DE GEVONDEN 14,000. die in denzelfden wagen zaten, getracht De geheimzinnige vondst van 14,000 den man tot kalmte toebrengen. >Ik ge in het pakje in het Vondelpark, is nog niet tot 'klaarheid gebracht. Niemand heeft zich alt. eigenaar van het geld aan gemeld. De politie heeft Zaterdagmiddag ln het Vondelpark gedregd in den vijver bij den plaats, waar het waardevolle pakje werd gevgnden. Het dreggen heeft niets naders aan het licht gebracht. De politie heeft voorts een ondorzoek ingesteld naar de koopers der twee portefeuilles en de por- temonnaie. Een van de twee portefeuilles is in April hier ter stede verkocht Zij heeft gediend voor een loterij. Nu wordt getracht den winnaar te vinden. De tweede portefeuille en de portemon- naie zijn niet in Amsterdam verkocht, maar buiten deze gemeente. Het onder zoek wordt ijverig voortgezet INSPECTEUR PAUL. De beide revolverkogels, waardoor in specteur Paul in Den Haag verleden week bij de achtervolging van inbrekers is getïoffen, zijn Zaterdagochtend in het Roode Kruis-Ziekenhuis langs operatie ven weg uit het lichaam van den patiënt verwijderd. De toestand van den heer Paul ls be vredigend. EEN „SNOEPER". Een bewoner van de gemeente Zeist liet onlangs eenige werkzaamheden ver richten in zijn kelder door iemand, die zich voor werk bij hem had aangemeld, een landlooper. Deze man beantwoordde die daad van welwillendheid met diefstal; immers hij nam uit den kelder een flesch wijn weg en dronk hem leeg in den tuin, waarna hij beschonken over het terrein liep en op een gegeven moment bij de fa milie in de huiskamer verscheen en zich in dien dronken toestand bij mijnheer en mevrouw aan tafel zette. De man bleek al verschillende vonnis sen achter den rug te hebben, voor dief- «nai en dronkenschap. Voor den politierechter te Utrecht leg de hij een bekentenis af. De dag was bij zonder warm geweest en in den kelder, waar heel wat wjjnflesscheu opgestapeld lagen, had hij de verleiding niet kunnen weerstaan om één flesch tot den bodem lp»g te drinken. De officier van justitie vroeg 4 maan den gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Mr. Wierda, als verdediger optredende, noemde deze zaak verbazend opgeblazen. Juridisch mocht hier al van diefstal spra ke zijn, moreel was er niet anders ge beurd dan snoepen. In welk huisgezin Bnoept de dienstbode wel niet eens sui ker en in welk gezin snoept een kind wel niet eens jem? Zoo heeft deze man wijn gesnoept Dat is niet stelen geweest in den gewonen zin van het woord, dat is snoepen geweest en niet anders. Voor dat snoepen heeft men dezen man eerst in voorloopige hechtenis gezet en daarin 80 dagen gehouden en nu wordt tegen hem nog 4 maanden gevangenisstiaf geëischt. Is dat nu toch uiet ai te bar? Een dienst bode, die uit den suikerpot snoept, krijgt loof dat hij gek is«, zeide zachtjes één van hen, de 84-jarige Emile Belet, be diende bij het Credit Foncier, die naar Oayeux-sur Mer reisde om daar bij zijn vrouw en kinderen zijn vacantie door te brengen. Helaas hoorde de woedende man deze woorden. Hij trok een mes, snelde op Belet toe, roepend »Ik zal je laten zien wat voor een gek ik ben«. Een korte worsteling ontstond, waarbij Belet zoo ernstig werf gewond dat hij spoedig stierf. Zijn vrienden Berdal en Boussel trachtten tusschenbeiden te komen, zij liepen echter ook eenige diepe snijwonden op, doch wisten te ontkomen door het portier te openen en langs de treeplank een anderen wagen te bereiken. Toen de moordenaar bemerkte, dat do trein zijn vaart verminderde, wierp hij het lijk van zijn slachtoffer door het nog openstaande portier op den weg, sprong zelf uit den trein en vluchtte de velden in. Reeds den volgenden ochtend om acht uur werd hij op een weiland achter een kasteel door de gendarmerie aangetroffen. Hij verzette zich zoo hevig tegen zijn arrestatie, dat hij op een plank moest worden vastgebonden. De moordenaar, Sadilleck geheeten, blijkt een maatschappelijke verschoppe ling te zijn. Eenige jaren geleden had hij tijdens zijn werk een zware ijzeren staaf op het hoofd gekregen, waarbij hij zwaar was gewond. Een operatief ingrij pen was hij te boven gekomen, doch hij was geestelijk abnormaal geworden en had zelfs twee jaren in een inrichting voor zwakzinnigen doorgebracht. Daar hij aan den drank was geraakt, was zijn kwaal verergerd. Zijn vrouw wah eenigen tijd geleden van hem weggeloopen, daar zij haar leven niet meer zeker was; zijn 19-jarige dochtsr werd wegens tubercu lose ergens buiten verpleegd. Sadiljeck, die slagersknecht was, had den dag te voren van zijn patroon gedaan gekregen. IS KOLONEL FAWCETT GEVONDEN? De Westminster Gezette heeft Zater dag uit New-York een telegram ontvan gen, volgens welk kolonel Fawoett terecht zou zijn. Een ingenieur uit Lima in Peru, Courteviile genaamd, die onlangs een autotocht gemaakt heeft over de hoog vlakte van Matto Grosso (Brazilië), meldt dat hij kolonel Fawcett en zijn zoon heeft aangetroffen op een plaats 100 mijl van Diamatina, in de Braziliaan9che provincie Min as Geraes, waar zij woonden. Beiden verkeerden in goede gezondheid. Kolonel vrouw D. heeft aan de politie verklaard, dat de cheques, met 2000 fr. aan baar geld gestolen zijn uit haar kamer in een van de groote hotels te Nice. De Italiaan is door de grenswacht te Ventimiglia aan de Fransche politie te Menton uitgeleverd. ONTPLOFFING. 3 mannen gedood. Door onbekende oorzaak had een ge weldige ontploffing plaats in een fabriek voor ontplofbare stoffen der marine te Hultonheath bij Bournemouth, welke den dood van 8 mannen ten gevolge had. De vlammen sloegen tot groote hoogte op, DE ZAAK DOHENY. Een schikking, waarbij Doheny 13,009,000 dollar betaalt Naar de New York Herald uit Los An geles verneemt, is de zaak Doheny thans geëindigd, doordat de petroieummagnaat aan den staat 18,009,000 dollar heeft be taald, overenkomstig een uitspraak van het Opperste Gerechtshof. Dit geld dien de ter vergoeding voor de indertijd ten onreohte verkregen concessie voor de pe- troleumterreinen van Elk Hills, die voor den staat gereserveerd waren. GEVECHTEN TUSSCHEN MOSLEMS. Naar de Daily Mail aan de Pioneer uit Allahab.id ontleent, zijn er bij het gevecht tusschen de beide mohammedaansche sec- ten der Soenis en Ejias te Kalaga, waar van reeds met een enkel woord melding is gemaakt, ten minste 600 dooden geval len. De Mylla Mamoed had zijn Soenis versterkt met 20,000 Afridis en heeft met deze strijdmacht de veel zwakkere SJiaa aangevallen. Deze hielden echter dapper stand en dooden 600 hunner aanvallers, terwijl hun eigen verliezen tot 100 be perkt bleven. Zij moestc.i echter hun heele bezit, huizen, landerijen, tot vrou wen en kinderen incluis, in handen van de Rftnvsllers laten. DOOR ROOVER8 OVERVALLEN. Naar de United Press uit Calcutta meldt, ia onlangs te Atuntsc een gezel schap aangekomen van twee Amerikaan- sche families met vijf kinderen en hun personeel, die vrijwel van alles beroofd waren en in ultgeputteu staat verkeerden. De Duncans en de McLeods hadden den 27en Juni Nantang, op de Tibetaan- ache gr«>na, verleten om zich door Birma naar Calcutta te begeven. Zij hadden een gewapend geleide bij zich, doch dat werf Fawoett is de Engelscbe ont-1 na een korte schermutseling door de roo- in 1926 door het vers verdreven. De kamerdienaar van de McLeods hield echter stand en aan zijn iapper gedrag ia het te danken, dat zij bet leven behielden en tenminste nog iets van hun eigendommen redden. Na deu aanval wist het gezelschap met groote noelte een naburige Fransche zendlngs- poat te bereiken. Vandaar geleidde een priester hen naar Atuntse. dekkingsreiziger, die, Koninklijk Engelsch Aardrijkskundig Genootschap is uitgezonden voor het doen van waarnemingen in Centraal-Bra- zilië en van wien, sinds hij daar aangeko men was, niets meer is vernomen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Tien dooden. Een autobus, die op weg was naar de Llttauscbe hoofdstad Kowno. ia bij een steile helling teruggegleden en met haar 16 passagiers over den kop geslagen en toch ook geen gevangenisstraf. Pleiter in een ravijn terechtgekomen. Tien per- vroeg oplegging van een straf, gelijk aan 80nen waren onmiddellijk dood. De ande de voorloopige hechtenis en onmiddellij- ren zijn zwaar gekwetst naar Kowno ver- ke invrijheidsstelling. voerf. De politierechter veroordeelde den land looper tot 2 maanden gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis. (U. D.) EEN INBREKER. Juist op tijd aangehouden. Vrijdagmorgen werd de aandacht van eenige agenten te Zandvoort getrokken door een man, die beladen met een groot pak aan de tramhalte stond. Op navraag der agenten gaf de man op zijn vader te moeten nareizen, die reeds vooruit ge gaan was. Daar de zaak den politle-agen- ten verdacht voorkwam, namen zij den man mede naar het bureau, en bij verder onderzoek bleek, dat de man ingebroken had in een onbewoonde villa waar hij ko per- en tinwerk, alsmede een schilderij, cU hfi uit de lijst gerukt had, ent»re »:d had. Het schilderij stelt voor dr. Willem Royaaarfs, geschilderd door J. Toorop. De man is een Duitscher en heeft opge geven nog slechts eenige dagen in Hol land te zijn. De politie stelt thans een verder onder zoek in. EEN STEUR VAN 170 POND. Te IJmuiden is de vorige week op den vischafslag een steur aangevoerd, die 170 pond woog en ruim 100 besomde. Buitenland. DE MOORD IN DEN TREIN. Een zwakzinnige pleegt de daad. "iet drama, dat zich in den express ParijsAmiens heeft afgespeeld en waar van wij Zaterdag melding maakten, blijkt uit de nadere b0zonderheden, welke zijn gepubliceerd veel gruwelijker te zijn ge weest dan aanvankelijk verluidde. Om 19 uur 86 had de trein de Gare du Nord te Parijs verlaten. In een wagon le en 2e klasse (die ineenloopen) hadden verschillende personen plaats genomen: twee jonge meisjes, eenige jongelieden en een man van middelbaren leeftijd. Kort nadat de trein zich in beweging had gezet, richtte de man het woord tot de dames, eohter op zulk een ongepaste wijze, dat de meisjes het raadzaam oor deelden een ander oompartiment op te zoeken. Zij kozen het laatste uit, dat met een deurtje van de andere was geschei den. Dit deurtje grendelden zij voor alle zekerheid. De man ontstak hierover in woede, stond op en liep razend en tierend door den wagen, om daarna to pogen het deurtje in te trappen. De meisjes trokken toen aan de noodrem. De trein zou echter nog wel 6 K.M. doorrijden aleer hij tot stilstand kwam. Ia dien tussoheutijd hadden de Jongelui, BRAND IN KONST ANTTNOPEL. Een brand in de zakenwijk van Kon- stantinopel heeft vierhonderd huizen ver woest EEN SCHAQEN. WINKELWEEK. Wij meldden reeds, dat ia de winkel week te Behagen een provincialen wed strijd van brood- en banketbakkersartike len plaats zal hebben. Voor dezen wed strijd, die eerst over eenige dagen geslo ten wordt zijn reeds over de 800 inschrij vingen uit alle deelen der provincie in- gekomen. Als juryleden werden ons opgegeven: RAMP BIJ BUENOS AYRES. J* Bi°e3KafP" horst Nijkerk (Geld.); J. de Geus, Am- Dertien dooden. sterdam; J. Ilken, Amsterdam; J. Bonnet, Te San Martin, een voorstad van Bue- Naarden; Welling, Hoorn en W. O. Bre- nos Ayres, zijn bij een ontploffing in een da, Helder. vuurwerkfabriek dertien menschen om het leven gekomen. 8CHAGERBRUG. EEN VERDWENEN SOLDAAT. Een misdaad, die na negen Jaar schijnt te zijn uitgekomen. LANDBOUWTENTOONSTELLING. Uitslag der bekroningen, toegekend op de Landbouwtentoonstelling te Schager- ■brug, op 12 September 1927. In Juli 1918, nog in den oorlog dus, is1 een Arierikaansch soldaat verdwenen,: Paarden, warmbloed. d;e verteltijden te Hut.cwha „.acht x. IerjAr«JW m ouuer. door te brengen, een dorp nabij 8t. Dié, le prijs A. Brak, fit Maartenr, 2e hi de Vogezen De soldaat een Amer- pr. 7.60 E. de Boer PM*. Maartensbrug; k»«n W«« in het rfnrn pr. 5 Jb. Booatjje^ fit Maartensbrug kaan, was in het dorp wel bekend. Hij placht erg royaal met zijn geld om te springen en had liefdesbetrekkingen aan geknoopt met een jonge weduwe, bij wie hjj placht te logeeren. Toen hij plotseling verdwenen wasJk deden allerlei verhalen de ronde, o.a. dat hij wegens desertie zou zijn gefusilleerd. De dorpspraatjes zeiden echter, dat de jonge man vermoord was, terwijl hij onder den invloed van den al cohol verkeerde en dat die moord ge schied was om hem te berooven van een bedrag van 600 dollar. De huidige burge meester van Hurbache heeft het de moei te waard gevonden de zaak te onderzoe ken en verschillende lieden gehoord. Daarbij is verdenking gerezen tegen de weduwe, bij wie onlangs een huiszoeking is gedaan. Het eenige verdachts wat men vond, was een kuil van 1.80 bij 60 c.M. en ruim 85 o.M. diep. De weduwe wist van die kuil geen aannemelijke verklaring te geven. Men zal nu onderzoeken of er mis schien een lijk in verbo^gan kan zijn ge weest. Tevens heeft men in de Dauphiné een dorpeling aangehouden, die dadelijk bij het begin van het onderzoek uit Hur bache verdwenen is. Op die manier hoopt men thans, na negen jaar, nog licht in deze duistere zaak te verspreiden. ZICHZELF VERRADEN. Eau diefstal, die bi] de douanen aan het licht kwam. De opvallende zenuwachtigheid van een Italiaan bi) de douane te Ventimiglia, het Italiaansche grensstation aan de Ri- viera, bracht er de kommiezen toe zijn ba gage eens ernstig onderhanden te nemen, met het resultaat, dat daarbij voor 1770 dollar aan relscheques werf gevonden, ten name van mevrouw D„ een Ameri- kaansche. De man beweerde ze te Nioe op bet atomd gevonden te hahho^ mt- 2e 'rug; 2. Driejarige. 1 de pr. 16 O. Gutker, Schagerbi pr. 7.60 A. Brak Jbz., St. 8e pr. 6C. van Eeten. 8. Tweejarige, le pr. 10 H. Schermer, Oudesluis; 2e pr. 7.60 G. Baken, Oallantsoog; 8e pr. 6 K. Slik. Baraingerhorn. 4. Éénjarige. de pr. 10 N. J. Kruyer, Burgerbrug; 2e pr. 5 S. J. de Wit, 't Zand; 8e pr. 2.60 Jb. Boontjes, Schagerbrug. 6. Éénjarige, koudbloed le pr. 10 H. van Hoorn, Wieringer- waarf; 2e pr. 6 P. Visser Az., Wieringer- waard; 8e pr. 2.60 L. Vader, Schagerbrug. 6. Merries met veulen, warmbloed, le pr. 16 J. E. J. Kramer, Burgerbrug. 17. Veulens, warmbloed, de pr. 7.50 P, Hoogschagen, Koegras; 2e pr. 6 W. Jinuninik, Hz., 't Zand; 8e pr. f 2j60 J. E. J. Kramer, Burgerbrug. 8. Veulens, koudbloed. le pr. 7.60 H. van Hoorn, Wieringer waard. Hoornvee. 9. Melkkoeien, afgewisseld, ingeschre ven, gekalfd tusschen 1 Januari en 1 Mei. de pr. 20 W. Jimmink. Schagerbrug; 2e pr. 10 A. Franc is, Behagen; 8e pr. 6 A. Brak, St. Maarten. 10. Melkkoeien^ niet geregistreerd, ver- dor Ais Q le pr. 20 J. de Veer, Behagen; 2e pr. 10 J. E. J. Kramer, Burgerbrug; 8e pr. 6 D. Kuiper, Schagerbrug. 11. Twintera, gekalfd tusschen 1 Jon en 81 Mei 1927. le pr. 20 J. Jimmink, Schagerbrug; 2e r. 10 A. Francla, Sohagen; 8e pr. 6 D. ileutel, Schagen». 12. Meikvaarzen, ais 11. le pr. 2Q D. Kuiper, Schagerbrug; 2e pr. 10 Jn. Eriks, Burgerhrug; 8e pr. A. Francis, Schagen. 10. Pinken, géb. ln 1928, ingeschreven. le pr. 16 W. Jimimink, Schagerbrug; 2e pr. 10 dezelfde; 8e pr. 6 G. Appel, Burgerbrug. 14. Pinken, geb. in 1926, niet ingeschr. le pr. K. Slik, Baraingerhorn; 2e pr. 10 D. Jimmink, Schagen 16. Stieren, geboren ln 1920. le pr. 15 P. Kieft, Schoori; 2e pr. f 10 D. Jimmink, Oudesluis; 8e pr. 6 C. Hoog schagen, Koegras- 16. Stieikalveren, geb. In 1927, inge schreven. le pr. 16 met verguld zilveren medaille A. Francis, Schagen; 2e pr. 10 J. Jim mink,-Schagerbrug; 3e pr. 6 W. Jimmink, 't Zand* 17. Stierkaiveren, graékalf, geb. in 1927, niet ingeschreven. le pr. 10 S. Wardenar, Baraingerhorn; 2e pr. 7.60 D. Jimmink, Schagen; 8e pr. 5 dezelfde. 18. Kuikalveren, ingeschreven. le pr. 16 W. Jimmink, Schagerbrug; 2e pr. 10 K. Reyne, Baraingerhorn; Se pr. 6 dezelfde. 19. Kuikalveren, geb. in 1927, niet inge schreven. le pr. 10 P. de Graaf, Schagen; 2e pr. 7.60 D. Jimmink, Oudesluis; 8e pr. 5 P. de Graaf, Schagen. W o 1 v e e. 20. 4 Fokschapen, Texelsch, ingeschre ven, geboren in 1926. le pr. 10 H. van Hoorn, Wieringer waard; 2e pr. 6 G. Appel, Burgerbrug. 21. Als 20, geboren in 1926. le pr. 10 G. Visser, St. Maartensbrug; 2e pr. 6 W. Jimmink, 't Zand; 8e pr. 2.60 G. Appel. Burgerbrug. 22. Vier ooilammeren, Texelsch type, Ingeschreven. le pr. 10 A. Brak, St. Maa -ten; 2e pr. 6 A. Klare, Kolhorn; 8e pr. 2.60 K. Winkel, Schagerbrug. 23. Kat::, Texeisch type, geb in 1926. lepr. 10 H. van Hoorn, Wleringer- waard; 2e pr. 6 M. Kant, Schagen; 8e pr. 2.60 A. Bvman, Spanbroek. 27. Ram, geb. ln 1926, Texelsch type, ingeschreven. le pr. met verguld bronzen medaille D. ^chrooder, Hensbroek; 2e pr. 6 J. de Wii, Burgerbrug. 28. Ooi, met in 1927 geboren lammeren, waarbfj minstens 1 ramiam, Texelsch type. le pr. 10 A. Byman, 8p^ ibroek; 2e pr. 6 M. Kant, Schagen; 8e pr. 2A0 H. van Hoorn, Wieringerwaard. 29. 8-tallen ramlammeren van één vader. Texelsch type, ingeschreven. le pr. 10 H. v. Hoorn, Wieringerwaard; 2e pr. 6 A. Brak, St. Maarten; 8e pr. 2hO G. Appel. Burgerbrug. 80. Tien overhouders. le pr. 10 J. van der Oord, Schagerbrug; 2e pr. 6 Jb. Stammes, Oudesluis; 8e pr. 2J»0 O. de Moor, Schagerbrug; beetuurs- prijs F. Kater, St. Maartensbrug. 01. Vier fokschapen, geb. in 1928, niet ingeschreven. le pr. 10 G. Brak Kz., Schagen; 2e pr. 6 J. Bruin, Burgerbrug; 8e pr. 2.50 P. Vries, Schagerbrug. 82. Vier fokschapen, geb. in 1926 of eerder, niet ingeschreven. le pr. 10 H. Schermer, Oudesluis; 2e pr. 6 P. Vries, Schagerbrug; 8e pr. 2.50 Jb. Eriks, Schagerbrug. 88. Vier ooilammeren, niet lngeschr. le pr. 10 J. Brak Kz., Schagerbrug; 2e E. Joh. de Veer, Schagen; 8e pr. fzJbO Bos, St. Maartensbrug. 84. Ram, geb. ln 1927, ingeschreven, le pr. 10 E. Boa, St. Maartensbrug; 2e pr. 6 Berkhouwer, Dirkahorn; Be pr. 2.50 J. de Veer, Schagen. Pluimvee. (2 hennen met 1 haan), le pr. f 2, 2e pr. f 1. Braekela. le pr. Tb. van der Gracht, Schagen. Leghorns, le pr. A. van der Sluis, Scha gerbrug; 2e pr. P. Kranenburg, Anna Pau- bwnfl. Andere rassen, le pr. Wed. Spijt—Keu rt*. A.*m§ Prilowna. Aiideie krielen pi. Aiej. O. Kuiper, St. Maartensbrug. Eenden le pr. 8. G. de Lange, Schager brug; 2e pr. O. Kult, Schagerbrug. Kakoen, fazanten en pauwen le pr. C. van 8tralen, Schagen; 2e pr. J. Koning, Schagen. Toornen 14 en 16. le pr. A- van Schaik, Schagerbrug. K o n U n e n. le pr. 2, 2e pr. f 1. Vlaamsche reus, ram. le pr. A. van der Sluis, Schagerbrug; 2e pr. dezelfde. Idem, voedster, le pr. N. Leijen» Scha gen; 2e pr. G. Anneveldt, Schagen. Weener, ram. le pr. K. G. Simt, Bar aingerhorn; 2e pr. Jansje Smit, Barainger horn. Angora, voedster, le pr. N. Leijen, Schagen Lotharingera, ram. le pr. P. Hooij, Lutje- winkel. Idem, voedster. 2e pr. J. van der Oord, Schagerbrug. Hoilundsche ram. le pT. P. Hoojj, Lutje- winkel; 2e pr. Jansje Smit, Baraingerhorn. Zilver ram. le pr. O. Moeijes, Schagen Idem voedster, le pr. dezelfde. iBrandneuzen, ram. le pr. dezelfde. Voedster met jongen le pr. P. Hooij, Lutjewinkel; 2e pr. A. Kiezeling, Schagen. Neaten Jongen, le pr. A. van der Sluis, Schagerbrug; 2e pr. Jansje Smit, Barain gerhorn. Bloemen en planten. Van particulieren, oollectle. le pr. 5 Mej. Rezelman- -Grootes, Scha gerbrug; 2e pr. 8 Mej. Kiezeling, Scha gen iMooiste plant van particulieren. Ie pr. 6 A. Bakker—Kistemaker, Scha gerbrug; 2e pr. 8 Mej. RezeljnaiiGtoo- tes, Schagerbrug; 8e pr. 2 Mej. Kiezeling, ten van particulieren. le pr. 6 Mej. N. JimminkBakker, •i Zand. V ruchten Tuinvruchten le pr. f 10 J. Igesz, Schagen. Kaas. Edammer kaas. le pr. 10 „Dageraad", Burgerbrug; 2e pr. 6 „Eendracht?, Scha gerbrug; 8e pr. f 2.60 „Eensgezindheid", St. Maartensbrug; 4e pr. H. J. Koeman, Wogmun. Boter (6 K.G.) le pr. 7AO „'Eensgezindheid", St. Maar tensbrug; 2e pr. 6 „Eendracht", Schager brug; 8e pr. 2A0 „Dageraad'*, Burger brug; 4e pr. 1 O. Ma rees, Schagerbrug; bestuursprys H. J. Koeman, Wognum. De keuringscommissie bestond uit de heeren: I Voor paarden: K. Hoogschagen, Scha gen; Jn. A. Bakker, Wieringerwaard; Ar biter: P. de Boer, Schagen. Voor hoornvee, le groep: P. Sevenhui- zen, Warmen huizen; P. S. Schenk, Wierin gerwaard; Arbiter: E. Koster, Berkhout. iVoor hoornvee, 2e groep; F. A. F. Gro- neman, Wieringerwaard; Jm. Blaauboer Kz., Baraingerhorn; Arbiter: E. Koster Berkhout. Voor wolvee: L. de Vries, Alkmaar; Jac. Keijzer, Den Burg, Texel; Arbiter: Jn. Sttp, Alkmaar. Voor klein vee en pluimgedierte: J. Han- neman, Barsingerhorn; A. Schenk Pz. Schagerbrug; J. Nol, Alkmaar. Voor bloemen, planten en vruchten: CShr Npeets. Schagen; A. Kaan, Bergen; J. H. Veiders, Schagea Voor kaas en boter: H. Deutekom, Scha gen; Ja Jimmink, Alkmaar. Oonooors-Htpptqoe. Uitslag van het conoours-hlpplque op 12 September te Schagerbrug. Ingeschreven 9. le prije A. Schager, Aartswoud; 2e prijs H. Rotteveel, Hello; 8e prijs E. de Boer, St. MaartenaVr ie. Schoonste geheel; O. Hoedjes, Zijpers.!1!*. Kettenracetg. Ingeschreven 7. le prijs P. Po<4fer, Schagen; 2e prijs J. van der Oord, Schagerbrug; 8e prijs D. de Graaf, St. Maarten. ANNA-PAULOWNA. UITVOERING „ZANGLURT". Zondagmiddag gaf de gemengde Zang- vereeniging „Zanglust", directeur de heer B. de Vries, een uitvoering in de groote tent van „Veerburg". De entrée was vrfj en men had dus mogen verwachten, dat er veel publiek zou zijn. want zoo iets komt toch zeker maar zelden voor. Doch of het uu door de harddraverij te Wieringer waard kwam, of dat niet op prijs wordt gesteld wat men gratis krijgt, of wel dat het gekozen uur minder geschikt wai, of eindelijk., dat een gioot deel van het pu bliek ten plattenlande met zang nu een maal niet veel op heeft, ja, mogelijk ook wel dat elk van die veronderstelde oor- zaken op zichzelf een ietsje op de op komst van invloed is geweest, wij weten het niet, maar bepaald gróét kon die op komst niet genoemd worden. Doch voor „Zanglust" waa het toch Jammer, want van het gegevens mocht niet worden ge zegd: „Nu ja, het kostte niemendal, maar ze maakten er dan óók maar wat vanl" In- gendeel, al waren er tekortkomingen (die de directeur zelf natuurlijk veel beter kent dan wij), het bekende spreekwoord van het gegeven paard enz. behoefde heusch niet vergoelijkend te worden aan gevoerd. Het gebodene mocht inderdaad gehoord worden en wij hadden „Zang lust" daarom gaarne een veel grooter op komst toegewenscht In het gezin van Jan Volder ln deze ge meente, is een geval van besmettelijke ziekte, roodvonk geconstateerd. Burgerlijke stand van Anna Psulowna. GEBOREN: Hendrik, z.v. TJ. Bergsms en van R. Pomp; Hendrious, e.t. G. W. Tlrmer van A. van Veen; Rltoon Reus z.v. N. Spint eu van P. Huigen. OVERLEDEN: Jan Hoep, oud 18 Jaar, z v. J. Hoep en van A. M. Jonker. Politie van Anna Paulowna. Verloren: een groene heerenjas, een alpine muts en een zwart lederen por- temonnaie, inhoudende eenig geld. Gevonden: een vulpotlood, een autokap en twee sleutels. Inlichtingen worden ter secretarie ver strekt WIERINGEN. TENTOONSTELLING „FLORA". Vanwege de bloemenvereeniging „Flo ra" te den Oever werf jj. Zondag in de Kapel aldaar eene tentoonstelling gehou den. Evenals vorige jaren was de Kapel door eenige jonge dames, onder leiding van den heer S. Bruul voor deze gelegen heid in feestdos gestoken, zoo dat deze met de groote collectie ingebrachte bloe men en planten een keurig gezicht op leverde. De keurmeester, de heer van Amesfoort van Helder, had dan ook een moeilijke taak te verrichten om uit al dat moois het mooiste een premie toe te ken nen. Te ongeveer half twee opende met een toepasselijk woord de voorzitter de heer C. M. Tijgen de tentoonstelling en werf deze voor het publiek opengesteld. Hier na werf een aanvang gemaakt met de te houden volksspelen, want, alleen tentoon stelling zou te eentonig zijn en zoodoen de waren er ook verschillende volksspelen J op touw gezet. De tentoonstelling zelf mocht zich reeds spoedig ln een druk be zoek verheugen, doch de volksspelen spanden de kroon. De muziekvereeniging „Apollo", dir. de heer J. N. Bruul, die ook op het appèl was verschenen bracht er de feeststemming spoedig in soodst er een en al vroolijkheid en opgewektheid

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 6