T SS !~P J-r de afSlu,,in«U,, TROONREDE TWEEDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS BINNENLAND VAN DINSDAG 20 SEPTEMBER 1927 Geneeskundige hulp mocht niet meer baten. gaan. In het begin der 19e eeuw werf nister van waterstaat, in Mei gedaan dat locomotief uitgevonden door Stephenson, de Znjderzeesteunwe binnen twee maan- «eb°uw der ■w*"» Er staat een oplossing te wachten In- een heele piet gaat voelen, en weer alles doen wil. Maar dan komt de dokter, die zegt: denk er om, je bent nog lang niet beter, je moet je nog heel erg ontzien. Nederland heeft ook zoo'n herstellende zieke, het alcoholisme. Die ziekte is al eeuwen geleden hier geïnfecteerd als een soort Spaansche griep. Begonnen in de kringen der rijken, is de kwaal door gedrongen tot de lagere klassen, en in het middon der vorige eeuw kwam de crisis. HET OVERLIJDEN VAN Dr. HERMAN GORTER. Omtrent het overlijden van Dr. Her man Gorter verneemt „Het Volk" I)s. J. F. van der Veen van Purme- rend heeft het beroep naar deze gemeente aangenomen. ORANJE HARMONIE KAPEL. Concert op Donderdag 22 Sept. in het Julianapark, te geven door de Oranje Toen was de toestand inderdaad zóó, dat nader, dat hij, op reis van Zwitserland erwT^k 4™^ Bracht aan een genees- naar Amsterdam, ongesteld werd. Diens- middel; het besef drong meer en meer volgens werd de reis te Brussel afgebro- door, dat men tegen het alcoholisme iets ken en nam Dr. Gorter zijn intrek in doen moest. Men begon over het geval Hotel „Terminus". Aan Dr. Scheltema te te spreken, men probeerde het met huis- en lapmiddeltjes, maar het is eerst de be kende dr. Blauw geweest, welke voor het eerst injecties toepaste. Sindsdien trad groote verbetering in. Maar we zijn er nog lang niet, en het gevaar van weder- HaSeKaKKvan Vws^des ^of^ool Tf"" -Hoe groot dat gevaar nog is, bewijst het feit, dat het Utrechtsche Vereeni- gingsgebouw voor het modern georgani seerde Spoor, en Tramwegpersoneel ver gunning heeft en eiken dag alcohol tapt. Inderdaad, de patiënt staat nog voor een gevaarlijke crisis! I>r. Blauw staat weder gereed met zijn fdvies voor genezing: het luidt plaatse- L. Montagne. Uike keuze! Verschillende landen hebben avonds van 81/» tot 10 uur. Programma. 1. Psalm 138. Altiere marche. 2. Zama. Ouverture 3. Am Meeresstrande. Valse F. Andrieu. Ad. Soyez. de Concert. Max. Fischer. J. Martin. F. Boisson. 4. Solidarité. Fantaisie. 5. Calypso (cantabile). 6. Wilhelmina. Gavotte. 7. Romantique. Fantaisie. L. Montagne. 8. Finale. MUZIEKVEREEXIGING „D.O.K." Men schrijft ons: De muziekvereeniging „D.O.K." gaf Zaterdagavond JJL haar eerste concert in dit seizoen, onder leiding van haren di recteur. Joh. van Glablak. Hoewel nog vroeg in het seizoen en niettegenstaande de vermakelijkheden in Casino, was Mu- sis Sacrum overvol; dit werd het best be merkt om circa 11.80 uur met het bal. De uitvoering over het geheel genomen mag ais goed geslaagd beschouwd wor den. Zooals vernomen werd zal op dezen weg voortgegaan worden om te trachtea goede muziek te geven en blijft het pu bliek, waar er na afloop gelegenheid Is gezellig te dansen, met belangstelling vol gen, dan zal in overweging genomen woe den de uitvoeringen geregeld plaats te laten hebben. Donateurs kunnen zich opgeven aan de bekende adressen. MAGGI-DEMONSTRATIES. De bekende Maggi-fabrlek gaf giste renavond voor belangstellenden een de monstratie van haar product, waarbij de bekende film vertoond werd, die een over zicht geeft over het bedrijf dezer Zwit- sersche onderneming. Aangezien wij meerdere malen hiervan verslag deden, meenen wij voor ditmaal met deze aan kondiging te kunnen volstaan. Heden middag en -avond worden de demonstra ties herhaald. MOTORCURSUS. De motorcursus van den heer Tleerorna zal niet worden gegeven op Maandag avond, zooals aanvankelijk word aange kondigd, doch op Dinsdagavond. OPENLUCHTMEETING PLAATSELIJKE KEUZE. Een openluchtmeeting is in ons land altjjd een hachelijke onderneming. Want altijd als het niet gelegen komt, regent het en wij hebben hier al heel wat mis lukte openluchtmeetings meegemaakt. Voor Zaterdagmiddag was wederom een zoodanige bijeenkomst belegd, welke uitging van het Centraal Drankweer- comité. En daar het, zooals we allen on dervonden, Zaterdag een groot deel van den middag pijpesteelen heeft geregend, was ieders meening natuurlijk, dat de meeting als zoodanig zou mislukken. Natuurlijk kan men haar dan in het Bondsgebouw houden, maar die zaal is niet zoo overgroot en bovendien bereikte men op straat meer menschen. Maar de regen, die aanvankelijk den boel bedierf, hield gelukkig later op den middag op en zelfs werd het nog heel behoorlijk weer. Een zaalvol menschen, die in het Bonds gebouw zaten te wachten, gaf er de voor keur aan de straat op te gaan en dan maar een nieuwe regenbui te riskeeren, en zoo was tenslotte tegen half zes nog een groot publiek aanwezig onder de goederenloods om den spreker, ds. de Kloet, te hooren. Helaas had de regen hen toch een poets gebakken, want het „Stedelijk Muziek corps", dat zich beschikbaar had gesteld voor een muzikale wandeling door de stad, had zich naar aanleiding van het slechte weer teruggetrokken. Daardoor was een groote factor voor meer bezoek verdwenen, en het geh.onth. zangkoor „D.O.V.", onder leiding van den heer Rusting, moest nu alleen de aanwezigen bezighouden in afwachting van de opening. En ook dit koortje was jammer genoeg op halve kracht aanwezig. Zoo werd de zaak van alle kanten ge handicapt, doch doordat het weer zich later uitstekend hield, is van een mislukte bijeenkomst, ondanks deze teleurstellin gen, toch geen sprake geweest. Ds. de Kloet hield, zooals we zeiden, een korte toespraak. Hij wees op de woor den, door den burgemeester gebezigd bij de opening van de fancyfair van het Ste delijk muziekcorps, die namelijk naar aanleiding van een krantenbericht de no<flzakelijkheid bepleitte voor deze fees ten. De geheel-onthouders kunnen ook courantenberichten clteeren, zoo zelde hij, want dagelijks lezen wij van ongeluk ken enz., en, al staat het er niet altijd bij, in zeer vele gevallen zijn ze te wijten aan drankmisbruik. Want men denke vooral niet, dat de toestand zooveel beter la dan vroeger. Zeker, we zijn een eind opgeschoten, dank zij de drankbestrij ding, maar we zjjn nog lang niet waar wezen moeten. Als we een zieke thuis hebben, halen we den dokter. Deze be handelt hem met Injecties, met genees middelen, en als de patiënt aan de beter hand is, kan het gebeuren, dat hij zich 's Gravenhage werd verzocht naar BruS' sel te komen, doch bij diens aankomst kon geen hulp meer baten. Het stoffelijk overschot van Dr. Her man Gorter is Zaterdag naar Nederland overgebracht. De crematie had gisteren plaats te 12 uur op „Westerveld". DE DROOGLEGGING VAN DE ZUIDERZEE. De vlsschers eischen de on middellijke Invoering van de Zul- derzeesteunwet. Zaterdagmiddag hebben te Amsterdam, haar reeds, in ons land "is het" tweemaal onder voorzitterschap van den heer B. door de Tweede Kamer aanvaard, maar Demmer, voorzitter van het centraal co- beide malen door de Eerste Kamer afge- mité voor Zuiderzeevisschers, vertegen- stemd. Thans zal het opnieuw in behan deling komen: moge het ditmaal met beter resultaat zijn! Op de tegen pl. keuze aangevoerde be zwaren zal spr. ter wille van den be perkten tijd, die hem rest, niet nader in. woordigers uit alle visschersplaatsen langs de Zuiderzee vergaderd. Onder de aan wezigen was de heer Poppinga, burge meester van Staveren. In zijn openingsrede herinnerde de heer Demmer aan de toezegging van den mi en toen de eerste trein reed van Stockton den in werking zouHedei11. Thans1 is dit naar Darlington, had men in alle kranten ondanks^_alle^aan^ in Engeland de poppen aan 't dansen. Duizenden menschen zouden hierdoor het brood uit den mond worden genomen, enz. enz. Stephenson wist door te zetten en wij weten, dat de spoorwegen niet alleen de maatschappij niet hebben geschaad, maar dat zjj haar zelfs zeer hebben gebaat. Dit voorbeeld uit de geschiedenis moet voor de geheel-onthouders het parool zjjn door te zetten. Wat in andere landen is bereikt, moet ook hier tot stand komen, het moét en het zól! De Voorzitter van het Drankweeroo- mité, de heer Tuk, dankte den spr., die ondanks het feit, dat hij straks met den trein wegmoet, nog tijd heeft gevonden een paar woorden te spreken. Hij wijst er niet geschied. Het kan niet anders dai onwil van de regeering zijn, aldus spr., daar zij er op goedkoope wijze af wil Om de financiën behoeft de regeerinj het evenwel niet te laten, gezien de wins welke de Zuiderzeedrooglegging zal 01 leveren. Het kan echter niet zoo blijven, daai- de nood in de visschersgezinnen hoogi en in den aanstaanden winter nog zlI stijgen. Wij moeten evenwel aldus do heer Demmer niet met beweringen, doch met cijfers komen. Daarom haalde spr. aan de offlcieele cijfers van de vangst opbrengsten van 1924, 1926 en 1926 zon der de ansjovis. In 1924, het laatste jaar voor de afsluiting van het Amsteldiep, bedroeg de vangst 17* millioen K.G. met j -j- een ODbrenest van f2.600.000, in 1926, in het wetsontwerp voor pl keuze den 1 tand f re 14 millioen K.G. en <«00.000 en m iW ta, d. ...slulUn, somd, welke door de pers zijn verbreid, en die in hoofdzaak hierop neerkomen, dat de industrie er door benadeeld zal worden, en dat het frauduleus gebruik zal toenemen. Wat dit laatste betreft, be roept men zich op Amerika, waar een ,- verbod bestaat. Het spreekt vanzelf, dat en en samen te werken om de zoonood.gc in havenplaatsen een toename van frau- l' gemoetkommg te 1 rknjgt een feit was, slechts 10* millioen K.G. en f2.000.000. Voor 1927 zullen de cijfert volgens de tot nu toe verkregen inlich tingen, nog slechter zijn. Spr. besloot zijn rede met een beroep op allen om feitenmateriaal te verzame- duleus drankgebruik bestaat, maar dat het in Amerika zoo erg is als men voor stelt, ontkennen wij. Men raadplege daar voor de studie van de beide afgevaardig den, die daaromtrent voor de Ned. Ver. een studiereis hebben gemaakt. Ook zegt te verkrijgen, zonder daarbij onbereikbare eischen te stellen. Verschillende afgevaardigden wezen op den hoogen neod in vele plaatsen. Vele visschers kunnen hun brood niet meer verdienen. In Huizen moesten visschers gaan venten, in andere plaatsen trachtten zake de bekende quaestie van den Twuy- verweg, den drukken verkeersweg tua- schen Alkmaar en de Langedljker ge meenten en Noord-Holland, welke thans voor motorrijtuigen is afgesloten. Wij vernemen, dat aan het betrokken depar tement in Den Haag besprekingen heb ben plaats gehad met de gemeentebestu ren, als gevolg waarvan kan worden ver wacht, dat een regeling zal worden ge troffen met voorkoming van tolheffing, die een spoedige opening voor het ver keer kan doen verwachten. TEGEN HET BOLSJEWISME. In Engelsohe kranten lezen we, dat de volgende week in den Haag het derde congres van de Internationale entente tegen de Russische derde Internationale gehouden zal worden. Het zal zich bezig houden met de vergelijkende studie van de wetgeving in beschaafde Europeesche staten betreffende dé verdediging tegeD in- en uitwendige bolsjewistische bedrei gingen en er zullen twintig naties ver tegenwoordigd zjjn. DE BIOSCOOPWET. Op 1 Januari 1928 ln werking? 's-Gravenhage, 19 Sept. Een wetsont werp is ingediend om in het derde lid van artikel 30 der Bioscoopwet de woorden en cjjfers „tot 1 Juli 1927" te vervangen door de woorden „gedurende zes maanden daarna". De datum van 1 Juli 1927 was gekozen in de veronderstelling, dat het in werking treden der wet zekeren tijd te voren zou geschieden. Nu de onmogelijk heid daarvan is gebleken, wordt wijziging van het artikel noodzakelijk geacht. Naar het zich vcoorloopig laat aanzien, zal de wet op 1 Januari 1928 in werking kunnen treden. UIT DEN RAAD VAN ZLTD- SOHARWOUDE. Men schrijft aan de Nw. Rott. Crt. In de vergadering van den gemeente I raad van 6 September brachten twee leden bij de benoeming van wethouders en van leden voorde commissie van lichtbedrjjvei! telkens hun stem blanco uit. De voorzit ter van den raad maakte na elke stem ming met verontwaardiging de opmerking, dat de blancostemmende leden daardoor de pas afgelegde belofte en eed schonden. Hij verzocht die leden, de raadzaal te te verlaten en duwde een van hen, die. zich naar het oordeel van den voorzitter niet ver genoeg verwijderde, verder. Deze leden, die de houding van den raadsvoor zitter onaangenaam en beledigend vonden, hebben nu bij den raad een voorstel in gediend, waarbij zij op grond van ver schillende overwegingen (o.a. een, waarbij geconstateerd wordt, dat zelfs het regle ment van orde van de vergaderingen van den raad het blanco-stemmen regelt) voor stellen, afkeuring uit te spreken over het beleid van den voorzitter; vast te stellen, dat in blanco stemmen niets af keurenswaardig is gelegen, en de wijze waarop de raadsleden hun stem uitbren gen, aan hun zelf moet worden overgela ten en den voorzitter te verzoeken, zjjn beleedigende woorden in te trekken. men, dat de inspectie bij een verbod1 ZÜweende''^riekentevmden. groote kosten zal medebrengen. Natuur-! enslotte werf met algemeene ste ljjk; maar er is geen enkele wet, die nietr>V^Pf? ,aaP5eiP°.™» ontdoken wordt. Ook stelen en moorden zijn strafbaar, maar worden daarom wel gedaan. Naar aanleiding van de door den Nijverheids- raad aangevoerde bezwaren, zjjn overal in het land deze meetings belegd. Wjj hebben thans goeden moed op de aanne ming van het wetsontwerp, omdat het dit maal niet een initiatief-voorstel van Ka merleden, is, maar van de regeering zelve uitgaat. Dat maakt voor de Eerste Kamer wel verschil Nadat het zangkoor zich nog had doen hooren, werf de bijeenkomst, die, zooals we zeiden, veel publiek had getrokken, gesloten. De heer Tuk dankte nog de corpora ties, die er aan hadden deelgenomen, doch welker namen niet waren genoteerd. Wjj zagen o.a. vaandels en banieren van de Chr. Geh. Onth., de Typografen, de A.J.C.-ers, en andere vereenigingen. WEGENS MOTORDEFECT OP ZEE GEDAALD. In de haven te Enkhuizen kwam Zater dagmiddag binnen het watervliegtuig W 61, uit Helder. De commandant rappor De vergadering van vertegenwoordigers van de Zuiderzeevisschers uit alle vis schersplaatsen langs de Zuiderzee, bijeen geroepen door het centraal comité en den St. Petrusbond, gehoorf de mededeelingen omtrent den noodtoestand in de visschersgezinnen als direct gevolg van de mindere vangsten, veroorzaakt door de uitvoering van de Zuiderzeewerken, eischt met algemeene stemmen van de regeering de onmiddellijke invoering van de Zuiderzeesteunwet, zooals reeds in Mei van dit jaar toegezegd, eischt in ieder geval de Zuiderzee steunwet al of niet ingevoerd zijnde onmiddellijk voor de Zuiderzeevisschers een voldoende tegemoetkoming, besluit deze motie ter kennis te bren gen van de regeering, de generale com missie en de leden der Tweede Kamer HET BEZOEK VAN DE ENGELSCHE STAATSCOMMISSIE VOOR DROOGMAKING. Het programma 'De Engelsche staatscommissie voor droogmaking, die naar men weet een ons teerde, dat het vliegtuig W 66, bemand studiebezoek aan een gedeelte van met den officier-vlieger I e nes en een land ^omt brengen, werf gisterenochtend korporaal, 6 mijl beoosten Enkhuizen in mat den H k Holland-treinom 7 u. zee, wegens e^. ^torff ^t had moeten 18 iQ het Hollandst.he Spoorstation te dalen. Het ryksbetonnmgsyaartuig en vverwacht een botter vert™kkei' °Du"|d'Ne een bezoek aan Scheveningen werf zee ter oPj^^g.na om 2 uur deg „^dags, een tochtje naar eenigen tijd on^ei' wiehT h het Westland ondernomen naar Arends- Lemmer kwa™ Ja^r, bd"C^'st dat duin, hoofdbureau van het Waterschap VEREENIGDE ZITTING VAN DE BEIDE KAMERS DER STATEN- GENERAAL. Op de gebruikelijke wijze, evenals de laatste jaren, ook ditmaal zonder het groote ceremonieel, dat deze plechtigheid in vroe ger jaren kenmerkte, is hedenmiddag door Hare Majesteit, voor het eerst in tegen woordigheid van H. K. H. Prinses Juliana, de Statert-Generaal geopend. In de veree- nigde zitting der beide Kamers sprak Hare Majesteit de volgende klaar maakte om assistentie te verleenen, steeg het vliegtuig echter weer op. Het verdween in Westelijke riohting. Ingezonden Modedeellng. duin, hoofdbureau van het Waterschap Delfland. In het gebc legatie werf daarna de maaltijd ge bruikt Heden wordt via Haarlem, Schagen en Ewjjcksluis gereisd om de Zuiderzeewer ken te bezichtigen; aan boord van de stoomboot, waarvan bij deze gelegenheid gebruik wordt gemaakt, heeft een samen treffen plaats met de leden van het Ko ninklijk Instituut van Ingenieurs. De aankomst te Zwolle zal 's avonds om streeks 9 uur plaats hebben. Woensdag is het bezoek aan Overijsel. Bezocht worden de Noorfer Vechtdijken, en de droogmakingswerken ln het oosten der provincie. Doderfag vertrekt het gezelschap naar Kampen, waar IJBelwerken worden be zichtigd. Ten slotte gaat men naar Zwolle terug en via Amersfoort naar Hoek van Holland voor terugkeer naar Engeland. DE TWUYVERWEG. Men schrijft aan de N. Rott. Ort.: uit. Leden van de Staten-GeneraalDe plech tigheid van dit oogenblik heeft voor mij een meer dan*gewone beteekenis. Mijn beminde dochter aan mijne zijde te zien bij het openen van uwe vergadering, vervult mijn hart met dankbaarheid jegens God, die haar leven gespaard en haar jeugd in zoo vele opzichten gezegend heeft. Met erkente lijkheid gedenk ik de wijze, waarop ons volk heeft meegeleefd bij haar intrede in het openbare leven. De algemeene toestand van het land geeft in menig opzicht reden tot voldoening. Dank zij voortschrijdende verbetering in de wijze van bedrijfsuitoefening en ontginning, neemt het voortbrengingsvermogen van land- en tuinbouw toe. Weinig loonende prijzen, bemoeilijking van den afzet in den vreemde en min-gunstige weersgesteldheid leiden nochtans voor sommige takken van het bedrijf tot niet zeer bevredigende in komsten. Door handel en nijverheid worden, ondanks verschillende moedgevende ver schijnselen, nog steeds groote moeilijkheden Ondervonden, niet het minst door de kunst matige belemmeringen, die aan het inter nationaal ruilverkeer worden in den weg gelegd. De finantieele toestand blijft zorg- eischend, in de voornaamste plaats omdat de zware lasten, op de bevolking gelegd, de herleving der welvaart en de verruiming der werkgelegenheid vertragen. Met deel neming gedenk ik de slachtoffers van 'de ramp, die eenige maanden geleden opnieuw het Oostelijk deel van ons land teisterde De spoedige en milde hulp, die ook nu van vele zijden verleend werd, was mij een oor zaak van vreugde. Onze betrekkingen tot de andere mo gendheden bleven van den meest vriend- schappelijken aard. Ik vertrouw, dat het mogelijk zal zijn met den buurstaat België in een geest van onderlinge samenwerking een regeling te vinden in een voor beide landen aannemelijken zin van de vraagstuk ken, die door de verwerping van het ver drag van 3 April 1925 aan de orde zijn gebHevem. Het samenstel dier vraagstukken is thans nog het voorwerp van een nader onderzoek hier te lande. In de organen van den Volkenbond, in welks raad ons land ge roepen werd zitting te nemen, dragen de Nederlandsche vertegenwoordigers naar hun vermogen bij tot de ontwikkeling van de organisatie der volkerengemeenschap. Van de resultaten der door den Volkenbond bijeengeroepen economische conferentie heb ik met voldoening kennis genomen, het ver heugt mij vast te stellen, dat de aldaar aan gegeven richtlijnen der economische politiek overeenkomen met die, welke door Neder land worden gevolgd. Naast de reeds aanhangige wetsontwer pen zullen eenige andere aan uw oordeel worden onderworpen. Daartoe behooren ontwerpen tot wijziging van het straf stelsel, onder meer beoogende nadere voor zieningen betreffende de voorwaardelijke veroordeeling, invoering van' de jeugdge vangenis en krachtiger bestrijding van de beroeps- en gewoonte-misdadigheid); een ontwerp strekkende tot wijziging der bepa lingen omtrent de ouderlijke macht en de voogdij en een ontwerp houdende bepalin gen betreffende den rechtstoestand der ambtenaren, een voorstel om de uitoefening van het kiesrecht te vergemakkelijken voor hen wier beroep hen noopt ten tijde van de stemming buitenslands te vertoeven, zal U spoedig bereiken. Aanhangig zullen wor den gemaakt eene technische herziening van de Armenwet en eene wijziging van de Ge meentewet, beoogende de samenwerking van naburige gemeenten te bevorderen. Een ontwerp tot vervroeging van den datum, waarop het zevende leerplicht jaar in wer king zal treden, zal spoedig worden inge diend. Een wetsontwerp tot verlaging der inkomstenbelasting zal U worden aange boden, evenals eene technische wijziging van de vermogensbelasting en een der ver dedigingsbelastingen, in hoofdzaak bedoe lende aan ongegronde verschilpunten tus- schen de bepalingen van die beide heffingen een einde te maken. In aansluiting aan de in het achterliggende jaar tot stand geko men comptabiliteitswet zal eerlang het ont werp van een bedrijvenwet bij U worden ingediend. De voorbereiding van de her ziening der financieele verhouding tusscfaen het rijk en de gemeenten, waaromtrent mij kort geleden het rapport der betreffende Staatscommissie heeft bereikt, is door de regeering ter hand genomen. Eene aanvul ling van de wetgeving wordt vooibereid, teneinde onder alle omstandigheden de .mo gelijkheid van het afsluiten van handels verdragen te behouden en hierdoor het vrije ruilverkeer te bevorderen. Binnenkort zal aan uw oordeel worden onderworpen het ontwerp eener wegenwet. De indiening van een ontwerp-electriciteitswet kan worden tegemoet gezien- Voorstellen tot herziening Van de veiligheidswet en de invaliditeitswet zijn in voorbereiding. De ten vorigen jare reeds aangekondigde herziening van de ziektewet, welke aan de invoering van deze wet moet voorafgaan, zal uwe vergadering spoedig bereiken. Op Java en op de Westkust van Sumatra zijn betreurenswaardige onlusten voorge vallen, welke, dank zij het doortastend op treden van bestuur., politie en leger, spoe dig werden bedwongen. Aan het eigen In dische volksleven zijn deze onlusten vreemd. Maatregelen zijn genomen om ook in de toekomst de bevolking tegen aanslagen op haar welvaart en veiligheid te beschermen. Daarnaast wordt zooveel de geldelijke om standigheden toelaten d'e cültureele en wel- vaartspolitiek in Nederlandsch-Indië met kracht voortgezet. Met 'belangstelling wordt uitgezien naar de vruchten, welke de kort geleden voor Suriname aanvaarde maatre gelen ten bate van dat overzeesche gebieds deel zullen afwerpen. De economische toe stand van Curaqao blijft gunstig. Met den wensch, dat Gods milde zegen op uwen arbeid moge rusten, verklaar ik de gewone zitting der Staten-Generaal ge opend.

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 5