GEMENGD NIEUWS OVERDENKING. Even veeg je je oogen uit als je het krantenbericht leest, dat een verzoek is gedaan om de Lemsterhaven vrij te maken van ijs. IJsbelemmertng was je hier al lang ver geten. Je belangstelling wordt slechts gaande gehouden door het al of niet aan wezig zijn van den stormbal of -kegel aan de stormwaarschuwingsinrichting bij den windwijzer of het havenkantoor. Het is daarmee als met den „duvel in het doosje": zoo zie je me en zoo zie je me niet Het sein is er en als het zoo juist is weggehaald, dan, een oogenblik er na, zie je het sein weer bengelen. 's Morgens vroeg zie je bruggen en stij- gers met een fijn wit poeierlaagje bedekt en hier en daar zelfs een plasje met een dun Jjslaagje overdekt Dan staat de lucht strak blauw en aan de kimmen slechts ziet het doorschijnend wazig, zoodat de zon matgeel daar doorheen schijnt en eigen aardige tinten laat zweven over het water vlak, dat nu rustig kabbelt onder de koele kozing van een voorjaarswindje. Het is, bij een dergelijken weertoestand, een geijkte uitdrukking der drentelaars aan den buitenkant dat het luchtje te kaal is en dat het weer, hoe schijnheilig schoon het er ook op dat moment mag uitzien, aanstonds zich wel van een andere zijde zal laten kennen en het straks wel weer zal worden: van dik hout zaagt men plan ken. Helaas hebben die weerschouwers den laatsten tijd maar al te zeer gelijk gehad. Het lijkt wel of de windzak nooit raakt uitgeschud. Nauwelijks ia de eene de pressie voorbij of de andere kondigt ziel al weer aan. Het heeft er den schijn van of ze ons steeds bij den wind willen bras sen. Er wordt haast geen gelegenheid ge geven op adem te komen. Na zoo'n stormnacht zie je dan de ha ven vol schuiten, op de reede de looda- schoecer en alle vaartuigen extra verlicht aan den kant Maar bij het daglicht breekt het leven baan. De schuiten gooien de touwen los, zeilen worden geheschen, motoren knet teren en kat achter kat of ook wel bij bos jes tegelijk trekken ze de haven uit oir óf op stroom óf in de zeegaten het geluk ti gaan beproeven met de gamclen-vangst. De loodsschoener heeft allang de zeilen geheschen en met een kalm vaartstevent het Schulpengat-waarts om de kruispost weer te gaan betrekken. Dat schouwspel kunnen we nu nog waarnemen. Aanstonds behoort ook da hier tot het verleden en de Ie etste loods vaartuigen zullen voorgoed hun zeilei hebben geborgen voor altijd. Wat een stuk Nieuwediepsche historie gaat daarmee heen! Eenmaal het Texel- sche zeegat een woud van schepen en zei len; een samenkomen van zeelui uit alle werelddeelen; een centrum van loodsen er loodsvaartulgen.... straks geen zelltji meer (als alleen van visschuiten) dat het zeevlak stoffert. En haast alle loodBen ver dwenen. Voor hen, die de scheepvaart hier in volle fleur gekend hebben, is dat iets zeer weemoedigs. Met het verdwijnen nagenoeg van heel het loodswezen gaat haast elk tikje var scheepvaartbeweging te loor. En wat daar voor in de plaats komt? Kan het zijn, dat hier een grootere con centratie van kustvisschers ontstaat? Zul len er niet vele Zuiderzeevisschers, die aanstonds, door afsluiting, gedwongen zijn hun bedrijf stop te zetten, hun „home" ver plaatsen naar hier om to trachten hun be roep, dat ze ondanks alleB toch nog we liefhebben, winstgevend t,e maken? Is er niet een aanwijzing, door het aan wezig zijn van schuiten uit A. umulden en Breskens, dat met de visscherij hier nog wel iets valt te bereiken. Urker vlsschers heb ik 1 .ooren bewe ren, dat ze nu en dan bij Borkum heel vee* viseh wisten te bemachtigen, die ze te Zoutkamp dan moesten markten, doch dat daar de vischhandel nagenoeg in één ham zat, zoodat er geringen prijs bedongen kon worden, doch dat er door de groote vang sten toch nog behoorlijk verdiend werd. In den gouden haringtijd waren er ha ringjagers, die de vangsten der visschen- de vloot overnamen en zoo snel mogelijk brachten naar Vlaardlngen en Maassluis. Kunnen er nu misschien ook vaartuigen ingericht worden, die de lading'der schui ten van bij Borkum visschenden, zoo snel mogelijk naar hier brachten, waar een groot aantal kooplieden een hoogeren prijs kon waarborgen. Zeer snel varende motor booten konden daartoe misschien worden ingericht. Wat één niet vermag, kan door combi natie misschien worden verkregen. En het lijkt me toe, dat er in de visscherswereld nog veel te groote versnippering van krachten is. Ieder staat daar nog te veel op zichzelf en kent er blijkbaar nog niet voldoende de kracht der samenwerking. Misschien is daaraan hun bedrijf groo- tendeels schuld, dat hen te veel afwezig doet zijn, zoodat ze te veel aan anderen moeten overlaten en zelf de dingen niet genoeg in het oog kunnen houden. Dat is jammer, want de zee bergt blijk baar nog voldoende voorraad om, bij CQn- centreerende samenwerking, daaruit voor velen een bestaan te putten. Het is toch niet alleen het vraagstuk van versche visoh, doch ook dat van oon- serve-visch, dat in sterke mate de aan dacht verlangt. Een voorbeeld te nemen aan de boeren en de landbouwers, hetgeen die door sa menwerking bereiken, lijkt ons voor de visschers noodwendige plicht. Robtnson. Haven van Nieuwediep, Binnenland. Inbraak in een Haagschen juwelierswinkel. Een persoon met een groote partij gouden sieraden aan gehouden. Gisterenochtend halfvijf bemerkte een politieagent, dat in de Badhuisstraat in Den Haag, hoek Heemraadstraat, in den juwelierswinkel van den heer Van W. ingebroken was. De agent slaagde erin, in de onmiddellijke omgeving van den winkel een persoon, den 24-jarigen B. aan te houden, die in het bezit werd ge vonden van een bedrag aan geld en een zeer groote partij gouden sieraden ter waarde van ruim f 10.000. Een andere persoon, die bij B. was, ontkwam, met een groot gedeelte van den buit, nadat de agent hem eenige schoten uit zijn revolver nagezonden had. Nader wordt omtrent deze inbraak het volgende gemeld Dinsdagnacht omstreeks half vijf deed de agent V., van het bureau Duinstraat zijn ronde door de Badhuisstraat. Toen hij in de buurt van het postkantoor was gekomen, werd zijn opmerkzaamheid ge trokken door een rinkelend geluid, alsof men bezig was met geld tellen. Hij keek eens om zich heen en bemerkte weldra, dat achter een ijzeren hek, tusschen het postkantoor en den juwelierswinkel, twee personen stonden. De agent kwam zachtjes dichterbij en zag dat de mannen aan elkaar iets overgaven. Eensklaps trad hij naar voren en gelastte bij de twee per sonen uit de donkere gang, welke door het bek van de straat gescheiden is, te komen. Een van hen gaf aan deze som matie gehoor; de ander zag kans door vlug langs den agent heen te glippen, te ontkomen. De politieman zond den vluch teling eenige kogels na, maar het gelukte hem niet den man aan te houden. De ander werd naar het politie-bureau Duin straat overgebracht. Het bleek, dat zijn zakken uitpuilden van den buit, welke bij bemachtigd had. Uit de zakken van den man kwamen te voorschijn een zaklantaarn, breekijzer, handschoenen, boorwerktuigen en verdere inbrekerswerktuigen. In zijn overjas vond de politie nog twee geladen revolvers. Voorts haalde men uit de zakken 188 gouden ringen, 22 gouden armbandhor loges en enkele zilveren, 4 gouden hor loges, 8 stel gouden ooiijzers, 20 gouden broches, 18 gouden oorbellen, 86 gouden sierspelden en een gouden halsketting met hanger. Toen begreep men, dat de juweliers winkel van den heer van W. leeggeplun derd moest zijn. Een onderzoek beves tigde dit: De bewoners waren inmiddels wakker geworden door het lawaai en het schieten van den agent. Het bleek, dat men zich door een-gang, welke langs het perceel loopt, toegang bad verschaft tot den tuin van den heer van W. Met een breekijzer bad men de zware ijzeren bouten, welke aan de tuin- zijde de huisdeur beschermen, weggerukt en daarna een ruit uitgesneden. Zoo waren de inbrekers via de kamer en het kantoortje in den winkel gekomen. De bewoners, die op de bovenétage sliepen, hadden er niets van gehoord eerst later, toen de dieven het perceel reeds weer hadden verlaten, werden zij wakker. Uit den winkel was ook nog een ijzeren geldkist geBtolen. Deze werd later terug gevonden in de Badhuisstraat, vlak bij het postkantoor. Een bedrag van f 94.— werd veirmist, maar werd ook in het be zit gevonden van den aangehoudene. De politie stelt nog een onderzoek in naar de mogelijkheid, dat tusschen deze inbraak en den belangrijken diefstal, welke eenige weken geleden in een ju welierswinkel aan den Binnenweg te Rotterdam gepleegd is, verband sthat. Men zoekt nu nog naar den tweeden in breker, die zeer waarschijnlijk bij de achtervolging gewond is. Een groot deel van den buit zal nog in zijn bezit zijn. Uit de winkel worden vermist 400 gouden ringen, 40 gouden horloges, 40 broches en nog een groote partij andere sieraden. Slechts een gedeelte heeft men terugge vonden. De juiste waarde van het gestolene kon pien nog niet opgeven, maar dat het vele duizenden guldens beloopt, is buiten eenige twijfel'. De aangehoudene is de 24-jarige H. J. B., zonder beroep en zonder vaste woon plaats. Hij is een berucht inbreker, die reeds eenige vonnissen achter den 'rug heeft. GROOTE BRAND TE AMSTERDAM Dinsdag heeft te Amsterdam gedurende eenige uren een zware brand gewoed. Even na halfzeven werd brand ontdekt op de vijfde verdieping van perceel Gelder- schekade 108, waarin gevestigd is de groothandel in electrische installatiemate rialen van de firma S. Duveen, die tevens het naastgelegen pand 101 ten deele als lampenkappenfabrlek in gebruik heeft. Een half uur voor het uitbreken van den brandt bad bet magazijnpersoneel van de firma het gebouw verlaten. Een der pa troons was nog met eenig kantoor- en expeditiepersoneel in het andere perceel aanwezig. Thuiskomende expeditieknechts zagen op straat, dat er brand was uitgebroken. Toen de inmiddels gealarmeerde brand weer met een tweetal motorepuiten en een automobielladderwagen ter plaatse kwam, had de brand reeds een zeer drei gend aanzien. De vlammen sloegen met groote felheid' uit en verspreidden zich reeds naar de zesde en zevende verdie ping alsmede naar de vierde verdieping. Tweeërlei omstandigheden leidden er toe, dat het vuur zich snel bleef uitbrel den. In de eerste plaats de zeer brandbare goederenvoorraad, die, grootemdeela al thans. op de bovenste verdiepingen in houten stellages «en in stroo verpakt lag opgeslagen; in de tweede plaats de zeer krachtige zuidwestenwind, die de vlam men in de richting dreef van het naastge legen pand 101, waarvan dan ook spoe dig de beidie bovenste verdiepingen en de zolder eveneens in vlam stonden. Van beide panden was in zeer korten tijd het dak geheel uitgebrand. Door de boog oplaaiende vlammen, die, behalve uit de vensters, ook met groote hevigheid uit de daken sloegen, verspreidde zich over de omgeving een geweldige vonken regen, die zeer ernstig gevaar deed ont staan voor een in de nabijheid staand1 glas magazijn van de firma A. J. Bakker. Omstreeks negen uur was het gevaar voor uitbreiding van den brand, ook wat de omliggende perceelen betrof, geweken. Van peroeel 103 waren toen de vijfde, de zesde en de zevende verdieping geheel uitgebrand. Van perceel 101 was dit het geval met de vierde en de vijfde alhmede de zolderverdieping. De brand- zoowel als de waterschade is zeer groot, maar was in den laten avond zelfs bij benadering nog niet vast te stel len. De firma is tegen brand- en bedrijfs schade verzekerd. OVERBOORD GEVALLEN. Dinsdagmiddag is te Sliedrecht d'e 57- jarige vrouw V. van het klipperschip Maria te Roosendaal overboord gevallen en verdronken. Het lijk is opgehaald. GOED AFGELOOPEN. Het gevaar van te vroeg por tieren openen. Toen hedenochtend te 8.82 de trein uit Hilversum bet station Bussum binnen reed, werd in een der wagens, nog vóór de trein tot stilstand was gekomen, een .portier opengesmeten. De deur trof een der op het perron tot instappen gereed staande passagiers, een jonge dame uit Blaricum. De slag dien zij kreeg kwam zóó aan dat men dien ver over het perron hoorde en de getroffene werd bewuste loos tegen het perron geslagen. In haar val maakte zij een buiteling, en indien zij n: at intijds door de om baar heen staande passagiers gegrepen ware, zou zij onder den nog in beweging zijnden zijn ueraakt. De dame werd in bewusteloozen toe stand in de wachtkamer gedragen. Daar bleek dat het ongeluk beter was afge- loopen dan men aanvankelijk gedacht had. Gelukkig had het opengeslagen por tier niet het hoofd, doch alleen een der armen geraakt en kwam de getroffene er met een gekneusden arm en den schrik af. Het gebeurde is echter opnieuw een waarschuwing voor in de treinen zittende passagiers zich te houden aan bet in de wagen voorgescbreven verbod geen por tieren te openen vóór de trein tot stil stand is gekomen. Dit verbod wordt eiken dag op eiken trein door tal van passagiers overtreden. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Wielrijder door een trein gegrepen. Dinsdagmindag heeft op een onbe- waakten overweg tusschen Maarssen en Breukelen een ernstig ongeluk plaats gehad, meldt het «U. D.» Een bediende van de firma Albert Heyn te Utrecht wilde op de flets den overweg passeeren, toen hij gegrepen werd door den snel trein van Amsterdam naar Utrecht, die daar om 2.11 moet arriveeren. De man werd door de locomotief gegrepen en een eind weegs meegesleurd. De trein stopte onmiddellijk, en het personeel hield zich met het slachtoffer, aat zeer ernstig ge wond was, bezig. Er kwam echter spoe dig hulp opdagen en met een kwartier vertraging kon de trein naar Utreoht verder gaan. De toestand van den wiel rijder is zorgwekkend. EEN OVERLEDENE DIE ALS BUFFETJUFFROUW IN DIENST WAS. Sedert eenigen tijd heeft de Bredasche politie gezocht naar een 30-jarige vrouw, A. K. L. 8. geheeten, die verdacht werd van diefstal van een flets en haar betrek king te Breda plotseling met achterlating van haar eigendommen, had verlaten. Onlangs vervoegde zich bij deze politie een zuster van de vrouw, die een brief toonde, welke zij van haar broer te Rotter dam had ontvangen. In dien brief stond, dat hun zuster overleden was. De familie wilde nu graag haar eigendommen heb ben, welke de gestorvene te Breda had achtergelaten. De juffrouw riep daartoe de hulp van de politie in. De Bredasche politie verzocht toen aan de recherche te Rotterdam, een onderzoek in te stellen, hetgeen tot resultaat had, dat „de overle dene" onder een valschen naam als buf fetjuffrouw op den Schiedamschen dijk te Rotterdam werkzaam was en in de Van Brakelstraat een kamer had. Zij had wil len doen voorkomen, overleden te zijn, om zoodoende haar boeltje te kunnen terug krijgen. De recherche heeft de vrouw ge arresteerd en naar Breda op transport ge steld. RUITENBE8CHADIGING. Maandagavond bemerkten eenige win keliers aan de Hoogstraat te Schiedam, dat bij hen de spiegelruiten door krassen waren beschadigd. Niet lang daarna zijn de daders door het kordate optreden van den heer Geyp, van de Hoogstraat gevat Deze had gezien, dat één van drie Jongena, die voor den winkel van den heer K. ston den, met een voorwerp over de spiegelruit kraste. Hij greep de jongens en leverde ze aan een politie-agent over. Het waren de 15-jarige J. de H., de 10-jarige L. B; C. en de 15-jarige E. v. d. W. Bij fouilleering werden zij in het bezit gevonden van een scherp koperen buisje en een sigarenaan steker, waarmee zij de baldadigheden heb ben gepleegd. DE JENEVER-DIEFSTAL TE SCHIEDAM. De rechtbank te Rotterdam heeft Dins dag uitspraak gedaan in de zaak van W. v d. K., koopman, 30 jaar; T. B. slager, 80 jaar; J. H. T.; slager, 80 jaar en W. L. F. T., koopman, 82 jaar, die allen op 24 Januari hebben terecht gestaan., verdaoht van diefstal, Buhsldlair heling van 4 vaten jenever, die op 28 Mei des middags te 12 uur van de Noordvest vóór de branderij van de firma J. M. Medu en Zoon zijn ge stolen. De rechtbank veroordeelde: W. v. d. K. tot 2 jaar gevangenisstraf, wegens diefstal in vereeniging; T. B. tot 2 jaar gevangenisstraf, wegens diefstal in vereeniging. J. H. T. (wegens riekte niet verschenen), tot 2 jaar gevangenisstraf wegens heling; W. L. F. T. tot 1 jaar gevangenisstraf wegens heling. DE BRAND TE LEIDEN. De toestand van de twee kinderen en de vrouw, die bij den brand van Zondagoch tend te Leiden ernstig werden gewond, is iets vooruitgaande. De kinderen zijn ech ter nog niet buiten levensgevaar. DANKBAARHEID. Een 29-jarige man genoot gedurende eenigen tijd onderdak in het tehuis van het Leger des Heils aan het Spaarne te Haarlem. Als bewijs van „dankbaarheid'' heeft hij in den nacht van Zondag op Maandag uit een bureau een sigarenkistje ontvreemd, waarin een bedrag ln klein geld van pUm. f 110. Het sigarenkistje werd teruggevonden, maar ledig. De da der is voortvluchtig. DE DOOD GEWAANDE ZWERVER NOG IN LEVEN? Zooala gemeld wordt door de Justitie een onderzoek Ingesteld naar de verdwij ning van den zwerver Jansen uit Echt en hebben in verband' daarmede verschil lende arrestaties plaats gehad. Naar thans verluidt, zou deze Jansen nog leven en voor korten tijd gezien zijn ln de gemeente Schinnen, waar hij be kend staat onder den naam van den „krommen Jansen uit Echt". De politie uit Echt heeft zich naar Schinnen be geven voor nader onderzoek. KINDERDOODSLAG. Gisteren is te 's-Gravenhage aangehou den de 84-jarige ongehulde werkvrouw L„ die bekend heeft zich 11 Januari 1.1. te hebben schuldig gemaakt aan het plegen van doodslag op haar pasgeboren kind. De vrouw zegt te hebben gehandeld uit wanhoop, omdat zij verlaten was door den man, met wien zij leefde. EEN lOt-JARIGE. Mejuffrouw Kee de Haan te Weert viert vandaag haar 102den verjaardag. DE MOORD TE VL AAR DIN GEN. 15 jaar gevangenisstraf. Het Hof te 's Gravenhage heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak tegen den 22-jarigen J. v. d. L„ los werkman te Vlaardlngen, die door de rechtbank te Rotterdam is veroordeeld tot 10 jaar ge vangenisstraf wegens moord op den por tier Bos bij het havenbedrijf te Vlaardln gen, die verdachte eenige keeren afge wezen had, toen deze zloh om werk bij hem vervoegde. Het O. M. bij de rechtbank, dat 20 Jaar gevangenisstraf had geëlacht, was ln hoo- ger beroep gekomen. Het Hof heeft in verband met het hoogst ernstig karakter van het verpleegde mis drijf de aan verdachte opgelegde straf ver hoogd tot 15 jaar. I)e prooureur-generaal had bevestiging van het vonnis a quo gevraagd. BRUTALE INBRAAK IN HET KASTEEL HOOGE VUUR8CHE TE BAARN. Zijn de Inbrekers ln hun werk gestoord? Een brutale inbraak ln kasteel Hooge Vuursche te Baarn is gepleegd. Zoo»-el in de boven- ais beneden verdiepingen is allee overhoop gehaald. De inbrekers rijn als echte vandalen te werk gegaan. Zij zijn blijkbaar in hun werk gestoord, want verschillende kost baarheden, die op tafels gereed stonden «m meegenomen te worden werden door de recherche aangetroffen. Met behulp van politiehonden van de Amsterdamsche recherche en een expert uit Zeist op het gebied van vingerafdruk: ken heeft de politie het onderzoek voort gezet. Zij heeft gegronde vermoedens in twee gearresteerde Jonge mannen de daders te pakken te hebben. Belden zijn Amster dammers en ongeveer 27 jaar oud. Een van hen heeft juist een langdurige ge vangenisstraf wegens zeven inbraken achter den rug. Beiden staan ongunstig bekend. De bewoners van het kasteel vertoeven buitenslands, zoodat niet kan worden vastgesteld wat vermist wordt DE STEEKPENNINGEN BIJ DE GASFABRIEKEN. Te Doetlnehem. De raadscommissie van onderzoek naar eventueele corruptie bij de gemeentebedrij ven te Doetinchem heeft een spoedeischen- de vergadering aangevraagd met als eenig agendapunt: Onmiddellijk ontslag van den directeur der gasfabriek wegens dienstweigering tegenover B. en W. en de commissie. De raad la nu tegen heden bijeenge roepen. Buitenland. Een jongen neergeschoten. Twee schooljongens aangehouden. Het Laatste Nieuws meldt: Do rijkswacht van Hasselt hiold twee schooljongens aan omstreeks 10 jaar oud. ZIJ waren gaan spelen op de vestingen te Dienst. Een hunner was drager van een revolver. Het wapen was geladen en moet onverwacht afgegaan zijn, althans 6en medestudent werd in volle borst ge troffen en ze«g stervend neer. Zijn beide makkers, hierdoor verschrikt, sloegen op de vlucht in de richting van Hasselt. Zij werden te Kermpt aange houden en naar Hasselt overgebracht. De gedoode knaap is de jonge PeetersJ die 's ochtends bet ouderlijk dak, te Scbaffen-bij-Dienst, had verlaten, om zich naar de middelbare school te begeven. Zijn Lijk werd op de vestingen ontdekt. De vader van het slachtoffer wordt in een instituut voor zenuwlijders verpleegd; de moeder was hem 's ochtends een be zoek gaan brengen. De twee makkers van den gedooden knaap werden reeds vroeger in het bezit gevonden van messen en maskers. Een ongeluk op de Mekong in Achter-lndië. 48 menschen omgekomen. Het Indo-pacifique-agentachap meldt uit Hansl, dat tengevolge van een ont ploffing aan boord, een postboot ia gezon ken op de Mekong; 8 Franschen en 40 In landers kwamen er bij om. Een groot aan tal menachen werd gewond. EEN GROOT GEZIN. Het 22e kind geboren. Het grootste gezin van geheel België ia ongetwijfeld dat van de echtelieden Van Hul—De Ben, te Bazel, in het land van Waas (prov. Ooat-Vlaanderen) dat, vóór eenigen tijd, het bezoek mocht ont vangen van koning Albert en koningin Ellsabeth en toen niet minder dan 21 kinderen telde. Thana ia, naar men uit Brussel meldt, een 22e kind geboren, welks doopplechtigheid samenvallen zal met het leggen, door den Pauselijken nuntius, mgr. Mlcara, van den eereten steen van het nieuwe huis dat de familie Van Hui—De Ben die in de oude boeren woning, welke zij bewoont, zeer eng be huisd la, bij nationale inschrijving wordt aangeboden. HET PROCE8-HICKMAN. Bij het proces tegen Hlckman, die te Los Angelea terecht staat wegens moord op de kleine Marlan Parker, la dezer da- pen een merkwaardige proef genomen. Hlckman beweert krankzinnig te rijn en een der medische geneeskundigen van de vervolging zou op grond van den toestand van Hlckman'a huid bewijzen dat hij nor- maal was. Volgens dezen deskundige zou, wanneer men op de huid van een persoon 9chreef, lijdende aan den vorm van krank zinnigheid waaraan volgens de verdedi- gig Hlckman lijdt, het schrift drie minuten leesbaar blijven. Hlckman moest zich tot het middel ont- kleeden, terwijl een medicus met rijn duim de letter EL op zijn rug schreef. Horloges werden voor den dag gehaald en toen de drie mimiten om waren richtten aller blik ken zich op Hlckman. De proef leverde evenwel geen resultaat op, want volgens de vervolging was de letter verdwenen, terwijl de verdediger zei haar nog heel duidelijk te kunnen zien! GEVAARLIJKE DIEFSTAL. Uit een gesloten loods achter ten zie kenhuis te Huil zijn dezer dagen acht Gui- neesche biggetjes en twee konijnen ge stolen. De dieren werden daar voor we tenschappelijke doeleinden gehouden door de medici van het ziekenhuis en drie der Gulneesche biggetjes waren met een besmettelijke ziekte ingeënt. De politie waarschuwde het publiek en slaagde er in twee jongens op te spor«n. die bekenden de dieren gestolen te heb- ben. Ze hadden ze echter reeds aan vijf onbekende mannen verkocht naar wie de politie thans zoekt. ONDER DEN TREIN. Op het Silezische station te Berlijn is gisterenochtend de expediteur Peter bij een poging om nog in een rijdenden trein te springen uitgegleden en onder de wie len vermorzeld. EEN ONTPLOFFING TE 8ALONIKL Drie dooden. Door de ontploffing van een kist met granaten, die van een vrachtauto viel, zijn te Salonlkl drie menschen omgekomen en twintig gekwetst. SPOOR-ONGELUK. Bij een botaing tusschen twee passagiers- treinen op het Koerkerstation te Moskou is één persoon gedood en elf zijn gewond. ZWENDEL IN DUIT8CHE STEDEN. De zetel van de zwendelaars zon Nederland zijn. Naar Wolff uit Leipzig meldt houdt de justitie aldaar en te Frankfort zich reeds geruimen tijd bezig met een ondersoek naar omvangrijke zwendelarljen, van Ne derland uit in Duitsche steden op touw gezet. De zwendelaars zochten oontact met vermogende lieden en boden hun onder zeer gunstige voorwaarden deelneming oan ln te stichten ondernemingen op Ne- derlandsch grondgebied. Deze onderne mingen werden, ook inderdaad gesticht, maar zonder dat de Dultaohe geldschieters er in werden opgenomen. Zij hebben van hun geld nooit een oent teruggezien. Te b^v> drl® geldschieters er 82.000 M. bij ingeeohoten. 8 Febr. 1928. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen Eng. a.a. „Heron". 9 Febr. 1928. Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harliasten E'? ..Starliag".

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 6