T VASELINE--. „,H TWEEDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS GEMENGD NIEUWS VAN DONDERDAG 6 OCTOBER 1927. Onze plaatsgenoot, de heer A. M. van Berkum, slaagde voor het Machinis ten-diploma B groote vaart Bij het gisteren te Amsterdam ge- honden examen van de Federatie voor Stenografie „Groote" slaagde mej. M. J. Doedens alhier, voor het diploma 130 let tergrepen Nederlandsch. AANBESTEDING. Door Burgemeester en Wethouders van Helder werd Dinsdagmiddag ten raad- huize alhier aan besteed de levering van brandstoffen voor de gemeentegebouwen, gedurende het winterseizoen 1927—28. Ingeschreven was als volgt: Anthraciet 20/30 per 100 K.G. Gebr. Greven en Wed. W. Bakker, 2.90, B. Bethlehem 8.05; ld. 80/50 Gebr. Greven 8.B. Bethlehem 8.121/», eierkolen Wed. W. Bakker 1.80, Gebr. Greven 2.B. Bethlehem 2.05; stukkolen Gebr. Greven 2.Duitsche steenkool Wed. W. Bakkér 1,90; lange turf Gebr. Greven 1.10, B. Bethlehem 1.171/», Wed. W. Bakker 1.271/*; korte turf B. Bethlehem 0.821/», Gebr. Greven en Wed. W. Bakker f 0.85 per 100 stuks; vuurmakers Gebr. Greven 0.85, Wed. W. Bakker 0.86, B. Bethlehem 0.471/» per 100 stuks. STEDELIJK MUZIEKCORPS. Uitslag verloting geelkleurige lote". Af te halen tot en met 19 October a.r bij mevr. Stoll, Koningdwarsstraat 48. 15 228 460 788 985 1284 165.' 64 246 484 816 995 1296 1667 66 291 491 819 1000 1818 1578 68 868 515 838 1032 1820 1639 100 862 524 888 1044 1508 1669 126 868 588 882 1165 1514 1707 169 421 641 941 1228 1545 1937 189 426 618 944 1257 1550 1983 199 455 639 981 1261 1554 1998 Witkleurige loten, uitgeloot tijdens de J.1. gehouden fancy-fair. 13. 1 winkel. 13. 1 bloemenmand. 15. 1 sprei. 44. 1 Horloge. 97. 1 radiumpop. 112. 1 kamer. 183. 1 kussen. 706. 1 divan. VOLKSBOND TEGEN DRANKMIS BRUIK. Door den Volksbond tegen Drankmis bruik was Dinsdagavond in het Alg. Militair Tehuis, Spoorstraat, een propa- ganda-avond aangekondigd, waarop de heer Tengbergen zou spreken over den arbeid en het doel van dezen Bond. Daar op het uur van aanvang, half acht, nog niemand verschenen was, ondanks het feit, dat de toegang kosteloos was, kon de vergadering geen doorgang hebben en stonden even later de heer Tengber gen, de meneer met de brochures en de verslaggever weer op straat. Den actieven voorzitter van het Heldersche Drankweer- comité en zijn echtgenoote konden wij nog intijds vrijwaren voor verder trap- penloopen en halverwege terugsturen. DE NAJAARSAANVRAGE VAN HET LEGER DES HEILS. (Stichter: William Booth.) Men schrijft ons: Van 8 tot 22 October e.k. houdt het Leger des Heils zijn bekende groote Na- j aars-Aanvrage. Ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van het Leger des Heils in Neder land werden zooveel blijken van sympa thie ontvangen van vooraanstaande per sonen en autoriteiten, ja, zelfs van het Vorstelijk Huis, dat het overbodig schijnt, hier uitvoerig stil te staan bij het uitge breide nuttige werk, dat het Leger des Heils in Nederland in die periode heeft verricht. De opbrengst van deze kollekte komt geheel ten goede van het Leger des Heils-werk in Nederland. Alle kollektanten voor deze Aanvrage zjjn voorzien van een volmacht, die de handteekening draagt van Kommandant Wm. H. Howard. TOONKUNST. Der Freischtltz. Door de afd. Toonkunst alhier zal in de ie helft der maand December worden uitgevoerd bovenstaande romantiische °Pera van Carl Maria van Weber. Afwijkend van de beproefde oratoria- uitvoeringen, meende het bestuur in overleg met den directeur goed te doen ditmaal de keuze te laten vallen op bovenstaand prachtwerk, hetwelk uit blinkt in soli, koor en orchest. Bereids is het bestuur in onderhande- Üng getreden met solisten van naam Welke ongetwijfeld aan dit mooie werk een bijzonder relief zullen geven. Natuurlijk vergt de in concertvorm te geven uitvoering van den Freischtltz een ensemble van evenwichtig bezet mannon en vrouwenkoor, te meer, daar beide combinaties (drie- en vierstemmig) als afzonderlijk en aanvullend geheel zul len optreden. De repetitle's die momenteel zijn be gonnen, zullen weldra met de orcheat-re- PeUtia's rrordan aangevuld. Dames en heeren alsnog genegen zich onder een der beide groepen „zang" of „orchest" te scharen, worden verzocht zich aan to melden bij den directeur A. J. Leew^ns Pr. Hendriklaan 11, of op a.s! Maandagavond in het repetitie lokaal Hoogstraat bij de Loodsgracht. hoogheemraadschap noord hollands noorderkwartier. In de dxL 1 October te Hoorn gehouden algemeene vergadering van de Federatie Helder van den Vrjjzinnig-Democrati- schen Bond weiden voor de op 25 Octo ber te houden verkiezing van Hoofdinge landen en Hoofd-ingelanden-plaatsver- vanger voor het Hoogheemraadschap Noord hollands Noorderkwartier candi- daat gesteld: Voor het district Hoorn: J. Best Nzru, Purmerend, Hoofdingeland; J. J. de Boer, Assendelft, Hoofdingeland' plaatsvervan ger. Voor het district Hoorn: J. Bast Nm, Berkhout, Hoofdingeland; P. Pluister, Nieuwe Niedorp, Hoofdingeland-plaats vervanger. oor het district Helder: G. van der Sluys, Schögerbrug; P. J. Waiboer, Anna Paulowna. reclame bayer. Gisteravond gaf de firma Bayer, be- kend door de Aspirintabletten, een film avond in „Scala", waar door velen een dankbaar gebruik van gemaakt is. Naast de alleraardigste trucfilms, waarin natuur lijk reclame werd gemaakt voor de ver schillende praeparaten door deze firma in den handel gebracht, werden ook zeer leerzame films op het gebied van land en tuinbouwkunde in verband met kunst meststoffen en hun voor den tuinman dankbare toepassing in beeld gebracht. Voor en door deze firma een mooie avond, die, naar wij vernemen, begin Januari nog eens herhaald zal worden met een keur van andere filmw, een onvoorzichtige dame. Dinsdagmiddag te ongeveer half zee- had een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto en een wielrijdster. De betrok ken dame reed in de Emmastraat in de richting van de v. Galenstraat. Uit de le Pnimadwarsstraat kwam een vrachtauto, die behoorlijk signaal gaf. De dame trachtte nog voor de auto langs te rijden, hetgeen haar evenwel niet gelukte. De chauffeur stopte onmiddellijk en wist daardoor een ernstig ongeluk te voorkomen. Wel kwam de dame te val len, doch bezeerde zich niet. Zij had ach ter op haar rijwiel een* kind, dat er ook met den schrik afkwam. lezing over zuid-afrika. De Vereeniging A.G.O. heeft gisteren avond de reeks harer winterlezingen ge opend met eene lezing over Zuid-Afrika. Daar de Voorzitter, dr. C. H. Ketner, ge meend had om principieele redenen te moeten bedanken, moest nog getracht worden een nieuwen voorzitter te vinden, zoo mogelijk vóór deze eerste lezing zou worden gehouden. Want behalve de voor zitter waren nog vele andere bestuurs leden door vertrek en overplaatsing etc., genoodzaakt geweest hun functies neer te leggen en was A.G.O. door een en ander een weinig gehandicapt. Voor den goeden gang van zaken, regeling aan de kas, bjj de lantaarn, in de zaal e. d., zjjn telkens vele hulpkrachten noodig, die nu dreig den te ontbreken. Had A.G.O. dus aanvankelijk eenigen tegenspoed, de goden bleken met haar te zjjn, want in weinige dagen slaagde het A.G.O.-bestuur er in de vacante plaatsen door andere functionarissen te doen in nemen. Ir. Slingervoet Ramondt bleek ge negen het voorzitterschap op zich te ne men, en had dus gisterenavond tot taak den heer Sohoeler, den spreker van dezen avond, te introduceeren. Hij deed van de verandering mededeeling aan het publiek, en releveerde ook de moeilijkheden, welke A.G.O. ten vorigen jare had doorstaan tengevolge van onfortuinlijkheid betref fende de sprekers en dientengevolge min der ontvangsten. Niettemin, zoo zeide de heer Ramondt, gaan wij vol moed het nieu we seizoen weder in. De heer Schoeler vertelde aan de hand van een groot aantal lantaarnplaatjes en er waren er bij, die zéér mooi waren en een uitstekend beeld gaven van de schoonheid van de uitgestrekte Unie van Zuid-Afrika een en ander over dit land, na den ongelukklgen Boerenoorlog ont staan uit de fusie van de Kaapprovincie, Vrijstaat, Transvaal en Natal. Hoewel Hol lander, woont spr. in Zuid-Afrika; in 26 jaar was hij niet in ons land geweest. Hem trof evenwel het feit, dat er hier te lande nog steeds belangstelling bestaat voor de stamverwante bewoners der Unie. Ook Afrika heeft zijn vereenigingen als ons Ale Nederl. Verbond, die streven naar een eoede verstandhouding tussohen Afrika en Holland; er zijn er verschil lende, en men ziet zeer goed in het belang daarvan voor de Unie. In dit verband noemt spr. de taalkwestie, Het is dwaas te zeggen, dat men in Zuid-Afrika niet met Nederlandsch terechtkan, en de Afrika ners begrijpen volkomen, dat zij hun stam taal, het Nederlandsch, niet kunnen mis sen. Uiterlijk is het verschil met Hol and zeer groot, het is een geheel ander land als Nederland, ook mooi, maar woester en tKSpr?hve?telt in 't kort een en ander om- trent het ontstaan van het land; de oor spronkelijke bewoners, de Bosjesmannen, werden door de uit Azië komende kleur lingen meer en meer verdrongen. De ge schiedenis van het blanke ras begint met de komst van den Nederlander Jan van Riebeek. Hij werd d°or de O.-L Compag nie uitgezonden om in Afrika een aanl®8" plaats te vinden voor de schepen; hij stichtte er de kolonie, en nu nog wordt ln Afrik* zijn naam met eerbied genoemd. tt f# onbetwistbaar d* grondlegger der tegenwoordige Unie. En, hoewel het ver band met Holland ia verdwenen, de oor spronkelijke Hollandsche geest le geble ven. Zelfs Cecil Rhodes, toch waarlijk geen Boeren- of Hollandervriend, heeft de grootheid van Jan van Riebeek erkend bij de onthulling van zijn standbeeld. De Boeren werden genoodzaakt te trek ken en het was de geest van Holland, die hen dreef; wij blijven onze vóórtrekkers eeren. Een voordeel van den ongelukkigen Boerenoorlog was, dat thans verband is gekomen tusschen het land van Paul Krüger en de Kaapkolonie, terwijl vroeger eerder een geest van antagonie bestond. Het waren toen, vóór den oorlog, mooie dagen; vele Nederlanders hadden in Transvaal en Vrijstaat goede posities als spoorweg- en andere ambtenaren en wel licht was dat ook wel een factor tot naijver bij de Engelschen. En de Zuid-Afrikaner vergeet niet, dat Nederland groote dien sten aan de republieken heeft bewezen. Intusschen, de geest van verslagen heid, die na den oorlog heerschte, is voor bij; met groote voortvarendheid heeft het Z.-A. volk zich hersteld, de Afrikaner geest is levend gebleven en Zuid-Afrika blijft het land der Afrikaners! Tenslotte geeft spr. nog een korte uit eenzetting van de situatie der politieke partijen, de Natten en de Sappen. De laat- sten (Suid-Afrikaanse Partij) vertegen woordigen meer het kapitalistische ele ment, de Natten is de partij van hen, die niet vergeten hebben hoe Z.-A. leed en streed onder de republieken, en die den in deze richting bij de jeugdorganisatie* openbaart? Men begint te beseffen, dat de toekomst van alle volkeren ernstig wordt bedreigd; de gevolgen van nieuwe oorlogen zouden zich oneindig wreed er doen gevoelen nu de waarlijk dhivelsohe uitvindingen zich nog steeds blijven ver menigvuldigen, om de verdelging der menschen te bevorderen. Slechts van ideëele krachten van het ontwaakte geweten onzer jonge genera ties kan heil worden verwacht. Vrouwen, beseft uw verantwoordelijk heid, het is uw plicht, ook aan het gezin daarbuiten te doen gevoelen, dat het u ernst ls, te willen medewerken aan het brengen van den Wereldvrede, dat ge front wilt maken tegen eene herhaling van den oorlog door te steunen het werk van den Volkenhond Tot slot willen wij (met twee stemmen uit verschillend kamp bewijzen, dat alle politieke en religieuze richtingen begre pen. dat dit werk ons aller steun ver- dient. Henri Polak, lid van het hoofdbesuur der Vereeniging voor Volkenbond en Vrede, schrijft: Geen levensbeschouwing kan hier aanslui ting bij de Volkenbondsbeweging in den weg staan, want hoe wij denken en wat wij Ingezonden MsdedeeUng. VASELINE'CHESEBROUOH gende vergadering met een nader uitge werkt schema komen. Aan de verkeerscommissie werd op voorstel van den heer Nobel opdracht ge- gelooven, den wereldvrede en het geluk Pven ten d? mogelijkheid na der menschheid, willen toch allen enallen zjjn wij immers overtuigd, dat zonder een Sl8°°J IftSPÏ?hafr wmb at. Aa den Hoef—Kamperduin en dan van haar hechte en innige samenwerking, zooals de Volkenbond bedoelt te wezen, deze din gen onbereikbaar zijn. En Prof. Mr. A. Anemn, lid van het bevinding kennis te Staten. geven aan Prov. Afrikaanschen geest willen handhaven.]Dageljjksch Bestuur, En 4 jaar geleden zijn de Sappen door de j De groote grondgedachten van den Vol- Natten verslagen met behulp der arbei derspartij. schietoefeningen. Blijkens een bericht aan luchtvarenden kenbond daarop komt het aan. Het woord,! zal op 17 en zoonoodig op 18 October wor- dat zjj spreken is dit: Gordt U aan en zet den geschoten met licht geschut te Hel mede Uwe schouders naar de mate Uweri der, van de werken Erfprins, Kijkduin krachten onder het werk van den Vol- at en uit een batterij, opgesteld nabij den kenbond. vuurtoren. Aanvang 9 uur. Op het werk, Want zijn werk Is, ondanks gebreken, vanwaar wordt geschoten zal van een uur I die er aankleven, een werk van recht en voor den aanvang tot aan het einde der van de groote steden als van het platte-gerechtigheid. schietoefeningen een roode vlag worden land; de Boeren op trek, de kaffers in hun Bezoekt dus Woensdag 26 October deze geheschen. lezing. t Na deze korte uiteenzetting worden de lichtbeelden vertoond, waarvan de spr., zooals we zeiden, een uitgebreide collectie bezat. Hij gaf dikwijls uitvoerige toelich tingen. We kregen een overzicht, zoowel kraalwoningen, somtijds op (hun moois' uitgedosoht ter wille van het kiekje. Hie: in Helder houdt men er niet van op eer. kiek te komen en voor een raam te han gen, nietwaar? maar de kaffers blijkbae- wel. Ook verschillende kleinere indus trieën gaven naast de voornaamste, de goudmijnen (die Engeland aanleiding ga ven tot den oorlog), een idéé van den rijk dom van het land. Aan het slot wilde spr. de aandacht vestigen op de mogelijkheid naar Zuid-Afrika toeristenreizen te orga- niseeren; binnenkort zal hieromtrent in de bladen wel een en ander worden mee gedeeld. Waar een lichaam als de Ned. Reisvereeniging al twee booten vol toeris ten naar Noorwegen heeft gebracht, waar reeds reizen naar Amerika en Indië zijn ondernomen, daar kan toch zeer zeker Zuid-Afrika ook worden opgenomen in het Nederlandsch toerisme. De heer Slingervoet Ramondt, die den heer Schoeler den dank der talrijke aan wezigen overbracht, vestigde de aandacht op het doel en streven der A.G.O., welke vereeniging ook gaarne raad en inlichting wil geven over allerlei onderwerpen. Wil men over een bepaald onderwerp iets we ten of wil men literatuur-opgave, men wende zich tot A.G.O., die gaarne hierom trent inlichting geeft. In deze maand wordt herdacht de 100e geboortedag van den scheikundige Berthelot; wie hierom trent iets wil weten, geve zich op aan de secretaresse, MevT. Teune, of aan den heer Slingervoet Ramondt, die gaarne voor kleinen kring hierover eene lezing wil houden. Wij kunnen hieraan toevoegen, dat ook aan het bureau van dit blad, adres den heer Brouwer, gaarne vragen in ontvangst zullen worden genomen. de hl7isvrouwenvereeniging en de volkenbond. Men schrijft ons: Nu het winterseizoen weer la aange broken, heeft ook bovengenoemde ver eeniging haar werkprogramma opge maakt. Reeds begon den 6en Sopt. de moedercursus met een maximum aantal leerlingen, geleid door een verpleegster van het Witte Rruia Op 3 Oot werd een zeer druk bezochte theemiddag gehouden, die een buitenge woon geanimeerd verloop had en waarop de Delltsche ljjm- en gelatinefabriek haar nieuw product „Delftsohe Frisse" demon- strDcrcLö Op 260otober zal eene lezing met licht beelden in het gebouw Scala worden ge houden, waar de heer Mr. H. J. van Maa- nen uit Den Haag zal vertellen over „De Volkenbond en de Vrede". De Hulsvrouwenvereeniging, die strikt neutraal is, hoopt op dien avond ieder, van welke richting men ook zjj en die iets voelt voor een streven naar duur- zamen vrede een plaatsje te kunnen ge ven om dit belangrijke onderwerp door den secretaris van de vereeniging „Vol kenbond en Vrede" te hooren bespreken. Dat voor het streven naar duurzamen vrede juist een speciale rol voor de vrouw is weggelegd, zal wel niemand willen ontkennen, moge het haar werk meer en meer worden, stap voor stap den geest van strijd te vervangen door dien van samenwerking, terwijl zij de harten van het gansche jonge geslacht, doelbewust ontvankelijk moet maken voor het vredes werk, waaraan iedere vrouw hare toe wijding kan sohenken. Wij kunnen de vredesgedachte in hart en geweten van onze kinderen aankweeken, de idealen daarvoor in den huiselijken kring op wekken, terwijl ook door het onderwijs op de scholen in de goede richting aan deze taak kan worden gearbeid. Na den grooten wereldoorlog, waarvan de ramp zalige gevolgen door alle volken werden gevoeld, schijnt het psychologisch mo ment aangebroken, naar betere wereld orde te streven. Stemt het bovendien niet hoopvol, dat riflfa ook allerwegen san vim octwakan onder wij8conferentie. In de zalen der Alkmaarsche Harmonie wordt 14 en 15 October een onderwijsoon- ferentie gehouden, waarop behandeld wordt het vraagstuk der aansluiting tus schen L. O. en m. O. Tevens is aan deze bijeenkomst een tentoonstelling verbon den. Het programma hiervoor is versche nen en bij het secretariaat Laat 182 ver krijgbaar. De deelnemers worden Vrij dagmiddag half drie door het gemeente bestuur van Alkmaar ten stadhuize al daar ontvangen. Opening der tentoonstel ling te half vier, openstelling voor het publiek te half vijf. Des avonds kwart voor acht vangt de conferentie aan, waar bij de heer Pluvier, hoofdbestuurder van Binnenland. brandstichting? Zondagavond is te Voorst een dubbele woning afgebrand, bewoond door de ge zinnen Wolters en Schoenmaker. In ver band met het feit, dat de eigenaar der wo ning door een anoniemen brief voor den brand was gewaarschuwd, en in verband met andere aanwijzingen, is gisteren ge arresteerd en naar Zutphen overgebracht een zekere W. de R„ kostganger in het bedoelde huis. Een der bewoner* Ja even- het Ned. Onderw. Genootschap de socialeeens opgesloten, zijde van het vraagstuk der aansluiting tuschen L. O. en M. O. zal behandelen. Zaterdagmorgen half elf wordt de bijeen komst voortgezet; hierbij zullen het woord voeren de heer j. W. Bjjmolt, re dacteur „Volksschool", Prof. G. Revesz, de heer D. l. Daalder, leeraar R.H.B.S. te Alkmaar, en des avonds te 9 uur wordt zij gesloten. De tentoonstelling omvat leermiddelen, schoolbehoeften, kinderlectuur en vak litteratuur, terwijl er voorts zijn geëxpo seerd de nieuwste uitgaven van de firma's Wolters, Noordhoff, Thieme, van Goor en Ykema. schoolblijvers. Een tweetal leerlingen van de Groen van Prinstererschool in de Koningstraat, die Dinsdagmiddag moesten nablijven, zjjn door den betrokken onderwijzer ver geten. Z]j konden zich gelukkig zelf be vrijden door langs een der ramen naar buiten te komen. kamer van koophandel voor hollands noorderkwartier. Dinsdag vergaderde de K. v. K. voor Hollands Noorderkwartier ten stadhuize te Alkmaar, onder voorzitterschap van den heer S. W. Arntz. Een adres van den Ned. Bond van ma kelaars in vaste goederen, waarin steun werd verzocht om te geraken tot een wet telijke regeling van het makelaarsberoep, werd na een toelichting door den heer Fibbe, bestuurslid van dien Bond, voor nadere beslissing aangehouden. Een vrij uitvoerige gedachtenwisseling had er nog over plaats, waarbij o.m. de opmerking werd gemaakt, dat het beter is de rechtbanken te verplichten de ad viezen van de K. v. K. tot al of niet be- eediging van personen tot makelaar te volgen. Als vertegenwoordiger der K. v. K. op het 7e R.K. Middenstandscongres te Tilburg op 18 en 19 October, werd aan gewezen de heer Endel. Uitvoerig werd gesproken over het schrijven van het comité van actie tegen den verkoop met cadeaux om een afge vaardigde te sturen naar de binnenkort te houden vergadering, waarop bespro ken zal worden de vraag: moet de actie worden voortgezet of gestaakt of moet een wettelijk verbod van het cadeaustel sel worden gevraagd. Met 10 tegen 8 stemmen werd aange nomen een voorstel van den voorzitter om een afgevaardigde te sturen en de subsi die voor de actie te verhoogen van 25 tot 60. De heer GrQnwald lichtte een schrij ven toe, waarin steun werd gevraagd voor zjjn idee om aan te dringen op wijziging der wet op de inkomstenbelasting. Deze wijziging zou mogelijk moeten maken, dat de in filialen van een of andere niet tor plaatse gevestigde zaak gemaakte winst in de plaatselijke inkomstenbelasting gesleurd. De heer v. G. kwam er met wordt getroffen, zoodat deze zaken naar eenige verwondingen door glassoherven billijkheid zouden bijdragen ln de plaat- af, terwijl de auto te pletter werd gereden, selijke lasten. Thans helen zij, volgens Een nader onderzoek naar de verkla- spr., alleen geld weg, ten nadeele van de ringen van verschillende ooggetuigen, ter plaatse gevestigde winkeliers, die van zal uitmaken in hoeverre de Gooiache hun heele winst belasting moeten betalen. Stoomtram vee* aohuld draagt aan dit D« haai GrOnvald sou Ugta da vol* ongeval. AUTO-ONGELUK. Dinsdagavond is een luxe-auto uit De Bilt op den rijksstraatweg tusschen Voort huizen en Terschuur in volle vaart op een met steenen beladen wagen gereden. De eigenaar van de auto, een bakker uit De Bilt, werd zeer ernstig verwond; hij la 6jr ziekenauto naar de rijksklinieken te trecht vervoerd. OPGEWONDEN MENIGTE BEDREIGT EEN MOORDENAAR. Geflankeerd door een viertal politie agenten werd gisterenmiddag, zwaar ge boeid, de dader van den moord op een der liefdezusters van het R. K. Zieken huis, van het politiebureau te Roermond, naar het Huis van Bewaring aldaar over gebracht Een opgewonden menigte, welke zich op de Hamstraat bewoog* onthaalde den dader op verwijten en een fluitconcert, terwijl men aanhoudend „moordenaar, moordenaar" hoorde roepen. ONDER EEN LOCOMOTIEF. Dinsdagavond omstreeks 8 uur ia de 80- jarige leerling-machinist A. v. D., ge woond hebbend aan den Diergaardesingel, bij het station Beurs, te Rotterdam, van een rangeerlooomotief gevallen. HIJ is tusschen het perron en de machine te rechtgekomen. Beide beenen zijn hem af gereden. In het ziekenhuis aan den Cool- slngel is hij kort na aankomst overleden. Hij laat een vrouw en één kind achter. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Op den onbewaakten overweg te Zijde wind is gisteren een melkwagen door een sneltrein aangereden en totaal vernield. Geen persoonlijke ongelukken. DOOR DE GOOISCHE TRAM GEGREPEN. Naarden, 5 Oot. De Gooische Stoomtram heeft gistermiddag om ongeveer 12 uur wederom een ongeval veroorzaakt, dat buitengemeen ernstige gevolgen had kun nen hebben. Toen de heer A. J. v. G. uit Haarlem met een gezelschap een bezoek bracht aan de kweekerij van de firma Van Rossum, welke aan den Huizerstraatweg is gelegen, wilde hij, om een ander ge deelte der kweekerij te bezichtigen, met zijn auto den ingang van het bedrijf op rijden. (Nadat de inzittenden uitgestapt waren en de heer v. G. eerst gekeken had of het baanvak van de tram vrij was, stuurde hij zijn auto naar den ingang van de kweekerij. Plotseling werd hij door een ln volle vaart zijnden motorwagen van de Gooi sche Stoomtram, die uit de richting Hul zen kwam, van achteren gegrepen, met het gevolg, dat de auto 27 m. werd mee- I hvhet ÜBgetlflreche komen vaak kwetsuren, brand-j anljwonden, ens. voor.verwaarlooïingbaa dan groote rorg. Behoedt U daarvoor «nt (spreek uitt Tachiesbro) want deze Is Öe eenlge zureimfl» wereld, 'n Doosje, tube of fleschje in bals is een hulp In den nood. Vraagt nooit Amerlkaansche „Vaseline", maar met nadruk Vaseline-Cbescbrough Het beste middel voor de huldl Qebrulkt dok Cheae'brough Cold - m Chesebrough Vanlshtng Creaa de Ideale vetrrije hutd-cream

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 5