Tweede Blad. gemengd nieuws. VAN ZATERDAG 22 SLPitMBER 1927 Buitenland. DB .KONING DEH INKLIMMERS". „Slechts" 18 Inbraken enz.! Hij vertelde, dat hij vroeg moeder en vader (een kleine rentenier) had verloren, op achtjarigen leeftijd in Hannover in het weeshuis was gekomen, maar her haaldelijk uit dit en later uit andere ge stichten was weggeloopen. In 1918, uit den dienst ontslagen, bevond hij zich te Berlijn, waar hij voor het eerst zich tot een paar inbraken liet overhalen. Hij had \\el getracht te werken, had allerlei baan tjes gehad, zelfs getracht een ijscozaakje te exploiteeren, doch het wilde niet en daarom was hij maar uit stelen gegaan. Op de vraag van den president hoe hij eigenlijk speciaal het inklimmersvak was gaan beoefenen, waarin hij het tot zulk een meesterschap had gebracht, antwoord de ald, dat hij de eerste keer geluk had gehad en daarin een vingerwijzing had gezien om op dezen weg verder te gaan. Zijn bedoeling was daarbij geweest zooveel bij elkaar te stelen, dat hij zich een zaak kon koopen. In het geheel heeft hij zich voor on geveer 80 tot 100.000 M. toegeëigend het gestolene had hij verkocht aan den koopman Lohrer, maar deze had hem lang niet het hem toekomende betaald. De rol van de beide vrouwen, van wie de een, Strunck, van goede familie scheen te zijn, had erin bestaan Wald in de ge legenheid te stellen op groote partijen enz. zijn slag te slaan, terwijl hij van haar tevens inlichtingen kreeg over de woningen van rijke lieden. Aan het slot van zijn verhoor verklaar de de gentleman-inbreker, vaak een mo- reelen «kater* te hebben gehad, zoodat hij dan eenigen tijd niet in staat was iets weg te nemen. >Maar dan kwam het weer plotseling over mij er ligt een eigen aardige opwinding in, een flinken inbraak te plegen*. Hij meende, dat de rijke lie den best wat konden missen, zij waren toch verzekerd en kregen dadelijk de schade vergoed 1 Geweld had hij nooit aangewend altijd was hij minzaam en vriendelijk geweest tegen zijn slachtoffers. De ambtenaar van het O. M. liet bij zijn requisitoir de menschelijke gevoelens, welke Wald vaak getoond had, als ver zachtende omstandigheid gelden en eischte in het geheel 12 jaren tuchthuisstraf. voor de eerste maal Prinses Juliana aanwezig bij het lezen der troonrede. medebrengend, hetgeen aan vele handen werk en aan vele monden niet alleen visch maar ook brood geeft. Met alle mogelijke hulpmiddelen moet thans de verbinding over de buitenwegen worden onderhouden. rook Voor bet Schöffengericht te Charlotten- hnre is onder geweldigen toeloop van nubliek het strafproces behandeld tegen P n beruchten inbreker en inklimmer, Fritz Wald en medeplichtigen. Naast den knappen 27-jarigen Wald zitten op de bank der beklaagden de koopman Trau nott Lohrer uit Berlijn en twee niet meer ionge vrouwen, Elsa Strunck uit Ham burg en Annemarie Albrecht uit Berlijn eveneens vervolgd wegens heling. Elsa Strunck werd tevens ten laste gelegd, dat zij Wa,d gele8enheid gegeven tot bet plegen van inbraken. Wald was beschuldigd in Berlijn in 1924/*25 vier inbraken en in Hamburg 19 inbraken te hebben gepleegd. De president begon met vast te stellen, dat beklaagde «slechts* 18 inbraken en diefstallen in Berlijn en Hamburg had begaan en niet 19. Waarop Wald vrien delijk lachend verzekerde, dat het op een diefstal meer of minder werkelijk niet aankwam, wat hem althans betrof 1 De noodlanding van de F 1. Op deze foto men de Fokker-verkenner F 1 die Dinsdagmiddng een noodlanding maakte op een land nabij de Javastraat. Het vliegtuig zooals het neerkwam tusschen de roode kool. Men ziet ook den piloot Bakker (in vliegcostuum). Een klikje bij de opening van de Kamers. Zooals bekend was dit jaar Ons nationaal bedrijf. Hier zien we de ■chelvlsohvissohers thuiskomen een flinke vangst De Theems Is bulten hare oevers getreden, waardoor vele omstreken overstroomd zijn. De ministers van Staat, die bij de opening der kamers tegenwoordig zijn, begeven zioh in vol ornaat naar hunne plaatsen. Van haring tot bokking. De haring wordt aan houten geregen welke worden gehangen en dan als bokking in den handel gebraoht. De Toren van Barneveld, die historische waarde heeft door den sprong van Jan van Schaffelaar, zal een nieuw klokkenspel krijgen. Dit klokkenspel ls dezer dagen geprobeerd en volgens kenners moet het een buitengewoon mooien klank bezitten.

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 6