KINADRUPPELS BINNENLAND DE MARINEBEGROOTING VOOR 1928. GEMENGD NIEUWS Ingezonden MededoeUatf. EEN NIEUWE NON-STOP- VLIEGTOCHT NAAR BRITSCH-INDIE. De vliegers Mo Intosh en Hinokler zijn van het vliegveld Upavon In Wiltshire Dinsdag om 1 uur 10 vertrokken voor een non-stop-vliegtocht naar Britsoh-Indië. Hun bedoeling is om te probeeren het lange afstandrecord te verbeteren. Hun toestel, de prinses Xenia, is een Fokker en hetzelfde, wat Mc Intosh gebruikt heeft bij een poging om van Ierland naar Amerika te vliegen, toen hij door slecht weer gedwongen werd om terug te koeren EEN SLIPPERTJE OVER DEN OCEAAN? De Bezetam vernoemt uit New-York dat het stoomschip Isle de Franc© op zijn vaart over den ooeaan op 250 mijlen ten zuid-oosten van Hallfax een vliegtuig heeft verkend, dat op groot© hoogte in de riohting van Amerika vloog. Men ver moedt te doen te hebben met een hedme- lijken overtocht over den ooeaan. DE D 1220. Volgens die Köln. Ztg. zou het ongeluk van het Heinkelvliegtuig D 1220, dat Zondag bij een poging tot opstijging in de haven van Horta (Azoren) is gekap- sijsd, te wijten zijn aan een ontploffing van den motor. VLIEGONGELUK. In de buurt van het bosch van Bialo- wicz is een Poojsch militair vliegtuig te gen een boom gevlogen. Het werd geheel vernield. De bestuurder, een Poolsoh lui tenant, was op slag dood. eerste-offioier. Nadat de geadresseerde dit stuk persoonlijk had geopend, werd met zijn toestemming van den inhoud kennis genomen. Wat punt 2 betreft wordt het volgende gezegd: In de eerste dagen van Maart J.L was hot de politie te Makassar ter oore ge komen, dat Europeesch marinepersoneel voorbereidingen trof voor het houden van een vergadering op 6 Maart in een particuliere woning aldaar. Daar bekend was, dat de van hoogerhand erkende bon den van marinepersoneel voor dat doei ten allen tijde de besohikking kunnen krijgen over een localiteit in de Kweek school voor Inlandsche schepelingen, waar zij ongecontroleerd kunnen verga deren en besprekingen voeren, bestond er aanleiding, om aan die vergadering bijzondere aandacht te sohenken, te meer daar in die dagen een onderzoek werd ingesteld naar het voorkomen van com munistische propaganda onder het ma rinepersoneel. In verband hiermede werd aan een politiebeambte opgedragen, om zich zoo mogelijk op de hoogte te stellen van hetgeen op die vergadering zou wor den behandeld, aan welke opdracht ge volg is gegeven. Een en ander geschied de noch in overleg met, noch op verzoek van den oommandant van de Kweek school voor Inlandsche schepelingen, die slechts in kennis werd gesteld met den DE RIJKSMIDDELEN. De Rijksmiddelen hebben in de mnand Ootober 1927 ruim een half millioen meer opgebracht dan in Ootober 1926 en ge durende de eerste tien maanden van 1927 ruim vijftien millioen meer dan in het zelfde tijdsverloop van 1926. EEN NIEUW FASCISTISCH WEEKBLAD. Men meldt aan de Nw. Rott» Crt: Begin Deoember zal een nieuw fascis tisch weekblad versohijnen, onder den naam De Bezem. Redacteur en uitgever is een der vroegere leiders van het Ver bond van Aotualisten. Het blad zal de radicale riohting zijn toegedaan. UIT HET MIJNBEDRIJF. Wegens slapte in het mijnbedrijf is ook Zaterdag in de mijn Laura te EijgeL*- hoven niet gewerkt UITVOERING WEGENBELASTING WET. Ben vrachtauto met banken of stoelen. De minister van binnenlandsohe zaken en' landbouw heeft den volgenden brief aan de burgemeesters gezonden: Ik heb de eer u mede te deelen, dat de minister van financiën mij in kennis beeft gesteld met d© volgende tot de ambtena ren der directe belastingen enz. gerichte circulaire: „Een vrachtauto, waarop tijdelijk ban ken of stoelen worden geplaatst om in bij zondere gevallen te worden gebezigd tot het vervoeren van personen, is naar mi ne meening niet ingericht voor personen vervoer en behoort onder de omschri, - ving van artikel 3, eerste lid, letter d. der Wegenbelastingwet". U gelieve in voorkomende gevallen met bovenvermelde interpretatie rekening te houden. MARINEPERSONEEL IN IN DIE. De kwestie betreffende het openen van brieven. Minister Koningsberger heeft thar.s nader geantwoord op de vragen van het Kamerlid Brautigam: le. betreffende het openen van voor Europeesche schepelin gen bestemde brieven op last van den oommandant van de Kweekschool voor Inlandsche schepelingen te Makassar en 2e. betreffende bijwoning door reoher- cheurs van een te Makassar gehouden ledenvergadering van Europeesoh per- Boneel der bonden van korporaals en van minder marinepersoneel. Aan de hand van met de jongste mail van den gouverneur-generaal ontvangen in lichtingen deelt de (minister het volgende mede. Om na te gaan. of een door den oom mandant der zeemacht uitgevaardigd verbod ter verspreiding van een circu lair© van een der bonden van marine personeel werd overtreden is op 12 Fe bruari j.1. bli de Kweekschool voor In landsche schepelingen te Makassar aan een Europeesch schepeling een poststuk uitgereikt in tegenwoordigheid van den voorgenomoen maatregel De minister vindt in het medegedeelde geen aanleiding om eenlgen maatregel te treffen. DE GASOORRUPTIE& Rechtsvorderingen door don Gom. Raad te Vaals, Maandagavond heeft de gemeenteraad van Vaals behandeld een voorstel van B. en W. om den burgemeester te machti gen tot het Instellen van een rechtsvorde ring tegen den heer H. J. de Groot, vroe ger directeur van het gasbedrijf te Vaals, en tegen de firma Gautsch te Amster dam, welke firma aan het gemeentegas bedrijf heeft geleverde Nadat een der leden had weergegeven, wat de heer Van der Stel in een geheime zitting over den heer De Groot had mee gedeeld, en over de kwestie eenigen tijd was gediscussieerd, werd het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aangenomen. DE GASBEDRIJVEN TE ENKHUIZEN. B. en W. van Enkhuizen hebben be sloten, een onderzoek in te stellen naar den gang van zaken bij de gemeentelijke liohtbedrijven, afdeeling gas. doch zoo'n onderzoek tevens te doen plaats hebben bij de overige gemeentelijke bedrijven. Het debat over de Marine-begroating is Dinsdagavond in de Tweede Kamer aan gevangen. Moeilijkheden en verwarring. De heer Dymaer v. Twist (A.-R.) vreest, dat we door het voortdurend reor- ganiseeren in moeilijkheden zullen ko men, waaruit we niet meer zullen kunnen komen. Ook zal daardoor de noodzake lijke rust, welke de Marine behoeft, ko men te ontbreken. Een groote verwarring ziet spr. in de reorganisatie van den vliegdienst On danks adviezen van deskundigen werd met die reorganisatie een aanvang ge maakt, en thans, een half Jaar later, ver nemen wij, dat de Minister tot het inzicht is gekomen, dat de reorganisatie, zooais de Minister zich die aanvankelijk dacht, niet mogelijk ia gebleken, en het zou spr. niet bevreemden, wanneer de minister la ter op zijn voornemen geheel zou terug komen. Een tweede reorganisatie, die verwar ring brengt, is de overbrenging van de opleiding van Gorinchem naar Vlissin- gen. Een der bezwaren tegen deze over brenging la, dat de belangen van de jongelingen niet zoo veilig zijn in een ha venstad ala Vlissingen. Met bevreemding heeft spr. kennis ge nomen van het ontkennende antwoord op de vraag, of onder de praotiaohe oefenln- Een aan het Koninklijk Instituut voor de [arine te Willemsoord niet het dansen zou kunnen vervallen. Genoegen, hulde en voldoening. De heer Van de Bilt (R.-K.) herin nert er aan, dat bij de behandeling van het ontwerp tot instelling van een Depar tement van Defensie reeds duidelijk naar voren is gekomen, dat we bij onze defen sie te water voornamelijk hadden te zien naar Indië. Spr. oonstateert met genoe gen, dat de uitgeven voor de Marine zijn verminderd. We moesten de zekerheid echter behouden en die vinden wij, wan neer wij zorgen, dat onze bewapening die geruathekl kan geven. Spr. brengt alle buide aan den Minis ter voor zijn Memorie van Antwoord, waaruit wi) duidelijk een lnzioht kunnen krijgen van de plannen voor de Marine in ae toekomst. Het personeelsvraagstuk zal volgens spr. altijd het moeilijkste vraagstuk blijven, waarbij in het oog dient te worden gehouden: lo. de bezol diging en 2o. de behartiging van de gees telijke belangen. Dat een voor-outwerp voor den rechtstoestand van het perso neel reeds bij de oommissie voor georga niseerd overleg is, heeft spr. met voldoe ning vernomen. Voorts dringt spr. inzake de lectuur voorziening erop aan, dat naast een neu traal blad, ook een katholiek en een pro- testantsch christelijk blad zal worden ver strekt Spr. zegt minder ingenomen te zijn met het standpunt van den Minister ten aan zien van het loopen aan den wal in Indië in burger door korporaals en matrozen. Bezwaren. De Minister heeft overleg gepleegd met het bestuur in Indië en daar schijnen be zwaren te bestaan. Evenmin als het per soneel kan spr. deze bezwaren begrijpen; hij vraagt waarom het dragen van bur- gerkleeding, dat toch niets kost, aan ge noemd personeel niet wordt toegestaan. Voorts komt spr. ten sterkste op tegen de verlenging van den eersten termijn in Indië van twee op dri'e jaar. De reorganisatie mag er ten koste van het geestelijke en het zedelijke van het personeel niet komen. Spr. zou verder willen aandringen op den bouw van meer onderzeebooten, welke een geducht wapen zijn en die ook een goed© preventieve werking hebben. Het spijt spr. voorts, dat de regeering zoo afwijzend staat tegenover een toeslag op do pensioenen der oud-gepensionneer- den. Deze lage pensioenen acht spr. on billijk tegenover de pensioenen van thans, welke veel hooger zijn. Ook zou spr. gaarne zien dat iets werd gedaan voor de weduwen van de voor 1909 gepensionneerden, die een zeer schraal pensioentje genieten. Daarna komt spr. tot een bespreking van de werf te Hellevoetsluis en hij vraagt, waarom op deze werf, in tegen stelling met de verklaring in de Memorie van Antwoord, partioullere booten wor den opgelegd, zooals spr. zelf heeft kun nen oonstateeren. De heer Brautigam (8JXA.P.) crl- tiseert het beleid van dezen Minister, en is van meening, dat het schip der Marine nog altijd hopeloos zonder stuur is. Het standpunt van dezen minister van Marine, toen hij voor den eersten keer ais zoodanig optrad, was, dat voor de verde diging van Indië het grootste gedeelte van onze vloot noodig was en dat dit gedeelte daar moest worden ondergebraoht en dat het kleine gedeelte van de vloot, bestemd voor de defensie van bet moederland, zou kunnen worden ondergebracht b]j het lr te stellen Departement van Landsverde diging. Wat is er van dit standpunt over gebleven? Spr. vraagt of de Minister niet al te spoedig rijn inzichten telkens wij zigt In dit verband wijst spr. ook nog naar het veranderde standpunt van den Minis ter ten aanzien van den Marine-vliegdienst Eerst wilde de Minister algeheele af schaffing van de watervliegtuigen, welke afschaffing de kroon sou zetten op zijn streven tot vereeniging van de defensie te land en te water. De Minister noemde den dienst een overbodige luxe en zelfs voor de opleiding achtte hij geen water vliegtuigen noodig. Is dit standpunt ge handhaafd? Het is spr. gebleken van niet en in dit verband verwijst spr. naar een hoofdartikel in het „Handelsblad" van 2 November, dat later door de „Avondpost" werd bevestigd. Al heeft de Minister dan ook niet zijn geheele standpunt gewij zigd, er is toch een belangrijke oorrectie van zijn vroeger Inzicht, nu het vlieg kamp De Mok" zal blijven bestaan voor de opleiding met watervliegtuigen. De heer Snoeok Henkemans (C.-H.I kan de grieven tegen het beleid van den minister geenszins deelen. In tegendeel, spr. is van meening, dat door het beleid van dezen minister de marine op een behoorlijk peil wordt gebracht Desniettegenstaande «betreurt spr. het dat het beheer van beide departementen (oorlog en marine) in een hand worden Sehouden, mede met het oog op den in ruk, welke een vereenigd beheer in het buitenland zal kunnen wekken. In tegenstelling met hetgeen de heer Brautigam heeft opgemerkt over de for matie van de vloot na 1980, wenscht spr. te verklaren, dat deze mededeellng hem, en hij is er van overtuigd velen met hem, ten zeerste heeft verheugd. Alleen vraagt spr. zich af, of niet een derde kruiser noo dig moet worden geacht. Tèn slotte dringt spr. met klem aan op behoud van de werven te Helder en Hel- leaoetsluis. De heer Droogleever Fortuyn (V.-B.) vindt aanleiding op 8 punten van het beleid van den minister te wijzen, welke hem aantrokken, al is er wel wat juist in de oritiek op de wisselingen en zijn beleid. In dé eerste plaats trekt spr. aan de opvatting van den minister om trent het aandeel dat Indië moet hebben in de vloot, ook in de zeggenschap daar over. Een punt waaromtrent meenings- versohil bestaat tussohen den minister en zijn militaire adviseurs, was dat der wa tervliegtuigen. De heer Brautigam ver weet dezen minister dat hij thans van meening veranderd is. Spr. ziet de zaak anders en verheugt zich dat de minister niet stijfhoofdig aan een zaak vasthoudt nadat hem van zeer deskundige zijde is aangetoond, dat wat hij mogelijk achtte niet mogelijk was. De marinevliegers zul len dus hier blijven opgeleid. Maar waar om zullen zij worden opgeleid op oefen vliegtuigen en niet op oorlogsvlieg- tuigen? Of is het de bedoeling dat de Fokker vliegtuigen zullen zijn de oorlogsvlieg tuigen voor Indië? Het laatste punt betreft het peraoneel- vraagstuk. Hiermede zullen nog Jaren ge moeid gaan en spr. aoht het wel optimis tisch, wanneer de minister thans beweert, dat dit vraagstuk practiaoh opgelost is, al geeft spr. toe, dat bi) de riohting, waarin de minister de oplossing zoekt, een ge lukkige aoht Ten slotte vraagt spr., of het niet moge lijk is, dat de zee vliegtuigen, die voor In dië gereed zijn, daarheen zullen vliegen. De heer Oud (V.-D.) sluit zich aan bij de opmerking van den heer v. d. Bilt ten aanzien van de oude gepensionneer den en van de weduwen van de voor 1909 gepensionneerden. Wat het marlnebeleid in het algemeen betreft, merkt spr. op, ingezonden Mededeellng, Dr. H.NANNING'S EETLUST-OPWEKKENO. ƒ1.30 p.fl. Buitenland. dat het beginsel, waarvan de minister uit gaat. een ander is dan dat van spr en zijn partij, welke zich stelt op het standpunt van nationale ontwapening. Wanneer spr. eenlge vrees bekruipt ten aanzien van het beleid van dezen mi nister, dan is het de vrees, dat de minis ter langzaam zal afzakken naar het stand punt van de militaristische groep ter rechterzijde. Wat de vliegdienst betreft, is spr. van meening, dat het verschil van inzlohten van den minister niet zoo fmxit is als de heer Brautigam het voorstelt. Spr. is van meening, dnt de minister niet zoozeer zijn principieel standpunt heeft prijsgegeven en spr. hoopt, dat de minister niet zal in gaan op het denkbeeld van den heer Hen kemans, om toch de afzonderlijke vlieg- diensten te handhaven. In tegenstelling met den heer Droog leever is spr. van meening, dat de minis ter geenszins te ver is gegaan met de in krimping in de hoogere rangen. Immers onze marine was topzwaar, en om de menschen maar een emplooi te geven, werden zij belast met commando's welke beneden de waardigheid van hun rang zijn. Zoo werd b.v. een sohout-bij-nacht belast met het commando van een onder- zeedienstkazerne. Spr. is dus van mee ning, dat de minister op den goeden weg is, wanneer hij in de hoogere rangen een opruiming houdt De heer J. J. C. van Dijk (A.-K0 wenscht eenige vragen te stellen ten aan zien van het materieel en ten aanzien var kasten, het personeelvraagstuk. Spr. merkt op. gen der twee leidde een zonderling dat thans voor nieuwen bouw weer een dubbel leven. Overdag was hfl een oor- EEN ONTPLOFFING IN EEN CEMENT FABRIEK. In de oementfabriek van Ruhr en Co, te Beokum bij Münster in Westfalen, heeft Dinsdag een zware ontploffing de machinekamer vernield. De nabijgelegen werkplaatsen zijn ernstig besohadigd en vier arbeiders zijn zwaar gewond. De ontploffing, welker oorzaak onbe kend is, gebeurde kort voor het begin v an den werktijd; anders zou het aantal slachtoffers stellig grooter zijn geweest EEN DUBBEL LEVEN. Begwrt n gsambtenaar-tn breker. Te Koningsbergen zijn twee inbrekers gepakt die de laatste maanden verschei- dene inbraken hadden gepleegd. Hun specialiteit was het „kraken" van brand- gerlnger bedrag is uitgetrokken en dit acht hij bedenkelijk. De minister heeft vroeger gezegd, dat een bepaald stelsel niet kan ontwikkeld worden voordat het persoheel-vraagstuk zou zijn afgedaan. Thans deelt de minis ter mee, dat het personeelvraagstuk prac- tlsch is opgelost, en daarmee erkent hij, ;dat ook de belemmering voor de vloot- formatle uit den weg is geruimd. Dat zegt de minister evenwel niet ln de me morie van antwoord. De minister beroept zloh op den flnan- oieelen toestand en hij zegt, dat voor de vervanging van de O. 6 geen gelden be schikbaar zijn. Dit alles leidt spr. tot de conclusie, dat de minister thans belang rijk minder voor vervanging heeft aan gevraagd dan hij het vorige jaar heeft meegedeeld; dat hij voor nieuwen bouw reot gepenslonneerd ambtenaar. Niemand zou den „Reglerungssekretir" hebben aangezien, dat hij 's nachts op roof uit ging. Zijn mekker is een berucht recidi vist EEN DIEVENBENDE TE PARIJS. De Parijsche politie heeft de hand ge legd op een dievenbende die het voor namelijk voorzien had op pharmaoeuti- sohe artikelen. De bende stond onder lei ding van een 40-jarige vrouw. Te Parijs had rij een winkel voor den verkoop der gestolen voorwerpen en daarnaast had zij vele handlangers, die de gestolen goe deren eveneens aan den man brachten. Tben zij gearresteerd werd, had zij juist de orderbriefjes voor veertien vertegen woordigers uitgeschreven. De zaak kwam geen gelden op de begrooting uittrekt en "oht ^in dat wij tot 1980 wel zullen moeten vol staan met betgeen wij thans hebben. Spr. vraagt welke plannen de minister beeft voor bet ln dienst stellen van sche pen voor vlag- en machtsvertoon. Ia bet juist, dat dit jaar slechts een sohlp daar voor is aangewezen; dat op dit schip, de Hertog Hendrik, 6 opleidingen waren ge plaatst; dat het sohlp gedeeltelijk ontwa pend was. en voorts of door dit alles aan de opleiding geen afbreuk wordt gedaan? Spr. vraagt, of de minister kan toezeg gen, dat m$èr schepen voor dit vertoon, de bende aan een apotheker pharmaoeu ti sohe artikelen te koop bood, welke bij dezen apotheker zelf waren gestolen. DE MISDAAD VAN EEN OUDE DIENSTBODE. Twee kinderen gedood, twee zwaar gewond. B]J een boerengezin te Lerevin, bij 81 Thegonneo in Bretagne, diende sinds drie jaar een bejaarde dienstbode, een vrouw van één-en-zestig jaar. Deze vrouw heeft BvU) Uöt iiiv-üJ »ww* v* wv'M VULI OÖU*Vll"40ol»liJ{ JAOT. 1/üAO flVUW Ut7t71>V waarvan ook de regeering de beteekenls Zondag een verschrikkelijk© misdaad bo- erkent, zullen worden aangewezen Wat den vliegdienst betreft, betwijfelt apr„ of een opleiding van 15 landvllegen tot zeevliegers voor Indië wel voldoen de is. Voorts is spr. van meening, dat water vliegtuigen uit de oorlogsformatie niet kunnen worden gemist; dat handhaving van het watervliegtuig ook uit eoono- misob oogpunt aan te bevelen is. Wat het personeelvraagBtuk betreft, zou spr. willen vragen, of de bemanning van de vloot thans ook vertekerd is voor oorlogstijd en of er voldoende reserve is. groot jumtal gebouwen ln deze plaats gaan. Toen de boer en de boerin naar do kerk waren heeft zij de twee oudste kin deren, een jongen van zes en een meisje van vier, de keel afgesneden en de twee jongste hoogst ernstig met meesteken gewond. NOODWEER IN ZUID-TIROL. Overetroomingen. Zuid-Tlrol ia opnieuw door noodweer bezocht Bij Vilpian brak de Etech op drie plaatsen door een dam heen. Een Voorts vraagt spr. of er in Nederland en Indië voldoende personeel aanwezig is voor de msrlne-reserve. Ten slotte vraagt hij, waarom het niet mogelijk is. ook voor de oude marlnnemannen een oplossing te vinden. De heer Drop (8.-D.) wenscht ie spre ken over de arbeidsvoorwaarden van dit personeel. Sedert 1920 zijn op de bezoldi gingen belangrijke kortingen toegepast en herhaaldelijk heeft dan ook het CAMBü getracht, deze bezoldigingen weer op een hooger peil te brengen. Van de regeering heeft dit personeel echter niets te waohten, hetgeen ook reeds blijkt uit de mededeellngen, dat niet spoedig een ontwerp, regelende de rechts positie, is te wachten. Het marinepersoneel leeft in een toe- stand van rechteloosheid, waarbij alle jf^ke waarvan de Franscne koks staan tot aan de eerste verdieping onder water. De plaats Mlttsnwald is geheel door het hooge water ingesloten. Het verkeer met vele pissteen is verbroken. EEN HAAI IN DE HABÏNGVLEET. Toen do Efogelache trailer Our Wllbe Maandagochtend buiten Folkestone mid den door een school haring voer, deed zty een vreemde vangst. Bij hei ophalen van hei net aperte ld© el een reusachtige vlsoh ln, dien men voflf een brulnvlsoh hield, maar die later een haai van 700 pond bleek te zijn. HU weid met moeite te Folkestone binnengesleept en daar verkocht om naar Frankrijk ver zouden te worden, waar hij opgegeten zal worden. Ongetwijfeld met een van de koe* macht is overgelaten aan den minister. Voorts merkt spr. op, dat militairen van de marine wel mogen deelnemen aan betoogingen, maar niet aan demonstra ties. Maar, wie maakt uit, wat een betoo ging is en wat een demonstratie? Wat den overtocht van personeel betreft, deelt spr. mede, dat op de Prinses Juliana voor een transport een ruimte was aangewezen, waarvan zelfs een kolonel der mariniers verklaarde. In zulk een hok kunnen geen 51 mannen worden ondergebracht Verder vraagt spr., welke bezwaren er bij het Indische legerbestuur bestaan om korporaals te vergunnen, een gezin voor landsrekening naar Indië over te doen brengen. Spr. dringt er op aan, dat de korporaals in de derde klasse zullen wor den vervoerd en niet langer ln de vierde. Daarna critiseert spr. verlenging van den turn voor ongehuwden van 2 tot 8 jaar. Een zoodanige verlenging is voor deze ongehuwden in hooge mate onge- wenBcht, mede met het oog op de veneri sche ziekten. Spr. sluit zich ten slotte aan bij den aandrang om te komen tot verbetering van de pensioenen der oud.marinemannen en hun weduwen. De Minister van Marine a. L, de heer Lambooy, merkt op, dat hU van den aanvang van zijn bewind af de oplos sing van het personeelvraagstuk steeds heeft gezocht in dezelfde lijn. Wanneer de heer Duymaer zegt, dat hier sprake is van den boel door elkaar halen, is hU ge heel onjuist De minister breekt zijn rede af. De ver- gadering wordt verdaagd tot Woensdag band met den raadselaohtigsn moord 1 uur. 1 gehvuxton. liet geheim bezitten. HOE EEN KLEIN KIND STIKTE Te Norwloh werd Maandag bet lijkje van een kind van zeven weken gerechte lijk geschouwd. Men had het dood in zijn bedje gevonden. Een dokter zeide dat een klein veertje in de larynx van het kind gevonden waa Het scheen dat dit veertje uit een hoofdkussen afkomstig was, dat het kind het met ademhalen bin nen gekregen had en toen gestikt waa AARDBEVING IN CHILI. Er is Maandag ln verschillende steden van Chili groote materieel© schade aan* gericht door een aardbeving. EEN MYSTERIE Vrijdag la te Hayfield, ln Derbyshlre, een 81-jarige herbergierster in haar wo ning vermoord gevonden. Haar waren versoheldene zware hoofdwonden toege bracht, terwijl met een mes haar hals was doorgesneden. Het merkwaardige van de zen moord is echter dat die zeven deuren, die tot de herberg toegang geven, ge sloten waren, zoodat men niet kan begrij pen, hoe de moordenaar er in geslaagd is, te ontsnappen. De echtgenoot van de herbergierster waa niet thuis toen do moord moet hebben plaatsgehad en moe** aan d© buren om een sleutel vragen, die op een der deuren van de herberg paal om toegang tot rijn huis te krijgen. De politie heeft intussohen een man ln

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 3