IELDEISCIECOURANT Derde Blad. GEMENGD NIEUWS VAN ZATEROAG 3 DECEMBER 1927 Buitenland DE VALSCHE HONGAARSCHE EFFECTEN. Naar de bladen uit Weenen melden, ■ouden twee Parijeche advocaten, een Franschman en een Duitscher, ten ge volge van de vervalsohing der Hongaar- Bche obligaties gecompromitteerd zijn. Het was hun taak er voor te zorgen, dat de helpers van Blumenstein hun ver plichtingen nauwgezet zouden nakomen. De aanhouding van beide advocaten zou spoedig te verwachten zijn. Het honora rium, dat de Duitsche advocaat schijnt te hebben ontvangen, bedraagt zestigdui zend frank. In de safe van Blumenstein te Wee nen heeft de politie beslag gelegd' op juweelen en ooupons ter waarde van 600.000 frank. Woensdagmiddag heeft de Parjjsche politie een vroegere vriendin van Tovbini gehoord1, die belangwekkende bijzonderheden over het particuliere leven en de bezigheden van Tovbini zou hebben medegedeeld. Meer arrestatie» worden verwacht, HET VERMISTE MEISJE. De verdwijning van Juffrouw Madeline Crow, die Maandag en Dinsdag de ge- heele „vliegende oolonne" van Sootland Yard in beweging had gebracht, heeft een nog al prozaïsche oplossing gevon den. Het meisje heeft nJ. aan haar ouders en de politie laten weten, dat zij zich in een particuliere kliniek bevindt, waaruit ze dezer dagen als hersteld zal kunnen worden ontslagen. De politie zoekt nu den would-bemoordenaar, die haar zooveel werk met het doorsnuffelen van meer dan 80 leegstaande woningen in Kensing- ton heeft veroorzaakt. AANSLAG VAN BANDIETEN. Woensdagavond hebben bandieten den Amerikaanschen mijndlrecteur Thomson uit zijn woning nabij Oopala weggevoerd. Zij hebben een losgeld van 6000 pesos goud geëischt. Dit bedrag is hun Donder dag gezonden, zoodat Thomson waar schijnlijk nog Donderdag in vrijheid zou worden gesteld Federale troepen zijn uitgezonden om de bandieten te achtervolgen. WETTELOOSHEID. De justitie ln Alabana kan er niet tegen op. De minister van Justitie van den staat Alabana heeft de gerechtelijke vervol ging ingetrokken, die aan den gang was tegen lieden die in't district Grenshaw te rechtstonden wegens medeplichtigheid aan nachtelijke geeselingen door gemasker- den toegediend aan lieden die dan uit hun huls werden gehaald Men nam en neemt aan dat de Klu Klux Kan er achter zit. Het proces geschiedde ten overstaan van een jury. Toen nu de eerste twee beklaag den werden vrijgesproken, verklaarde de minister dat hij van de verdere behande ling der zaak afzag wegens ondervonden gebrek aan medewerking. Een bankroet van de rechtspraak in dien staat Alabana naar het schijnt. DE KERSTPUDDING VOOR DEN KONING. Donderdag is de Kerstpudding voor den Koning van Engeland gekookt. Dit is een gebeurtenis waar meer aan vast zat dan men oppervlakkig zou denken, want de pudding is het eenige geschenk, dat een uitzondering maakt op den vasten regel, dat de Koning geen geschenken van zijn onderdanen aanneemt. Maar de pudding is niet alleen een geschenk maar ook een symbool van de eenheid des Rijks en om deze reden is de uitzondering dan ook toegelaten. De geefster is de Empire League, de vereeniging, die den handel tusschen de onderscheiden deelen des Rijks in de eerste plaats bevordert. Een commissie uit dezen bond' is dan Don derdagmiddag plechtstatig op Mansion House saam gekomen waar de reusachtige pan gereed stond en vanwaar men in op tocht naar het op korten afstand gelegen Adelaide House trok, waar de verschil lende ingrediënten voor de pudding wer den gekozen. De commissie ziet zooveel mogelijk toe, dat iedere kolonie of domi nion het zijne tot het baksel bijdraagt en zoo was er brood en meel uit Engeland, appelen uit Australië, dadels uit Indiê, rum uit Jamaica en verschillende andere zeldzame vruchten en ingrediënten uit Zuid-Afrika, Canada, Nieuw-Zeeland enz. De hofkok heeft het gevaarte, dat 40 pondi weegt, toen saamgesteld en, volgens de berichten ook reeds gekookt en gebakken wat misschien wel wat vroeg is voor een lekkernij, die eerst op 26 December genut tigd zal worden! Het drama te Amsterdam. Op het Rembrandtpleln te Amsterdam heeft zich Zaterdagavond het vreeseljjke drama afgespeeld, waarbij het echtpaar Pisuisse—Gilliams en den acteur Kuiper den dood vonden. De stippellijn geeft de route aan, die het echtpaar, dat in hotel Schiller dineerde, nam om naar Millo Colonnes te gaan, waar het dien avond moest optreden. Het kruisje ia de plek waar het schot, gelost door Tjakko Kuiper, viel. Met een Delmo-Auto werden op een badplaats In Engeland proeven genomen om het snelheidsrecord te verbeteren. Hierbij had een ongeluk plaats. Foresti, die het snelheidsrecord wilde verbeteren, door 160 K.M. per uur te rijden, sloeg hierbij over den kop. Hij werd uit den wagen geslingerd en bleef wonder boven wonder ongedeerd. Hierboven de Delmo-wagen, waar niet veel meer van te gebruiken was. De overetroomlng In Amerika. Te Noord Vermont was de eatastrophe wel het ergste. Ds spoorbrug in den lijn Bpringfleld—Vermont werd totaal vernield. (Foto hiernaast). Te Den Bosch werd onder aanwezigheid van Z. K. H. Prins Hendrik de nieuwe Koninklijke Sohool voor Kunat, Teohnlek en Ambaoht geopend. ZJExo. Minister Kan opende deze School. Hiernaast rechts: De pleohtlge uit vaart van het eoht- paar Pisuisse. Donderdagmorgen bad de uitvaart van bet echtpaar Pisuisse plaats vauult het con certgebouw te Amster dam. De Chapelle Ardente. Tijdens de militaire demonstratie te Meester Cornells werd een aanval gedaan op een kamponghuisje, waar naar men vermoedde, een bendehoofd met gevolg huisde. De aanvai.

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 9