UIT DEN OMTREK Anna Paulowna. Dwde T.A.G.O.-avondL Liefdadigheid* voor* telling „Oefening Kweekt Kunst". Zondagavond' 22 Januari gaf de tooneel- vereenagihg „Oefening kweekt Kunst", een telg _der Nutsvereeniging van dien naam, een Lief dadlgheddsuitvoering ia de zaal van Hotel „De Vlas- en Korenbeurs", ten bate van „Huiszorg". De voorzitter der Nutsvereeniging, de heer H. Pennekamp Sr., heette de aanwe zigen welkom en wenschte hiuni een aange- namen avond toe. Hierop kreeg de voorzit ter van „Huiszorg", de heer O. Keijzer, het woord. Deze verklaarde, zeer gaarne d© uit- noodliging van het Nutsbestuur om hier van avond tegenwoordig te zijn, te hebben aan» Enomen. Immers, de Nutsvereeniging aan Spooibuurt was niet alleen reeds vroeger ten bate van „Huiszorg" in actie geweest, maar ook nu weer zou het saldo geheel ten voordeele van „Huiszorg" zijn en een blik op het programma gaf spreker de overtui ging, dat „Oefening kweekt Kunst" ook weer voor dezen avond1 zijn best had gedaan om de aanwezigen te voldoen. Het deed spr. Enoegen, dat ditmaal ook andere bestuurs- len van „Huiszorg" tegenwoordig waren, terwijl beslotten werd met een woord van dank aan- de Nutsvereeniging en in het bij zonder aan de dames, die zich met den vóór verkoop van kaarten hadden belast Dank zij dien vóór-verkoop, alsmede den gerin- gen enltréeprljs van f O-óQ, niet verhoogd met plaatselijke belasting, wijil het hier een Ldefdadigheidsuitvoering gold, gepaard aan het feit, dlat de leden der Nutsvereeniging met hun dames vrijen toegang hadden, was de zaal dan ook overvol. En de talrijke aan wezigen hebben blijkbaar volop genoten van Corns. Beükna's aardige blijspel, waar in hij met de Platonische Liefde tusschen de geëvaporeerde dochter van den uitgever Joseph van Loon en den dwazen dichter Henry Sanssang zoo heerlijk een loopje neemt. 'Wat is er niet gelachen, niet het minst om de ongegeneerde uitvallen en de resultaten der dolle bedenksels van den jeugdigen vliegenier Casper van Loon, zoo dat wij maar zeggen willen, dat het publiek zich uitstekend heeft geamuseerd. Aan A. Kranenburg, ingeschrevene voor den dienstplicht, lichting 1928, is met ingang van 20 Februari 1928 voor twee Jaren vrijstelling van den dienstplicht verleend, wegens kostwinnerschap. Politie Anna Paulowna. Aan komen loopen een hond. Gevonden een broche. Inlichtingen worden ter secretarie verstrekt. Burgerlijke stand van Anna Paulowna. GEBORENNeeltje, d. v. A. Dijkshoorn en van A. VisserKlaas, z. v. P. Bijpost en van G. Hakof; Maarten, z. v. D. J. Mosk en van N. J. Kooij. OVERLEDENDirkje Keppel, oud 57 jaar, echtgeuoote van Pieter Govers. Texel. OUDESCHILD. Feestelijke vergadering S. D. A. P. Zaterdagavond hiaW d® afdring „Texel" van de S. D. A. P. een^feestelijke vergadering in de Zeven Provinciën, welke goed bezooht was. De voorzitter, dte heer Jac. Bruin, riep allen een hartelijk welkom toe en in 't bijzandier de dames en heeren welke van Helder waren ge komen. De heer Etman, bestuurder der AJ.C. van Helder hield een lwtag -over „De Jeugdweek", welke gelUustoeerd werd met lichtbeelden. Spreker deeMe de Jeugdbonden in drie gedeelten. L jfeugd- bescherming: 2. Jeugdzorg; 8. Jeugdbe weging. De eerste twee stonden onder be stuur van ouderen, doch de bestaan de jeugdbonden hebben een eigen jeugdbestuur. Als eersteüng J^de jeugdbonden werd' genoemd „De Kwee- keUngenbond'". De jongelui hiervan meenden zich te moeten bemoeien met politiek. Het gevolg was, dat de bond uiteenspatte. De spreker werd met aan dacht gevolgd en een luid applaus was aöjn loon. Be© muziekgezelschap van Hel der het „A.S.O.-ensemble"', verleende zijn medewerking. Ben achttal nummers werd onberispelijk uitgevoerd en een luid applaus bewees hoe men genoot. Door de dames Zondervan en Gteser wer den een viertal liederen op keurige wijze gedeclameerd: De goedgeslaagde avond werd met een muzieknummer besloten. Wielingen. Vereenlglnlg voor Chr. Volksonderwijs. Vrijdagavond half acht hield de ver- eeniging voor Ohr. Volksonderwijs in de zaal van Hotel «De Haan» eene verga dering in verband met de plannen tot stichting v. een Christelijke school te Den Oever alhier. Voor deze bijeenkomst was veel belangstelling, zoowel van de zijde der vóór- als die der tegenstanders der school. Ds. De Haan, van Zwolle, opende de vergadering met gebed. Daarna hield hij een korte rede, naar aanleiding van het Bijbelwoord«Zonder mij kunt gij niets doen». Hierin betoogde hij, dat het niet voldoende is de kinderen alleen thuis godsdienstig op te voeden, doch dat ook de school in dezen een taak heeft te ver vullen. Hij wekte daarom de aanwezige ouders op hun kinderen een opvoeding te geven, overeenkomstig het evangelie, met Jezus Christus als middelpunt. Hierna kwam aan het woord de Inspec teur van het Christelijk Volksonderwijs, de heer Versluijs. Deze ging de geschie denis der openbare lagere school na, waar vroeger de bijbel onbelemmerd werd gebruikt. Hierin is later verandering ge komen, totdat het ten slotte werd ver boden, zelfs bekrachtigd door een straf bepaling. De openbare school was dus ontchristend en onbruikbaar geworden voor het christenkind. Hierin is veran dering gekomen onder het Ministerie Cort van der Linden, die een Staatscom missie heeft benoemd, met Dr. Bos (V.D.) als voorzitter, welke tot taak had de on- derwijs-quaestle op te lossen. Deze com missie heeft een rapport uitgebracht, dat later vrijwel is uitgewerkt in de Lager- onderwijswet 1920, welke wet beoogde de rechtsgelijkheid voor het openbaar en bijzonder onderwijs. Spr. wijst er uit drukkelijk op, dat in genoemde Staats commissie zitting hadden vertegenwoor digers van verschillende richtingen, als Ketelaar, Troelstra e.a., en dat slechts één van hen zich niet met het rapport kon vereenigen, terwijl het wetsontwerp in de Tweede Kamer met bijna algemeene stemmen is aangenomen. Dit komt, door dat zij werden geleid door een gevoel van rechtvaardigheid ten opzichte van de school die ieder meent noodig te heb ben. Ijlpr. wijst er op, dat een kind bij zonder geschikt is voor religieuze in drukken. Jezus Christus heeft gezegd: Laat de kinderen tot mij komen en ver hindert ze niet. Dat de kinderen zouden komen daarvoor was hij niet bang, maar hij heeft er voor de grooteren bij gezegd: Verhindert ze niet. De vraag wordt ge steld of naast de openbare school een christelijke opvoeding thuis niet voldoen de is. Spr. meent van neen. Het is noo dig, dat het kind in dezelfde sfeer blijft. Het Christelijk onderwijs is niet neutraal onderwijs plus bijbelonderwjjs. Dan was er geen schoolstrijd noodig geweest. Neen, het christelijk beginsel werkt in de ver schillende vakken door. Spr. toont dit met voorbeelden aan. Het is een groot verschil of gezegd wordtdat mag je niet of God wil dat niet. Als een der nadeelen voor een Chr. school te Wie- ringen heeft hij hooren noemen de ver brokkeling van het onderwijs, terwijl het onderwijs op een kleine school niet zoo goed zou zijn. Volgens spr. is niet de beste school, die met het grootste aantal onderwijzers, maar die, waar het verant woordelijkheidsgevoel het grootst is. Ook de kosten kunnen geen bezwaar zijn. De school zal niet meer kosten dan f20.000. Is dus f 1000.intrest. Hierbij komen nog enkele honderden guldens wegens het vervoer der kinderen, die te ver af wonen, doch dat kan geen reden zijn, om niet tot stichting over te gaan. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door verschillenden gebruik gemaakt. De heer Jb. Lont zeicle dat de oplos sing van den schoolstrijd door den heer Versluijs wel heel mooi is voorgesteld, doch dat er eigenlijk meer aan vast zat, n.1. de quaestie van de evenredige ver tegenwoordiging. Het is eigenlijk een compromis geweest, waarbij beide partijen wat hebben toegegeven, waardoor ten slotte de gelijkstelling van het bijzonder onderwijs met zoo'n groote meerderheid werd aangenomen. Dit had spr. er bij moeten vermelden. De heer Windsma zeide, dat hij er dan ook wel bij kan zeggen, wie de wet-De Visser, die oorspronkelijk goed was, ge heel hebben afgebroken. Ds. De Haan antwoordde dat dit laat ste een gevolg was van de bezuiniging. Verder kan niet worden tegengesproken dat de wet-De Visser met bijna alge meene stemmen is aangenomen- De heer C. J. Bosker kwam op tegen de middelen, die hier zijn toegepast om het vereischte aantal handteekeningen te krijgen; Er hebben zelfs een paar Katholieken op geteekend. Katholieken verlangen voor hun kinderen toch geen Christelijk onderwijs. Verder las spr. een stukje voor uit een boekje, in gebruik op Christelijke scholen en vroeg of dit lectuur is voor kinderen. Ook met de kostenberekening van Inspecteur Ver- sluys ging spr. niet accoord. Volgens den Inspecteur van het Lager Onderwijs te Alkmaar kost een school f 14000 per lokaal. Dan is het verder de vraag of de school hier met zijn wiaselende bevol king, bevolkt zal blijven. Spr. behandel de verder nog eenige gevallen van laster tegen het onderwijzend personeel der openbare scholen, waarover hij schaDdo uitsprak, waarna hij ten slotte alle aan wezigen opwekte hun kinderen naar de openbare school te zenden. (Luid applaus). Ds. De Haan antwoordde, dat het or niet om gaat, hoe de handteekeningen op de lijst gekomen zijn. Ze zijn er, en dat is voldoende. De verschillende vrugen werden door hem onvoldoende beuut- woord, waarna de vergadering zeer ru moerig werd. Hij vond nog gelegenheid de aanwezigen te danken voor hun op komst, waarmede de bespreking beëin digd werd. Vergadering Vlsscherslanda „Wlerinlgen1. Vergadering van het visschersfonds »Wierlngeu«, gehouden op Zondag 22 Januari 1.)., des namiddags 2'/a uur, in 't café van den heer N. Kok te Hippo- lytushoef. Aanwezig waren 27 leden. De voorzitter, de heer A. Zomerdijk, opent met het gebruikelijke welkom, waarna door den secretaris, den heer S. P. de Vries, de notulen der vorige ver gadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. De penningmeester, de heer Jb Bakker Cz., deed rekening en ver antwoording over 1927. De ontvangsten waren f 1672.95, de uitgaven f 686.58, zoodat er een batig saldo was van f 987.42. De heeren Jac. Kaptein en Jac. Boersen, welke zich met het onderzoek hadden belast, rapporteerden alles in de beste orde te hebben bevonden, zoodat met al gemeene stemmen tot goedkeuring werd besloten. Daarna bracht de secretaris verslag uit van de omzet der vischafslagen over 1927. Te den Oever waren verhandeld8812 balen alikruiken, 4520 balen wulken, 6941 stuks oesters, 57889 K.G. ansjovis en 27888 pond paling, welke te zamen hebben opgebracht f 115.198.20. Te de Haukes waren verhandeld: 222 balen alikruiken en 60806 K.G. ansjovis, welke te zamen opgebracht hebben f 26.956.79, zoodat de totale omzet aan beide afslagen bedroeg f 142.164.99. Uit deze mededeelingen bleek dat de uitkomsten der visscherij over 1927, snel terug geloopen zijn bij die in 1926, waar van de hoofdoorzaak schuilt in de begin- werkzaamheden der Zuiderzeewerken. Minder werden aangevoerd1884 balen alikruiken, 1899 balen wulken, 12501 stuks oesters, 46013 K.G. ansjovis en 39146 pond aal, te zamen uitmaken f 49.662.86', zoo dat de omzet ongeveer f 60.000 minder was en het alzoo voor de hand ligt dat de visscherij op die manier niet meer loonend is. Voorzitter zegt den secretaris dank voor deze mededeelingen. Nu volgde bestuursverkiezing, waarbij de periodieke aftredende leden de heeren A. Zomerdijk, M. Kooij Pz. en J. Tijsen Jr., met algemeene stemmen werden herkozen en hun herbenoeming accepteerden. Verder werden nog enkele huishoude lijke aangelegenheden behandeld, waarna voorzitter met dank voor opkomst en samenwerking de vergadering sloot. Voordrachtavond. J.L Zaterdagavond werd in 't café van den heer M. Tijsen te den Oever een voordracht-avond gehouden, waarbij de cabaretier de heer M. S. Kooij, vooreen flink bezette zaal een aantal voordraehten, begeleid op de piano door mej. D. Brink man, ten beste gaf. Uit het daverend applaus dat na ieder nummer door de zaal klonk, bleek duidelijk dat alles zeer in den smaak viel, zoodat de aanwezigen een genoegelijken avond hadden doorge bracht. Ingezonden. Marine-Sflnatoriumfonds. Zaterdag 28 Januari a.s„ des avonds ten 8 ure, zal ten bate van bovengenoemd fonds in Casino een tooneeluitvoering worden gehouden. Opgevoerd zullen wor den: 1. De Zoen, tragi-komische sehets in één bedrijf; 2. Hij, zij en de divan, komische schets in één bedrijf; 8. De twee weezen, schets in één bedrijf (wordt voor het eerst opgevoerd hier in Helder). Het bestuur spreekt den wensch uit dat zeer velen de uitvoering zullen komen bezoeken, opdat met de verkregen resul taten datgene kan verricht worden wat noodig is. Nog slechts enkele dagen geleden hebt U kunnen vernemen en zien, bij de ver tooning van de t. b. c.-fllm »Achter de wolken schijnt de zon» hoe broodnoodig het is, dat een ieder naar zijn vermogen medewerkt deze volksziekte te helpen bestrijden. Veel wordt er dan ook al gedaan door het Nederlandsche volk, maar nog steeds blijkt bij herhaling, dat nog niet geheel dat gene kan worden verricht, dat noodig is. Vandaar ook dat wij een bescheiden beroep doen op U allen om deze uitvoering te bezoeken. Voor bizonderheden ziet men de adver tentie in het Adv. blad van morgen of Held. ®rt. van Donderdag en Zaterdag. Het Bestuur van het M.S.F. HET CENTRAAL GENOOTSCHAP BIJ DEN AANVANG VAN 1928. Men verzoekt ons plaatsing van liet volgendte: De winterverpleging, die in verschillen de koloniehuizen vóór de feestdagen werd afgebroken, met het oog op de wenschen van het meerendeel der ouders, alsook in verband met de noodige herstellingen en verbeteringen aan de gebouwen, wordt weder voortgezet en de tehuizen zijn weer gereed de kinderen te ontvangen. Het herstellingsoord „Boschhula" te Nunspeet is doorloopend geopend. Het Etama-kinderhuis was dezen winter ook onafgebroken bezet Huis Heelsum opende na 4 weken stil stand weder 12 Januari. Op 26 Januari begint de Verpleging in de huizen Zwartendijk en Kerdijk te Eg- mond aan Zee, op 8 Februari in het Ri vierhuis te De Steeg en op 4 Februari in het Noorderhuis te Ruinen. Vanaf laatst genoemden datum zullen meer dan 600 zwakke kinderen in verpleging zijn. Het aantal aanvragen om plaatsing is nog niet voldoende om ook de huizen Ons Genoegen te Oostvoorne en het Zeehuls te Bergen aan Zee in exploitatie te brengen. Het is zeer te bejammeren, dat nog vele afdeellngen en tal van ouders zelfs tegen een proef opzien om de Inderdaad heil zame werking der winterverpleging te kunnen aanvaarden. Het nijpend plaatstgebrek, dat ongetwij feld van begin Mei tot aan October is te wachten, zou met de bezetting van alle huizen het heele jaar door wel niet ge heel kunnen worden voorkomen, maar toch tijdelijk kunnen verminderen. De laatste weken zijn weder definitief of voorloopig afdeellngen opgericht te Abbenbroek, Steenwijkerwold, Westka- pelle, Renesse met Noordwelle en Seroos- kerke .Poortugaal, Dwingelo, Zwijndrecht, Workum en Wijihe. Het totaal aantal is nu 880. De propaganda, die onverminderd door gaat en moet doorgaan, zoolang men in tweederden der Nederlandsche gemeenten dit voornaam onderdeel der sociale kinder- hygiëne blijft veronachtzamen, heeft een nieuw hulpmiddel gekregen in den vorm van een mooie winterfilm. In gemeenten, waar kans bestaat een af deeling te stich ten, kan men geheel kosteloos een spre ker krijgen, voorzoover tijd beschikbaar, terwijl tevens, als electrische stroom aan wezig is, door middel van een koffer- kino de 8 koloniefilms worden vertoond. Aanvragen kunnen gericht worden tot A. C. Boe te Egmond aan Zee. Centr. Genootsohap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies. 80 Jan. 6.30 'sav. 24 Jan. 6.80 'sav. 24 Jan. 8.— 'eav. 25 Jan. 9.'sm. 2» Jan. 6.80 'sav 81 Jan. 8.— 'sav 8.— 'sav. 6.80 's av. 6.80 's m. Naar Ned. West-IndlB. 6.30 'sav. Aan Hr. Ms. „Hertog Hendrik" te Paramaribo: 26 Januari, 6.30's avonds. Marineberichten. Hr. Msl „Hertog Hendrik". Blijkens Mj het departement van ma rine ingekomen telegrafisch bericht is Hr. Ma. Hertog Hendrik gisteren van Cura$ao vertrokken met bestemming naar Barbados. Voortgezette bezuiniging. Haven van Nieuwediep, ai Jan. I9a8. Burgerlijke stand van Helder van 2128 Jan. 1028. BEVALLEN: H. SteWSjaarda, d.; O. van Leeuwen-FLlippo, M. O. A van LeeuwensteijnrWerkhoven, d. Marktberichten. J '.D© dorde T.AJGJO.-«v©ndi lot dit seizoen imicht als spimker den heer A. F. J. Por- a j *ne|P'eioteur <ter levende have van Artds en het was ook voor den derden keer, dat deze hier een causerie hield. Want de heer Portielje komt niet met een van buiten geteerd'. lesje, maar hij! put uit de volheid zijneer kennis, waarneming en ervaring. Bo vendien is hiji een vlot en gemakkelijk spre ken, terwijl men geregeld voelt, dat zijn onderwerp zijn volle liefde heeft, waardoor het een genot is, naar hem te luisteren. En last hut not least hij illustreert zijn rede met zeldzaam fraaie lichtbeelden. Ook nu weer begon spreker met- een inleiding, W v*fin gewezen werd op 't psychisch ver schil tusschen dier en mensch en gewaar schuwd tegen die veelvuldig gemaakte fout, om in dierhandelingen mensdielljke hande lingen te willen zien. Zeer zeker hebben ook ce dieren verstand, maar het uit zich geheel anders, heeft andere grenzen dan dat van den mensch, hetwelk aan handelingen van den reiger uitvoerig werd' gedemonstreerd. Daarna ging spreker tot zijn eigenlijke on derwerp over, al. Vogelleven in onze Wei landen en Veenplassen, waarbiji we on9 her haaldelijk moesten bekennen, hoe weinig w® zelfs van de meest bekende vogels afweten. Het was dan ook niet alleen een mooie, maar ook hoogst leerzame avond, waarvoor spreker een warm applaus In ont vangst had te nemen en die er mogelijk toe zal leiden, dat wij onze vogels voortaan beter en met andere oogen gaan waarnemen dan tot heden. l 'Idstippenvan verzending der brievenmalen. Naar Ned. Oost-IndlB. erzendinfje- Datum der ter post bezorging. Tijdstip der laatste bus weg. lichting a. h. Postkantoor. 1 or zeepost via inaterdam l«i. via R'dam 1 or Holl. mail v a Genua (id. nazending) lid. 2e na zending) Per Holl. mail via Marseille (id. nazending) 1 Febr. (id. 2e nazending) 1 Febr. per Eng. mail Eiken via Marseille Donderdag Naar S u r i name: Per zeepost vla 6.30 'sav Amsterdam 9 Febr. Per mail via Amsterdam (Colonlyn) 26 Jan Per mail via St. Nazaire 14 Febr. 6.30 'sav. Naar S a b a, St. E u s t a t i u s en St. M a r t i n: Per zeepost via Amsterdam (Colonlyn) 26 Jan. 6.30 'sav. idem (Zd. Paciflciyn) 6 en 20 Febr. 6.30 's av. Per mail over Engeland 80 Jan. 6.30 'sav. Naar Aruba. Bonaire en Curaijao: Perzeepostvia - Amsterdam (Colonl(jn) 26 Jan. 6.30 'sav. idem (Zd.Paciflclijn) 6 en 20 Febr. 6.30 's av. Per zeepost te verzenden stukken zijn te voorzien van de aanwijzing „zeepost." Alleen brieven en briefkaarten. Met i Februari tal de betrekking van in- apecteur der Marine-artillerie bij het Dept. van Marine worden opgeheven en de artillerie aangelegenheden voor den vervolge worden behandeld bij de afdeeling materiaal bij ge noemd departement. De luit. ter tee ie kl. J. J. Dikker» zal worden belaat met de functie van chef van dat bureau. Eerite-luit. der marinier* M R. de Bruijne wordt dezer dagen uit Ooit-Indii hier te lande terugverwacht. Luit. ter iet ae kl. J. G. A Veerman, tan gewezen voor den diénst in Ooat-Indië, zal zijne beatemming volgen per t.i. Patria, Jat 22 Februari van Rotterdam vertrekt. Luit. ter zee 2e kl. E. E. B. Laelombé, on lang» uit Ooat-Indië teruggekeerd, ii geplaatst aan boord Hr. Ma. pantserboot Brinio te Vlle- tdngen. 19 Jan. per stoomschip Patria uit O.-I. in Nederland teruggekeerd: Schipper Th. P. A H. Kabel, bootaman G. L. Vrijhof, aeiner-majoor W. van Ee, korp - •einer W. J. Baden, serg.-monteur W. J. Groen, E. Bosch, L. M. Scharp, matroos ie kl. P. Blaauw, kwartlcrmi. G. T. iiuit, niacht.-majoor P. van Ee, serg.-niacht. A. Lubsen, korp.-macht. A. Smak, W. Htfnsen, L. W. F. Kasteden, W. van de Groef, P. J. Gardenier, atoker-odleman J. F. Vermeulen, korp.-<macht. C. M. Peperkamp, etoker-olie- man J. B. Bftmer, stoker ie kl. J. H. B. Ja cobs, A. H. Teesink, A J. Bannink, J. H«r- tln«, B. J. van der Aa, A A. Jonkers, D. Kie- keboa, W. Kolfer, stoker ae kl. W. T. Nolle- man, serg.-torpedomaker H. J. P. Zoons, korp.-torpedomaker J. E. Bruinink, mar. ie kl. W. J. van Arum, korp.-vliegtuigmakcr D. Jacoib», A J. Daniël», W. A. Slingerland, H. J. P. Wolfgang, J. Otter, J. Huigen, B. Arend», serg.-maj. der mars. A H. Huijsman, korp. der mars. W. Prudasen, J. P. L. Goeman, Hk Ockhuizen en mar. ie kt J. Mooi). 30 Jan.: »erg.-maj. der mar». C. F. Hastman van Afd. Mére. R'dam neer Wachtschip Wil lemsoord. ia Febr.: serg.-schrijver S. Janse van Wacht schip Willemsoord naar Wachtschip Vllssln- gen onder intrekking bevolen overplaatsing naar de Kooij. 14 Febr.: id. A J. Vorstman van Wacht schip Vlissingen naar de Kooij. OOST-INDIE. Geplaatst: aan boord Hr. Ma. Panter, de off. M.S.D. ae kl. D. Houthuijse; aan boord Hr. Ms. Panter, de off. M.S.D. 2e kl. L. Deu- tekom; aan boord Hr. Ma. Sumaitra, de off. M.S.D. ae kl. W. M. Zietse; aan boord Hr. Ms. Java, de off. M.S.D. je kl. J. E. R. Ros; bij de mark.kaz. Oedjoeng, de off. M.S.D. 2e kl. C v. d. Linde; bij het Stat. O.zjbooten (Peli kaan,), de off. M.S.D. 3e kl. C. J. de Witte; aan boord Hr. M». Krakatau, de off. M.S.D. 2e kl. D. van Leeuwen; aan boord Hr. Ms. Sumatra, de luit. ter zee se kl. jihr. A van Geen, allen verwacht uit Nederland. Belast: met de functie van hoofd der M.K. aan boord van Hr. Mi. Panter, de off. M.S.D. 2e kL D. Houthuijtea, verwacht uit Neder land. Overgeplaatst van Hr. Me. Krakatau naar de Marken Oedjoag, de off. M.S.D. ae kl. L. C. Lagaay. De Turicsche oaderzaebootea, die hier eenige malen geproefstoomd hebbes, zijn Zaterdagmiddag weder naar Rotterdam vertrokken. Aangekomen van Hamburg die Dultsche sleepboot „Gerplal 14" met twee modder bakken; de aleepboot is na aflevering weder naar Hamburg vertrokken. 23 Jan. xoa& Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingtn Eng. „Heron". ALKMAAR, 23 Jan. Veemarkt. Aangevoerd: 43 vette koeien 175300; 2 vette kalveren 125200; vette kalveren per Ned1. pond 1.451.80; 28 nuch tere kalveren (slacht) 628; 636 vette var kens (zware) per Ned. pond 0.60—0.64; zou ters per Ned. pond 0.530-54- ALKMAAR, 16—21 Jan. Kippen 13.75; kuikens 0.753; een den 0.752; konijnen 0.605; kippen eieren (groothandel) per 100 stuks 8.25 9.25; kipipen-eieren (kleinhandel) per 100 stuks 79.50; fabrieksboter ie s. per l/s kg. 1.03 1.15; fabrieksboter 2e s. per V» kg. a.90IJ boerenboter ie s. per V» kg. 1.10 1.20; boe- renboter 2e per 1/i kg. 0.95i.xs» slacht- duiven 0.100.20; jonge kippen 2.253-50. NOORDSCHARWOUDE, 33 Jan. Uien 14.20—14.jo, drielingen 13.30, grove uien 13.90, roode kool 12.4015.80, dito doorschot 13.50—14.60, gele kool 6.50— 9.80, dito doorschot 3.80—8.30, Deensche witte 4.30—5.30, dito doorschot 4104-50, alle» per 100 kg. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Jan. Uien 14.20—14.80, drielingen 12,60— 13.70, peen 7. roode kool 11.3015.40. dito doorschot 9.10—1440, gele kool 7.90 9.90, dito doorschot 6.609.10, Deensche witte 3.80—4.10, alles per 100 kg.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 7