OE HOOGHARTIGE DWAAS. ui. MiHfUlllUt STER-TABAK OP EN OM HET BINNENHOF. Wmk-kronlek. Den Haag, 16 December. FaD speed! Woorden djtr. Een BehdL Tan de eenzijdige ontwapening. De overwegen. De vrees, door president Ruys geuit, dat de Tweede Kamer niet vóór Kerstmis met al haar werk zou gereed komen, ls voor barig gebleken. Trouwens, als verstandig en tactvol „speaker" van het Huis zal de heer Ruys de Beerenbrouck dergelijke „vermaningen" wel voor een deel bescha men en te-pas brengen als middelen om de dames en heeren van ons Lagerhuis, of eigenlijk mag men hier billijkheids halve van laatstgenoemden spreken, want onze vrouwelijke afgevaardigden be zondigen zioh waarlijk niet aan verspil ling van den nationalen tijd, zoodat hier het „femina est animal loquax" niet op- gaatl, tot zelfbeperking te brengen. De Kamer was aan het eind der verga dering van Vrijdag 9 December j.1. zóó ver gevorderd, dat nog slechts drie Hoofd stukken der Staatsbegrooting voor 1928, zijnde: Oorlog, Onderwijs en Koloniën, restten. Laatstgenoemd budget is meest al zeer spoedig afgedaan. Wat allerminst van de Indische Begrooting kan worden gezegd. Dit „kluifje" moet nog verorberd worden en de h.h. ir. Cramer en Louis de Visser zullen er wel voor zorgen, dat aan het Indische budget in de nog resten de middag- en avondzittingen de noodige bespiegelingen zullen worden gewijd. Minister Waszink vertoeft, weet men, orn gezondheidsredenen in de Rlviera- streek. Dit was de eensdeels verblijdende en anderdeels treurige oorzaak, dat de Begrooting van Onderwijs, K. en W. in de avond-vergadering van Dinsdag 18 dezer nagenoeg zondier discussie werd goedge keurd. In normale omstandigheden vor dert Hoofdstuk Va enkele dagen. Ook hier is uitstel geen afstel. Na het Kerst- recès, wanneer Exo. Waszink zijne mlnisterieele bezigheden zal hebben her vat, zullen de thans uitgeschakelde be schouwingen worden gehouden. Men heeft hier dus toegepast de methode, welke ook gebruikt werd na de fameuse „Vatikaan- crisis", toen men met de Begrootingen vele weken te laat was en de Kamer be sloot om de diverse Hoofdstukken zon der debat goed te keuren, terwijl later werd gediscussieerd. Aldus kon het be drijf in de Staats-cuislne worden voort- Ïezet. Allicht zou er ook eene oonclusie uit unnen worden getrokken met betrekking tot het problematische nut van parlemen taire bespiegelingen, althans van een deel daarvan, in 't algemeen.... Op Ingezonden Mededeellng. Het la geen kunst, met groote woorden leU nieuw* is den handel te brengen. De STER-TABAK te geen nieuw merk, doch heeft sedert vele jaren het hart van iederen pijprooker veroverd door hara ongeëven aarde kwaliteit De rookers van STER-TABAK beantwoorden ons atreven naar kwaliteit met hun vertrouweiw Wij zullen dit vertrouwen nial beschamen! Erkend de bes+et FEUILLETON. doom H. BEA0H—WEBB. 89) „Als ik mag, mijnheer, zal ik een oogenblikje verdwijnen: het schiet op naar half twaalf en u zult wel evenmin willen als ik dat Martin injj hier vindt, wanneer hij komt." „Wat steekt er voor kwaad in, als je blijft en het gesprek aanhoort?" „Meent u dat, mijnheer? U maakt toch geen grapje?" „Zeker meen ik het. Glip dadelijk je kamer binnen, of je zult te laat zijn, en hoor eens, Ellison, je kunt de deur een beetje open laten, zoodat je niets van het amusement zult missen. Maar onverschil lig wat ik zeg, je moet je er niej^i van aantrekken." Hij greep den ander bij den arm en duwde hem zijn kamer in. „U doet de dingen nooit half, mijnheer," zeide Roger, dankbaar. „Dit is verbazend aardig van u." „Luister!" zeide Olaude grinnekend en hief een waarschuwende vinger omhoog. „Daar komt onze gast." Hij kneep even geruststellend ln Elllson's arm en schoot de zitkamer in. De lijfeigene hield zijn adem in, toen Barton, in antwoord op een harden klop, „binnen!" ziep. Toen z&» maasiar x£s be dil even groote als vaak-bestreden, ter rein zal ik mij thans niet begeven. Den 9en December zijn dus de 65 mil- fioen voor het departement van Water staat voor het dienstjaar 1928 door do Tweede Kamer toegestaan. Het getal afgevaardigden, dat aan de discussiön van deze Begrooting deelnam is misschien grooter dan bij eorug budget-debat van lateren tijd, over vroegere parlementaire „zeden behoeft men in dit verband niet eens te rep pen —I, moest worden genoteerd. Minister v. d. Vegte verstaat weet men op virtuose wijze de kunst om ge moedelijk, genoegelijk, ook wel eens droog-komiek zoo'n groepje van twintig of dertig geredevoerd hebbende gedepu teerden in 's lands Raadzaal van antwoord te dienen. Over het algemeen had Z.Exc. van Waterstaat daarmee ook wel suoces. Reeds vroeger wees ik op het „gevaar lijke" van deze methode tegenover een college als onze Tweede Kamer. Redelijk, billijk was t stellig niet om dezen zoo kort geleden opgetreden bewindsman tot „zondebok" te maken voor al wat in den loop der jaren aan Waterstaat door sleur, slender, bureaucratische slapheid en zoo meer op de lange baan is gebracht of in de doofpot gedeponeerd. Mr. v. d. Vegte is intussohen voor het oogenbllk de ver antwoordelijke man en de Kamer heeft hem dat op geduchte wijze laten gevoelen! Intusschen gaf de rede van Z. Exo., ln weerslag op de Algemeene Beschouwin gen over Hoofdstuk IX gevoerd, de ver gadering een gevoel van onbevredlgd- zjjn, zelfs van zekere knorrigheid, waar toe de minister wel eenige aanleiding gaf. BU zulke dingen geldt ten volle het be kende „tfest le ton, qui fait la musique". En hier was de „ton" wèl in staat om den indruk te wekken dat mr. v. d. Vegte er zich hier en daar met een Jantje van Lel den af-maakt. De schijn daarvan moet zooveel mogelijk worden vermeden, en nu is de heer v. d. Vegte een te opreohl en openhartig man om „trucjes" te ge bruiken, dewelke men ook wel als pane- mentalre fopspeentjes sou kunnen aan duiden. Misschien heeft de ontstemming, waar over ik 't zooeven had ertoe bijgedragen, dat minister v. d. Vegte op Vrijdag 10 de zer btf (ft kwestie van de onbewaakte over wegen een échec leed. Anders kan men het zonder stemming aannemen van de motie-Boon as. toch bezwaarlijk noe men.... Er zijn ln Nederland 1400 over wegen. Het auto-verkeer neemt wekelijks toe. Het getal ongelukken bij de over- wegen evenzeer. Nu zegt de minister: Zoo goed als alle ongevallen moeten worden toegeschreven aan de ellendige roekeloos heid van het publiek. Van seln-inrlchtin- gen wil de minister evenmin als de Direc tie der spoorwegen weten. Als die man- keeren, zegt laatstgenoemde dan dragen wij de verantwoordelijkheid, en daar passen we voor!.... Ir. v. d. Weer den wees erop, dat men wel degelijk be trouwbare sein-inrlohtingen kan maken voor de overwegen. Mr. v. d. Vegte zei, wat het gevaar voor schoolkinderen in deze betreft, dat men hier te doen heeft met een praohtig middel voor de onder wijzers om de kinderen bedachtzaamheid te leeren.... Dat koud-soeptisoh aandoen de woord viel stellig niet ln goede aarde, gelijk gezegd, de motie-Boon es. (rap port vragend, uit te brengen door eene oommissie van deskundigen, die tevens maatregelen zal hebben te beramen ter verbetering van den toestand bij de over wegen) kwam er zonder stemming. Z. Exc. heeft dus „eene unanieme uitspraak" der Kamer gekregen, met welke hij verklaar de eventueel zeer ernstig rekening te moe ten houden. Wanneer mr. v. d. Vegte ook deze motie „naast zich zou neerleggen", wat ondenkbaar is!, dan zou de Kamer zich dat stellig niet laten welgevallen. We krijgen dus de oommissie. En waar de min. verklaard had, den toestand bij de over wegen krachtens eigen, zelfstandig ge vormd oordeel voor zijn rekening te wil len nemen, beteekent dit „votum" iets on aangenaams voor den Jjverigen, energie ken bewindsman, die l.a wat al te zeer op „het kompas" van de Direotie Spoorwegen zijn koers heeft genomen.... Natuurlijk werden de beschouwingen over de Oorlogs-begrooting, dewelke Dinsdag-middag 18 dezer begonnen voor een nlet-onbeduldend doel „be- heersdht" door het pro en contra een zijdige ontwapening. Wie de beweringen van dien soo.-democraat Van Zadelhoff, dat er niets geschied ls tot bezuiniging op de defensie-uitgaven, gunne zich de moeite om de „feiten en cijfers" na te gaan!.... Integendeel, minister Lam- booy moest nogmaals van verschillende kanten het verwijt hooren, dat hij door al-te-veel besnoeien de deugdelijkheid van onze weermacht in gevaar brengt De heer Van Zadelhoff riep uit: „Wij, socialisten, zullen geen oorlog meer dul den! Wö zullen dien door masBale weige ring en algemeene staking onmogelijk maken!".... Hij, herinnere zich even de houding van zijne partijgenooten in Augustus 1914, toen de wereld-ramp uit barstte. Die houding zal niet anders zijn wanneer zijne profetie wordt bewaarheid, over tien of vilftien jaren weer een wereld-oorlog uitureekt!.... Ook dan zul len zijne partij-genooten ertoe moeten meewerken om de ergste gevaren zoo mo gelijk van ons volk af te wenden. Ook zij, die kritiek oefenden op ver schillende punten van minister Lambooy's beleid, hebben hem behalve dan de i soc.-democraten, niet hun vertrouwen geweigerd. In die Kamer-zitting van Dinsdag 18 dezer is, na korte discussie, beslist, dat de Ziektewet niet deze, maar de vol gende week in de afdeelingen zal werden onderzocht. Mr. Marchant gaf voorkeur aan een sectie-onderzoek na het Kerst- recès, mr. Heemskerk zei, dat op deze wijze de Ziektewet „ad calendas Graecas" zou worden verschoven, in de doos ge stopt. Toen vond men er op, de zaak een week te verschuiven. In de zoete hoop, dat de leden, thans overladen met werk, ln den loop van dat weekje gelegenheid zullen vinden, de ZlekteweWülotemaker terdege te bestudeeren!.... In de avond-vergadering van 18 Deo. werd behandeld het initiatief-ontwerp- Albarda c.s., om de weder-lnvoering van den zevenjarigen leerplicht te stellen op 81 Januari as. in plaats van op 1 Juli a.s., zooals de Regeering heeft voorgesteld. Men zal zich voorzoover men zich in teresseert voor deze zaak, herinneren, hoe minister Waszink indertijd 1 Juli 1928 noemde: den „wiskundig juisten da tum" voor de vervroegde weder-lnvoe- ring. Minister Waszink sprak het „onaan nemelijk" uit over het denkbeeld-Albarda. 't Ging Dinsdagavond tamelijk warm toe tusschen de Katholieken, die in deze ver klaarden de leiding aan de Regeering te willen overlaten, en lr. Albarda, die ten slotte zelfs dreigde met eene gewijzig de houding ten opzichte van de onderwIJs- paoificatie, bijaldien Rechts niet zou wil len helpen het onderwijs-peil hooger te brengen. Wat mr. Van Wijnbergen, den fanatieken katholiek ertoe bracht om uit te roepen, dat de heer Albarda den feilen schoolstrijd wil heropenen.... welke bal door ir. Albarda werd teruggekaatst.... Niemand (riep de leider van de 8.D.A.P. uit) wil dien strijd zóó gaarne heropend zien als juist de heer Van Wijnbergen!.. Er waren Dinsdagavond geen „men- sohen" genoeg om te stemmen over het ontwerp-Alburda. Dat dus eerst den dag erna, Woensdag 14 December, kon worden ter-aarde besteld. Wat ln den aanvang der Kamer-zitting van Woensdag geschiedde met 62—89. De geheele Linkerzijde en mr. Arts steunde het. Voor de beide vacatures ln den Hoogen Raad der Nederlanden zijn door de Tweede Kamer de Kroon voorgedragen: mr. Van Woudenberg Hamstra, raads heer Ln het Gerechtshof te Amsterdam en mr. F. Kranenburg, Kantonrechter ln de hoofdstad. Die dus waar zij beiden iio. 1 op de voordracht staan, door H. M. zeer waarschijnlijk in ons hoogste rechtsoollege sullen worden opgenomen. Voor de verdere bespiegelingen over Hoofdstuk VHI, Woensdag gevoerd, ver wijs ik naar uw verslag. Men vindt er slechts ln: herhaling van veelmaals-gezegde dingen. Voor de „faits et gestes" van onzen se naat in de achter ons liggende week ver oorloof ik mij, wederom te verwijzen naar de verslagen. De door familie-omstandigheden be rokkende afwezigheid van minister Don- ner was oorzaak, dat de Eerste Kamer haar „werklijstje" van deze week zeer be- duidend zag ingekrompen, waardoor de aandaoht, welke andere ontwerpen, nu aan de orde gekomen, trokken, zeer be duidend werd versterkt. Deze bespiegelingen leidden lntussdheri niet tot eenig „incident". Het ontwerp betreffende de naamlooze vennootschappen loopt wel ernstig ge vaar. In vroeger dagen zou men gezegd hebben, 't was ln den tijd, toen onze Senaat ook wel parlementair Bureau van Registratie werd genoemd de Eerste Kamer is aan haar prestige verplicht, toch althans één ontwerpje per Jaar te ver werpen. Maar deze dingen, weet men be- hooren tot het grijze senatoriale verleden. In de vergadering van Donderdag J.1. begon de Tweede Kamer met te bepalen. volgens het voorstel van haar Praeses. dat a.s. Donderdag 20 December aan de orde te stellen o.a. de moties-Van Rap- pard en-Oud (afschaffing van den accijns op het geslacht) en de verlaging van de Inkomsten-belasting. De heer J. ter Laan bestreed dat presidiale voorstel, zei dat de Kamer te vermoeid is, om na al de Be grootingen te hebben behandeld, nu ook nog ontwerpen van zulk gewicht aan te vatten. De Kamer vereenigde zich echtei met 49-16 met het presidiale voorstel. Dat zij na de Begrootlngs-campagne nog der gelijke legislatieve dingen aanvat, is ze ker een „novum" op parlementair gebied, dat een eere-saluut verdient!.... Nadat een bundeltje „kleingoed" onder den voorzitterlijken hamer was doorge glipt, kwam Donderdagmiddag j.1. aan de orde het ontwerp tot wijziging van de Rijwielbelasting. Men weet, de Regee ring wil de „fietsplaatjes" op 2.50 bren gen. Een voorstel-HIemstra strekte om het bedrag van drie op twee gulden te bren gen. Nadat minister De Geer het amende ment onaannemelijk had verklaard, werd het verworpen met 1866. Het ontwerp ls goedgekeurd. En eindelijk kon minister Lambooy zij ne rede voortzetten. Mr. ANTONIO. Ingezonden Mededeellng. zoeker goeden dag zei, liet hij pas aan zijn adem den vrijen loop. „Goeden morgen, mijnheer Martin, zeker? Aangezien ik voor twaalf uur een afspraak heb, moet ik u verzoeken kort te zijn. Het is verduiveld vervelend om met de eene narigheid na de andere geplaagd te worden. U hebt mij geschreven dat u inlichtingen wilde geven of misschien verkoopen over een bediende van mij." Zonder te wachten tot hij ertoe uitge- noodigd werd, nam Martin zijn hoed af en ging zitten. Claude's rechtstreeksche aan val had hem eenigszins van zijn stuk ge bracht Daarna zeide hij: „Ik zal u de feiten gratis meedeelen en verkoop ze niet U weet niet wat voor soort kerel u bij u in huis hebt. Als u het wist, zoudt u ervan opkijken. Ik heb er geen bezwaar tegen het u te vertellen." ,Jk zal er heelemaal niet van opkijken. Ik verbaas mij over niets, zelfs niet over uw inmenging in mijn particuliere aange legenheden." Martin keek norsch en zjjn leeljjke oogen flitsten kwaadaardig. „Het kan zijn! Tooh verwed ik er wat om, dat u verbaasd zult wezen te verne- nemen wie de kerel eigenlijk is, dien u hier als bediende hebt" „Spreek ronduit" „U gaat er belang in stellen, hè? Nu, mijnheer, hij is een heer die aan lager wal is gekomen en bovendien een diefachtige schelm. Wat meer is, het zit hem in het bloed. Ik zal u de heele geschiedenis ver tellen, dan zult u kunnen oordeelen Een heer zeide u?" „Ik ken hem goed en lk zeg nog eens kei is «ui kees die iu lager wal la gekomen." „Misschien kent u hem goed, maar om dat u met hem bekend bent volgt daar niet uit dat hij een heer is." Martin's frons werd dieper. „Inderdaad is Ellison enkel mijn knecht, en het eenige wat hy met de aristocratie te maken zou kunnen hebben, is dat hij een zekere treffende ge lijkenis vertoont met een van mijn vrien den. Dat is soms drommels vervelend die gelijkenis, meen ik je komt er door in rare parketten, ziet u. Het spijt mij mijnheer Martin, maar u hebt u in den persoon vergist en verdere discussie zal enkel tijdverspilling zijn, verspilling van uw tijd en van den mijnen." Een oogenblik keek Martin beduusd; daarna zeide hij: „U hebt het mis, mijnheer. Ik wil er mijn leven om verwedden." „Uw volhouden is belachelijk, maar welke ook uw beweegredenen zijn, het zal u niet lukken mijn armen Roger de te kortkomingen van dien oplichter van een kennis van u op den hals te schuiven, in elk geval niet, als ik erbij ben, omdat lk toevallig weet, dat u het bij het verkeerde eind hebt." „Hebt u Ellison al lang gekend, mijn heer?" Martin's oogen hadden een sluwe uitdrukking, die Claude niet prettig vond. „Ik zie niet in dat het u aangaat hoe lang ik hem gekend heb," bracht Claude hiertegen in. „Maar als het u interesseert, ls er geen reden, waarom ik het u niet zou zeggen. Hij is al jaren bij mij en de heer die hem aanbevolen heeft, had hem van klein kind af aan gekend. Onder ons gezegd, de vent is een groote dwaas, maar dal ▼arasdart sists aas hst lalt dal UI Economisch Weekoverzicht. De disconto- en prolongatierente blijft nog vast op respect. 1en 5terwijl de algemeene opvatting ls, dat er voor het begin van 1928 geen ontspanning zal Intreden: zelfB denkt men, dat het geld voorlooptg niet veel goedkooper tal wor den, omdat in al onze omringende landen de rentevoet hooger le dan hier te lande. De effectenzaken staan reeds eenige we ken in bet teeken van het komende einde van het Jaar, hetgeen wil zeggen, dat er geen sprake is van een geregelden handel, noch van een speciale tendenz ln één of andere richting. Voor Tabaksaandeelen Ingezonden Mededeellng, Dit slultzegel onbeschadigd op uw pakket, Is waarborg voor ONS work. worden al onze nog voorradige BONTMANTELS tegen veel ver minderde prijzen verkocht. Tevens bieden we aan nog een kleine voorraad BONTVELLEN voor garneeringen, eveneens tegen goedkoope prijzen. een buitengewoon goede bediende te vens is." Terwijl Claude sprak, keek hij veelbe- teekend naar de klok, maar zijn gast ne geerde den wenk en, ofschoon zij gepaard ging met een breeden glimlach, was zijn volgende opmerking verontrustend. „Ls die mijnheer op wien Ellison lijkt, misschien ook aan lager wal geraakt mijnheer?" Claude stond op en sprak met hoog hartige verwatenheid. „Iemand kan er niet al te veel bezwaar tegen hebben over zijn knecht met een vreemde te discussieeren, vooral wanneer deze zoo gewiohtig doet; maar stellig haalt u het zich niet in het hoofd, dat ik over de aangelegenheden van mijn vriend ook zal discussieeren?" Luke's gezicht werd purperrood en hij sprak op norschen toon: „Ik bedoel niets kwaads, mijnheer, maar ik zal het u ronduit vertellen, ik ben de kluts kwijt ep— ik berust er niet bij, om de kluts kwijt te zijn." In de kamer ernaast bracht Roger, die den vijand kende, in wanhoop zijn hand naar zijn keel, waar een brok in was ge komen. „Ik heb nooit iemand als jij ontmoet, Martin, en ik kan je verzekeren dat het mij ook interesseert". Er was iets kame raadschappelijks ln de stem van Claude. „Op stuk van zaken ls er niet de minste reden, waarom ik de vraag niet zou be antwoorden die je gedaan hebt mijn vriend heeft ergen tegenslag gehad en lk wil je dit zeggen ln vertrouwen, let wel hij is er verschrikkelijk door aan lager wal gekoeran." mag echter een uitzondering worden ge maakt, want die waren voortdurend goed gevraagd, speciaal voor Dell-Batavia en Senembah. Naar wordt beweerd ia de kwaliteit van den nieuwen oogst gunstig, terwijl een zeer voorname factor ls, dat Amerika groote behoefte schijnt te heb ben aan tabak van prima kwaliteit. Voor Rubberwaarden ls de stemming niet on gunstig, doch er gaat maar bitter weinig in om, zoodat er zeer weinig koera- varlaties zijn. De voorraad te Londen is de laatste weken flink afgenomen, doch aan het einde der vorige week bleek er een kleine toename te zyn, wat deprimee- rend werkte, omdat de speculatie daar voor zeer gevoelig is. Een voorraad echter van 67500 ton ls nog zeer respectabel en niet zoo spoedig uitverkocht (1 ton ls 1000 Kilogram). Wat de suikermarkt botreft, beschouwt men den toestand gunstig voor den aan plant, doch omtrent den afzet heerscht onzekerheid, zoodat er nog niet voel van te voorspellen valt. De koersen der sul- kerwaaraen zijn weinig variabel. Op de valutamarkt bewogen de koersen zich weer binnen nauwe grenzen, terwUl de meeste beroepaapeculaties in Spanje plaats vondenin welks peseta's men veel genoegen schijnt te scheppen voor spe- culatleobject. Ook hierin ia echter veel geld te verliezen, want er zijn 2 Duitsche speculanten over den Spaanachen waarde meter gestruikeld een paar weken geleden. Voor de rest gebeurt er niet veel, het Eubliek staat erg sceptisch tegenover den andel, men is erg huiverig, ook voor Amerika, waar veel ups en downa te no- teeren zijn, doch men trekt er ilob hier weinig van aan. Een enkeling doet nog wel eens iets in Intercontinental Rubber of Flsk, maar daarmede ia alles gezegd, in andere soorten gaat niets om, en we gens de komende vacantiedagen zal het we) hoe langer hoe minder worden. EEN VLIEGSTER VAN IS JAAR. De aero-club te Bristol telt onder c]jn leden een meisje van 18 a 14 jaar. ZIJ la nog (zeer tot haar verontwaardiging) op school en dus kan ze alleen maar vliegen in de vao&ntie en op vrije middagen, die zij dan ook geheel op het vliegveld door brengt Hoewel ze officieel nog geen per missie kan kragen om te vliegen, heeft ie toch al een groot aantal vluchten en lan dingen achter den rug. Er gaat wel steeds iemand mee de lucht in, maar het toestel ls dubbel bestuurbaar en dan kan dus nie mand meer oontroleeren, wie er stuurt Een beeld van de toekomst? Wanneer schoolmeisjes op hun vrije Zaterdagmid dag niet meer naar het tennisveld doch naar het vliegveld gaan? Een langzame glimlach verspreidde zich over Martin's gezicht, welke aan den verbaasden Claude zijn geheele rij glin sterende witte tanden liet zien. „Nog één vraag, mijnheer. Is die vriend van u donker of blond?" „Zeg eens!" stamelde Claude. „Loop naar de maan, straks vraag je mij nog hoeveel tanden hij heeft" Gichelend ging hij weer zitten. „Je bent zoo nieuwsgie rig als iets. Hoor eens, ik zal nog op deze eene vraag antwoorden, maar dan op geen enkele meer." Met ingehouden adem boog Roger zich naar voren, wachtende op het antwoord van zijn meester. „Mijn vriend is blond gewoon blond." Roger1» adem ontsnapte hem met een zaoht flui tend geluid. Het was Luke's beurt om te gnuiven. „Is de naam van dien mijnheer Ma „Hoor eens, mijnheer Martin," waar schuwde Claude hem, „lk heb je gezegd, dat ik geen enkele vraag meer zou beant woorden, denk daar aan. Ondanks Je nieuwsgierigheid, heb ik genoeglijk met je gepraat, en ik wou dat ik je kon hel pen, met den schavuit dien je zoekt °P te snorren. Een ontwikkeld oplichter is een gevaar voor de maatschappij. Maar voor je weggaat, moet je iets drinken". Hij schelde om Roger, maar fronste toen opeens. „O, verdraaid nog toe, ik was hee lemaal vergeten, dat lk den kerel uit had gestuurd. Wat wilt u hebben, mijnheer Martin?" De oogen van den man glinsterden met een uitdrukking die Claude niet prettig vond of begreep, ofschoon zijn antwoord allerinnemendst was. (Wendt verreisd)- NV. TheoJoru» Nhmtfa V, jAv A, yv, T '7*. V Wij breien de MJnsta wolleo Kousen xeer netjet voor U aan. Ook voor nieuw werk lijn wij apeciaal. U koopt bij oni reebtatreeka van de machine» en dat is Uw groot voordeel. (Telef. 2$l) WESTSTRAAT 17.

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 2