rijn geweest. Het gat, dat zij in den tusschenmuur hebben gehakt, komt pre cies uit naast de kantoordeur. Als zij een paar centimeter meer naar rechts waren gaan hakken, had de stijl van de deur geduchte hindernis kunnen worden. Vóór dat zij do kassa leegplunderden, hebben de dieven er eerst het woord «uitbetaald» op aangeslagen. De firma Siebel is tegen inbraak ver zekerd. Moord en poging tot zelfmoord te Amsterdam. Een 20-Jarig meisje doodgeschoten. Gisternamiddag omstreeks halfvier wa ren een jongeman en een meisje op de brug voor den Heiligenweg te Amsterdam met elkaar aan het praten. Plotseling zag men dat hij, vermoedelijk uit zijn jaszak, een revolver te voorschijn haalde, een Duitsche browning (Walter) en ti bout portant twee schoten op het meisje loste.' Bij het eerste schot, dat haar in den rechterbovenarm trof, draaide zij zich om, zoodat hij haar bij het tweede schot in den rug, onder den rechterschouder raakte. Vermoedelijk is daardoor een longtop getroffen, althans zij gaf bloed op, toen zij het politiebureau aan den Singel werd binnengedragen. Zij ademde toen nog, maar gaf spoedig daarop den geest. De dader had één schot in de richting van zijn hoofd gelost, doch de politie kon niet nagaan of hij geraakt was. Uitwen dig had hij althans geen wond. Hij viel neer, wellicht in een flauwte, tenminste hjj gaf geen antwoord. Hij werd overge bracht naar het Wilhelminagasthuis. De dader bleek te zijn de 24-jarige Italiaansche beeldjeskoopman N. D., uit de Neshet meisje was de 20-jarige Truus van Glabeek uit de dezelfde straat, zon der beroep, De reden van de daad is nog onbekend. Op de revolver, die in beslag is geno men, zaten nog drie scherpe patrooen. Aanleiding tot het drama. In den loop van den avond wérd het onderzoek naar de motieven voor dei daad voortgezet. Uit wat den commissa ris, den heer Harrebomée, neegedeeh. werd, mag afgeleid worden, dat het twee tal sinds eenigen tijd omgang met elkaar hpd. Het meisje echter heeft hem onlangs te kennen gegeven, dat zij de relatie wilde verbreken. Ondanks zijn aandringen gaf zij gevolg aan het opgevatte plan en wees hem eenige keeren ai. Dit wer. aanleiding tot den aanslag. HUISELIJK DRAMA IN DEN HAAG Op zijn vrouw geschoten. Het was niet alleen den omwonenden doch ook aan de Haagsche politie bekend dat de blikslager W., wonende in de Rijs- wijksche straat te 's-Gravenhage, met zijn vrouw, hoewel-nog niet zoo lang getrouwd, bijna voortdurend in onmin leefde. Er was doorloopend hooge ruzie, waarbij de man, die geen al te gunstige reputatie in de buurt geniet en trouwens geen onbekende is bij de politie, het niet alleen bij sche den liet Ook Zaterdagnacht is wederom tusschen man en vrouw hevige twist ontstaan. Dit maal kwam er zelfs een revolver bij te pas. Zooals meermalen gebeurde, kwam de man ook nu weer lang na middernacht beschonken thuis. Hij maakte onmiddel Hjk zijn vrouw, aie met hun kind van en kele maanden naast zich, ,lag te slapen, ruw wakker. Met luide stem eischte hij zijn kind op, zeggend, dat '.ij er nu ge noeg van had en dat hij er vandoor ging. De moeder wilde begrijpelijkerwijze in geen geval haar kind aan den dronker man afstaan. Hierover ontstak W. zoodanig in woede, dat hij zich vloekend naar de aangrenzen de werkplaats begaf. Plotseling hoorde d vrouw hem daar schieten; waarna de man wederom de slaapkamer kwam bin nenstuiven, wild zwaaiend met de revolver. „Nu zou hij haar wel eens mores lee- ren," gilde hij. „Het kindDe daad bij het woord- voegend, loste hij nogmaals een schot Gillend en kennend vluchtte de vrouw toen naar de buren, waar bleek, dat zij niet getroffen was. In haar angst had vrouw W. het kind in de kamer achter gelaten, waarover zij zich thans zeer on gerust maakte. Buren waarschuwden toen de politie, die den man met het kind naast zich, in slaap aantrof, terwijl de nog ge laden revolver tusschen hen in lag. Nadat eerst het kind in veiligheid was gebracht wekten de rechercheurs den man, ten einde hem te kunnen overbren gen. Deze arrestatie heeft echter heel wat moeite gekóst, daar W. zich als een dolle man verzette. Het gelukte eerst na gerui- men tijd den beschonkene zwaar geboeid weg te voeren. Bij het eerste verhoor, dat hem kon worden afgenomen, nadat hij zijn roes had uitgeslapen, ontkende de man pertinent, tlge naar Holland was vertrokken en zond hem een inspecteur van politie achterna. Deze slaagde er in te 's-Gravenhage een spoor van den officier te ontdekken. Het bleek, dat de voortvluchtige inmiddels de wijk had genomen naar Rotterdam en vandaar naar de hoofdstad. In gezelschap van een Rotterdamsch politieman stelde de Grieksche inspecteur een onderzoek te Amsterdam in en zij verzekerden zich de medewerking van den vreemdelingen dienst van de Centrale Recherche daar ter stede. Het onderzoek werd met bek#nmen spoed ingezet, daar er gegevens waren, welke er op wezen, dat de zeeofficier van plan was dezer dagen naar Zuid-Amerika te vertrekken. Zaterdagavond laat kwam men op zijn spoor dat leidde naar een huis op een der grachten, waar hij kamers had gehuurd. Daar werd de vluchteling gearresteerd, waarna zijn overbrenging naar het hoofd bureau volgde. De vermoedelijke dader is daar in voorloppige bewaring gesteld. Van de drie millioen drachmen in Hollandsch geld ongeveer één ton werd niets gevonden. Men onderzoekt thans, waar dit geld gebleven kan zijn. Een huiszoeking heeft niets positiefs aan het licht gebracht. ZIGEUNERVR OUWEN IN AMERSFOORT OP DIEFSTAL UIT. Sedert eenige dagen trachten.vrouwen uit z.g. Zigeunerwagens te Amersfoort hun slag te slaan in winkels, vooral ban ketzaken. Zij koopen wat, betalen met een rijksdaalder en vragen dan dubbeltjes met het beeld van de Koningin terug 1 Terwijl ze die oprapen, trachten ze meteen den rijksdaalder weer mede te nemen. Ook loeren de dames er op, om van schaaltjes bonbons of andere lekkernijen mee te ne men. In de stad worden ze goed door de politie in de gaten gehouden, maar in het Soesterkwartier, waar weinig politie is, vinden de „handige" klanten een vrucht baar operatieterrein. In een tweetal win kels werd de truc met den rijksdaalder met goed gevolg toegepast, terwijl bij een kruidenier de lade gelicht werd. BRUTALE STREEK VAN EEN OPLICHTER. Haarlemsch winkelier de dupe. De winkelier R. aan de Kleverlaan te Haarlem is het slachtoffer geworden van een handigen oplichter. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd er omstreeks een uur aan zijn woning gescheld. R., die zich reeds ten ruste begeven had, schoot inderhaast wat kleeren aan, om open te doen. Een jonge man stapte den winkel binnen, die zeide, gezonden te zijn door mevrouw K., een goede klant van den winkelier. Deze liet vragen, of hij haar aan wat «boodschappen» kon helpen. De heer R., die haar gaarne van dienst wilde zijn, was daartoe dadelijk bereid en hij gaf den jongen man voor ongeveer f 7.aan waren mede, die evenwel niet dadelijk werden betaald. De winkelier lag nauwelijks weer in zijn bed, toen andermaal werd gescheld. Weer was het de jonge man, die nu vertelde, dat zij bij de familie K. zoo gezellig aan het kaarten waren, alleen was het jammer, dat zij niet voldoende klein geld hadden. En mevrouw liet vragen, of R. zoo vriendelijk wilde zijn, hen daaraan te helpen. Geeft u maar voor f 25 klein, en als het kan veel kwartjes en dubbeltjes werd er gevraagd. R. was weer zoo vriendelijk en gaf het gevraagde. Moet ik, vroeg hij, de boodschappen maar meteen afhouden Neen, zeide de bezoeker, doet u dat In andore plaatsen. Zaterdagavond zijn eenige spiegelrui ten in de hoofdstraten van Gouda bescha digd. De ruit van een kleedingmagazijn vertoonde tot ongeveer een halve meter boven het kozijn ontelbare lange, dunne krassen. Ook te Ut rechtte, volgens politiebericht een ruitenkrasser aan het werk. Verschei dene gevallen zijn gemeld, o.a. op den Am' sterdamschen Straatweg en in de Lange Viestraat. EEN HOTEL-AVONTUUR IN BERLIJN Twee Rotterdammers, oom en neef, die voor hun zaken regelmatig in Berlijn moeten zijn, hebben daar de vorige week, in het hotel waarin zij gedurende een reeks van jaren gewoon zijn hun intrek te nemen, een avontuur beleefd, dat ge lukkigerwijze goed ia afgeloopen, maar dat een zeer onaangename zijde had kun nen hebben. Op een avond' omstreeks 7 uur terug- keerende van hun beslommeringen, be gaven de beide Rotterdammers zich naar hun kamera Een familielid, dat zich in de hal van het hotel bevond, verzocht den jongste bij hem te komen, maar deze ant woordde dat zijn handen, zoo vol waren met post, een portefeuille enz., dat hij eerst mee moest naar hun kamera Daar gekomen, verzocht hij den oom de deur te openen, omdat hij geen hand vrij had. De deur bleek niet op slot te zijn en toen het licht was opgedraaid, za gen zij midden in de kamer een keurig gekleed heer staan met lakschoenen, slobkousen, glacé handschoenen enz., die den heeren goeden middag zeide en den oom vroeg, of deze mister Smith uit Lon den was. ,Jch warte schon eine halbe Stundé'. Neen, mister Smith was het niet. Welke kamer moet u hebben? Nummer 215 zei de gast. Dit is 202, antwoordde de oom. Entschuldigen Sle, zei de deftige meneer, dan ben ik blijkbaar in de verkeerde ka mer. En daarmede wild© de relatie van mister Smith heengaan. De jongste Rotterdammer had intus- schen bemerkt, dat rijn koffers niet meer op hun plaatts stonden) en hij beduidde den ongenooden gast, dat deze toch beter even kon wachten. Wie heeft u in deze| kamer gelaten, was de vraag. Het kamer meisje, luidde het antwoord. Geroepen, ontkende deze dit echter ten stelligste. De huisknecht bleek evenmin den meneer te hebben binnengelaten en deze maakte opnieuw aanstalten om het ter rein te verlaten. Weer verhinderde de neef dit Het kamermeisje had den huisinspec teur gewaarschuwd en deze nam den man mee naar een andere kamer. B}j onder zoek bleek de nécessaire van den neef, waarin zich o.a. een parel, een gouden dasspeld, gouden hemdsknoopen, een gouden potlood enz. bevonden, verdwe nen. verboden ls dergelijke gevaarlijke zaken die post ter verzending aan te bieden, zal dit muisje voor den afzender nog wed ©en staartje bobben. GEVAARLIJKE HOND. Te Herpt te Zaterdag een 8-jarig zoon tje van den heer O. v. Grevenbrook door een hond aangevallen, die het jongetje de lappen vleesch als 't ware uit den hals beet. In levensgevaarlijken toestand is het knaapje opgenomen. De hond te dood geschoten. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een man vermorzeld. Zondagavond heeft de laatste trein van Meppel naar Steenwijk op een onbewaak- ten overweg in den rijksweg bij Steen- wijk Jacob Wind, uit Giethoorn, over reden en vermorzeld. EEN VLECHTENSNIJDER. Bij de politie te Rotterdam is aangifte gedaan, dat een onbekend gebleven man de 12-jarige A. v. R., uit de Posthoorn- steeg aldaar op straat een haarvlecht heeft afgeknipt. VIER KINDEREN IN EEN BRANDENDE WONING. Met groote moeite gered Door onbekende oorzaak is Zondagmor gen brand ontstaan in de woning van den arbeider H. Janssen te Gebroek-Maasniel. De arbeider en zjjn vrouw waren niet thuis. Vier kinderen sliepen aohter in het brandende huis. Het gelukte den buren met groote moeite de kinderen uit het vertrek, dat geheel met rook gevuld was in veiligheid te brengen. Een van de beide jongBte kinderen ver keert in vrij ernstigen toestand. AUTO MEEGESLEURD DOOR EEN LOCOMOTIEF. En aan flarden gereden. De trein, die om 6.82 uur van Leeu warden naar Groningen vertrekt, heeft Zaterdag op den onbewaakten overweg bij Den Hom een auto van den beer Reitsema, winkelier aldaar, gegrepen en een 4 500 Meter op de locomotief mee gesleurd. Eerst toen konden de restanten vnn den wagen, waarvan bitter weinig was overgeschoten, van de locomotief worden verwijderd. In den auto bevonden zich toevallig geen personen. Het bleek, dat de heer R. den wagen juist op den overweg niet voor- of achteruit had kun nen krijgen en hem daarom maar in allerijl had verlaten. AANRANDING TE ROTTERDAM. Zondagnacht 1 uur is de 17-jarige schip persknecht J. K., aan de Waalhaven noordzijde te Rotterdam aangevallen door een onbekend gebleven man, die zijn geld eischte. Toen K. aantoonde, geen geld bij zich te hebben, heeft de aanrander hem Ingezonden Modedeellng. PUZZLK.AFOnUKKKM GRATIS OPAAMVRAGt mmm IMZIODIIO vooo I3Fiqr.a.5, mmm KON.ZEEPFABRIEKEN DE DUIF. *H.CHR.PlEinEAAHxPuuL« DEMDOLDER ZBlPPOAOKP/VtTLOOamtL- DUIFIHP knutselde en het gestolene werd terug gevonden onder den ganglooper. De politie was gewaarschuwd. De agent die kwam haalde zijn revolver te voor schijn en gelastte: handen op. BIJ fouü- leering vond men op den dief geen wa pens, waarvoor ieder bang was geweest, vooral omdat de man steeds de handen in zijn zakken hield'. Het personeel had zich dan ook steeds aohter den man opgesteld. Maar uit eiken zak kwam een souvenir: oen breekijzer, loopers, een dievenlan-| taarn, een gouden horloge, nog een gou- niet. Mevrouw zal u morgen het geld Óen horloge enz. enz., benevens een loo- tegelijk geven. Ik ben zoo maar evenjper, waarmede alle kamers te openen' de vlucht te geslagen. HET SPOORWEGONGELUK BIJ RIJSWIJK. Hooger beroep. WIE GEVEN STEEKPENNINGEN? De ware schuldigen. Het Volk schrijft: Tijdens de discussies in den raad van Winschoten in verband met het rapport van de oommtesie van onderzoek naar oor- ruptle bij de gasfabriek, werd door onzen p.g. v. d. Molen voorgesteld, en door den raad met algemeene stemmen aangeno men openbaar te maken de volgende me morie dier oommtesie: De commissie was eenparig van oordeel, dat de raad niet onkundig mocht blijven van de namen der leveranciers, door wie regelmatig aan den directeur provisie werd uitbetaald, varieerende van 6—10 pet., n.1.: Firma Wllson, gasmeters Firma Wilson, zinkers Firma Wilson, Den Haag, op Den Haag, op Den Haag, op pCt 10 10 hoofdbuteleiding Burgmeteter, Heerlen, op oven- bouw 6 Gautzsch, Amsterdam, diversen 10 Wlspelwey, Zwollen diversen 10 Dordtsohe Meterfabriek, op water- en gasmeters 6 en 10 Bopp en Rheuther, Mannhelm, op watermeters -10 Smulders, Utrecht, op kolen- transporteur 10 Stokvis, Arnhem, op diveraen 10 Scheepvaart- en Kolenmaat schappij, gevestigd te Rot terdam, 60 en 25 cent per ton kolen. Klönne, Ovenbouw, Dultach- land 10 Buitenland. DE MOORD TE FLINT. Een snelheidsrecord bfj de be handeling der zaak van den moordenaar. Waarschijnlijk te in de Ver. Staten nog nooit een belangrijke strafzaak met zoo duizelingwekkende snelheid afgewikkeld als thans in Michigan te geschied met de moordzaak-Hotelling. - Men kent de geschiedenis. Zoodra de dader gepakt werd, slaagde de politie er in hem over de grens van het jurisdictie- gebied, waarin hij behoorde, te smokke len ten einde te voorkomen, dat de man gelyncht werd. Dat bleek een goede zet, want een poging daartoe werd gedaan. In- tusschen werd de moordenaar die naar zonder geld weggeloopen. Toen mevrouw echter den volgenden dag niet kwam, ging R. eens informeeren. Het bleek, dat zij noch van den jongen man, noch van de boodschappen, noch van het geld iets afwist. De politie stelt een onderzoek in. Tel. dat hij op zijn vrouw zou hebben gescno ten. Hij had naar zijn zeggen in een ge heel anderen hoek van de kamer gevuurd, alleen om zijn vrouw schrik aan te jagen. Er wordt thans door de politie onder zocht of men hier te doen heeft met een poging tot doodslag of met bedreiging te gen het leven. (Tel.) Grieksche Marine-officier gevlucht met 3 millioen drachmen Te Amsterdam gearresteerd. Eenige weken geleden ontving een ma rine-officier van de Grieksche vloot van zijn regeering aldaar een bedrag van on geveer drie millioen drachmen met de op dracht deze som uit te betalen voor soldij. Reeds meermalen had deze superieur geldsommen ontvangen voor uitbetalingen aan marine-personeel. Ditmaal echter nam OM HUN VADER TE BEVRIJDEN. Tal van revolverschoten gelost Zaterdagavond werd de 62-jarige D. O. te Sneek ter zake van openbare dron kenschap door de politie aangehouden, waartegen hij zich met geweld verzette. In den nacht d.a.v. drongen vier per sonen, o.w. twee zoons van O., het politie- bureau binnen, waar toen slechts één agent aanwezig was. Men viel dezen aan en verwondde hem vrij ernstig. Tijdens de worsteling begaf een der zoons zich naar de cel, waar zijn vader zat en be vrijdde dezen. De agent trok daarop zijn revolver en loste twee schoten, wat niet verhinderde, dat de aanvallers verdwenen. Op weg naar huis ontmoetten zjj twee agenten per rijwiel. Er ontstond een gevecht, waarbij weder verschillende re volverschoten vielen. Opnieuw wisten de mannen echter te ontkomen. Zondagmor gen zijn de vier mannen echter door de politie aangehouden en gevankelijk naar Leeuwarden overgebracht. HONDERDEN RUITEN TE HAARLEM BE8CHADIGD. De epidemie van het ruitenkrassen heeft zich thans ook tot Haarlem uitge strekt. In verschillende straten zijn de winkel ruiten huis aan huis, soms op ergerlijke wijze, beschadigd. Vooral bij sommige groote zaken te danig huisgehouden. Vele ruiten zijn van onder tot boven bescha digd. Het aantal, dat op deze wijze bahan- deld te. bedraagt enkele honderden. De krassers hebben blijkbaar den tijd gehad, want niet alleen dat zij een uitgestrekt gebied hebben bewerkt, maar in alle stra ten zijn de huizen aan weerszijden onder handen genomen. De commissaris van politie heeft de bur gerij verzocht, steun te verleenen bij het opsporen der daders. Het lijkt nl. zeer' twijfelachtig, gezien de wijze waarop te hij de wijk met het bedrag. De politie te gewerkt, dat het hier kwajongenswerk zou Atliene kwam te weten, dat de voortvluch-betreffen. bleken. De betreffende politiecommissaris be tuigde den volgenden dag den beiden Nederiaders zijn dank, en meende dat zij van geluk mochten spreken, tezamen boven te zijn gekomen. Was de oom, een man op leeftijd, alleen gekomen, dan zou de dief hem ongetwijfeld b.v. met het groote breekijzer, dat men den volgenden dag nog onder den ganglooper vond. hebben neergeslagen. Want deze hotél- dief, die het in verband met het uiterlijk van den neef niet geraden scheen te heb ben gevonden, een vechtpartij te begin nen, was een recidivist, hoofd van een inbrekersbende, een man dien men zocht, als verdacht van ongeveer twintig in braken. De Berlijnsche relaties van „mister Smith uit Londen" zal men, indien men ze toevallig in zijn kamer vindt, met eenig wantrouwen moeten bejegenen. De politie zocht den aangehoudene al lang omdat zij hém verdacht van den dief stal op den tweeden Kerstdag in een hotel te München gepleegd. Daar zijn toen den bekenden muziek-dirigent dr. Karl Muck kostbaarheden ter waarde van 10.000 mark ontstolen. Schneider heeft reeds Bekend dien dief stal te hebben gepleegd. De politie denkt trouwens dat hij nog heel wat meer op zijn kerfstok heeft. AAN DEN GROND GEVAREN. Een van de voor Turkije bestemde onderzeebooten, die Zaterdagochtend te rugkwamen van een proeftocht, te bij mist nabij Poortershaven aan den Zuidwal aan den grond gevaren. Bij rijzend water is ze weer vlot gekomen en daarna opgestoomd naar Rotterdam. ONTPLOFFING IN EEN POST KANTOOR. Naar het Leeuw. NbL meldt is Vrijdag ochtend in de bestellenskamer van het postkantoor te Leeuwarden plotseling de inhoud van een doos, die zich tusschen de andere post bevond en er uiterlijk even onschuldig uitzag als deze, ontploft. Een muur werd beschadigd, doch persoonlij ke ongelukken dedén zich niét voor. Bij onderzoek bleek de doos patronen te bevatten Daar het natuurlijk streng h *vl 7Ï* VanÜ?"!P' D u wa8»nvoer- men herinnert zijn.slachtoffer, een der V an der Gast, de seinhutewachter en de dienstdoende chef Van der Bos, die gestraft zijn naar aanleiding van het spoorwegongeluk bij Rijswijk, alle drie voor deze strafoplegging in hooger beroep gegaan bij het scheidsgerecht van de Ne- derlandsche Spoorwegen. NEKKRAMP? In de kazerne te Groningen heeft zich een ziektegeval voorgedaan, waarvan de verschijnselen aan nekkramp doen den ken. Ofschoon het bacteriologisch onder zoek nog niet met zekerheid heeft aange toond, dat het inderdaad een geval van nekkramp te, heeft, in overleg met den hygiënist der landmacht, dr. H. Peetera te L trecht, de waarnemende chef van den militairen geneeskundigen dienst te Gro ningen, dr. M. van de Reis, toch alle ^troffen om eventueele uauio^aooA 0} ezep usa fluppjejqjjn DE STEEKPENNINGEN BIJ DE GASFABRIEKEN. Comité van actie tegen de gas- corruptie? viïar de Telegr. verneemt, zal mr. Nöthorn op een nader te bepalen datum te L trecht een algemeene vergadering bij eenroepen van belanghebbenden bij en belangstellenden in het euvel der gaa- corruptie. De bedoeling te te komen tot op richting van een comité van actie voor het gehee e land. De heer Nöthorn rekent hierbij op de aanwezigheid en medewer- king van allen, die iets met dit voortwoe kerend kwaad uitstaande hebben. Te Zwolle. De officier van justitie te Utrecht, be last met het onderzoek naar eventueele oorrupties bij de gasbedrijven in Neder land, heeft zijn ambtgenoot te Zwolle ge schreven, dat er waarschijnlijk ook te Zwolle corruptie had plaats gevonden. Het betrof niet een der hoofdambtenaren bij de gasfabriek, maar een terreinbeambte, die door de justitie reeds eenige malen verhoord iö. De heer J. Nieuwhoff, lid van den raad en van de gasoommtesie heeft nu tot B en W de vraag gericht, of te Zwolle iii verband met elders vastgestelde oorniD- ties geen onderzoek gewensoht te. LeeuwarderadeeL Ged. Staten van Friesland hébben den Raad' van Leeuwarderadeel bericht, vijfjarig meisje, had in stukken gesneden, weer in het geheim naar het gebied waar hjj berecht moest worden, gebracht Hij werd daar volkomen in het ge heim, wat betreft de bevolking der streek voor den rechter geleid, en erkende vrijwillig schuldig te zjjn, en af te zien van getuigenverhoor te zjjnen gunste. De rechter verwees hem toen naar de open bare terebhtzitting. Die kan niet geheim worden gehouden; maar thans beschikte de overheid over zooveel machtsmiddelen, dat voor een uitbarsting van de volks woede en een serieuze poging van de me nigte om den man in handen te krijgen niet meer behoefde te worden gevreesd. Toch ging ook ditmaal weer alles gauw gauw. De rechter vroeg aan den beklaagde of hij toegaf, zich schuldig te hebben erkend bij de eerste comparitie voor den rechter? Dat werd toegegeven door den beklaagde, die tevens bekende, vroeger al aanslagen op kinderen te hebben gepleegd. Hierop veroordeelde de rechter den man tot levenslange gevangenisstraf, met de op merking dat het hem speet dat de wet van Michigan geen doodstraf toestaat. Ter terechtstelling werd geen poging gedaan om de orde te veratoren, slechts slaagde de vader van het vermoorde meis je er ln, tot de bank door te dringen, waar- in de beklaagde zat en dezen een klap in het gezicht te geven. De poging om daar op nog een tweeden klap te laten volgen werd door de politie verijdeld. Als staaltje van snel recht zal het geval-Hotelling ge denkwaardig blijveh. HET NOODWEER OP DE VLAAM8CHE KUST. Drie vlsschers verdronken. Volgens een bericht uit Ostende te, naar men uit Brussel meldt, de vteseherasloep „Nleuwpoort 21", door den Jongsten storm op een 2andbank te pletter geslagen. De drie opvarenden kwamen om. Het lijk van een hunner te reeds aangespoeld. CORRUPTIE BIJ DE POLITIE TE WARSCHAU. In het politieproces te Warschau zijn Vrijdag tot algemeene verbazing «11e be klaagden vrijgesproken. De motiveering van het vonnis zal op 1 Maart schriftelijk worden bekend gemaakt Klaarblijkelijk hebben de rechters onder invloed gestaan van de behendige pleidooien der vier ver dedigers, die steeds weer den nadruk leg den op het feit, dat de voornaamste go- zfl ^zw^Tebbrto^« iht| tuigen> wier uitlatingen voor de beklag- w "f mlsdiKiijOT w>Z tatmnZhald Z-iZ^ \t tUZKJUUCU yy ülVi UO uivuiuciiaai uxv uaai

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 6