voor uitwendig gebruik ter hand te stel len. Nadat vele getuigen waren verhoord, vorderde de ambtenaar van het O. M. voor het eerste ten laste gelegde feit vrij spraak, voor het andere f 300 boete ol 00 dagen hechtenis. De verdediger riep de uiterste clemen tie in van den rechter en vroeg de ge ringste geldboete op te leggen. ONDER EEN AUTOBUS. Dinsdagmiddag is op de Nieuwe Am- stelbrug te Amsterdam een 13-jarige jon gen, J. W„ woonachtig in de Drechtstraat, op zijn fiets zittend geslipt. Hij kwam te vallen juist voor een autobus van lijn 1, waarvan een der wielen hem over het li chaam ging. Deerlijk verminkt naar het O. L. V. gasthuis overgebracht, is de knaap daar spoedig bezweken. UIT EEN LUCHTSCHOMMEL GEVALLEN. Op de Reuselsche kermis is Maandag de 20-jarige Van den Bome uit een lucht schommel gevallen, waardoor zijn rugge graat zoo beschadigd werd, dat men voor zijn leven vreest. ONWEER. Te Ansen (gem. Ruinen) is Maandag middag de bliksem geslagen in de wo ning van den landbouwer J. Kelly. De be woners, die aan tafel zaten, werden tegen den grond geslagen, doch zij kwamen mei; den schrik vrij. Het huis stond onmiddel lijk in brand en is tot den grond toe afge brand. MISDAAD? Zondagnacht is, naar gemeld is, bi, Wijhe een auto verbrand, waarbij de heer H. J. de Groot, scheepsbevrachter te Zwolle, in de vlammen is omgekomen Aanvankelijk werd aan niet anders dan aan een ongeluk gedacht, doch nrfkr aan leiding van verschillende omstandig heden zijn thans A. ten K., die den autr bestuurde, en de vrouw van den verbran de, de eenige getuigen van het ongeluk. gevankeüjkMkar Wijhe overgebracht. Het vermoeden lrostaat dat het in brand raken van den auto geen ongeluk is geweest. ROOKEN EN BENZINE. Zondagmiddag was een motorrijder uit Maastricht te Leende (N.Br.) benzine aan het bijvullen. Hij stak daarbij een cigaret aan, waardoor de benzine in brand vloog. Hij wierp de slang van de aftapinriohting daarop weg, juist in de richting waar eenige kinderen stonden, wier kleederen in brand vlogen. Omstanders snelden te hulp. Twee kinderen beliepen vrij ernsti ge brandwonden, evenals de moeder van een der kinderen en een der omstanders. ONTROUWE POSTBEAMBTE. Het O. M. bij do rechtbank te Leeuwar den heeft gisteren tegen P. R., 27 jaar, hulpbesteller der posterijen te Menaldum wegens verduistering van pl.m. 200 zes maanden gevangenisstraf geëischt. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Op een onbewaakten overweg te Eist la gisterenmorgen een kar door een losse machine gegrepen en over de spoorbaan geslingerd. De bestuurder, poldermeester Arissen, is gewond, doch niet levensge vaarlijk. Het paard is gedood, de kar ver brijzeld. MISHANDELING. De student R., wonende aan de Oranje Plantage te Delft, kwam Dinsdagnacht met zijn auto thuis en wilde dezen achter uit de garage inrijden. Op hetzelfde oogenblik passeerden eenige personen, die hij waarschuwde voor dat hij achter uit reed. Mogelijk dat een hunner toch door den auto werd aangereden, want plotseling kreeg de student een hevigen slag op een zijner oogen, waardoor het glas van den pince-nez, dien hij droeg, gedeeltelijk in het oog kwam. De mannen vluchtten daarop. R. is op last van dr. van Batenburg dadelijk vervoerd naar de oogheelkundige kliniek te 's-Gravenhage, waar operatief ingrijpen noodzakelijk was. Waarschijnlijk zal hij het oog moe ten missen. Als verdacht van deze mishandeling la Dinsdagnacht d« 27-jarige O. K. gear resteerd. GEVECHT TUSSCHEN TIJGERS TE ROTTERDAM. Een oude tijger doodgebeten. Een van de nummers van bei program ma van het circus Am ar, dat sinds Maan dagavond op de Veemarkt te Rotterdam, voorstellingen geeft, is een pyramide, waaraan vijf tijgers deelnemen/ Onder dezf vijf bevindt zich een tijger van vijf tien jaar. Bij het uitvoeren van den toer worden de vier tijgerinnen gescheiden gehouden van den ouden tijcer, omdat men vooruit weet, dat de kans bestaat, dat de dieren slaags raken met elkaar. Toen Dinsdagavond dit nummer afgeloopen was, zijn de Ujgerinnen tegelijk met den ouden tijger in den tunnel gekomen, die de verbinding vormt met de kooien in den stal. Voor het personeel het kon verhinderen, zijn de vier tijgerinnen toen op den tijger afgevlogen en hebben dit dier de keel afgebeten. Men trachtte door schoten los kruit te lossen, den aan valsters angst aan te jagen, doch dit ge lukte niet. Dr. Fauw/l heeft gisteren morgen geconstateerd, dat de dood ten- Eevolge van de beten bij den tijger wer- elijk is ingetreden. Inbraken In stations. Gisterennacht is Ingebroken in het spoorwegstation te Borculo. Vermist wordt een geldkist met 600. Ook in het station te Ruurlo is ingebro ken. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Gisterenmorgen is wederom Inbraak ontdekt in het station van de ÊLS. te Hoo- gsvesn. Hst blaak, dat da op een lorrie was weggesleept, bij de goede renloods stukgeslagen en van den inhoud beroofd en in een gat in don grond was gesmeten, met een matje overdekt raamt het gestolen bedrag op f 800 a f 900. Enkele geldbakjes zijn op eenigen af stand met geringen inhoud teruggevon den. Van de daders tot nu toe geen spoor. Dinsdag had juist een belangrijke over- storting plaats gehad, zoodat de buit niet zoo groot is. In de vorige inbraakgeschiedenis is tot nu toe ook nog geen licht ontstoken. In verband met deze inbraak weet de NJtottCrt nog het volgende te melden: Gistermorgen bij aankomst op het sta tion merkten de beambten, dat er dien nacht ongewenscht bezoek was geweest. De brandkast was van het kantoor ver dwenen. De chef werd direct met een en ander in kennis gesteld. Weldra bleek dat de brandkast was weggesleept met een zoogenaamd steekwagentje, bij het station in gebruik voor zware vrachten. Deze kast werd teruggevonden in de nabijheid van de goederenloods aan de westkant van het station, ingegraven in den grond en bewerkt en opengeslagen met mokers en kolbeitels. De spaden en gereedschap pen lagen nog daarbij en waren gehaald uit een in de nabijheid staand loodsje, eigendom van den heer S., waarin de in brekers (men vermoedt dat er 3 zijn ge weest) zijn gekomen door uitsnijding van een ruitje. Op eenigen afstand nabij de veelading trof men de geldbakjes aan en hier en daar waren enkele dubbeltjes en kwartjes verspreid. De groote buit, een goede f 2000, was gisteren juist overgestort, terwijl zich thans een bedrag van een goede 800 in de kast bevond. De kast is compleet uit elkaar gebeukt. De inbrekers zijn ver moedelijk de deur ingekomen, welke ze den vorigen keer hebben verlaten. Een paar wollen handschoenen zijn achterge bleven en de gereedschappen zijn bij het werk gelaten. Het schijnt dat een jas van een der beambten is gebruikt, deze is in elkaar gefrommeld teruggevonden, me* modder besmeerd. Een lont met poede was eveneens aanwezig. BH het vertrek van de beambten om ll1/» uur gister avond is er niets bijzonders door hen be- verwoest Ongeveer 2600 acres droog ge- 66 K.M. ia meegevlogen. D® piloot had legd land overstroomden en 1200 huizen den jongen, een trouw bezoeker van het staan onder water. De inwoners konden vlleigveld, verzocht het roer te verstellen, Men zich slechts redden door in allerijl op maar op dat oogenblik sprong hert vlieg- de daken te klimmen. tuig zoo onverwachts vooruit, dat de jon gen niet moer los kon laten. Hij wist zloh Een aardbeving aan de Zwarte Zee *™en op het «taartgedeeite te werken en zich met belde handen vasthoudend, ging De Krim getroffen. Dooden te hij mee de lucht ln. Hij was niet ge- Jalta. In den nacht van Zondag op Maandag schrokken, vertelde hij later, maar had het wel erg koud gehad. Zoo nu en dan moest hij een hand loslaten en er hard is de Russische Zwarte Zeekust van de mee slaan op den romp van het vliegtuig, Oekraïne af tot in Kaukasië toe getroffen door een aardbeving, die zioh door krach tige schokken en onderaardsch gerom mel kenbaar maakte en waarvan het cen trum gelegen was te Sebastopol en de om liggende badplaatsen aan de Zuidkust van de Krim. Te Jalta, waarmee de tele grafische gemeenschap verbroken is, moeten eenige slachtoffers gevallen zijn. In de andere plaatsen werd niemand ge troffen. Wel zijn te Sebastopol verschei dene hulzen ingestort en vrijwel alle hul zen min of meer beschadigd. De bewoners van Sebastopol, Sinferopol, Odessa, Novo Rossisk brachten den nacht onder den blooten hemel door. Tusschen Kief en Odessa is de aard beving ook, zij het in mindere mate, ge voeld. Volgens een nader bericht zouden er in de Krim zes dooden en 65 gewonden zijn. Ook in Armenië is een aardbeving ge voeld. ONDER DE PUINHOOPEN VAN ROQUEBILLIèRE. Men zal zich nog wel de afschuwelijke aardstorting herinneren, die dezen winter het dorp Roquebillière, in de Zee-Alpen, ten Noorden van Nice, beeft verwoest Na de aardstorting, waarbij 16 huizen bij stort waren en 19 menschen waren omge komen, heeft de burgemeester van het dorp vergunning gevraagd om de puin hoopen door vrijwilligers en soldaten te laten onderzoeken, doch met het oog op het gevaar ls dat verzoek afgewezen. Nog altijd liggen er de pulnhoopen met het bezit van de bewoners der hulzen en de lijken der slachtoffers er onder hegraven. De brievengaarder van het dorp, wiens huis mede verwoest is en wiens spaar- merkt Enkel Is door omwonenden gecon- dultje8 onder de pulnhoop begraven la- stateerd, dat een drietal personen op den hoek van den Pesserstraatweg tegen het hek stonden geleund tegen den tijd dat het personeel van de 8. 8. huiswaarts ging en ben moest passeeren. Zoodoende zouden ze op de hoogte zijn geweest, dat het terrein „veilig" was. Buitenland. Japan opnieuw geteisterd, Vermoedelijk duizend dooden. gen, is er ten slotte op eigen houtje op uitgegaan. Hij heeft succes gehad en eenige onbeschadigde kleedingstukken en zijn spaarduitjes 40,000 fr. terug gevonden. Het linnengoed en de effecten hadden niets geleden. Z]jn succes heeft de andere getroffenen er toe aangezet zijn voorbeeld te volgen. TWEE SCHOTEN. Door nog onopgehelderde oorzaak heeft te Jena Maandagnacht een Boldaat van de scbupo, die in politiek was, den opper- Toklo, 18 Sept. Weer is Japan door I wachtmeester Deminier ernstig verwond een ernstige ramp getroffen: De omge- door een revolverschot in de borst. De ving van Nagasaki is door een typhoon man poogde daarop zelfmoord te plegen. die met een vloedgolf gepaard ging, g- teisterd en vooral de nabij genoemde stat gelegen plaatsjes Kojima en Nakamoera hebben zwaar geleden. Het aantal doodec wordt voorloopig op duizend geschat. De vloedgolf, welke de meeste schade aanrichtte, werd voorafgegaan door een zwaar geroffel, als van een onderzeescho aardbeving. Een watermuur van drie me ter hoogte stortte zich vervolgens in de straten van genoemde stadjes en ln de aangrenzende velden. Bootjes werden op het iand en in de rijstvelden geslingen en het wrakhout der ingestorte hulzer werd door het water mijlen ver meege voerd. Te Kojima en Nakamoera zjjn dui zend huizen vernield en te Nakajima vijf honderd. De typhoon begon om tien uur des mor geus en duurde met onverminderde kraoht voort tot halftwaalf. Door de ster v gezwollen rivieren is het platteland on der water gezet en vele boerderijen zij) van de buitenwereld afgesloten. Aan de): oogst is zeer groote schade toegebracht Het district Foekoeoka heeft eveneens van den typhoon te lijden gehad. In de stad Omoera staan vijfduizend huizen on der water en vijftienduizend bewoners zijn tijdelijk dakloos. Zij worden onderge bracht in soholen, tempels en andere openbare gebouwen. De burgemeester van Kojima heeft Dinsdagavond draadloos om hulp ver zocht. Duizenden bewoners zijn dakloos en hij beschikt niet over de noodige mid delen, om de gewonden afdoende te ver zorgen. De gouverneur van Koemamoto leeft een aantal hulpbrigades gezonden. Nagasaki heeft eveneens sohade gele den door een stormwind, welke echte) niet de kracht van een typhoon bereikte. Een groote schoorsteen is ingestort en een aantal arbeiders werd gewond. In de ïaven zijn ettelijke booten gezonken. De tramdienst moest gestaakt worden. In de stad Koemamoto is minder schade aangericht dan in de andere plaatsen. Een groot aantal visscbersbooten moet op zee door den storm overvallen zijn en gevreesd wordt, dat vele visachers om het even zijn gekomen. De laatste berichten. Volgens de laatste offlcieele berichten over den typhoon, zijn er 719 dooden te ïetreuren, werden 1850 huizen verwoest en staan drieduizend hulzen onder water. Een dijk ls over een lengte van 16 K.M. weggeslagen en 87 schepen zijn losge slagen. Het aantal gewonden bedraagt 2818. Kojima heeft het meest te lijden gehad. Daar ter pluatse werden 270 personen gedood en 417 huizen door de vloedgolf weggespoeld. De laa£ gelegen gedeelten van Nagasaki staan ruim twee meter onder water. Tus schen de stations Arita en Soemljosji is de zeewering over een afstand van duizend meter weggespoeld. Uit tientallen andere dorpen op het eiland gelegen komen gelijkluidende beriohten over schade aan dijken en huizen. Te Yatsoesjlro is een nieuwe zeewering, die ses millioeu yen had gekost, gehoel Beiden zijn in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis overgebracht EEN CHIRURG OMGEKOMEN. Dr. Wilson, een bekend chirurg te Manchester, werd gisteren dood ln zijn studeerkamer gevonden. Men gelooft dat hij het slachtoffer is geworden van proe ven met een nieuw middel om operatie patiënten ongevoelig te maken. Wilson was in de Royal Inflrmary te Manchester bepaaldelijk belast met het verwekken van de narcose. Nader verneemt de N. Rott Ort over dit tragisch ongeval, dat zijn vrouw hem vond, zittend voor een machine, die gas mengsels voor narcose-proeven produ ceert, met een kap over het hoofd. Hij had de gewoonte deze proeven op zichzelf toe te passen, hoewel hij wist, daarbij groot gevaar te loopen. De sensaties, die hij bij een proef onderging, sohreef hij zoo veel mogelijk op. Zijn doel was om een narooee-mlddel uit te vinden, dat wel op het gevoel van pijn, doch niet het be wustzijn zou opheffen. Zijn broer vertel de na het ongeval, dat W ïlson meende, zooveel wilskracht te hebben, dat bij het kon voorkomen geheel ?ijn bewustzijn te ve: hezen. ONTROUWE POLITIE. Omkoopery. In Juni van dit jaar had een landbou wer in het departement van de Seine en Oise aan een bookmaker van Looy 1200 fr. gegeven om deze bij de wedrennen te gebruiken. De paarden waarop de boer gewed wilde hebben, wonnen 16.700 fre.; bij ging naar den bookmaker toe om dit geld te halen, maar deze wilde hem niet uitbetalen, omdat hij niet gewed bad; wel kon hij zijn 1200 fr. terug krijgen. De boer was hier niet mee tevreden en ging naar Parijs, waar hij een kennis had, die secretaris bij de politie was. De bookma ker teekende onder bedreiging van ar restatie schuldbewijzen tot een bedrag van 16.700 frs. Kort daarop diende hij een aanklacht tegen den secretaris in wegens afpersen van handteekening. U it liet verhoor van den Becretaris bleek dat hij en twee agenten van den boer eenige duizenden frs. hadden aangeno men. I)e boer en de politiebeambten zijn in hechtenis genomen wegens omkooperij. CHOLERA IN HET JANGTSEDAL. Tot heden 7000 slachtoffere. Volgens een draadloos bericht via Ber lijn zijn er in het Jangtse-dal door de cho lera tot dusver 7000 menschen om het leven gekomen. EEN VLIEGTOCHT OP DEN STAART VAN HET VLIEGTUIG. De New York Herald weet te vertellen, dat een schooljongen uit Harkensack, in den staat N«w Jersey, Maandag achter op een verkeersvliegtuig en zonder dat de bestuurder er erg in had van Teterboro Airpuat tot Medley Field, een afstand van omdat zij anders verstijfde. Bij de aan komst was hij heelemaal verkleumd. Het eenige, dat de bestuurder ervan gemerkt had, was dat het vliegtuig van achteren zoo zwaar leek. D® terugreis heeft de jon gen gerieflijker, in de hut, gedaan VERMINDERING DER SLAVERNIJ IN BRIT8CH-INDIE. In 15 Jaar 200,000 slaven vrijgegeven. Bij de bespreking van de verdragen tot afschaffing en bestrijding der slaver nij in de 6de oommissie te Genève heeft de maharadja van Kapurthala Dinsdag de aandacht gevestigd op het feit, dat de regeering van Nepal, zonder eenigen aan drang van den Volkenbond, de laatste 60,000 slaven, die daar nog gevonden wer den, vr(j heeft gemaakt. In Burma was men nu bezig ook de laatste sporen van slavernij uit te wisschen en alle Indische waren nu eensgezind om geen slavernij, in welken vorm dan ook, te dulden. De Engelsche vertegenwoordiger vulde deze bijzonderheden aan met de mededeeling. dat de Engelsohe regeering ln samenwer king met de Indische in de laatste vijf tien jaar nog 200,000 slaven ln Indiê de vrijheid had hergeven. HET DRAMA IN DEN TREIN PARIJS—AMTENS. Havas meldt, dat Sadilleók, de gevaar lijke zonderling, die bet tragisch gebeu ren ln den trein ParijsAmiens op zUn geweten Week te hebben, overleden is, na °en crisis van delirium tremens. EEN BEROEMDE SPEURDER OVERLEDEN. Op 66-Jarigen leeftijd is overleden John McCarthy, de gewezen hoofddirecteur van de crimineele onderzoeklngsafdeellng van Sooüand Yard. In 1918 was hy na •en diensttijd van 86 Jaar afgetreden. Hij Is ook directeur g«weest van den specia- len politiedienst, die in Engeland gehei me opdrachten vervult voor vreemde mo gendheden en zorg draagt voor de be scherming van leden van de koninklijke familie en van politici O.m. had by ko ning George, toen nog prins van Wales, vergezeld op zjjn bezoek aan Canada en later toen htJ ln Madrid het huwelijk van koning Alfons bijwoonde, bij welke ge legenheid een bom geworpen ia. DE B06CHBRANDEN IN ZUUL FRANKRIJK. (De eerste offlcieele opgaven wijzen uK, dat by de bosch brand en, die in Augustus ln Zuid-Frankrijk gewoed hebben in to taal 26.000 hectaren bosch vernield zijn, die een waarde vertegenwoordigden van veertien mllüoen francs. Aanvragen voor credieten zullen by het parlement ingediend worden om de ge troffen bevolking te helpen. DE BOEVEN KOMEN VOOR HUN RECHTEN OP. Ongeveer driehonderd misdadigers, zakkenrollers, bedriegers, inbrekers en overeenkomstige individuen hielden voor het huis van bewaring te Warschau een demonstratie en eischten staking van het onderzoek tegen dertig heeren van hun gilde, die zich in voorloopige bewaring bevinden. De officier van justitie ontving een delegatie van de demonstranten en ried deze aan hun eischen schriftelijk in te dienen. ERNSTIGE STORM EN VLOEDGOLF IN MEXICO. Vertraagde telegrammen melden, dat een storm en een vloedgolf zeer ernstige schade veroorzaakten aan de Oostkust van Mexloo, bij de golf van Tehuantipec en in het stroomgebied der rivieren Guyamas en Sonora. De laatste berichten maakten melding van talrijke dooden, honderden gewonden en duizenden men schen zonder onderdak. Het centrum van den storm was 8elina Oruz in den staat Oaxaca, deze stad werd door de vloedgolf half overstroomd. MIJNWERKERS BEDOLVEN. Op de mijn van Krupp, Sölzer-Neuach werden Dinsdagmorgen drie mynwerkera bedolven. Eén van hen werd dood te voor schijn gebaald. Aangenomen wordt, dat ook de beide anderen het leven lieten. BISSCHOPPEN IN RUSLAND VERBANNEN. Als kok en nachtwaker te werk gesteld. De gewijzigde houding, welke de Sov- jetregeering tegenover de orthodoxe kerk heeft aangenomen, heeft niet al te lang geduurd. Men beeft getracht, met baar samen te werken, daar de politiek van verdrukking immers sloohts de macht der kerk versterkte. Den kerkelijken autori teiten werd derhalve medegedeeld, dat zij onder eede moesten beloven op loyale wij ze met de Sovjets te zullen samenwerken. Als tegen-prestatie zouden zij dan hun ambt ongestoord mogen uitoefenen, maar tegen allen, die zouden weigeren den eed af te leggen, zouden maatregelen geno men worden. van proces naar afgelegen districten zijn verbannen. De verbannen kerkvorsten mogen de hun aangewezen plaatsen niet verlaten, terwyi zij eiken dag op een voorgeschre ven uur bij het bureau der Gepeoe moe ten verschijnen. Voorts worden velen ge dwongen werkzaamheden als kok, nacht waker, en dergeiyke, te verrichten. Alles tegen het geweldig traotement van drie a zes roebel per maand, dat uiteraard on voldoende is en bovendien maar al te vaak niet eens wordt uitbetaald. EEN BERUCHTE DIEVENBENDE OPGEPAKT. De Brusselsche recherche hield sinds eenigen tijd een oogje op een troepje vreemdelingen, dat in een café in de Zuidstraat placht samen te komen. Ten slotte ontdekte zij, dat eenige leden van de bende medeplichtig waren aan een diefstal van juweelen. Zy heeft toen vier Italianen aangehouden, van wie er een in Frankrijk nog twee jaar gevangenis straf wegens diefstal te goed heeft en verdacht wordt van medeplichtigheid aan een diefstal van een miljoen. Drie van de kerels hadden nog gestolen juweelen bij zich. Zy hadden alle vier in Italië nog de noodige gevangenisstraffen te goed. De politie hield ook nog een Rus aan, wiens dossier thans wordt nagespoord. DE AARDBEVING IN DE KRIM. t Eadere berichten zyn er te Jalta by de aardbeving 18 menschen pp gevoegd. 8M geW°nd" Er m 87 8chokken RIVIEREN ONTDEKT UIT EEN VLIEGTUIG. *e,et de Engelache kapitein VMlliama te Melbourne is teruggekeerd van een tocht om heel Australië heen. illlams heeft daarbij ook gevlogen boven Melville Island, ten NooMen van I ort Darwin (of Palmerston). Daarbij werden drie groote rivieren gezien en op de kaart ingeschetat. INBRAAK IN EEN BELASTINGKANTOOR. Zondagochtend hebben onbekenden een bezoek gebracht aan het belastingkantoor te Noiay-le-Sec. Vrouwen, die vier jonge mannen uit het gebouw zageu komen en per auto wegryden, vonden zulks ver dacht en waarschuwden de politie. Deze ontdekte spoedig, dat de heeren met een valsohen sleutel binnen waren ~ekomen, de brandkast hadden geforceerd en er van door waren gegaan met 86,000 fr. in bankbiljetten en 89,000 fr. san schatkist bons en andere effecten. De dieven moeten goed van den toe stand op de hoogte zyn geweest, want de ambtenaar, die nachtdienst had, en an ders pas om 8 uur weggaat, was dien nacht al om 8 uur vertrokken om op jacht te gaan en de conciërge en zjjn vrouw hadden om 7 uur het gebouw verlaten voor een begrafenis. Verleden jaar is er ook ln het belas tingkantoor van Noisy-le-Sec ingebroken maar toen zyn de dieven gestoord voor zy iets mee hadden kunnen nemen. DE MOORD OP DEN ITALIAANSCHEN VICE-CONSUL. De rechter van instructie beeft gisteren in de Santégevangenis den moordenaar van den Italiaanschen vice-oonsul ge hoord. De man was by zjjn arrestatie zoo toegetakeld, dat hy nog niet spreken kon. Hy sohreef echter zyn naam en adres op een stukje papier. Hy gaf ook te kennen dat hy 26 jaar oud is, dat hy Italiaan is en dat zyn vrouw en kinderen nog in Italië zijn. H]j schijnt in 't volle be zit zyner verstandelijke vermogens. In ;:n .si'Mtü.g op de gegevens door den rechter verstrekt, is de politie op onder zoek uitgegaan, waarby bleek, dat de man nog slechts drie weken te Parijs vertoef de. Hy had zich opgegeven ais werkman en ziji) gedrag had ln nietB de aandacht getrokken. Zijn kostbaas verklaarde hem nooit tot een moord in staat te hebben ge acht. OOK TOKIO EN JOKOHAMA GETEISTERD. Tokio, 14 Sept Een .staartje" van den wervelstorm heeft thans nog de distrio- ten Tokio en Jokohama geteisterd. Er zyn daar gewonden en ook vernielde en overstroomde huizen. EEN AANSLAG TE RAVENNA. Een communist beeft gisterenoahtend te Ravenna drie revolverschoten gelost op den commandant van de 81e brigade, die met den Beoretaris van de plaatseüjke afdeeling van de fascistische party op weg naar zyn bureau was. De schoten troffen den commandant, die zwaar gewond ter aarde stortte, ter- wyi de secretaris 'n licht schampschot op liep. Deze legde den dader met twee re volverschoten neer. DE SNELTREIN ROME—MILAAN ONTSPOORD. De sneltrein Rome—Milaan la Dinsdag nacht by Bologna ontspoord. Er zijn vier zwaargewonden. EEN DUITSCHE ENOCH ARDEN. Te Isselburg, even over onze grens, is na een 12-jarige afwezigheid iemand uit den oorlog weer thuisgekomen. Hij had 8 jaar in Siberië gezeten en was reeds lang dood gewaand. Toen hy thuis kwam, vond hy zUn vrouw met een ander gehuwd, van wlen zy reeds 8 kinderen had. EEN DRUK KRUISPUNT. De Beriynsche politie heeft dezer da- Thans wordt gemeld, dat 117 Grieksoh- gen een telling gehouden van de voer- katholieke bissohoppen, die den eed niet tuigen, die per dag de kruising tuasohen wilden afleggen, by eenvoudig admi- de Frledrich Ebert- en Lennéstraat pas- nistraüef besluit en zonder eenigen vorm seeren. Dit waren op één dag 10,TAS voer-

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 6