I_r iïTL DAMME PLUIMVEETEELT. Legerberlchten. Marineberichten. Sport. volgende probleem'woirit ]*faarna 8Chaak ▼oïgt. Pefl+ ls het antwoord. Het bekenden Hollandschen compostaan den dezen zomer gestorven W. B. H. Melners. prijs Ned. Schaakbond 1894. li Wit begint en geeft mat in drie zetten. Wit: KW, Dh3, Td7, Pfl, pi a3, b5, c2. Zwart: Kc4, Lh2, en h7, Pf8, pi a4, b2, d4, g6 en g3. De match om het wereldkampioenschap te Buenos Aires houdt de schaakwereld in spanning. Hierbij de eerste partij. Oapablanca. Aljechin. e4 1 e6 d4 2 dB Pc8 8 Lb4 De modevariant van de Fransche partij. ed6: 4 ed5 Ld 3 6 Pc6 Peï 6 Pge7 0-0 7 Lfö Lf5: 8 Pf5: Dd8 9 Dd7 Pdl 10 0-0 Pe8 11 Pe8: Le8: 12 Tfe8 Pf4 18 Ld6 Tfel 14 Pb4l Eerst bad a8 of c8 moeten ges DbS 15 Df5 Na verliest wit een pion. Tacl 16 Pc2: Tc2: 17 Df4: 1 Na Lf*; volgt Tel g8 18 DI6 Te2 19 b6 Dbi 20 h5 h4 21 Te4l Dreigt Th4: en mat in eenige zetten. gebeuren. Ld2 22 Td4: Th4: eerst Te8 e Lc8 28 Td8 Le5 24 Tad8 Ld6 25 Td6: Te5 26 Df3 Th5: 27 Dh6: Te8+ 28 Kh7 Dd8:4- 49 Dgfl Ddl 80 Te6 Ta8 81 Te5 Ta7 32 c6 Td7 83 De6 Dd8 84 g6 Td8 85 d4 o4 86 Tel Kg2 87 Dc6 f3 88 Te8 Ddl 89 De6 g4 40 Te2 -)- Kh3 41 De8 Dhl 42 Df4 hö 43 Tf2 opgegeven. Dr. P. FEBNSTRA KUIPER. L Probleem van Boissinot uit »Le Bavard«. Wit speelt en wint. Zeer goed gebouwd en verrassend en een uitnemende opgave om het voorstel lingsvermogen te beproeven bij oplossing zonder schijven aan te raken. De volgende stand van den Haagschen 8P*ler Kleute maakt steeds zijn effect. Zwart1, 8, 8, 12, 26, 85. Wit: 6, 27, 28, 87, 39, 40. Wit speelt: 87—81, 25X22; 27X7,26X 87 (want op 1X12; 6-1. 26X37; 1X46); 7—2, 8-12; 2--7,12—17; 7—11,17—21; 11—7, 1X12; 6—1, 12-17; 1—61 Een standaardpositie, die dikwijls in het eindspel voorkomt en daarom beslist moet gekend worden. 46 47 48 49 50 Zonder de zwarte schijf is dit eindspel gemakkelijk gewonnen, daar wit eenvou dig den volgenden stand zou opbouwen schijven op 15 en 20, dammen op 24 en 85, velke met zijn onvermijdelijke opvang 'ireiging de zwarte dam van de lange ijn drijft, waardoor de witte schijven brijen toegang tot de damlijn krijgen, waarna 4 dammen tegen 1 dam gemak kelijk is te winnen door het opbouwen 7an verschillende vallen, b.v. dammen op 1, 12, 89 en 50 en de zwarte dam is ver loren, waar hij ook staat. In den diagramstand echter is de moei lijkheid, dat een der witte dammen ruit 47 moet bezet houden om den doorgang naar dam met zekere remise te beletten. In al dergelijke standen met een zwarte schijf op 36 en een zwarten dam op de lange lijn, die daar de twee witte schijven doorgang naar dam belet, bouwt men den stand van het diagram op. Hier is wit aan zet, die nu speelt 4733. Zwart moet de lange lijn verlaten, want op 23—14 of 5 volgt 24—19 en 60X28 en op 23—32 tot 46 komt 15—10,24—19,50 X 28. Zwart's eenige kans is dus op de witte schijven te gaan loopen door 23—12. Wit neemt onmiddellijk de lange lijn 33—28, 128; 28—19, 8—2 (dreigt nu 36—41); 60—281 de kroon op het werk. Wit heeft nu geen moeite om zijn beide schijven naar dam te brengen en wint ten slotte in de vol gende standaardpositie Zwart: schijf op 36 en dam op een willekeurige ruit. Wit: 4 dammen, 16, 26, 27, 46. De zwarte dam wordt in enkele zetten opgevangen, op 81, waar zjj ook staat. Tot slot nog even de opmerking, dat in dit soort standen de volgende opvang- stelling slechts remise brengt: Zwart: schijf op 36; dam op 28. Wit: schijven op 16 en 20, dammen op 36 en 47. Wit aan zet47—24, 28—171 (op 36— 31 ware gevolgd 15-10, 20-14, 36X46); 2419 gedwongen, om 36 den doortocht te beletten, 17—8; 19—14, 86-41, 3X25 remise. Dus zoodra de twee witte stukken op 15 en 20 staan, is er geen winst meer mogelijk. Heldersche Damclub. Kampioensgroep (Kampioenschap van Helder). Deelnemers gesp. gew. rem. verl. pnt. D. Dissel 7 D. C. W. Rab 10 J C. Kossen 10 P. J.Duyvelshoff 8 H. Berghuis 6 S. Slort 7 HET RUIEN. De ruitijd la weer aangebroken, dat Jaar lijks terugkeerend ve ral e u w i ngaproc ea van het vederkleed onzer hoenders, een van de moeilijke perioden in hun leven. Dan komt aan den dag of de manier, waarop wij de die ren hebben gehuisvest en gevoederd, zóó la geweest, dat zij een voldoende weerstands vermogen hebben verworven. Want er moet heel wat gebeuren. De oude veeren, die een jaar hebben meegedaan en in de laatste weken geen toevoer van voedingssappen kregen, worden door de er onder zittende stoppels allengs verdrongen en vallen dus uit. Dat ls de beginperiode van den rui, het opkomen der met bloedige vocht gevulde stoppels is de tweede en de ontplooiing der veeren het derde bedrijf. Bij een normaal verloop zullen de staart- en vleugelpennen het eerst vallen, waarin de haan meestal vóórgaat Hij verliest zijn sikkels en slagpennen rechts en links in bepaalde volgorde. De hennen volgen spoedig zijn voorbeeld. Achtereenvolgens komen de kleinere borst-, buik- en rugveeren aan de beurt, benevens de donspartij. Alles gebeurt bij een normalen rui zoo geleidelijk, dat men alleen aan de frisscheie kleur en glans de vordering van de verwisseling kan waar nemen. Maar er zijn ook voorbeelden, dat in zeer korten tijd, zelfs in één enkelen nacht zooveel dekveeren uitvallen, dat het dier er als half geplukt uitziet en ons medelijden gaande maakt. Natuurlijk loopt zoo'n individu veel kans ziek te worden, als juist kouder weer met regen en wind mocht invallen. De al of niet normale vorming van het kleed hangt begrijpelijker wijze af van de con ditie, van de levenskracht, waarin de ruiende vogel verkeert. Heeft het door een onafgebro ken goede voeding in zijn bloed al de noodige stoffen vereenigd, dan zullen de stoppels spoedig uitgroeien. De fijne, schllferachtige hulsel» van de zoogenaamde bloedpennen dro gen en scheuren vlug en de baardjes van de veer ontplooien zich in al hun volmaaktheid. Men vindt dan ook op de plek, waar de vogel gerust heeft de stukje» van deze schilfers. Gebeurt dat niet geregeld, blijven de veeren in hun spoelen zitten, dan is de rul gestoord en verloopt dan niet normaal. Het dier wordt lusteloos, verliest zijn eetlust en trekt zich ineengedoken in afzondering terug. Blijkbaar is een soort koorts-toestand Ingetreden. De vagpel voelt zich onbehagelijk en koud. Dan kan. men spreken van rulziekte, hoewel de nor male rui niet tot de ziekten gerekend behoort te worden, als zijnde een noodzakelijk, elk jaar terugkeerend proces. Wij vragen ons daarom af hoe In deze om standigheden de behandeling moet zijn. Hoe wel in onze stadstuintje» de woning onzer kippen het geheele jaar door regenvrij en de bodem los en droog moet zijn, geldt dit meer dan dubbel tijdens den ruL Dan kan door een plotseling omslaan van het weer, door één zware regenbui, als er geen afdoende schuil hoek te vinden is, het dier zóó van streek raken, dat een ernstige storing, ja zalfs de dood er het gevolg van kan zijn. Warm zomer weer ia gunstig voor een vlug verloop. Mert dan andera hebben ze dus tijdens bet ruien warmte noodlg. Dua zorg voor een droge, warme, tochtvrije, maar goed geventileerde slaapplaats. In de geheel afgedekte, regenvrije ren bovendien met een paar ramen een ge deelte afschutten, waar de stilstaade, kouwe lijke dieren zich aangenaam kunnen gevoelen en ook een zandbad kunnen nemen. Tijdens den rui halc men de uitgevallen veeren steéds weg. Behalve voor een goede huisvesting van onze droogte-minnende hoenders moet de voedering krachtig zijn. Eiwit, kalk, zwavel en foaforverbindingen moeten er In aanwezig zijn om in hun bloed de vereischte bouwstof fen voor de nieuwe veeren op te hoopen. De uitstekende voedersoorten en graanmengsels, die vele firma's tegenwoordig in den handel brengen, zijn voor ons een ware uitkomst. Een ruime bijvoedering van groenvoer, liefst kort gesneden, gehakte rauwe uien, wat warmtegevend hennipzaad en zonnepitten, versch paardengehakt, dat alles zal den vlot ten rui bevorderen. Mochten echter de veeren langdurig ln de taaie hulsels blijven steken, dan is het goed ze met een sponsje te bestrijken met half- warm schoon water. Maar hierbij is er op te letten, dat het dier met natte veeren binnen blijft tot alles droog is. In het alleruiterste geval kan men met een naald voorzichtig de hulsels openscheuren, zonder eenige bloeding te veroorzaken. 8 Oct.: serg.-torpedom. At A. Wietmarschea van 0.zeed.kaz. naar T. A. Hellevoetsluis. 10 Oct.: Macht.-ma). K. Klei meer van Afd. Mars. Amsterdam naar Gelderland; serg.- macht. J. A. Ie Grand van v. Speyk naar Afd. 'Mars. Rotterdam (proeft. Evertsen); id. A. v. de Wetering van Gelderland naar v. Speyk. 11 Oct.: torpedom.-majoor J. F. Clausen van T.A. Hellevoetsluis naar O.Zecd.kaz. 17 Oct.: serg.-ziekenjverpl. W. Schoonenwolf van Mar.hospt. naar Evertsen. i Nov.: serg.-macht J. C. de Ligt van v. Speyk naar H. Hendrik. Kap. D. de Leeuw, afgetreden adjudant van het reg. kust-art. te Helder, is werkzaam ge steld bij het departement van marine. J. Stoll J. v. Leeuwen T. Vuurman H. G. Fonteijn P. J. Arends 12 11 12 11 12 J. J. Amiabel 18 L. Simonse 18 P. H. O. Groene-18 mejjer P. Slort 18 R. Dol 17 O. de Heer 18 W. Oostendorp 18 J. v. d. Borg 18 W. N. Kriele 18 B. Bak 17 afgebroken party Het aantal te spelen partijen bedraagt voor: de Kampioensgroep 10. Groep A 12. Groep B 18. 5 2 0 12 4 3 3 11 3 4 3 10 8 2 3 8 1 4 1 6 0 1 6 1 p A. 9 2 1 20 7 0 4 14 5 8 4 13 8 2 6 8 1 1 10 3 p B. 11 2 5 24 10 2 6 22 9 4 5 22 8 6 5 21 6 5 6 17 7 3 8 17 5 7 6 17 7 2 9 16 5 8 10 18 4 1 12 9 Hr. Ms. 3e politiekruiser is, onder bevel van luit. ter zee ie kl. H. Pitlo, van» Nieuwedjep naar de Noordzee vertrokken, voor het uit oefenen van het toezicht op de visscherij. Minister Lambooy naar Hellevoetsluis. Donderdagochtend heeft minister Lambooy gevolg geven aan zijn voornemen om een be zoek te brengen aan de Rijkswerf te Helle voetsluis Schout-bij-nacht Jager. De nieuwbenoemde chef van den Marinestaf en van de af deeling defensie aan het departe ment van Marine, schout-bij-nacht mr. J. C. Jager, heeft Woensdagochtend zijn functie aanvaard. Vice-admiraal Gooszen naar Europa terug. Vice-admiraal A F. Gooszen, de afgetreden commandant van de zeemacht in Ned.-Indië, gaat 19 dezer uit Indië scheep naar Europa, na overdracht van het ambt aan Schout-bij nacht Ten Broecke Hoekstra. Luit ter zee 2e kl. C. J. W. van Waning, dienende bij de Onderzeedienstkazerne te Willemsoord, is aangewezen, om 4 Nov., aan boord van Hr. Ms. pantserschip Hertog Hen drik, een oefeningsreis naar West-Indië mede te maken. D off. M.S.D. ie kl. A. C. van der Haagen thans ter beschikking, wordt den I7en Oct geplaatst te Willemsoord om na bevordering tot hoogeren rang eerlang aan den Comman dant der Marine te worden toegevoegd. 10 Oct.: off. M.S.D. 2e kL F. H. Köhler van Gelderland maar Z 5. •Off. van adm. 2e kl. J. H. Siegers, die ge plaatst is aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord, is toegevoegd aan het hoofd van de kaderschool aldaar. De bevolen overplaatsing van den serg.-kok J. van Biljouw van Wachtschip Willemsoord naar Mar.kaz. Willemsoord is ingetrokken. 17 Oct: serg.-kok A. C. Zuurmond van Oazeedlkaz. naar MarJcaz. Willemsoord; M. A. J. Storm van Wachtschip Willemsoord naar O.zeed.kaz. 10 Oct.: serg.-hofm. W. H. Gart van Wacht schip Willemsoord naar Afd. Mars. Rotter dam en bestemd voor proeftochten Evertsen. "VOETBAL. N. V. B. Overzicht van de wedstrijden voor Zondag. Afdeeling L xe klasse. Ajax zal thans in staat gesteld worden om te bewijzen dat de reorganisatie in de voor hoede inderdaad een verbetering is, want de roodwitten zullen bezoek krijgen van Excel sior, de nog niet geklopte club uit Rotterdam en winnaar van den Zilveren Bal. Ongetwijfeld zal het in de Meer geweldig spannen en zul len de roodwitte aanhangers wél benieuwd zijn waartoe hun club in staat is, nu de tegen partij een der sterkste uit deze afd. is. Nu UW teekenen van opleven heeft vertoond, zal HBS terdege moeten oppassen Om niet op nieuw een veer te latén. Méér enthousiasme dan verleden Zondag, ls bepaald noodlg en als daarbij Denis en SchSfer (de groote kracht van de verdediging) nu wél van de partij zul len zijn, dan, gelooven wij, zullen de Hout rusters zich wel rehabillteeren van hun jong ste nederlaag. Tenslotte de plaatselijke ontmoeting RCH—EDO, waarvoor ongetwij feld wel interesse zal bestaan. Belde clubs hebben tot op heden precies hetzelfde ge presteerd, doen in geen enkel opzicht yoor elkaar onder, zoodat naar onze meening een gelijk spel een normaal resultaat zou zijn. se klasse A. KFC, dat door te lauw spel Zondag van de leider» verloor, krijgt bezoek van Hollandia, dat nog steeds op de eerste winstpunten wacht. In deze match zal Weeteling middenvoor spe len en v. Wens veen rechtsbuiten. Mogelijk dat de Koogers door deze wijziging het gewensch- te succes zullen verkrijgen, maar vergeten moet niet worden dat Holl. lang niet de sterk ste club van deze afd. is. In den wedstrijd VSVDEC zullen de bezoekers kunnen too- nen of zij ook in dit seizoen een leidende rol zullen gaan vervullen. Wij voor ons gelooven dat niet en verwachten dat eerder van v. d. Pieterman e.s. ZW zal Alcmaria in eigen home bekampen. Wanneer de Zaandammers nevens hun voldoende techniek nog wat meer enthousiasme weten te paren, dan wacht hen oen nieuwe zegepraal, se klasse B. Dat Donar, hoewel thuis spelend, van WA zal verliezen, kan haast niet anders. Doch, laten wij voorzichtig zijn, niets grilliger dan King Football. AFC, momenteel de leiding hebbende, ontvangt HVC, wat voor de Am sterdammers een 90 min. van hard werken be looft ,te worden, want de gasten spelen, hoe wel niet mooi, dan toch zeer energiek. En dat wil wel Iets zeggen. 3e klasse A. QSC speelt weer thuis en krijgt nu bezoek van de ex 4e klasser Assendelft. Beide elftal len wachten nog op de ie overwinning; loopt het de thuisclub nu eens mee, dan konden de punten wel eens in Wormerveer blijven. Kinheim is een forsch-spelende ploeg van harde werkers, welke factor wel de hoofdoor zaak is dat deze club nog ongeslagen is. Doch thans zal De Jonge Kampioen een bezoek aan Beverwijk brengen, een der kampioenen van den AVB, welk elftal zeer goed moet spelen (reeds is ODE geklopt), waardoor het wel eens zou kunnen gebeuren, dat Kinheim de eerste verliespunten zal krijgen te incassee- ren. OSV—SDW kan in een gelijk spel ein digen. 3e klasse B. TOG zal opnieuw kunnen juichen, daar THB op bezoek komt. Minder zeker zijn we van Schoten dat Hortus binnen haar muren ontvangt De A'damsche ex-2e klassers moe ten een behoorlijk elftal bezitten, waarin van Gendt de midvoor plaat» bezet. Wel werd van Kennemers verloren, doch dat geschiedde na een gooi- en smijtpartij, welke ontmoeting met een wedstrijd weinig gemeen had. In elk ge val zal Schoten het heusch niet gemakkelijk krijgen. Purmersteyn, dat verleden week tegen TOG heel goed partij gaf, gaat weer naar Mokum, nu om tegen DSV uit te komen, Wellicht dat Poland's club één winstpunt rij ker wordt. 3e klasse C. Hier slechts één wedstrijd: AmstelNeer- 1 and ia, welke de black» wel zullen winnen. 4e klasse A. WGW zal haar nieuwe terrein inwijden met een wedstrijd tegen APGS. Hoewel we Luycks c.s. gaarne de zege zouden gunnen, moet ons evenwel van het hart dat de goed getrainde politiemannen wel aan het langste eind zullen trekken Verder wordt gespeeld: KWSLTO en ZaandijkUitgeest 4e klasse B. Ahrends VCO WO, Zilvermeeuwen EVC. Reserve ao klasse A. Hollandia 2Watergraafsmeer A VVA 0 AFC 3. Reserve se klasse A. HRC a—KFC a. Wilhelmina Voomil II ODE 2. Reserve $e klasse B. Spartaan 3ZFC 3, WFC West-Frisla 8. Reserve 3e klasse C. DWS 2—Ahrends VC a, TOG 3—Water graafsmeer 3. Afdeeling II. xe klasse. In Rotterdam zijn 2 wedstrijden vastgesteld: FijenoordHFC en SpartaZFC. Eerstge noemde ontmoeting zal wel ten voordeele van de thuisclub beslecht worden, die krachtiger dan ooit, „the good old" ondank» Wam- steker's aanwezigheid wel weinig kans zal'de kassa), geven. Minder gemakkelijk zullen de Spartanen het krijgen, welke ZFC op bezoek krijgen. De Zaandammers noteerden Zondag j.IXde eerste overwinning, waarin vooral de voorhoede in vorm was, die, olie lakschheid afgeschud J. IV IV K nmmiw .1 II» JIS .u -■ hebbende, onze internationale doelverdedigef 5 maal liet visschen. Wanneer deze plpeg mor gen ln dezelfde conditie la, wacht Spnrta geen gemakkelijke taak en zal er dan ook werke lijk Spartaanach gestreden moeten worden om zich de Zaansche ie klassers van bet lijf te houden, HW, de lijdende club in deze afd., krijgt bezoek van 't Gooi Wanneer de Hage naar! «iet meer élan ln hun spel weten te brengen, er niet ln slagen de verdediging hech ter te maken, dan wordt het gewis een nieuwe nederlaag, se klaas* A. DHC—FortunaSteeds Hooger—VI09, Voorwaarts Hercules, se klasse B. OvermaasUnltaa, SW-CW, Merwede ODS. (N.B. In on* overzicht ln het no. vsn Dins dag j.1. staat in regel 4: „won ongelukkiger wijze", wat moet zijn: „won op gelukkige wijze". Ieta verder staats .Verbeek", wat „Verkerk" moet zijn.)' N.-H. V. B. se klasse D. Bolweg: Helder 3Helder 4, Steltmaan. An- kerpark: Zeemacht IHRC 4, Annyas. Bol weg: SVS 2Anna Paulowna 1, Koorstra. 3e klasse D. Bolweg: Helder 5HRC 5, 10 u., K. Mole naar. Anna Paulowna: BreezandKleine Sluis, u., Dol. Jufianadorp: JVCSucces, 2 u., C. D. Swart. WieringerwaardSchagen 2, a u„ Lemfert. 4e klasse C. Boflweg: SVS 3Helder 6, 10 tL, Zwijger. Schagen 3Breezand 2, 11 u., Noorman. Wie- ringien: Succes 3Oudesluis a, 2 u., C. Swart. Anna Paulowna 2Succes 2, 2 u., v. d. Hoff. 5e klasse F (Adsp.-afd.J. Tuindorp: HRC B—HRC C, 10 u., Dol. Bol weg: Helder BHelder A, ia u., K. Molsaaar. HeldorW J".C. (Aanvang half drie.) Voor deze match zullen de wit hem <ten met een eenlgszlns gewijzigde opstelling uitkomen; de Elftalcommissie heeft n.1. gemeend Spor- ken te moeten vervangen en zijn plaats door Janmaat te doen Innemen. Men vindt dat laatstgenoemde beter voldoet, meer techniek bezit en men acht ook zijn schietcapacitelten grooter. Voorta zal BHnkhoff de rechtsback- plaata bezetten. Alzoo zal met dit elftal WFC bekampt worden, de onberekenbare club, die begon met de 2 eerste thuiswedstrij den te verliezen, om daarna een der gegadig den voor de ie plaats (DEC) te slaan. Waar mede we maar zeggen willen, dat H. op alles bedacht en niet te optimistisch moet zijn, doch haar beste spel zal moeten geven. Daar ook de gasten natuurlijk door hun fraaie suc ces in Amsterdam vol goede hoop zijn, ver wachten wij een van beide zijden op hoog peil staande match. Scheidsrechter is de heer C. Westerbeek. Plaatsbespreking tribune geschiedt voortaan gratis ln het sigarenmagazijn van den heer Zomcr( Spoorstraat). W.G.W. X—A.P.G.S. t. Opening van het nieuw ingerichte terrein. Morgen li het voor de onzen een zeer be langrijke dag. Dan toch zal het geheel omge legde terrein aan den Middenweg wederom ook weer door het eerste elftal in gebruik ge nomen worden. Het is dan teven» de eerste N. V. B.-wedstrijd die Geel Wit op haar ter rein speelt Het speelveld ligt thans met de lange zijde langs den Middenweg. Het gpvolg hiervan was, dat een schutting langs dezen kant nood zakelijk was. Deze 180 M. lange schutting hebben de leden avonds in hun vrijen tijd gezet, hetgeen een flink stuk werk was en tevens getuigt voor den goeden geest in de club. De kleedlokalen, alsmede consumptie tent en kassahokje werden geheel opgeknapt en geschilderd, terwijl een W.C. werd bijge bouwd en de kleedkamers werden voorzien van. watertoevoer. Rondom het speelterrein werd op den vereischten afstand van 4 M. een omrastering aangebracht. Toegang tot het terrein verleenen een groote poort van 4 M. breedte en een kleine poort, terwijl op het terrein gelegenheid bestaat voor het neerzetten van eventueele autobussen en fietsen. De poorten zijn aangebracht bij het kleedlokaal en daar boven bevindt zich een groot bord, aangevend: „Sportterrein „W.G.W." (v/h Geel Wit)" geschilderd met witte letters op gelen achtergrond. Aan den Z.W. kant van het terr^jn bevindt zich de nieuwe tribune, plaats biedend voor pl.m. 250 personen. De tribune is te bereiken vanaf de controle voor de kleedlokalen langs en verder langs de omrastering bij de sloot aan den weg van den heer Verfaille. Het naar de tribune gaan over het sportveld ia ten strengste ver boden. De zeer hechte tribune werd tot volle tevre denheid van het Bestuur gezet door den aan nemer C. Goes, terwijl de heer R. N. v. Os zich voor het aanbesteden, aanwijzingen en verdere raadgevingen bschikbaar stelde. Be stek en teekening werden samengesteld en gemaakt door den heer H. Mooij. Buiten den bouw van de tribune werd alles door de leden zelf verricht. Bestonden er diverse plannen voor een bij- zonderen openingswedstrijd, zegden de bestu ren van Helder en HRC hunne medewerking reeds toe, de N. V. B. stak een spaak in het wiel door voor alle N.V.B.-elftallen een wed strijd vast te stellen. Gelukkig echter nog voor Geel Wit een thuiswedstrijd en wel tegen de sterke Amsterd. Politie. Met het oog op de thuiswedstrijden van Helder 1 en HRC 2 werd aan APGS verzocht om te willen spe len om één uur, waarmede A. accoord ging. Met het oog op de andere wedstrijden zal dan ook precies om één uur worden begonnen. Deze eerste competitiewedstrijd wordt zeker één van de zwaarste, daar A. over een heel goede ploeg beschikt en verleden week de ook zeer sterke Volewijkers met 20 klopte. In dien Geel Wit er echter alles op zet, lijkt een gelijk spel nog nog wel te behalen. De onzen komen uit met één invaller voor den nieuwen ljbuiten Rageweg, die nog geen overschrijving heeft verkregen. De opstelling is: Gras Bouma Luyckx Stoetmaa v. Amersfoort R. v. Dam Schut Jan v. Dam Jacobs Fij Rietveld De officieele opening heeft plaats om kwart voor één door den waarn. Burgemeester, den heer A. G. A Verstegen. Om kwart over twaalf maakt Winnubst een rondgang en wel vanaf Stationsplein langs Spoorstraat, Bier- straat, Weststr^at, Kanaalweg; Postbrug, Polderweg, Middenweg naar het terrein. Toegangsprijzen zijn 23 en 10 cent Tribun* 20 cent extra (alleen bij do tribune, niet aan Rauchbeker en Gouden Krui» (N.-H. V. B.J. Voor den Beker hebben alsnog ingeschre ven: Helder, Assendelft, KFC I en a. Voor hot Kruis: Heides a.

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 15