Derhalve minder inge legd dan terugbetaald f5.492.11. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes be droeg 59. Door tusschenkomst dezer kan toren werd ter Directie op Staatsschuld boekjes ingeschreven een nominaal bedrag van f2900.en afgeschr. f 4100.Der halve minder in- dan afgeschr. f1200. Het aantal uitgegeven nieuwe staatsschuld boekjes bedroeg 3. Binnenland.

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 5